אין ניסים בבפאלו / משה יחזקאל

בפאלו הולכים לשחק בפלייאוף לראשונה במיליניום הזה, זמן טוב להיזכר בפעם שעברה שהיו שם

העלייה הדרמטית של בפאלו לפלייאוף סיימה את פרק הזמן הארוך ביותר בו קבוצה לא עלתה לפלייאוף – 18 שנה. בפעם האחרונה שבפאלו שיחקה בפלייאוף ביל קלינטון היה נשיא, אינטרנט היה רק לגיקים וכולנו התרגשנו מ"להציל את טוראי ראיין".

באותן שנים בפאלו בילס היו קבוצה מצויינת והיא זו ששלטה ב-AFC מזרח והיתה כוח חזק ב-AFC בכלל. בשנות ה-90' הבילס הגיעו לפלייאוף 8 פעמים, מתוכן 4 פעמים לסופרבול, ושיחקו שם אגדות כמו ברוס סמית, קורנליוס בנט,  ג'ים קלי ות'רמן תומאס. לקבוצה הזו  היתה רק בעייה אחת, אבל בעייה מאוד מאוד רצינית – היה לה מזל של אסיר בגולאג הכי קר בסיביר. הבעיטה שהלכה ווייד רייט בסופרבול 25, החזרת הקיקאוף נגד קליבלנד, הקסדה והפמבל של ת'רמן תומאס בסופרבול נגד דאלאס. כמו גיבור בטרגדיה יוונית, בכל פעם שהם היו קרובים קרה איזה אירוע הזוי או צירוף מיקרים בלתי אפשרי.

אני רוצה לספר על משחק הפלייאוף האחרון של בפאלו, מישחק שגם לקח לקצה את המזל המחורבן של הבילס וגם סיים את העידן של בפאלו הגדולה. המשחק שידוע בשם "the music city miracle"

 

פרולוג

בעונת 1999 בפאלו היתה קבוצה במעבר. ג'ים קלי פרש שנתיים קודם ואחריו גם מארב לוי, המאמן שבנה את הקבוצה הזו והוביל אותה ל 4 סופרבולים. ווייד פיליפס, מתאם ההגנה המצויין תחת מארב לוי, התמנה למאמן  הראשי והקבוצה חיפשה את הקווטרבק הבא שיירש את ג'ים קלי. בבפאלו האמינו שהקווטרבק הזה יהיה רוב ג'ונסון שישב על הספסל של ג'קסונוויל ב 3 העונות הראשונות שלו ונחשב לכשרון מבטיח כשבינתיים מי שקיבל את התפקיד היה דאג פלוטי – שחקן שהגיע מהליגה הקנדית, שאף אחד לא האמין בו כי הוא "קטן חלש ונמוך" בשביל ה NFL. פלוטי אחראי לאחת ממסירות ההייל מארי הכי מפורסמות באחד הסיומים הכי מטורפים במיכללות:

בעונה הראשונה שלו בבפאלו, הבילס חזרו לפלייאוף אחרי העדרות של שנה. עונת 1999 היתה העונה השניה של פלוטי בבפאלו, בה הוא היה אמור להיות המחליף של ג'ונסון, אבל ג'ונסון נפצע ופלוטי שוב הוביל את בפאלו לפלייאוף עם מאזן 10-5. במשחק האחרון  של העונה, שלא קבע שום דבר, נגד אינדיאנפוליס קולטס חסרת עניין החליט פיליפס לפתוח עם רוב ג'ונסון ששיחק מצויין – מסר ל 300 יארד ו 2 טאצ'דאונים וניראה כמו הפרנצ'ייז קווטרבק שציפו שיהיה.

