נו האדל – עידן חדש (סיכום מחזור שני של פוטבול)

התקפה, התקפה, התקפה

שבוע שני של פוטבול הביא איתו סט חדש של משחקים מצוינים  ואפילו משחק תיקו שני שבוע שני ברציפות (הפעם הקודמת שראינו תיקו בשני מחזורי הפתיחה היתה ב-1970). נראה שלפחות כרגע, הדיבורים על איכות ירודה של הליגה משנה שעברה יישארו בצד לכמה שבועות.

הסיבה העיקרית לדעתי להנאה מהליגה השנה זה הפריחה (שהבלוג חזה אותה) בחלק ההתקפי של הכדור, במיוחד אצל ק"בים. הנה נתון באדיבות רביב פייג – הרייטינג הממוצע של ק"בים במחזור הזה עמד על לא פחות מ-105, שזה יותר מאשר רייטינג הקריירה הכי טוב של ק"ב אי פעם, רוג'רס עם 103.9. ק"בים היום מדויקים מאי פעם וכמו שחזינו – השנה יש פריחה גדולה מאוד בעמדה, הן בגלל דם חדש שהוזרם לליגה (מהומס, דארנולד, גארפולו) והן בגלל חזרה מפציעות של לא מעט שחקנים (לאק, טינהייל, ווטסון ושבוע הבא – גם קרסון וונץ). יותר מהכל, הליגה השתנתה. נגמרו כמעט הימים של פצצות עומק. היום כולם מוסרים מסירות של 8 יארד באחוזי השלמה גבוהים ועם מעט מאוד איבודי כדור.

וכמובן, יש את מה שהליגה עושה בשביל לנפח את ההתקפות. שוב, ראינו את זה מגיע עוד לפני תחילת העונה אבל זה עדיין מרגיז לראות (בהנחה שראית קצת פוטבול בשנים האחרונות) איך הליגה הפכה את הקוורטרבק לחיה מוגנת שאסור לצוד אותה בכלל. דגלי ראפינג דה פאסר נזרקים שוב ושוב על מה שעד לפני שנה היו סאקים תמימים לגמרי כי אסור למגן לשים את משקל הגוף שלו על הק"ב, וגם תיקולים על הרסיברים שפעם היו מותרים היום הפכו לאסורים. זה מוביל להתפוצצות התקפית כמו שראינו בשבועיים האלו ואי אפשר באמת לדעת איפה היא תסתיים.

האמת, אני מבין לגמרי את הליגה, כלומר את בעלי הקבוצות. הסכומים שהם משלמים היום על ק"בים הם אסטרונומיים ומהווים לפעמים כ-20-25% מסך תקרת השכר שלהם. כמעט אין קבוצה שההצלחה של הקבוצה לא תלויה לגמרי בהצלחה של הק"ב שלהם. זה נכון שפילדלפיה הצליחה שנה שעברה לזכות בסופרבול עם ק"ב מחליף אבל זה יותר היוצא מהכלל המעיד על הכלל. אפשר להבין את בעלי הקבוצות שרוצים להגן על הפרנצ'ייז שלהם. תוסיפו לזה את הלחץ הציבורי להגן על שחקנים מזעזועי מוח ותקבלו את מה שאנחנו רואים היום בליגה. ושוב, זאת כנראה רק ההתחלה.

תרשו לי להתחיל את הסקירה השבועית הפעם עם הפטריוטס קורנר שלי במקום לחכות איתם לסוף.

נתחיל מההרגעות: אין כמעט עונה שבה הפטס לא פותחים עם איזה משחק איום ונורא באחד מארבעת המשחקים הראשונים. מההפסד המחפיר לבילס ב-2004 אחרי הטרייד של לויר מילוי, דרך ההפסד לקנזס סיטי ב-2014, הפטס מתייחסים כמעט תמיד לחודש הראשון של העונה כאל חלק מהפריסיזן ועושים את ההתאמות בהמשך כדי להגיע לשיא לקראת סוף השנה. בכלל, לפטס יש בהמשך עכשיו את דטרויט, מיאמי והקולטס – שלושתם משחקים שהם יכולים וצריכים לנצח. אם הם יגיעו למצב של 3-1 כאשר אדלמן חוזר, כולם ישכחו את התצוגה בג'קסונוויל.

בנוסף, ההרגשה שבה יצאתי מהמשחק הזה היא שאולי בליצ'ק לא זרק אותו מראש אבל גם לא הלך אול-אין במטרה לנצח אותו. יש לו לפעמים משחקים כאלו. איך אני יודע את זה? קחו את הדאון הרביעי ואינצ'ים ברבע האחרון, בפיגור 11 ו-8 דקות על השעון – כשהפטס באמת רוצים לנצח משחק, הם הולכים על זה. הפעם? זה הרגיש שבליצ'ק מנסה לשמור את הקלפים כמה שיותר קרוב לחזה ולא להראות לג'קסונוויל – מי שנראית כמו אחת משלוש היריבות של הפטס על הסופרבול ב-AFC – את כל הטריקים שיש לו בשרוול. בריידי היה מאוד קונסרבטיבי בגישה שלו, מסירות פשוטות, בלי טריק פלייז, בלי יותר מדי התאמות להגנה שממול, עם כל מיני ריצות בדאון שלישי וחמש. אם הקבוצות ייפגשו שוב, אני מאמין שנראה פטס שונים.

אבל אחרי שאמרתי את זה, אני כן חושב שיש סיבה לדאגה מסוימת בפוקסבורו. תסתכלו על השחקנים המובילים של הפטס – בריידי, גרונק, אדלמן, מקורתי, הייטוואר – כולם שחקנים ותיקים שנמצאים בקבוצה כבר הרבה שנים. לעומת זאת, כמה שחקנים באמת טובים אפשר לספור בקבוצה הזאת שנבחרו בארבעת הדראפטים האחרונים? אולי אחד או שניים וגם זה בקושי. במשך כמה שנים טובות מאגר הכשרון של הפטס הלך והתדלדל בגלל דראפטים חלשים מאוד (פלוס איבוד של בחירות דראפט, הן בגלל דיפלייטגייט והן בגלל פציעות או טריידים) ועכשיו הם נמצאים עם כמות כשרון מאוד מאוד מינימלית, שרק הגדולה של בליצ'ק המאמן ושל בריידי (יחד עם חולשה של הבית שלהם) מצליחים לחפות עליה.

ביל סימונס דיבר על זה כמה פעמים ואני חושב שראוי להזכיר את זה – בכל שלושת הסופרבולים האחרונים שהפטס הגיעו אליהם, הקבוצה נקלעה לפיגור דו-ספרתי בשלב מאוחר במשחק. זה בניגוד לחמשת הסופרבולים הראשונים, שם הפטס לא נקלעו לפיגור דו-ספרתי בשום שלב, אם הזכרון שלי לא מטעה אותי. היכולת של הפטס להחלץ מהפיגור בסופרבולים האלו ולנצח בשניים מהם היתה בזכותו של גדול הק"בים שדרכו על המגרש (וההפסד לפילי שנה שעברה מיסך איזה תצוגה אדירה הוא גם נתן בסופרבול הזה) ובכלל של הסט ההתקפי שהפטס העמידו – מגרונק, דרך אדלמן, אמנדולה וכלה במאמן ההתקפה המאוד מוכשר שלהם.

השנה, לפחות לפני שאדלמן חוזר וג'וש גורדון הגיע, להתקפה של הפטס אין את הכלים כדי לפצות על חוסר הכשרון ההגנתי שלהם. ההגעה של ג'וש גורדון עשויה להיות כמובן גיים צ'יינג'ר, אם בליצ'ק יצליח לסדר לו את הראש, כי מדובר בשחקן מוכשר ברמות שיאפשר לפטס לרווח את ההתקפה אבל אין לי יותר מדי אופטימיות פה. יש גבול לכמה אפשר להוציא משחקן עם כל כך הרבה בעיות.

