נו האדל

מה הסיינטס הצליחו לעשות השבוע שלא הצליחו שבוע שעבר, על הקשר בין קנזס סיטי לחמישיה והחיבור העמוק ביני לבין גרונק, הכל בסיכום השבוע

נסעתי לי לתומי השבוע וניסיתי לחשוב מתי נופל הסופרבול ואז קלטתי לזוועתי שזה בדיוק עוד חודשיים! זהו, יש לנו עוד חודש של עונה סדירה ואז חודש של פלייאוף ונגמר. ואחרי כל הבכי על העונה הגרועה, פתאום נהיה לי עצוב קצת. ועכשיו, שאין יותר משחקי ביי ואין משחקי חג הודיה, קיבלנו פתאום יום ראשון שעשה חשק לעוד. לא הכי מדהים בעולם, ועדיין – הרבה מאוד פוטבול טוב ומעניין.

עכשיו, שימו לב ל-NFC אחרי השבוע האחרון. פילי, מינסוטה, הראמס, סיאטל, ניו אורלינס, קרולינה, אטלנטה – כולן חזק מאוד במירוץ לפלייאוף. אחת מהקבוצות המצוינות האלו לפחות תישאר בחוץ. אבל זה לא הכל – גרין ביי ודאלאס גם הן ניצחו, לגרין ביי מחכים הבראונס שבוע הבא ואז ארון רוג'רס חוזר. הם כרגע על מאזן 6-6, האם זה מופרך לחשוב שהם יסיימו על 10-6? ודאלאס על מאזן 6-6 – שבוע הבא הג'איינטס המוכים, אחריהם הריידרס הבינוניים ואז אליוט חוזר ולנצח את סיאטל ופילי שקרוב לודאי כבר תסגור את יתרון הביתיות שלה בשלב הזה, לא אפשרי? (גם דטרויט על 6-6, תסלחו לי שאני לא סופר אותם. בטח עם הפציעה של סטאפורד)

בקיצור, אחרי כל הבכי, אנחנו מקבלים את אחת החטיבות הכי מעניינות שהיו לנו די הרבה זמן. כזאת שבה אנחנו עשויים לקבל 8 קבוצות עם מאזן של 10 ניצחונות ומעלה. Not too shabby, אני חושב.

אז מה היה לנו השבוע?

– ניצחון גדול מאוד של ניו אורלינס, שיחד עם ההפסד של אטלנטה ממצבים את עצמם בראשות הבית שלהם. יצא לי לראות את הסיינטס גם שבוע שעבר, אז הם לא הצליחו להוות תחרות בכלל לראמס, ואילו השבוע הם פחות או יותר חיסלו את קרולינה וניסיתי להבין את ההבדלים בין הקבוצות. המסקנה העיקרית, חוץ מהעובדה שקרולינה פשוט לא קבוצת התקפה טובה במיוחד כרגע וההגנה של הסיינטס הסתדרה איתם די בקלות, זה שמול הפנתרס, הסיינטס הצליחו להכניס למשחק את הראנינג בקס שלהם ומול הראמס זה פשוט לא עבד.

ההתקפה של הסיינטס היום נשענת כמעט בלעדית על היכולת של אינגרם וקאמרה (איזה שחקן מדהים. תלכו לראות את הט"ד הראשון שלו ואיך הוא מצליח להכנס לאנדזון למרות שכבר ממש עצרו אותו) להשיג יארדים – הן בריצה והן בתפיסה. קאמרה עומד כרגע על 500 יארד די מרשימים גם על הקרקע וגם באוויר ושניהם מניעים את ההתקפה של הסיינטס. מה שהראמס הצליחו לעשות בהצלחה רבה זה למנוע מהצמד האלו את האקסטרה יארדים בעוד הפאנתרס נכשלו בכך לחלוטין. כל פעם שאחד מהם קיבל את הכדור, הוא השיג אקסטרה חמישה יארדים, לפעמים הרבה יותר. ברגע שזה זז, כל ההתקפה של הסיינטס, שנשענת על פלייאקשן, עובדת מצוין. כשזה לא קורה וצריך להישען על בריס לבדו – זה כבר פחות עובד (אפילו אם הוא הצליח להציל את הקבוצה לפני שבועיים מול וושינגטון).

– קבוצה נוספת שהשיגה ניצחון משמעותי היא סיאטל, שצריך לזכור אף פעם, אבל אף פעם, לא להספיד אותה כשהיא משחקת בבית שלה. שני דברים הרשימו אותי במשחק הזה של סיאטל. הראשון – היכולת של ההגנה שלה להתגבר על החסרון של שרמן וצ'נסלור ועדיין לעצור את ההתקפה המאוד אופרטיוניסטית של האיגלס. כמובן, צריך לזכור – אם וונץ לא מפמבל על האחד ומאבד את הכדור (מהלך די רנדומלי) האיגלס משווים את המשחק ויכול להיות שהכל נראה אחרת. ועדיין, להשאיר את ההתקפה של האיגלס על 10 נקודות בלבד זה הישג עצום. ראינו את זה קורה לא פעם בעונות קודמות – סיאטל פותחים את העונה בצורה בינונית, ההגנה נראית לא מדהימה ואז בחודשיים האחרונים הם נותנים סקוויז ופתאום נראים כמו ההגנה שאנחנו מכירים. עוד מוקדם להגיד שזה המקרה הפעם, אבל זה בהחלט מעודד מבחינתם.

הדבר השני זה כמובן ראסל ווילסון. אני חושב שלא היה מהלך במשחק הזה שהאיש לא היה צריך לנוס על נפשו מההגנה של האיגלס. מדהים לראות איך קבוצה שפעם נשענה התקפית על משחק ריצה עוצמתית הפכה להיות תלויה לחלוטין בווילסון. סתם בשביל לסבר את האוזן, סטטיסטיקה שהראו במשחק – יש רק ט"ד אחד שסיאטל שמו השנה שווילסון לא זרק או רץ אליו. גם במשחק עצמו, הם הגיעו ל 1 יארד ליין (מקום רגיש בסיאטל) ועדיין לא הצליחו לדחוף את הכדור פנימה על הקרקע וראסל נאלץ למסור אותו לט"ד.

אני לא יודע כמה נקודות קרסון וונץ איבד בקרב על ה-MVP (סך הכל נתן משחק לא רע וסבל מחוסר מזל), מה שבטוח זה שווילסון הכניס את עצמו למירוץ במשחק הזה. לדעתי, האיגלס עשו שגיאה וניסו ללחוץ את ווילסון קצת יותר מדי, גורמים לו לאלתר – אולי הדבר שהוא הכי טוב בו – כשהם משאירים את הרסיברים שלו מכוסים רק על ידי שחקן אחד. החוכמה בלעצור את ווילסון היא דווקא לדאוג לשמור אותו בתוך הפוקט, אז הגובה שלו הוא חיסרון, ולשמור צפוף את הרסיברים שלו. אם הייתי אוהד איגלס לא הייתי לוקח את ההפסד הזה כל כך קשה (סיאטל מאז שווילסון הגיעה במאזן 12-2 בבית במשחקי פריים טיים) אבל בהחלט יש פה נקודות למחשבה להמשך, בעיקר בצד ההתקפי. הלוואי ונקבל שחזור של המשחק הזה בעוד חודש פלוס.

– הקבוצה הנוספת שעשתה צעד חשוב קדימה היא מינסוטה שניצחה באטלנטה. את המשחק הזה, בניגוד לקודמים, לא ראיתי במלואו אלא רק קטעים ממנו, אבל בהחלט מדובר בניצחון מרשים מאוד של הויקינס, שמיני ברציפות שלהם. לא סתם ניצחו בבית של אטלנטה ,שהיתה בתנופה במשחקים האחרונים, אלא מנעו מהם ט"ד ועצרו אותם על 1 מ-10 בדאון שלישי. אני תמיד חושב שמספרים של דאון שלישי הם בעייתים – דאון שלישי יכול להיות ליארד אחד או לעשרה יארדים וגם אז הרבה מאוד פעמים יש רנדומליות מסוימת וחוק המספרים הקטנים נכנס לתמונה. ועדיין, אין ברירה אלא להתחיל לתהות האם מינסוטה הם על אמת.

