נו האדל

כשהפלייאוף מגיע, המסכות יורדות

שבוע הווילד קארד הוא אולי השבוע המבלבל ביותר בלו"ז של אוהד הפוטבול. מצד אחד, משחקי פלייאוף שאמורים להיות בין הקבוצות הטובות ביותר. מצד שני, הרבה מאוד פעמים משחקים שלא מצליחים להתעלות לרמה גבוהה.

גם בסוף השבוע הזה ראינו כמה קבוצות שלא נראה שמקומן שייך לפלייאוף, אבל מה זה חשוב אם יש לך דרמה? אמנם מרבית המשחקים לא התעלו לרמה גבוהה אבל בשלושה מתוכם היה לנו מתח עד הדקה האחרונה וגם זה שנגמר בהפרש של יותר מפוזשן אחד היה עם פוטבול די איכותי ולא רחוק מלהפוך לצמוד. אם ניזכר בפלייאוף הנורא של שנה שעברה, הרי שכבר בשלב הזה קיבלנו יותר משחקים מרתקים מאשר בכל הפלייאוף של העונה שעברה (לא כולל הסופרבול, כמובן).

ההתרחשויות בסופש הזה הזכירו לי משפט שנתקע לי בראש מתוך הספר שאני קורא עכשיו (ואולי אשתדל להרחיב גם בפעם אחרת), של מייקל לואיס, The undoing project, על כהנמן וטרבסקי:

"בני אדם הם יצורים דטרמיניסטים שהונחתו לעולם הסתברותי"

רוצה לומר (לפחות ככה אני מבין את זה) – בני אדם רגילים לחשוב בצורה דטרמיניסטית: לכל פעולה יש תוצאה, לכל תוצאה יש סיבה. אבל העולם לא עובד ככה. זה נכון שאם תפיל כדור מהגג הוא יפול לרצפה תמיד אבל ברוב המקרים לפעולות שלך יהיו השלכות רק על הסיכויים לקבלת תוצאה. אם תעשן זה לא אומר שתלקה בודאות בסרטן ריאות אלא שאתה מגדיל את הסיכון שלך לזה. הרצון שלנו למצוא סיבות ברורות לתוצאות שאנחנו רואים הוא ברור ומובן, אבל הוא בעייתי מאוד. אין מקום שבו זה יותר ברור מאשר ספורט. בטח ובטח פוטבול שהוא ספורט שהרדנומליות בו משחקת תפקיד משמעותי.

בואו ניקח בתור דוגמא דאון רביעי לקראת סוף משחק – הצ'יפס הריצו אחד כזה כשהם בפיגור נקודה ורק צריכים פילד גול כדי להוביל וכנראה לנצח ובחרו ללכת על מהלך ארוך עם סיכויים נמוכים שבסופו של דבר נכשל. הצ'יפס הפסידו. ג'קסונוויל, לעומת זאת, בחרו ללכת בדאון רביעי על מהלך מסירה כשהם ממש קרובים לאנדזון, המהלך הצליח והם לקחו הובלה 10-3 שניצחה להם את המשחק. במשחק מהסוג הזה שאף קבוצה לא מצליחה לשים נקודות ובלייק בורטלס לא מסוגל לקנות השלמה להציל את החיים שלו ג'קסונוויל בחרו בכל זאת ללכת על זה במקום לבעוט ולא סתם – אלא מסרו. ויש כמובן את ניו אורלינס שהחליטו ללכת על דאון רביעי כשהם מובילים בחמש במקום להרחיק את הכדור והמהלך נכשל בצורה נוראית (בריס נחטף ולמזלו השופטים לא הסתכלו על המהלך שוב כי כנראה שהוא היה אינקומפליט ונותן את הכדור לפנתרס בנקודה עדיפה). למרות ההימור הזה, הסיינטס ניצחו.

אוהד פוטבול שיסתכל על כל יחידה פה בצורה בודדת יוכל להצביע על ההחלטה של ריד ללכת על דאון רביעי ארוך כעל הסיבה שהצ'יפס הפסידו את המשחק. הוא גם יוכל להצביע על ההחלטה של ג'קסונוויל ללכת על הדאון הרביעי כ"אמיצה" וככזו שניצחה להם את המשחק. והסיינטס? כל אחד יראה בה משהו אחר. רובנו פשוט נתעלם ממנה ונצביע על דברים אחרים שהסיינטס עשו כגורמי הניצחון.

אבל האמת היא שאין בפוטבול שחור ולבן. מאוד קל לשבת ולבקר את ההחלטות של המאמנים אבל הם משחקים על סיכויים. לפעמים גם סיכוי קטן מצליח ולפעמים גם סיכוי גדול נכשל. חשוב לזכור את זה כשבאים לשפוט קבוצות, שחקנים ומאמנים. בסוף, הרבה מאוד פעמים התוצאה נקבעת על מהלך אחד, ביצוע אחד בודד. אני לא בא להגן פה על המאמנים. ברור שיש מאמנים טובים יותר ופחות. בליצ'ק, שנחשב למאמן הכי טוב בליגה, לקח הימור על דאון רביעי שנכשל ובסופרבול מול סיאטל לקח הימור ולא לקח טיים אאוט בדקה האחרונה – וההימור הצליח. בעוד שפיט קארול לקח את ההימור לזרוק את הכדור ונכשל. כזה הוא הפוטבול שלנו. תזכרו את זה כשאתם בודקים את ההימור שלי מלפני שבוע ומגלים שאני על 1 מ-4 עד עכשיו.

אחרי שאמרנו את זה, בוא נראה מה היה לנו:

– בעוד ב-NFC יש לנו שתי קבוצות מהחטיבה הכי טובה בליגה בארבע הסופיות הרי שב-AFC יש לנו שתי קבוצות מהחטיבה הכי גרועה בליגה בארבע הסופיות. אולי מבטא יותר מהכל את ההבדל בין שתי החטיבות הללו. אפשר בהחלט לומר שה-AFC "לא איכזב" כשנתן לנו משחקים צמודים אולי אבל ברמה די נמוכה של פוטבול. כן, ג'קסונוויל ובפאלו הציגו הגנות טובות מאוד אבל רמת ההתקפה שם היתה מחפירה. טנסי וקנזס סיטי אולי שמו יותר נקודות אבל קשה להגיד שהתרשמתי מהן בצורה מיוחדת. וזה אולי כל ההבדל בין החטיבות כרגע – בעוד ה-NFC נהנה משגשוג של הק"בים הרי ב-AFC יש שניים מעל השאר וזהו כרגע. מעניין יהיה לראות בשבוע הבא איך הקבוצות הבכירות ב-NFC שדווקא לא נהנות מק"ב איכותי במיוחד יצליחו להתמודד מול אלו שכן מציגות אחד כזה.

– התחושה שלי לגבי המשחקים באופן כללי היתה שהפלייאוף בסוף הוא המקום שבו המסיכות יורדות. שאתה יכול לרמות חלק מהאנשים חלק מהזמן אבל בפלייאוף, כשהכל לחוץ, האופי האמיתי של השחקנים והמאמנים מתגלה.

דרו בריס כל העונה לקח יחסית את הכסא של טייס המשנה למשחק הריצה של הסיינטס אבל בפלייאוף הוא חזר להיות וינטאז' בריס שמפציץ לטד גין ל-60 יארד. בכיוון השני, בלייק בורטלס פרח השנה בג'קסונוויל והיה נדמה שאולי הצליחו להפוך אותו לק"ב שלפחות לא פוגע בקבוצה שלו, אבל בפלייאוף הוא חזר להיות הבורטלס שכולנו מכירים. ג'ראד גוף חזר להיות ק"ב שנה שניה שהמעמד טיפה גדול עליו, מאט ראיין וחוליו ג'ונס חזרו להיות הצמד הכי מפחיד ב-NFC, ואנדי ריד, טוב, אתם יודעים.