מילה אחרונה על הצד השני של המשוואה כי גם הם היו שם על המגרש – מאוד התרשמתי מג'קסונוויל. חשבתי שהשנה נראה אצלם ירידה וששנה שעברה היתה קצת פלוק אבל נראה שהם יודעים מה שהם עושים. יש להם מאמן מצוין, ההגנה שלהם לא פחות טובה מזו של שנה שעברה ולמרות שבורטלס יעשה את הטעות מפעם לפעם, נראה שהוא למד איך למקסם את היכולות שלו ולנצל את הכלים שיש לו. כמובן, החוקים שנוטים לטובת ההתקפה בימינו עוזרים להפוך ק"בים חלשים או בינוניים לכאלו שהם לא רעים בכלל ובורטלס, לזכותו, יודע לנצל את זה מצוין.

איזה עוד דברים ראינו השבוע?

– זה בהחלט היה השבוע של הקיקרים. כלומר, לא השבוע שלהם. הבועט של קליבלנד פספס אקסטרה פוינט פלוס שער שדה בשתי הדקות האחרונות שהיו יכולים לנצח לבראונס סוף סוף משחק. הבועט של מינסוטה פספס פעמיים הזדמנויות לניצחון שלהם. וזה רק על קצה המזלג.

אני לא מתרגש מדי מריבוי ההחטאות. כל שנה יש את השבוע הזה שאחריו כולם שואלים "מה קרה לקיקרים?" כשלמעשה המספרים מראים שאחוז הדיוק שלהם רק עולה עם השנים – מה שכמובן רק מוביל להגדלת הציפיות שלנו מהם ולאכזבה כשהם מחטיאים פה ושם. מקצוע הקיקר הוא מקצוע מוזר מאוד ואני מאוד ממליץ לכולם לקרוא (יום כיפור, יש זמן) את המאמר הנפלא הזה של מייקל לואיס (האיש שכתב בין השאר את "מאניבול" ו"הבליינדסייד") מלפני 10 שנים על מה המשמעות של להיות קיקר.

קחו לדוגמא את זיין גונזלס, הבועט של קליבלנד. בדרך כלל, אין לנו היכרות עם קיקרים ויכולת לדעת מה הם שווים, אבל במקרה של גונזלס אני מכיר אותו מצוין – הוא היה הבועט של אריזונה סטייט, המכללה שאני אוהד בפוטבול קולג'ים' אז יצא לי לראות אותו לא מעט בשנים שלו שם. מה אגיד לכם, האיש היה תותח על. באמת, הוא היה הקיקר המצטיין בקולג'ים בשנה האחרונה שלו והיה מכניס כדורים בדקות האחרונות של משחק מטווחים לא נורמליים. ואז הוא הגיע לקליבלנד והוא לא מסוגל להכניס אקסטרה פוינט. אפשר להסביר את זה כמובן במונחים מיתיים – בכל זאת, קליבלנד – או שאפשר להבין שלהיות קיקר טוב, כמו שאדם וינטארי מתאר בכתבה לעיל, בכלל לא קשור לסט יכולות הבעיטה שלך אלא לסוויץ' במוח. סוויץ' שברגע שנגעת בו, קשה מאוד ללכת חזרה. ושאף אחד לא יודע בכלל מה מדליק אותו. מקצוע מוזר. ובעיקר – חסר רחמים.

– המשחק בין מינסוטה לגרין ביי היה נהדר ונפלא ובסופו, כמו במקרה של התיקו בין פיטסבורג לקליבלנד בשנה שעברה, השאיר את שתי הקבוצות עם טעם קצת חמוץ בפה. שתיהן יודעות שהן יכלו לנצח את זה ומרגישות שקצת פספסו הזדמנות.

במיוחד הדברים אמורים, להרגשתי, אצל ארון רוג'רס שעלה לשחק עם פציעה לא קלה ונתן את מה שיש לו רק כדי לראות את קירק קאזינס מוביל את מינסוטה לט"ד משווה בדקה האחרונה (אחרי שהשופטים לקחו חטיפה של גרין ביי באחת מאותן עבירות ראפינג דה פאסר מפוקפקות). אבל, אם אני רוג'רס, אני יוצא גם קצת מרוצה מהמשחק. אם לא מהתוצאה אז לפחות מהביצוע. כן, גרין ביי בסוף נשברה ללחץ של מינסוטה, אבל ראינו מהפאקרס ביום ראשון משהו שלא ראינו מהם הרבה זמן – התעלות של חלקים אחרים בקבוצה ולא הסתמכות מוחלטת על רוג'רס.

מי שראה את המשחק, ראה שרוג'רס לא לגמרי כשיר. כן, היו לו פה ושם ריצות משוגעות (האיש מתאבד שיעי לרוץ ככה עם הפציעה שלו) אבל רוב הזמן הוא לא שיחק כמו הרוג'רס שאנחנו מכירים, עם יציאה מהפוקט אלא עמד בתוכו ומסר. חוץ מזה שמדובר בעוד עדות לגדולה של השחקן הזה שמסוגל לשנות את צורת המשחק שלו ועדיין להיות אדיר (בכלל, אני חושב שאנחנו צריכים להודות לאלוהים כל יום שיוצא לנו לראות את רוג'רס משחק), הרי שראינו פתאום את קו ההתקפה של הפאקרס עושה עבודה וממש שומר על רוג'רס.

אחד הדברים שאני אוהב בגוף האדם זה היכולת שלו לבצע התאמות. נניח, חוש השמיעה של בן אדם עיוור מתחדד כדי להתאים למצב. אני חושב שלקבוצות פוטבול יש יכולות דומות. כשההתקפה לא נראית טוב, אז ההגנה יודעת שהיא חייבת להרים את עצמה. וכשרוג'רס לא יכול לרוץ מסביב ולייצר לעצמו מצבי מסירה, קו ההתקפה שלו מבין שהוא חייב לשמור עליו ומתעלה על ביצועי עבר. גם ההגנה של גרין ביי – למרות המספרים הגבוהים של קאזינס והתוצאה הסופית – נראתה לי יותר טובה מאשר בעבר והצליחה לייצר לחץ על קאזינס, עד שהתעייפה. האם זה יחזיק לשבועות הבאים, עוד חזון למועד.

– אם נמשיך את קו הפתיחה על ההצלחה של ק"בים השנה, הרי שבשבועיים הראשונים היו שניים שהתעלו מעל כל השאר. אני מדבר כמובן על פטריק מהומס מצד אחד וראיין פיצפטריק מצד שני. מהומס היה לק"ב הראשון לזרוק 10 ט"ד בשבועיים הראשונים של העונה בעוד פיצפטריק הפך לראשון למסור מעל 800 יארד ו-8 ט"ד בשבועיים הראשונים.

מה שיפה זה עד כמה השניים שונים. פיצפטריק ק"ב ותיק שאף פעם לא נחשב לעילית ונדד בין קבוצות (מה שנקרא, בעגה אמריקאית, "ג'ורנימן") בעוד מהמוס הוא פרוספקט צעיר בפתיחות הראשונות שלו בליגה. מה שלדעתי דומה בין השניים זה סט הכלים הדומה של שניהם שמאפשר להם למקסם את היכולות שלהם. כמובן, כמו כל תגובה מוגזמת בתחילת השנה, יכול להיות שעוד כמה חודשים נדבר אחרת אבל כרגע לפחות כיף לראות את השניים.

במקרה של פיצפטריק, קשה להאמין שהוא יוכל להמשיך בקצב הזה. הוא כבר לא ילד, בן 35, והמגבלות שלו ידועות. אבל, ראינו מפיצפטריק כבר בעבר עונות יפות, לצד עונות קצת פחות יפות. אם נסתכל לעומק נגלה שאת רוב העונות שלו הוא בילה בקבוצות די מחורבנות, אם זה בפאלו או הג'טס.