מול בפאלו שיחקו הטייטאנס – קבוצה שעד לא מזמן היתה יוסטון אוילרס, ובמעבר לטנסי שינתה לא רק את השם ואת הסמל, אלא גם את האופי וסיגנון המישחק שלה. יוסטון אוילרס היתה הקבוצה שהכניסה את התקפת ה"ראן אנד שוט" – 5 רסיברים רצים לעומק המיגרש ו-וורן מון אחד מוסר להם. הטיטאנס עם המאמן צעיר והכריזמטי ג'ף פישר הפכה לקבוצת הגנה קשוחה עם התקפה שמרנית שהתבססה על רץ דומיננטי – אדי ג'ורג' – אחד מחמשת הרצים שקיבלו את הכדור מעל 400 פעמים בעונה אחת, ובאף עונה עד לעונת הפרישה שלו לא רץ פחות מ 300 פעמים (לשם השוואה, רק רץ אחד העונה נשא את הכדור יותר מ 300 פעמים , ליביון בל).  בהגנה של טנסי בלט דיפנסיב אנד צעיר, אתלט על בשם ג'בון "הפריק" קירס שהזכיר מאוד את לורנס טיילור, כן  עד כדי כך. הקווטרבק של טנסי היה סטיב מקנייר – לא המוסר הכי טוב אבל קווטרבק נייד וקשוח, שהשתמש המון ביכולת שלו לצאת מהפוקט ולהשיג יארדים בריצה.

 

ההחלטה

ווייד פיליפס היה צריך להחליט אם הוא בפלייאוף הוא ממשיך לשחק עם פלוטי, הקווטרבק של תקופת המעבר או עם ג'ונסון – הפרנצ'ייז הבא של הקבוצה.

אימרה אמריקאית אומרת "אתה רוקד עם הנערה שהביאה אותך לנשף" והדעות בין כתבי הספורט בבפאלו היו חלוקות, כשחלק גדול טענו שג'ונסון צריך לשחק. דווקא אצל האוהדים היה רוב מוחלט לדיעה שצריך לתת לפלוטי לסיים את העבודה. האוהדים מאוד העריכו את פלוטי האנדרדוג, שלאורך כל הקריירה שלו הראה אופי אומץ ומנהיגות.

בסופו של דבר ההחלטה נפלה: רוב ג'ונסון יוביל את ההתקפה במישחק באדלפיה קוליסיאום בטנסי.

 

מחצית ראשונה: הפריק

המשחק מתחיל בשליטה מוחלטת של שתי ההגנות. אף קבוצה לא מצליחה להתקדם. חוסר תיאום ניכר בין ג'ונסון לקו הקדמי שלו ולרסיברים שלו. הפאס ראשרים של טנסי הגיעו לג'ונסון פעם אחרי פעם וגם כשהוא הצליח להוציא את הכדור המסירות שלו לא מושלמות. ג'בון קירס ממש התעלל בקו הקדמי של בפאלו ובאחת הפריצות שלו הוא הצליח להוציא את הכדור מג'ונסון ולתת להתקפה של טנסי את הכדור במצב נוח באמצע המיגרש. אבל גם לבפאלו יש הגנה, ויש את ברוס סמית – הם עצרו את מקנייר ואת אדי ג'ורג', וטנסי השיגה מזה רק נסיון פילד גול מ-50 יארד שהוחטא והרבע הראשון נגמר ב 0:0.

בתחילת הרבע השני, הספשל טים של טנסי הצליח לתקוע את בפאלו בתוך ה 5 יארד שלה, והפעם היא שילמה את המחיר על חוסר התיאום בהתקפה – הסנאפ יצא לפני שג'ונסון היה מוכן והוא הפיל את הכדור. ג'ונסון אמנם התאושש במהירות, הרים את הכדור מיד כמעט בלי לאבד זמן, אבל הפריק לא היה צריך יותר מזה והוא הגיע לג'ונסון והפיל אותו באנדזון. סייפטי ו 2:0 לטנסי. במהלך הראשון של טנסי אחרי הסייפטי, אדי ג'ורג' תוקל ואיבד את הכדור אבל עבירה של ברוס סמית מבטלת את זה. אדי ג'ורג' המשיך לסחוב את ההתקפה של טנסי עד לקו היארד של בפאלו, וסטיב מקנייר רץ את היארד האחרון בעצמו.

עד סוף המחצית ההגנה של בפאלו הוציאה את הכדור מהידיים של אדי ג'ורג' אבל רוב ג'ונסון וההתקפה לא מצליחים לנצל את איבוד הכדור. בדרייב האחרון של המחצית הראשונה טנסי משיגה פילד גול והמחצית מסתיימת 12:0 לטנסי.

 

מחצית שניה: נס?

