הגדולים מכולם

הפטס זוכים באליפות שישית וגם - פרידה

זה לא היה יפה, זה לא היה קל (אם כי במונחים של סופרבול של הפטס, 10 הפרש זה לאנדסלייד), זה גם לא ממש היה כיף, אבל זה לא משנה – היא פה. האליפות השישית של בריידי את בליצ'ק. כאילו היינו צריכים עוד פלומבה על הגדולה של השושלת המדהימה הזאת.

אני לא מסוגל לדרג אליפויות כי כולן כיפיות בדרכן אבל בזאת היה משהו שונה – כל העונה היתה תחושה של הסוף שמגיע. בריידי נראה לפרקים זקן. גרונק זה לא מה שהיה פעם ויש סיכוי טוב שהוא יפרוש עכשיו. אדלמן לא ממש חזר להיות אדלמן של לפני הפציעה (לפחות עד הפלייאוף). באופן כללי, היתה הרגשה שזה אוטוטו נגמר. ואז לתת ריצה כזאת בפלייאוף, לשתק ככה את ההתקפה של הראמס בסופרבול – אפילו שזה לא היה יפה במיוחד, זה מרגיש כל כך כיף.

זה היה סופרבול מוזר, אין ספק בכלל. אחד המוזרים שראיתי. יצא לי לראות סופרבולים צמודים, יצא לי לראות כאלו שהיו חד צדדיים לגמרי. ואיכשהו, הסופרבול הזה הצליח להיות גם כזה וגם כזה. הפטס שלטו בו, הם עשו מה שהם רוצים בהגנה בעוד בהתקפה הם סך הכל יצרו לא מעט מצבים – בחצי הראשון הם נכנסו לתוך ה-40 של סט לואיס חמש פעמים – אבל לא הצליחו לשים נקודות על הלוח. מצד שני, עד הדרייב ברבע האחרון, התוצאה היתה 3-3 וזה באמת היה משחק שיכול, לפחות על הנייר, ללכת לכל כיוון.

אמנם התוצאה לא היתה גבוהה כמו שציפיתי והפטס לא דרסו כמו שחשבתי שיקרה הפעם אבל כן ראינו בדיוק את מה שצפיתי שיקרה. שתי הקבוצות הפעילו פאס ראש מרשים שהוציא את הצד השני מאיפוס. וויד פיליפס, שתמיד היה לו את המספר של בריידי, שינה מערכים ושמירות והצליח במשימה אחת עיקרית – לא לתת לבריידי להכנס לקצב בכלל. למעשה, למעט אדלמן וגרונק, לפטס לא היו כלים התקפיים בכלל. הוגן, דורסט, ג'יימס וויט – אף אחד מהם לא היה פקטור במשחק בכלל.

מהצד השני, ג'ראד גוף היה, כמו שציפיתי, מאוד מאוד שייקי בהופעת הסופרבול הראשונה שלו. בליצ'ק הצליח לתמרן אותו פעם אחר פעם, בדיוק כמו שהוא עושה לק"בים צעירים. גם שון מקווי נראה לפרקים ניכרים כמו המאמן הצעיר שהוא, כשהוא לא מצליח לפתור את הלחץ של הפטס או לייצר איזה שהוא קצב התקפי לק"ב שלו.

בסופו של דבר, בקרב הגנות טיטאני כמעט (ואני יודע שרובכם סבלו מהסופרבול הזה, אבל מי שאוהב הגנות לא היה יכול שלא להנות מהדרך שבה המאמנים הכינו את הקבוצות שלהם למשחק) מה שהכריע זה הניסיון. ופה לבריידי ואדלמן וגרונק, וכמובן בליצ'ק, היה יתרון ניכר על הצד השני. מספיק להשוות את הדרייב של בריידי לט"ד לעומת המסירה הנוראית של גוף עם לחץ בפנים לאינטרספשן בנקודה הכי קריטית במשחק.

עוד כמה מחשבות על המשחק הזה:

– הסופרבול של שנה שעברה סימן במידה רבה את העידן ההתקפי החדש שראינו בליגה העונה. רק פאנט אחד היה במשחק ההוא וגם מיליון יארדים. בסופרבול הזה, לעומת זאת, אחרי שראינו תוצאות אסטרונומיות במהלך העונה, היו לנו לא פחות מ-14 (!) פאנטים והתוצאה הנמוכה בהיסטוריה כמדומני. האם זה אומר שהמשחק הזה מסמן את כיוון המטוטלת חזרה לאיזור ההגנתי יותר? נדע יותר שנה הבאה.

– מן הסתם, זה לא היה המשחק הכי גדול של בריידי אי פעם. או קרוב לזה. אבל אחרי שבאליפויות האחרונות הוא היה צריך לסחוב כמעט לבד את הקבוצה שלו ובהפסד לאיגלס הוא זרק ל-500 יארד ועדיין הפסיד, נראה לי שמגיע לו להנות לשם שינוי מעזרה של ההגנה.

– במובן הזה, חזרנו טיפה אחורה ל-2001-2004, אז ההגנה היתה החלק הדומיננטי של הפטס בעוד בריידי היה צריך רק להביא את הניצוץ ברגע הנכון. ותראו מה זה, גם הפעם – ברבע הרביעי, כשהכל על המאזניים, הוא עשה בדיוק את זה. לא יהיו הרבה היילייטס מהסופרבול הזה אבל לכו תראו שוב את שתי המסירות לגרונק בדרייב הט"ד. איזה טאץ'.

– כמו כן, האם זה אומר שאנחנו חוזרים למנטרת ה"ק"ב של שיטה"?

– בשבועות האחרונים ההגנה של הפטס השתפרה פלאים אבל מה שראינו ממנה הלילה זה באמת תצוגה לדורות. עומדת יפה מאוד בהשוואה לקבוצות עבר של בליצ'ק שהשביתו התקפות נהדרות – אם זה הראמס של 2001 או הבילס ב-1990, כשהוא אימן הגנה בג'איינטס. כשמסתכלים על ההגנה הזאת, למעט פה ושם שחקנים בודדים, מדובר בדיוק באותה הגנה של שנה שעברה. אותה הגנה שלא הצליחה לעצור אפילו פעם אחת את ההתקפה של האיגלס בסופרבול. מה זה אומר על מאט פטרישיה, אני לא יודע.

מה שבטוח זה שבליצ'ק עשה שוב פעם את מה שהוא יודע הכי טוב – לחסל את הנשק העיקרי של היריב. הוא סגר לראמס את הריצה, המפתח של כל משחק ההתקפה של הקבוצה הזאת, בעיקר את הריצה הצידה ואת התפיסה של הראנינג בקס, והכריח את גוף למסור. כמו שציפיתי, הוא בלבל אותו עם מה שהיה נראה כמו בליצים וגוף לא הצליח להתמודד עם זה. מאסטר קלאס של המאסטר.

– נתון שראיתי אני חושב לפני שבוע, עם הניצחון הזה הפטס השלימו ניצחונות בפלייאוף על הקבוצות שדורגו 1,2 ו-3 ב-DVOA בעונה הסדירה. תספרו לי עוד על בית חלש.