כשאני חושב על ק"בים, יש להרגשתי שלושה סוגים. הראשון – הבריידי, בריס, רוג'רס – יצליחו איפה שלא תשים אותם. השני – סאנצ'ז, ווינסטון, ברדפורד – יסריחו איפה שלא תשים אותם. פיצפטריק שייך לסוג השלישי – זה שחייב סביבו את כל הכלים המתאימים כדי להצליח ואז הוא יהיה טוב, אפילו טוב מאוד. בטמפה יש לו בדיוק את זה. שני רסיברים מעולים כמו מייק אוונס ודשון ג'קסון, משחק ריצה לא רע ואופנסיב ליין שיתן לו זמן, והוא מביא תוצאות. כמו שאמרתי בהתחלה, קשה לי להאמין שהוא ימשיך את זה. קבוצות ילמדו את טמפה והוא יחזור לנורמה. מה שבטוח זה שכרגע אני לא רואה איך ג'מיס ווינסטון מקבל את המקום שלו בחזרה. לא רק בגלל הביצועים על המגרש, נראה שפשוט הקבוצה אוהבת את פיצפטריק הרבה יותר.

והנה קטע של פיצפטריק מלפני כמה שנים, ששלח לי החבר דור סנפיר השבוע ולא הכרתי, שאולי מסביר למה החברים שלו אוהבים את הבחור.

– לגבי מהומס – באמת שמוקדם להגיד דברים אבל כרגע הוא נראה נפלא. יש לו יד חזקה שמאפשרת לו לא רק להגיע לכל מקום במגרש אלא גם לזרוק את הכדור לפני הרסיבר כך שהסיכוי שהוא יחטף הוא קטן מאוד. והוא נמצא במקום אידיאלי מבחינתו, עם מאמן מצוין כמו אנדי ריד ועם סט כלים התקפי נהדר. גם פה, צריך לחכות כי עם רוקי ק"ב אנחנו יודעים שהליגה לומדת אותם. אבל בוי, האיש ממש נראה כמו ברט פארב הבא.

– בכלל, כל פעם שעובר עליכם יום רע בעבודה או שעשיתם טעות רצינית תזכור שיש בן אדם שמסתובב שם שבחר את מיטש טרוביסקי כשהוא היה יכול לקחת את פטריק מהומס.

– עוד מילה לגבי טמפה ביי – פיצפטריק וההתקפה היו מעולים אבל מה שבאמת הרשים אותי במשחק שלהם היתה ההגנה, שפשוט היתה מצוינת, במיוחד בלחץ על הק"ב.

– כמובן, קשה קצת לדעת מה המצב של פילדלפיה – יש כאלו שיאמרו שזה סופרבול האנגאובר. יש כאלו שיאמרו שהם פשוט מחכים לוונץ שיחזור. להרגשתי, יש פה גם אלמנט של למידה של הליגה את התקפת ה-RPO הידועה שעזרה להם לקחת סופרבול. לליגה היו שבעה חודשים להתכונן, ורואים את זה. ובכל מקרה, זה רק ספטמבר ואני מניח שזה לא הזמן שבו הם רוצים להגיע לשיא.

– אני רק אזרוק את זה שם ולא אאריך בדיבור – יש סיכוי שלקליבלנד יש אשכרה הגנה איכותית? כי מהמשחק מול הסיינטס הם בהחלט נראו טוב מאוד. עכשיו רק חסרה להם התקפה קצת יותר יעילה ונראה לי שהגיע הזמן לראות מה בייקר מייפילד יודע לעשות. הא, וגם קיקר לא יזיק.

– הנה עוד אמירה שבטח אני אצטער עליה – אני לא חושב שאוקלנד רעה כמו שחלק גדול מהפרשנים עשו ממנה לפני העונה. כן, גרודן מאמן בינוני וכן, החסרון של חליל מאק קריטי ובאמת לא ברור מה הם חשבו כשהם נתנו אותו אבל עדיין מדובר בקבוצה עם לא מעט איכות, במיוחד בצד ההתקפי של הכדור. לדרק קאר יש גם משחק ריצה לא רע עם מרשון לינץ' וגם לא מעט מטרות – אמרי קופר, ג'ורדי נלסון, ג'ארד קוק הטייט אנד, מרטוויס בראינט. התרשמתי מהם מאוד לטובה במשחק מול דנבר והיה נראה שהם יודעים מה הם עושים.

אלא מה, אוקלנד הפסידה את המשחק הזה. והיא גם הפסידה את המשחק לראמס לפני שבוע למרות שהם נתנו משחק מצוין והיו צמודים עד הרבע הרביעי. אני לא בטוח מה להסיק מזה – אם אין להם מזל וזה עוד יגיע או שלהיפך – אם כשהם משחקים טוב הם לא מנצחים, מה יקרה כשהם ישחקו רע. נגלה בהמשך.

– שימו לב לפיליפ לינדזי של דנבר, נראה כמו אחלה ראנינג בק, כזה שיוכל להוריד לא מעט מהעומס על הכתפיים של קייס קינום.

– קשה להסיק מסקנות מרחיקות לכת מהמשחק בין הרד סקינס לקולטס. האם הקולטס ניצחו כי הם באמת טובים השנה או שהרד סקינס פשוט גרועים והניצחון על אריזונה האיומה היה רק בזכות חולשת היריבה?

מה שאני כן יודע להגיד זה שלשמחת אוהדי הקולטס, נראה שהקבוצה הזאת התיישרה. ובזה אני מתכוון שהיא כבר לא מביכה כמו בשנתיים האחרונות. ההתקפה עובדת יפה, ההגנה לא איומה. אתה רואה גיוון במהלכים. לאנדרו לאק עוד יש עבודה, אין ספק. הוא כבר מתחיל להיראות כמו האנדרו לאק שהכרנו לפני הפציעה אבל זה לטוב ולרע. עדיין יש לו את המסירות שהוא מוציא תחת לחץ ונחטפות אבל זה מסוג הדברים שאפשר לחיות איתם. הבעיה העיקרית של הקולטס כרגע, כך נראה, זה חוסר בכשרון. חוץ מהילטון המצוין אין ללאק יותר מדי עם מי לעבוד, ורואים את זה. אם יתנו לרייך זמן ואת הכלים המתאימים, הם עשויים לחזור לעצמם תוך שנה-שנתיים.

– עצוב היה לראות את סיאטל נגד הברס. אם שבוע שעבר מול דנבר היה נראה שהם מסוגלים להוציא עוד משהו מהעונה הזאת, הרי שאחרי המשחק הזה די ברור שאין להם על מה לבנות. קו ההתקפה עדיין מזעזע וההגנה שפעם ניצחה משחקים היום היא בינונית ולא יותר. יותר מהכל, זאת נראית קבוצה שתקועה בשבלונה. יש אפס יצירתיות התקפית ולווילסון יש מעט מאוד זמן לנסות לייצר משהו מהמעט שנותנים לו. הדבר הנכון מצד הסיהוקס, לאור המצב שלהם, זה ללכת טאנקינג עד הסוף. למכור את הנכסים כמו ארל תומאס ולהרוויח בחירות דראפט על מנת לבנות מחדש מסביב לווילסון. כמו כן, לא בטוח שפיט קארול הוא האיש המתאים לעשות זאת. כשנהיה קשה ב-USC הוא ברח משם, הוא יהיה מסוגל לסבול עכשיו שנתיים של תחתית הטבלה כדי להתחיל מחדש? אני לא בטוח.

– לא ברור מה הסיפור בין אנטוניו בראון לבין צוות האימון בפיטסבורג אבל כל העסק נראה שם לא טוב. קודם לבאון בל לא מגיע לשחק ועכשיו בראון דורש יותר כדורים בכיוון שלו ולא מגיע לאימון של יום שלישי. זה נראה שיש יותר מדי אגו בקבוצה וצוות האימון שם לא ממש מצליח להתגבר על זה. בכלל, פיטסבורג הזאת הולכת ומתרחקת מהאופי הסטילרי שהכרנו במשך שנים. הרבה אגו יש שם, הרבה התקפה, אבל הגנה רכה מאוד. הם הרבה יותר מזכירים את הקולטס של ימי מאנינג מאשר את הסטילרס של תחילת התקופה של ביג בן שם. לא בטוח שזה לטובתם.

