מגן אחד לאוסף (שאין להפריז בחשיבותו)

מורינו יגיד שמגן הקהילה הוא לא תואר. זה לא הפריע לו לספור אותו במניין התארים שלו בצ׳לסי עד כה. בכל אופן, המשחק אתמול הראה שני דברים שהסתמנו במהלך הקיץ:

1. ארסן ונגר מנסה להשלים את הפאזל אחרי כמה שנים של קבוצה לא מאוזנת.

2. סיטי מתבססת על הסגל והשיטה של העונה שעברה, כלומר עומדת במקום.

עם סאנוגו, אלכסיס וג׳ירו, יש לארסנל חוד מגוון יחסית, עם נטייה לגובה ועוצמה. זה יכול להקשות על העבודה מול קבוצות שמשחקות פתוח, במצבים כאלה היתרון של סאנוגו וג׳ירו יהיה פחות משמעותי. ההגנה נראית די מבטיחה כם כוכבית. גיבס שהיה מצוין, עדיין היה רחוק מילימטרים מכרטיס אדום, ומכירתו של ורמאלן עלולה להתברר שוב כחתיכה החסרה. המדיניות של ונגר למכור למועדונים גדולים נמשכת, ועלולה להיות שוב לרועץ. החוסר בקשר הגנתי נראה כרגע ברור, למרות שונגר טוען שאין לו צורך בגרזן.  זה דווקא עלול להתנקם בגאנרס במשחקים מול הגדולות.

בסיטי נראה שיאיא טורה עדיין נמצא עם הראש בעוגת היומולדת שלא קיבל בקטאר. ההסתמכות על הנוסחה המנצחת של העונה שעברה עלולה להתברר כבעייתית, במיוחד עם התחושה שאגוארו מעבר לשיא.

מי שיפתח את העונה הקרובה לאט, עלול למצוא עצמו מאחור מוקדם ולרדוף אחרי ארבע קבוצות שמאבדות מעט נקודות. ממצב כזה כל כמה שבועות נשמע ״איקס נמצאת לפתע רק 8 נקודות מהפסגה״ אבל בתכלס זה מאוחר מדי. זה יכול לקרות לכל אחת מהטוענות לכתר.

בתור אוהד צ׳לסי אני אשמח אם זו תהיה ארסנל, אבל האמת היא שבדיוק באותה מידה זו יכולה להיות צ׳לסי, שנראה כרגע שמסתמכת במידה רבה מאד על יכולת ההבקעה של דייגו קוסטה.

***

וזה מביא אותי למשחק אמש בהונגריה. מוריניו נפטר מעודפי שומן בהתקפה (אם כי לא מבור השומן העיקרי) ובהגנה, אבל נשאר עם סגל צר, בטח יחסית לזה של הסיטי שלה שתי קבוצות שונות. החוליה המגוונת ביותר היא הקישור, עם אפשרויות רבות, כבר לא מתבססים רק על מבצעים של הקשרים ההתקפיים, כי יש את פאברגאס המצויין ורמירס הופך להיות מעין אס, או השחקן ה-12, שזה התפקיד המוצלח ביותר שלו, כמו ב-2012 המופלאה.

הימים של ראמפארד בפיבוט נראים עכשיו כמו זכרון רחוק שלא ברור איך היה אמור להביא תארים. עם מאטיץ׳ ופאברגאס בהרכב החזק ביותר העתיד נראה ורוד.

…ושהסיטי ייהנו מסופר פרנק כמה שהם יכולים – לצערי הבעיה עם השחקן האדיר הזה שהוא לא יכול לשמש סופר-סאב או כשחקן רוטציה. לכן וילאס בואש נכשל בהוצאתו מההרכב, ולכן גם לא שיחק במונדיאל האחרון במשחקים חשובים – הוא שחקן של או הכל או כלום. לכן אני צופה שבחצי העונה הקרובה נראה ממנו פחות או יותר כלום.

 

 

למה אני מוצא עצמי צופה בגולף?
לנצח נאכל חרב

16 Comments

אריק האחר 11 באוגוסט 2014

לגבי חולית ההתקפה של ארסנל :
סאנוגו עוד לא הוכיח כלום
אלכסיס יצטרך זמן התאקלמות
ז׳ירו היחידי שיודעים מה יתן .
מרבית הגולים של ארסנל באים דווקא
מהקישור הסופר התקפי שלה
וכמו שציינת הבעיה שלהם תהיה דווקא
מהעדר גרזן אמיתי.
בסיטי הכול יפול או יצליח בכושרו של טורה.
צלסי נראית לי מבין השלושה הכי מאוזנת
דווקא בגלל הקישור שלה .
כמובן שיש את יונייטד וליברפול .
שיתחיל כבר

no propaganda 11 באוגוסט 2014

אני כל פעם נדהם מחדש כשאוהד של קבוצה שהקישור המרכזי שלה היה באלאק, אסיין ולמפארד רק לפני 5 שנים, כותב "פאברגאס המצויין".

אביאל 11 באוגוסט 2014

היתה גם עונה של מקאללה-אסיין-לאמפרד-באלאק – איפה הימים !

