פוטבול? פוטבול!

עונה חדשה של פוטבול לפנינו. האח הידד

כתבתי על זה לא פעם בעבר, אבל התחושה כל ראשון בספטמבר היא דומה. מצד אחד – אושר אדיר על כך שחוזר הפוטבול אחרי פגרה ארוכה כל כך. מצד שני, הבנה שהנה הלכו להם עוד שבעה חודשים ואתה, כמאמר הפינק פלויד, one step closer to death.

טוב, זה לא זמן להיות עצוב. פוטבול חוזר! ואיתו האלופה (לא, לא שכחתי ולא אתן לכם לשכוח) שלכם ניו אינגלנד פטריוטס! משום מה החליטו דווקא השנה לא לשים את האלופה במשחק פתיחת העונה (נו, אז יש מאה שנים לליגה והברס-פאקרס זה יריבות טיפה יותר גדולה, אז מה?) אבל זה לא מפחית מהשמחה שלנו, למעט העובדה שכנראה נצטרך לוותר על סט המשחקים המאוחר ביום ראשון על מנת לראות את הפטריוטס.

צריך לומר – זה היה האוף-סיזן הכי דלוח שאני זוכר אי פעם מהפוטבול. זוכרים שפעם פוטבול היה ספורט של 365 יום בשנה? אז היום זה ה-NBA והפוטבול לקח לגמרי צעד אחורה. קצת הדראפט, קצת פרי-אייג'נסי וזהו. אפילו ההתפרעות של שחקנים בפגרה כבר נרגעה לגמרי ושחקנים כבר לא משתכרים, מרביצים ועושים סמים. מה לעזאזל קרה לנו? בקיצור, טוב שהפוטבול חזר סוף סוף.

מה לא חוזר השנה ובכל זאת קצת עצוב? ובכן, זה ה"נו האדל". כתבתי בסוף העונה הקודמת שלצערי העומס עליי כנראה יהיה גדול מדי העונה, גם לראות מלא משחקים וגם לכתוב עליהם בסמיכות ליום המשחקים, וצדקתי. זאת הולכת להיות חצי שנה מאוד לחוצה מבחינתי ואין לי את היכולת להתחייב לכתוב על פוטבול כל שבוע. אבל אני אוהב פוטבול. ולא פחות מזה – אוהב לכתוב על פוטבול. אז אני אשתדל – פעם בשבועיים-שלושה, לאו דווקא ישר אחרי המחזור, לכתוב על כל מיני דברים שראיתי ואהבתי. מקווה ומאמין שאצליח להתמיד בזה. אם זה לא קורה, תציקו לי. אתם יודעים איפה למצוא אותי (טוויטר, פייסבוק וכו')

(במאמר מוסגר ולמען הגילוי הנאות, האמת היא שיש לי אינטרס נסתר להמשיך לפרסם פה, וזה שבזמן הקרוב אמור לצאת לאור ספר שכתבתי ואני מתכנן מאוד בקרוב לצאת בקמפיין הד-סטארט על מנת לממן את ההוצאה שלו. אז אני צריך תירוץ כדי לנסות לשכנע את הקוראים הנאמנים שלי לקחת בו חלק ונראה לי שפוטבול זה תירוץ טוב. אז צפו לבאות!)

ועכשיו: פוטבול

קודם כל: פודקאסט שבו הצטרפתי לאוריאל דסקל וקובי מלמד כדי לדבר על העונה שבפתח. עברנו פחות או יותר קבוצה קבוצה ודיברנו על מה השתנה בכל אחת ומה הציפיות מהן. קחו בחשבון, שעשינו את הפוד הזה לפני כמעט שבועיים, כשאנדרו לאק עדיין היה שחקן פעיל, כשמיאמי עוד לא עשתה פול טאנקינג וכשיוסטון עוד לא התחרפנה. עדיין, זה די רלוונטי, מקווה שתהנו.

מעבר לפודקאסט, הייתי רוצה להרחיב על כמה מגמות שלדעתי הולכות להשפיע על הליגה העונה. תרשמו כדי שתוכלו לספר לי אחר כך כמה טעיתי.

– המגמה בליגה שנה שעברה (בהמשך לשנים קודמות, כן?) היתה מאוד מאוד התקפית. ראינו את סט לואיס ראמס שוברים שיאים, את קנזס סיטי ופטריק מהומס מראים התקפה מרהיבה, הסיינטס נראו לא רע בכלל, הצ'ארג'רס היו מצוינים התקפית. ואז הגיע הפלייאוף והקבוצה שלקחה את הסופרבול הם בכלל הפטריוטס, שהציגו התקפה מוגבלת למדי, אבל נתנו תצוגה הגנתית מעולה. גם בסופרבול, כנראה ההגנתי אי פעם, גם מול הצ'ארג'רס בחצי גמר ה-AFC וגם בחצי הראשון של גמר ה-AFC מול קנזס סיטי. ובואו לא נשכח שגם הברס ההגנתיים היו רחוקים קיקר נורמלי מלעבור את פילדלפיה בווילד קארד ואז לך תדע מה היה קורה בהמשך.

אז, מה אנחנו הולכים לראות השנה? המשך ביצועים של ההתקפות או נטיה של המטוטלת חזרה והתאמה של ההגנות כמו שראינו בפלייאוף?