– וברצינות – אתם יכולים לשנוא את הפטס, אני לגמרי מבין את זה (די חסר תוחלת בעיניי, אבל שיהיה לבריאות). אפשר לקוות שמתישהו השושלת הזאת תיגמר כבר כי משעמם. אבל להטיל ספק בגדולה של מי שהוביל אותה זה כמו לפקפק במייקל ג'ורדן או יוסיאן בולט. כל הסיפורים על רמאות מקבלים פרופורציה כשאתה רואה איך הקבוצה הזאת מנצחת שוב ושוב, עם כדורים מנופחים או בלעדיהם.

– ואם אתם שונאים את ג'וליאן אדלמן, בוי – אני לא יודע מה לא בסדר בכם. האיש נבחר בסיבוב השביעי בדראפט בתור רסיבר, מאז שהגיע לפטס הוא שיחק בחמישה סופרבולס, זכה בשלושה מהם ועכשיו גם לקח MVP שבאמת אין ראוי ממנו – וזה בעונה שבה הוא חזר מפציעה קשה. האיש נלחם ונלחם. איזה שחקן אדיר. איזה כיף שהוא בקבוצה שאני אוהד.

– כמו כן, כמה איזכורים על יהדותו של ה-MVP בתקשורת הישראלית נראה היום? אני שם את האובר-אנדר על 200.

– אם נסתכל על הראמס, הרי שבמהלך העונה (וגם לפני שבועיים כשעליתי לפוד אצל אוריאל דסקל) אמרתי שאני לא יודע לקרוא את ג'ארד גוף. שלא ברור לי האם הוא באמת טוב או ק"ב של שיטה. לפחות כרגע, קיבלנו תשובה לא רעה. גוף יצליח לתת את המסירות שלו כאשר הוא לא יהיה תחת לחץ והרסיברים יגיעו למקומות שהם אמורים להיות בהם. כאשר דברים קצת משתבשים, לפחות כרגע, הוא עוד לא יודע מה לעשות. אולי זה עוד יגיע, אבל כרגע לפחות הוא נראה כמו חוליה קצת בעייתית אצל הראמס.

– ספיקינג אוף חוליה בעייתית, אז אלוהים יודע מה הסיפור עם גרלי. במשך כל העונה אתה נותן לו 30 נגיעות במשחק ופתאום בסופרבול אתה עושה טובה שאתה מעלה אותו למגרש? הכי פחות יפתיע אותי אם בעוד שבוע נגלה שגרלי הולך לאיזה ניתוח שישבית אותו לחצי שנה. כי אם הוא לא פצוע, הרי מה שנתנו לו לשחק בשני המשחקים האחרונים זה יותר מוזר מאשר הספסול של מלקולם באטלר בסופרבול הקודם.

– גם שון מקווי יצטרך ללמוד טוב טוב את לקחי הסופרבול הזה. ההתקפה שלו היתה פשוט צפויה מדי ובליצ'ק פירק אותה בקלות מדי. ומה שיותר גרוע – לא ראינו שום התאמות במחצית. ההתקפה של הראמס פשוט היתה שבלונית, קו ההתקפה לא הצליח לעצור את הפאס ראש של הפטס פעם אחר פעם והרסיברים לא הצליחו להתפנות. זה בדיוק המקום שבו ראנינג בק שתופס כדור,  פלייאקשן או סקרין טוב (היה אחד כזה מאוד מוצלח ברבע הרביעי) היו יכולים לפתוח את המשחק. אבל מקווי פשוט היה שמרן מדי. אם תרצו, כבר ברבע הראשון כשהוא היה בדאון רביעי ו-2 על הארבעים של הפטס והחליט להרחיק את הכדור, אפשר היה לראות את השמרנות שלו, כזאת שהכריעה את גורל המשחק במידה רבה.

– כמה אדירים היו הפאנטרים במשחק הזה?

– אבל המנצח הבאמת גדול של הערב הזה? טוני רומו. תשמעו, האיש נתן קליניקה לפרשנות. הוא גם זיהה דברים ולימד דברים שבחיים לא הייתי יודע בלעדיו (נניח, הקטע שההאדל של הראמס מתפרק מאוחר כדי למנוע מבליצ'ק לשדר את הפורמיישן להגנה שלו) ובעיקר – עשה את הכל עם חן והומור והתלהבות שהפכו משחק דל באירועים עדיין לחוויה כיפית (טוב, לפחות לי). האיש שווה את משקלו בזהב.

– צריך למצוא את מי שהחליט על הופעה של מארון 5 ולתלות אותו בכיכר העיר. איזה הופעה נוראית.

– ב-2007-08, הרד סוקס והסלטיקס לקחו אליפות, דווקא הפטריוטס עם העונה המושלמת שלהם הרסו טריפל מדהים לעיר בוסטון. יאללה, סלטיקס, עכשיו תורכם.

*******

אוקיי, הנה זה מגיע.

כששאלו את בריידי בעבר מתי הוא יפרוש הוא תמיד ענה שהוא יידע כשיגיע הזמן. ובכן, מבחינתי לפחות, הגיע הזמן. איפשהו באמצע העונה הבנתי שאם הרגש היחידי שיש לי כשאני לוחץ על כפתור ה"פרסום" הוא הקלה, כנראה שזה אומר שאני לא נהנה מזה יותר והגיע הזמן להפסיק.

כשהבנתי את זה, היה לי איזה שהוא חלום שבו הפטריוטס לוקחים אליפות ואני רוכב אל השקיעה איתם ועם האליפות הזאת. ככל שהתקדמה העונה והפטס הפסידו לכל מיני קבוצות נידחות, החלום הזה הלך ודעך. והנה, איך שהוא זה קרה. הפטס לקחו אליפות ואני יכול לפרוש בשקט. הייתי אומר שזה די אירוני שאני – זה ששלח את בליצ'ק ובריידי לא פעם ולא פעמיים לסיים את הקריירה – בסוף פורש עוד לפני שאחד מהם עושה את זה. הם עוד יקברו את כולנו, אלו.

אני כותב את טור הפוטבול השבועי הזה כבר יותר מ-12 שנים. התחלתי בוואלה בזמנו כשגרתי באריזונה, המשכתי אחר כך בבלוג שלי ועברתי לדה באזר לפני כמה שנים טובות. מדי פעם פספסתי שבוע אבל אני חושב שאף פעם לא פספסתי עונה. אבל, הזמן עושה את שלו. אני במקום אחר מאיפה שהייתי אז ועם העומס של משפחה ועבודה הטור הזה – לא רק הכתיבה שלו, אלא גם הצורך להשלים לא מעט משחקים – הפך למעמסה שאני חושש שקצת גדולה עליי. גם יש לי רצון להתקדם ולעשות דברים אחרים ולא מעט פעמים מצאתי את עצמי דוחה אותם ל"אחרי הפוטבול" פשוט כי לא היה לי זמן. והאמת, אני גם סקרן לגבי התחושה של לראות משחק פוטבול בלי הצורך לחשוב על זווית לכתוב עליה. סתם, לראות משחק בשקט.

אז, אלא אם כן יקרה משהו מאוד יוצא דופן, השנה היתה השנה האחרונה שבה אני אסקר פוטבול בפורמט שבועי. אני בטוח שאגיח פה ושם, בטח לפני תחילת העונה או לפני הפלייאוף (בטח אם בריידי ימשיך לצחוק על כולנו) אבל הסיקור השבועי של השנה כנראה היה האחרון. יש בי גאווה לא מבוטלת על כך שהחזקתי בפורמט הזה כל כך הרבה זמן והצלחתי, גם אחרי הרבה שנים ושבועות, לנפק מדי פעם תובנות חדשות. זה לא קל, אני אגיד לכם. בעיקר אני חש גאווה קטנה כשאני פוגש מישהו או מקבל תגובה או הודעה ממישהו שמספר לי שהטור שלי עזר להכניס אותו לעולם הפוטבול. ברור שיש פה גם עניין של אגו, כל אחד אוהב שקוראים אותו, אבל בעיקר אני שמח שיש לי איזה שהוא פרומיל אחוז בהיכרות של הקהל הישראלי עם פוטבול.