– נתחיל עם הצ'יפס. קשה שלא לחוש רחמים על אנדי ריד ואלכס סמית, אבל מסיבות שונות. קל מאוד לדבר על מנטליות ועל החנקות של הצ'יפס כסיבה להפסד הבאמת לא ברור שלהם לטנסי – קבוצה חלשה להחריד שלא הצליחה לעשות כלום בחצי הראשון ואפילו בעצמה לא האמינה שיש לה סיכוי לחזור למשחק עד הט"ד המוזר של מאריוטה. אפשר כמובן לדבר על הפציעה של קלסי כסיבה לחוסר היכולת שלהם לשים נקודה בחצי השני. אבל יותר קל להסתכל על הבוקס סקור ולראות שקארים האנט, הרץ המוביל ביארדים על הקרקע השנה קיבל את הכדור במשחק רק 11 פעמים וזה כשהקבוצה שלו ביתרון גדול מרבית המשחק. קל לראות שהשחקן הכי טוב של טנסי הוא דרק הנרי ועדיין הצ'יפס נכשלו לעצור אותו על פחות מ-150 יארד על הקרקע. מאמנים טובים יידעו להרוג משחק כזה, להריץ את הכדור ולגמור את השעון. לא אנדי ריד. ארבע פעמים בלבד קבוצה הצליחה לאבד יתרון 18 במחצית במשחק פלייאוף – אנדי ריד אחראי על חצי מהן. זה כנראה לא מקרי. כל פעם אתה אומר – אולי השנה ריד יצליח לסלק את קללת הפלייאוף ממנו וכל שנה הכשלון הזה. אנדי ריד מביא על עצמו את הקללה והאמת היא שעם איך שהעונה של הצ'יפס נראתה, לא היתה סיבה לצפות מהם ליותר מדי בפלייאוף – ועדיין זה היה מאכזב שהם עפו ככה.

– במקרה של אלכס סמית, בניגוד לריד שדי מביא עליו את הכשלון, סמית עושה בדיוק את מה שביקשו ממנו. אף אחד לא מצפה מסמית להיות דרו בריס או טום בריידי. רק להזיז את השרשראות ולא לאבד את הכדור. שזה בדיוק מה שהוא עשה. אבל איכשהו זה לא הספיק, כמו תמיד, נדמה. סמית הוא קצת כמו סיזיפוס שמגלגל את האבן לקצה ההר רק כדי לראות אותה מתגלגלת עליו כשק"ב אחר יושב עליה. בסן פרנסינסקו הוא נתן את משחק חייו בפלייאוף מול הסיינטס רק כדי להיפצע שנה אחר כך ולראות את קפרניק לוקח את הקבוצה לסופרבול. בקנזס סיטי הוא השתפר כל שנה וגם נתן משחק פלייאוף טוב ועדיין יש סיכויים טובים מאוד שהוא יראה את פטריק מהומס מוביל את הצ'יפס שנה הבאה רחוק יותר בעוד שהוא בקבוצה אחרת. דמות טראגית כזאת, שזה גם משהו שספורט צריך כנראה.

– בכלל, יהיה מעניין לראות מה יעשו בקנזס סיטי בפגרה הקרובה. האם ממשיכים עם אנדי ריד או שהוא מיצה את עצמו? האם נותנים למהומס עוד שנה להתבשל על הספסל או ששולחים את סמית למקום אחר (ג'קסונוויל? קליבלנד? דנבר?) ומתחילים מחדש?

 

– עוד סיבה ששבוע הווילד קארד קצת מבלבל זה שאנחנו רואים קבוצות נותנות ביצועים מזהירים, הרבה פעמים מול יריבות נחותות, ואז מתאכזבים לגלות שבוע אחר כך שהן לא באמת כאלו טובות. צריך להיזהר מאוד עם ג'קסונוויל אחרי המשחק אתמול. כן, הם עצרו את הבילס על 3 נקודות מסכנות. כן, ההגנה שלהם נראתה, כמו כל השנה, מסוכנת מאוד, כזאת שיכולה לנטרל התקפות הן על ידי לחץ מאסיבי על הק"ב והן על ידי קורנרים שחונקים את הרסיברים היריבים. אבל צריך להיזהר עם הציפיות לגבי שבוע הבא בפיטסבורג כי יש אפס דימיון בין ההתקפה של הסטילרס לבין מה שהיה לבפאלו להראות.

הסיפור של בפאלו הוא באמת feel good story כזה שאתה רוצה שילכו רחוק בפלייאוף כי באמת, מה כבר אפשר להגיד על אוהדים כאלו?

אבל צריך להודות שבפאלו פשוט לא קבוצת פוטבול טובה (ואני ממש משתמש באנדרסטייטמנט פה), מה שהיה ידוע לכל מי שראה אותם השנה. וכששיידי מקוי חצי פצוע ולא משחק בפול ספיד, באמת שאין להתקפה הזאת מה למכור. למעשה, בפאלו לא היו אמורים להיות פה בכלל, הם הרי הלכו לעונת טאנקינג. רק לחשוב איזה הבדל סמי ווטקינס היה עושה במשחק אתמול כשטיירוד טיילור מנסה את המסירות העמוקות שלו ואין אף אחד שמסוגל לתפוס. העונה הזאת היתה חשובה לבילס בעיקר להוציא את קללת הפלייאוף במיליניום הזה מהמערכת שלהם. עכשיו הם יכולים להתחיל להסתכל קדימה ולראות איך בונים מועדון שגם יהיה מסוגל לנצח איזה משחק בפלייאוף. זה מתחיל כנראה בק"ב קצת יותר טוב מטיירוד טיילור.

– מהצד של ג'קסונוויל, למקרה שזה לא היה ברור כבר מזמן – בורטלס הוא לא האיש. כשאתה מסיים משחק עם יותר מ-20 ניסיונות ועדיין רצת ליותר יארדים מאשר מסרת, די ברור שאתה לא מספיק טוב לרמות האלו. חבר אתמול אמר שהוא הבין את מי בורטלס מזכיר לו – את טים טיבו. שחקן שלא מסוגל להשלים מסירה לרסיבר פנוי לגמרי חמישה יארד לידו אבל כן יודע לקחת את הרגליים ולרוץ. ואיכשהו, הוא רק "מנצח משחקים". מעניין לראות שמי שהדיח את בפאלו היה מאמן לשעבר שלה, דאג מארון, שעשה מהם קבוצה לפני שנטש אותם לאנחות רקס ראיין. אני מאוד מחזיק מג'ורון ועם ק"ב נורמלי, ג'קסונוויל תדבר חזק בליגה בשנים הקרובות, זה בטוח. בינתיים, בפאלו נתנו לפיטסבורג את המתכון איך לסגור את ההתקפה של ג'קסונוויל – למנוע את הריצה ולהשאיר את הכדור בידיים של בורטלס. כן, מדי פעם בורטלס יתן ריצה לדאון ראשון (והמעבר שלו לריצות האלו לקראת סוף החצי הראשון די שינה את הדינמיקה במשחק) אבל לבד זה לא יספיק. ההגנה של הסטילרס לא יפילו את הכדורים שההגנה של הבילס הפילו.

– נעבור ל-NFC. המשחק בין אטלנטה לראמס אולי הדגיש יותר מהכל עד כמה ניסיון הוא לא משהו שאפשר לזלזל בו בפלייאוף. כל כך הרבה דברים קטנים התפקששו לראמס שאין דרך להסביר אותם אלא כרעידות בידיים כתוצאה מחוסר ניסיון. שני פאמבלים בחצי הראשון בהחזרת כדור. הדאון השלישי באנד זון ברבע האחרון שהיה ט"ד ואז בוטל (בצדק) כי הרסיבר לא הצליח להחזיק את הכדור, וכמובן – ג'ראד גוף שלא הצליח להרים את הרמה שלו מספיק. אטלנטה, לעומת זאת, נראתה כמו קבוצה מנוסה, כזאת שיודעת ללכת לפליימייקרס שלה כשצריך. הראמס יכולים להיות מאוד מעודדים מההופעה שלהם השנה והיכולת שלהם לבנות לשנים הקרובות עם גוף, גורלי ודונלד המפלצתי בהגנה, כמו גם עם המאמן הצעיר שלהם מאחורי הקווים. אטלנטה? לה יש חשבון לסגור משנה שעברה.