במחצית השניה הבילס החליטו להקל קצת את הלחץ על ג'ונסון ולהשתמש יותר במשחק הריצה וסוף סוף ההתקפה התחילה לייצר יארדים. ת'רמן תומאס הוותיק היה קצת פצוע ובפאלו הלכה אל הרץ השני שלה, אנטואן סמית. במהלך הראשון סמית שרף את ההגנה טנסי בריצה של 40 יארד, והוא גם סיים את הדרייב בריצה של 5 יארד לאנדזון. בתחילת הרבע הרביעי סוף סוף רוב ג'ונסון מתחיל להראות כמו הקווטרבק שציפו שהוא יהיה –  הוא הצליח לחבר כמה מסירות ובמסירה אחת מדוייקת הוא מצא את אריק מולדס ל-37 יארד. ליד האנד זון הבילס שוב סמכו על אנטואן סמית והוא לא איכזב והשיג את הטאצ'דאון השני שלו ושל בפאלו במשחק. נסיון ההמרה ל 2 נקודות ניכשל אבל היתרון של בפאלו 12:13

בהמשך ההגנות ממשיכות לשלוט במשחק, וכשנישארו 2 דקות לסיום טנסי משיגה את היתרון בחזרה עם פילד גול 15:13. דרייב אחרון של בפאלו, כשכבר ניגמרו לה פסקי זמן. רוב ג'ונסון הוביל דרייב מופתי עם מסירות מהירות, הביא את הבועט לטווח ובפאלו שוב מובילה – 15:16 , כשנישארו 16 שניות לסיום.

ואז זה קרה:

אפילוג:

כשראיתי את המשחק הזה בלייב, לא הבנתי את המשמעות שלו. המשחק הזה למעשה סיים את התקופה של בפאלו הגדולה – מקבוצה מצויינת וחסרת מזל היא הפכה לקבוצה בינונית וחסרת מזל. אני זוכר אחרי שהמשחק נגמר, את עופר שלח מפרשן בערוץ הספורט, לא מסוגל להתרכז ומתחיל את השידור ב "אתם לא מבינים מה קרה עכשיו…"

ווייד פילפס המשיך עוד עונה בבפאלו, עם רוב ג'ונסון כקווטרבק – עונה שהסתיימה במאזן 8:8 בסופה הוא פוטר. הכתם של ההחלטה דבק בו והוא לא הצליח בשום מקום כמאמן ראשי (הוא היה מאמן ראשי בדאלאס כמה שנים), אם כי הוא נשאר מתאם הגנה מעולה ובסופו של דבר זכה בסופרבול כמתאם ההגנה של דנוור.

רוב ג'ונסון לא הצליח להשתחרר מהמשחק הזה והקריירה שלו דעכה במהירות. גם הוא זכה בסופרבול, כנער פוסטר בטמפה ב-2002 ופרש אחרי העונה הזו

דאג פלוטי עבר לסן-דייגו בתור זה שצריך לאסוף את השברים של הבחירה האומללה בראיין ליף (סיפור ששווה פוסט בפני עצמו) אבל לא באמת היה לו סיכוי לזכות שם במשהו.

אנטואן סמית עבר לפטריוטס וזכה איתם בשני סופרבולים כשחקן משמעותי

ומה קרה לטנסי?

טנסי קיבלה אנרגיות מטורפות מהמשחק הזה ונעצרה יארד אחד מזכייה בסופרבול:

ג'ף פישר קיבל הילה של מאמן מבריק ועם הזמן הפך למאמן עם הכי הרבה הפסדים כמאמן ראשי (כרגע, במשותף עם דן ריווס אבל אנחנו סומכים על המנג'רים בליגה – מישהו בטוח יחזיר אותו)

אדי ג'ורג' המשיך לסחוב את ההתקפה של טנסי עד שפציעה סיימה לו את הקריירה.

ג'בון קירס המשיך להזכיר את לורנס טיילור – אבל רק כשהוא שיחק, והוא לא שיחק הרבה. פציעות חוזרות ונישנות גמרו לו את הקריירה הרבה הרבה יותר מדי מהר.

סטיב מקנייר שיחק עוד כמה שנים בטנסי, עבר אחר כך לבולטימור וגם אותם הוביל לפלייאוף. ב-2009  הוא נירצח ע"י המאהבת שלו.

 

בבפאלו  עדיין אומרים "נס בתחת שלי, זו היתה מסירה קדימה" (וזו הגירסה הרגועה והמנומסת) – ואם אני יכול להוסיף את דעתי האישית: הם צודקים. אבל זה כבר לא משנה. 18 פאקינג שנים. אפילו בתור אוהד של הפטריוטס אני לא יכול שלא לאחל להם בהצלחה.