אז תודה לכל מי שהגיב והיה חלק מהקהילה הנהדרת הזאת של פוטבול בארץ. ואם תסלחו לי, אני עכשיו אלך לישון קצת.

ניתוק פוטבול ממערכת החינוך
תיקו מול עיר הפועלים

111 Comments

דובינסקי 4 בפברואר 2019

מה זה פורש? מפוטבול או מדה-באזר? מכתב הפרישה נגנז ולא התקבל. אתה לא עושה לי את זה דווקא בשנה שאני הולך לזכות בדה-בראקט.

Sp 4 בפברואר 2019

תודה על הכל!
ברצינות מלאה, הפוטבול בלעדיך לא יהיה אותו הדבר.

איציק אלפסי 4 בפברואר 2019

תודה אריאל. אני בהחלט מאותם אנשים שהכתיבה שלך עזרה להם מאוד להבין טוב יותר את המשחק ולהתחבר אליו.

משה 4 בפברואר 2019

בתום משחק נוראי גם הבשורה על הפרישה שלך – אני לא בטוח שאצליח לשרוד עד ליברפול הערב…
המון תודה על הטורים, עזרו מאוד לחובב פוטבול לייט כמוני להיכנס לאווירה.

דוקטור הו 4 בפברואר 2019

אחלה טורים שיחסרו. אם יש נקמה באוהדים של הפאטס (נחמת עניים פר אקסלנס), זה שהם כנראה היחידים שנשארו לראות הלילה עד הסוף (ושני אוהדי הראמס על הפלנטה). היה קשה מנשוא…. בעיקר לאלו כמוני שלא ראו את זה עם רומו. ב3:3 ברבע האחרון, כנראה לפני הדרייב של הטד, הלכתי לישון בלי שום ריגרט….

Sp 4 בפברואר 2019

קמתי ב3:30. בדיוק התחילה המחצית השניה. לא היה כזה משעמם… למי שהתחיל במחצית. מבין אותך לגמרי שוויתרת.

אפריים 4 בפברואר 2019

תודה!

מורדי לוי 4 בפברואר 2019

תודה רבה על הכל

Eyal 4 בפברואר 2019

תודה רבה רבה על אחלה טורים . זה היה ממתק אמיתי ואכן את חלק גדול מאהבה שלי למשחק הזה אני חייב לך ולטורים המעולים שלך .
מחכה לספר מתח בקוצר רוח (-:

חצי גולדסטאר 4 בפברואר 2019

אריאל – מצטער לשמוע שאתה תולה את הנעליים… תודה רבה על כל הטורים!

ישבתי וכססתי ציפורניים כשהשגנו בקושי יארד ועוד יארד רק כדי לראות הכל יורד לטמיון בדאון השלישי שוב ושוב. עד שבריידי התעורר והעביר כיתת אמן במשך כמה דקות. חשבתי שהמשחק נגמר ואז הגיע הפנלטי לפני הבעיטה האחרונה.

חוץ מזה, מרצדס-בנץ אצטדיון מדהים. היה שווה לטוס לאטלנטה :-)

נדב 4 בפברואר 2019

קודם כל תודה על הכל הטורים, הסיכומים והתובנות. תהיה חסר בימי שני…
המשחק עצמו באמת לא היה קל לצפייה, אבל מה זה משנה כשיש את אליפות מספר 6

בשורות רעות 4 בפברואר 2019

תודה אריאל, על היום ועל כל השנים.

יובל 4 בפברואר 2019

קרב הגנות גדול לא היה כאן אלא שני קוורטרבקים ששיחקו ממש גרוע. ניצח מי שהיה גרוע קצת פחות וקיבל יותר עזרה ממשחק הריצה שלו ומהמאמן שלו, זה הכל. כמעט כל קוורטרבק שהיינו שמים במקום בריידי, אולי מלבד ניית'ן פיטרמן, היה לוקח את הסופרבול הזה בהליכה מול השבלוניות והאימפוטנטיות של התקפת הראמס שגרמה למאנינג של עונת הפרישה להיראות כמו מפלצת.

וכמובן שהמשחק הוכרע לטובת נ"א רק בגלל שקמתי לראות אותו. התנצלותי הכנה בפני אוהדי הראמס. לפחות אוכל לספר שגם אני ראיתי את הסופרבול הגרוע והאנטי-מרגש הזה.

אומנם מאוד ( מאוד ) מוקדם להסתכל קדימה, אבל יש לי שני הימורים לקראת השנה הבאה:
1. ביל אובראיין יפוטר במהלך/בסוף העונה.
2. נ"א יהיו לפחות בגמר ה-AFC גם בשנה הבאה. קצת קשה לא להגיע כשיש לך את הבית הכי חלש בליגה ואת בילי או בסקדיול ככה שאתה מתחיל את העונה עם 7:0 ומשם מתקדם הלאה.

ברקוביץ 4 בפברואר 2019

איזה קלאסה

דן ברקאי 4 בפברואר 2019

מופלאים טוריך, יחסרו לי מאוד.

רק תעשה משהו עם כשרון הכתיבה שלך ואל! אל תתן לו לדעוך חלילה. אני בטוח שלא כל אחד זוכה בכשרון כתיבה קולח ומיוחד כזה!

בהצלחה!

בובו 4 בפברואר 2019

תודה רבה! תהנה מהפרישה.

יוסי 4 בפברואר 2019

אני לא יודע מה יותר גרוע, המשחק או ההודעה שזה הטור השבועי האחרון,
מזל שאדם לוין פשוט שילשל במחצית מול כולם והכריע את הכף פה…
להתראות גרייזס, אני אתגעגע ואולי ננוחם שזאת תחילת השיקעה של הפאטס

רוני 4 בפברואר 2019

אריאל, תודה רבה. אני נהנה מאוד מהטורים שלך. עכשיו שאתה פורש מכתיבה על פוטבול זה אומר שתעבור לכתוב על גולף? ;-)

דודו פ. 4 בפברואר 2019

אריאל, כרגיל תענוג לקרוא כל טור שלך. כחובב פוטבול שעוקב אחרי הליגה וגם רואה מדי פעם משחקים, הטורים שלך היו בדיוק מה שהייתי צריך כדי להשלים את הידע על הקבוצות, השחקנים, המגמות והחוקים המשתנים. זה יחסר לי מאוד, אבל כאיש משפחה מבין לגמרי את סדרי העדיפות והקושי למצוא זמן לעשות כל מה שרוצים. מקווה להמשיך ולקרוא טורים שלך על ליברפול (מחכה שתזכה לכתוב טור אליפות, אמן אמן ) וכמובן על בלש אמיתי ומשחקי הכס.

סימנטוב 4 בפברואר 2019

כל הכבוד על התמדה, ברכות ותודה מכאן.

