יש מלחמה, שמתם לב? / דורה קישינבסקי

כדורגל הוא כיף. גם אם לא גברים משחקים אותו

יש מלחמה, שמתם לב? היא מתנהלת באינטרנט ומעשי האיבה מתחילים כל פעם שמישהו כותב משהו על מונדיאל הנשים. אולי זה לא היה צריך להפתיע אותי. יש מלחמה באינטרנט כל פעם שכותבים משהו על כדורגל. או נשים.

זה הולך ככה: מצד אחד עומדות הספורטאיות עצמן, ביחד עם אוהדות ואוהדי ספורט נשים, שבאו לדחוף את המונדיאל. ביחד איתם התאחדויות כדורגל וגופי התקשורת הממוסדת, שכנראה מרגישים רע אחרי שנים של התעלמות עד דיכוי ממוסד והחליטו לפרגן לכדורגל הנשים – או לפחות להגיד שהם מפרגנים (נגיד, ב״כאן״ עשו הייפ למונדיאל אבל לא הרחיקו לכת עד כדי לשדר את המשחקים בטלוויזיה. או לפחות להזרים באתר באיכות של יותר מ-4×4 פיקסלים). פרשנים עם כוונות טובות מדברים על העצמה ועל לתת בטחון עצמי לילדות, משווים בנדיבות יתרה את השחקנית הזאת למסי ואת ההיא לקרויף, מתלהבים בנימה פטרונית משהו מכל מסירה ומשדרים וייב של קמפיין צדקה למען כלבלבים חולי סרטן.

מצד שני עומד נחיל חולני של פעוטות בוכיים שנחת על האינטרנט כדי להגיב לכל איזכור של מונדיאל הנשים "אבל למה לדבר על זה", "זה לא מעניין", "זה לא כדורגל", "לבנות יש כינים". יותר משיש להם מטרה ספציפית למחאה הזו (מה הם רוצים? לסגור את מונדיאל הנשים? לא לשדר אותו בטלוויזיה? ממילא בקושי משדרים אותו), הם באו להתלונן על עצם הקיום של נשים. "למה צריך אותן", הם מתייפחים על הרצפה בסופר. "זה מיותר ולא הוגן. לפני שהן נולדו אבא ואמא אהבו רק אותנו וכל המתנות היו בשבילנו".

הטיעונים שלהם נגד כדורגל נשים מתחלקים לכמה אסכולות:

 

  • הטיעון ההיסטורי: "נבחרת הנשים של ארה״ב נוצחה ע״י נבחרת נוער ב-1754. הן יוסלס!"
  • הטיעון הביולוגי: "נשים לא מהירות וחזקות כמו גברים, ואין להן אפילו אשך אחד"
  • הניסיון האמפירי: "ראיתי פעם משחק של קבוצת נשים. היה גרוע. נשים לא יכולות לשחק כדורגל. מ.ש.ל"
  • פינת הקומדיה: "מתי הן מספיקות לגהץ תכינו לי סנדוויץ׳ חה חה אני בתול"

 

מול סערת האג׳נדות והאמוציות הזו עומדת אוהדת הכדורגל התמימה (אני) ואומרת: ״רגע, לא, אולי פשוט תסתמו כולכם את הפרצוף״. כי נכון שלגברים יש יתרון פיזי עצום על פני נשים, בכדורגל ובענפים אחרים, אבל מה זה משנה? הבנות האלה לא משחקות נגד בנים, הן משחקות נגד בנות אחרות. ובניגוד לאתלטיקה, בכדורגל מראש לא באנו כדי למצוא את הבן אדם שבועט הכי חזק בעולם, אלא את הקבוצה שגורמת ללב שלנו לקפוץ הכי גבוה.

אני גם לא מתעניינת במיוחד בקידום ספורט הנשים. אל תבינו אותי לא נכון, יש לי סימפטיה גדולה לנשים, כמה מחברותיי הטובות ביותר הן כאלה, אבל אני לא ספורטאית (הפעילות הגופנית הכי מאתגרת שאני מבצעת היא לאכול סנדוויצ׳ים עבים) ובשבילי באופן אישי הסיבה היחידה לראות כדורגל היא שהוא כיף לצפייה.

***

אז האם מונדיאל נשים זה כיף? הלכתי לבדוק בעצמי.

הממצאים: זה מורכב.

לראות כדורגל גברים בליגות הגדולות בעולם או בטורנירים בינלאומיים זה לראות את העונה ה-150 של סדרה שהיא משחקי הכס, סטאר וורז, הארי פוטר והתנ״ך ביחד. הפאנדום הגלובלי העצום שצופה בסדרה הזאת כבר אהב ואיבד אינספור גיבורים, עקב אחרי אלף חוטי עלילה בלתי פתורים ומביא איתו הרים של רגשות לכל שוט וכל מילה בדיאלוג. כל מסירה וקרן עטופה בהילה של משמעות מעצם המיקום שלה בהקשר כל כך ענק ועשיר. השחקנים הם אולי חבורה של ילדים דבילים עם שרירי ירכיים בולטים וטעם מפוקפק בקעקועים ובנערות ליווי, אבל כרגע הם נושאים איתם את כל התקוות והטראומות של מיליארד איש. הגיבורים שלנו.

ובמונדיאל הנשים? עולם מקביל. ריבוט מוזר ומערער לאותה הסדרה. המגרש עדיין ירוק, השמיים עדיין כחולים וההולנדיות עדיין כתומות, אבל נעלם כל המטען המוכר. הבנות האלה קוראות לעצמן נבחרת ברזיל, בלי שיש להן תהילת-עבר לשחזר. ואלה אומרות שהן נבחרת אנגליה, אבל אין להן ביף היסטורי עם גרמניה או 30 שנים של כאב. אלופת העולם שמגנה על התואר היא ארה״ב, למען השם. איפה אני? כוח הכבידה עדיין עובד מלמעלה למטה? מים עדיין זורמים?

ואז הן מתחילות לשחק. הקצב טוב. לא בכל המשחקים, כמובן. יש נבחרות חובבניות לחלוטין ויש משחקים משמימים (אפילו יותר מבמונדיאל הגברים). אבל לנבחרות כמו צרפת, ספרד, אנגליה וכמובן האלופה ארה״ב (עדיין מוזר לי להגיד את המילים האלה ביחד) יש אנרגיה אדירה. אי אפשר לא להידבק בהתרגשות של האתלטיות הצעירות והחזקות האלה שבאו להוכיח את עצמן ולבעוט ליריבות בתחת השרירי שלהן.

כל מה שצריך נמצא שם: חלוצה גמדה ערסית משכונת מצוקה, הר-אדם ענקית בהגנה שמסתירה את השער וחצי מהיציע, בעיטות מסובבות לחיבורים, התלהבות פראית ואלימה אחרי שער. השוערת מזנקת כמו חתול, השופטת עיוורת, וחוק נגיעת היד אוצר בחובו את כל השרירותיות האכזרית של החיים בעולם שאין בו אלוהים. הקהל (לא ממלא את האצטדיון, אבל ממלא, נאמר, חצי ממנו) צבוע בצבעי הדגל ולובש את החולצות היפות שהשנה עוצבו במיוחד בשביל נבחרות הנשים. בקיצור, זה כדורגל. ולא סתם, אלא מונדיאל.

או לפחות גור של מונדיאל. אין במונדיאל הנשים את אותה העוצמה. הוא בונה את הכל – את ההיסטוריה שלו, את הקהל, את המשמעות – ממש עכשיו. אנחנו בעונה 3 גג של הסדרה החדשה הזאת והיא רק מתחילה לתפוס תאוצה, אז בינתיים מה שרואים לא יהיה מה שכולם ידברו עליו מחר במשרד, אבל מי שכן רואים יודעים שהם מצאו משהו שווה. ומה שטוב בספורט נבחרות זה שלא משנה אם יחסי הכוחות אחרים, ההיסטוריה אחרת וצריך ללמוד רשימה של שמות חדשים לגמרי – אני עדיין יודעת מיד בעד מי אני. הן חבורה של ילדות דביליות עם שרירי ירכיים בולטים וטעם מפוקפק בצבעי שיער, קוראים להן נבחרת אנגליה, ולחודש הקרוב, (גם) הן הגיבורות שלי.

ערן פוגש כדורגל
כשהדוראנט התקלקל (פודקאסט עם ציפי שמילוביץ׳)

121 Comments

דורפן 12 ביוני 2019

אנשים שלא אוהבים כדורגל נשים רלוונטים למונדיאל הנשים כמו שאנשים שלא אוהבים טניס רלוונטים לווימבלדון. אנשים שלא אוהבים טניס שעסוקים בלנגח את טורניר ווימבלדון הם אנשים שאין להם חיים.

אריאל גרייזס 12 ביוני 2019

זה נכון אבל להרגשתי זה לצמצם את זה להיבט אחד. בכדורגל נשים נכנס העניין המגדרי. כמו שהכותרת אומרת – זה לא סתם ניגוח, זה חלק ממלחמה. זה ניגוח על בסיס מגדרי. ו"הלאה הפוליטיקלי קורקט".

דורה 12 ביוני 2019

זה יותר כמו אנשים שמנגחים את עצם קיומו של הטניס ומסבירים שטניסאים לא נועדו להיות ספורטאים והם צריכים ללכת לעשות ספונג'ה. אם היתה הצפה של אנשים כאלה בכל דיון על טניס ואם טניס היה תחום צעיר שנאבק על הכרה ותקציבים.

מודי 13 ביוני 2019

תחליפי טניס בגולף וזה מתקרב למציאות

באבא ימים 16 ביוני 2019

אבל זה בדיוק העניין. המאבק על הכרה ותקציבים מתואר כמאבק לזכויות אדם. ברגע שהוא ממוסגר ככזה אנשים שהענף הזה "סתם" לא מעניין אותם מוצאים את עצמם שלא בטובתם בצד הלא נכון של ההיסטוריה.

