דברים שעשו לי את 2010

שנה שבה גם דיוק וגם הלייקרס לוקחים אליפות לא יכולה להיות משהו ליהודים (ובטח לא לאורחים של היהודים) אבל במסגרת המגמה החיובית ששורה עלינו בשבוע האחרון נדבוק גם אנחנו במסורת הסיכומים ונציין את הדברים שעשו לנו טוב בשנה האחרונה:

– היאנקיס לא לקחו אליפות

– וגם מנצ'סטר לא

– ואינטר לקחה טרבל!

– השיר הזה, שמוכיח שעדיין אפשר לעשות מוזיקה טובה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

– ואפילו בעברית (טוב, כשפורטיס מעורב, זה בדרך כלל ככה):

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

– המהלך הזה:ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

– רקס ראיין

– הרגליים של אשתו של רקס ראיין

– נו היטר בפלייאוף

– לברון ג'יימס לוקח את הטאלנט שלו לסאות' ביץ' (גם כי זה אחד מהמשפטים הכי גדולים בהיסטוריית הספורט וגם כי יש נבל אמיתי לשנוא)

– סדרת 30 על 30 של ESPN, ובמיוחד הסרט "שני האסקוברים" הנהדר

– טוב, לפחות רפא בניטז כבר לא אצלנו (פעמיים!)

כוס אמק, מוקי
יומן האין אליפות של הג'יינטס

No Comments

אלון 2 בינואר 2011

יש עוד כמה דברים:
דיוק כדורסל כבר 10 חודשים ללא הפסד.
מייק ששבסקי עבר את דין סמית במספר הניצחונות.
מייק ששבסקי הוביל את נבחרת ארה"ב לזכייה באליפות העולם.
אוסטין ריברס התחייב לדיוק.
דיוק בכדורסל נשים עדיין ללא הפסד העונה.
דיוק זכו גם באליפות המכללות בלקרוס.

אפשר גם להוסיף את הניצחון הקליל על אריזונה סטייט למרות שזה היה בסוף 2009.

אריאל גרייזס 2 בינואר 2011

על זה נאמר – לעודד את דיוק זה כמו לעודד את הבית בבלק ג'ק. What's the fun in that?

אלון 2 בינואר 2011

בדיוק ההפך מהבית בבלק ג'ק. דיוק זו אוניברסיטה פרטית, קטנה עם 9000 סטודנטים. כמעט בכל ענפי הספורט היא חוטפת כל שנה מצפון קרוליינה. בזכות המאמן כדורסל היא תחרותית בענף אחד לאורך זמן. ההבדל היחיד בין דיוק לבאטלר זה ששבסקי נשאר יותר מ 30 שנה וסטיבנס יעזוב תוך שנתיים.
רוב הכותבים הישראלים מתעלמים מזה שדיוק זו אוניברסיטת ספורט שולית שקבוצת הכדורסל שלה עומדת שווה בשווה מול אימפריות מצפון קרוליינה, קנזס וקאנטקי ולא להפך.

תומר 3 בינואר 2011

אלון, דיוק בכדורסל היא האמא של הפאוואר-האוס (כמו גם NC).
לנסות להפוך אותה לאנדרדוג זה חסר טעם.
זה שהיא פרטית ו"קטנה" לא הופך אותה אוטומטית לאנדרדוג או למצב של באטלר.
ובשורה התחתונה – או שאתה עם דיוק או שאתה עם הטאר-הילס.

ובשורה הממש תחתונה – כריסטיאן לייטנר. איייייייייייייכס.

אלון 3 בינואר 2011

תומר, היום כן אבל מה היה לפני 31 שנה? זו אוניברסיטה קטנה שהפכה לפאוואר-האוס. תנאי הפתיחה שלה הרבה יותר קשים אבל היא עדיין שם.

אריאל גרייזס 3 בינואר 2011

אלון, במידה מסוימת, העובדה שדיוק היא אוניברסיטה זניחה בכל ענף ספורט אחר עוזרת לה להיות כזאת גדולה בכדורסל. במקום לנסות להתפזר על מספר ענפי ספורט היא מודעת לגודל שלה ומשקיעה את כל הכסף והמאמצים שלה בפרוגרם אחד ויחיד.
ההשוואה לבאטלר ממש לא במקום כי באטלר משחקת במיד מייג'ור בעוד דיוק משחקת ב-ACC שהוא קונפרנס של כדורסל לגמרי. משם בעולם המכללות אין יותר מדי לאן להגיע. גם ששבסקי היקר שלך התחיל במיד מייג'ור (נייבי, אם אני זוכר נכון) וברח משם לקבוצה יותר גדולה ברגע שהיה אפשר.

אי אפשר להתכחש כמובן לעובדה שהוא בנה שם פאוור-האוס לתפארת, אבל כשאנחנו מסתכלים על דיוק עכשיו, ולא לפני 30 שנה, הם פאוור האוס גדול לא פחות מהקבוצות שמנית. וברגע שהם קבוצה כזאת גדולה, ותוסיף לזה את האנטגוניזם שששבסקי מעורר והתדמית האליטיסטית של המכללה ותקבל קבוצה ששנואה על כולם.

אלון 3 בינואר 2011

אריאל, ששבסקי התחיל בארמי וגם הוא רצה להתקדם. ב 1980 ה acc הייתה חטיבה בת 27 שנים שזכתה ב 2 אליפויות ארציות. ב 31 השנים האחרונות היא הרויחה את הכח שיש לה היום כשהחטיבה זוכה ב 10 אליפויות נוספות וכמעט כל שנה שולחת נציגה לפיינל פור. ששבסקי אמר השבוע, שהם ניצחו בגרינסבורו מול 22,000 אוהדים, שהוא לא זוכר כל כך הרבה אוהדים לפני 31 שנה. הוא בנה פאוואר האוס ולא הגיע לפאוור האוס.

אני מבין ומקבל את השנאה לדיוק ולששבסקי ואני נתקל בה כמעט כל יום אבל רק שתדע שהוא מקבל המון הערכה וכבוד מהשונאים הגדולים שלו מקרוליינה. כולם התלהבו השנה מסטנפורד פוטבול וציינו כמה זה קשה לאוניברסיטה פרטית. ששבסקי עושה את אותם דברים (אם כי בספורט יותר קל) כבר 31 שנה.

שוב, השנאה לגיטימית ואוהדי דיוק אוהבים אותה. אם שונאים אותך סימן שאתה טוב.

Comments closed