אני מניח שהסיבה שקצת קשה להתייחס אליהם ברצינות אמיתית זה שקייס קינום מוביל אותם. בהתחלה השוויתי אותם בראש לג'קסונוויל אבל האמת היא שקינום הוא לא בלייק בורטלס. אתה מסתכל על המספרים שלו אתמול והם סולידיים ומעלה. 25 מ-30, 2 ט"ד בלי אינטרספשן. גם במהלך העונה הוא עומד על 66 אחוז השלמה, 14 ט"ד ורק 5 אינטרספשנס. הבעיה מגיעה כשאתה מסתכל על מספרי הקריירה שלו והם עומדים על 60% השלמה, 38 ט"ד מול 25 אינטרספשנס (וזה כולל את המספרים של השנה, כן? תחשבו מה הם היו בלי. בערך אותה כמות של ט"ד ואינטרספשנס). ואתה ממשיך לתהות לעצמך – האם אני סומך על שחקן מהסוג הזה שיצליח בפלייאוף מול הגנות כמו סיאטל או פילדלפיה? כי אם יש משהו שהניסיון לימד אותנו זה שאין באמת כזה דבר סינדרלה.

– מצד שני, ההגנה של מינסוטה. וואו.

– הזכרתי את ג'קסונוויל וההגנה שלה. פעם שביעית העונה שהיא שומרת קבוצה על 10 נקודות ומטה. אתם רוצים להגיד לי שהם לא רודפים אחרי איליי באוף סיזן כדי לסגור את הפינה היחידה שחסרה להם?

– בכלל, לגבי ה-AFC, נראה לי הציטוט הזה של ביל ברנוול במקום:

מדהים איך הצ'יפס שפירקו את הפטריוטס ופתחו את העונה על 5-0 נמצאים כרגע בשיוויון על הבית שלהם עם הצ'ארג'רס והריידרס (הריידרס!) במאזן 6-6. במשחק מול הג'טס, אנדי ריד החליט שהוא מוותר על קריאת מהלכי ההתקפה לטובת מתאם ההתקפה שלו (רגע, זה לא תפקיד מתאם ההתקפה מלכתחילה?) וזה עבד בהתחלה עם שני ט"ד מהירים, אבל אז הגנת הצ'יפס החליטה שתורה לפשל ובסוף קנזס מפסידים משחק נוסף, הפעם לג'טס הבינוניים (שהולכים ומתרחקים מהק"ב הצעיר המיוחל שהם חלמו עליו בדראפט).

אם יש משהו שמסמל את הקריסה של הצ'יפס, הרי זה הסיקוונס המטורף שבסופו הג'טס עלו ליתרון. הג'טס מגיעים על סף האנדזון, לא מצליחים להכנס שלוש פעמים עם ראש בקיר, בועטים פילד גול אבל הצ'יפס עושים עבירה. הג'טס מנסים עוד שלוש פעמים ולא מצליחים – עוד עבירה, הפעם הולדינג. הג'טס מנסים עוד שלוש פעמים ובפעם השלישית (זה ניסיון תשיעי, למי שסופר) מצליחים סוף סוף. ואז הג'טס מנסים להמיר שתי נקודות, לא מצליחים – אבל יש עוד עבירה להולדינג. השחקן של הצ'יפס כל כך מתעצבן שזה קורה:

קבוצה בקריסה ולא בטוח שאנדי ריד הוא האיש לעצור אותה.

– לא ממש קשור, אבל לי הקטע עם הדגל הזכיר לי את המערכון הזה של החמישיה (איך תעלה אותי למשפט אם אין לך טופס?):

– אם דיברנו על רצף, מה דעתכם על זה של יוסטון שנמצאים בפיגור 4 עם דקה לסיום המשחק ובדאון רביעי מצליחים לעשות שלוש פעמים רצוף פולס סטארט (על ידי אותו שחקן כל פעם!) ואז טום סאבאג' ממיר דאון רביעי ו-19 רק כדי למסור אינטרספשן באנדזון במסירה הבאה. קלאסי סאבאג'.

– נישאר ב-AFC. אלוהים יודע מה אפשר להסיק על הרייבנס האלו. הבעיה העיקרית היא שהם משחקים ב-AFC. או נגד הליונס, כמו השבוע, שזה כמו לשחק ב-AFC. מצד אחד, אין ספק שההגנה שלהם טובה. זאת לא ההגנה הגדולה מעונת הסופרבול אבל הם עדיין משחקים הגנה טובה. מצד שני, ג'ו פלאקו, אם נשאיר את המשחק הזה בצד, מזעזע. ביום שני האחרון ראיתי אותו מול יוסטון וזה היה עצוב. זה לא שפעם היה מדובר בהול אוף פיימר אבל לפחות אז הוא ידע לייצר את המסירות הארוכות, אלו שתלויות באוויר במשך שעה נדמה, ולנצח משחקים איתן. עכשיו אין לו את זה.

אבל לבולטימור יש מה שלי נראה משהו שחסר לקבוצות אחרות – מאמן טוב. בפוטבול, מאמן טוב יכול לפצות על הרבה מאוד בעיות אחרות. נניח, מול יוסטון במאנדיי נייט בולטימור לא הצליחו לעשות כלום התקפית, אז הוא עשה פייק פאנט, נתן לפאנטר שלו למסור – והופה, הוא על הלוח. הארבו תמיד היה מאמן טוב ומכל הקבוצות הבינוניות ב-AFC, בולטימור היא היחידה שאם תעלה לפלייאוף מסוגלת לדעתי לאתגר את שתי הגדולות.

– רגע, בלייק בולטרס עם 26 מ-35 ל-300 פלוס יארדס ושני ט"ד, מה איתו? הא, זה היה נגד הקולטס, תשכחו מזה.

– בכל זאת כן מגיע איזכור אחד לשחקן מהקולטס – ברכות לפרנק גור הנהדר שעלה למקום החמישי בהיסטוריה ביארדים על הקרקע. קריירה מרשימה ביותר שבטוח תסתיים בהול אוף פיים.

– כמה הרד סקינס גרועים אם קאזינס נותן עונה ברמה של ק"ב טופ-10 בליגה והם עדיין עם מאזן 5-7? העיקר שהם בזבזו שנתיים של פרנצ'ייז על קאזינס בשביל הקבוצה הזאת. לא היה עדיף להחתים אותו לטווח ארוך ואז לבנות סביבו? עכשיו הוא יילך באוף סיזן והם ישארו בלי כלום.

– ברכות לדנבר ברונקוז, הקבוצה הראשונה מאז 1960 שמצליחה לעשות גם פיק סיקס וגם שני סייפטיז באותו משחק. כבוד.

– במשחק הזה, דרך אגב, הדולפינס הובילו ביותר מ-20 נקודות ברבע האחרון כשמיאמי החליטה לעשות אונסייד קיק שאותו היא גם השיגה. המאמן של מיאמי כמובן דיבר על זה שהוא משחק לנצח את המשחק אבל לכולם ברור שמדובר בסוג של נקמה של גייס על כך שדנבר החליטה לוותר עליו בזמנו כמאמן ראשי (היה שם מאמן התקפה בעונה שוברת השיאים 2013) ולקחת את גארי קוביאק.  אישית אין לי בעיה עם זה (קצת פתטי בעיניי לאור העונה של מיאמי, אבל שיהיה), אבל אתם יכולים לדמיין מה היו התגובות אם אלו היו הפטריוטס. בעצם, אתם לא צריכים לדמיין, אתם יכולים להזכר בעונת 2007 (חכו, הנה מגיע השיט-סטורם על הכניסה של גרונק).

– אם מדברים על נקמה, מה תגידו על רובי גולד, מגיע לשיקגו שויתרה עליו השנה ואז מכניס 5 מ-5 פילד גולס, כולל אחד עם שניות על השעון כדי לנצח את המשחק?

– ומה תגידו על ג'ימי גארפולו? היה שווה את הטרייד?

– ברוך השב ג'וש גורדון. הליגה היתה צריכה אותך.

– איזה שחקן מגניב זה טאריק כהן:

– מסתבר שאודל בקהאם השאיר הנחיות אחריו:

 

– טוב, תהרגו אותי מה ווינסטון ניסה לעשות פה, אבל ההחזרה הזאת של הביג מן ואז בסוף הלמבו ליפ שלו לגמרי שווים איזכור:

– מסתבר שדגלים זה ממש כואב (שימו לב למאק, מספר 51):

יאללה, יומן האליפות, בקצרה.