פלר 4 בפברואר 2019

תודה רבה על חוויה של קריאה
בהצלחה בכל מה שתעשה
מחכה לטור פרישה על בריידי, שיגיע באמצע העונה, רגע לפני עוד אליפות AFC…

matipool 4 בפברואר 2019

מזל טוב ושמח בשמחתך. עכשיו תתרכז בליברפול.

מקורא לצופה בלי אוזן 4 בפברואר 2019

הכתיבה שלך גרמה לי להתחיל לצפות ועד היום אני נהנה ממנה מאשר מהמשחק. תודה רבה על הכתיבה לאורך השנים ובהצלחה עם הזמן שיתפנה

אביעד 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל, היה תענוג!!

קורא אדוק 4 בפברואר 2019

תודה רבה על הכתיבה המעולה והמעניינת!

49ers 4 בפברואר 2019

תודה רבה, היה כייף לקרוא אותך. בהצלחה בהמשך.

רן מפעם 4 בפברואר 2019

הצפיה בספורט הזה לא תהיה אותו דבר בלי הטורים שלך. מצאתי את עצמי ׳שומע׳ את הפרשנות שלך תוך כדי משחק.
תודה על הכל.

גור אילני 4 בפברואר 2019

פרישה בסטייל אריאל, תודה רבה על הפרשנויות המעניינות. בינתיים תמשיך עם בלש אמיתי, הצטרפתי באיחור בהשראתך.

פה איתמר 4 בפברואר 2019

תודה אריאל
אני אוהב מאד את הטורים שלך

YG 4 בפברואר 2019

לאאאאאאאא!! אל תלך

תודה על הכל, למרות שאני פחות מגיב בשנים האחרונות (גם אצלי- יותר מדי עסוק, פחות מדי זמן לכתוב) אני תמיד קורא אותך, ותמיד נהנה.

כח הגברה 4 בפברואר 2019

תודה על הכתיבה מאירת העיניים.
התרחקתי קצת מפוטבול בשנים האחרונות, ועדיין נהניתי מאד לקרוא את הטור שלך כל שבוע.

יותם משם 4 בפברואר 2019

תענוג של טור. התחלתי לעקוב אחרי פוטבול דרך דה באזר, לאט לאט כל יומני האליפות דעכו ונשארנו עם הנו האדל. הכנסת אותי למשחק מדהים, וכיוון שאתה אוהד ליברפול וסלטיקס (כמוני) נכנסתי איתך גם לקבוצה. פלייאוף ראשון – 2015 עם הקאמבק נגד הרייבנס וסופרבול נגד סיאטל. מאז אני מאוהב בקבוצה שנתנה לי כמה מרגעי הספורט הכי מרגשים שחוותי. אתמול בלילה הזמנתי חבר שחדש הפוטבול לראות הופתעתי מכמה אני יודע לספר על המשחק, ורוב מוחלט של זה למדתי פה בטור ובתגובות. יהיה ממש קשה לעקוב בלעדיך, ואני מקווה שמישהו ירים את הכפפה וימשיך לכתוב כי אני צריך את maldini כותב על אנדירידביתספרלאימוןפוטבולבע"מ ואת no-one ממליץ איפה לשים את הכסף השבוע.

השתפכתי קצת, היה באמת תענוג- תודה על הכל

יוסי מהאבטיחים 4 בפברואר 2019

זו לא אליפות של הפאטס אם גרייזס לא פיטר את בליצ'ק פעמיים במהלך העונה…
תודה רבה על כל המילים, בנאדם. נו האדל בהחלט היתה פנינה שבועית.
פרשת בסטייל.

עמי ג 4 בפברואר 2019

יפה אמרת

ואם אני כבר מגיב – אז תודה לך אריאל על כל הטורים. המעקב אחרי האן אף אל אכן לא יהיה אותו הדבר. מצידי אתה יכול לחזור לכתוב את יומן האליפות של הפטס. הרי את המשחקים שלה ממילא תראה.
בהצלחה בכל מה שתעשה.
אכן היתה עונה מוזרה. בריידי נראה לי מוכן לפרישה אבל ייתכן שיש לו עוד כמה שיאים שהוא מתכנן לשבור. אגב – אם הוא פורש – מי יגיע במקומו? אני הייתי הולך על ניק פולס.

ארם אבירם 4 בפברואר 2019

כל הכבוד אריאל ותודה על כל השנים והטורים! הטור שלך בהחלט יחסר. אני נעזרתי בו לא פעם כדי להשלים השכלה ולו בגלל שאין לי יכולת/זמן לראות הרבה משחקים בכל שבוע. אני גם לא מבין גדול בפוטבול והאינסייט שלך בהחלט הוסיף המון (זה הזמן חברים לציין בפני שרואים שאני לא מבין, שהרי אני אוהד של הקאובוייז). אני חייב להגיד שאני מסיר בפניך את הכובע. תמיד התפאלתי מהיכולת שלך למצוא שבוע אחרי שבוע על מה לכתוב, להביא תובנות חדשות ולהמשיך לכתוב בצורה מעניינת. זה ממש לא קל.
מקווה שעוד נזכה לטורים שלך גם אם לא על פוטבול.

סהר 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל, בזכותך אני אוהב פוטבול ואוהד את הפטריוטס.

אסף 4 בפברואר 2019

המון תודה אריאל!
התחלתי להתעניין בפוטבול לפני כמעט עשור, והטורים שלך נהפכו להיות עבורי חלק מהריטואל הקבוע,
בדיוק כמו צפייה במשחקים.
הצלחת גם להנגיש את המשחק להדיוטות, וגם להאיר נקודות מבט מעניינות וייחודיות.
הרבה תודה והצלחה בהמשך.
אמנם אחרי המשחק הזה המשפט הקבוע שלך דווקא לא כל כך תופס, אבל בכל זאת:
אנשים שלא אוהבים ספורט, למה הם קמים בבוקר??

Freddie 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל, בזכותך אני אוהב פוטבול ושונא את הפטריוטס.

Freddie 4 בפברואר 2019

וברצינות, כל יום שני-שלישי הייתי מרפרש את דהבאזר לראות אם הטור שלך כבר עלה. הדבר הכי טוב על פוטבול בעברית בלי השוואה. תודה

ירון 4 בפברואר 2019

תודה על טורים טובים ומעניינים, למדתי הרבה – וחבל שאתה עוזב (נקווה שגם בריידי יעשה זאת בקרוב…)

7even 4 בפברואר 2019

הסופרבול הכי קל שהיה לפאטס עד היום. וזו אפילו לא תחרות.
הם כבר התמודדו מול הרבה דברים, אבל מעולם לא מול קבוצה שלא הגיעה לשחק.

גרייזס – כולי תקווה שתחזור בך, וכולי תקווה שתחזור עם הסיקור השבועי, הוא הדבר הכי טוב ברשת. גם הוא וגם התגובות שבו.

אנחנו צריכים את ההזרקה השבועית הזו לוריד.

Zak 4 בפברואר 2019

תודה, תמיד היה מרתק ומאיר עיניים לקרוא! בהצלחה בהמשך הדרך

צבי 4 בפברואר 2019

אף פעם לא הייתי אוהד פוטבול אמיתי, בדומה לכדורסל או כדורגל.
היום אני יכול להגדיר את עצמי כחובב לייט של המשחק.
חלק משמעותי מזה זה בזכותך ובזכות הפרשנות מאירת הנשמה והעיניים שלך.
אז תודה.
בריידי הודיע מעל כל במה אפשרית שהוא יתלה את הקסדה בגיל 45. 4 שנים מהיום.
אני מאמין לו, ומזמין אותך לתאם איתו את הפרישה. אם הוא יכול. אז גם אתה.