אלכס 12 ביוני 2019

אחלה טור. האנלוגיה מבריקה, ומצאה מילים לבטא את הסנטימנט שאף פעם לא ידעתי להסביר לעצמי ולסובבים אותי.
שנקלים:
1. תפסת את הטיעונים יופי (הקטנות בצד).
2. באמת מרגיש כאילו עולם הספורט מתייחס לספורט נשים כמו צדקה ולא כמו ספורט.
3. אני בהחלט חושב שיש משהו בטיעון הביולוגי, אבל מסיבה שונה – משום מה אכפת לי יותר כשאני יודע שמה שמפלני הוא הטוב ביותר. לא אכפת לי מי האלופה בליגה השלישית, כי יש שתי ליגות שלמות שיותר טובות מזה. גם לא מעניין אותי אליפות רוסיה, אבל אני כן עוקב אחרי הטופ של הטופ. נכון, לספורט נשים יש את הטופ שלו ואני לא רואה סיבה למה עם הזמן זה לא יהיה טופ מעניין בפני עצמו. אבל אם להשתמש באנלוגיה שלך, זה יתחיל להבנות מעצמו בעונה העשירית…

נו מה, נגגל שעות משחק… נראה אם הסדרה החשה שווה

דורה 12 ביוני 2019

לגבי הטוב ביותר – בדיוק, לספורט נשים יש את הספורט שלו, הכל נורא נזיל בכדורגל ותלוי במה אתה רגיל להחשיב כחשוב. הליגה השניה באנגליה לא יותר טובה מליגת העל בישראל? ועדיין אנשים רואים את ליגת העל ולא יטרחו לעקוב אחרי ליגות שניות באירופה. אני רק פחדתי שהרמה במונדיאל הנשים תהיה נמוכה בקטע אובייקטיבי (אם יש דבר כזה) מכדי שאני אוכל להיסחף למשחק, כי אני רואה רק פרמייר ליג ומשחקי פסגה בלה ליגה וזה מה שאני רגילה אליו וזו רמה די גבוהה. אז אין בעיה כזאת, המשחקים במונדיאל הנשים אחלה. ברור, הרמה הממוצעת נמוכה יותר מאצל הגברים אבל לא כמו שגרמו לי לחשוש.

ועוד דבר… גם אם מחפשים את הכי "טוב"… מתישהו משחקי הנשים ישתוו למשחקי הגברים מבחינת הטכניקה, וגם אז הגברים עדיין יוכלו בקלות לנצח נשים בגלל הכוח והמהירות (והגובה בנגיחות). זה באמת משנה? זה משנה כשצופים?

דורה 12 ביוני 2019

לספורט נשים יש את *הטופ שלו

אורן השני 12 ביוני 2019

הטיעון של ליגת העל בעייתי, זה משהו שגדלים אליו, זמין ומדובר פי כמה מכל ספורט וליגה אחרת.

אלכס 12 ביוני 2019

לדעתי עניין של שייכות. זה שלי. גם אם זה לא הכי טוב, זה שלי ואני מושקע רגשית ומעוניין בהצלחתו. בין אם זה ילד או ענף ספורט זה תופס. לזה נראה לי התכוונה הכותבת כשהיא אמרה סדרה בעונה ה- 150… ראינו את ה 15-20 עונות האחרונות ואנחנו מושקעים בזה, זה שלנו. זה בדיוק מה שקורה כשאתה גדל עם משהו. בכדורגל נשים אנחנו עדיין לא מושקעים ולכן גם ההנאה לא כל כך שם בינתיים.

ישראל 12 ביוני 2019

איזה פוסט מעולה! את צריכה לכתוב כאן יותר, כותבת יותר טוב מהגברים ;)

דורה 12 ביוני 2019

אל תגזים. אומרים שנוצחתי על ידי נבחרת נוער ב-1985

ארם אבירם 12 ביוני 2019

אחלה טור! תודה!

רפאל 12 ביוני 2019

יש הרבה מיזוגניה בתגובות למונדיאל הנשים, אין בכלל ספק. ועדיין יש גם ביקורות לגיטימיות. למשל, העובדה שהשחקנית הטובה בעולם לא משחקת שם צורמת ועושה שירות דוב לספורט. הרי מסי בחיים לא יחמיץ מונדיאל. דבר שני, משחקים כמו אתמול של ארה"ב גם מוציאים שם רע לענף ולארה"ב. לתאילנד אין שום ביזנס להיות במונדיאל הזה, הבדלי הרמות פשוט תהומיים. וארה"ב ששמחה אחרי כל גול כאילו זכו כבר במונדיאל למול התאילנדיות הבוכות נראה רע.

אריאל גרייזס 12 ביוני 2019

איכשהו אבל, הביקורות האלו תמיד עולות בהקשר של ספורט נשים. אני לא ראיתי אף אחד מבקר את אליפות העולם ברוגבי, למרות ששם בשלבים המוקדמים יש תוצאות לא פחות מגוחכות מאשר מה שראינו אתמול. ומה זה "מסי בחיים לא יחמיץ מונדיאל"? ראיין גיגס מעולם לא שיחק במונדיאל. גם לא איאן ראש כשהוא היה אחד הגדולים בעולם. יוהאן קרויף לא שיחק ב-78. נראה לי יש נטיה (לאו דווקא לך, אלא באופן כללי) לחפש את השלילי. אתמול גרמניה פירקה 8-0 את אסטוניה, מישהו אמר שזה לא בסדר?

רפאל 12 ביוני 2019

לא חושב שזו ביקורת רק לגבי כדורגל נשים. כשפיפא הרחיבה את המונדיאל ל48 קבוצות היו ביקורות שהרמה תרד וקבוצות לא ראויות ישחקו שם. אין לי מושג לגבי רוגבי אבל בכדורגל אתה רואה איזה שחקן על מחרים מונדיאל שהקבוצה שלו הגיעה אליו? גיגס וראש שיחקו בנבחרת שלא הגיעה למונדיאל וקרויף חשש לשלומו. גרמניה ניצחה משחק מוקדמות לא במונדיאל עצמו כך שנראה לי שאין ממש ברירה פה.

אורן השני 12 ביוני 2019

ברוגבי מקבלים נקודות בונוס על סמך התוצאה

אריאל גרייזס 13 ביוני 2019

על ארבעה טרייז, לא על 50

אורן השני 13 ביוני 2019

סבבה, לי זה בכלל לא מפריע to run up the score ואפילו מביך שמתעסקים בזה, וכמו שרשמתי מטה גם לא מפריע לי מי שחוגג כל שער על יריבה חלשה אבל זה ספציפית משהו שאני יכול להבין למה הוא כן מפריע למישהו

דורה 12 ביוני 2019

כן, ראיתי טענות שהשמחה של האמריקאיות "לא ספורטיבית". ראיתי גם טענות שניקיטה פאריס מאנגליה חגגה שער באופן "אגרסיבי מדי". נראה לי אנשים צריכים לעצור ולחשוב על מה שהם אומרים ואם הם היו אומרים את זה על גבר.

לגבי הבדלי הרמות – זה נכון, וזה לא כיף, אבל זה מובן מאליו בתחום שעוד בונה את עצמו, לא? אין עדיין 24 נבחרות שמרגישות מקצועניות. מתישהו יהיו.

רפאל 12 ביוני 2019

יש לא מעט טענות על חוסר ספורטיביות אצל הגברים גם זה לא משהו יוצא דופן. שימי לב שאת עושה מה שאת יוצאת נגדו וזה החלוקה בין גברים ונשים. כל ביקורת על עניין ספורטיבי נתפסת כמשהו נגד הנשים בכלל.

לגבי הבדלי הרמות את צודקת. אבל אם כך, למה לעשות מונדיאל של 24 קבוצות?

דורה 12 ביוני 2019

לא כל ביקורת, יש הרבה דברים שאפשר להגיד על מונדיאל הנשים וזה יהיה לגיטימי והייתי ממש שמחה אם השיח היה ענייני יותר ופחות עוין מצד אחד ומנומס בהגזמה מצד שני. התגובות שראיתי לניצחון של ארה"ב, ספציפית, הריחו לי לא טוב. אולי אני טועה. כשיש כל כך הרבה שנאה באינטרנט לכדורגל הנשים קשה להבדיל מתי אנשים קוטלים סתם כי הם אוהדי כדורגל וזה מה שאוהדי כדורגל עושים. :)

אני לא יודעת למה יש 24 קבוצות במונדיאל. אולי לא צריכות להיות, אבל לא ראיתי את כל המשחקים ואני לא יכולה להעריך כמה מהנבחרות חוץ מתאילנד באמת לא צריכות להיות שם. נראה לי לא נורא אם יש מספר מסוים של משחקים מביכים בשלב הבתים.

austaldo 13 ביוני 2019

אתה יודע למה אדה הגרברג לא משחקת?
בעיני היא גיבורה

רפאל 13 ביוני 2019

אני לא יודע מה זה גיבורה, אבל היא פוגעת בספורט וגם במטרות שלה. היה הרבה יותר קהל לטענות שלה אם הייתה בגביע העולם ומדברת עליהם. או שעושה מחאוה בזמן המשחק. ככה הקול שלה לא נשמע כמעט ברעש של המונדיאל. זו זכותה כמובן אבל לא הכי חכם בעיניי.

Amir A 13 ביוני 2019

בדיוק אתמול ראיתי ביוטיוב את הניצחון 7-1 של גרמניה על ברזיל. הגרמנים שמחו אחרי כל גול כאילו הם זכו במונדיאל ואילו הברזלאים עמדו ובכו (כולל האוהדים). הטלוויזיה בכלל עשתה מטעמים מקלוז אפים על אוהדים ברזילאים מייבבים.