ואן גול
אל תקחו לנו את האלימות

42 Comments

ניינר / ווריור 6 בינואר 2018

אחלה פוסט. ממליץ מאד על הסרט the four falls of Buffalo בסדרה 30 על 30. סרט שובר לב.
אם אני זוכר נכון רגע הנחת האחרון של הבילס היה בקאמבק המטורף על יוסטון שהוביל פרנק רייק.
קבוצה שאי אפשר לשנוא, עם אוהדים קרועים על כל הראש. מקווה שינצחו הלילה.

ק. 6 בינואר 2018

יפה מאוד (וקלאסי בפאלו). לא הכרתי את התקופה הזאת של הפוטבול…
אחרי כל התמונות והסרטונים מהשבוע האחרון אני בעדם ב-afc, ובגלל שיידי ולמרות שאר ההתקפה…

דור 6 בינואר 2018

אחלה פוסט משה

Yah 6 בינואר 2018

מקניר גם זכה בהמשך בmvp של הליגה

YG 6 בינואר 2018

אחלה פוסט איש! התגעגענו.. בוא יותר!

Amir A 6 בינואר 2018

הפספוס הכי גדול זה שהמשחק של בפאלו לא ישודר ב-ESPN. לראות את רקס ראין מפרשן את משחק הפלייאוף של הבילס – פרייסלס.

AdamB 6 בינואר 2018

איזה שחקן היה מק'קנייר.

מכיוון שאני לא מצליח בפוסט סיכום העונה, אני כותב פה את ההימור לפלייאוף.

ג'קסונוויל על באפלו
טנסי על קנזס

גקסונוויל על פיטסבורג
ניו-אינגלנד על טנסי.

גמר חטיבה ניואינגלנד על טנסי

NFC

ראמס על אטלנטה
ניו אורלינס על קרולינה

ראמס על מינסוטה
פילי על ניו אורלינס

פילי על הראמס

סופר בול

פילי מנצחת את הפאטריוטס

B&B 7 בפברואר 2018

פיייייייייייייייייייייי!

7even 6 בינואר 2018

מרתק…לא פחות.
אגב כל הוידאו שהעלית…לצעט הראש…לא ניתנים להפעלה (לפחות לא מהסלולרי)

ארם אבירם 6 בינואר 2018

יש איזה עניין של זכויות. תיקח את הלינק ותפתח ביוטיוב.

ארם אבירם 6 בינואר 2018

מצוין! תודה!

kirma der faux 6 בינואר 2018

פוסט מעולה ומעורר זכרונות. התחלתי לעקוב אחרי פוטבול קצת לפני, אבל את הפלייאוף הזה פיספסתי בגלל הטירונות. עדיין זוכר את פלוטי לטובה בגלל הגובה ובגלל השם המצחיק.

צחי 6 בינואר 2018

הסיבה האמיתית לכך שהבילס לא זכו בסופרבול (ולעוד תופעה ספורטיבית חסרת-פשר):
https://www.youtube.com/watch?v=NyhAJEPEHk4

7even 7 בינואר 2018

כמה דברים מהמשחק שהסתיים הלילה בין הצ'יפס לטייטאנס:
1. מרכוס מאריוטה מנצח את המשחק, עם בלוק! משל היה פטריק וויליס.
2. צ'אק נוריס, כלומר מריוטה, הצליח למסור את הכדור וגם לתפוס אותו בדרך לטאצ'דאון! כזה עוד לא ראיתי…
3. לראשונה מזה 60 שנה קבוצה מצליחה לחזור מ 18 הפרש ברבע השלישי במשחק חוץ. מדהים.
4. הצ'יפס הפסידו את כל חמשת משחקי הפלייאוף הביתיים האחרונים שלהם. כמובן שזה שיא NFL.
5. אנדי ריד…פלייאוף…
6. לא ייאמן…פשוט לא ייאמן שקבוצה כמו הטייטאנס הולכת לשחק בחצי גמר האיזורי. מה נסגר עם ה AFC??