– המשחק האחרון שלנו היה גם כנראה המותח ביותר כשקרולינה היתה קרובה קרובה לנצח את המשחק לפני שאינטנשונל גראונדינג ואז עוד סאק על ניוטון רצחו את הדרייב האחרון שלהם. צריך לתת קרדיט למאמנים של ניו אורלינס. הם באו מוכנים למשחק כשהם יודעים שקשה לרוץ על קרולינה ונתנו לבריס להתפרע והוא החזיר להם בריבית דריבית (למעט אותו אינטרספשן טפשי בסוף). אחת הדברים שאני הכי אוהב אצל בליצ'ק זה שהוא תמיד יתאים את עצמו ליריבה וזה מה ששון פייטון, על מראה הפרופסור שלו עם המשקפיים והכל, עשו אתמול במשחק הזה. כשאתה משחק פעם שלישית באותה עונה מול קבוצה כבר לא יכולות להיות לך הרבה הפתעות בשרוול, כל אחד יודע בדיוק מה החסרונות והיתרונות של כל קבוצה. ועדיין, נראה היה שהסיינטס הצליחו להפתיע קצת את קרולינה ולנצל למקסימום את הבעיות שלה.

– ועדיין, איכשהו, לא היה חסר הרבה שקרולינה ינצחו את המשחק הזה. פשוט כי ההגנה של הסיינטס לא מספיק טובה. כמו שדיברתי קודם על ג'קסונוויל והמפגש שלהם שבוע הבא עם פיטסבורג, אז גם אצל הסיינטס צריך לקחת בערבון מוגבל את הניצחון הזה. כי ההגנה של מינסוטה הרבה יותר טובה מזו של ניו אורלינס ולא תרשה להם לשים כמעט 400 יארד באוויר וגם כי ההגנה של הסיינטס נראית רכה מאוד. אני עוד לא סגור על האם קייס קינום הוא באמת האיש להצעיד את מינסוטה לסופרבול ביתי אבל אנחנו הולכים לקבל משחק שונה מאוד בשבוע הבא לדעתי.

חוץ מזה:

– באמת שקשה לי להבין מה פייטון ובריס ניסו לעשות בדאון רביעי הזה. גם לקחו טיים אאוט, גם מסרו במקום לרוץ, גם מסירה איומה. למה להתחכם?

– יאמר לזכותם שבדרייב האחרון של קרולינה הם לא התפתו להגנת הפריבנט הנוראית שאף פעם לא מונעת כלום אלא הלכו ללחץ על ניוטון פעם אחרי פעם שבסוף הניב את הפירות המבוקשים.

– המהירות שבה מקאפרי חתך את ההגנה של הסיינטס בדרייב הלפני אחרון של קרולינה. וואו.

– אם קאם ניוטון חזר מיד למגרש אחרי ההתמוטטות שלו בעקבות המכה שחטף אז אני באמת לא יודע מה הערך של הפרוטוקול זעזוע מוח של הליגה. ישרא-בלוף.

– פילד גול אחד מ-58 יארד, פילד גול שני מ-57 יארד. לא יודע, שונא דומים.

– כמה מפחידה ההגנה של ג'קסונוויל? ככה מפחידה:

– אי אפשר בלי המסירה של מאריוטה לעצמו:

– העובדה שמאריוטה בכלל חזר לשחק אחרי המכה הזאת זה סוג של נס:

– ומאט ראיין עובד על דרגות קושי חדשות למסירות הט"ד שלו:

– והכי חשוב – בלי ג'ון גרודן יותר לעשר השנים הקרובות! (אני נותן לו שם שנתיים, דרך אגב)

"מהמקומות הכי טובים ויפים"
אין פתרון (פשוט) - חלק 2

78 Comments

אלון3131 8 בינואר 2018

צריך להוריד את הכובע בפני המאמנים של אטלנטה וראיין. הם חטפו אש עונה ובצדק אבל באו מוכנים עם תוכנית משחק חכמה של לשחק לאט על מהלכים בטוחים ולא להעז לאבד כדורים. מפה לשם הם פייבוריטית מול פילי חסר וונץ.

מאמנים נוטים להיות אובר מתוחכמים בפלייאוף משום מה. באפלו הייתה על היארד ליין הדרייב הנורמלי היחיד שלהם, במקום לתת למקוי זרקו פייד מול הקורנרים הטובים בליגה וחטפו אופנסיב פס אינטרפרס…

טנסי בסיבוב שני… איכס. רק על זה מגיע לריד לעוף. הפטס מקבלים עוד שבוע חופש.

Stern 8 בינואר 2018

הגנת הפריוונט שאטלנטה שיחקו בסוף ושנתנה לסט לואיס לחזור למשחק (בניגוד לניו אורלינס שהמשיכו ללחוץ בדרייב האחרון) וכשבעטו אקסטרא פוינט למרות שהיו חייבים לנסות המרה ל2 (היה מעלה להפרש של שני טאצ'דאונים) מראה לי שהמאמנים באטלנטה דווקא לא למדו משנה שעברה.

Maldini 8 בינואר 2018

ממש קיוויתי שלפחות פה אני לא איאלץ להיתקל בניתוח העצלני ודיקלום הבוקס סקור הקלישאתי – "אנדי הריץ את הכדור רק 11 פעמים למרות יתרון של מיליון נקודות במקום להרוג את המשחק". מה העובדות מספרות? שלקנזס היו בחצי השני בסך הכל שלושה פוזשנס, כשהשלישי במצב שהם בפיגור 22-21. עד אותו פוזשן הם הריצו במחצית השנייה בסך הכל 11 מהלכים ש-6 מהם היו ריצות של האנט ו-keepers של אלכס סמית בריד אופשן.

הם הפסידו את המשחק בגלל (שיפוט מזעזע ששדד מהם לפחות 3 נקודות. לא פלא שג'ף טריפלט הגרביל הודיע אחרי המשחק שהוא פורש משיפוט) שההגנה לא הייתה מסוגלת לקנות עצירה ולרדת מהמגרש ובגלל שה-QB שלהם שאנחנו כל כך משתדלים לא ללכלך עליו כי "המספרים" שלו מדהימים (בזכות עצמו ולא בזכות השיטת גן עדן שהמאמן ושלו מסדר לו) לא באמת היה מסוגל להוציא לפועל דרייב לפאקינג שטח פילד גול עם 5 דקות על השעון במאני טיים כמו שהוא לא הצליח להוציא אף פעם בקריירה הבינונית שלו, לא בגלל פלייקולינג וניהול שעון גרוע של אנדי.

הדבר היחיד ש"מיצה" את עצמו זה העידן האלכס סמיתי שככל הנראה הסתיים תודה לאל. אנדי היה ועודנו מאמן טופ 3 בליגה עד להודעה חדשה. לאורך כל העונה קנזס הייתה קבוצה לא יציבה עם הגנה שייקית בטירוף שלא מסוגלת לייצר טיפת פאס ראש ועם חולייה אחורית (להוציא את מרקוס פיטרס, שגם הוא אוברייטד לא קטן אגב) שהייתה כל כך חלשה ונואשת עד שדארל "סוס מת יותר חי ממני שמישהו יירה בי ויגאל אותי מייסורי" ריבאס הגיע על תקן מושיע ולא עשה כלום חוץ מלהמשיך לבזות את העבר המפואר שלו. הבעיה האמיתית היא שהמאמן כל כך טוב טוב ומוציא מהלימון הזה כל טיפת מיץ אפשרית שנה אחר עד שהוא גורם לאנשים לחשוב שהפסדי פלייאוף שלהם זה איזה כישלון מטורף שצריך לתת עליו את הדין. היו צריכים לנצח? ברור. שיחקו יותר טוב והיו מנצחים אלמלא חארטות הזויות של QB שמוסר לעצמו לטאצ'דאון, בועט שהיה תותח כל העונה ומחטיא מ48 יארד ושופט ליצן ששורק ל-FORWARD PROGRESS ושודד מהם איבוד? גם ברור. אבל למה לדבר על זה כשאפשר להגיד "אנדי ריד… פלייאוף….LOL". הרבה יותר כיף.

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

מאמן טופ 3 שאיבד יתרון 18 לפאקינג טנסי, קבוצה מסריחה ברמות. תסובב את זה איך שתרצה, שופטים והכל – זה כשלון של מאמן. ההגנה לא הצליחה לקנות עצירה – אשמת מי זה? נתן לריבאס לשחק למרות שהוא גמור – אשמת מי זה? קרא מהלכים לאלכס סמית, אשמת מי זה? היו להם רק שלושה פוזשנס בחצי השני – איך זה לא קשור לזה שהם לא מריצים את הכדור ושולטים במשחק?
תעשה לי טובה. יש גורמים מקלים, אני מוכן להסכים. אבל די – אנדי ריד יוצא רע מאוד מהמשחק הזה.

