בזאת מסתיימים שידורנו לעונה זו

בעיתוי מקרי, סימן השבוע האחרון גם את הסוף לעונת הפנטזי של קבוצת הבייסבול שלי וגם את סופה הלא רשמי של עונת הבייסבול בבוסטון. אם אצל קבוצת הפנטזי שלי לא ממש היו הרבה תקוות הרי שסוויפ על ניו יורק היה יכול להציל את העונה של הרד סוקס, אבל במקום (עם עוד משחק אחד חסר משמעות היום) הם הפסידו שניים משלושה ולמרות שהם רק מרחק ארבעה משחקים מטמפה ביי המגמגמת, קשה לראות אותם סוגרים את הפער (והלוואי ואתבדה). אז לאור סיום העונה, כמה הערות והארות:

In כללי

בעיתוי מקרי, סימן השבוע האחרון גם את הסוף לעונת הפנטזי של קבוצת הבייסבול שלי וגם את סופה הלא רשמי של עונת הבייסבול בבוסטון. אם אצל קבוצת הפנטזי שלי לא ממש היו הרבה תקוות הרי שסוויפ על ניו יורק היה יכול להציל את העונה של הרד סוקס, אבל במקום (עם עוד משחק אחד חסר משמעות היום) הם הפסידו שניים משלושה ולמרות שהם רק מרחק ארבעה משחקים מטמפה ביי המגמגמת, קשה לראות אותם סוגרים את הפער (והלוואי ואתבדה). אז לאור סיום העונה, כמה הערות והארות:

  • קשה לאבחן את העונה של הסוקס בכלים אובייקטיבים, כי מעט מאוד קבוצות היו סופגות כל כך הרבה פציעות ועדיין נשארות בתחרות. מה שבטוח זה שהעונה הזאת היא תעודת כבוד גם למאמנים של הסוקס אבל בעיקר לסקאוטרים והמנהלים שלה שהצליחו למרות כל הפציעות להביא עוד ועוד שחקנים צעירים מהחוות שימלאו בהצלחה את הנעליים הגדולות של כל הפצועים, מה שמראה שבעיקר יש למה לחכות בשנים הקרובות.
  • אם מתעקשים לנתח את העונה של בוסטון, הרי שאפשר להתמקד בפיצ'ינג – שהוא ממילא החלק שחוזק יותר באוף סיזן עם ההבאה של לאקי – וגם זה שסבל הכי פחות מפציעות (בעיקר בקט, שגם ככה לא בדיוק מציאה גם כשהוא בריא). למרות שלסטר נשאר אחד המגישים הטובים בליגה ובוקהולץ הפך מטרייד צ'יפ בתחילת העונה לאחד היותר יציבים בליגה, הרי שזאת בהחלט לא עונה שמאמן המגישים של בוסטון יירצה לזכור. שני המגישים הבכירים ברוטציה – בקט ולאקי – לא הגשימו רבע מהפוטנציאל שלהם, ואצל מטצוזקה כבר מזמן הבנו שאין יותר מדי פוטנציאל.  את ההחתמות הללו נצטרך לבדוק אחרי עוד עונה, אבל כמסקנות ביניים הייתי אומר שהסתמכות על פיצ'ינג, בגלל חוסר העקביות (היחסית, כמובן) בעמדה הזאת היא הרבה יותר מסוכנת מאשר הסתמכות על התקפה, במיוחד בבית שמבוסס כל כך על התקפות כמו ה-AL מזרח. כמו שהמשחקים מול היאנקיז השבוע הוכיחו, גם עם פיצ'ינג טוב, קשה להישאר בתמונה כשמולך עולה מחבט אחרי מחבט שלא מסוגל לפספס את הכדור.
  • לגבי ההגנה, צריך לעשות ניתוח מעט יותר מעמיק, אבל על פניו נראה שמדובר בקונספציה שפשוט לא תופסת, במיוחד שהשחקן ההגנתי הכי חשוב של הקבוצה – הקאצ'ר – פשוט שחקן הגנתי גרוע. כשכל שחקן עם מהירות של פיל צעיר מצליח לגנוב על ויקטור מרטינז בסיס, מה זה עוזר אם בבסיס שלישי יש לך גולד גלאבר. כמובן, זה שמייק קמרון בקושי ראה מגרש בסנטר פילד לא עזרה להגנה – אבל מי שסמך על סנטרפילדר בן 37 שיהיה בריא לא יכול להתלונן יותר מדי.
  • כל שחקן שעובר את הבייב ראוי לכבוד, ואם קוראים לו דרק ג'יטר – אז בכלל. כבוד
  • מי שרוצה לדעת איך הגנה שתומכת בפיצ'ינג שלה צריכה להיראות היה צריך לראות את סקוט רולן והרדס משחקים בשבת נגד הקאבס. על המאונד היה ברונסון ארויו – פיצ'ר בינוני למדי, אבל בתוספת ההגנה האדירה של הרדס הוא פתאום נראה כמו אס אמיתי. אלוהים עדי שדאסטי בייקר הוא לא מהמנג'רים החביבים עליי, אבל צריך לתת לו את הקרדיט כשמגיע לו, ומה שהוא בנה בסינסי זאת קבוצה לוחמת אמיתית שלא פלא שהפיצ'רים שלה מצליחים להיראות טוב גם במגרש כל כך לא ידידותי למגישים.
  • בכלל, שימו לב לזה – סינסינטי במרכז, אטלנטה במזרח וסן דייגו במערב – ואנחנו כבר באמצע אוגוסט. מי היה מאמין.
  • כמה אכזרי משחק הבייסבול. חבטה טיפ-טיפה הצידה של לאנגוריה, ואנחנו מדברים היום על הנו-היטר הכי דומיננטי במייג'ורס השנה, לא פחות מהפרפקטו של האלידיי. במקום – זה בקושי בכותרות הצדדיות של ESPN.
  • רק לי זה נדמה שהפוסט-סיזן סגור כבר עכשיו והיאנקיז הולכים לקחת אליפות שניה ברצף בקלות?