– כמה יוסטון גרועים? הם הפסידו לבליין גאברט. אולי די כבר עם ביל אובריאן?

– ומה צריך לקרות כדי שסאם ברדפורד יסופסל?

– כרגע לפחות זה נראה שהג'איינטס עשו את שגיאת חייהם כשלא ניצלו את בחירת הדראפט הגבוהה שלהם כדי לקחת מחליף לאיליי. מצד שני, עם איך שהם נראים – השנה תהיה להם עוד הזדמנות.

– וכן, למקרה שאתם תוהים, אני נהנה מכל שניה של זה.

– אם שבוע שעבר סם ד'ארנולד היה המשיח בניו יורק, היום הוא החמור?

האם ראינו את תפיסת השנה בליגה כבר במחזור השני?

אחלה טריק פליי של טנסי:

אז וונטה דיוויס החליט ללכת הביתה במחצית. בפאלו, מצליחים להפתיע אותך מחדש כל פעם.

 

חשבון נפש. אנחנו והסופרסטארים
הניצחון בברן

66 Comments

אלון3131 19 בספטמבר 2018

ככה זה שיש מאמן עם קצת שכל שמבין שאם המשחק ריצה שלך לא מדהים והקו התקפה בינוני ביום טוב אז אולי כדי לתכנן ללאק מסירות קצרות ולא ראוטים ארוכים כדי שיחטוף פיצוצים ככל המשחק.
אם כבר מה שמעודד אותי כאונד קולטס(בערבון מוגבל כי זה מול הרדסקינס) זה ההגנה, אומנם אין לנו פאס ראש מדהים אבל בהגנת ריצה השתפרה הסקנדרי התייצב יחסית ויש לנו ליינבקר (לאונרד) תותח לראשונה מזה עשור בערך.

יובל 20 בספטמבר 2018

אהבתי את הדבקות במשחק הריצה נגד וושינגטון, כמות כמעט שווה של מסירות וריצות.
ההגנה בהחלט נראתה מעולה, עזר מאוד שהתייצבה מולנו התקפה מאוד בינונית שגם איבדה את הסנטר שלה בתחילת המשחק, מה שהוציא אותם מהקצב.
טוב לנצח משחק, בטח משחק חוץ ובטח ובטח משחק שבו אנדרו לאק דיי חלש. עם איך שיוסטון וטנסי נראים, אולי יש בכל זאת סיכוי להגיע למאזן מאוזן השנה.

אלון3131 20 בספטמבר 2018

נכון אחרי ה53 מסירות מול סינסינטי ה31 היו מראה מבורך.

הקולטס ינצחו בין 6 ל10 משחקים כמו רוב הקבוצות בליגה. ההבדל בין הרצפה לתקרה זה איזה רמה לאק יצליח להגיע.

בליקי 19 בספטמבר 2018

אתה לא חושב שלבנות על זה שבליצק יצליח לאזן את הראש של שחקן שכבר חמש שנים לא משחק ברצינות, ואף אחד לא באמת יודע כמה הוא טוב, זה רציני?

NoOne 19 בספטמבר 2018

גורדון כבר חמש שנים בהשעייה זו או אחרת והראה שיותר חשוב לו לעשן גראס מאשר לשחק פוטבול.
זה נראה לי כמו דספרט מוב.
הוא נתן עונה וחצי טובות לפני חמש שנים , ועל זה ניו אינגלנד בונים?

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

נו, כתבתי שאני לא אופטימי בעניין. אין להם מה להפסיד במקרה הזה אבל רוב הסיכויים שזה לא יעבוד

Maldini 19 בספטמבר 2018

מה אתה מתייחס לממורמר הזה שבטח הפסיד השבוע חצי מההון שלו על נברסקה -9.5 ובא לפרוק עלינו תסכולים? גם אם יש 0.1% שזה יעבוד זה טרייד ש-30 אירגונים אחרים בליגה היו צריכים לעשות כשמדובר במחיר כל כך מגוחך עם תגמול פוטנציאלי כל כך עצום. אפילו אם מוציאים לרגע מהמשוואה את הקטע השולי של רכישת כישרון תמורת פינאטס ובוחנים רק את הקבוצות עם הצורך הזועק בעמדה (כמו ניו אינגלנד) – איך אירגונים עם חוליות רסיברים כמו של הג'טס, קולטס, סן פרנסיסקו, דאלאס וגרין ביי למשל יכולים להסתכל בעיניים של האוהדים שלהם ולהגיד שהם עושים את כל יכולתם על מנת לנצח? הם לא יכולים.

NoOne 19 בספטמבר 2018

אתה די מזלזל בהון שלי…
לא יקום היום שאני אהמר על האידיוט הזה סקוט פוסטר .
3 חוקים להימורים השנה:
תמיד להמר על באמה לא משנה מה הליין
תמיד להמר אובר במשחקים של אוקלהומה
תמיד להמר נגד הבילס

אם תעשה כל שבוע את 3 הדברים האלה תרוויח כסף בסיכום סוף השנה והרבה

Maldini 19 בספטמבר 2018

חשבתי אתה מהמר על נברסקה כל שבוע על אוטומט כבר עשר שנים אנד קאונטינג

אני חושב ששכחת עוד כמה חוקים להימורים העונה:

– כל שבוע ללכת נגד מאטי PPPPPPPP
– כל שבוע ללכת נגד בילי O + לשים סייד בט עליו כמאמן הראשון להיות מפוטר העונה
– כל שבוע לשים אנדר פאסינג יארדס של קבוצה שבראיין שוטנהיימר המתאם התקפה שלה

ועל סקוט פוסטר אני מהמר כל משחק שהוא שופט את לברון ג'יימס

איציק 19 בספטמבר 2018

וידוי, פוטבול לא מעניין אותי.
אז למה בכול זאת נכנסתי לפוסט? להביאה מחאה!!!
או, אז ככה, יום כיפור ועדיין יש פוסט, ועל מה? על פוטבול, וזה עוד אחרי שליברפול ניצחה את פ.ס.ז'. :-(

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

לא ניקח לבני את אשר לבני, רק נגיד שאתמול הדקה ה-85 היתה עינוי נפשות כמו שאלוהים ציווה ואז דנו אותנו לכף זכות

איציק 19 בספטמבר 2018

:-)

יוסי מהאבטיחים 19 בספטמבר 2018

מבחינתי העונה הזו מיותרת.
שוב הזמן הזה בשנה שאני צריך לבחור על איזו עגלה אני קופץ, ואפילו לא הגענו לחודש הוורוד…

כרגע אני לגמרי טים ג'קסונוויל, אולי כי המאמן שלהם היה היחיד ששווה משהו ועבר בבפאלו בעשור האחרון (וגם הוא העדיף להשתנמך בג'טס מלהמשיך בבילס).

וממתי מחשבי על מפמבלים בדאון הכי חשוב של המשחק? איזה באג מוזר הכניסו לרוג'רס שם?

NoOne 19 בספטמבר 2018

אריאל צודק לגבי הק"ב ודיברתי על הדם החדש הזה לפני תחילת העונה שזה יעלה את הרמה בליגה , וזה בזיון שמייפילד ורוזן יושבים על הספסל ועולים לפניהם שני אידיוטים שלא יקחו את הקבוצה שלהם לשום מקום.

פיצפטריק הוא זבל , בג'טס הוא נתן עונה מצוינת , שבר שיאי ט"ד ויארדים ואז במשחק האחרון של העונה נגד באפלו שכבר גמרו את העונה וחצי מהשחקנים שלהם כבר היו בחופש הוא חירבן במכנסיים מסר 3 חטיפות והפסיד את המשחק , בשנה אחרי הוא היה איום ונורא כולל משחק 6 החטיפות המפורסם נגד קנזס סיטי.