להרגשתי, יותר סביר שהראשון מאשר השני. מכמה סיבות:

1. זאת ליגת חיקוי. לא רק קבוצה אחת מהשניה אלא גם מהמכללות ואפילו מהתיכונים. קבוצות רואות מה שמכללות כמו אוקלהומה עושות התקפית ויביאו את זה אליהן. הן יראו מה הראמס עשו שנה שעברה ויביאו את זה אליהן. מאגר התרגילים יתרחב עוד יותר, הגנות יתקלו בדברים שהם לא ראו וייקח להן זמן להסתגל. מה שמביא אותי ל:

2. גם אם יש קבוצות שמסוגלות הגנתית להתאים את עצמן להתקפות הטובות, כמו שראינו נניח את הפטס עושים בפלייאוף – זה משהו שניתן לעשות כשאתה ממקד את עצמך במשחק אחד בלבד. בטח כשיש לך שבועיים להתכונן (כמו שהיה לפטס לפני הסופרבול וגם לפני המשחק מול הצ'ארג'רס). במהלך העונה הרבה יותר קשה לעשות את זה, אתה חי משבוע לשבוע.

3. הכי חשוב אולי: ק"בים היום בליגה הם הטובים שאי פעם ראינו. אני יודע שזה נשמע הצהרה קצת מוגזמת אבל המספרים מדברים בעד עצמם. אחוזי ההשלמה גבוהים מאי פעם, ק"ב רייטינג גבוה מאי פעם. מספרים שמונטנה או מארינו היו שמים פעם, היום שם ק"ב בינוני ומטה בליגה. הליגה היום מבחינת חוקים, דגש שיפוטי, יכולת אתלטית ורמת אימון – נוטה כולה לכיוון ההתקפי ובמיוחד התקפות אוויר (שהן קטלניות יותר). תוסיפו לזה את הריוויו על פאס אינטרפרנס שהולך להכנס השנה ותקבלו התקפה התקפה התקפה.

– אלמנט נוסף שמשפיע מאוד על איכות ההתקפות ואני צופה שנראה עוד יותר ממנו השנה: ראנינג בקס. רגע, מה? חשבנו שכל הליגה הולכת על התקפת מסירה ושבכלל ראנינג בקס זה הקומודוטי הכי זול שיש בליגה?

ובכן, נכון. אבל אני לא מדבר על הראנינג בק שרץ, אלא על זה שתופס. כמו שלא מעט קבוצות הוכיחו בשנים האחרונות, קל מאוד להחליף ראנינג בק אחד באחר. המטרה של ריצה היום היא להשיג דאון ראשון (או ט"ד) בדאונים קצרים (וגם זה פחות ופחות) או לפתוח קצת את משחק המסירה. זה כמעט לא משנה אם הראנינג בק שלך משיג 3.5 יארד או 3.8 יארד לריצה. ובכל מקרה, כנראה שזה תלוי יותר בקו ההתקפה מאשר ברץ עצמו.

מה כן חשוב? שהרץ שלך יידע לתפוס כדורים. ב-2001, הראמס הציגו את ההתקפה הטובה בתבל שעשתה זאת בזכות אחד הרצים הטובים אי פעם בשני צידי הכדור, מארשל פולק. מאז, ראינו יותר ויותר כאלו, כאשר אם נסתכל על ארבע הקבוצות שהגיעו הכי רחוק שנה שעברה, הרי ששלוש מתוכן (הראמס, הסיינטס, והצ'יפס) הציגו משחק התקפה שתלוי רבות ביכולת התפיסה של הראנינג בק. אצל הקבוצה הרביעית, הפטריוטס, הרץ התופס הוא חלק אינטגרלי כבר שנים כאשר ג'יימס וויט היה כוכב הסופרבול מול אטלנטה ושנתיים קודם זה היה ראנינג בק אחר, שיין וארין, שתפס לא פחות מ-13 כדורים והיה מרכז ההתקפה של הפטס.

הראנינג בק התופס הוא היום חלק אינטגרלי מכל התקפה שמכבדת את עצמה, ולהיפך – אם הראנינג בק שלך לא יכול לתפוס, אתה בבעיה. אני נותן הרבה מאוד כבוד לבליצ'ק אבל חלק גדול מאוד מהכשלון ההתקפי של הראמס בסופרבול נבע מחוסר הכשירות של גרלי, שאמנם שיחק אבל היה בבירור פצוע. היכולת שלו גם לרוץ וגם לתפוס הופכת את ההתקפה של הראמס למה שהיא, בדיוק כמו הראמס ההם של 2001. במאמר מוסגר – אני מעריך שהכשירות של גרלי השנה תהיה גם האינדיקציה הכי טובה להצלחה של הראמס.