גור אילני 11 באוגוסט 2014

מי שראה את פאב מאז שהגיע לא יכול שלא להתרשם. והאמת היא שלגבי אסיין אני מחליף אותו בשיאו בלי בעיות בפאברגאס בשיאו. היתה לו עוצמה, שחקן מוריניו טיפוסי, אבל דווקא הפציעה הקשה הראתה שמתחת לעוצמה לא נשאר הרבה.

no propaganda 11 באוגוסט 2014

לא הייתה לו סתם עוצמה, הוא היה אחד החזקים שיצא לי לראות.
מתי זה פאברגס בשיאו? הוא משחק פחות או יותר באותה הרמה מאז גיל 18-19.

ומה שראית ממנו עד עכשיו זה כמה משחקי ידידות, לא רואה סיבה לחשוב שהוא השתפר מהעונות הקודמות.

אביאל 12 באוגוסט 2014

גור – אסיין בשיאו היה שחקן שכל קבוצה בעולם היתה שמה בהרכב הראשון, מעל לכל הדינמיות והגיוון, אתה זוכר את המשחק מול ולנסיה ברבע גמר האלופות ? שהוא שיחק מגן ימני, אם אני לא טועה כבש ובישל.

והשערים מול ארסנל וברצלונה.

אביאל 11 באוגוסט 2014

גור – אני לא בטוח שצ׳לסי לא מאוזנים

עמדת השוער סגורה, בכל מקרה.

בלמים – להביא בלם בהרבה כסף אומר טרי או קהייל בספסל, זומה יכול להיות בלם מחליף ובכלל בלם העתיד של צ׳לסי.

מגנים – איבונוביץ׳ (שיכול להיות גם בלם לעת צרה), לואיס ואזפילקוטה שיכול לשמש מגן בשני הצדדים ונתן אקה הצעיר שיכול להיות מחליף במגוון תפקידים.

קישור אחורי – מאטיץ׳ (כוח, מהירות ומסירה), מיקל עם ניסיון פריימר ליג מוכח וואן חינקל הצעיר.

קישור מרכזי – פאבראגס ורמירז.

קישור התקפי – האזרד, אוסקר, שורלה, סאלח ואולי גם מוזס.

חוד – קוסטה, דרוגה וטורס.

כמובן שהייתי מעדיף לוקקאו לדוגמא במקום דרוגבה או טורס, אבל הרבה זמן לא היה לצ׳לסי סגל מאוזן כזה.

אביאל 11 באוגוסט 2014

ושכחתי את ווילאן.

עוד משהו – סמוך על מוריניו שאם במשחק הראשון-שני של העונה משהו יראה לו חסר אני מניח שנראה עוד החתמה.

גור אילני 11 באוגוסט 2014

אם הובנתי כך שטענתי שהסגל לא מאוזן זו לא היתה הכוונה – ההיפך, הוא יותר מדי מאוזן, ולכן אני חושש שפציעה או הרחקה לא עלינו עלולות להפר את האיזון בקלות רבה מדי.

שי 11 באוגוסט 2014

ןרמאלן לא יהיה החתיכה החסרה, לאור כמות החתיכות שחטפנו איתו על הדשא. עם כל התבוסות של ארסנל בעונה האחרונה, רק האחת לליברפול הייתה עם קוסיילני ומרטסאקר על הדשא.
התלות בהם גורמת לי להעדיף כבר בלם פותח חדש, שייצור מצב בו רוטציה היא לא אסון.

פורד פרפקט 11 באוגוסט 2014

מה זה פאברגאס בשיאו? הוא שיחק כשמסביבו היו שחקנים כגון צ'אבי , אינייסטה, אלכסיס סאנצ'ז ואחד מסי. עכשיו הוא צריך להוביל קבוצה, לתת את הטון בהתקפה, בטחון לשחקנים שמסביבו , משהו שלא ממש ציפו ממנו עד עכשיו בברצלונה. הוא היה שחקן משלים שעשה עבודה טובה ולפעמים טובה מאוד אבל לא היה צריך לתת דוגמא והשראה לשחקנים אחרים ובכמה משחקי ידידות כבר שמת אותו כמחליף ראוי ללמפארד? קצת הגזמת לדעתי ומחכה שתקבלו שלישיה מארסנל בשביל הטעם הטוב.

אביאל 12 באוגוסט 2014

בארסנל המושכות היו אצלו והוא נתן לרוב תצוגות טובות, בברצלונה כמו גדולים וטובים ממנו הוא דיי הלך לאיבוד.

דגש 12 באוגוסט 2014

סאנוגו אלכסיס וז'ירו? בוא נחכה להגעתם המשמחת של וולקוט ואוזיל ולא נתעלם גם מקאסורלה. כל כך הרבה קומבינציות נהדרות בקישור ההתקפי, אבל את ארטטה חייבים להחליף בקשר אחורי שבאמת מתאים לקבוצת צמרת בפרמייר ליג.

Rocky1 12 באוגוסט 2014

בלי קשר אחורי מאוד דומיננטי ארסנל במקסימום ישחזרו את העונה שעברה. קיץ שהתחיל יפה עם דבושי וסאנצ'ס צריך להיגמר עם ח'דירה.

גיסנו 12 באוגוסט 2014

מלקחי העונות האחרונות, ארסנל שמפציצה בתחילת העונה נידונה למאבק עיקש על המקום הרביעי בסופה.

פלוס רבע גמר צ'מפיונס אם הההגרלה בשמינית תהיה נוחה.

מור 13 באוגוסט 2014

אין ספק העונה של ארסנל מתחילה באיזור פברואר.
שם תמיד מתחילה הנפילה

Comments closed