נוציא שניה את הסיפור  של גרונק מהמערכת – כן, זה היה מכוער וכל התסכול (המוצדק, דרך אגב, היחס של השופטים אליו כי הוא גדול יותר מכולם פשוט מגוחך. ה-OPI ששרקו לו במשחק היה פתטי) לא מצדיק את ההתנהגות הזאת. בהמשך למה שאני מטיף כל השנה, לא יכול להיות שהליגה תדרוש בבריאות של שחקנים ולא תעשה עם זה כלום, אני מניח שהוא יושעה למשחק, וזה יהיה בצדק.

דרך אגב, סוף סוף מצאנו משהו משותף לי ולגרונק. בעונת הפוטבול היחידה הפעילה שלי בליגה הישראלית, במשחק האחרון התעצבנתי על השופטים כל כך שזרקתי את עצמי מאוחר על הערימה כדי להגיד לשופט – עכשיו הדגל שלך מוצדק. תמיד ידעתי שגרונק ואני נשמות תאומות.

לגבי המשחק עצמו – ניצחון מס' 27 של בריידי על בפאלו (הכי הרבה של שחקן על קבוצה בהיסטוריה) דווקא ביום שהוא לא ממש הבריק בו. אבל זה משחק שהראה למה בתחילת העונה היו לא מעט שדיברו על עונה מושלמת של הפטס. כמות הכלים ההתקפיים של הקבוצה הזאת פשוט מדהימה. אתה לא יודע מאיפה זה יבוא לך. בפאלו באו לשתק את משחק המסירה של הפטס, עצרו את קוקס ואמנדולה לגמרי – אז הפטס פשוט רצו על הקרקע ובחצי השני עשו את ההתאמות והלכו פעם אחר פעם למיסמאץ' שהוא גרונק. זאת התקפה שבאמת קשה מאוד להתמודד איתה כרגע. ותחשבו שהוגאן ואולי גם מיצ'ל אמורים לחזור מתישהו (הערת אגב – רומו מפרשן את המשחק פשוט מוסיף לך המון לחוויה. היכולת שלו ללמד אותך דברים חדשים היא פשוט נהדרת).

לא פחות חשוב, ההגנה משתפרת משבוע לשבוע (ושוב, זה כשפלאורס לא משחק ו-ואן נוי בקושי משחק). גילמור נראה יותר ויותר טוב ומצדיק את ההחתמה שלו והשילוב שלו ושל באטלר (בליצ'ק, איזה פריט מלתחה צריך לקנות לך כדי שתשאיר את הצמד הזה גם בשנים הבאות?) מבטיח הרבה. מאז ארבעת המשחקים האחרונים, ההגנה של הפטס מרשה רק 11 נקודות למשחק ואין סיבה לא להיות אופטימי. עוד שבועיים לפיטסבורג.

אותה מנגינה מוכרת
כשהבעלים מחובר מדי לעבר

94 Comments

אלון3131 4 בדצמבר 2017

ראיתי מינסוטה אטלנטה וקינום לא נראה סולידי, הוא נראה מעולה.
אטלנטה שיחקה הגנה טובה מאוד, בלי אחד הקורנרים הפותחים שמרו צמוד וחזק את ת'ילן ודיגס ועדיין הצליחו להביא יחסית הרבה לחץ על קינום והתנועה שלו בפוקט ומחוצה לו הייתה מעולה, הוא משך זמן ומסר מסירות חכמות ומדויקות לרצים שלו בצדדים וגם לתופסים שהשתחררו.
הוא פשוט נראה מעולה.
היה משחק מאוד שיוויוני ובסוף מה שהכריע את הכף לדעתי זה שקינום פשוט היה יותר טוב ממאט ראיין שבכמה נקודות מאוד קריטיות מסר מסירות גבוהות מדיי לחוליו ולסאנו וגרם לאטלנטה להסתפק בבעיטות.

יוסי מהאבטיחים 4 בדצמבר 2017

אני זוכר את קינום עוד מהפימפום שלו בפודקאסט של קליין ושטיין.
ק"ב טקסני של מזג אויר חם, עושה חייל בכפור של מינסוטה.
סחתיין עליו.
מה יעשו כשטדי יחזור?

אלון3131 4 בדצמבר 2017

טדי כבר כשיר לדעתי שבועיים או שלושה. אין שום סיבה להחליף את קינום כרגע, טדי גם שהיה בריא היה מוכשר סהכ אבל לא מאנינג הבא או משהו.

קינום נראה נפלא וכמו שאריאל אומר זה יכול להגמר ברגע בפלייאוף והוא פתאום יחנק,מצד שני אולי לא, עד אז הם צריכים להמשיך איתו.

אמיר ב 4 בדצמבר 2017

טדי FA בסוף העונה בקצב הזה לא בטוח שמינסוטה ישאירו אותו ולא בטוח שהוא ירצה להשאר

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

אני כבר רואה איזה קבוצה מחתימה אותו לסכום שערוריתי והוא משוחרר אחרי שנה. הוא באמת לא כזה טוב.

NoOne 4 בדצמבר 2017

Vikings play in a dome so its not cold

יוסי מהאבטיחים 4 בדצמבר 2017

כשאתה צריך לחיות בקור הזה דרך קבע וגם לנסוע פעמיים בשנה ללמבו וסולג'ר פילד, זה כבר יותר משנה.

טלילו 4 בדצמבר 2017

מסכים לגמרי. נתן משחק טוב מאוד.
דרך אגב ההגנה של מיניסוטה מפחידה, בעיקר רודס שמעבר ליכולות הפיזיות יש לו ראיית משחק מדהימה.

עב"ד 4 בדצמבר 2017

לפי הרינגר הרדסקינז רצו להחתים את קאזינס בלא מעט כסף, והוא עדיין העדיף את הפרנצ'ייז טאג.

נתי 4 בדצמבר 2017

ראיתי את מינסוטה לא מעט השנה. הם על אמת. ובדיוק כמו שגוף מראה השנה שיפור עצום, גם קינום שיצא סופסוף מפישר נותן עונה נהדרת, יודע שההגנה שלו תיתן אפשרויות ולא צריך להכריח דברים. מה עוד שכבר נתקלנו בעבר בעונות חדפעמיות של ק"ב.
אני תמיד מתקשה להבין את עניין העבירות ברד זון, אבל לעין של צופה פשוט כמוני – אני יכול להבין את התסכול של מרכוס פיטרס. היה נראה שהשופטים לא ינוחו עד שהג'טס ישחילו את הכדור.
לא בא להצדיק את גרונק, הוא גם התנצל כבר. אבל מי שצופה במשחקים של הפטס רואה את זה כל השנה: יש לו סט חוקים משלו. מותר לעשות לו הכל, ופשוט לא שורקים לו), וזה כבר משחק שני או שלישי רצוף שהוא מקבל אופנסיב פנלטי על כלום (גם רומו המצויין פשוט לא הבין על מה הוא קיבל את הפנלטי). לא נורא, יש כאן רווח שלפחות no-one אולי קצת יירד מעניין השיפוט והפטס (ווישפול ת'ינקינג).
יש סיכוי שמלקולם מיטשל עוד יחזור?

austaldo 4 בדצמבר 2017

אין לי ספק בכלל שהכניסה של גרונק היתה מכוונת ומתוכננת כדי להראות לשופטים בליגה שהם הגזימו. אין מישחק שלא שורקים לו אופנסיב PI מונפץ מהתחת ומהצד השני עד שהמגן ששומר עליו לא יוריד עליו גרזן הוא לא יקבל דגל.
הוא חיכה להזדמנות שהמשחק יהיה גמור כדי לא לסכן את הניצחון – בדיוק כמו שהוא עשה נגד הקולטס לפני כמה שנים (ואז זה עבד. במישחקים אחר כך רמת המכות מלוכלכות והטראש עליו ירדה פלאים)

אח שלו 4 בדצמבר 2017

אוסטלדו – לא נראה שלגרונק יש את האי.קיו לתכנן דבר כזה. זה היה עצבים נטו. זה דבילי ומכעיס – אבל אם הליגה תשפוט את זה בצורה קונסיסטנטית (סיכוי קלוש), הוא לא אמור לקבל השעיה בגלל שהרקורד שלו נקי (גרין וראמזי שחנקו אחד את השני למוות לא הורחקו).
אני גם חושב שזה אולי ימשוך תשומת לב לתופעה ההזויה של חוקי גרונק. הוא מקבל יותר OPI מאשר כל הליגה ביחד, על כלום (מי שלא מאמין – שיראה את המשחק), ולא מקבל אף פעם DPI או הולדינג למרות שמחזיקים אותו בכל סנאפ.