פרקש 4 בפברואר 2019

ואוו אריאל הפתעת! תודה רבה על כל השנים אני בהחלט אותם אנשים שעזרת להם להיכנס לעולם של הפוטבול
יהיה מבאס לראות את העונה הבאה ולדעת שאין טור מסכם

D! פה ועכשיו 4 בפברואר 2019

תודה. פרישה זה דבר טוב. בהצלחה עם כל מה שבא אחרי, ותמשיך לנפק לנו תבונות, בקצב לא מוכתב מראש.
היה כיף.

חיים שרגא 4 בפברואר 2019

לא יכולת לחכות שבוע ולתת לי להינות עוד קצת מהנצחון?

הטור יחסר לי מאד.

אדום-כחול 4 בפברואר 2019

אריאל תודה רבה על שנים שהנגשת לי את הפוטבול. אם לעזוב, אז סחתיין על המייק דרופ.
מקווה להמשיך לקרוא אותך על דברים אחרים כי אתה מוכשר אש.

רוני ש 4 בפברואר 2019

שנה שגם לקחו לנו את פוקס ספורטס
וגם הטור השבועי מוריד מסך ממש מבאס…

לעניין המשחק לטעמי זה הסופרבול הכי קשה לצפייה מאז שהתחלתי לראות פוטבול ( המשחק הראשון שראיתי היה הסופרבול של 2010 סטלירס פאקרס) מאז אני לא חושב שהיה משחק שהרמה ההתקפית בו הייתה ירודה אולי דנבר נגד סיאטל או דנבר נגד קרוליינה
אבל מעט דנבר סיאטל תמיד המשחקים היו צמודים והייתה הרגשה שהמשחק יכול ללכת לשני הכיוונים המשחק הזה הזכיר לי משחקים של קבוצות יווניות ביורוליג בעיקר בשנות התשעים עם סקור של 55-60 שחמש הפרש מרגיש כמו 15 אמנם רוב המשחק הפטס הובילו ביתרון מזערי אבל הרושם שלי הוא שאם היו משחקים את המשחק פעמיים הראמס אולי היו מצליחים להבקיע עוד שער שדה אחד במקרה הטוב גוף נראה כמו קווטרבק שהמעמד גדול עליו לגבי בריידי רואים שיש נסיגה יכולת ולא סתם הפאטס הסתמכו על משחק הריצה אבל כשהיה צריך דרייב מכריע הוא היה שם אני פשוט לא מצליח להבין מדוע הפטס לא הולכים יותר על שילוב של בריידי טו גרונק יותר זה פשוט בלתי עציר , אדלמן היה אדיר ותפס כל מה שזז אבל אני חושב שזו הייתה אסטרטגיה מכוונת של בליצ׳ק שהמשחק לא יגרר לשוטאאוט כי רואים את הנסיגה ביכולת של בריידי זה שקוף
כנראה שאין לו יותר את היד להחזיק משחק שלם

ישרון 4 בפברואר 2019

תודה על ההשקעה הרבה לאורך השנים, בלוג הפוטבול הטוב ביותר בעברית.

הגאון מקלדרון 4 בפברואר 2019

טור הספורט שהכי יחסר לי.
בהצלחה בהמשך הדרך

Dan Dan 4 בפברואר 2019

אריאל תודה!
לפני 5 שנים החלטתי ללמוד את חוקי הפוטבול ולהתחיל לצפות.
שאלתי חבר איפה אפשר לקרוא קצת והוא סיפר לי על הטור שלך כאן.
לדעתי לא הפסדתי אף טור פוטבול שלך מאז.
הפכתי לאוהד פוטבול מושבע ואוהד פטריוטס מושבע (איזה כיף).
שוב תודה, הטורים שכתבת + הדיונים שנלוו אליהם בתגובות לימדו אותי המון ועזרו לי להינות מהספורט הזה כמו שצריך.
בהצלחה, וזרוק לנו איזה טור מדי פעם…..

אריאל גרייזס 4 בפברואר 2019

Guys, it getting dusty in here

DHC 4 בפברואר 2019

צריך לדעת להעריך שתי הגנות שמיררו אחת להתקפת השניה את החיים, וכל זה עם כמעט בלי עבירות הגנתיות. סופר קשה להפיל מהרסיברים את הכדור מתוך היד פעם אחר פעם כמעט ללא מגע פיזי. סופר רמה הגנתית. אין ספק שנשאר צמוד ומותח עף (כמעט) הסוף.
לעניות דעתי (ולא ראיתי עוד הילוכים חוזרים) היתה עבירת "פס אינטרפירנס" על קו ה- 1 יארד שלא נשרקה (ואחריה באה החטיפה) לטובת הראמס. תפיסת היד התופסת לפני הגעת הכדור. יכול היה לשנות את הדרמה בסוף. חלק מהמשחק.

אוראל 4 בפברואר 2019

"בחצי הראשון הם נכנסו לתוך ה-40 של סט לואיס חמש פעמים"
מבין שלא התרגלתם לזה שהם בLA עכשיו

יובב 4 בפברואר 2019

תורה גרייזס.
אמנם יש לך שם של קרציה, אבל לכתוב פוטבול אתה יודע .
תענוג! לא הפסדתי טור

גבריאל היידו 4 בפברואר 2019

אל תלך!!!
חבל. אבל מבין אותך, זה קשה.

תודה רבה על עשרות טורים מצוינים ועל זה ששמת את הלב שלך בכל אחד מהם.

פיס.
Ynwa

גדעון 4 בפברואר 2019

אריאל תודה רבה על כל הטורים.
הוספת רבות על השכלתי בפוטבול.
נהניתי מאד מהכתיבה והניתוחים שלך.

השמן 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל, על כל הטורים. באכסניה הזאת ובקודמות.
פוטבול באופן ספציפי הוא ענף שקשה להתחייב אליו בארץ, עקב הפרשי השעות והמשחקים הארוכים. הטורים שלך אפשרו לחובבים מדרגה שנייה, להיות בעניינים לאורך כל הדרך. תודות לסגנון כתיבה מוצלח במיוחד.
אציין שאחד היתרונות העצומים של הטור השבועי שלך בדה באזר הוא כל נושא התגובות והדיונים. באופן כמעט קבוע נשמרה רמה גבוהה מאוד של דיונים מעניינים ומצחיקים כאחד אם מינימום של ירידות למחוזות לא נעימים וגם על זה מגיע לך קרדיט.
אני מקווה מאוד שנוכל לקרוא אותך בעתיד בכל תדירות שתיהיה נוחה לך. ושטור שבועי על פוטבול יעלה באתר על ידי כותב אחר בכדי לשמור על קבוצת הדיונים המצוינת

דורון ט 4 בפברואר 2019

אריאל, וואו 12 שנים… עוקב אחרי פוסטים שלך (ריצה, פוטבול ועוד) כבר המון שנים… לא זוכר כמה… עוד מהבלוג האישי ומהזמנים שבהם הסתכלו עלי כמו חייזר כשזרקתי פוטבול עם הבן שלי בן ה 4 בפארק (הוא בן 17 כבר)…. תודה על התובנות, היה לעונג ממש (ובכלל כמי שה 3.2 הוא יום ההולדת שלו ואוהד ג'יאנטס עוד משנות ה 80… העשור האחרון היה לא רע..). תהנה, תנוח, נשתמע בשמחות.