לא יודע מה אתה רוצה מסמי בוי , הוא היה מצוין , בחטיפה הראשונה הסייפטי בלבל אותו אבל הוא ילמד מנסיון, ובחטיפה השניה הרסיבר הפסיק לרוץ אחרי שהפוטבול יצא מהיד של דארנולד , אפילו הרסיבר הודה אחרי המשחק שזה אשמתו.
אבל אתה רואה ק"ב שמוסר במשחק השני שלו ל 350 יארד שמוציא מהיד מסירות ישר לידיים כשהוא ברולאאוט הצידה, זה לא אשמתו שיש לו אופנסיב ליין גרוע ורסיברים שלא מסוגלים לתפוס כדורים שנופלים להם ישר לידיים.
זה גם לא אשמתו שיש לו מאמן גרוע , הוא ילמד השנה , יקבל נסיון וכבר שנה הבאה יהיה טופ 10 ק"ב בליגה

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

האמת שהשורה הזאת היתה כמעט מכוונת רק אליך :-)

NoOne 19 בספטמבר 2018

אני יודע , תראה משחק אחד מלא של דארנולד ותבין על מה אני מדבר
לסאנצ'ז לקח 28 משחקים למסור מעל 300 יארד , אתה זוכר איך תמיד דיברת על אחוזי השלמה? דארנולד עם 66 אחוז
הילד הוא הדבר האמיתי

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

אתה יודע, בליגה של היום אחוזי השלמה של 65 אחוז הם ה-60 אחוז של פעם.
האמת שראיתי את דארנולד והוא נראה לא רע בכלל. הבעיה שלו בקולגים היתה תמיד איבודי כדור. ההצלחה שלו המקצוענים תהיה תלויה ביכולת שלו לצמצם אותם.

NoOne 19 בספטמבר 2018

הוא היה מסיים עם מעל 70 אחוז משחק שני ברציפות אם לא כל ההשמטות של האפסים שהוא מוסר להם ישר לידיים

7even 20 בספטמבר 2018

בתור אוהs דולפינס, שדי הקשו של סאמי בוי, היה לו אחלה משחק.
הבעייה שבעצם בג'טס יש בלעדיו כלום ושום דבר.
וגם מי שיש מתקשה לזרום איתו בהתקפה. שחקנים ממציאים ראוטים ולא ממש מבינים אותו.
יכול להיות שהוא חושב מהר יותר וטוב יותר מהם (ומטוד בואלס כמובן) וזו התוצאה.

מה שהם צריכים לעשות זה:
1. לתת לו לזרוק ללא הפסקה
2. לשחק עם הספיישל טימס גם בהגנה וגם בהתקפה + בעיטות

Rbi 21 בספטמבר 2018

אני ראיתי עכשיו 2 אינטרספשנים בדקה וחצי נגד הבראונס.
אפילו ג'וש אלן לא כזה גרוע

ב"פ 19 בספטמבר 2018

כל מילה אפאחד. הייתי מבסוט מדארנולד, הוא שיחק טוב מאוד. אם לוקחים בחשבון טעויות השמטות, והפאס ראש של מיאמי, זה משחק יותר טוב מדיטרויט.

ניינר / ווריור 19 בספטמבר 2018

אני יודע שאתה לא יכול לראות ולכתוב על כל המשחקים אבל הראמס נראים מעולה והולכים להיות קונטנדרים רציניים מאד. לגבי הריידרס הם הולכים להתרסק בענק ואני מאד אהנה לראות את זה למרות שכולנו מוקירים להם תודה על כך שגאלו אותנו מהפרשנות של גרודן. גם פיטסבורג נראית לי בדרך להתפרקות טוטאלית ואולי סופסוף מישהו שם יבין שהגיע הזמן להיפרד לשלום ממיק טומלין

רוני 19 בספטמבר 2018

הם שיחקו עד עכשיו נגד הריידרס הבינוניים, שהחזיקו אותם צמוד שלושה רבעים, ואריזונה, הקבוצה הכי גרועה בליגה כרגע בפער ניכר. אין מה להתלהב בינתיים. המהלכים של מקווי עובדים אבל חוץ מגרלי אין שם אף אחד בהתקפה ממש מוכשר שבאמת משתלט על משחק. גוף לא מרשים לדעתי, נראה איך יתפקד תחת לחץ וזה עוד כשמקווי לוחש לו באוזן. ההגנה שלהם לא ממש מאוזנת שני קורנרים טובים, שני תאקלים מעולים וזהו. קבוצות טובות ינצלו את החולשה באמצע.
מה עם הניינרס? גראפולו ירד לקרקע?

עובר אורח 20 בספטמבר 2018

נכון, אני די חושב שהראמס אוברייטד. כולם בטוחים שהם לוקחים את הnfc בהליכה. כשהם פוגשים קבוצה עם הגנה טובה הם מתקשים – אם לקחת להם את האיום של גרלי, מה נשאר?
אני חושב שהם צריכים להבין שהם קודם כל קבוצת הגנה טובה. אני יודע שיש להם מחסור בליינבקרים אבל עדיין יש להם המון סקיל בהגנה, ואת אחד הdc הטובים בליגה לנצל את זה

אריאל גרייזס 20 בספטמבר 2018

קצת מזכירים את הראמס של the best show on turf, לא? תיקח את גרלי ותראה מה הם שווים. סקרן לראות אותם בהמשך. בטח שלא הייתי קורא להם אוברייטד, הם עמוסים כשרון ועדיין מוקדם בשנה

פרקש 19 בספטמבר 2018

שמע אריאל כתבת שזה רק ההתחלה עם החוקים שמגנים על השחקנים. לדעתי דווקא יחדדו את זה וזה יתמתן. מה שקרה השבוע עם קליי מתייאוס היה פשוט מרתיח. הכי מעצבן זה שאחרי המשחק השופט אמר שזה בגלל שהוא הרים אותו וזרק אותו על הדשא לא כי הוא שם עליו את המשקל (והוא חד משמעית לא עשה אף אחד מהם). אני חושב שנראה השנה עוד הרבה כאלה וזה דווקא לא יתקבל. בטח לא אצל האוהדים

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

ובכן, הליגה שלחה סרטים לקבוצות עם הדוגמא מהמשחק הזה והסבר שהשופט צדק בהחלטה שלו. לא הייתי בונה על מיתון של זה.

פרקש 19 בספטמבר 2018

אז אולי הריידרס עשו צעד חכם להיפטר מהחוזה של קאליל מאק. תוך שנה אף קבוצה בליגה לא תרצה לשלם כסף גדול לשחקנים כמוהו כי הם יהיו מיותרים

7even 20 בספטמבר 2018

ענק!

מאור 19 בספטמבר 2018

כרגיל תענוג לקרוא. אחרי שבשנתיים האחרונות רמת העניין שלי בפוטבול קצת ירדה, פתאום זה מרגיש לי שיש על מה לשחק ושהרמה באופן כללי במגמת עלייה.

שאלה מעט לא קשורה – בעבר הייתי מתעדכן לפני ואחרי כל מחזור פוטבול בדיווחי הפריוויו והתוצאות של וואלה, שבמשך יותר מעשור עשו את העבודה בצורה מקצועית ותמציתית כמו שצריך. אגב – שם הכרתי את הטורים המצוינים של גרייזס. השנה כנראה החליטו שמקצצים שם בסיקור הפוטבול וחתכו לחלוטין כל אזכור על NFL. בקיצור – מישהו מכיר אתר בעברית שנותן סקירה נורמלית לפני כל מחזור בקשר למשחקים הצפויים וסקירה נורמלית של התוצאות והסטטיסטיקה המרכזית בשני בבוקר? ברור שיש מלא אתרים באנגלית אבל הרבה יותר כיף להתעדכן בעברית.

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

זה לא שבוואלה חתכו אלא מי שהיה אחראי (עידן ויניצקי) עזב ולא שמו מישהו במקומו. אני יודע שיש סיקור באתר הופס וגם ב-jsport יש כותבים על פוטבול.