– עניין נוסף בעונה הזאת יהיה לראות לאן יתפתחו הק"בים הצעירים, אלו שהולכים לפתוח שנה ושלישית בליגה. מה שפטריק מהומס יודע לעשות כבר ראינו (ראיתי הרבה שחוזים לו עונת נפילה. אמנם הוא כנראה לא יזרוק שוב ל-50 ט"ד, אבל אני לא רואה את הירידה) אבל הרבה אחרים מעניינים מאוד. טרוביסקי בשיקגו, האם הוא מסוגל להיות יותר מאשר ק"ב של ראוטים קצרים וריצות אחרי שהאופציה הראשונה לא עובדת. סאם דארנולד בג'טס, האם הוא מסוגל להוריד את כמות החטיפות ולהיעזר בנשק הנהדר לביאון בל שהוסיפו לידי. ג'וש אלן בבפאלו, עם לא מעט כלים מסביבו. האם למאר ג'קסון בבולטימור יכול גם למסור ולא רק לרוץ? מג'וש רוזן במיאמי אין יותר מדי ציפיות, כמובן, אבל נראה מה ייצא ממנו. כנ"ל לגבי קיילר מורי באריזונה.

– מצד שני, לא מעט ק"בים ותיקים נכנסים כבר לאיזור המסוכן. בריידי ובריס כבר מזמן שם, אבל ידעו להתאים את המשחק שלהם למשחק המודרני. ארון רוג'רס יצטרך להוכיח שהוא לא גמר את הסוס. ביג בן ופיליפ ריברס שהם עדיין עילית. כמו שאמרתי – המון המון ק"בים מצוינים בליגה הזאת.

– עוד משהו שיהיה הרבה בעונה הזאת: תלונות על השופטים. עם ההכנסה של הריוויו על פאס אינטרפרנס, שיקול הדעת של השופטים ישפיע יותר מאשר אי פעם. כידוע, לכל אחד יש שיקול דעת אחר. צפו פגיעה.

***

כמה תחזיות אישיות שלי לקראת העונה הקרובה, גיזרו ושימרו:

קבוצות שיפתיעו לטובה:

 • קולטס: ג'קובי בריסט הוא לא אנדרו לאק אבל לא בטוח שזה לרעת התקפת אינדי ששמה יותר מדי משקל על הכתפיים של האחרון (במאמר מוסגר – אנדרו לאק חזר מפציעת כתף קשה, ולמעט ביג בן היה לשחקן שזרק הכי הרבה פעמים בליגה שנה שעברה. האם בהכרח זה מה שהביא לחזרה של הפציעה ולפרישה שלו? לא יודע. אבל בטוח שזה לא תרם. והתרענו על זה בזמן אמת). לקולטס יש לא מעט כלים בשני צדי הכדור, מאמן טוב ובית פתוח כמעט לגמרי. אני רואה אותם מנצחים 8-9 משחקים השנה.
 • סיאטל: לא יודע אם זה יפתיע אחרי ששנה שעברה הם הלכו לעונת בניה ואיכשהו עדיין היו קונטנדר, אבל רוב המומחים מסתכלים על הבית שלהם ומסמנים את הראמס והניינרס, לי נראה שסיאטל תהיה שם עד הסוף.
 • פיטסבורג: הרבה רואים את העזיבה של בל ובראון אבל גם פה אני לא בטוח כמה זה יפגע בהם, בטח מבחינת כימיה. הציפיות על קליבלנד כל כך מוגזמות שבהחלט אני יכול לראות איך הם קורסים תחת הלחץ ופיטסבורג מנצלים את זה.
 • ג'קסונוויל: זאת לא בדיוק אותה קבוצה שהיתה מרחק כמה דקות מעליה לסופרבול לפני שנתיים, אבל יש הרבה דמיון ובהבדל אחד – הפעם יש להם את ניק פולס מאחורי הסנטר במקום בלייק בורטלס. כאמור, הבית שלהם מאוד פתוח, אני רואה אותו עם שלוש קבוצות שמסיימות עם 8-10 ניצחונות (כמו שנה שעברה, דרך אגב).
 • דנבר: לא אוהב את פלאקו אבל אני אוהב שהם חזרו למקורות ההגנתיים שלהם עם פאנגיו. מייל היי יחזור להיות אחד האיצטדיונים הכי קשים בליגה לנצח בהם (לצערם, הבית שלהם קשה מדי).

קבוצות שיפתיעו לרעה:

 • בולטימור: אמרתי את זה כבר בעבר, אני לא רואה את לאמר ג'קסון הופך לק"ב "אמיתי", כזה שמסוגל לעמוד בפוקט ולמסור. אין לו את הדיוק או יכולת קבלת ההחלטות הנדרשת מק"ב בליגה בשלב הזה. הטריק הזה עם לרוץ כל הזמן נגמר בפלייאוף האחרון ועכשיו כל הקבוצות יודעות איך לעצור אותו.
 • הניינרס: שוב פעם מתפתח ההייפ שהיה שנה שעברה, ובאמת יש לניינרס לא מעט כלים אבל בסוף הם תלויים בזה שגארפולו יהיה מה שציפו ממנו. אני לא בטוח שמלכתחילה הוא היה כזה טוב, ואחרי שהוא חוזר מאחת הפציעות הכי קשות בספורט על אחת כמה וכמה.
 • צ'ארג'רס: אין לי מושג למה. שנה שעברה הכל תיקתק ועדיין הם לא ממש נתנו תחרות בפלייאוף. ריברס על סף הזיקנה כבר.
 • גרין ביי: יש לי הרגשה שהבעיות של רוג'רס הן מעבר למקארתי. הגוף שלו ספג יותר מדי בשנים האחרונות והוא חסר את הכלים ההתקפיים לידו כדי באמת להצליח.