NoOne 8 בינואר 2018

אני לא חולה על התחת של אנדי ריד אבל לפעמים (אני יודע זה מוזר) לא יעזור שום מאמן אם השחקנים לא מתפקדים.
וזה לא שקנזס קבוצה מי יודע מה
זאת קבוצה שהפסידה לטוד בולס וג'וש מקלאון

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

ואשמת מי זה?

NoOne 8 בינואר 2018

המאמן,השחקנים הפרונט אופיס.
כמו בכל קבוצת פוטבול זה אף פעם לא בן אדם אחד.

חוץ מהג'טס שם הכל זה אשמת וודי ג'ונסון , כל מה שקורה זה הוא אשם.

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

ברור שלא בן אדם אחד. זה חלק ממה שאני כותב בהתחלה. אבל לריד זה קורה יותר מדי. וראינו בתחילת השנה שכן יש לקנזס סיטי את היכולת. הם ניצחו את הפטס בפוקסבורו.

Maldini 8 בינואר 2018

"מאמן שאיבד יתרון 18 לטנסי" זה כמו "בלייק בורטלס 1-0 בפלייאוף בקריירה ומעולם לא הפסיד סופרבול". לא יודע איך להגיב להצהרה הזויה כזאת.

SHIT HAPPENS. בועט מחטיא פילד גול זה לא על המאמן. השחקן ההתקפי הכי חשוב בקבוצה נפצע ומשבש את כל תכנית המשחק ההתקפית זה לא על מאמן. שופט ששודד לך נקודות זה לא על מאמן. זה על SHIT HAPPENS ומרווח טעות מזערי (אפרופו מרווח טעות מזערי) שקבוצה עם QB כל כך מוגבל ובינוני לא יכולה להרשות לעצמה אחרת זה נגמר בהפסד ולא חלילה בדרייב של 40 יארד אומללים שמסדרים אופציה לנצח בפילד גול ולמנוע מכל האריאל גרייזסים של העולם לברבר על "כישלון של מאמן".

רענן 8 בינואר 2018

שנפוליון שקל קידום למפקד לדרגת גנרל הוא היה שואל את עצמו : הוא מוכשר הוא יודע להפעיל חיילים אבל… האם יש לו גם מזל !!
לאנדי שלנו אין

אח שלו 8 בינואר 2018

מאלדיני:
גרייזס טועה ואתה צודק בכך שמאמנים אחרים לא היו מוציאים מהצ'יפס יותר. למעשה, אם הם מחליפים מאמן הם צונחים 3-4 ניצחונות בשנה הבאה. ריד מעולה בלהוציא מהקבוצה שלו טוב.

אתה טועה וגרייזס צודק בכך ש-SHIT HAPPENS זה הסבר נכון למשחק אחד, שניים, שלושה, שבעה. אבל פה אנחנו מדברים על גודל מדגם של 20 שנה. יש פה הסתברויות. אז כנראה שבאמת אנדי ריד מאמן מצוין (בעיני שני או שלישי בליגה), אבל – זו לא אגדה ואי אפשר לבטל את זה בזלזול – יש לו מגרעות שנחשפות יותר בפלייאוף. כמו ניהול משחק/שעון וכיוצא בזה.

וטריפלט הוא השופט הכי גרוע בליגה בפער כבר כמה שנים טובות. זה פשוט הזוי שהוא ממשיך לשפוט.

Maldini 8 בינואר 2018

תתייחס ספציפית למשחק(ים) המדובר. אני לא מכיר את ההיסטוריה של אנדי ריד ב-20 שנה האחרונות אלא ב-9 האחרונות. לא ראיתי שום משחק פלייאוף שהוא "הפסיד" בגלל ניהול משחק/שעון גרוע. גם במשחק מול הקולטס שכולם אוהבים לזיין עליו את השכל הם עלו ליתרון של 700 נקודות ואז איבדו במהלך המשחק את – ג'מאל צ'ארלס (רץ טופ 3 באותה עת והמוציא לפועל העיקרי בהתקפה), נייל דיוויס (המחליף של צ'ארלס), ג'סטין יוסטון (שחקן הגנה טופ 3 בליגה באותה עת), ברנדון פלווארס (קורנר #1), דוני אייברי (WR #3). כולם יצאו מהמשחק עד המחצית. וכל זה בלי להזכיר פאמבלים ואינטרספשנס של ה-QB. איך זה על מאמן? איך זה לא על "חוסר מזל" ו"SHIT HAPPENS"?

אח שלו 8 בינואר 2018

לא. זאת בדיוק הנקודה. לא ללכת על משחק ספציפי ואז להגיד: אבל הוא שיחק בלי X שהיה פצוע ו-Y סתם שיחק זבל. הנקודה כאן היא רחבה יותר: אין מאמן שזכה במשהו שלא היה צריך להתגבר על שחקנים פצועים וחוסר מזל. אין קבוצה ב-NFL שמגיעה לפלייאוף בלי שחקני מפתח פצועים. למעשה, אין קבוצה ב-NFL שמשחקת את העונה הרגילה בלי שחקני מפתח פצועים.
נחזור שוב: אני מאוד אוהב את ריד. אבל אנחנו בשלב בו גודל המדגם גדול מדי בכדי להגיד שהכול זה חוסר מזל. טענה אחרת, אותה אני מעדיף, תגיד: לריד יש יתרונות מסוימים וחסרונות מסוימים. היתרונות עולים על החסרונות, כמו שכמעט אף מאמן אחר ב-NFL לא מצליח. אבל החסרונות המסוימים כנראה מובלטים בפלייאוף. עכשיו השאלה היא האם אני מעדיף את החבילה השלמה, על היתרונות והחסרונות (אני, בניגוד לגרייזס נראה לי, כן) [אגב, בדומה לויכוח הישן נושן על מאנינג. אני חושב שהוא אדיר האדירים. אבל החסרונות שלו מובלטים בתנאים של פלייאוף. בין אם זה מזג אוויר קר שמבליט את העובדה שהכדור יוצא לא מספיק בספירלה מהודקת, בין אם זה כשהכול מתחרבש ובנאדם אנאלי פתאום צריך לגרד דברים בשיניים, וכולי]

Maldini 8 בינואר 2018

זה לא היה הדיון מבחינתי. לי הציקה הטענה שהוא, הוא "איבד יתרון 18" בגלל שהוא "נתן לקארים האנט רק 11 נשיאות". זו קלישאה שרק אנשים שמדקלמים בוקס סקור בלי לצפות במשחק יכולים לציין כ"סיבה" להפסד. זה שה-QB לא הצליח לחבר 1st down בפוזשן היחיד שהיה לו ברבע השלישי זו סיבה קצת יותר גדולה להפסד ואין לה שום קשר למאמן אלא להוצאה לפועל על המגרש.

תבין – אין לי בראש את רוב הקדנציה של ריד בפילי. לא יודע מה קרה במשחקי פלייאוף שלהם בתחילת המילניום, לא יודע איך להתייחס אליהם. הבנתי שנוצרה לו במהלך השנים האלה תדמית של אנדראצ'יבר ומנהל משחק ושעון גרוע אז אני "זורם" עם זה למרות שבת'כל אותם אנשים שטוענים את זה הם אותם אנשים שטוענים שהוא אשם גם בהפסדי פלייאוף כמו במוצ"ש האחרון או מול הקולטס שאליהם אני יודע להתייחס הרבה יותר ברצינות ולעומק ולהסביר כמה מדובר בשטויות. אז סבבה. מנהל שעון גרוע? אין לי בעיה to concede. יש 30 מאמנים אחרים בליגה שמנהלים שעון באותה רמה. לא מפריע לי במיוחד. וכן, זה מן הסתם יבוא לידי ביטוי יותר ב-setup של משחק יחיד בפלייאוף מול יריבה איכותית. וואטאבר. לא על זה אני אהרוג את אחד המאמנים האיכותיים ביותר בליגה. לא כולם חייבים להיות ביל בליצ'ק וביל וולש. לא כולם נולדו עם המזל של מייק מקארתי ומייק טומלין. TOUGH LUCK.

צחי 8 בינואר 2018

מה בדיוק לא ראית אתמול בניהול משחק גרוע?