ק. 7 בינואר 2018

באמת חותמת על תעודת העניות של החטיבה שהוכנה במשך כל השנה.
הלכתי לישון ב14:0 קל בידיעה שהמשחק לפרוטוקול.
מאוחר יותר משחק לא רע בכלל שהגנת הפלקונס מתעלים (ובעיקר הספיישל טימס שעם 2 פאמבלים על קופר מחזיר הפאנטים של הראמס יצרו את היתרון שליווה את המשחק

7even 7 בינואר 2018

קנזס? קל?
קבוצה שהתחילה את העונה בניצחון בג'ילט…מאזן 0:5…ומאז כל הדרך במדרון.

ק. 7 בינואר 2018

בכל זאת זה מול הטייטאנס, וההגנה של הצ'יפס טיפה התייצבה ברצף 4 נצחונות האחרונים.
וזה היה לפני הפציעה של קלסי

יובל 7 בינואר 2018

1999 …השנה הראשונה בה יצא לי לראות את כל הפלייאוף לאורכו. שנת הפריצה של פייטון הצעיר שעתיד להפסיד לאותה טנסי בפלייאוף אחרי שבוע הביי, הראשון מתוך הפסדים רבים בפלייאוף. שנה שבה אפשר היה ליהנות מהמשחקים והשופטים לא היו הורסים משחקים כמו שהרסו את המשחק בין קנזס לטנסי הבוקר. כמובן שההתרשמות שלי היתה שונה לחלוטין,
לדעתי היה טאצ'דאון חוקי לגמריי וגם רואים את זה מזווית מאוד מסויימת בטלוויזיה.

ואם כבר קנזס נגד טנסי – באמת רחמיי על אנדי ריד וקנזס
איך אם הצליחו להפסיד משחק שהיה ב-100 אחוז ביד שלהם – אין לי מושג. מה שברור הוא שאלכס סמית' מיצה את עצמו וצריך ללכת. שנה הבאה הם הולכים ככל הנראה לשנת בנייה.

לגבי טנסי – שמח בשביל מריוטה. כמה מוזר שדווקא בשנה הכי גרועה שלו סטטיסטית הוא לא רק מגיע לפלייאוף אלא גם מנצח משחק חוץ קשה עם קאמבק מ-18 הפרש.
בכל מקרה לא מאמין שיש להם מה למכור לא נגד פיטסבורג ובטח לא נגד נ"א, אשמח להתבדות.

אטלנטה נתנו תצוגה מאוד מרשימה, כנראה שהם יגיעו לגמר ה-NFC כי פילדלפיה לא נראית טוב עם פולס. השאלה נגד מי כי על פניו גם מינסוטה, גם ניו אורלינס וגם קרוליינה קבוצות ראויות מאוד. לפחות ב- NFC יהיה מעניין.

נתי 7 בינואר 2018

היה ברור שה-nfc יהיה יותר מעניין.
לא מאמין שאטלנטה תיקח את כל הדרך במשחקי חוץ. תעבור את פילי ותיעצר שם.
אנדי ריד – מצד אחד יש לו יציבות של הישגים ומצד שני – מה חסר לו לפלייאוף? אתה מזהה משהו שהוא עושה לא נכון בהכנה לפלייאוף? במהלך המשחק? לא ברור לי…

7even 7 בינואר 2018

יובל, מה פגאנו עשה אתמול על הקווים של הצ'יפס, תגיד ?

רבע רביעי וזה…

יובל 7 בינואר 2018

לא יכולתי שלא לחשוב על זה גם כן, זה היה שילוב של פגאנו ודאנג'י גם יחד. מהרגע שמאריוטה תפס את המסירה של עצמו
הצ'יפס פשוט נעלמו.

אלון3131 7 בינואר 2018

הלו, אנדי ריד בפלייאוף זה קטגוריה נפרדת.

מדובר על מאמן שאיבד יתרון 28 הפרש באמצע רבע שלישי מול הקולטס לפני 4 שנים.

נתי 7 בינואר 2018

לא מספיק מכיר את ההיסטוריה אבל 28 מול לאק לעומת 18 מול מאריוטה… לא בטוח מה יותר גרוע..

יובל 7 בינואר 2018

מה שמצחיק הוא שגם מהמשחק ההוא, המהלך שהכי זוכרים היה מהלך מוזר של קוורטרבק – אנדרו לאק מרים פאמבל של דונלד בראון וקופץ לאנדזון.

"ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעמיים, פעם כטרגדיה ופעם כפארסה".