קבוצות שאין לי מושג מה יעשו:

 • קליבלנד: מרוב ששמו בהם ציפיות, אין סיכוי שהם יצליחו. מרוב שהם הבראונס וכולם בטוחים שזה יכשל, בסוף הם חייבים להצליח. דבר אחד בטוח – זאת הולכת להיות אחת הקבוצות הכי מעניינות לצפיה בליגה.
 • ג'טס: יכול לראות את דארנולד משתפר ואת לבאון בל נותן עונת 1800 יארד כוללים ועם בית חלש כזה אפילו רצים לאיזה ווילד קארד. מצד שני, זה הג'טס וזה אדם גייס. לא יודע.
 • טמפה ביי: לא מאמין בג'מיס ווינסטון אבל כן מאמין בברוס אריאנס. אבל בית קשה לאללה.
 • אטלנטה: כי יש להם את כל הכלים ואיכשהו, לא תמיד זה מתחבר. שנה שעברה ההגנה שלהם הוחרבה לגמרי בפציעות והם הפסידו מלא משחקים צמודים. ההגיון אומר שהשנה תבוא עונת התאוששות אבל לך תדע. נראה שהם אף פעם לא התאוששו באמת מאותו סופרבול. ומהעזיבה של שנהאן

המעקב המשעשע של השנה:

 • אנטוניו בראון באוקלנד.
 • הקיקר של שיקגו, מי שזה לא יהיה.
 • מתי המחליף של איליי יקבל הזדמנות והאם בארקלי ישבור את שיא הנגיעות בכדור בעונה (הוא לא, כי מרוב שהוא השחקן היחיד שם, הוא ייפצע מהר מאוד)
 • אוהדי קולטס מעודדים שני ק"בים שהיו מחליפים של טום בריידי.
 • מיאמי מנסה להשיג ניצחון

יומן אליפות של השנה:

טוב, לא יהיה כי אני לא הולך לכתוב על פוטבול כל שבוע, אבל בהחלט מאמין שגם העונה הפטס יהיו גבוה מאוד למעלה. אם שנה שעברה הם ניצחו 11 משחקים, הרי שהשנה מרגיש לי שיהיו יותר. ההגנה השתפרה ואמנם איבדנו את גרונק אבל יש מספיק רסיברים אמינים. בכלל, אם דיברתי קודם על זה שכל הליגה עברה לרצים שתופסים, הרי שדווקא הפטס (כמו הרבה פעמים) הולכים נגד המגמה. הם לקחו את סוני מישל, רץ שלא ממש יודע לתפוס, בסיבוב הראשון שנה שעברה והם משתמשים בפול בק בצורה משמעותית, מה שמעט מאוד קבוצות עדיין עושות. אני מעריך שגם השנה נראה את הפטס רצים הרבה מאוד, מאפשרים לבריידי לא לשחוק את עצמו עד הפלייאוף ויחד עם ההגנה המשופרת מנצחים הרבה משחקים בסקור די נמוך.

בכל מקרה, אחרי ששנה שעברה ייללתי כל השנה וכבר סגרתי את הבאסטה על השושלת הזאת (בפעם המי יודע כמה) השנה בי נשבעתי: אין בכי ואין יללות. כל עוד בריידי בריא ובליצ'ק על הקווים, הכל יהיה בסדר.

כמו תמיד, לסיום, הימורים (מוזמנים לשים את שלכם בסוף):

AFC:

פטס, פיטסבורג, קנזס סיטי, יוסטון ראשי בית, ג'קסונוויל וקליבלנד ווילד קארד

NFC:

איגלס, ראמס, ברס, אטלנטה ראשי בית, ניו אורלינס וסיאטל ווילד קארד

סופרבול:

קנזס סיטי מנצחת את שיקגו

MVP עונה:

פאט מהומס

שתהיה לכולנו שנה מוצלחת של פוטבול.

נובחים בירוק -132-התיקו בדרבי
ניבחרת טובה

61 Comments

ניינר / ווריור 4 בספטמבר 2019

יאללה איזה כיף! השבוע הכי טוב מבחינתי בלוח השנה למרות שהניינרס הולכים להתרסק…
הימורים:
AFC : פאטס, סטילרס, צ'יפס, ג'אגס WC – צ'רג'רס, בראונס (בחיי!)
NFC – קאובוייז, ברס, סיהוקס, סיינטס – WC פלקונס, איגלס
סופרבול – סיינטס על הצ'יפס (בכל זאת אנדי ריד מול שון פייטון)
MVP אני לא יודע אבל לארל'ה הולכת להיות עונה שהיא ההפך מMVP

רון 4 בספטמבר 2019

איזה כייף. חיכינו יותר מדי, כרגיל.
זרוק איזה רמז. על מה הספר ומתי?
ושיהיה בהצלחה.