עידו ג. 4 בדצמבר 2017

אתם קצת מגזימים. זה נכון שלא שורקים המון עבירות שעושים עליו וגם במשחק הזה זו הייתה שריקה הזויה נגדו, אבל בגדול יש הרבה יותר שריקות לטובתו מאשר להיפך. זה שאפשר לשרוק הרבה יותר זה נכון אבל זה לא שמתעלמים באופן קיצוני.

קואלה בר 4 בדצמבר 2017

רק לפני שנתיים הוא הטיל שחקן של הקולטס על הקרקע. איך זה רקורד נקי?
הבעיה שהליגה בעד אלימות. צריכה להיות כאן הרחקה ליותר ממשחק אחד.

אח שלו 4 בדצמבר 2017

ראית את ההטלה עליה אתה מדבר? זה היה מהלך ריצה, וגרונק חסם את הקורנרבק והעיף אותו מהדרך (או, כמו שהוא קרא לזה – העפתי אותו החוצה מהבאר כי הוא דיבר לא יפה). ניוזפלאש: במשחקי פוטבול אנשים מוטלים לקרקע. כל הזמן. השאלה היא רק האם זה במהלך המשחק (כמו בחסימה של ריצה), או כשהמהלך נגמר ואתה רק רוצה להרביץ להם מכות בלי קשר (כמו שגרונק עשה אתמול).
רקורד נקי הוא פונקציה של מה שנחשב עבירת משמעת כזו. יעני, אקיב טאליב שמתחיל ללכת מכות עם מישהו. לגרונק אין עבירות משמעת כאלה.

אלון3131 4 בדצמבר 2017

בכלל לא צריך להתנהל דיון על האם זה היה מתכונן לא מתוכנן, יעזור במשחקים הבאים לא יעזור במשחקים הבאים.

זאת הייתה מכה מכוערת, מסוכנת ונמוכה שיכלה באמת לסכן שחקן שהדבר היחיד שהוא עשה הוא אולי החזקה שלא נשרקה.

כל הסתייגות או תוספת מעבר לזה לא מוסיפה למסתייג.

Maldini 4 בדצמבר 2017

"יכלה באמת לסכן שחקן"?

ווייט כבר אובחן עם זעזוע מוח. מצד שני, מה זה זעזוע מוח לעומת הדברים החשובים באמת – התסכול של גרונק והשריקות שהוא לא מקבל.

יובל 4 בדצמבר 2017

"גרונק" מקבל הרבה יותר בולשיט קולס בעדו מאשר לרעתו.
ע"ע המשחק נגד הג'טס השנה, או משחקי הפלייאוף נגד הצ'יפס ונגד הברונקוס לפני שנתיים בהם הוא תפס טד ע"י דחיפת המגן שלו תוך כדי שהשופטים בולעים את המשרוקית.

אפילו ברנדון מרשל מהברונקוס אמר את זה כאן עוד לפני המשחק ההוא.

http://www.nfl.com/news/story/0ap3000000625314/printable/broncos-lb-marshall-on-gronkowski-he-pushes-off

במקומו של "גרונק" הייתי מתנצל ובטח לא נושך את היד שמאכילה אותי כ"כ טוב.

אח שלו 4 בדצמבר 2017

אני לא חושב שאתה יודע איך להשתמש במילה "אפילו" במשפט.

יובל 4 בדצמבר 2017

אוצ', עוד ירידה אישית מההומר הפחדן שמתחבא מאחורי ניקניים בדוי. ממש נפגעתי.

אח שלו 4 בדצמבר 2017

לא, כי ניקניים "יובל" ממש נותן לנו גישה לחשבון הבנק ואילן היוחסין שלך. מאוד אינפורמטיבי.

יובל 5 בדצמבר 2017

בערך חצי מהאנשים שכותבים פה ( כולל כותב הטור ) יודעים בדיוק מי אני ומה שמי המלא, זאת מכיוון שבניגוד להומר פחדן כמוך, אני לא מתחבא אם אני מבקר מישהו אישית.

אח שלו 4 בדצמבר 2017

אלון – אתה צודק. יש וצריכה להיות הבחנה בין שני הדברים. כן, זאת מכה מכוערת, מסוכנת ונמוכה.

הדיון שבא אחר כך – לפחות מבחינתי – היה בתגובה למה שאוסטלדו כתב על חוקי גרונק. לא כהצדקה ולא נעליים. אפשר לנהל דיון על דברים אחרים – כל עוד מסכימים שהמכה מכוערת, מסוכנת, ונמוכה נקודה.

NoOne 4 בדצמבר 2017

I will just say this
if I was a defensive line man in the next pats game and I get mad because of the refs I will go down low on Brady knees because of that and just give the same bullshit apology Gronk gave

יובל 5 בדצמבר 2017

זה נשמע בדיוק כמו משימה לשחקן מלוכלך בסדר גודל של נדמקונג סו.
שחקנים שנכנסים בשחקנים אחרים בשביל לפצוע – אני מאחל להם את כל הרע שבעולם.
וונטז בורפיקט קיבל את המגיע לו היום, מקווה שגם אחרים (סטפון טוויט, אנתוני באר, "גרונק" ) יקבלו את המגיע להם.

דור 4 בדצמבר 2017

וונץ די סגר את האופציה לאמויפי עם הפאמבל הזה על הוואן
ווילסון הוא ההגדרה במילון לאמויפי שכנראה ילך לשחקן המצטיין (בריידי) כי האמריקאים לא כלכך יודעים אנגלית
חוצמזה ואמרת את זה יפה, זה היה אחד המחזורים הטובים השנה ופתאום יש לנו ליגה

יובל 4 בדצמבר 2017

"פתאום יש לנו ליגה" במחזור שבו נ"א במשחק בינוני של בריידי דורסת 20 הפרש את היריבה העיקרית שלה לבית, בחוץ.

הליגה והאלופה שלה כבר נסגרו פחות או יותר במחזור 8.
גם העולות לפלייאוף מה-AFC כבר נסגרו בערך באותו מחזור,
למעט הצ'יפס שפתאום החליטו להפסיק לשחק.

מי שמעניין אותו המאבקים על תואר סגנית האלופה מה- NFC בהחלט יכול למצוא עניין בליגה. אותי זה פחות מעניין.

דור 4 בדצמבר 2017

העונה מגיעה לשיא (מבחינתי האישית) בדיביז'נל ובצ'אמפיונשיפס והמחזור הזה הראה שיש למה לחכות.
זה לא אשמת ניו אינגלנד שהם בנו התקפת על שלא צריכה "לתפוס יום" בשביל לנצח וזה לא אשמתם שאת הקבוצה הכי טובה באנאפסי מוביל קייס פאקינג קינום ולכן ההנחה שהסופרבול לא יהיה מעניין אולי נכונה אבל לא משפיעה על העניין עד לשם.
חוצמזה, לא מעניין אל תראה…

יובל 4 בדצמבר 2017

אני באמת לא רואה. ראיתי את המשחק של נ"א מהשעמום שיהיה מה לעשות עד המשחק של מכבי נגד ירושליים. הגארבג' טיים שם התחיל באמצע השלישי בעיתוי מדויק עם תחילת המשחק ההוא.

מוטי 5 בדצמבר 2017

עאלק ראית את ניו אינגלנד רק משעמום…לפי התגובות שלך אתה לא מחמיץ אף משחק שלהם

Maldini 4 בדצמבר 2017

יותר מדי מילים, אותיות ופיסקאות ומעט מדי דיבורים והימורים על אובר/אנדר שבועיים וחצי ל-press release של הג'טס שמכריז על הארכת חוזה לטוד בואלס.

איפה NO ONE שיעזור לי עם איזי מאני

NoOne 4 בדצמבר 2017

I am busy with Embiid and Ben Simmons
once Embiid will get injured and out for the season I will be with you

יוסי מהאבטיחים 4 בדצמבר 2017

אנדר / אובר פגרת האולסטאר?