אנדי ריד הוביל ב-18 נקודות במחצית. השחקן הכי חשוב במשחק המסירה שלו פצוע. יש לו את קארים האנט, שהוביל את הליגה ביארדים בריצה העונה. האנט קיבל את עוד חמישה האנדאופים במחצית השנייה. חמישה. 5. גורנישט. כלום. לא לשלוט בקצב, לא להריץ שעון ולא נעליים. לא לשחק עם השחקן הכי טוב שזמין בהתקפה, או בכלל בקבוצה. איך זה לא ניהול משחק מחפיר?

יובל 8 בינואר 2018

מי יכול לשכוח את המהלך הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=vQo5wkAf8PU

פאמבל של הראנינג בק עף מהידיים שלו, פוגע באופנסיב ליינמן ומגיע לידיים של הקוורטרבק שקופץ לאנדזון.

ללא ספק זו אשמת אנדי ריד.

Maldini 8 בינואר 2018

אלוהים ישמור. פעם אחרונה שאני מסביר את זה כי אני רואה שאנשים פה צריכים את זה בבדידים – הם נגעו בכדור לראשונה במחצית השנייה עם 6 דקות על השעון. היו להם 2 פוזשנס בלבד עד הפיגור. שני פוזשנס שבהם הם הריצו את הכדור 6 פעמים מתוך 11 מהלכים. פשוט לא הצליחו לבסס דרייבים ולהשיג 1st downs בגלל הוצאה גרועה לפועל.

מה בדיוק הטענה? שהוא היה צריך לרוץ ב-11 מתוך 11 המהלכים האלה? ש-6 פעמים מתוך 11 זה מעט מדי? שהוא היה צריך לפרוץ למגרש ולחטוף כדורים במקום ההגנה ולהשיג להתקפה עוד 78 פוזשנס שבמהלכם הוא יוכל לתת לקארים האנט נשיאות? אתם עדיין לא מבינים כמה מגוחכים אתם נשמעים?

ב"פ 8 בינואר 2018

המשחק הכי גרוע מבחינת ניהול של אנדי ריד בפלייאוף היה מול אריזונה אי שם ב2009. בילץ בלי סוף מול אחד ממומחי הבליץ פיק אפ הכי טובים שהיו. עם הליין של אריזונה הוא היה צריך להיות הרבה יותר שמרן בקאברג'. לזכותו ייאמר שהוא התאים את עצמו במחצית, רק שזה היה מאוחר מדי. חוץ מזה, הבן אדם בהחלט חתום על המזל הרע ביותר שמישהו יכול לאחל לעצמו.

רוני 8 בינואר 2018

לא אמרת משהו על זה שהעולם הסתברותי ובני אדם הם דטרמיניסטיים? קרו כמה דברים דיי לא סבירים במשחק (ק״ב שמוסר לעצמו? השחקן הכי חשוב נפצע) והיה להם חלק דיי גדול בהפסד. קבוצה טובה יותר כנראה מתגברת על זה, אבל קנזס לא כאלה טובים, בסך הכל הייתה להם פתיחת עונה מצויינת.

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

אנחנו חיים בעולם הסתברותי. אם בן אדם מפסיד בפלייאוף פעם אחר פעם עם קבוצות טובות זה אומר משהו עליו, גם אם במשחק ספציפי יש לו נסיבות מקלות. בוא נגיד ככה – לא היה משחק בסוף השבוע הזה שהייתי בטוח בו יותר מאשר שהצ'יפס מנצחים, עד כדי כך טנסי גרועים.

Zak 8 בינואר 2018

כדאי לבדוק בפוסט התחזית לפני פתיחת הפלייאוף – לא חושב שהיה שם אף אחד בתגובות שהימר על ניצחון של טנסי

Maldini 8 בינואר 2018

ואם יש לו נסיבות מקלות בכמה וכמה משחקים ספציפיים ולא רק באחד? ואם הוא "הפסיד" עם קבוצה טובה לקבוצה קצת יותר טובה עם 'QBs "קצת" יותר טובים מהבינוני שהוא סוחב על הגב כמו טום בריידי, בן רות'לסברגר ואנדרו לאק? ואם הוא "הפסיד" משחקי פלייאוף בחוץ כשהוא אנדרדוג של TD ומעלה? מה זה אומר עליו? שהוא לא קוסם? יאללה לגרדום.

איך זה לא נראה לך short sighted לשפוט מאמנים ושחקנים על סמך הישגים בפלייאוף נוקאאוט הכי קצר בעולם הספורט? זה בדיוק מה שמוביל לדעות הזויות של אנשים כמו "איליי מאנינג יותר טוב מטוני רומו ופיליפ ריברס" בגלל שלו היו רסיברים שתפסו מסירות עם קסדות והגנות ששחטו ולהם סייפטיז שהשמיטו חטיפה מנצחת או ראנינג בק'ס שבגלל שנשברה להם הציפורן בקמיצה הפקירו אותם לשחק עם ACL קרוע. זה בדיוק מה שמוביל אירגון כמו בולטימור להיתקע עם יצור כמו ג'ו פלאקו שמרוויח כמו טופ 5 QB ומשחק כמו בוטום 5 כבר חמש שנים אנד קאונטינג רק בגלל שהוא חיבר 3 תצוגות מטורפות בינואר 2012. פלייאוף NFL זה הקראפשוט הכי גדול בהיסטוריה של הקראפשוטס הכי גדולים בהיסטוריה.

אני צריך הסבר ופירוט במה אנדי ריד מאמן פלייאוף פחות טוב מיצורים כמו מייק טומלין, מייק מקארתי או אפילו שון פייטון וג'ון הארבו? למה זו אשמתו שהוא כזה תותח בעבודה שלו ומגיע לפלייאוף שנה אחר שנה בזמן שהם יכולים להעביר רצפים של 3-4 שנים עם QB's כמו רות'לסברגר ודרו בריז בלי להגיע לפלייאוף ובכך לא "לקלקל" לעצמם את המאזן? איך זה שיש מאמנים שהם טפלונים שכלום לא נדבק אליהם למרות הכלום שהם עושים ואיך זה שיש SCAPEGOATS שמוציאים מים מסלע שנה אחר שנה ונשחטים בגלל שרצף של כל מיני BOUNCES כמו פילד גולס או החלטות שיפוט מחרידות או מכת פציעות מטורפת לא הלכו איתם? וכן, זה יכול לקרות ב-5 ו-6 ואפילו 7 משחקי פלייאוף בלי שזה יגיד "משהו" עליהם. קבוצות MLB/NBA/NHL בכירות משחקות 100+ משחקים ומשהו בסביבות ה-8+ משחקי פלייאוף כל עונה. זה סאמפל סייז נורמלי שאפשר לקחת ממנו patterns ולהשליך על איכות מאמנים ושחקנים. ב-NFL זה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מורכב.

פרקש 9 בינואר 2018

ענית לעצמך.. הם לקחו סופרבול ולכל הם חסינים. שיא הטמטום. למרות שג'ון הארבו באמת מאמן מצוין. דרך אגב אולי זה בדיוק ההבדל בינו לבין ריד. הוא הצליח להוציא מפלאקו פלייאוף שנתן לו לומברדי וריד לא הצליח להוציא מסמית כלום. למרות ש"המספרים" מספרים שסמית ק"ב הרבה יותר טוב..

פרקש 8 בינואר 2018

מאלדיני אני ממש לא מחובבי אלכס סמית הגדולים אבל השחקן היה טוב כל השנה- נכון הוא לא טוב אהרון רוג'רס וגם לא טוב מאט ראיין או כל אחד מהק"ב שיכולים להוביל קבוצה בתור הכוכב הראשי שלה- אבל הוא היה טוב מספיק כדי להיקרא טוב ולא פח זבל כמו שאתה מציג אותו. ברור שבהפסד של כזה משחק יש כמה אשמים אבל לאבד יתרון 18 לטנסי טאייטנס כן הם שיחקו נגד טנסי פאקינג טאייטנס, האשמה נופלת על המאמן. בטח שהק"ב הוא לא פייטון מאנינג שבערך כל הפסד שלו בפלאייאוף הלך עליו כי הוא לא היה כזה מדהים כמו תמיד. אנדי אחד מאמן מצוין אבל לפחות ההפסד הזה ברובו עליו.