גרייזס 4 בספטמבר 2019

ציפיתי שהשאלה הזאת תגיע, אז אלו הפרטים שיש לי כרגע:
מדובר בספר מתח בלשי שמתרחש בחברת הייטק ישראלית. לא, אין שום קשר לספורט (חוץ מאיזכור מקרי של לארי בירד, כמובן). הספר למעשה נכתב כבר לפני יותר משנה ומאז חיפשתי דרכים להוציא אותו לאור ובסוף החלטתי ללכת על הוצאה עצמאית. למעשה, כמעט הכל כבר הסתיים – עריכה, הגהה, יש כריכה. בימים אלו אנחנו עובדים על בניה של קמפיין ההדסטארט שהצפי לעליה שלו הוא בתחילת אוקטובר. אחד הדברים שאני מתכנן להציע בתור תשורות זה הרצאה על פוטבול, נראה אם יהיה פה עניין בזה.

רון 4 בספטמבר 2019

באמת שיהיה בהצלחה

7even 4 בספטמבר 2019

מצפים בקוצר רוח

צור שפי 4 בספטמבר 2019

מה שרון ושבע כתבו

רובי פאולר 4 בספטמבר 2019

יאללה רוצים כבר לקרוא!
רק חסרה לך עריכה נוספת עם התייחסות לבובי פירמינו כמובן, קדימה לעבודה!

matipool 5 בספטמבר 2019

בהצלחה מכל הלב ובמהרה בימינו.
מה עם הקוראים שלך שלא בענייני פוטבול וזוכרים לך חסד על הטורים של ליברפול ושבת תרבות? אתה יכול להרחיב את ההרצאה גם לליברפול ולסלטיקס ואז גם אני בפנים.. (-:
אגב, סיפור בלשי – מיירון בוליטר של קובן נבחר ע"י הסלטיקס במקום השביעי בדראפט אם אני זוכר נכון.
אגב 2, שבת תרבות – "נחמה" של רשף לוי מומלצת בחום וגם "יורשים" מצוינת.

אלון 5 בספטמבר 2019

שיחק בדיוק

Odel.R 7 בספטמבר 2019

שיהיה המון בהצלחה, אני אתמוך !

49ers 8 בספטמבר 2019

בהצלחה. אם אתה צריך עזרה בנושא הדפסת הספר, פנה אלי.

7even 4 בספטמבר 2019

כמה נקודות שלי:
1. מה שמיאמי עשו גובל בפשע. למה לעזאזל ללכת לדבר כזה??

2. המגמה בליגה ב מבחינה הגנתית היא – הרסיברים מהירים צדי, השופטים הולכים עם ההתקפה…כל מה שניתן לעשות זה להשקיע בפאס ראש. הרבה מאד קבוצות משקיעות דווקא בזה ולא בקורנרים או סייפטיז ברמה.

3. גראפולו – אם זה לא מתרומם זה יהיה חוזה יותר בדיחה מאוסוויילר.

4..הפאטס בלי חבל ההצלה שלהם – גרונק.
אני צופה טרייד או הרמה של שחקן משמעותי מהפרי אייג'נסי לקראת הדד ליין.

5. לא מבין למה כולם מהמרים על קנזס. הם איבדו 2 שחקנים אדירים. ייכשלו משמעותית לדעתי.

ברוך השב. מצפים להספק מרשים ;)

גרייזס 4 בספטמבר 2019

לדעתי מיאמי עשו את הדבר הנכון. הדבר הכי חשוב בליגה הזאת זה ק"ב על. יש הזדמנות עכשיו כזו עם הק"ב של אלבמה. מה ייתן להם לעשות עונה של 5-6 ניצחונות? הם לא היו קבוצת פליייאוף בכל מקרה. עדיף לעשות טאנקינג ולהביא את הפרנצ'ייז ק"ב שלך ולחסוך קצת כסף בתהליך.
את יוסטון עם קלאוני אני הרבה פחות מבין. גם קיבלו תמורה נמוכה עליו וגם משלמים לו חצי משכורת

אמיר 4 בספטמבר 2019

בתור אוהד מיאמי אני אומר תודה רבה שהם הלכו על המהלך הזה סוף סוף. כמה עוד עונות של 8-8 אפשר? היינו תקועים בבינוניות שהיא אפשר לצאת ממנה. הדרך הכמעט יחידה היא טנקינג כזה שפותח את כל האפשרויות לשנה שנתיים הבאות. יש לנו כמות בחיורת מטורפת, המון כסף תחת הקאפ. אני גם חושב שהם הבינו שכל עוד בריידי נמצא אין להם מה לחפש בבית, וזה הזמן לעשות את המהלך הזה כי עוד 2-3 שנים גג הוא כבר יפרוש וזה בדיוק יהיה הזמן שהקבוצה תהיה אחרי כל הבניה מחדש ומוכנה להתחרות על הבית ועל הפלייאוף.

גרייזס 4 בספטמבר 2019

הכל נכון, חוץ מהקטע על הפרישה של בריידי :))

7even 4 בספטמבר 2019

אמיר,
לטעמי הרבה יותר קל ללכת קדימה כשאתה כבר באמצע הדרך מאשר לפרק הכל.
יש לך כבר כמה כשרונות ביד, למה למסור אותם תמורת כלום?
טרייד פה, טרייד שם ואתה על הסוס.

מה יגידו שם עוד 3 שנים? יחכו שדארנולד יפרוש?