נתי 7 בינואר 2018

לא רוצה לגנוב לבפאלו את ההצגה. בכל זאת, אשמח לשמוע ממתענייני הפטס (גם הייטרים הולך…), את דעתם על הסיפור שיצא מ-espn, כאילו בליצ'ק הולך, מכין לראשונה את המתאמים שלו לראיונות עבודה וכו'.
מצד אחד כנראה לא הכל הסיפור מצוץ. מצד שני אם הוא הולך, אז מה איכפת לו להכין את המתאמים למקומות אחרים?
ובכלל, אשמח לשמוע…
חוץ ממאלדיני שכבר הביע דעתו שבוע שעבר…

יובל 7 בינואר 2018

הרבה סיפורים פיקנטיים ( כמו בריידי מונע טיפול רפואי מגארופולו ומלכלך על בליצ'ק), מעט מאוד ת'כלס או דברים שלא ידענו בעבר. בכלל, הסיפור הזה נכתב רוב הזמן מנקודת מבט של המאמן, מה שבוודאי מעורר כמה שאלות כמו מי המקור לכתבה ולמה דווקא עכשיו.

לדעתי האישית, מערכת היחסים בין בליצ'ק ובריידי כבר מקולקלת לכל הפחות מאז 2014, אז בליצ'ק דיי התנער מבריידי אחרי שדיפלייט-גייט יצא לאור. לא רואה שזה הפריע או מפריע להם יותר מדי, אולי להיפך. גם פיל ג'קסון אמר על קובי בראיינט שהוא "בלתי ניתן לאימון" ואח"כ לקח איתו עוד שתי אליפויות.

עד כמה שנחמד לדמיין את בליצ'ק סוגר מעגל וחוזר לקולטס בשביל לקחת את אנדרו לאק לאליפות, או מגיע לשיקגו כמו ספקולצייה שנכתבה באתר אחר, זה לא יקרה. אם זה יקרה, בהחלט מגיע לכתב פרס פוליצר.

הדבר היחיד שמצחיק אותי הוא שאני נזכר איך אחרי שכתבתי כאן שהטרייד של גארופולו הוא טרייד גרוע של נ"א,
כל צבא הצייצנים והפחדנים בעילום שם של פול ריבייר תקף אותי עם קצף על השפתיים על איך אני מעז להטיל ספק בביליצ'ק שיודע הכל ולעולם לא טועה. מתברר שגם הפעם הוא לא טעה….

אלון3131 7 בינואר 2018

גם הטרייד של בריסט היה מזעזע, לא שהוא גארפולו אבל הוא ק"ב לא רע בכלל שבטח היה שווה יותר מרסיבר שלא הולך להיות בליגה הזאת בכלל.

נתי 7 בינואר 2018

1. "מעט מאוד ת'כלס או דברים שלא ידענו בעבר. בכלל, הסיפור הזה נכתב רוב הזמן מנקודת מבט של המאמן, מה שבוודאי מעורר כמה שאלות כמו מי המקור לכתבה" – אבל זאת בדיוק הנקודה: אם המקור הוא "מקורב" לבליצ'ק וכו' אז כאן כל ההבדל…
2. אם הוא יילך (אם גדול מאוד) זה רק לג'איינטס…
3. אני לא זוכר אחרים. יודע מה אני כתבתי וקראתי גם בכמה מקומות אחרים: זה לא טרייד מאוד טוב, אבל בהינתן במה שיכלו לקבל מקליבלנד בקיץ, הוא גם לא כל כך נוראי.
4. בסוף, השאלה היא מה נכון לעשות: להטריד את בריידי או את גארפולו. המחיר המדוייק כאן עבור הטרייד בעיניי הוא פחות האישיו המרכזי. דווקא באתר הזה אין פריקים של "בליצ'ק יודע הכל" או "מעדיף נסיון לריצה אחת עם בריידי ועשרים שנות מדבר מאשר 10 שנות התחרות למעלה עם ג'ימי ג'י"

אלון3131 7 בינואר 2018

אחחח כמה חשוב זה ניסיון פלייאוף.

הראמס ללא ספק קבוצה טובה יותר, ולאטנלטה היה קצת מזל עם האיבודים של הראמס בהתחלה, אבל אטלנטה באו עם תוכנית משחק מושלמת, לא הלכו על מהלכים גדולים אלה על דרייבים ארוכים שלא נורא אם מסתיימים ב3 נקודות, העיקר שיקחו הרבה זמן ולא לאבד כדורים. מאט ראיין היה נפלא, וגם חוליו ומעל כולם ההגנה של אטלנטה.