דורה 13 ביוני 2019

אם להיות הוגנים, זה היה חצי גמר וניצחון על המארחת, הגאווה יותר מובנת…

Dr.van nostrand 12 ביוני 2019

בכל זאת, מסתובבים פה אנשים שרואים כדורגל ישראלי וחושבים שזה כיף.
אנשים שרואים בייסבול וחושבים שזה כיף.
אנשים שרואים ליגות שלמות של כדורגל בידיעה מראש שתלויים בתוצאות ממגרשים אחרים ע"מ להשיג את המטרה, אם היא בכלל קיימת. אבל זה כיף להם.

בהתחשב בנ"ל, נשמע לי סביר לגמרי שמונדיאל הנשים יהיה כיף.

אדם 12 ביוני 2019

כתבת יפה ומדוייק.
אני מאד נהנה מרוב המשחקים שראיתי.
לא מוכן לראות כדורגל ישראלי גם אם תשלמו לי.

דובינסקי 12 ביוני 2019

כתבת יפה. אהבתי את הזווית של העונות וההבדל בין המטענים ההיסטורים שנסחבים לכל משחק. בהחלט רואים משהו שנכתב לנגד עינינו, להבדיל מעוד פרק בסדרה או עוד סיקוול.

אורן השני 12 ביוני 2019

פוסט יפה, מותר לא להתעניין גם בלי להיות גועלי אבל זוהי התרבות בה אנו חיים

אזרח ותיק 12 ביוני 2019

יופי. נהניתי לקרוא. בהזדמנות הזאת ובהקשר הזה, כדאי מאד לראות את הסדרה 'מגרש ביתי'. סדרה נורבגית על מאמנת שמקבלת מינוי לאמן קבוצה בליגת העל. לא מאד מתוחכמת אבל מהנה למרות הכל, וכל השאלות שדורה נגעה בהן בכתבה הזאת מקבלות ביטוי דרמטי בסדרה.

אלון 12 ביוני 2019

פוקס משדרים את כל המשחקים. בכל מקום מדברים על זה והבת שלי ברגע שהיא חוזרת היא ישר פותחת את הטלויזיה לראות משחק. אפילו בעבודה אנשים רואים ביחד את נבחרת ארה"ב. העולם מקום גדול, מי שרוצה שיראה ומי שרוצה שיתלונן.

קלופ 13 ביוני 2019

הבאז כמובן מלאכותי, כי זה הכי פיסי בעולם להעמיד פנים שנשים וגברים זה אותו דבר.

כל עוד הפימינזם החולני לא נכנס לנו לכדורגל האמיתי ומנסים לכפות תשלום דומה גם לשחקניות (כמו השטות בטניס, שלנשים משלמים אותו דבר על לשחק הרבה פחות) בשם "השוויון המגדרי", אז לא אכפת לי מההצגה המצחיקה הזו (העלק התרגשות מטורניר ברמת ילדים בני 14).

דורה 13 ביוני 2019

חחחחח! בא להדגים את הכתוב

ק. 13 ביוני 2019

כתוב פשוט מעולה (כנראה האכסנייה של גרייזס מחייבת).
לא יצא לי לראות וממש לעקוב, אבל לא רואה סיבה למה לא לפרגן ולקוות לטורניר מוצלח ומהנה שגם יקדם את כדורגל הנשים

דורה 13 ביוני 2019

ניסיתי דמיון מודרך כדי להיכנס לדמות של גרייזס, עבד חלקית. הצלחתי להיות נמוכה ורגשנית אבל לא הצלחתי לאהוב את ליברפול

יאיר אלון 13 ביוני 2019

גדול

אריאל גרייזס 13 ביוני 2019

די לשקר, שנינו אוהבים את ואן דייק, כל אחד מסיבותיו הוא

דורה 13 ביוני 2019

שנינו *אהבנו את ואן דייק. עכשיו הוא הזה ששבר לי את הלב בצ׳מפיונז.
Heaven has no rage like love to hatred turned
Nor hell a fury like a woman scorned

יאיר אלון 13 ביוני 2019

טקסט נהדר ומלא הומור.
כנראה שבאמת מה שהכי חסר כרגע לכדורגל נשים זה כל המטען הרגשי שבאים איתו למשחקים. אישית הפעם עוד לא ראיתי אף משחק, כנראה מפני שזה לא משודר בטלוויזיה ואני עצלן או לא יודע איך לקרוא לזה אבל משהו מדי בכדי לפתוח את השידור באינטרנט. המונדיאל הקודם מקנדה שודר למיטב זכרוני ביורוספורט (הפעם אני בסלקום ואין יורוספורט כך שאין לי מושג אם משודר שם שוב או לא) ונהנתי מכל משחק שראיתי בשלבי הנוק אאוט.

Notorious NBA 13 ביוני 2019

סתם בשביל הספורט – כי עובדות שכאלה בטוח לא מעניינות אותנו בטיעוני ספורט נשים – נבחרת ארה"ב הפסידה ממש לא כזה מזמן לילדים בני 14, והטופ של כדורגל הנשים מפסיד די בעקביות לקבוצות נוער לא טובות במיוחד. הפער בין ליגת העל לליגה השנייה באנגליה הוא טיפה בים לעומת הפער בין ספורט לספורט נשים. לא כל טוקבק הוא הכרזת מלחמה. הקטע הזה של להציג אנשים שבסה"כ לא מתעניינים בספורט ברמה כ"כ נמוכה כאילו משהו לא בסדר איתם ו/או למכור את זה כשיט מגדרי בעיקר עושה חרא שירות לספורט נשים.

אריאל גרייזס 13 ביוני 2019

כנראה לא קראת מילה ממה שדורה כתבה. אף אחד לא אמר לך להתעניין בזה. בטח ובטח אף אחד לא אמר לך שאתה לא בסדר אם אתה לא מתעניין בזה. הבעיה היא רק עם תגובות מזלזלות מהסוג הזה שחושבות שאם הרמה היא יותר נמוכה אז זהו – זה לא ראוי לצפיה.
לפי כל אינדיקציה, הטניסאית הכי טובה היום היתה מפסידה למקום 200 בעולם אצל הגברים. משום מה, זה לא מפריע לאף אחד לאהוב טניס נשים. קבוצת הכדורסל האירופאית הכי טובה לא תדגדג קבוצת NBA ואני לא מדבר בכלל על הליגה בארץ, ועדיין לאף אחד לא אכפת שמשדרים פה יורוליג או כדורסל ישראלי. אף אחד לא ניסה להציג מי שלא מתעניין בכדורגל נשים כמשהו שלא בסדר איתם, אבל אנחנו מצליחים למצוא את המיזוגנים די בקלות, מסתבר

Notorious NBA 13 ביוני 2019

כ"כ קשה לדבר עם פמיניסטים יא אללה שלנו. לא אמרתי ש*אתם* טוענים את זה, אבל הטיעון בהחלט קיים ונפוץ למדי. לראייה – סה"כ ציינתי דברים שאשכרה קרו באמת (כי אתה יודע, מציאות) בלי להכניס שיט סובייקטיבי והופ הפכתם אותי למיזוגן מזלזל ונבער. (אבל אף אחד לא טוען את זה כמובן…)
ועניין ההצפה מתקשר למשהו אחר שדיברתי אליו – הרצון לא להתייחס לספורט נשים כמפעל צדקה. חלק מהעסק זה לדעת להתייחס לרמה כמו שהיא – גם אם זה גורר זלזול סטייל אוהדי אן בי איי ביורוליג ובכדורסל מקומי אם נשתמש בדוגמה שלך אריאל – ולא ישר לקפוץ למקומות של לייחס את זה לחשיבה שזה חרא שלא ראוי לזמן מסך.
לגבי טניס – יש כמות פסיכית של שיווק שנכנסת לתוך השאלה למה צופים בזה, בכל זאת, ספורט אינדיבידואלי עם מתחרות שאין להן בעיה להשתמש במראה ומיניות שלהן (בין היתר) כדי לשווק את הענף, כך שזה ממש לא רק ממניעים טהורים ומקסימים כמו שכתבת.
כמו כן – הדחיפה של כל מיני גרסאות ביזאריות של פסאודו שוויון (למשל, לשלם לטניסאיות שכר זהה על פחות זמן עבודה ברמת תחרות יותר נמוכה או מאבק השכר של הכדורגלניות בארה"ב שמקבלות חלק יחסי גדול יותר מההכנסות של הגברים) מתדלקות חלק נכבד מאוד מהכעס וכל השיט שיש בשיח הנ"ל.
אני יודע שקשה מאוד להודות בזה כשאנחנו כ"כ עמוק בתוך האידיאולוגיה אבל לא הכל שם כ"כ חד צדדי וטובים מול רעים כמו שאנחנו כ"כ אוהבים לספר.
ושוב – לא כל טוקבק של איזה חמור תחת שווה התייחסות ומהווה הכרזת מלחמה. אלא אם כן בא לנו שזה מה שיהיה…

קלופ 13 ביוני 2019

תגובה מושלמת קונור.

דורה 13 ביוני 2019

הטוקבקים של החמורים המיזוגנים שאנחנו מתייחסים אליהם הם בדיוק גם מה שאתה כתבת, אז אני לא רואה איך אתה חושב שאתה טוב יותר. ליטרלי עשית הפרדה בין ״ספורט״ ל״ספורט נשים״.

Notorious NBA 13 ביוני 2019

ליטרלי זאת המציאות כפרה. אלא אם כן זה שיש הפרדה מגדרית מוחלטת בעולם שלנו (ספורטאי פעיל ומאמן) היא בכלל הזיה מונפצת שרק מיזוגנים מרושעים רואים. מכירה הרבה אנשים שמרגישים צורך להוסיף את המילה "גברים" לספורט רגיל?