אמיר 5 בספטמבר 2019

למה למסור אותם תמורת כלום? קיבלנו תמורה (ואפילו גדולה מאוד) עבור חלק מהכשרונות האלו. טאנסיל, טננהיל (שכבר היה 7 שנים ולא ממש יצא משהו)

מנסים לתקן דברים תוך כדי תנועה מאז שמארינו פרש בערך אבל זה מאוד קשה כי כשאין לך QB טוב אתה די מוגבל. וכשאתה מסיים באמצע כל שנה, אתה בדך לא יכול לבחור גבוה מספיק כדי לקחת QB בדרפאט וחוזר חלילה.

הגיעו GM ומאמן חדשים והחליטו ששוברים את הכלים ומתחילים מאפס פחות או יותר. תהיה שנה לא פשוטה, אבל מקווה שהעתיד יהיה מזהיר ושיקרה בקרוב.
אני חושב שהעניין העיקרי הוא שנראה שיש פה תוכנית מסודרת, זה לא טנקינג בשביל הטנקינג.
כמו שאמרתי שנה הבאה יש לנו 13 בחירות בדראפט, כולל 2 בסיבוב הראשון ו2 בסיבוב השני, בדראפט של 2021 כרגע יש לנו עוד 9 בחירות ואנחנו כרגע במקום השני מבחינת קאפ ספייס פנוי לקיץ הבא. אז אני יחסית אופטימי ומקווה שה-turnaround יהיה מהיר

יובל 4 בספטמבר 2019

אין שום קשר בין הפציעה הקודמת של אנדרו לאק, שהיתה בכתף וגרמה לו להחמיץ עונה ( קרתה בשבוע 3 של עונת 2016 נגד טנסי ) ובין הפציעה האחרונה של אנדרו לאק לאחריה הוא פרש, שהיתה בכלל באזור הקרסול.
בטח ובטח שאין שום קשר בין הפציעה הזו לבין מספר המסירות שהוא מסר בשנה שעברה וזו לא פציעה חוזרת.

הקולטס יכולים רק להפתיע לטובה, כי אף אחד לא מצפה מאיתנו לכלום.
לדעתי נסיים את העונה 8:8. הדיוויזן שלנו, שהיה הכי טוב בליגה בשנה שעברה, נחלש מאוד בגלל העזיבה של לאק ומהלכים מפגרים של יוסטון, ביחד עם סימני השאלה לגבי מאריוטה ולגבי הג'אגס. הלו"ז הקשה ( הצלבה עם בית המערב באייאפסי ) יגרום לכך שייתכן ו- 9 נצחונות יספיקו לראשות הבית. 10 לדעתי ינצחו אותו בוודאות.

לסופרבול יגיעו כרגיל נ"א, על גבי יתרון ה-7 ביי-וויקים במהלך העונה הסדירה מול הדיוויזן החלש מכולם שרק נהייה יותר גרוע עם הרי-בילדינג של מיאמי, הם ינוחו בנוהל במהלך העונה עם 13-14 נצחונות ובפלייאוף ינצלו את יתרון הבייתיות והביי-ויק השמיני. אם הם ינצחו שם או לא זה תלוי בעיקר ביריבה ובפציעות. ב-NFC הכל פתוח.

אורן השני 5 בספטמבר 2019

היה הדיוויז'ן הכי טוב בליגה? ממש לא.

יובל 5 בספטמבר 2019

המאזן בהחלט מראה ככה, 35 נצחונות לקבוצות הדיוויזן (הכי הרבה בליגה ) , שלוש קבוצות במאזן חיובי ( הכי הרבה בליגה ).
כשגם הקבוצה הרביעית, למרות המאזן, לא היתה ממש בשר תותחים ( תשאל את נ"א). עם המספרים לא ניתן להתווכח.

צחי 5 בספטמבר 2019

אני מת שפעם אחת תפסיק לילל על "שבעה ביי וויקס לפטריוטס" ותספר לנו מה המאזן של אנדרו לאק נגד שלושות הקבוצות "העלובות" בבית ה-AFC מזרח: הדולפינס, הג'טס והבילס. ואז תזכיר לנו גם מה המאזן של אותו ק"ב פלאי נגד היריבה "הקשה" מטנסי המאיימת, שותפה ל'בית הכי חזק בליגה' (אחד המצחיקים אגב)

צחי 5 בספטמבר 2019

ואם אתה כבר שם, ספר לנו גם מה הרקורד של אותו אנדרו לאק נגד הקבוצה הבינונית מניו אינגלנד, בכל זאת נותן הטון בבית הכי חזק בליגה. מה זה? אפילו לא ניצחון אחד? פחות ממיאמי, טנסי ובפאלו? אה הוא אפילו לא היה קרוב? אפילו לא משחק אחד שנגמר בפחות משני סקורס? משחק אחד שנגמר פחות מ-14 הפרש? מוזר

צחי 5 בספטמבר 2019

סליחה ומחילה. אף משחק שנגמר בפחות מ-14 הפרש. אפילו לא אחד.

יוסי קוטליאר 4 בספטמבר 2019

זה מין מינחוס הפוך כזה לשים את קנזס בסופרבול? הם יעיפו את הפטס בגמר הAFC או שהפטס בכלל יעופו בסיבוב הווילד קארד? נו, שויין, מפיך לאלוהים.