Maldini 8 בינואר 2018

מי עשה ממנו פח זבל? אמרתי שהוא בינוני (וזה מה שהוא, כולל בעונה כזאת) ונהנה משיטה אדירה ויודע לתפקד רק כשהתנאים אידיאלים. אם המהלך טיפה הוא OUT OF STRUCTURE ואם יש באיצטדיון טמפרטורה שהיא קצת פחות מאידיאלית (צמד המשחקים בניו יורק למשל) ואם ואם ואם – הוא לא מסוגל להתעלות. לקבל את הכדור עם 5 דקות על השעון ולהוביל דרייב לפילד גול פוזישן זו דרישת מינימום מ-QB שנחשב "טוב". ITS GO TIME ולך תעשה את הקטע שלך בנו האדל ותתקתק מהלכים בלי להיות תלוי במאמן שיסדר לך RPO עם 700 אופציות ומיס מאצ'ים ויתרון מספרי של חוסמים שאתה צריך להוציא לפועל כמו איזה פאקינג רובוט.

ההפסד הזה אפילו לא קרוב להיות עליו ומביך שאני צריך לציין את זה שוב – היה להם במחצית השנייה שני פוזשנס בלבד לפני שהם פיגרו! שניים בלבד. שבמהלכם הוא רץ 6 מתוך 11 מהלכים. מה לעשות שבפוטבול כשאתה ניצב בפני 3rd and 2 אתה גם צריך שה-QB שלך יצליח להשלים מסירה מסכנה כשאין לו מיס מאץ' קרנף כמו טראוויס קלסי? אמנם דרישות גבוהות ומטורפות מאלצ'קו התותח אבל עדיין. אז הוא זורק אינקומפליט ואז לא רואה את הכדור ב-10 דקות הבאות. איך זה על מאמן? מה קשור מאמן בכלל?

בגלל מי ההגנה מסריחה? בגלל שאריק ברי AKA שחקן הגנתי טופ 5 נפצע לכל העונה ובגלל שג'סטין יוסטון ודרק ג'ונסון כבר לא אותם שחקנים אחרי הקרע ב-ACL ובגלל שדי פורד ב-IR ובגלל שטאמבה האלי עם רגל בקבר ובגלל ובגלל ובגלל. בגלל זה נותנים לריבאס לשחק. כי זורקים חרא על הקיר ומקווים שיידבק כי המצב בקאנטים, לא כי זה PLAN A שתיכננו ועמלנו עליו כל הקיץ ואז התפוצץ בפנים.

פרקש 8 בינואר 2018

מבחינתי shit happens יכול להיות נכון גם לאלכס סמית..
האמת שדי שיכנעת אותי שההפסד לא בהכרח על ריד אבל ממש לא שיכנעת אותי שהוא על אלכס סמית.
כמו שדיברת על מקובעות וחוזר יצירתיות שיש לסמית זה לדעתי נכון גם על ריד. אם אחרי שקלסי נפצע והוא באמת שחקן מדהים ואולי הכי חשוב להתקפה שלהם, יש כזה הלם שם זה אומר שריד לא ידע לבוא עם תשובות יצירתיות..

Maldini 8 בינואר 2018

לא ניסיתי לשכנע שההפסד על אלכס סמית אלא שאם הוא היה באמת QB טוב ולא כזה שצריך תנאים אידיאלים לתפקד אז במאני טיים כשהוא קיבל את הכדור עם 5 דקות על השעון הוא היה מהנדס דרייב לפילד גול פוזישן ואז כל הגאונים בדיעבד שיודעים לשפוט מאמנים ושחקנים רק ע"פ התוצאה הסופית לא היו מברברים על מאמן ש"הפסיד". וזו בדיוק הבעיה עם סוג ה-QB שהוא אלכס סמית. מרווח הטעות הלא קיים. זה שחייב את ה-SCRIPT המושלם עם הפלייקולס המושלמים והמיסמאצ'ים המושלמים אחרת הוא לא יצליח להוציא לפועל.

אין "תשובות יצירתיות" כשאתה מאבד גיים צ'יינג'ר כמו טראוויס קלסי. לך תבדוק איך טום בריידי וההתקפה של הפאטס תיפקדה במהלך השנים במשחקים שגרונק היה פצוע (ובלי שהיה להם מחליף נורמלי לגרונק כמו בנט). מדובר במיס מאצ'ים אנושיים שמשנים את כל צורת הקאברג' של היריבה ומכריחים אותה TO PICK THEIR POISON. אתה שולח עליו שמירה אישית של סייפטי/ליינבקר? הוא ישלים עליך תפיסה קלילה. שלחת עליו שמירה כפולה? אני אתקוף ליינבקר/הקורנר החלש ביותר ב-1 על 1 מול רסיבר/רץ שאני אחליט לבודד עליו. ברגע שאין לך את הקלסי/גרונק – אין לך את היתרון הזה יותר. אין לך מאיפה לאלתר וכל ההתקפה הופכת להרבה פחות מגוונת ואקספלוסיבית. ואז זה דורש התעלות של שאר הרסיברים ובמיוחד של ה-QB.

ושוב, זה לא שהיו לקנזס מיליון פוזשנס בחצי השני והם לא הצליחו לעשות משהו התקפית. הנקודה היא שהם ראו את הכדור בסך הכל פעמיים לפני הפיגור. טנסי פתחו את מחצית השנייה עם דרייב של 17 מהלכים שאכל 9 דקות מהשעון. ואז קנזס הינדסו דרייב שהסתיים בהחטאת פילד גול. טנסי קיבלו את הכדור והינדסו שוב דרייב של 11 מהלכים שזלל עוד 6 דקות מהשעון. ואז אלצ'קו לא מצליח לחבר 1st down, מחזיר את הכדור לטנסי והפעם הבאה שהוא רואה את הכדור היא עם 5 דקות על השעון בפיגור 22-21. זה לא על מאמן, זה לא על "הלם" ולא "חוסר תשובות יצירתיות". זה על הגנה גרועה שלא הצליחה לרדת מהמגרש ועל חארטות הזויות של QB שמוסר לעצמו טאצ'דאון.

Odel.R 8 בינואר 2018

דרך אגב אלכס סמית נתן את הרבע הראשון הכי טוב שהיסטוריה שלו

NoOne 8 בינואר 2018

ראיתי את התקצירים , כמה דברים :
מאמן ג'קסונוויל הוא דאג מארון ולא דיק ג'ארון שהיה מאמן באפלו לפני 10 שנים בערך , הסיפור נכון השמות לא.

אנדי ריד לא הלך על מסירה ארוכה ,הוא נתן לאלכס סמית 4 אופציות ואלכס סמית עם יד הפרופלור שלו החליט למסור מסירה ארוכה .

לא יודע איזה סמי ווטקינס וטיירוד טיילור אתה ראית במשך השנים אבל אני ראיתי מהם אותו דבר השבוע.
טיילור שמוסר פצצות ארוכות שמונה מטר ארוכות מדי ,נכנס עם הראש בקיר וחוטף זעזוע מוח .
סמי ווטקינס הפצוע רוב השנה ואף פעם לא משחק טוב במשחק חשוב,הגיע הזמן שאנשים יפסיקו לחלום עם מה ווטקינס היה אמור להיות ומה שהוא במציאות .

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

כן, תיקנתי את מארון כבר קודם, לא יודע למה ג'ורון תקוע לי בראש.
חוץ מזה, קבל תודה – אמנם לא הצלחנו להשיג בייביסיטר בשביל הדונקי שואו אבל כן בילינו יום בלגונה ביץ' והיה מעולה

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

ולגבי טיילור ו-ווטקינס, לא טענתי לשניה שעם ווטקינס הם רצים לאליפות או אפילו עוברים הלאה אלא פשוט שזאת היתה עונת טאנקינג ולבפאלו אין את הכלים בכלל לשחק בפלייאוף, הגיעו לשם די במקרה. וגם כתבתי שטיילור לא הפתרון

NoOne 8 בינואר 2018

לבאפלו אין אפילו כלים לפנות את השלג .

משום מה להרבה אנשים יושב בראש שווטקינס הוא איזה טופ רסיבר והוא מאד רחוק מזה.

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

לא טופ רסיבר אבל יותר טוב מכל מה שיש לבפאלו

NoOne 8 בינואר 2018

הייתי אומר שקלווין בנג'מין וסמי ווטקינס הם באותה רמה.
רסיברים שנבחרו גבוה בסיבוב הראשון ולא מספקים את הסחורה .