NoOne 5 בדצמבר 2017

may 15 after the victory parade

ק. 4 בדצמבר 2017

כרגיל, נהדר לקרוא.
ההבדלים הנוספים של הסיינטס בין שני המשחקים היו: ההתקפה של הראמס יותר טובה מהפנתרס ושלטה בשעון, קצת פחות חיסורים משמעותיים אצל הסיינטס בקווים ובסקנדרי (נשאר עוד ללאטימור לחזור, למרות שהמחליף היה לא רע). ועדיין, בריס שהיה צריך השלים את ה5-6 מסירות של 20+ יארד להחיות דרייבים שהיה צריך (ולא היה לו סקרין או צ'ק דאון פנוי). קמארה באמת אדיר ומלהיב לצפיה.
אני חושב שאם הם לוקחים אחד מהשניים מול אטלנטה הבית שלהם (את קרוליינה שחטו פעמיים). לא נראה לי שיקדימו את פילי ומינסוטה החזקות

ניינר/ווריור 4 בדצמבר 2017

אריאל, תגובתך על כך שאריזונה סטייט החתחמה את הרמן "יו פליי טו ווין דה גיים" אדוארדס? אני שמח שלא נצטרך לראות את הטמבל הזה מפרשן

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

אני משתדל להדחיק..

מוטי 4 בדצמבר 2017

אולי זה רק אני, אבל כל משחק של הרדסקינס הם מרגישים לי כמו קבוצה לא מאומנת וג'יי גרודן תמיד נראה לי קלולס מוחלט. מה הוא עושה שם בכלל?

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

קבוצה נוראית. אם לא היה קאזינס הם היו על שלושה ניצחונות אולי

קואלה בר 4 בדצמבר 2017

שבוע הבא הרייבנס בפיטסבורג, ונראה מה הם שווים באמת.

ב"פ 4 בדצמבר 2017

אני אציב פה שאלה. ארל תומאס הDB הגדול ביותר ב25 שנה האחרונות? ההנאה שיש לי מלראות אותו משחק…

אח שלו 4 בדצמבר 2017

אד ריד. בלי תחרות.

ב"פ 4 בדצמבר 2017

חולק בתקיפות על החלק האחרון של התגובה. בכל אופן, אד ריד שחקן שהרבה יותר קל לשים לב למה הוא טוב. לקח לי שנים לזהות עד כמה ארל תומאס הוא כזה טוב. אפרופו ויכוחי סטטיסטיקה

אח שלו 4 בדצמבר 2017

יודע מה? מסכים. ה"בלי תחרות" מוגזם. ארל תומאס תותח על. לבטח הכי טוב וחשוב בהגנה ההיסטורית של סיאטל. ועדיין – אד ריד, בשבילי. [וריביס במשך 3 שנים – 2009-2011 – היה ה-DB הכי טוב שיש, אבל לא חושב שאנחנו סופרים 3 שנים בדיון בו]

ב"פ 4 בדצמבר 2017

אם לריבאס היה יותר משלוש שנים בהם הוא שיחק כמו השנים ההם הוא היה לוקח לא רק את תואר הגדול בתקופה, אלא את הטוב ביותר בכל הזמנים בלי תחרות. ואני מת רוני לוט

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

ארל תומאס מדהים, הכי חשוב בהגנה של סיאטל (זוכר שנה שעברה כשנפצע היה לי דיון עם אחד המגיבים על זה). לגבי ריבאס – מדי פעם אני מענג את עצמי במחשבה שהשחקן שיכנס להול עם כובע של הג'טס זכה באליפות היחידה שלו במדי הפטריוטס..

ב"פ 4 בדצמבר 2017

רזומה ההול אוף פיים של הקבוצה שלנו לא משהו בלשון המעטה. אפילו האלו שנכנסו הם מהתחתית של הרשימה א-לה קרטיס מרטין וג'ו ניימת'

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

וגם קרטיס מרטין הוא בכלל משלנו..
פגשתי את מרטין, דרך אגב, כשהוא היה בארץ לפני שלוש שנים. חומד של בחור. מדהים כמה הוא בגודל "סטנדרטי", בטח ביחס לשחקנים האחרים שהם מפלצתיים

ב"פ 4 בדצמבר 2017

קרטיס מרטין לא נרשם אצלי כשחקן משלכם בגלל שהוא עוד מהעידן שלא שנאתי את הפאטס, רק לא היה אכפת לי מהם. חוץ מזה שאי אפשר להתלונן, אתה לא מרגיז את BP ויוצא מזה נקי.
מה היה המסגרת של הביקור שלו? אני לא מכחיש שהוא חומד של בחור, והיכולת שלו לא להיפצע הייתה לא פחות ממדהימה. אבל הוא הר"ב הכי חלש שאני יכול לחשוב עליו בHOF

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

קראפט הביא ביקור של הול אוף פיימרים לארץ. השנה הוא עשה את זה עם כמה חבר'ה מאוד רציניים (מונטנה, בראון, בטיס ועוד הרבה), פעם קודמת שזה קרה זה היה בפרופיל יותר נמוך, חוץ ממרטין אני לא זוכר שהיה איזה שם גדול מהדור האחרון, רובם היום חבר'ה משנות השישים-שבעים כזה.

ב"פ 4 בדצמבר 2017

וואוו. בשביל מונטנה הייתי כנראה יוצא מהבית

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2017

אתה לא מבין איזה אסופת שחקנים אדירה הוא הביא איתו
הנה הסרט שקייטי נולאן עשתה על הביקור הזה. השופט ב-4:10 שמחליף דחקות עם כריס קרטר זה עבדך
https://www.youtube.com/watch?v=Fg_p1QLi0Pc

NoOne 5 בדצמבר 2017

הכובע היחיד שריבאס יכנס איתו להיכל התהילה הוא הכובע של עצמו.
הוא שחקן אדיר אבל לכל אורך קריירה המשחק שלו הדבר היחיד שהיה חשוב לו זה כמה כסף הוא מקבל ואיך היא יכול לסחוט עוד כסף.
ריבאס היה שחקן שאם היה מוותר כ
על כמה מיליונים ומשקיע יותר עבודה בכשרון המדהים שהיה לו היה נחשב לדיפנסיב בק הכי טוב בהיסטוריה .
אבל אנקל שון הוציא את כל התסכול של הקריירה שלו על הראש של ריבאס שאולי הרוויח הרבה מאד כסף אבל אף אחד לא יזכור מי הוא בעוד שנתיים והוא מאד גבולי להיכנס להיכל התהילה

נתי 5 בדצמבר 2017

הנאום של מרטין בביקור הזה, זה משהו חובה לראות בעיניי (מעין השלמת תמונה לנאום בהול אוף פיים). מדבר שם על רוברט ומיירה קראפט ותחושת הבית שקיבל לראשונה בחייו. מרגש מאוד

תומרג 5 בדצמבר 2017

וואו, הסרטים על הביקור מרגשים ממש

אלון3131 4 בדצמבר 2017

פולומלו?

ב"פ 4 בדצמבר 2017

אני חושב שבעידן שלנו SS לא יכול הDB הגדול ביותר. עניין של הגדרה.

קואלה בר 4 בדצמבר 2017

בן מקאדו פותר והדיווח בespn שאילי יפתח שבוע הבא… איזה באסה על הרצף.

Maldini 4 בדצמבר 2017

צעד בקרת נזקים מהאומללים שראיתי

מארה וטיש השפנים נבהלו מהבקלאש אז הם חושבים שעכשיו הם יכולים להציל את האימג' שלהם ושל האירגון עם המהלך הזה.

אבל איך אומרים באמהרית – מעט מדי ובעיקר מאוחר מדי. את ה-true colors שלהם ראו בשבוע שעבר.

7even 5 בדצמבר 2017

לפי מה שכתבת שבוע שעבר זה לא כזה נורא. מקאדו עדיין יכול למצוא עצמו כמתאם בלא מעט קבוצות…חרף האסון שלו השנה.

יוסי מהאבטיחים 4 בדצמבר 2017

הסנגוריה על גרונק משעשעת. הטיל את כל הלבנים בקיר ממנו הוא בנוי על הראש של שחקן ששוכב על הגב. היה צריך לראות המבט המזוגג בעיניים של טרה כדי להבין איך זה מרגיש.
גרונק צריך לנוח כמה משחקים בצד ולחשוב על זה. לא מעניין אם התנצל.