Yavor 21 בספטמבר 2018

hoops סי או איי אל

Maldini 19 בספטמבר 2018

כל האהבלים בליגה מוזמנים לקפל. הסרט שלהם נגמר. אנדירידביתספרלאימוןפוטבולבע"מ השיג את ה-QB שלו. שנה-שנתיים בונים את ההגנה והליגה גמורה ל-5-7 שנים הבאות. לא מזהיר רק מודיע.

NoOne 19 בספטמבר 2018

שיקאגו עשו טרייד אפ בשביל טרוביסקי , זה סאנצ'ז מספר 2 , אחלה הגנה , משחקר ריצה טוב , הורס להם משחקים עם חטיפות מפגרות , אין לו שום טאצ' במסירה

ק. 19 בספטמבר 2018

תענוג לקרוא.
הפטריוטס באו לעשות לג'אגס מה שאתה כתבת עליו הרבה בעבר – לתקוף את החוזקה, אז שיתקו כמעט לגמרי את הריצה (לא הפריעה ההעדרות של פורנט), אבל לא צפו את התקפת המסירה המגוונת שפתאום צצה והיום המצוין של בורטלס.
גם אני הופתעתי מהמהלך של ה4 ואינצ'ים.
היה באמת אחלה מחזור, אבל לא בכל שבוע יש 3 מפגשים בין קבוצות טובות (סטילרס אולי פחות) והרבה משחקים מאוזנים על הנייר

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2018

מרגיש לי שהשנה יש יותר קבוצות טובות מה שיוצר יותר מפגשים מעניינים

ק. 19 בספטמבר 2018

נקווה. יש הרבה קבוצות שהפכו מלא משהו עד חלשות לכאלה דיכולות לנצח כל קבוצה (טמפה, שיקגו, השיפור בקליבלנד ובניינרס, שזה התחיל לפני).
מקבוצות הפלייאוף *בנתיים* נראה שרק הראמס והצ'יפס השתדרגו והשתפרו

Maldini 20 בספטמבר 2018

הצ'יפס לא באמת השתפרו, ההגנה שלהם היא הכי גרועה בליגה כרגע ב-DVOA, אפילו יותר מבפאלו

זה בינתיים לא מפריע לאף אחד כי הקרקס המעופף של אנדי ופאטי מצליח לתפור 40 נק' למשחק (געגועים לחיבוקים של אלצ'קווווווו שתפר להגנת הקומנדו של אינדי את הצורה) אבל עם כל הכבוד (ויש כבוד אינסופי) זה לא בדיוק sustainable לאורך 16 משחקים.

הם צריכים שם כמה החתמות בפרי אייג'נסי+דראפט חזק (במיוחד בסקנדרי) כדי להפוך לקונטנדרים אמיתיים. עם כמה שזה נשמע הזוי כרגע, זה יהיה הישג עבורם להגיע לפלייאוף העונה. האובר/אנדר ניצחונות עליהם בוגאס היה 7.5 ו+350 לזכייה בדיוויז'ן (אחרונים).

NoOne 20 בספטמבר 2018

שמתי עליהם 100 דולר לזכות בסופרבול 1000+

Maldini 20 בספטמבר 2018

מקווה ששכחת 0 אחרת זה ואליו מזעזע

אבל גם אם כן וגם אם לא אתה לא יכול להתלהב עליי, שמתי שבוע לפני שהתחילה העונה 15$ על סינסינטי לסופרבול +12500, כל מה שאני צריך עכשיו זה שהם ינצחו 10 משחקים + יפטרו את מארווין לואיס בתחילת ינואר + פשיטה של ה-DEA על מעבדת הסמים של אלכס גררו בפוקסבורו ואני מסודר רק מה-HEDGE שאני אעשה על הנציגה מה-NFC, שלא תחשבו שאני איזה אהבל שמהמר על אנדי דלטון או משהו כזה

7even 20 בספטמבר 2018

הלכ הגיוני סה"כ למעט העניין עם לואיס.

ק. 20 בספטמבר 2018

השיפור הוא בעמדת הק"ב

Maldini 21 בספטמבר 2018

השיפור הוא מבחינת הפוטנציאל והתקרה של ה-QB אבל לפחות העונה אני מניח שזה עוד יגיע במחיר של חוסר יציבות שבתוספת ההגנה המזעזעת שלהם יעלו ביותר משחקים מאשר בעונה שעברה. גם עם אלצ'קו ההתקפה תמיד הייתה טובה אבל עם תקרת זכוכית שהיה בלתי אפשרי לשבור מול הגנות איכותיות ו/או כשתכנית המשחק משתבשת (פיגור מוקדם/פציעה של go to guys/מזג אוויר בעייתי וכו') ונדרשים אילתורים ומהלכי out of structre שהוא תמיד היה חלש בלספק.

ליאור (אחד מתוך רבים, מסתבר) 19 בספטמבר 2018

מכה בברך מלפני שבוע זאת לא פציעה חמורה. אארון רודג'רס מספיק טוב מבלי שנמציא אתגרים שהוא מתגבר עליהם. אוסיף גם שלדעתי קליבלנד שיחקו אחלה וההגנה שלהם תהיה בטופ 5 כל עוד טיירוד פותח בהרכב

דור 19 בספטמבר 2018

אני לא מצליח להבין איך בשנת 2018 כשהאדבנסד אנליטיקס זה כבר מילה שגורה בכל בית יש בעלבתים באנאפאל שחושבים שזה לגיטימי לשים לראסל ווילסון מחסום פה, ידיים ורגליים בדמות מתאם עצירת ההתקפה בראיין שטוטתנהיימר
זה פשע נגד האנושות
בדיוק באותה רמה של פשיעה שמגבילה את דיויד ג'ונסון, הרץ אולי הכי טוב בליגה, לשתי מסירות, בעיקר כשמדובר בכלל ברסיבר שהפך להיות רץ
אני לא הייתי רץ לקוות שרוזן ומייפיליד יפתחו, ז"א אני מאוד רוצה לראות את זה קורה (בעיקר מייפילד כי אני חושב שהוא יהיה מעולה וגם כי אני צריך אותו בליגת סופרפלקס) אבל כל עוד המפגר הזה באריזונה קורא את המהלכים והמאמן הגרוע בהיסטוריה מאמן בקליבלנד, אולי כדאי לחכות.

ליאור (אחד מתוך רבים, מסתבר) 19 בספטמבר 2018

היה לו את טום קייבל במשך שנים שם לאמן את הליין, ראסל יסתדר ברגע שג'ון סניידר ייקח בחזרה את המושכות מקארול

צחי 19 בספטמבר 2018

האבחנה של סימונס מעולה. אולי כדאי להוסיף לה שאף קבוצה לא חזרה מהפרש דו ספרתי לנצח את הסופרבול עד הפטריוטס. כלומר לפטריוטס בעצם היו סיכויים קטנים לזכות באליפות בכל ארבעת הסופרבולים שהם היו בהם בעשור הנוכחי. איכשהו הם ניצחו בשניים מהם. למעשה רק ב-2014 היה להם משהו שדומה לסגל של אליפות, עם פליימייקרס בהגנה ובהתקפה. למשחקים האחרים הם תכלס הגיעו סגל די חלש, בטח בהגנה

חגי 20 בספטמבר 2018

חלש חלש.. אבל עובדתית הפטריוטס ירדו רק פעם אחת מ top10 בהגנה מאז עונת 2006 (וגם זה היה ב2011 – עונת השביתה המפורסמת). דרך אגב פה אני חושב שמגיע לא מעט קרדיט למאט פטרישיה, שהמשיך להוביל הגנה חזקה למרות ההתעקשות של בליצ'ק להעיף כל טיפת כישרון הגנתי מהסגל בשביל פרוטות..
https://www.pro-football-reference.com/teams/nwe/index.htm

אח שלו 20 בספטמבר 2018

חגי – במחילה, זה שטויות. טופ 10 במה? נקודות למשחק זו פונקציה לא רק של איכות ההגנה, אלא של איכות ההתקפה והספיישל טים. נקודת הפתיחה של ההגנה. מה מבקשים מההגנה לעשות. מול אלו קבוצות ההגנה משחקת. וכולי. מאז אותה עונת 2006 עליה אתה מדבר הפטריוטס לא היו אפילו לא פעם אחת טופ 10 ב-DVOA (ניתוח שלוקח בחשבון את כול הדברים שציינתי מקודם). אפילו לא פעם אחת.