מאור 4 בפברואר 2019

קורא את הטורים שלך מהימים הראשונים בוואלה, כששילבת את התובנות שלך על אירועי השבוע בפוטבול גם עם סיפורים אישיים מחיי המשפחה וחיי הרילוקיישן. תמיד היה כיף לקרוא. תכלס הרבה בזכותך (ובזכות אחרים שכתבו אז במדור הפוטבול של וואלה) נדבקתי לחיידק. אין מה להגיד חוץ מהמון תודה, ומקווה שמישהו אחר מהמגיבים הקבועים כאן ירים את הכפפה ויספק טור משלו.

austaldo 4 בפברואר 2019

ווייד פיליפס תמיד עשה לבריידי חיים קשים וכשיש לו שחקן מדהים כמו ארון דונלד, השחקן הכי טוב בלחץ דרך האמצע, אז לי לפחות היה ברור שההתקפה של ניו-אינגלנד לא תצליח לעשות הרבה נקודות. ועדיין, המסירות לאדלמן ובמיוחד המסירה לגרונק בדרייב של הטאצ'דאון היו בריידי של הרבע האחרון שראינו כל כך הרבה פעמים.
אדלמן זכה בצדק ב MVP אבל לא מעט שחקנים בהגנה של הפאטס היו מצויינים – גילמור, הייטאוור, פלאוורס, ואן-נוי… המהלך של המשחק היה דווקא של שחקן שקיללתי כל כך הרבה בתחילת השנה – ג'ייסון מקורתי – שעזב את השחקן שלו, רץ לכל רוחב המגרש והציל טאצ'דאון בטוח במסירת העומק הכי טובה שגוף הצליח להוציא. הרסיבר שהיה תופס את הכדור במהלך הזה הוא הגיבור הטרגי של המשחק – ברנדין קוקס, ששנתיים רצוף מגיע לסופרבול עם הקבוצה הלא נכונה

אריאל גרייזס 4 בפברואר 2019

לפחות הפעם הוא סיים את המשחק. ההצלה של מקורתי היתה אדירה אם כי לדעתי גוף שחרר את הכדור טיפה מאוחר. חצי שניה קודם וזה טד בטוח, הוא היה לבד לגמרי

עידו ג. 4 בפברואר 2019

לגמרי על גוף.

ק. 5 בפברואר 2019

הסיפור של גוף במשחק הזה הוא שחרור מאוחר של הכדור, או אי שחרור בכלל כי לא שחרר שהיה צריך. פעם אחר פעם אחר פעם

אריאל 4 בפברואר 2019

היטוואר:
סופרבול 49 – מונע מלינץ' ט"ד מנצח
51 – פורס פאמבל
53- 2 סאקס, 2 תאקלים לאיבוד, 1 שבירת מסירה

2 תארים עם אלבאמה 3 עם ניו אינגלנד. ווינר!
ו-ואן נוי גם היה עצום

אריאל גרייזס 4 בפברואר 2019

כשהוא בריא הוא שחקן אדיר, הבעיה שלו תמיד היתה שהוא נפצע קצת יותר מדי. אני לא אופתע אם הוא יפרוש עכשיו.

ק. 5 בפברואר 2019

גם גילמור היה מעולה

גיא זהר 4 בפברואר 2019

תודה

אמיתי 4 בפברואר 2019

סחטיין אריאל בהחלט יש לך על מה להיות גאה. תודה רבה!
ותחזור לכתוב על הקבוצה האנגלית שאתה אוהד (;

מתי 4 בפברואר 2019

קצת התאכזבתי שהראמס לא צימקו ל 13-6 והשתלטו על אונסייד. הרי סופרבול עם הפטס אמור להיות מותח עד הרגע האחרון.

תודה גרייזס. כמעט לא הגבתי כאן אבל הייתי קורא אדוק עוד מימי ואללה.

אמיר ב 4 בפברואר 2019

תודה אריאל,
חיכיתי לבלוג שלך כל שבוע. תהיה חסר.
מה שכן אני מקווה שאולי תפתח את הדלת גם לבריידי בדרך החוצה :)

יאללה מחכים לפלורס – GO PHINS!

עידו ג. 4 בפברואר 2019

תודה אריאל. לא אוהב מסיבות סיום ופרידות אבל חייב להגיד שתמיד חיכיתי לטורים שלך לא משנה איפה הם היו. בהצלחה עם הדברים האחרים שנדחקו הצידה.

אמיר ב 4 בפברואר 2019

עוד שאלה/הערה, למה בדברים הטובים של ההגנה של הפאטס אתה נותן את הקרדיט לבליצי'ק אבל כשאתה מדבר על כמה הם היו לא טובים בגמר שנה שעברה אתה מאשים את פטרישיה. אז איפה עובר הגבול ביניהם?

אני בעיקר שואל כדי להבין אם לזקוף את המשחק אתמול ואת ההגנה של הפאטס בכלל ולתת קרדיט לפלורס או לבליצק, מי אחראי על מה?

אריאל גרייזס 4 בפברואר 2019

מגיע לפלורס הרבה קרדיט. בגרסה הראשונה הוא גם הוזכר ככזה שאוהדי מיאמי צריכים להתרגש מההגעה שלו, איכשהו זה לא הגיע לטיוטה הסופית. אבל, בסוף הכל קם ונופל על בליצ'ק. שנה שעברה הוא עשה עבודה רעה בהכנה ההגנתית למשחק וגם בהתאמות תוך כדי. הפעם הוא בא מוכן. זה די מדהים להגיד את זה על מאמן כל כך גדול אבל גם בליצ'ק מגיע לפעמים למשחקים גדולים עם היבריס שיוצר הכנה לא טובה – שנה שעברה זה דוגמא אחת, 2007 זה כנראה הדוגמא הטובה ביותר.

קואלה בר 4 בפברואר 2019

אריאל תודה רבה! כבר כמה שנים הטורים שלך הם חלק בלתי נפרד משבוע הפוטבול שלי. הכתיבה שלך תהיה חסרה מאוד.

אני בהחלט חושב שהסופרבול של סיאטל-דנבר, או הפסקת חשמל של חצי שעה היו גרועים יותר. (מבחינתי רייבנס-ניינרס נגמר בהפסקת חשמל, כי אז נרדמתי, וקמתי פתאום היו צריכים לעשות סייפטי מוזר כדי לנצח…)

המשחק הזה מטיל צל כבד מאוד על מקווי, שלא ידע לעשות התאמות בכלל. הוא לא יזכה לקרדיט על משחק ההגנה והספשייל טימס (שהיו מצויינים), וחוסר היכולת שלו ליצר התקפה היה ממש מביש בשביל גאון התקפי.

ראינו במשחק הזה משהו מאוד נדיר, ועוד פעמיים! – פנלטי בדאון ראשון נגד ההתקפה, שדקליין, למרות מהלך חיובי של 3 יארד. פעם אחת הראמס היו מאוד קרובים לאנדזון שלהם, והיו מקבלים חצי מרחק, שהוא מסתכם ביארד / שניים. ופעם שניה הפטריוטס היו מקבלים עוד דאון להתקפה האחרונה, שהיריב היה יותר השעון, ותפילה של פספוס פילד גולד.