מה שמחרפן אותי זה השופטים שראו את זה בלייב מול הפנים ושתקו, והנמושות מבפאלו שהסתובבו לשופט בתנועות של "אמא, תראי מה עושים לבן שלך" במקום שאיזה חבר לקבוצה יראה סולידריות ייכנס בגרונק באותו רגע.
ראבק, משפילים אותך בבית וגם מפרקים לחבר שלך הצורה מול כולם.
מוטיבציה קבוצתית נבנית מרגעים כאלו, וכולם שם יצאו רכיכות כולל מקדרמוט על הקו.
העיקר שהמוטו שלהם בטוויטר זה defend our dirt…

אריאל גרייזס 4 בדצמבר 2017

איפה ראית סנגוריה על גרונק? כל אוהד פטס שאני מכיר אומר שהוא צריך לקבל הרחקה. להגיד שזה צריך להיות יותר ממשחק אחד כשזה הסטנדרט היום בליגה, זה מגוחך.

Berkut 4 בדצמבר 2017

גרונק פשוט החליט לשחזר – בכל זאת גם משחק בבוסטון – את המעשה המפורסם של דייב קאוונס, כששרקו לו אופנסיב פאול על הפלופ של מייק ניולין ב-1976:
"Now that's a fucking foul!"
מסורת, בכל זאת.

יוסי מהאבטיחים 5 בדצמבר 2017

רק באכסניה שלך אח שלו חושב שבגלל שיש לו רקורד נקי צריך לא להשעות אותו ואוסטלדו חושב שהגאון בכלל תכנן את זה…
גם בטוויטר לא חסרים אוהדי פאטס שמזמרים שבגלל שלגרונק מרביצים יותר אז "התפלק לו".

הסטנדרט של הליגה דפוק בהגדרה. מרחיקים שחקנים לחצאי עונות על עבירות בתוך הבית שאפילו המשטרה לא ממשיכה לחקור אותן, אבל שחקן שגורם לאחד אחר זעזוע מוח מכוון כי נמאס לו שמטפסים עליו, זה כולה משחק אחד בחוץ.

המהלך של גרונק זו בדיוק הסיבה שאמא לא תרשה לבן שלה לראות את המשחק הזה, ואבא לא ירשה לו לשחק את זה.
אבל הסטנדרט…

מעיין אוהד מכבי 5 בדצמבר 2017

הליגה פשוט לא מגנה על שחקנים.
זה עצוב וזה מגיע לרמות אבסורד שעושה רושם שהשחקנים עצמם מנסים למתוח את הקצה.

זה התחיל מהיעדר השעיה של איי ג'יי גרין (וכנראה שגם לראמזי הגיעה השעיה), נמשך עם זה שאוואנס קיבל משחק אחד בלבד, שטאליב וקופר קיבלו משחק אחד בלבד ושלא הייתה אפילו בחינה של השעיה של אלונסו בגין הפגיעה של בפלאקו.

כאשר מוסיפים לזה את משחקי יום חמישי, את רשימת ה-IR הבלתי נגמר ואת זה שזהות העולה מ-AFC די ברורה (ובכל מקרה ה-AFC לא ישלחו לסופרבול ק"ב שיופיע שם לראשונה בתור נציג הקונפרנס), אפשר להבין למה רק המתח הבלתי נגמר (כרגיל) ב-NFC מציל קצת את הרייטינג של הליגה.

NoOne 5 בדצמבר 2017

במסגרת הפינה האהובה בבלוג נתמקד השבוע במערכת השיפוט שיושבת במשרדי הליגה ומחליטה אם לשנות או לא לשנות החלטות שיפוט.
אני באמת מאמין שהאנשים שיושבים שם הם הומלסים עיוורים ושיכורים שמצאו באיזה סופ קיצ'ן בהארלם.
ברבע השני במשחק של הג'טס ג'וש מקלאון עשה ק"ב סניק והשופטים אמרו שהוא חצי אינץ' קצר וזה לא ט"ד , טוד בלואס בהחלטה הנכונה היחידה שלו בשנתיים האחרונות עשה צ'אלנג', בריפליי ראו בבירור מקלאון והפוטבול עברו את הקו ואפילו השדרים היו בטוחים שזה ט"ד אבל כמובן ההחלטה לא שונתה.

ממש לפני סיום המחצית מקלאון מסר לפורטה ממש צמוד לקו והשופטים קבעו ט"ד .
בריפליי ראו בבירור לפורטה לא עבר את הקו עם הפוטבול ואת זה האידיוטים השאירו בתור ט"ד.

כמה אפשר לסבול שיפוט כזה מטומטם ואידיוטי שפוגע בקבוצות במאמנים ובצופים.

רק על זה צריך לפטר את רוג'ר גודל.
הסיבה מספר אחת שהורסת את הליגה

נתי 5 בדצמבר 2017

או. סופסוף אנחנו מסכימים. במשחק של הפטס נגד הצ'רג'רס נדמה לי, הייתה שריקה הזויה בבירור נגד הפטס ואז אחרי כמה דקות הייתה שריקה מאזנת לטובת הפטס שבבירור הייתה שריקה לא ראויה. ההתחשבנות של שופטים זו תופעה מרתקת שמעולם לא הבנתי: כאילו שלאוהד או לשחקן, זה עושה טוב. במקום לקבל טעויות ולזרום הלאה עוברים לפנקסנות, וזה פי אלף גרוע

עודד 5 בדצמבר 2017

ובכלל כל השיפוט הביתי המזעזע במשחק של סיאטל כולל אי שריקה שגמרה את המשחק על מסירה לא חוקית של ווילסון שאף אחד לא יעיז לשרוק נגדו כי הוא המאמי של הליגה

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2017

זאת תופעה טבעית, לא משהו ששופט עושה במודע. יש הרבה מחקרים על הנושא הזה – הסיכוי שיהיה פנדל לקבוצה אחת עולה אחרי שהיה פנדל לקבוצה שניה (וכנל כרטיס אדום), הסיכוי ששופט יזרוק דגל על אותה עבירה פעמיים רצוף יורד ועוד הרבה דברים מהסוג הזה. כשופט אני יכול להגיד לך שאתה מנסה לדכא את זה, אבל זה מאוד מאוד קשה.

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2017

וכמובן, כששופטים עושים את הדבר הנכון ולא מנהלים פנקסנות – נניח המלא דגלים שזרקו בדרייב ההוא של הג'טס נגד קנזס – אז אנשים (אפילו פה) אומרים שזה היה נראה כאילו הם מנסים בכל לתת את הנקודות של הג'טס כשכל דגל שלהם היה נכון לגמרי. ואז פיטרס מתעצבן ומעיף דגל לקהל ומאשים את השופטים

7even 5 בדצמבר 2017

שמעו טומלין חוטף פה כל שבוע…אבל הלילה הפרשן במשחק (מאדן?) אמר שהוא נפעם מהמחוייבות של טומלין למשחק והרגש שהוא מביא אליו…

:/

ישרון 5 בדצמבר 2017

הסבר בבקשה

Maldini 5 בדצמבר 2017

גרודן גם נפעם מהספורטיביות של וונטז ברפיקט, משפיך בשידור מכל תיקול אגרסיבי ואז מתלונן ומבקש הרחקות כשהם נגמרים בזעזועי מוח, לא אומר מילה רעה על אף QB שמשחק גרוע החל מבריידי ועד טום סאבאג' ובגדול מטמטם אוהדים מקצועי כבר 7 שנים אנד קאונטינג (אני בחיים לא אשכח איך הוא כמעט קילל בשידור קבוצות שהעזו לותר על טים טיבו וג'וני מאנזיל עד ששני אהבלים היסטוריים החליטו לעשות את זה) בדיוק כמו רוב מוחלט של פרשני ועיתונאי הספורט האמריקאים שמפרשנים ומנתחים את הענף.

פוטבול הוא הענף שמסוקר בצורה הכי גרועה ושטחית מבין כל הענפים שעקבתי אחריהם וזה אפילו לא קרוב. אני אפילו לא אומר את זה בקטע מתנשא ומבין אנשים שנאלצים להסתמך על כל המייקל לומבארדים ופיטר קינגים של העולם כי גם אני בעצמי הייתי כזה כשהתחלתי לעקוב. רק בשנים האחרונות התחלתי להבין כמה בולשיט בכפית האכילו אותי.