יש מבחן פשוט לבדוק את זה: תסתכל על ה-11 הפותחים בהגנה של סופרבול 2017. ותגיד לי מי מהם כוכב שיפתח בכול קבוצה אחרת בליגה. ותגיד לי למי מהם אין מקום בשום קבוצה אחרת בליגה. ותגיד לי לגבי 2018 – האם יש מישהו בהגנה שאתה יכול לחשוב עליו כמועמד לפרו בול? אין קבוצה בליגה שאין לה כמה שחקנים כאלה בהגנה. את מי יש לפאטס?

7even 20 בספטמבר 2018

שום מילה על מוליכת ה AFC East הטריה :)

טנהיל 20 בספטמבר 2018

Go Dolphins (שתי מילים…)

7even 21 בספטמבר 2018

מעולה!

Oded 20 בספטמבר 2018

בקשר לקיקרים – מזכיר קצת את הסרט המיתולוגי אייס ונטורה
https://youtu.be/fIzRQew22qw

חגי 20 בספטמבר 2018

אח שלו, שנינו יודעים ששום דבר בפוטבול לא מתנהל בוואקום, בדיוק להפך, זה ה ultimate team game ולגנה של הפטריוטס תמיד יהיה את היתרון שהם משחקים עם ההתקפה והספיישל טימס של הפטריוטס – אבל, אתה רואה שמדובר פה על דפוס סטטיסטי יוצא דופן, משהו כמו 15 עונות ברציפות שההגנה של הפאטס ממעיטה בספגית נקודות. באיזושהי נקודה כבר לא מדובר במזל, סטיה סטטיסטית או חולשת היריבות, הקבוצות של בליצ'ק באופן עקבי נותנות מעט נקודות. כמובן שמדובר במאמץ קבוצתי, אבל אני בוחר לתת קרדיט גם להגנה (ולמתאמי ההגנה לאורך השנים).
לגבי הסטטיסטיקות המתקדמות שציינת – עד כמה שאני מבין את הDVOA הסיבה העיקרית שהוא לא אוהב את הפטריוטס היא החולשה של הבית שלהם לאורך השנים, והנטיה של ההגנה שלהם להתעלל באופן כללי בQBם חלשים. מה שבצעם מעיד על כך שהם "מריצים סטטיסטיקות" על יריבות חלשות ומתקשים יותר מול יריבות יותר חזקות. זה בעצם נכון לכל קבוצה לא? אחת הקלישאות השחוקות בNFL (ובספורט בכלל) היא שאתה יכול לשחק רק מול מי שנמצא בלו"ז. פה אני חוזר לנקודה הראשונה, ההגנה כמעט תמיד עושה את העבודה – אני לא זוכר הרבה מקרים שבהם קוורטברק חלש פתאום נראה כמו world beater נגדם.. ממה שאני זוכר, לארוך השנים, ההגנה של הפאטס בדרך כלל עושה עבודה טובה בלעצור את מי שהם צריכים, אבל יש לה נטיה להיכשל ברגע שהיא פוגשת התקפה שיש לה עוד הילוך, אז מחסום הכישרון הופך ליותר משמעותי. מה לעשות, בשביל לנצח 90% מההתקפות לא צריך הגנה סופר מוכשרת, יותר חשובים מדדים כמו תיאום, משמעת, נחישות, כושר גופני, אימון וכו'
גורם נוסף שאני לא בטוח שהסטטסיטיקות המתקדמות (או איזושהי סטטיקטיקה) לוקחת בחשבון הוא מדד הקלאצ' – ההגנות של הפאטס תמיד יודעת להתעלות ברגע האמת, להשיג את האיבודים המכריעים שמנצחים משחקים, אני לא חושב שזה אך ורק מזל, גם כאן יש מרכיב חזק מאוד של אימון.
לגבי הנקודה האחרונה – מבחינתי אתה רק מחזק את הטיעון שלי לגבי הקרדיט העצום שמגיע למאט פטרישיה (כי בליצ'ק לא צריך עוד קרדיט), ולצוות האימון, לקחת הגנה כל כך חסרת כישרון ולעשות את מה שעשו. אני מעדיף שלא להסתכל על הכל דרך משקפי ה homer של רוב אוהדי הפאטס..

אח שלו 20 בספטמבר 2018

חגי,

אני לא מבין מה קשור פה הטיעון של הומר. יש כאן טענה על כמה ההגנה של הפאטס הייתה טובה בשנים האחרונות. האם מי שטוען שהיא הייתה לא משהו הוא הומר? קצת מוזר לי. בוא נעזוב את ענייני ההומריזם וכולי, ונעבור לגופם של דברים:

אני מסכים עם רוב מה שכתבת. ה-DVOA של הגנת הפאטס חלש מסורתית בין היתר כי הם משחקים נגד ה-AFC EAST. ה-AFC EAST – בגלל הצורך להתמודד עם בריידי – השקיע את כול הונו ומרצו בשחקני הגנה ומפשל בצורה היסטורית עם קוורטרבקים. אז מן הסתם, בדיוויזיה כזו, תוכל להציג סטטיסטיקות של "תראו כמה קצת נקודות שמת נגדי", אבל הנתון הזה לא מהווה אינדיקציה לזה שאתה תותח. זה בדיוק מה שאמרתי.

הנקודה שלך על "לא זוכר ק"ב חלש שהם גרמו לו להיראות כמו תותח". כפרה, הזיכרון שלך חמקמק. עיין ערך ניק פולס. (אגב, אותה עונת 2011 שהזכרת – הפאטס גרמו לפאקינג וינס יאנג, דן אורלובסקי, ומאט פלין לשבור שיאי יארד אינטר-גלקטיים). ההגנה של הפאטס הולכת לאיבוד מול מתאמי התקפה טובים (זה מה שמפיל אותנו – ולא איכות הק"ב בפני עצמה). כאלה שיודעים לשחק את המשחק לרוחב ולא רק לאורך – לגרום להם להגן את כול המגרש ובכך לחשוף את העדר הכישרון והאתלטיות שלהם. למזלם של הפאטס בליגה היסטורית אין הרבה מתאמי התקפה כאלה. לצערם – וצערנו – יש יותר מתאמים כאלה בעמדות מפתח השנה.

אתה שואל "איך זה יכול להיות שבמשך 15 שנה ההגנות של בליצ'ק מציגות סקור נמוך נגדן"? התשובה: בשנים הראשונות הייתה לו הגנה מעולה. כי היו לו שחקני הגנה מעולים. ההגנה של השנים הראשונות הייתה באופן קבוע מהראשונות ב-DVOA, כי זה לא שההתקפה סחבה אותה. בשנים האחרונות יש הרבה פחות שחקני הגנה מעולים. וההגנה פחות טובה. מה כן טוב? באופן קונסיסטנטי, הספיישל טים וההתקפה שלך הכי טובים בליגה. ובליצ'ק משחק על ההסתברויות – משחק BEND NOT BREAK. זו פילוסופיה שיכולה להצליח רק אם יש לך התקפה מעולה. כי אתה מהמר שהקבוצות מנגד לא יוכלו להסתפק ב-3 נקודות, ויצטרכו להמר, ויפילו את עצמן. אם יש לך התקפה שכול פעם יורדת מהמגרש, אתה חייבת להשיג סטופים מהירים בהגנה. ולא יכול להרשות לעצמך BEND NOT BREAK.