קלופ 13 ביוני 2019

אבל אין באז כזה מטורף ומוגזם מסביב לליגת העל או סוגי ספורט נחותים אחרים. לא ראיתי שאנשים משתגעים מהמונדיאליטו… שבו גם הקבוצה החלשה ביותר מפרקת את ארה"ב 30 אפס.

זה הבאז המוגזם שיוצר אנטגוניזם למשהו שסך הכל יכול להיות נחמד.

דורה 13 ביוני 2019

״אין לי שום דבר נגד הנחותות האלה שמשחקות פחות טוב מילדים, המשחק שלהן היה יכול להיות נחמד אם הן היו יודעות את מקומן״. זה מה שאתם מחשיבים לתגובה הגיונית ושקולה

קלופ 13 ביוני 2019

בדיוק. והמקום שלהן מבחינת רמה ועניין לא מצדיק את הבאז המוגזם הזה.

אותו דבר מעצבן עם טניס נשים. חוסר השוויון שמה רק מייצר אנטגוניזם לספורט שיכול להיות מעניין קצת.

דורה 13 ביוני 2019

קראת את הטור? קראת משהו מהטור? אתה יודע עברית? אתה צריך שאני אנקד? מי שלא מתעניין בכדורגל נשים — סבבה! שלא יצפה. זה רק ספורט ויש הרבה ספורט אחר לראות בעולם. אבל מי שמציף באופן אובססיבי כל איזכור של כדורגל נשים בתקשורת ובאינטרנט בתגובות של ״למי אכפת״ ״למה לדבר על זה״ ״כדורגל נשים זה חרא״? יש שם הרבה מעבר לחוסר עניין. יש שם שנאה גדולה וכעס גדול, וזה שקוף וזה מגוחך. תתבגרו.

לגבי הרמה — נשים לא יכולות להתחרות עם גברים, נקודה. ההבדל הפיזי גדול מדי. גם סרינה וויליאמס לא יכולה לנצח גברים שרחוקים מהטופ של הטניס ועדיין אנשים רואים ומעריכים טניס נשים בגלל הספורטיביות, הטכניקה, האישיות ובקיצור כל מה שיפה בספורט, ולא מציפים את האינטרנט בתגובות מזועזעות על זה שיש ״ספורט ברמה כל כך נמוכה״ בטלוויזיה שלהם. אולי כי חובבי טניס הם לא בני 3 מבחינת ההתפתחות המנטלית.

אני רק שאלה 14 ביוני 2019

רק כדי להבהיר – אז לעשות באז ולקדם כדורגל נשים, רק מעצם העובדה שהוא של נשים (הרי, הסכמת שהוא לרוב לא ברמה מקבילה של כדורגל גברים), זה בסדר והכל טוב, בשם הספורטיביות, האישיות ומה שיפה בספורט. אבל להגיד "למה אתם עושים באז? הרמה לא באמת מצדיקה את זה" זה אובססיביות מיזוגנית?

דורה 14 ביוני 2019

לא, זה לא מה שאמרתי בשום צורה ואתה סתם מנסה בכוח לנצל לרעה את זה שאני מדברת בכנות ולא בסלוגנים ומודה בניואנסים. קודם כל ההבדל הפיזי הוא לא הבדל ב"רמה", אלא אם רמה זה מבחינתך רק מי בועט הכי חזק. לכן הטיעונים של "קבוצות נערים מנצחות קבוצות נשים, סימן שנשים גרועות בכדורגל ואין סיבה לצפות" הם מפגרים. שנית, אם מונדיאל הנשים לא ברמה של מונדיאל הגברים (ויש ויכוח על זה פה, אבל מההתרשמות שלי זה נכון, יש פחות נבחרות טובות, והרי יש פחות נבחרות באופן כללי) זה לא אומר שרואים אותו "רק כי הוא של נשים". גם מונדיאל הגברים לא ברמת הכדורגל הכי גבוהה, למה רואים אותו? למה מדברים עליו? הוא נחות לעומת ליגת האלופות, לא? איכשהו על כל טורניר אחר בעולם בכל רמה שהיא זה בסדר לדבר. התגובה העוינת מתפוצצת ברמות האלה רק כשזה כדורגל נשים, אולי בגלל שזה לא באמת קשור לרמה (כמה שמגזימים בכמה שהיא נמוכה) וזה רק תירוץ.

אני רק שאלה 15 ביוני 2019

א. שמח שהבהרת. לא מנסה לנצל לרעה כלום – כך הבנתי ממה שכתבת ורציתי להבהיר (כתבת "מי שמציף…יש שם שנאה גדולה").
ב. אני חושב שכן יש "כעס" ו"תחושת נגד" מצד אנשים מסוימים, כי יש הרגשה שמנסים לדחוף ולקדם כדורגל נשים, לא מהיותו סיפור, מעניין, או מרגש (כמובן שלא בגלל הרמה, כאמור), אלא *מעצם היותו ספורט נשים*, באיזשהו סוג של אפליה מתקנת או משהו בסגנון.
** בקיצור, נדמה לי שההאפליה המתקנת הזו (או, תחושה שזה מה שמוביל את העניין) היא שיוצרת תגובת נגד קיצונית.**
ואכן, עובדה היא שאין התמרמרות כנגד טניס נשים, שידורים של ג'ודו נשים באולימפיאדה, או אפילו כדורסל נשים מקומי בימי הזוהר של רמת השרון/אליצור רמלה (ולא שזה הביא הרבה רייטינג בזמנו).

דורה 15 ביוני 2019

כן, יש "העדפה מתקנת", הזכרתי את זה בטור. מי שפעם התעלמו מכדורגל נשים ואפילו אסרו על קיומו (התאחדות הכדורגל האנגלית נגיד) מנסים לכפר על חטאי העבר. אני בעד זה עקרונית, כי כדורגל זה לא רק כדורגל, זה מייצג דברים, אבל כצופה, זה יכול להיות מרתיע גם בשביל בחורה פמיניסטית כי זה יוצר רושם שאין מה לראות את מונדיאל הנשים בשביל הכדורגל עצמו אלא רק בשביל תמיכה באיזשהו אקטיביזם שפחות מעניין אותי כרגע. בכל אופן, כמו שכתבתי בטור, אחרי שניסיתי ראיתי שהרושם הזה היה מטעה, הכדורגל כיפי (גם "הרמה" הקדושה שלך סבבה) והכל טוב.

לגבי ההתמרמרות על פמיניזם, אפליה מתקנת ותרבות הפיסי הרעילה או מה שזה לא יהיה – אני לא מסכימה שזה מיוחד לכדורגל נשים, כאילו וואו זה קיים בכל מקום שיש בו אשה שאומרת משהו או עושה משהו. במיוחד בתחומים שגברים תופסים כצעצוע אישי שלהם כמו כדורגל, גיימינג או קומיקס. אתה לא חייב להסכים, אבל התחושה שלי היא ששום גישה לדיבור על כדורגל נשים לא תעזור לזה שסוג מסוים של בנים פשוט לא רוצים להיתקל בנשים מחוץ לפורנהאב, והם לא יהיו מרוצים כל עוד יש אשה מחוץ למטבח. אז צריך פשוט להמשיך עם השיירה ולתת לכלבים האומללים האלה לנבוח.

ירוק (עומרי) 13 ביוני 2019

אחי, אתה יודע לקרוא? רק מוודא.

דורה 13 ביוני 2019

הדוחים האלה ממש בוחנים עד הסוף כמה רצון טוב נשאר כלפיהם מאז הפיגוע, הא? :(

אמוץ כהן-פז 13 ביוני 2019

זו דרכם להתפרנס, מאז ומתמיד.
אפשר לאהוב, אפשר לשנוא ואפשר ׳לרשום שזה קיים׳ (אני).
בשם חופש הביטוי נלחם לאפשר זאת.
שיהיה.

דורה 13 ביוני 2019

חופש הביטוי אומר שהם יכולים לפרסם את זה בלי להיכנס לכלא או לקבל כדור בראש. חופש הביטוי לא אומר שלא צריך לעשות מסע הסברה נגד החרא המיזוגני הזה (וכן, הם גם גזענים ואיסלמופובים) עד שיסגרו את העסק בגלל חוסר כלכליות. אבל נשאיר את זה לצרפתים.

קלופ 13 ביוני 2019

אין דבר כזה איסלאמופיבה לעזאזל!!!! אני הומו, ואני מת מפחד, אמיתי, מהאיסלאם המטורף והרצחני… כי בהמון מדינות מוסלימיות רוצחים הומואים לפי חוקי השריעה המטורפים ולפי בקשת מוחמד עצמו. ובמדינות אחרות שאין חוקים כאלה, העם עצמו דואג לרצוח הומואים. וזה בלי להזכיר את מה שהם עושים לנשים עצמם, למיעוטים הדתיים ומיעוטים אחרים.

אז בבקשה, חלאס עם הפיסי המטורף הזה שלכם!!!! אין דבר כזה איסלאמופיבה!! זה פחד אמיתי ורציונלי לחלוטין מאדיולוגיה מסוכנת ומטורפת.

דורה 13 ביוני 2019

איסלאמופיבה זה באמת לא דבר

אמוץ כהן-פז 13 ביוני 2019

דורה
לשארלי הבדו אין אידיאולוגיה אנטי איסלאמית, הם לא סובלים אף דת.
את רוב זמנם הם מקדישים לכיסוח הכנסיה הנוצרית.
ה׳איסלאמופוביה׳ זו פיקציה (גאונית למטרתה) שמטרתה למנוע, ב׳טוב׳ או ברע, כל ביקורת על האיסלאם.

דורה 13 ביוני 2019

טוב זה לא המקום להיכנס לזה, אבל קריקטורה של אשה מוסלמית שמחייכת ברשעות ויורה אינספור תינוקות מהפות כדי לכסות את צרפת זה דוגמה טובה ללמה המציאו את המילה איסלאמופוביה. לא מפתיע אותי שהם חושבים שבפרוס מונדיאל הנשים צריך להזכיר לכולם שנשים הן רק כוס וכוס זה מצחיק.