אלון3131 5 בדצמבר 2017

עזוב אתה מדבר על עולם שבו לסקיפ בייליס עדיין יש תוכנית ומיקרופון שמוכנים לשמוע אותו… הכל מתגמד לעומת זה.

Maldini 5 בדצמבר 2017

לסקיפ וסטיבן איי וקולין קווארד וכל הטרולים המקצוענים האלה יש את נישת ה-hot takes שלהם ורוב הזמן אנשים מבינים שהם מנסים רק להטריל

אני מדבר על מאמרי 8000 מילה של פיטר קינג מוצץ ומסביר איך ג'ייסון גארט וג'ק דל ריו הם מאמני העונה/למה מייק טומלין ומייק מקארתי הם הול אוף פיימרס או על יצור כושל כמו מייקל לומבארדי שמלכלך 24/7 על תותח כמו דאג פידרסן ומסביר איך כל ההצלחה של פילי שייכת לג'ים שוורץ שהוא במקרה חבר קרוב שלו , או על ביל סימונס טוען שבריידי מוקף בצוות ההתקפי הכי גרוע שהיה לפאטס מאז 2001, או אלברט בריר שטוען שהריד אופשן מת או אנדי בנואה שטוען שיש בליגה 15 בקאפס יותר טובים מקאפרניק או או או. אני יכול להמשיך שעות.

אלה כביכול ניתוחים מקצועיים מפרשנים מכובדים שהרבה מאוד אנשים מתייחסים אליהם ברצינות ומגבשים את הדעות וההבנה שלהם את הענף סביבם. וזה רק ברמת התקשורת הארצית. השטויות והליקוקים שהולכים בתקשורת המקומית הרבה יותר גרועים ולאחרונה אפילו מקומות כמו pff שכביכול היו אמורים להיות שונים התחילו להתרדד ולאבד קרדביליטי.

7even 5 בדצמבר 2017

דווקא קולי קווארד….הוא הליסט אוף פרובלמס של תקשורת הפוטבול. אין לי ספק שאנשים כמו סטיבן איי וסקיפ בייליס הם שם סתם כדי להטריל וטו לא.
הכי מצחיק שאיאספיאן לא קולטים שאף אחד לא צופה בהם ועדיין שמים רק שברירי תכנית של פירסט טייק ביוטיוב…כביכול כדי למשוך אותך לראות את התכנית המלאה. גיב מי א ברייק!

יש לאמריקאים בעייה של עודף פוליטקלי קורקט…זה לפעמים מתסכל.
כאילו…אתה רואה שמישהו מסריח על המגרש… אבל אתה תחכה למהלך טוב שלו כדי להגיד כמה יש לו ראיית מגרש טובה וסתם לו הולך לו היום. זה מחרפן.

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2017

אין עולם שבו ביל סימונס נחשב לפרשן מכובד או פרשן בכלל. אתה מאלו שהולכים לפאב ואז מתלוננים שכולם מעשנים שם? ללכת לקרוא את סימונס ואז להתעצבן או לשמוע את גרודן ואז להתעצבן זה טפשי.
יש מספיק פרשנים טובים היום, צריך פשוט ללכת אליהם ולא לגרועים. זה שהציבור משתמש בפרשנים גרועים זה לא חדש בשום קנה מידה. זה בדיוק הסיבה שהם בנשיונל טלוויז'ן –
שהם יודעים להגיד דברים פשוטים ולא מתוחכמים. אפשר לחשוב שדיק ויטאל הוא לא איש הקולג' כדורסל המוביל בארה"ב כבר 30 שנה או שבארץ אנשים מצטטים את נמני או פרימו.

Maldini 5 בדצמבר 2017

אני לא קורא ומתעצבן מאף שטות שיוצאת לפרשן מהפה אלא מאנשים שקונים אותן ומשתמשים בהן בדיונים בדיוק כמו אלה

רק לפני פחות משנה במהלך דיון רנדומלי על השיטה והפרסונל ההתקפי בגרין ביי אח שלו דפק לי לינק שבו גאוני ה-NFL NETWORK טוענים שלגרין ביי יש שחקני סקיל טובים יותר מלפאטס כי מה לעשות שג'ורדי נלסון ורנדל קוב הם שמות גדולים של שחקנים שפעם אחרונה שהיו טובים הייתה לפני 3 שנים בזמן שכל מיני רקס ברקהאד וכריס הוגן ודיון לואיס שהם תותחי על ומפגיזים מדי שבוע הם "NOBODYS" והולי שיט איך בריידי מצליח לתפקד איתם

סימונס לא פרשן פוטבול ואלברט בריר ופיטר קינג הם לא אנשי FILM (למרות שציינתי גם שניים שהם כביכול כן), לא טענתי שהם כן אלא שהשטויות שיוצאות להם מהפה משפיעות המון על השיח ועל דעת הקהל. זה אותו קהל שמופתע לשמוע איך מעזים לבקר מאמנים כמו מייק טומלין ומקארתי ולטעון שהם גונבים כסף, או למה לדקלם מאזן ניצחונות ואחוזי קומפלישנס זה הדבר הכי שטחי שאפשר לעשות.

אח שלו 5 בדצמבר 2017

מאלדיני – גרייזס צודק. זה קצת אנשי קש מה שעשית פה. אין מישהו שעוקב אחרי פוטבול כמה שנים טובות ברצינות ומחזיק מסימונס פרשן פוטבול מכובד. מי שקורא את סימונס קורא בשביל הדחקות או ווטאבר. ורוב העוקבים גם יודעים שפיטר קינג הוא כמו אמנון אברמוביץ כזה שמדברים איתו ולא בדיוק מישהו שיושב ורואה פילם. וגם אלברט בריר הוא על תקן אינסיידר – אני לא חושב שיש מישהו (בטח לא בארה"ב) שקורא אותו כדי לקבל תובנות על המשחק עצמו, אלא יותר מידע פנים וציטוטים מאנשים שיעני יודעים. אני גם לא חושב שאף אחד מהם אי פעם טען שהוא ראה את ה-ALL 22 וגיבש דעה על בסיס זה.
בקיצור, אף אחד מאלה לא באמת נחשב פרשן מכובד בהיבט של לנתח את המשחק עצמו. יש להם עוקבים, אבל זה לצרכים אחרים.

סמיר זמפיר 5 בדצמבר 2017

קולין קווארד הגרוע מכולם, השימוש שלו בדימויים מעולם העסקים כדי לתרץ או להאדיר טענות שלו כל כך פתטי. "גוגל, מייקרוספט לברון" חרטטן.

הוא שרלטן אמיתי ובדיעבדיסט מקצועי. וסביר שאינטרסנט נכלולי. רק לא מוחצן כמו סקיפ "שון לי!!" וסטיבן "לא אשמת כרמלו" איי. מה שגורם לי להרגיש שהוא אפילו יותר מניפולטור ולקקן מהם.

אבל כן רואים כדי להתעצבן וזה אשמתי המלאה. או החלקית כי יש לי אנרגיה וסבלנות לסגמנט וחצי בערך

Maldini 5 בדצמבר 2017

עם לצפות באול 22 או בלי אלה עיתונאים/פרשנים (וואטאבר דה פאק, לא אכפת לי איך תגדיר אותם) שכל שבוע מצייצים ציוצים, כותבים מאמרים ומעלים פודקאסטס שבו הם "מעריכים" יכולות של מאמנים ושחקנים ומשפיעים על הצורה שבה אנשים (ולא רק האהבלים של העולם) חושבים ותופסים את הענף, זה בסך הכל מה שטענתי ואני לא חושב שזה נתון לוויכוח

מבחינתי זה בא לידי ביטוי בדברים קטנים או גדולים. קח לצורך העניין את דיוני ה-אם וי פי הרדודים. כל עיתונאי בעל זכות בחירה שלא יכניס בבאלוט שלו בסוף העונה את השמות ראסל ווילסון-אארון רודג'רס-אנדרו לאק בסדר כלשהו חוטא למקצוע שלו ומנסה לטמטם אוהדים. כל עיתונאי שלא מצביע לביל בליצ'ק כמאמן העונה מדי שנה והולך עם יצורים כמו ג'ייסון גארט, ג'ק דל ריו, ג'ון פוקס ומייק מקארתי חוטא למקצוע שלו ומטמטם אוהדים. כל בן אדם שבא להעריך ולהשוות בין QB's ומכניס לדיון משתנים כמו מאזן ניצחונות, מס' טבעות אליפות ומספרים יבשים בלי להתייחס לשיטה, למתאם ההתקפי ולצוות המסייע (התקפי והגנתי) חוטא למקצוע שלו ומנסה לטמטם אוהדים.