Zak 8 בינואר 2018

הדבר הטיפשי באינטרספשן של ברוס היתה העובדה ש, ובכן, היה אינטרספשן ולא מסירה בלתי מושלמת. למעשה בפועל קרה כאן סוג של הרחקת כדור שלא בפאנט, המגן היה יכול להדוף את הכדור ולא לתפוס ואז קרוליינה היו מקבלים עמדה הרבה יותר טובה על המגרש. מדהים לראות שגם ברמות הכי גבוהות שחקנים עושים כאלה טעויות, אני מניח שהלחץ והעייפות משחקים תפקיד מכריע לפעמים.

הכתבה של משה על הפעם האחרונה שבפאלו היו בפלייאוף היתה נהדרת, אז אולי גם אפשר תזכורת על הפעם האחרונה שהסיינטס והויייקינגס נפגשו בפלייאוף? משחק מרתק אפילו יותר וגם אותה שערוריה ידועה

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

שחקנים עובדים על אינסטינקטים, זה מסוג הדברים שקשה לשנות אותם כשקורה מהלך מהיר ואין לך זמן לחשוב. ראיתי את זה קורה מלא, בכל הרמות

Zak 8 בינואר 2018

זה נכון, אבל בדומה למהלך של הייל מרי שם יש הוראה ברורה לשחקני ההגנה להדוף את הכדור ולא לנסות לתפוס אותו, ככה גם צריכה לבוא הוראה דומה בדאון רביעי. או כמו שאומרת הקלישאה, אצל בייליצ'ק זה לא היה קורה

אח שלו 8 בינואר 2018

אצל בליצ'ק זה קרה במשחק פלייאוף לפי שנה או שנתיים (לא זוכר בדיוק). דורון הארמון תפס אינטרספשן בדאון רביעי שהפסיד לקבוצה 20-30 יארד.

7even 8 בינואר 2018

יותר מזה – אני די בטוח שבריס זרק את הכדור יחסית קרוב לקו החוץ בשאיפה שמישהו יתפוס אותו כי זה win win
שחקן קרוליינה – יתפוס וייצא החוצה כנראה
שחקן הסיינטס – משחק די גמור.

אמנם win win מסוכן אבל win win

יובל 8 בינואר 2018

"בלייק בורטלס פרח השנה בג'קסונוויל "? סיריוסלי?!
הוא הסריח כמו בואש. בנצחון הכי גדול של ג'קסונוויל העונה, למשל, נצחון החוץ על פיטסבורג, הוא זרק ל-85 יארדס שלמים.

ומה שיפה בעניין הזה, הוא שברמה שההגנה של ג'קסונוויל משחקים, הוא לא צריך יותר מזה (וקצת ריצות שלו ושל פורנט).
ההגנה של הג'אגס מזכירה לי ברמה את ההגנה של דנבר מלפני שנתיים, קשה מאוד לשחק נגדם כשאתה בפיגור, אם יהיה להם מזל והם ייצרו נקודות, בין אם מההגנה או מההתקפה, כמו במשחק ההוא נגד פיטסבורג ( שני פיק – 6 של ביג בן ) , עד כמה שפיטסבורג מוכשרת – יהיה להם קשה לנצח.

לגבי ה-AFC דרום, אתה יכול לקרוא לו גרוע עד מחר, בשורה התחתונה – שתי קבוצות מתוך ה-4 הטובות ביותר ב-AFC, ובשנה הבאה דשון ווטסון ואנדרו לאק (כנראה ) חוזרים. זה הולך להיות בית מוות אמיתי. אגב, הם גם הולכים להצטלב מול ה-AFC EAST . נראה מה תהייה התוצאה.

אלון3131 8 בינואר 2018

פורח אולי זאת מילה חזקה.

אבל היו לו כמה משחקים ממש טובים העונה.. אבל בשום שלב אף אחד(כולל אריאל שאמר כל פעם שכנראה בפלייאוף הוא יחזור לעצמו) לא התלהב מזה יותר מדי

יובל 8 בינואר 2018

היו לו 5 משחקים עם רייטינג מעל 100 השנה,
שניים מהם כמובן נגד החשודה העיקרית, נגדה הוא (וכל קוורטרבק אחר למען האמת ) תמיד נראה כמו פייטון מאנינג בשיאו,
אחד נגד האין-הגנה של יוסטון בשבוע 13 אחרי שכולם שם נפצעו, אחד נגד ההגנה של סיאטל בשבוע 14 – אותו כנ"ל ואחד נגד ההגנה של בולטימור בלונדון שכנראה סבלה מהאנג-אובר.

בשאר המשחקים הוא לא ממש הצליח לחבר מסירה ולא הגיע ל-300 יארדס.

אני אשמח מאוד אם הג'אגס יחליטו בעקבות העונה הזו להשאיר אותו ולא להחליף אותו באיזה קירק קאזינס שישדרג אותם ב-10 רמות.

פרקש 8 בינואר 2018

יובל לדעתי תחכה עם אמירה כמו "בית מוות" קודם נראה איך שניהם יחזרו מהפציעה(אצל לאק קודם נראה שהוא בכלל חוזר). אם הם יהיו כמו שהם היו לפני אני איתך
בכל מקרה השנה רק בגלל שאינדי ויוסטון היו שטיחים לטנסי היה צ'אנס להיכנס לפלייאוף..

יובל 8 בינואר 2018

לחכות למה בדיוק? אני אומר את מה שאני חושב (וצופה ).
חוכמת הבדיעבד היא החוכמה הקטנה ביותר.
אני לא מתבייש לומר שחשבתי אותו דבר גם לגבי השנה אבל לאק (והקולטס ) לא התחילו את העונה ו-ווטסון (ביחד עם כל ההגנה של יוסטון ) נפצעו ובית הדרום נראה כפי שנראה.

Yavor 8 בינואר 2018

יובל

כפי שאמר דה נירו באחד הדיאלוגים המופתיים ביותר בהיסטוריה עם אל פצ'ינו:
There's a flip side to that coin

כי זה נכון שקשה יהיה לכל קבוצה לרדוף אחרי ג'קסונביל, אבל לדעתי זה יהיה ממש בלתי אפשרי לג'קסונביל לרדוף אחרי… כמעט כל קבוצה. מספיק איזה תרגיל מבריק ומחדש, או חוסר תשומת לב, והם בפיגור משמעותי (בשבילם). ממה שראיתי אתמול, פשוט חיכיתי מי יעלה ראשון ליתרון, בידיעה שהיריב בטוח לא יצליח לסגור את זה.

שי אורן 8 בינואר 2018

ההגנה של פיטסבורג בלי שאזייר חשופה ואיטית באמצע, בדיוק עבור צ'קדאון של 4 יארד וריצות של פורנט.
ההגנה של ג'קסונביל יכולה להכיל את בל ובראון, ולאמלל את השמן. צפו למשחק של 6-3 גם בשבוע הבא

אריאל 8 בינואר 2018

החלק הראשון של הפוסט מצויין. להצלחות או כישלונות רנדומליים אכן ניתנת בדיעבד פרשנות רציונלית. אם המהלך מצליח זו גאונות ואם זה נכשל זו החלטה מטומטמת.
החלק השני הוא סינית בשבילי.

גיל שלי 8 בינואר 2018

האם פלייאוף שאיליי מאנינג לא ניצח התקיים? אני חושב שאתם מדברים על אירועים מומצאים

שי אורן 8 בינואר 2018

פלייאוף 2016 התקיים

Dr. Shakshuka 8 בינואר 2018

Newton pretending of not having a concussion by putting ice on his eye. Great stuff.

אלון 8 בינואר 2018

קנזס סיטי היו צריכים 5 יארד בשביל לבעוט פילד גול ולנצח והלכו על 4 מסירות. עם כל האהבה שלי לריד זה בעיקר אשמתו.
לפנתרס יד טייט אנד טופ 3 בליגה אבל אין לו אף רסיבר נורמלי. זה כל ההבדל.