קלופ 13 ביוני 2019

ובכן דורה, כשאין מה להגיד, ולא יודעים לענות לטיעון אמיתי, מנסים לתקן את האיות. יפה.

תמשיכי לחשוב שאסלמופוביה( שמחה עכשיו??) זו המצאה של גזענים במקום להלחם באידיוליגה המסוכנת הזו, שמשום מה השמאל העולמי וכת הפיסי מגינים עליה בחירוף נפש.

ואגב, אין דבר יותר עלוב ופתטי מפמינסטיות שמגינות על האיסלאם המבחיל. ליבי עם הנשים המולסלמיות שננטשו על ידיכן.

דורה 13 ביוני 2019

אם היתה לך איזושהי הערכה לקלופ לא היית כותב את השם שלו מעל השטויות הפסיכיות שאתה מקליד

קרסקי 13 ביוני 2019

הסגנון הוא האדם. תגובתך תוקפנית ודוחה. לא השבת לטענה לגיטימית וכלל לא חסרת בסיס של הכותב מלבד ביטולן כ"שטויות פסיכיות".

הינך מדגישה את ההבדל הפיזי בין גברים ונשים כסיבה לנחיתותן במרבית ענפי הספורט (לדעתי הצנועה לא כך כשמדובר בהתעמלות) אך יש לי שאלה: מדוע ישנה הפרדה מגדרית בתחרויות שחמט ברמה הגבוהה. מדוע אין דרישה של הפמיניסטיות לתחרות מעורבת על אליפות העולם? להזיז את הכלים יש להן מספיק כוח…
אני צופה בכדורגל יותר מחמישים שנה, וברגע שהיכולת במקומות שונים ירודה חדלתי לצפות. למשל אינני רואה כדורגל ישראלי זה שנים רבות. וזה גם ההגיון המנחה אותי לא לצפות באליפות העולם לנשים, אם כי כשמדובר בכדורגל נחות הרי יש להן יתרון מול כדורגל גברי נחות כיוון שהנשים ברובן נאות לעין הצופה הגברי. הן רגילות במבנה הגוף, כצעירות שהינך רואה מהלכות ברחוב. לוואי שנשים היו מתעניינות הרבה יותר בכדורגל, ותרומתן של כותבות ומגיבות לאורך השנים בבלוג תמיד הייתה משב רוח מרענן. לרוע המזל, כדרך משבי רוח הם באים ונעלמים.

דורה 13 ביוני 2019

חוששתני כי הינך פלוץ עצום.

אריאל 13 ביוני 2019

מציע לך בפעם הבאה לכתוב פשוט אשכרה על מונדיאל הנשים. לא על למה הוא לגיטימי או לא.
שחקנית עם סיפור מעניין, לינק למהלך יפה, נבחרת מרגשת וכו' ככה באמת תעשי שירות לספורט שאת אוהבת ותחשפי גם אותנו. התחושה פה שבאנו להתווכח על מגדר לא באמת על הספורט עצמו.

דעתי האישית שאין ספק שהרמה נמוכה אבל זה לא משנה. המבחן הוא אם יש לזה שוק או יהיה בעתיד. בהקשר הזה אין שום סיבה שב"כאן" יקדישו שידור לאירוע בו לא צופים. יעזור גם אם ציבור הנשים יתעניין בהיקפים יותר גדולים.

אריאל גרייזס 13 ביוני 2019

אתה מודע לפרדוקס בדברים שלך? איך אנשים יצפו באירוע אם אף פעם לא משדרים אותו ולא נותנים לאנשים הזדמנות בכלל להכיר את הספורט הזה?
והפתיחה שבה אתה מציע לה על מה לכתוב זה האמא והאבא של הסגברה. מזל שאתה פה כדי להסביר לה על מה כדאי לה לכתוב.

אריאל 13 ביוני 2019

התחפפתם. כתבתי לה הצעה אמיתית ממקום טוב. אתם רוצים לראות בכל דבר מיזוגניה והסגברה לכו תתווכחו עם ההם באינטרנט. אתם פשוט תמונת המראה שלהם.

דורה 13 ביוני 2019

למה אתה חושב שבאתי ״לעשות שירות״ למשהו? פספסת את הקטע שכתבתי בפירוש שלא מעניין אותי לקדם שום דבר ושזאת הפעם הראשונה שאני רואה כדורגל נשים? באתי לחלוק חוויה שהיתה לי של להרגיש איזה שיח מאוד סוער וקרבי באינטרנט ואז ללכת לגלות בעצמי מה זה הדבר הזה שנלחמים עליו ואם יש בו משהו מעניין בשבילי מעבר לאג׳נדות. יצאו לי מזה כמה תובנות שחשבתי שיעניינו חובבי כדורגל אחרים. אם אתה רוצה להיחשף לכדורגל נשים יש הרבה שבאמת מכירים וכותבים על זה.

Notorious NBA 13 ביוני 2019

ליטרלי זאת המציאות כפרה. אלא אם כן זה שיש הפרדה מגדרית מוחלטת בעולם שלנו (ספורטאי פעיל ומאמן) היא בכלל הזיה מונפצת שרק מיזוגנים מרושעים רואים. מכירה הרבה אנשים שמרגישים צורך להוסיף את המילה "גברים" לספורט רגיל?

דורה 13 ביוני 2019

״ספורט רגיל״. אין, אתה יצירת אמנות. תהיה בריא.

פרקש 13 ביוני 2019

קודם כל אריאל תודה על הטור זה באמת נושא שמעניין אותי לאחרונה.
עכשיו ואיך שאני רואה את הנושא.
קודם כל אני מרגיש כמו שדורפן כתב בתגובה הראשונה- אין מה לחזור עליה זה סיכום מצוין.
עכשיו ואיך שאני מרגיש ספציפית לכדורגל נשים, ולכדורגל בכלל.
אני לא אוהד. הקבוצה שאהדתי בילדותי היא הפועל פת שכבר שנים לא רלוונטית. נכון בהחלט אפשר לומר עלי (אני גם אומר על עצמי) שאני לא אוהד אמיתי כי אוהד אמיתי וכו'.
אבל אני כן חולה על כדורגל. שרוף על כדורגל. משחק בכל הזדמנות שיש לי ורואה משחקים בכל הזדמנות שיש לי.
אבל מה שאני רואה סביב ההייפ של האפליה וזה שחובה לקדם את כדורגל הנשים על רקע האפליה שהייתה במשך השנים אני קצת לא מבין..
בתור בנאדם שחולהה על כדורגל מה לי ולכדורגל נשים? אין לי שום סיבה לראות כדורגל ברמה נמוכה בצורה כל כך משמעותית מהכדורגל שאני רגיל ואוהב לראות. במיוחד לאור ההתקדמות המטאורית של רמת הכדורגל באירופה בעשור האחרון.
כמובן שאני לא מסכים עם הערות נבזיות נגד נשים ונגד כדורגל נשים אך קשה לי להבין למה ה"דחיפה" הזו לקידום שלו על רקע של "צריך לתקן"..
זה ספורט. משעמם אותי לראות גולף לכן אני לא רואה ומשעמם אותי לראות כדורגל נשים ולכל אני גם אותו לא רואה. מי שזה מעניין אותו וחושב שזה ספורט מעניין- שיהנה. למה כולם צריכים לשמוע שזה בעצם לא פחות טוב מהכדורגל גברים?

קלופ 13 ביוני 2019

כי אלה הם חוקי כת הפיסי המטורללת. זה הדבר "הנכון" וה"פרוגרסיבי" לעשות. אתה מוכרח להנות מכדרוגל ברמה כל כך נמוכה, כי אם לא, אתה מזוגן. מבין את האבסורד??

ושוב, אם לא הדחיפה הכל כך מוגזמת, אפשר היה להנות. אבל ברגע שהפכו את זה למזוגניה, אנחנו חוזרים לאותם נושאים מאוסים.

דורה 13 ביוני 2019

אם אני אחלק תעודות שהרשיתי לכולם לא לראות שום משחק כדורגל שלא בזין שלהם לראות, זה יפתור את הבעיה?

פרקש 14 ביוני 2019

דורה.
א. מצטער שלא נתתי לך קרדיט לכתבה רק אחרי שכתבתי ראיתי שאת כתבת.. אז תודה
ב. לדעתי חבל שאת מנסה לתקוף יכול להיות שזה לא השתמע מהתגובה שלי אבל לפחות ניסיתי לתת תגובה עניינית.
מעניין אותי לשמוע את דעתך.. גם אם דעתך היא שאני סקסיסטי- אני אשמח לדעת שמישהו חושב ככה (כמובן עם נימוק) כי זה יפתח לי כיווני מחשבה.
אני לא מגיב פה כדי להתווכח אלא כדי להתדיין

דורה 14 ביוני 2019

לא התכוונתי לתקוף אותך אישית, זה היה תסכול מצטבר על הטיעון הנפוץ הזה שכאילו מישהו מנסה "להכריח" אתכם לראות כדורגל נשים.

נגיד, אם מישהו אומר לך בפירוש באיזה טוויטר או משהו שלא לראות כדורגל נשים זה עושה אותך סקסיסט – תשלח אותו אליי אני אטפל בו. אבל אם הבעיה היא רק שיש הייפ — איך זו בעיה? יש אובר-הייפ מטורף על כל משחק כדורגל של גברים בכל מסגרת בכל ארץ, כדורגל זה הנושא הכי חפור ומדובר בעולם שהכי קושרים לו כתרים מוגזמים, הכל נורא דרמטי והיסטורי. אז פעם ב-4 שנים נזכרים גם בכדורגל נשים ומדברים עליו חודש, זה כזה אסון?