BRT 4 בפברואר 2019

תודה אריאל
היה ממש תענוג לקרוא אותך,
הנגשת גם למוגבלי הבנה כמוני את המשחק,
תודה רבה
ובהצלחה!
(בהחלט מובן בתור איש משפחבףה,אבל אם תתחרט זה יתקבל בשמחה ) (:

אהרון 4 בפברואר 2019

תודה אריאל על הכתיבה,
אתה בין הבודדים שמסקרים פוטבול ברמה גבוהה בעברית ונהנתי כל פעם לקרוא את הטורים שלך
בזכותך למדתי את המשחק בצורה טובה יותר יחד עם התובנות שהצגת כל פעם בטור השבועי
הטור שלך יחסר לכל הקהילה.
שיהיה המון בהצלחה

באבא ימים 4 בפברואר 2019

תודה על הכתיבה. אני מאלה שהתחילו לקרוא אותך עוד בוואלה כשעוד הייתי די טרי בארה"ב (מעולם לא הגבתי שם). היה כיף לקרוא על פוטבול בעברית. תודה על הכל.

או כמו שנהגו לחתום פעם משפטים…

have a nice day, eric

B&B 7 בפברואר 2019

יפה!

אדם בן דוד 4 בפברואר 2019

תודה אריאל בהצלחה
הייתי מחכה כל שבוע לסיכום כדי לעקוב אחריה שקורה
לא מבין איך האמ וי פי לא הולך לשחקן מההגנה.
השאירו את הראמס על שלוש. הייטוואר בשקט יכל להיות האם וי פי

יואב 4 בפברואר 2019

תודה רבה. עוקב אחרי המשחק בזכותך כבר כמה שנים טובות.
מבחינתי מחזור הסתיים רק כשקראתי את הסיכום השבועי שלך. בהחלט תחסר לי שנה הבאה.

דורפן 4 בפברואר 2019

לא משוחרר מהבייסבול

החתול במגפיים 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל!

מאוד מאוד נהנתי לקרוא את הבלוגים שלך.

וזאת למרות שאני לא מתעניין ממש בפוטבול.

בו רדלי 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל! היה כיף לקרוא את הטורים שלך כל שבוע (אני איתך מאז וואלה עם יונייטס ושאר החבר'ה..)! ובאמת הפטס הם הגדולים מכולם אפילו שאני תמיד מעדיף שינצחו אותם..

אלון 4 בפברואר 2019

5 שנים בבוסטון, 4 סופרבולים ו3 זכיות. הצטערתי אתמול על הרגע שהסכמתי לעבור לפה. מזל שיש את האיגלס.

אני קורא אותך מוואלה ומהיום הראשון של הבלוג העצמאי. תענוג. זה המקום היחיד שאני קורא על פוטבול בעברית. קצת עצוב שזה נגמר.
לא בשורה טובה לאתר שדי מתעלם מספורט אמריקאי שהיה פעם חלק הרבה יותר גדול מסה"כ הפוסטים.

פייטון הצעיר 4 בפברואר 2019

גרייזס, תודה רבה על הטורים שלך. בכל שבוע חיכיתי לטור הנפלא, הרציני והמעמיק ולתגובות הערות שבסופו. חבל שאתה פורש, אתה משאיר חלל גדול בכתיבה על פוטבול בעברית. המון תודה ובהצלחה בהמשך.

אוהד 4 בפברואר 2019

אריאל תודה רבה לך על שנים של טור נפלא!0
כמו שכבר הגבתי לך בכמה פוסטים אחרים אתה ללא ספק אחת הסיבות המרכזיות שבזכותה נכנסתי לעולם הנפלא הזה של הפוטבול.
הרבה ברכות על ניצחון הפטריוטס (מה שהימרתי שיקרה בטור הפלייאוף שלך) ומקווה שנמשיך לקרוא ממך עוד פוטבול גם אם זה לא יהיה משהו קבוע כל שבוע.

חגי 4 בפברואר 2019

אני עוד זוכר את הדיונים שניהלתי פה עם אוהדי הפאטס אחרי הפתיחה המקרטעת והתלונות על ההגנה החלשה כביכול שמדורגת נמוך בdvoa וכל מיני שטויות כאלו. מפתיע שצריך עדיין להזכיר למישהו שההגנות של בליצק תמיד מהטובות בליגה ותמיד מתעלות ברגעים החשובים והשנה הם הצליחו להתעלות למשך פלייאוף שלם שזה מרשים במיוחד. המשחק אתמול היה שיר הלל להגנה ולספיישל טימס – הפאטס היו יותר טובים כקבוצה. לבריידי תמיד יהיה את היתרון הגדול של להיות בורג במכונה משומנת. אמנם בורג משמעותי, אבל הפאטס יודעים לנצח בכל מיני דרכים וגם כשהוא משחק רע וזה מעיד יותר מכל על רמת האימון וההכנה שלהם. יש מצב שההגנה בריצת הפליאוף הזאת היא הטובה בעידן בריידי בליצ'ק, וזה אומר הרבה מאוד. מה שגוף אתמול מאדיר עוד יותר את ניק פולס
והמשחק שלו משנה שעברה.

רוני 4 בפברואר 2019

היה משחק דיי טוב. פשוט הגנתי מאוד. וייד פיליפס הביא יופי של תוכנית. הפתיע את בריידי בהתחלה, הגיע אליו עם לחץ מדיי פעם (הרבה יותר מהציפס והצרגרס) , עצר את הריצה רוב המשחק, אבל הם היו פשוט יותר מדיי זמן על המגרש. בריידי נתן שתיים שלוש מסירות גדולות וניצח.
בליציק ופלורס גם נתנו הצגה, שבוע שלישי ברציפות עם תוכנית הגנה כמעט מושלמת. זה נראה קל כשהם עושים את זה (ורומו המלך מסביר) לא ברור איך כל שאר הקבוצות לא ניסו. הכינו הכל כדי שבריידי יוכל לבוא ברבע האחרון לסגור עניין. מקווי אכזב מאוד, לא היו כמעט התאמות , לא הביא מהלכים מיוחדים, לא שיתף את גרלי, כאילו לא היו לו שבועיים להתכונן. ועדיין לגוף היו שתי הזדמנויות וחצי לט״ד שהיו משנות את המשחק. הוא לדעתי ממש בינוני, רוב הזמן מקווי מציל אותו, מדיי פעם יש לו הברקה אבל תחת לחץ הוא ממש נראה חלש.

אחלה שנה של פוטבול , אחלה טורים, וטוני רומו המלך!!

פרקש 4 בפברואר 2019

אריאל בגלל ההודעת פרישה שלך כולם שכחו להזכיר את ההייליט הכי מטורף מאתמול- הפרסומת למאה שנים לnfl לא חושב שנהנתי ככה משתי דקות המון זמן
מי שלא ראה:
https://youtu.be/tJjiIuH1VnY

נתן 4 בפברואר 2019

תודה רבה אריאל. חבל מאד שאתה עוזב – אבל אלה החיים.נקווה שתחזור

דור 4 בפברואר 2019

מגיב פה לעיתים רחוקות (בעיקר כדי להתווכח) אבל הפעם זה כדי להגיד תודה.
הטור שלך מלווה אותי מכיתה ז׳ (היום בצבא) והיה תוכן הפוטבול המרכזי שלי במשך שנים. תודה

יוסטוניאן 4 בפברואר 2019

אריאל – אתה גדול. היה כייף לקרוא אותך בפלטפורמות השונות לאורך שנים. עונג צרוף. מגיעה לך תודה ענקית. שתדע שבעיקר בגללך אני תורם לדה באזר פעם בשנה. מה יהיה מעכשיו? שיהיה לך בהצלחה בהמשך הדרך.