ניינר/ווריור 8 בינואר 2018

ללא ספק שיפור ניכר בהשוואה למשחקי השנה שעברה אבל עדיין אם קבוצות כמו טנסי, בפאלו וגם ג'קסונוויל עושות פלייאוף זו תעודת עניות לליגה. אסור שחרפה כמו המשחק אתמול תחזור על עצמה. יש כל כך מעט משחקי פלייאוף, אי אפשר לבזבז ככה משחק על שתי קבוצות ושני קבי"ם כל כך איומים

7even 8 בינואר 2018

עקרונית הג'אגס יכולים להביא את גארופולו בקיץ :)

דן ברקאי 8 בינואר 2018

אפילו לא עקרונית. כנראה ההימור הבטוח ביוצר על מי יקבל את התג פרנצ'ייז אצל הניינרס

אריאל גרייזס 8 בינואר 2018

כל שנה יש חרא קבוצות בשלב הזה. טים טיבו לא ניצח משחק ווילד קארד? לפחות קיבלנו דרמה

AdamB 8 בינואר 2018

קבוצה כמו ג'קסונוויל יכולה להיות הבלו-פרינט לנצח את ניואינגלנד כשאין לך ק"ב פרובול.אני מהמר שינצחו שבוע הבא בפיטסבורג.
מה שיעצור אותם בג'ילט הוא חוסר הניסיון של השחקנים, וההיסטוריה העלובה של הפרנצ'ייז.

יוסי 8 בינואר 2018

אנדי ריד ממקסם את הבינוניות. רק שבסוף, נשארת רק הבינוניות.

יוסי מהאבטיחים 8 בינואר 2018

מקדרמוט ובפאלו את שלהם עשו. השתחלו לפלייאוף וקנו לעצמם כמה שנים של שקט.
אכן קבוצה סבירה פלוס הגנתית, אבל אין שום איום מסירה. לתלות אז זה רק בטיילור זה לא רציני אבל הוא בהחלט הראשון שצריך ללכת. עם בנג'מין וקליי בריאים ק"ב סביר יכול להוציא יותר.

להזכיר סאמי "זכוכית" ווטסון זו בכלל בדיחה. מה הוא כבר היה עושה אתמול? מה הוא עשה בשנה שעברה? ובזו שלפניה? בסה"כ רסיבר טוב על הנייר שמצליח להבריק מדי פעם כשלא שמים עליו את הסטופר ההגנתי. שני באמפים והוא חוזר לפחד ממגע.
כשאתה בחירת סיבוב ראשון ומוותרים עליך ככה, למרות שכבר כרוקי קיבלת את הספוטלייט בקבוצה ,זה אומר משהו עליך.

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

הנקודה על ווטקינס היתה רק להעביר שלבפאלו אין כלים והם בכלל עשו טאנקינג העונה

Blue Devil 8 בינואר 2018

אף מילה על קליבלנד? נכון שהם לא בפלייאוף אבל הם חגגו עונה מושלמת ככה:
http://www.cleveland.com/browns/index.ssf/2018/01/cleveland_browns_perfect_seaso.html

וזה כשהטמפרטורות פה הם סביב ה0 (פרנהייט, כלומר כמו בפריזר שלכם)

NoOne 9 בינואר 2018

איזה משחק הקולג צ'מיונשיפ
פוטבול כמו שצריך להיות פוטבול
תענוג

Maldini 9 בינואר 2018

אחד המשחקים המדהימים שראיתי בהתחשב בכל הנסיבות.

טואה הזה רצח את קירבי ואותי בדם קר. מאיפה סייבן הקריץ אותו פתאום איפה ג׳יילן הרטס נעלם עבדו עליי בעיניים

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

סייבן חתם יחד עם בליצ'ק על אותה עסקה עם השטן, אין דרך אחרת להסביר את מה שקרה הלילה. להעלות ככה טרו פרשמן שלא רק יחזור אלא גם ינצח את המשחק אחרי החטאת הפילד גול. משחק אדיר.

NoOne 9 בינואר 2018

סוני מישל מג'ורג'יה הולך להיות סיבוב שני או שלישי
הוא יהיה שחקן NFL מצוין

Maldini 9 בינואר 2018

מה סוני מישל עכשיו בעמדה הכי אקספנדבל בענף היום

רוקואן סמית זה הדבר והדיבור והמצרך שהפך להיות אולי הכי נדיר בליגה בשנים האחרונות יחד עם קורנר ואופנסיב ליינמן. לא רואה אותו שורד מעבר לטופ 10.

Maldini 9 בינואר 2018

אגב, עוד יום בהיסטוריה המפוארת של הניו יורק ניקס/ג'טס לכוחותינו

Future $15.00 $255.00 Loss
NCAAFB Futures – College Football Championship – Odds to Win the College Football Playoffs – Georgia +1700

נתי 9 בינואר 2018

המצחיק הוא שהמקום כנראה בו נחתמה העסקה -קליבלנד- לא רצה להצטרף ונידון לדיראון עולם…

ב"פ 9 בינואר 2018

אני לא צופה במשחקי קולג'ים. אבל הלכתי לראות את התקציר, והק"ב של האדומים (ג'ורג'יה??) נראה ממש טוב. מה הסיכוי שהג'טס משיגים אותו?

NoOne 9 בינואר 2018

הוא לא אליג'בל לדראפט לפני 2020

אז יש סיכוי טוב

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

גם לג'ורג'יה וגם לאלבמה יש קב פרשמן, מה שאומר שאנחנו עשויים לראות אותם נפגשים פעם ועוד פעם בשנים הקרובות.
סייבן רחוק עוד אליפות מלהיות עם הכי הרבה כאלו תוך שהוא עובר את בר בראיינט האגדי של אלבמה.

7even 9 בינואר 2018

NoOne…סליחה שאני שואו סטופר.
המשחק הלילה היה בדיוק כמו המשחקים שאתה נמנע מהם ב NFL.
רמה לא גבוהה במיוחד אבל הרבה דרמה.

ואיזה דימיון לסופרבול…

NoOne 9 בינואר 2018

באמת ?
ראית שופטים זורקים דגלים מפגרים?
ראית שינוי החלטות שופטים במגרש בצורה טיפשית ולא נכונה ?
חוץ מההצגה שהוא עשה לפני ההארכה לא הרגשתי בכלל שהיו שופטים , נתנו להם לשחק פוטבול , לא ראיתי את ג'ף טריפלט או אד הוקאלי הורסים את המשחק

7even 9 בינואר 2018

דווקא לא התכוונתי לשיפוט…
והאמת השיפוט בפלייאוף ב NFL תמיד הרבה יותר מתירני ופחות דגלים מתעופפים. אני לא משווה עונה רגילה לפלייאוף.

NoOne 9 בינואר 2018

תשעים אחוז מהבעיות זה שיפוט.
ועל זה אני מתלונן כל הזמן

וירידה של 9 אחוז בצפיה השנה אחרי ירידה של 8 אחוז בשנה שעברה אומרת שאני לא היחיד

אריאל גרייזס 9 בינואר 2018

הירידה בצפיה לא קשורה בשיפוט. ראיתי מלא קולג' פוטבול השנה – כמעט ואין משחק ששחקן לא מורחק על טארגטינג שלא היתה לו יכולת למנוע, השיפוט לא פחות גרוע בקולגים. יש שם דברים הרבה יותר מופרכים. הלילה לא היו שערוריות שיפוט פשוט כי כמעט ולא היו קריאות קרובות.

Odel.R 9 בינואר 2018

מזכיר לכם את העונה שהשופטים בNFL שבתו והביאו שופטים מהמכללות לשפוט – לא היה משהו בכלל

Yavor 9 בינואר 2018

מסכים עם פאולו (מאלדיני), ובעצם גם עם מה שאריאל כתב בתחילת הפוסט.
זה ספורט די טריקי. כשאומרים "הוא כבר x שנים לא עושה משהו בפלייאוף", צריך לזכור שקבוצה טובה מעל הממוצע מנצחת בממוצע משחק פלייאוף אחד בשנה. אחד!! אולי אפילו פחות. הדגימה היא מאוד מאוד נמוכה, אפילו על פני שנים רבות. תחשוב על שחקן ענק עם המון הופעות בפלייאוף, תגיע אולי ל 15-20 משחקים. נכון? זה פלייאוף אחד (!!!) ב NBA. זה (כמעט) לחלוטין רנדומלי. יותר מהשפיץ של הנעל

אח שלו 11 בינואר 2018

הזכרתי את זה באחד הדיונים הקודמים, אז הנה, למי שמתעניין, לינק לאתר שמרכז אלו קבוצות הושפעו יותר מפציעות: https://twitter.com/ManGamesLostNFL/status/951252991415287808.
איך אומרים ביידיש? ONE OF THESE THINGS IS NOT LIKE THE OTHER.

Comments closed