7even 4 בספטמבר 2019

לא ברור לי איך מתעלמים מהעבודה שהם איבדו 2 שחקנים סופר משמעותיים

ק. 4 בספטמבר 2019

דמיאן וויליאמס הראה שאין כזה הבדל מהאנט

בליקי 4 בספטמבר 2019

בהצלחה אריאל. עדכן כשההדסטארט באוויר

ערן 4 בספטמבר 2019

תודה! מעניין, מקווה לעוד.

יונתן 4 בספטמבר 2019

מה עם להריץ קמפיין הדסטארט לגבי סיקור שבועי?

תבורי 4 בספטמבר 2019

איך פייסבוק? אתה כבר שנים לא בפייסבוק

דור 4 בספטמבר 2019

מה שגמר את אטלנטה שנה שעברה זה חוסר יעילות משווע ברדזון. הם עשו תיקונים.
אף אחד לא מדבר עליהם (כרגיל) אז לאף אחד אין מושג מה הם יעשו אבל קח את זה מאחד שמבין. הם מגיעים לפחות לדיביז'נל

עידו אלון 4 בספטמבר 2019

אחלה סקירה לפתיחת עונה אריאל! ובהצלחה עם הספר והדסטארט.
כל עונה אני אומר לעצמי שהשנה אני עוקב, ואחרי 4 מחזורים מפסיק לעקוב עד הפלייאוף. קשה להוסיף ספורט חדש ללו"ז צפייה!

אח שלו 4 בספטמבר 2019

על הפאטס:
כל עוד קו ההתקפה של הפאטס לא מתפרק עם פציעות וכאלה, הם הולכים לסגור שנה תשיעית ברציפות בגמר החטיבה. ומשם זה כבר מהלך אחד לפה או לשם.
סוני מישל דווקא כן יודע לתפוס. והוא יראה את זה השנה. בשנה שעברה הוא לא היה חלק ממחנה האימונים בגלל פציעה, אז לא נתנו לו להשתתף במשחק המסירה. השנה כן.
הסאקים יגיעו מהליינבקרים. וממייקל בנט (עד שהוא ייפצע) דרך האמצע. ההגנה תהיה סבבה.

על היתר:
הג'טס יתנו אחלה עונה בהתקפה. גייס. ודארנולד השתפר. ויש להם אחלה כלים. סך הכל גם הם וגם הבילס בנויים טוב, רק שלבילס יש את ג'וש אלן ועד הודעה חדשה אני לא סומך עליו. אי אפשר ללמד דיוק. מיאמי זעזוע.
ב-NFC, תנו כבוד לאיגלס. הסגל הכי טוב בליגה.

ק. 4 בספטמבר 2019

איזה כיף! פוסט הפרידה קצת הדאיגמאותי אי שם בפברואר, אבל כששמעתי לפני שבועיים את הפודקאסט ואת משפט הסיום נרגעתי.
הייתי רוצה לראות רידמפשן של הטרגדיה של הסיינטס מהדיביז'ונאל מול מינסוטה לפני שנתיים והנו קול לפני שנה, או לפחות לטרגדיה בשלב הבא, אבל לדעתי גם אטלנטה וגם קרוליינה אם קאם בריא יהפכו את זה לבית המוות (רק בafc דרום וצפון יש יותר משתי מועמדות לפלייאוף אבל זו לא אותה ברמה)

NoOne 4 בספטמבר 2019

זה לא מפתיע שמיאמי הניפו דגל לבן , ניו אינגלנד חצי רגל בקבר ועדיין לא הודיעו לבפאלו שק"ב מה לעשות צריך גם למסור לפעמים.
צר על רוברט קראפט שבערוב ימיו יצטרך לראות ג'ינג'י מסאן חואן קפיסטרנו הורס את כל מה שהוא בנה ברמאות הוגנת.

אבל אם כל כך קשה לרוברט קראפט והאחות ריסקה לו ויאגרה לפודינג במקום פנטנול אני תמיד יכול להמליץ לו על סינית בשביל 50$ תאהב אותו לונג טיים

אריאל גרייזס 5 בספטמבר 2019

עכשיו אני יודע שאפשר לפתוח עונה באמת: הגיעה נבואת החורבן על הפטס של צפריר!

7even 5 בספטמבר 2019

הנה הג'טס באים עם עונה של 5-11 ואליפות הבית!
(לא)

אגב…מישהו עוד זוכר בכלל את נושא קראפט, בימינו, כשכל דקה יש חדשות אחרות?

7even 5 בספטמבר 2019

גרייזס,
הפודקאסט אגב…נתקע אחרי איזה 15 דקות (כשמפעילים מהכרום בסמסונג) ןהלינק לסאונד קלאוד מוביל לכלום.

ישרון 5 בספטמבר 2019

תחפש "בכל יום נתון" בסאונד קלאוד.

7even 5 בספטמבר 2019

הפודקאסט המוקלט הזה ספציפית לא נממא בעמוד שלהם בסאונד קלאוד.
ובכללי – סאונד קלאוד פשוט נוראית. איזה ממשק משתמש גרוע, לעזאזל.

ישרון 7 בספטמבר 2019

לא יודע, אני מצאתי את זה ככה.