הראמס יחזרו חזקים יותר שנה הבאה, יש להם פוטנציאל לשלוט בNFC מערב כמה שנים טובות.

ק. 7 בינואר 2018

לא סותר את מה שכתבת על אטלנטה, אבל הדרייב הראשון עם יותר מפירסט דאון אחד היה אחרי האיבודים. הראמס רדפו אחרי ה-10 נקודות של האיבודים בהחזרת בעיטה כל המשחק.
אחרת לא היו חייבים ט"ד בפעם האחרונה ברדזון.

7even 7 בינואר 2018

אין ספק שהמחזיק של הראמס לא יישן טוב הלילה :)

אלון3131 7 בינואר 2018

שמע, כמו כל קבוצת אנדרדוג, תוכנית משחק ויישום טוב שלה גם תלוי במזל, ברור שעם הראמס לא מאבדים את הכדור יש מצב טוב שאטלנטה לא הייתה עומדת בקצב ומפסידה.

אבל היא שמה לה למטרה עיקרית לא להפסיד בקרב איבודי הכדור ועמדה בזה בצורה מעוררת כבוד, בעיקר אחרי עונה לא יציבה בתחום הזה. גם שהמשחק ריצה שלה לא תקתק במחצית הראשונה הם לא וויתרו עליו והוא עבד מעולה בשנייה.

שוב, הכל כמובן בעזרת הפאמבלים אבל ככה זה.

Yavor 7 בינואר 2018

מישהו יודע להסביר מה היה קורה אם מריוטה היה עובר את הקו ורק אז מוסר? (למרות שבכלל לא ברור שאכן לא עבר את הקו).
ואם, היפותטית, הוא זורק לעצמו את הכדור באוויר ותופס – ככה סתם מתמסר עם עצמו בכיף – מה הבעיה עם העובדה שעבר את הקו?

יובל 7 בינואר 2018

הוא היה מקבל פנאלטי כי אסור למסור אחרי הקו.
מסתבר שהוא צריך לעבור את הקו עם כל הגוף במלואו על מנת שזה יחשב לא חוקי, ולכן אישרו את המסירה.

פלדון 7 בינואר 2018

אהבתי מאוד את הפוסט, משה.
תמשיך לכתוב, חבל לא לנצל את הידע העצום שלך !

שי אורן 7 בינואר 2018

כתוב יפה מאד
תודה

NoOne 8 בינואר 2018

לא ראיתי את המשחקים של שבת.
ראיתי את החצי הראשון של באפלו כי זה היה 10 בבוקר עדיין הייתי במיטה.
כשטיירוד טיילור ובלייק בורטלס פותחים משחק פלייאוף ונראים כמו ילדים בני 10 שמשחקים ק"ב בפעם הראשונה בחיים שלהם עדיף לסגור את הליגה.
איזה גועל נפש

ק. 8 בינואר 2018

משחק מזעזע. הגנות טובות אבל קב כל כך חלשים. מה ששניהם עשו במשחק שלם ביחד, בריס עשה במחצית

ק. 8 בינואר 2018

עוד ערב שהראה את ההבדלים בין החטיבות, בעיקר בסידס 3-6.
בריס, אחרי כל מה שנאמר עליו פה השנה, במשחק לפנתיאון עם מעט מאוד סקרינים ומשחק ריצה (בזה הגיים פלאן ההגנתי של קרוליינה עבד מעולה). עלה ל5:0 בפלייאוף בבית עם 12 או 13 טד מול איבוד בודד (אתמול, בדאון רביעי, היה עדיף על אינקומפליט). הבעיה של הסיינטס זאת ההגנה הפצועה, לפחות קאם ג'ורדן, בהמשך לעונה אדירה, ממשיך לספק ביג פלייס

ב"פ 8 בינואר 2018

בריז האכיל אותי חנות של כובעים ואין מאושר ממני. נראה כאילו מישהו הזיז לו את השעון ל2010

ק. 8 בינואר 2018

מה שכתבת בזמנו היה נכון כמגמה השנה, אבל הוא הראה כמה פעמים השנה שכשצריך אז הוא יכול לחזור ל-2010

מעיין אוהד מכבי 10 בינואר 2018

פוסט משובח

Comments closed