יש פרשנים שלא עושים את זה? אחלה, היחס שלהם על אלה שכן הוא 1-700 ולצערי את רובם אי אפשר למצוא באתרים הגדולים אלא בחשבונות טוויטר אישיים עם 500 עוקבים.

אריאל גרייזס 6 בדצמבר 2017

האמת הפשוטה היא שפוטבול הוא משחק מורכב מאוד שכולל 46 שחקנים שיחסי הגומלין בינהם מסובכים וקשה מאוד להבין מה בדיוק מאמן עושה ואיך הוא אחראי לכל דבר. בהצלחה, למשל, להבדיל בין בריידי לבליצ'ק במי אחראי להצלחה של הפטס (וכן, אני יודע שיש אנשים שמתיימרים לדעת את זה. כבוד להם). כשזה נהיה מסובך אז הולכים לבסיס. קבוצה שהיתה עם מאזן שלילי והגיעה לסיד 1 בפלייאוף אז המאמן שלה יקבל את מאמן השנה. קבוצה שניצחה 14 משחקים בשנה אז הק"ב שלה יהיה ה-MVP.
אפשר לחשוב שהרידוד הזה לא קיים בכל תחום בחיים שלנו. ואפשר לחשוב שאנשים לא מצטטים את הפרשן המדיני/צבאי הדביל שדיבר עכשיו בטלוויזיה וציטט את דובר צהל כמו תוכי. זה העולם שלנו.
היום, לשמחתי, המצב הרבה יותר טוב מאשר פעם כי יש לך מגוון אופציות הרבה יותר גדול של פרשנויות ברמה גבוהה מאוד.

Maldini 6 בדצמבר 2017

תלוי על איזה מאמנים אנחנו מדברים. אם על אלה שאחראים על פלייקולינג התקפי/הגנתי ושמכינים במהלך השבוע תכניות משחק אפשר בקלות להעריך את מה שהם עושים או בעיקר לא עושים על סמך צפייה במשחקים ומה החוליות הספציפיות עליהן הם אחראים עושות או לא עושות. אם על אלו שמתפקדים בעיקר כ"מנהלים" אז אני מסכים שזה הופך להיות קשה יותר להעריך את העבודה שלהם, אם כי גם כאן, בסופו של דבר רוב ה-evaluation צריך להתנקז לתיפקוד ביום המשחק. מייק טומלין יכול להיות מוטיבטור בחסד ובן אדם ששחקנים אוהבים ומתחברים אליו והכל טוב ויפה אבל אם הוא לא מסוגל להבין מתי זורקים צ'אלנג' ומתי לא (אתמול הוא זרק את אחד האומללים שראיתי העונה ואפילו השופטים כמעט צחקו לו בפנים) או איך מנהלים שעון וטיימאאוט'ס בצורה נורמלית בפעם בחודש שאשכרה צריך לעשות את זה או למה זה לא בדיוק הדבר הכי נורמלי בעולם להתראיין לפני משחק בשבוע 11 ולהגיד ש"הפנים שלנו לכיוון ניו אינגלנד" אז אמור להיות די קל להעריך את האיכות שלו כמאמן. אבל במקום לדבר על זה כל מה שיודעים להגיד זה " מועדון 100 ניצחונות, סופרבול, 10 ניצחונות כל עונה".

נכון שהרידוד קיים בכל מקום אבל בסיקור פוטבול זה בולט וזועק יותר דווקא בגלל המורכבות ואינספור המשתנים שחייבים להילקח בחשבון. זה מזכיר לי את מה שכתבתי לאחד המגיבים פה לפני שבוע על פיטסבורג – להיות 10-2 ב-AFC הנוכחי עם הכישרון שיש להם בסגל זה לא הישג וזה באמת לא צריך להיות קשה להגיע למסקנה הזאת. ו-QB ש"מנצח" 14 משחקים כשהוא מוקף בסביבה מצויינת ומתקיימים סביבו תנאים אידיאלים לא צריך לקבל MVP על חשבון QB שמנצח "רק" 10 משחקים אבל כל מהלך צריך לנוס על נפשו, לתקתק fastballs של 100 מייל לשעה לחלונות שלא קיימים ושלא מקבל תמיכה ממשחק ריצה ו/או הגנה. פוטבול אמנם משחק מורכב והכל אבל לא ברמה כזאת שאי אפשר לעשות את האבחנות המאוד פשוטות האלה במקום לבחור בדרך הקלה.

אריאל גרייזס 6 בדצמבר 2017

אבל שים לב איך אתה בעצמך צימצמת את זה לק"ב עם כלים התקפיים מול ק"ב שצריך לברוח מההגנה. אבל מה עם ההגנות שיש לכל קבוצה, למשל? אפשר לדבר עד מחר על כמה ראסל ווילסון ענק (והוא ענק) במשחק מול פילי, אבל אם ההגנה שלו לא עוצרת את פילי על 10 נקודות, קבוצה שלא שמה פחות מ-20 כל השנה, הוא כנראה לא מנצח. אני גם לא מסכים שבפוטבול זה בולט במיוחד, תלך לכדורסל ותראה איך זה תמיד מתכנס לאותם דיונים לא מתוחכמים, אבל גם אם כן – זה בעיקר בגלל שהמשחק מסובך מאוד ומלא פרמטרים והציבור רוצה הפשטה.

רוני 6 בדצמבר 2017

מלדיני, איזה פרשנים הם כן טובים לדעתך?

אלעד כץ 5 בדצמבר 2017

אני זוכר מהלל את פיצפטריק אחרי איזו מסירה גבולית שבמקרה נתפסה "this is where you can see his Harvard education"
איך הוא זכה באליפות איך?

ניינר / ווריור 5 בדצמבר 2017

בארנוול מעניין אם כי חופר לעיתים. וניר צדוק יותר טוב מכל אלה שהוזכרו פה

מוטי 6 בדצמבר 2017

אני רוצה להוסיף גם את מקס קלרמן שגמר אצלי אחרי שהכריז בפומפוזיות שטומלין הוא טופ 3 מאמן בליגה.

MHR 5 בדצמבר 2017

שופטים מביכים ואין קבוצה שנהנית יותר, היסטורית, מאשר סיאטל. אפשר להוסיף גם את פיטסבורג והנה סופרבול 52

סמיר זמפיר 5 בדצמבר 2017

היסטורית? בוא נדבר היסטורית. איך הגעת למסקנה אחרי צפייה היסטורית בפוטבול שסיאטל מקבלים הטבות? איך הם מעל דאלאס, ג'ייאנטס, גרין ביי, ניו אינגלנד וסאן פרנסיסקו? היסטורית כמובן.

Odel.R 5 בדצמבר 2017

אריאל תודה על הטור השבוע.
דרך אגב חבל שלא ראית את המשחק של מינסוטה הוא היה מעולה אומנם תוצאה לא גבוהה, אבל פוטבול מהנה מאוד.
מעניין לראות מי יעלה מהNFC הולך להיות להיות שם סוף עונה עד הדקה האחרונה.
ובAFC נו טוב למי איכפת (: הפטס ועוד כמה קבוצות (הסטילרס זה פיקציה)

Yavor 6 בדצמבר 2017

שאלה לגבי מינסוטה ובכלל.

האם מחממים את האיצטדיונים הסגורים?
אם לא, אז במינסוטה עדיין יהיה קר בתוך המגרש. ההבדל היחיד הוא אם יש שלג בחוץ או לא.
אם כן – זו ממש השקעה עצומה!

עידו ג. 6 בדצמבר 2017

נראה לי די ברור מאליו שיש מערכת מיזוג מרכזית לכל האיצטדיונים הסגורים.

אריאל גרייזס 6 בדצמבר 2017

מה שמדהים באריזונה למשל זה שמערכת המיזוג הזו עובדת גם כשגג האיצטדיון פתוח (שם זה כמובן קירור, לא חימום). זה מערכות עצומות

Comments closed