פרקש 15 ביוני 2019

אם הבנת מהתגובה שיש לי בעיה נגד ההייפ סביב המונדיאל אז חלילה. באמת אין לי. התכוונתי שפשוט קיבלתי רושם שההייפ הלך לכיוון של האפליה (במקום ללכת לכיוון של הכדורגל)
הייפ כזה גורם לי לחשוב את מה שכתבתי- מוזר שכתבי ספורט (בכללי, לא ספציפי את) מנסים להעביר לי רושם שכדורגל נשים זה בדיוק כמו כדורגל גברים והסיבה שהוא לא פופולרי היא השובנסטים שמנהלים את עולם הכדורגל ומפלים בכוונה.
אני לא עיוור ובטוח שהייתה ועדיין ישנה אפליה אבל לא יודע אם הדרך לקדם את הספורט היא בהדגשה של האפליה במקום הדגשה שזה פשוט ספורט ככל שאר סוגי הספורט שבטוח יש לו קהל ובואו ננסה שהקהל הזה יהנה ממנו.

דורה 15 ביוני 2019

חחח אבל מה בדיוק אתה רוצה שהם יעשו? כמה כתבים פשוט מדברים על הכדורגל וזה מעצבן בנים באותה מידה?
אייטם: "בואו לראות את הולנד נגד קמרון, זה יהיה כיף כי ככה וככה ורקע ושחקניות"
תגובות: "לכו תזדיינו עם האג'נדה הפמיניסטית שלכם ותחזרו למטבח"
⁦‍♀️⁩

פרקש 15 ביוני 2019

תראי. האמת שזה בעיקר כתב אחד שאני אוהב לקרוא בדכ שכותב על זה לאחרונה לקראת המונדיאל (ראיתי גם אחרים אבל אותם אני לא קורא באופן קבוע). ובהחלט מה שלפחות ציפיתי ממנו זה פשוט לדבר על כדורגל נשים בכללי ועל המונדיאל בפרט. נראה לי שגם הייתי קורא. במקום זה אני קורא ומגלה שכתבה אחרי כתבה עוסקת בכעס על האפליה. אני לא אומר שהנושא לא מעניין ואני לא מצפה או דורש שכתבים יכתבו רק על דברים שלי ספציפית בא לקרוא, רק מה שניסיתי לומר פה שלפחות בעיניי זה קצת מעורר אנטי לנושא, וחבל.

אריאל גרייזס 13 ביוני 2019

איפה ראית שמישהו אמר שזה לא פחות טוב מכדורגל הגברים? ואם משעמם אותך – אל תראה. אני חושב שזה די ברור מהפוסט של דורה

קרסקי 13 ביוני 2019

הגד לי אתה חש בנוח עם שפת הביבים שלה? אילו מגיבים אחרים בבלוג, לרוע המזל מרביתם גברים, היו משתמשים בשפה כזו, בכל הקשר, אתה ודורפן הייתם חוסמים אותם. עד כדי כך התערפלו חושיך כגבר-פמיניסט?

דורה 13 ביוני 2019

הוא מקבל אותי כמו שאני – נחותה אבל נאה.

קרסקי 14 ביוני 2019

ובכן,

ראי לאן הובלת אותי. לראשונה בחיי כתבתי משהו שרומז שיש לחסום את זכות הדיבור של מישהו או מישהי. כוונתי שאם שפה זו מותרת לך, בבקשה גם למגיבים אחרים באתר.

נכנסתי לאתר שלך והגעתי למסקנה שבין התכוונת לכך או לאוו, "פלוץ עצום" מפיך הוא מחמאה. ואם התכוונת להעליב אינני יכול לכעוס על אוהדת טוטנהאם כיוון שאני אוהד טוטנהאם מימים שטרם נולדת, (ובכך כנראה הבנתי באופן תת-הכרתי שנגזר גורלי להיות מפסידן), ואף ראיתי אפילו בארץ את הקבוצה בימיהם של פיטרס, גילזין וג'נינג'ס. את האחרון ראיתי אף ביכולת מדהימה במדי נבחרת צפון-אירלנד בארץ שכבר היה הרבה מעל לשלושים.
זה היה עידן אחר בו הרבו קבוצות אנגליות לשחק בארץ כיוון שאז עדיין ה"גארדיאן" לא הפיץ את הדעה המקובלת בבריטניה של היום שישראלים אוכלים תינוקות "פאלסטינים" לארוחת בוקר. (טוב, מוטיבים לעלילות דם באנגליה לא חסרו אף פעם, אך יתכן שקיבלו השראה מסאטירה נפלאה של סוויפט בה הציע לפתור את בעיית הרעב באירלנד בכך שהאירים יולידו ויאכלו תינוקות בני-שנה – אז בשרם טעים.) בעידן רחוק יותר, סקוט, העורך של ה"המאנצ'סטר גארדיאן" – המקור של הגארדיאן הנוכחי – היה ציוני נלהב והיה גורם חשוב ביזימת הצהרת בלפור, וכ-25 שנה לפני כן נכתב הרומן הציוני הראשון אי-פעם על ידי אליוט, "דניאל דירונדה". (הומחז בטלביזיה ואת הגיבורה שיחקה רומולה גאריי, חצי יהודיה שנולדה ונעוריה עברו בהונג-קונג אך מכונה The Flower of England. כנראה גם בגלל שאינה זקוקה לחמצון השיער.)

אינני ברשתות החברתיות מסיבות עקרוניות ולכן אינני מודע לדברי הבל פוגענים כלפי נשים וכדורגל. במחשבה שניה אם מטרת הפוסט שלך היה לצאת מול הזרם העכור הזה אזי הוא מבורך וראוי.

דורה 14 ביוני 2019

תודה קרסקי, אבל תסתכל על התגובה הקודמת שלך, אתה לא חושב שאתה חלק מהזרם העכור הזה? אתה מתנגד לטיעון שנשים מפסידות לגברים בכדורגל בגלל הבדליים פיזיים ואומר שזה ככה גם בשחמט (מסקנה: נשים פשוט נחותות אינהרנטית בכל דבר פיזית ושכלית), ואז אתה מסביר שכדורגלניות הן אמנם ספורטאיות גרועות אבל לפחות הן יפות, או לפחות לא מכוערות יותר מאשה ממוצעת ברחוב. אתה נשמע כמו כל ילד מרושע שמגיב בטוויטר לציוצים של BBC Sport על מונדיאל הנשים. ואז אחרי שהסברת לי (אשה, אגב) כמה נשים נחותות ולא טובות לשום דבר חוץ מלעשות יפה בעיניים לגברים, אתה מתלונן שאני מגיבה לזה בשפה לא מנומסת, כי הרי זה העיקר.

פרקש 14 ביוני 2019

אריאל- לא ראיתי את זה בפוסט הזה כי זה לא כתוב בו. כן ראיתי את בשבועות האחרונים בכל מיני כתבות שקראתי על הנושא באופן כללי בתגובה שלי דיברתי על הייפ שיש סביב הנושא הכללי לא רק ספציפית מה דורה כתבה בפוסט.
אבל האמת עכשיו שקראתי את שאר הדיון שהיה פה מעליי אני חייב לומר שמאוד יצא לי החשק להמשיך את הדיון הזה כי מסתבר שכל תגובה שלא "נשמעת טוב" גוררת ישר ריב.
אין לי מה לריב. אני נכנס לקרוא ולהגיב לכתבות באתר הזה בדיוק כי זה לא ככה פה. (בד"כ)

תום 13 ביוני 2019

שני הסנט שלי לגבי ארה"ב – תאילנד: גועל נפש ואני מקווה האמריקאיות יודחו במהרה. לאלו שמשווים את זה לגרמניה – ברזיל, הגרמנים בבירור הורידו הילוך אחרי שזה היה 5-0 בדקה ה-30 ומשהו, הם לא הבקיעו 4 שערים ב-10 הדקות האחרונות.

אורן השני 13 ביוני 2019

יכולים גם לכבוש 200 שערים וזה בסדר, יש הבדל בין לחגוג על ברזיל ולחגוג באופן מופגן על תאילנד. תארו לכם שגרמניה הייתה מנצחת את מלטה 13-0 וחוגגים בטירוף כל שער.

ועדיין – לא כזה מפריע לי אם וכמה חוגגים, גם אם הביקורת כביכול "עניינית" מהסיבות שתיארתי (ולא כי הן נשים) זה פשוט להתעסק בתפל ולבקר כי יש כאלה שחייבים להגיד משהו ולבקר כל דבר, אז חגגו להן בפרצוף ביג דיל

דורה 14 ביוני 2019

בדיוק קראתי טור שממש עצבן אותי של כותבת פמיניסטית שמתלוננת שהחגיגות של האמריקאיות משחזרות את הצד המלחמתי של כדורגל גברים שרוצה להשפיל את האויב במקום שהנשים ינצלו את ההזדמנות לעשות משהו חדש מחשבתית. באמת שאנשים מסוגלים להעביר ביקורת על כל דבר מכל סיבה. עכשיו הן גם לא בסדר כי הן לא מספיק הוגות רדיקליות אלא סתם שחקניות כדורגל

תום 14 ביוני 2019

זו אכן סיבה דבילית להעביר ביקורת על האמריקאיות, במיוחד כי רוב המקרים ששומעים עליהם שבו קבוצות נוער בכדורסל מנצחות ב-100 הפרש זה של בנות.

תום 14 ביוני 2019

תאמין לי שאם נבחרת הגברים של ארה"ב בכדורסל הייתה משפילה את לבנון או קמרון עם איזה 70-80 הפרש זה לא היה יורד מהכותרת של תקשורת הספורט במשך שבוע. לפי דעתי, חבורה של שחקניות מקצועניות שמשפילה חבורה של שחקניות חובבניות ועוד חוגגת את "הישג" הזה זה ממש לא תפל.