הקרדיט האמיתי מבחינתי שמגיע לפטרישיה ובליצ'ק על הגנה זה מה שקורה לאורך השנה. השיפור של עבודת אימון שנעשה עם שחקנים חלשים. העובדה שהסיבוכיות של ההגנה ועבודות-הסוואה גורמות לכך שגם לקראת סוף השנה הם יכולים להפיל את ההתקפות שמנגד עם כול מיני מבטים וטריקים שלא צצו בעבודת ההכנה. אבל אם אני מקבל בעלות על קבוצת NFL, אני ממש לא לוקח את פטרישיה להוביל את ההגנה שלי. ויש מעט מאוד שחקנים מההגנה של הפאטס שאני לוקח לסגל שלי.

חגי 21 בספטמבר 2018

דבר ראשון אין שום דבר רע בלהיות הומר. הכוונה שלי הייתה שאוהדי הפאטס כל כך מורגלים לטוב שלפעמים ההצלחה נראית כמובנת מאליה. יש והיו לאורך השנים קבוצות התקפה לא פחות טובות מהפאטס שההגנה שלהם שיחקה bend bend and then break. קבוצות עם הגנות כביכול עם יותר כישרון ובחירות סיבוב ראשון שנראו כמו פח זבל. קשה לבנות סגל מאוזן בפוטבול. אבל לפאטס תמיד יש הגנה טובה. וזה נכון לכל עידן בליצ'ק, בלי קשר לכמות הפליימייקרים בהגנה או הבניה של הסגל שנוטה יותר לכיוון ההתקפה, במיוחד בשנים האחרונות. הגנה שהיא אולי לא מהטובות בליגה (אולי באמת חוץ מהסופרבולים הראשונים אז הם באמת היו בטופ) אבל תמיד מספיק טובה והכי חשוב מספיק טובה בזמן הנכון ואף פעם לא liability – עד הסופרבול האחרון, שם זה נראה באמת כמו סוג של קריסה.
ההגנה סיפקה את הסחורה בשני הנצחונות האחרונים בסופרבול, במיוחד במאניטיים וגם בהפסדים בפלייאוף – היא בדרך כלל הגיע לשחק. היו גם מספיק הפסדי פלייאוף שההתקפה היא שאכזבה..שמצליחים לאורך תקופה ארוכה יש מספיק דוגמאות לכאן ולכאן. לפעמים אוהדים מרשים לעצמם לבקר את בליצ'ק, מודה שגם אני חוטא בזה. בסופו של דבר הוא מאסטרמיינד כמעט בכל דבר שקשור לפוטבול, בטח ובטח אימון הגנה. דוגמא אחרונה: מקרה מאלקולם באטלר – רק לפני כמה חודשים כולם קטלו את בליצ'ק ועכשיו פתאום מסתבר שמדובר באחד מהקורנרים הגרועים בNFL.
מסכים איתך שיש התדרדרות ברמת הכישרון ההגנתי בקבוצה בשנים האחרונות, אבל סומך על בליצ'ק שהוא יודע מה הוא עושה ואני משוכנע שגם השנה ההגנה תהיה מספיק טובה בשביל לנצח 12-14 משחקים ולהגיע לשלבים המאוחרים של העונה ואפילו תתרום משמעותית לחלק מהנצחונות. אני מבטיח לך שיהיה לפחות משחק אחד שההתקפה לא תגיע וההגנה והספיישל טימס יובילו לנצחון. ככה זה פוטבול. הספורט הכי קבוצתי שיש.
נ.ב
ניק פולס הוא אליט QB – פשוט רק משלב גמר החטיבה והאלה..

אח שלו 21 בספטמבר 2018

קצרים על המקומות בהם אני לא מסכים:
1. הדראפט קפיטל שלך הולך כמעט תמיד על ההגנה, ולא על ההתקפה. עד השנה האחרונה, במשך 7 שנים ברציפות כול בחירות הדראפט הראשונות היו על הגנה. הבחירות האלה אולי התבזבזו (ריצ'רדס בשני, ג'ונס בשני, איזלי בראשון, וכולי), אבל הן הוקדשו להגנה ולא להתקפה. זה לא תירוץ – ההפך.
2. באטלר – באטלר לא שיחק טוב בשנה שעברה. אף אחד לא התווכח על זה. אבל לא הגיוני שאתה עולה לסופרבול עם פאקינג ג'ונסון בדמוסי וג'ורדן ריצ'רדס בסקנדרי. נגיד שבאטלר 4 מתוך 10. השחקנים איתם עלית להתמודד הם 1 מתוך 10, וזה כשאני נדיב. ההחלטה הזו של בליצ'ק לא הייתה מקצועית. לא יכולה להיות מקצועית. באטלר שיחק עד אותו רגע 98% מהסנאפס. אז מה קרה פתאום?

7even 21 בספטמבר 2018

הבראונס ב 3 ומעלה היה ההימור הכי קל השבוע.
הג'טס זה כלום ושום דבר.

Maldini 21 בספטמבר 2018

אם הג'טס זה כלום ושום דבר מה זה עושה את הקבוצה של מאטי PPPPPPPPPPPP???????????????

זו לדעתי השאלה הבוערת של הבוקר הזה.

7even 21 בספטמבר 2018

אל תדאג להם. הם יסיימו במאזן טוב יותר מג'טס. בכל מחזור ראשון של יוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל.
מה שעצוב בג'טס זה שהם בחרו אחלה קיובי, אבל לא דאגו להקיף אותו במשהו שמתקרב לנורמלי.
אתה רואה שלסאמי יש את היכולת, רק שבא לו לצעוק (ציטוט של סקאר ממלך האריות) – "אני מוקף במטומטמים"

אריאל גרייזס 21 בספטמבר 2018

האינטרספשן הראשון של דארנולד (לא האחרון עם עשר שניות, אז לא היתה לו ברירה) הוא הסיבה שהוא מפחיד אותי. מכריח זריקות למקומות לא טובים. זה מתכון להרבה איבודי כדור

NoOne 21 בספטמבר 2018

בולס שנתן לכלבים לעשות פאס ראש כמו חמורים בחצי הראשון וגמר את טיילור עבר לפריוונט דיפנס ברגע שמייפילד נכנס והפסיד את המשחק .

זה המאמן , זה השנה האחרונה של האפס הזה וזה בכלל לא משנה אם מנצחים או מפסידים , רק לתת לדארנולד רפס

אלון3131 21 בספטמבר 2018

אתה מודאג מדי מאיבודי כדור. תן לי מישהו מוכשר כמו דראנולד שיאבד הרבה יחסית בצעירותו כמו לאק או מאנינג מאשר איזה אלכס סמית' שלא יאבד אבל לא יקח סיכונים.

מאנינג זרק 28 חטיפות בעונת רוקי שלו.

NoOne 21 בספטמבר 2018

אני לא מודאג , אני לא המאמן , אני הייתי נותן לו לזרוק ורטיקל ראוטס כמה שיותר
זה המאמנים שלא נותנים לו כי הם מפחדים שיפטרו אותם בסוף העונה.
וזה בדיוק מה שיקרה לפחדנים המטומטמים האלה.
בולס אומר במחצית שהוא לא ישנה את תכנית המשחק ההגנתית ומשאיר ספיי באמצע הזון ולא מבין שמייפילד לא מנסה בכלל לרוץ אלא עומד בנוחות ומפרק לו את הזון דיפנס בלי פטס ראש.

בזיון של מאמנים , בזיון של ג'נרל מנג'ר שבנה קבוצה עם רסיבר וחצי ובלי אוליין
בזיון של מתאם התקפה שניסה שיטת ריצה לזון בלוקינג אבל עדיין משאיר בקבוצה את צד שמול של האוליין שהם כבדים מדי ולא אתלטים בשביל השיטה הזאת.
אבל העיקר שבעלי הקבוצה יושב בלונדון ושותה תה על חשבון דולנד טראמפ

אריאל גרייזס 21 בספטמבר 2018

וקאטלר לא הפסיק לזרוק אינטרספשנס כל הקריירה. קל לזרוק את השם של מאנינג לכל דיון, זה בערך כמו אוהדי יונייטד שבכל דיון מספרים שהסר לא זכה באליפות בשבע שנים הראשונות בקבוצה. אולי דארנולד יהיה פייטון, רוב הסיכויים שלא

Comments closed