NO1 4 בפברואר 2019

הטורים שלך מלווים אותי מאז שקראתי אותך לראשונה בוואלה. מקווה שתכתוב עוד במסגרת העונה האחרונה של משחקי הכס הבאה עלינו לטובה או בכל מסגרת אחרת שתחשוב עליה. היה כיף ותודה

יהודה ב"ד 4 בפברואר 2019

תודה. תחסר כאן.

קורדל סטיוארט 4 בפברואר 2019

החבר'ה האלה פורשים מתישהו???אין מילים .פשוט לקנא.כל הכבוד !
אני קונה עכשיו אליפות של בוסטון וגם של ליברפול(נגמר תיקו,משום מה מהרגע הראשון לא הרחתי ניצחון).
תודה על התענוג ,היה כיף לקרוא על פוטבול בעברית ,הכי טוב בארץ ,לדעתי.עוקב עוד מהימים של וואלה(דש ל"יונייטס").
ביננו,יש להם עוד על מה לשחק?להוכיח משהו למישהו?

ניינר / ווריור 5 בפברואר 2019

תודה על שנים של טורים מעולים. הם מאד יחסרו לי

הברזיליאני 5 בפברואר 2019

"בעיקר אני חש גאווה קטנה כשאני פוגש מישהו או מקבל תגובה או הודעה ממישהו שמספר לי שהטור שלי עזר להכניס אותו לעולם הפוטבול".

ספור לעצמך עוד אחד. היה כיף. תודה!

שלמה 5 בפברואר 2019

תודה, יש הרבה אנשים (כמוני) שבזכות הכתיבה שלך התאהבו במשחק הזה.

יה 5 בפברואר 2019

סופרבול איכותי יותר מהשנה שעברה, אז הרגיש כמו משחק קולג’ים ברמה הנמוכה ביותר

מרשון 5 בפברואר 2019

תודה רבה ובהצלחה!

אח שלו 5 בפברואר 2019

גרייזס – תודה ושכוייח! האכסניה היחידה בעברית שגם קראתי וגם השתתפתי בה בדיונים על פוטבול.

על המשחק והפאטס בכלל:
1. הנתון אותו גרייזס הביא – על איך הפאטס עברו בדרך לסופרבול את המדורגות 1, 2 ו-3 ב-DVOA: זה מעולם לא נעשה עד עכשיו. מרשים. (עדיין, לדעתי הדרך לסופרבול ב-2004 – הקולטס של מאנינג בעןנת השיא שלו, הסטילרס של ה-15:1 בחוץ, פילי של אנדי ריד בעונת TO – טיפה יותר גדולה).
2. עוד נתון מרשים: הפאטס 7:0 מול קבוצות פלייאוף השנה. הקבוצה היחידה עם מאזן טוב מזה בהיסטוריה? הפאטס של 2003. 8:0. הוייקינגס דפקו אותנו בזה שהם בסוף לא נכנסו לפלייאוף.
3. מסכים עם אחד מהמגיבים פה למעלה: לא שאני חסיד משחקי פוטבול של 6:3 עם ענני אבק, אבל מעדיף את הסופרבול הזה על הסופרבול של שנה שעברה, כשהיה פשוט כואב בעיניים לראות את ההגנה. ווייד פיליפס נתן מאסטר קלאס, בליצ'ק ופלורס נתנו מאסטר קלאס, וניצח מי שההתקפה שלו מסוגלת בכול זאת להשתנות ולייצר משהו ברבע הרביעי.
4. גורם לך להעריך עוד יותר מה שהצ'יפס עשו מול הפאטס. הפאטס הגיעו עם תוכנית מושלמת (אחרת לגמרי) גם שם וקרקסו אותם. אבל בניגוד למקוויי וגוף, אנדי ריד ומהומס התעשתו ושמו 31 נקודות ב-32 מהלכים. בשורה התחתונה, מהדרייב הראשון מול הצ'ארג'רס, דרך איך שבריידי ניגש לראיון אחרי המשחק מול הצ'ארג'רס (בלי שישאלו על זה, אומר: אומרים שאנחנו שווים לתחת, אז נראה מה יהיה בארוהד. יהיה משחק מעניין), כול מי שפגש את הפאטס נכנס לתוך BUZZSAW.

5. אקורד סיום ראוי: בליצ'ק מתחבק עם אדלמן ובריידי אחרי המשחק, ואומר להם: "וגם עוד נחזור לפה." זה מה שיש לו להגיד להם 5 שניות אחרי שלקחו את השישית. פאקינג באד אס. האמא של כול הדיינסטי.

B&B 7 בפברואר 2019

התגובה הכי מעניינת. ח"ח

ק. 5 בפברואר 2019

גרייזס, תודה ענקית על של כתיבה משובחת עם ניתוחים מעולים, עם שימוש במיהולים המתאימים בסטט', ידע והבנה יוצאי דופן. חלק בלתי נפרד מהחוויה של הפוטבול. אין משהו שמתקרב לזה בעברית.
נקוווה שידגדג לך במקלדת ותבליח מדי פעם באופן לא מחייב.

נדב 5 בפברואר 2019

אולי הוא יעשה כמו פארב…

צחי 5 בפברואר 2019

תודה על המסירות והטורים המעולים.
רק משהו אחד על הראמס- שלושת הקבוצות האחרונות שהפטריוטס פגשו בסופרבול דעכו מאז- סיאטל, אטלנטה ופילדלפיה (אלא אם כן אתם מחשיבים ויילד קארד אנד אאוט להצלחה). הראמס נבנו כקבוצה שתשמיד את הפטריוטס, והם משכנו העונה את עתידם, והפסידו. לדעתי צפויה להם נפילה קשה בשנה הבאה.

פה איתמר 5 בפברואר 2019

אריאל,
מי זכה בהימורי הפלייאוף?

אריאל גרייזס 6 בפברואר 2019

בליצ'ק :))

יהודה המכבי פינת וויצמן 6 בפברואר 2019

תודה אריאל, אנחנו נסכים שלא להסכים בדברים מסוימים, אבל הרבה פעמים קרה שחיפשתי את הטור שלך דבר ראשון על הבוקר. מקווה שתמשיך לכתוב, יש לך את זה.

Odel.R 6 בפברואר 2019

לגבי המשחק – לרגעים חשבתי שאדלמן בנוי משלדת פחמן – הבחור פשוט חסין,
כנראה הוספיו לו אדמנטיום קצת לעצמות.

ולאריאל ………..המון המון המון תודה על שנים נהדרות!!
על כל הדברים הקטנים שהשכלתי ממך ומהתגובות פה בטור.
ובאמת מה אם קצת התחשבות בנו???
עכשיו צריך למצוא אלטרנטיבה אחרי 7 שנים..בעעעאא (:

ביל וינוביץ' 7 בפברואר 2019

אומר זאת בגרייזסית צחה ורהוטה:
בגין תוכנו של הטור הזה (חלקו השני כמובן), הייתי זורק על המקום פלאג בגלל אנספורטסמנלייק-קאנדאקט, ומיד מעיף עוד 15 על ראפינג דה רידר!
נון-ריביואבל קול, כמובן. אין אפשרות לצ'אלנג'…

Comments closed