אורן השני 14 ביוני 2019

נבחרת ארה"ב משפילה נבחרות אחרות כל הזמן באליפות העולם, nobody cares

אורן השני 14 ביוני 2019

לדוגמה, באולימפיאדת לונדון 2012 השפילו את ניגריה ב-83 הפרש, מישהו שמע על זה? זוכר את זה? דיברו על זה שבוע?

ירדן מהטוויטר 13 ביוני 2019

היי דורה, זה ירדן גולדין מהטוויטר…
למה אינפלת אותי פעם? אני אוהב את הציוצים שלך! וגם הציוצים שלי סבבה, מוזמנת לקרוא

אמיתי 14 ביוני 2019

תן דוגמית ((-;

דורה 14 ביוני 2019

היי ירדן, הבעיה היא שאתה מצחיק מדי וזה עורר בי יותר מדי קנאה ולכן אינפלתי. אתה גם קטין ולא רציתי שישאלו אותי במשטרה למה אני עוקבת אחריך. שא ברכה!

ירדן מהטוויטר 14 ביוני 2019

(אני בן 22)

דורה 14 ביוני 2019

אויש אמרת את זה ממש חמוד

שחר אלוני 13 ביוני 2019

איזה סערה יש לנו
בסך הכל יש בפוסט הצעה להכיר קצת כדורגל נשים למי שמתעניין
אני מניח שאם נבחרת ישראל היתה שם אז ההתעניינות היתה עולה באופן טבעי
**
ודיוק קטן, בשחמט אין שום הפרדה מגדרית
יש תמיד תחרויות פתוחות (לכולם) כולל כל התחרויות החשובות וסבב אליפות העולם
ולצד זה יש תחרויות לנשים בלבד למי שמעוניינות
אין תחרויות שנשים לא יכולות להשתתף בהן
נדמה לי שגם ברכיבה על סוסים (אולימפית) אין הפרדה מגדרית בין הרוכבים/רוכבות

Trailblazer 14 ביוני 2019

אחלה פוסט,רק שנפלה בו שגיאה קלה: במקום "פעוטות בוכיים" צ"ל "לוחמים נועזים בPC הנורא שמאיים להשמיד את היקום".

דורה 14 ביוני 2019

זה על אתיקה בעיתונות גיימינגגגגגג

נולי 14 ביוני 2019

מסכימה עם כל מילה בפוסט. תודה!
ראיתי כמה משחקים במונדיאל הזה ובמונדיאלים קודמים וממש נהניתי. חבל שרוב המשחקים לא ישודרו בטלוויזיה.
וגם שמתי לב שערוץ הספורט – בניגוד ל one – לא מפרסם את תוצאות מונדיאל הנשים בעמוד התוצאות באתר….
ההשוואה לצמרת הכדורגל העולמית בגברים מיותרת וקטלנית לא רק לכדורגל נשים, אלא לרוב המוחלט של הכדורגל שמשוחק בעולם.
הסידרה הנורבגית "משחק ביתי" על מאמנת אישה בקבוצת גברים בעיירה קטנה פשוט נהדרת. יודעים לעשות טלוויזיה מצויינת בסקנדינביה

רותם. נו איזה עוד רותם זה יכול להיות. 14 ביוני 2019

קודם כל, זה כתוב מצויין. מאוד זרם לי וגם הסכמתי עם חלקים רבים ממה שכתבת בדרכך הנלוזה. יצא שראיתי שני משחקים מהמונדיאל הזה, ובתור מישהו שלא פיספס מונדיאל כבר 20 שנה, ובניגוד לדעת הרוב, אני לא חושב שהמשחקים נופלים באיכותם מהמשחקים של הגברים, ולא רק כי מונדיאל זה ת'כלס רמה יחסית נמוכה, כי אין אורגניות של מאות משחקים של אותם שחקנים ביחד ואלפי שעות אימונים וכו', אלא כי השחקניות באמת באו לשחק וידעו מה הן עושות. אם הייתה לי ביקורת על איכות היא אולי הייתה על המאמנים (לא זוכר את המגדר שלהם). המערכים היו שקופים ושבלוניים, ראו שלא עבדו מספיק על מלכודת נבדל משום צד, ולשחקניות לקח זמן להבין מה הן אמורות לעשות, וזו בכלל העבודה של המאמן, כאמור. עוד משהו שהייתי רוצה לראות, זה הקטנת המגרש. אם אני זוכר נכון אורך של מגרש תקני נע בין 120 ל80 מטר (אין לי כח לגגל, אני סומך על עצמי בכיתה ד' שקרא מעריב לנוער), אז למה לשים אותן על מפלצות של 120 מטר? השחקניות שאני ראיתי היו ברמה טכנית יחסית גבוהה, תנו להן מגרש קטן יותר והרמה הזו תתפוצץ ותהיה מעניינת לכולם (גם לגברים, כי היא תהיה טובה יותר וכדי שישימו לב לנשים הן צריכות להיות טובות יותר, לא טובות באופן רגיל). אותו דבר קרה בספורט הרבה יותר מעניין עם רונדה ראוזי. בכל מקרה, אני מריע לטקסט כי באופן כללי אני מעריך טקסטים שמעוררים אטגוניזם ותובנות ואני בז לכותבת. יישר כח יא מעפנה.

דורה 14 ביוני 2019

תודה רותם, שמחה לראות שהטיפול הפסיכיאטרי שלך מתקדם ובקרוב תוכל להשתלב בחברה הרגילה. זה יהיה הפי אנדינג יפה לכל קריירת הטרולינג שלך אם בסוף תהפוך לפמיניסט כי תגלה שזאת הדרך הכי קלה לעצבן אנשים. נקודה מעניינת לגבי גודל המגרשים, גם לי זה הדבר הראשון שהפריע. יכול להיות שההנהלה של הטורניר קצת נדבקת יותר מדי ל"לעשות את זה בדיוק כמו בכדורגל גברים", אבל יכול להיות שלהגביל את האורך של המגרש היה מגלה את המשחקים מאצטדיונים מפורסמים לאצטדיונים מסוג ג' ומקטין את מספר הצופים עוד יותר? סתם רעיון.

דני האדום 14 ביוני 2019

בכל העולם אוהדים אמיתיים ומשוגעים של כדורגל יושבים רואים ומנתחים גם כדורגל מליגה ב האסטונית. או משחקי נוער או מונדיאל של נערים אז למה לא נשים? ברור שנשים! הדיון שמתחיל עם "אני רואה רק כדורגל איכותי מן המעלה הראשונה " לא מעניין ובעיקר מעיד על רמת הגירוי הנמוכה של הכותב.

כולנו ראינו את קרויף ומרדונה וסוקרטס ורונלדו אחד ורונלדו שתיים ומסי – הוו גיבס א שיט? דווקא המשחק בין יפן לארגנטינה לפני כמה ימים הוציא כל כך הרבה אמוציות מהתקשורת הארגנטינית { על תיקו} ומכתבים ארוכים של דייגו באינסטוש על גאוותו הגדולה על הפיבאס { " הבחורות כארז"!}ועל המשך ההתפתחות של כדורגל הנשים בארצו.

זה רק בגלל שאין להם פה עם מי להזדהות.. אלכס מורגן או הופ סולו {שכבר לא כל כך היפי וכבר לא ככ במונדיאל} הם גיבורות ספורט ותרבות באמריקה הלוואי שיצמחו גם בארץ כשרונות שכאלו

דורה 14 ביוני 2019

זה לא רק בארץ, חוויתי את הבנים ההייטרים בטוויטר באנגלית ובפורומים של כדורגל בטוויטר בשפה האנגלית. אני מעריכה שחצי שם בריטים והשאר בעיקר ממדינות אירופה. יש להם שחקניות טובות לעקוב אחריהן באנגליה והולנד וגרמניה וכאלה, וחלק באמת עוקבים, אבל אחרים פשוט יותר מדי בפרנויה מה"כיבוש הנשי" הזה מכדי להבין שזה פשוט עוד משחקים נחמדים שאפשר לראות. אז כדי להצדיק את הרתיעה הם טוענים שלא רק שהרמה נמוכה יותר מהטופ של כדורגל הגברים, היא נמוכה משמעותית מהבוטום של הבוטום ואובייקטיבית לא ראויה לצפייה. שאלה בפירוש שטויות. (יש שאומרים שאלה אותם בנים שמתלוננים על נשים בגיימינג ונשים בסרטי סופרהירוז, ושזה חלק ממאבק תרבותי גדול יותר על המקום של נשים בתרבות הפופולרית בפינות שמסורתית היו שייכות לגברים.)