ננו 5 בספטמבר 2019

יש ערוץ שמשדר השנה? וכמה משחקים?

jhkj 5 בספטמבר 2019

ספורט 5 והמידל איסט, מידל איסט שני משחקים בשמונה ואחד עשרה, ספורט חמש את הסאנדי ואולי עוד.

שי 5 בספטמבר 2019

לא מבין כמעט כלום בפוטבול, אבל כמו ששבע הזכיר – הפטס בלי גרונק וזה קצת כמו לאבד את הג'וקר בחפיסת הקלפים שלך. אי אפשר לייצר יותר מהלכי מאני טיים בלתי-עצירים בעזרת מסירה קצרה של בריידי לגרונק. המכונה של הפטריוטס תהיה יותר אנושית ופגיעה השנה.

NoOne 6 בספטמבר 2019

שיקאגו עשו טרייד אפ בשביל מיצ'ל טרוביסקי כשדשון ווטסון ומהומס היו על הבורד…

Rbi 6 בספטמבר 2019

יכול להיות יותר גרוע. הג'טס עשו טרייד אפ על דרנולד כשג'וש אלן היה על הלוח….

No one 6 בספטמבר 2019

ההחלטה הכי טובה בתולדות הג'טס מאז שנות השישים
מי בכלל לוקח ראנינג בק לבן בטופ 10

אלון 6 בספטמבר 2019

מקאפרי?

Rbi 8 בספטמבר 2019

משהו משהו הדארנולד הזה

ק. 6 בספטמבר 2019

טרוביצקי פשוט נוראי. גם הקו שלהם לא משהו

Eyal 6 בספטמבר 2019

תענוג לקרוא אותך כרגיל , איזה כיף שחוזר הפוטבול.
כל הכבוד על הספר (שלח קישור ואני אשמח לקנות גם ).
לגבי הד סטארט …
הייתי עושה אתר אינטרנט עם שתי הפרקים הראשונים (גם אודיו וגם טקסט ) כדי לחמם את הנושא ולתת לאנשים גישה ראשונית לחומר .

שיהיה המון בהצלחה וכל הכבוד על הספר !

jhkj 6 בספטמבר 2019

אני אבין אם עכשיו זה לא נחשב, אבל חשבתי שטרוביצקי גרוע ושזו השנה של הפקרס גם אתמול:
ראמס, קאובויס, פאקרס, פלקונס ויילד קארד: סיינס וסיהוקס
פאטס, בראונס, צרגרס, גאגס, ויילד קארד: צ'יפס וסטילרס
סופרבול: ראמס על פאטס בשחזור
Mvp: ראסל וילסון

רן מפעם 6 בספטמבר 2019

פאקרס סופסוף עם תצוגה בהגנה ורוג'רס מתחמם לאט בכל תחילת עונה(ועדיין היה מצוין). ממש מוקדם לקבור אותם.

קורדל סטיוארט 7 בספטמבר 2019

בהצלחה עם הספר.
שתיהיה עונה בלי פציעות חמורות מדי,שרמת האימון תעלה ו
איגלס-ציפס

jhkj 7 בספטמבר 2019

נתת הרבה אמון בבלי פציעות אם אתה אומר שהאיגלס יהיו בסופרבול

אבי אש תנור 8 בספטמבר 2019

אנטוניו בראון בפטס! וואוו!!

שמעון פנדלוביץ 9 בספטמבר 2019

הכל היה מתוכנן, כולל כל המהלכים שלו שהובילו לחיתוך.

טרנטה 8 בספטמבר 2019

יש לינקים לצפיה? או משהו יציב יותר?
עברתי לאחרונה לסלקום טיוי ואין שם את הערוצים הנכונים.

אדם 9 בספטמבר 2019

אולי בכל אופן תפתח פוסט כאן כל שבוע שיהיה מקום לאנשים להגיב ולנו לקרוא?

קורדל סטיוארט 9 בספטמבר 2019

השחקן האהוב עליי בפטריוטס!ולא שהופתעתי .והם אפילו לא צריכים אותו בכלל!!!

Shohat 9 בספטמבר 2019

אחלה פוסט אריאל. כיף שחזרת כיף שהפוטבול חזר וכיף כשאתה כותב על פוטבול.
בהצלחה עם הספר, נשמע נהדר. הגשמה של חלום.

לגבי הפוסט:
1. קשה להשוות בין קוורטרבקס שמשחקים במערכת שונה לגמרי של כללים, נורמות, שיטות התקפה (והגנה), שיטות אימון ותמיכה/תחזוקה רפואית. בוודאי שערך מאד מוגבל להשוואה הסטטיסטית. ציינת את זה. ועדיין, מהומס הוא פנומן ברמה אחרת.

2. האב-טיפוס המקורי של הראנינג בק התופס לא היה מרשל פאלק (שבהחלט שיכלל אותו). השימוש המוגבר בראנינג בק כתופס היה אחת מאבני היסוד של הווסט קוסט אופנס. השחקן הראשון שהשיג 1000 יארד ריצה ו-1000 יארד תפיסות בעונה אחת היה רוג'ר קרייג בניינרס של ביל וולש ומונטנה (85). נדמה לי שמרשל פאלק היה השני.

Comments closed