No Comments

דודי 9 באוגוסט 2010

זה בסדר, ברור שגם לך זה לא נדמה שהכל סגור לגבי השמנקיס, אבל נסיון ניחוס נחמד

אריאל גרייזס 9 באוגוסט 2010

לא, אני באמת חושב שזה סגור. אני פשוט לא רואה מי עומד מולם – בדיוק כמו שנה שעברה, דרך אגב, שעוד לפני שהתחיל הפלייאוף אמרתי שזה שלהם. ברגע שחזר להם הסוואגר, אין שום דבר שיכול לעמוד מולם.
והלוואי ואני טועה

ברק 9 באוגוסט 2010

כבר ויתרת על הפיליס…

אריאל גרייזס 9 באוגוסט 2010

הפיליז הפסידו שנה שעברה ליאנקיז בשישה, אני לא רואה שום סיבה לחשוב שהפעם הם יכולים לנצח את זה – היאנקיז לא איבדו אף שחקן משמעותי משנה שעברה והתחזקו בברקמן וואסקז (טוב, על זה אפשר להתווכח אם זה חיזוק) בעוד הפיליז נראים הרבה פחות טוב השנה וסובלים ממחבטים ששכחו לחבוט. אני בכלל לא בטוח שהם עולים לפלייאוף, שלא לדבר על וורלד סירייס

ברק 10 באוגוסט 2010

הפיליס תמיד נכסנים לכושר לקראת סוף העונה. הם הביאו עוד מגיש (נקווה שהוא יזכר גם להגיע מתישהו) ואין לי שום ספק שהם נחותים מהיאנקיס בסדרה של 7 אבל זה נכון לכל קבוצה מה NL.

Z1 9 באוגוסט 2010

תפרגן קצת יה מסריח!
העונה שלך לא סתם הסתיימה – היא הסתיימה על ידי.

אריאל גרייזס 9 באוגוסט 2010

תיקח אליפות, נפרגן..

גיל 9 באוגוסט 2010

למה כותרות צדדיות? פותחים את כל מהדורות החדשות עם המשחק של טמפה (ועם טייגר). דווקא הנו היטר והפרפקטו שפוספסו תופסים יותר כותרות מאלו שכן.

אריאל גרייזס 9 באוגוסט 2010

הכותרות הראשיות ב-ESPN היום היו טייגר והמשחק בין דאלאס לסינסי, הכמעט נו-נו זז לכותרות הצדדיות. אם הוא היה עושה נו-נו, אפילו טייגר וודס היה זז הצידה.
אני חושב שבגלל שהיו כל כך הרבה נו-היטרס השנה, אז אנשים כבר לא מתרגשים מזה. כשאתה רואה נו-נו אחד בשנה או שניים אז גם כמעט נו-היטר מרגש אותך. כשיש חמישה כאלו, מתוכם שני פרפקטו – זה כבר לא חדשות.

גיל 10 באוגוסט 2010

אני לא מסכים איתך, הכותרות היו בולטות מאוד. נכון שנו נו היה מקבל יותר תשומת לב, אבל דווקא ה17 סטרייקאוטים שלו הרשימו מאוד. היום אפילו אמרו שזו ההופעה הכי דומיננטית של פיצ'ר השנה.

Comments closed