משה 16 ביוני 2019

א. לדעתי זו שערורייה שלא משדרים אליפות עולם בספורט הכי פופולרי בעולם. זה כמו שלא ישדרו את מירוצי האתלטיקה של הנשים באולימפיאדה. לא מבין את השיקול.
ב. צפיתי בתקצירים של חלק מהמשחקים בסיבוב הראשון: איכות המשחקים אכן נמוכה, לפחות לעין שלי שהתרגלה לפרמייר ליג ולליגת האלופות; ונכון – המשחקים פחות מעניינים ביחס לכדורגל גברים. אז מה? אם כדורגל מעניין היה שיקול בהחלטה האם לשדר אותו לציבור, ממזמן לא היו משדרים את ליגת העל בישראל אלא פרמייר ליג 24/7.
ג. ממה שהספקתי להתרשם מהתקצירים של מונדיאל הנשים, נעשות שם טעויות רבות של שחקניות ההגנה ויש בעיות תיאום בהגנה ו/או עם השוערות. ייתכן שזה נובע ממחסור באימונים ומהעובדה שחלק גדול מהשחקניות הן חובבניות ולא מקצועניות (להבדיל ממונדיאל הגברים). ככל שהליגות המקצועניות של הנשים תתרחבנה ויגדלו התקציבים כתוצאה מהכנסות מזכויות שידור ונותני חסות – לא רואה סיבה שלא כי אין היגיון בלהתעלם מכוח קנייה של 50% מהאוכולוסיה (?) – גם הרמה תעלה.
ד. הוויכוח הער בטור זה, תמרץ אותי לצפות ביוטיוב בתקציר משחק בין קבוצת נערים לנבחרת נשים, ואכן היתרון של הנערים במהירות ובכוח ביטל את היתרון בטכניקה ובמיומנות של השחקניות הבוגרות והמנוסות יותר. מה לעשות, יש הבדלים פיזיים בין גברים ונשים, במיוחד לאחר גיל ההתבגרות, שמשמעותם שקבוצת נערים בני 14 מדאלאס תנצח את נבחרת הנשים של ארה"ב. אבל זו השוואה של תפוחים לתפוזים.
ה. אם משווים את נבחרת ארה"ב לנבחרות האחרות שצפיתי בהן, אזי ארה"ב נראית כמו קבוצה מקצוענית וניכר כי מדובר בנבחרת מאומנת היטב ובשחקניות סופר מקצועניות.
ו. מניח שהמשחקים היותר מעניינים יהיו בשלבי הנוק אאוט כשהנבחרות החלשות יחזרו הביתה. שווה לקיים את הדיון הזה לאחר מפגשים בין ארה"ב-גרמניה או ברזיל-צרפת וכדומה (סתם דוגמא, לא יודע אם יש להן סיכוי להיפגש בשלב הבא אבל הן שיחקו לא רע בתקצירים).
ז. אני חושב שאין פסול בלרצות להבקיע כמה שיותר שערים במשחק תחרותי, אבל יש טעם לפגם בלחגוג את הגול ה-9 כמו את הגול ה-5 – בין אם זה גברים ובין אם זה נשים. נבחרת תאילנד מורכבת ברובה, אם לא כולה, משחקניות חובבניות וכשאין אימונים/תחרויות הן עובדות בחברת הביטוח של אחת מנותנות החסות של הנבחרת; זאת בהשוואה לנבחרת ארה"ב שמורכבת משחקניות שמרביתן מקצועניות ומתפרנסות מכדורגל. אם שחקני נבחרת ספרד (גברים) היו חוגגים בצורה כה מתריסה בשער ה-7 בדרך לניצחון מוחץ על נבחרת סאן מרינו, אני חושב שמרבית צופי הכדורגל היו רואים בזה חוסר קלאסה ומבקרים אותם.

אלעד טורנטו 14 ביוני 2019

אין לי מושג מה הדיבור במרשתת, אני רואה לפחות מחצית אחת כל יום מאז התחלת המונדיאל נשים, ונהנה לאללה.

דורון (אחר) 15 ביוני 2019

תודה דורה, אחלה פוסט.
כותבת מעולה כרגיל

Fluttershy 16 ביוני 2019

אני לא רואה מונדיאל נשים, ובהקשר לנבחרת ארה"ב, ממש לא אכפת לי כמה משלמים להן. מצידי שישלמו להן פי 10 יותר מאשר לגברים. אבל הטיעון ששמעתי בתוכנית של טרבור נואה, שמגיע להן לקבל אותם סכומים בגלל ש-13 השערים שהנשים כבשו נגד תאילנד הם יותר מסך כל השערים שנבחרת הגברים של ארה"ב כבשה במונדיאלים מאז 2002, הוא טיעון מטומטם. ה-PC עובר כל גבול במקרים לא מעטים בארה"ב, וזאת לדעתי גם אחת הסיבות שטראמפ זכה בבחירות.

אחרי הקמפיין של ברני סנדרס ב-2016 עלו טענות של הטרדות כלפי נשים במטה שלו במהלך הקמפיין. ברני התנצל ואמר שבקמפיין הנוכחי הוא יעשה את כל המאמצים למנוע זאת. ראיתי סשן של שאלות ותשובות עם ברני בקמפיין הנוכחי, ובאה מישהי עם המון שנאה בטון הדיבור ובעיניים ושאלה אותו שוב על הנושא הזה. בחייאת, מדובר על עתיד ארה"ב והעולם, וברני ממילא התנצל על זה, זה מה שחשוב עכשיו?

דורה 16 ביוני 2019

אני כמעט מרגישה שאנחנו לא מדברים על כדורגל עכשיו

באבא ימים 16 ביוני 2019

את צודקת. הסיבה לכך היא שהשיח בנושא איננו שיח ספורטיבי אלא שיח של שוויון מגדרי וזה כבר הופך את העיסוק בכך לטעון וללא כיפי.

ארה״ב היא מקרה מעניין היות שכדורגל היא ספורט מאוד פופולרי בקרב נערות, אבל כספורט לעסוק בו לא כספורט לצפות בו. ארה״ב היא מדינה משוגעת על ספורט. למה כדורגל נשים לא תפס? איפה הנשים כצופות?

כח הגברה 16 ביוני 2019

תגובה קצת מאוחרת:
המבקרים את ההייפ, את הרמה, את השידורים, שוכחים שהמונדיאל הזה מציג את הרמה הגבוהה ביותר של כדורגל עבור חצי מאוכלוסיית העולם. אם אפשר לתת לילדות\נערות\נשים הזדמנות לצפות ולהתרגש מהרמה, או, יותר טוב, לחשוב "גם אני יכולה לשחק ככה אם אתאמץ מספיק" – מה רע בזה? וגם בלי להפוך את זה לאירוע חברתי\פמיניסטי\מעצים – תחרות ספורט עולמית בשידור חי. איפה הבעיה?
אני שיחקתי כדוריד שש שנים עד הצבא, ואני אוהב לצפות בשידורי משחקים, לפעמים גם מליגת העל בארץ. אבל האם זה מעניין יותר מכמה אלפי צופים? (לא מאמין שיותר מעשרים אלף בהגזמה פראית) אז מה, יש בעיה שמשדרים את זה? זה ספורט תחרותי, למה לא? אני לא מדבר על אי אס פי אן שמשדרים אליפויות באבן נייר ומספריים…
לא צפיתי בשידורים חיים מהמונדיאל בינתיים, רק בכמה תקצירים. נכון, היו גולים מגוחכים. אבל אז אני נזכר שבשנה שעברה גם בחצי הגמר וגם בגמר של ליגת האלופות הובקעו גולים מגוחכים (בנזמה נגד באיירן ונגד ליברפול), ואפילו בגמר המונדיאל ברוסיה לוריס ספג גול מגוחך. פשוט צרפת זכתה, אז לא זוכרים את זה. ונכון, ארה"ב ניצחה את תאילנד 0-13. אז מה, גרמניה לא ניצחה את סעודיה 0-8 ב- 2002? הונגריה לא ניצחה את אל-סלבדור ב- 82' 1-10? (הונגריה אפילו לא עלתה לשלב הבא).
אף אחד לא חייב לצפות. אבל המלחמה מיותרת לחלוטין. זה פשוט כדורגל.

NoOne 17 ביוני 2019

אני לא צופה בכדורגל(נשים,גברים,חתולים,דינוזאורים) אבל "שפת הביבים" של הכותבת מדליקה אותי.

סתם עוד אחד 18 ביוני 2019

אני לא חושב שצריך לקרוא לזה צדקה, אלא אפליה מתקנת. מרבית המבוגרים של היום (כולל אותי ביניהם) אבודים, בשבילם ספורט נשים כנראה לא יהיה מענין באמת לעולם. ככה חונכנו, קשה לשנות את זה, והיעדר המטען ההיסטורי כמו שציינת היטב רק מעצים את זה. זאת לא סיבה שהילדים (ובעיקר הילדות) שלנו לא יחונכו אחרת. ואם מה שצריך זה לעשות "הייפ" ולהגדיל, אפילו באופן קצת מלאכותי, את הפעילות הספורטיבתי של נשים – אז צריך לעשות את זה.
אני אישית משתדל בעצמי לאחרונה לקחת את הילדים קצת למשחקי ספורט נשים, שייחשפו ויכירו. ואני חושב שזה משהו שצריך להיעשות בצורה ממוסדת ומאורגנת ע"י בתי ספר ועיריות. כדי לוודא שיהיה שינוי תפיסתי בדורות הבאים, שיגרום לכך שפעילות ספורטיבית לנשים תהיה הרבה יותר מקובלת חברתית. זה אינטרס ראשון במעלה של כולנו

S&M 22 ביוני 2019

אם נתעלם מהגימיק שזה "נשים משחקות כדורגל", הרמה היא של ליגת גברים מקומית לא גבוהה. לא מוצא צידוק לבזבז על זה זמן. אני חושב שאם הייתי מסתכל, זה היה מהסיבות הלא נכונות. כמו מי שקונה פלייבוי בשביל המאמרים.

דורה 24 ביוני 2019

איזה אובדן לכולנו שאתה לא צופה. אני בטוחה שהיו לך תובנות מרתקות לתרום

S&M 24 ביוני 2019

חבל שאת אדם כל כך עלוב וקטן. התגובות שלך למגיבים הן חרפה.
לא מתאים לאתר הזה כותבת כל כך טיפשה.

דורה 26 ביוני 2019

אז… אתה לא קורא אותי בשביל המאמרים?

Ollie Williams 23 ביוני 2019

אני די אמביוולנטי לכדורגל נשים ולמונדיאל עצמו. לא הכי עניין אותי אבל ממש לא מפריע לי.
קראתי את הפוסט ואמרתי לעצמי שוואלה, אולי אתן לזה צ'אנס למרות שבמעט הפעמים שניסיתי לראות כדורגל נשים זה פחות צלח בשבילי.
קראתי את המשך הדיונים, משני צידי המתרס, והוצאתם לי את כל החשק.

Comments closed