הניצחון עם ראש סלרי

מוריניו הוא מנג׳ר יצירתי. יש לו יכולת להתאים את עצמו לקבוצה ואת הקבוצה אליו. אז איך זה שמתוך 1,634,274 האפשרויות שאליהן יכולה להתפתח המציאות, אנחנו תמיד מרגישים אצלו שיש רק דרך אחת? כאילו, זה הגורל ואלה השחקנים, האשראי שהונפק להם הוא מדוייק ליכולת האבסולוטית שלהם שניתנה להם ע״י אלוהים.

בגלל הנאחס אני לא מתכוון לכתוב בזמן הקרוב פוסטים לקראת-משחק קלאסיים אלא להתייחס כללית למשחק ולמצב.
הפעם זה עזר ואפילו ראש-סלרי שיחק טוב יחסית. סטוק היו חלשים, אבל גרוע מזה, לא החנו את האוטובוס ובאו לשחק מה שכבר הוכח להיות טעות גדולה בברידג׳.

כשראיתי את ההרכב מיד הרגשתי שמשאלת הלב שלי התמלאה – מנסים משהו אחר – הבעיה שכמו במשחקי נבחרת ישראל זה קורה אחרי שמאבדים סיכוי לעלות ובמקרה הזה לזכות. חבל שמוריניו לא הבין קודם שהוא צריך לפתח כמה הרכבים שונים במקביל (ולא ואריאציות שונות על ההרכב כמו שעשה). תמיד קל להאשים את החלוצים (ויש מה להאשים) אבל צריך להיות באמת גמישים כדי לזכות בעונה כמו זו.

וזה נכתב לפני המשחק:

״חכה, כשתגיע הביתה לארוחת שישי, ותאכל את זה – רק אז אתה תבין מה נתתי לך כאן״ – (מוכר הירקות בשוק הכרמל מסביר לי למה שורש סלרי עולה 8 שקלים, אתמול)

זה היה יכול להיות האוברסטייטמנט של השבוע, בכל שבוע אחר, אבל:

"כן, יש לו עתיד. יש לו חוזה. הוא מקצוען למופת … אני סומך עליו שהוא יכול לעשות את ההבדל״ – (ז׳וזה מוריניו על פרננדו טורס, אתמול)

היה המשפט שלקח בגדול. כי לפני שמסכמים את השבוע צריך לחכות לפחות למסיבת העיתונאים של מוריניו.

כולם מרחמים על טורס, כי לא הולך לו, כי נראה שאלילת המזל הפנתה אליו את הגב לפני 4 שנים, כי הוא נראה סובל. אני עדיין מרחם על טורס. אבל מדובר בבחור שלוקח הביתה 175,000 פאונד בשבוע, שזה 9.1 מיליון פאונד בשנה במשך 5.5 שנים. אדם שגורם למוריניו הגדול והרע להראות כמו כבשה תמימה ואומללה. אין הרבה מקומות שבהם הגרידיות של רומן אברמוביץ׳ טופחת ככה על הפנים. קנית נמר-מחמד יקר, סגרת אותו בכלוב זהב לכמעט נצח כדי שלא יברח לך, רק שבסוף מתברר שהנמר הזה זקן וחולה – אבל מחזיק אותך קצר קצר.

מוריניו הוא מנג׳ר יצירתי. יש לו יכולת להתאים את עצמו לקבוצה ואת הקבוצה אליו. אז איך זה שמתוך 1,634,274 האפשרויות שאליהן יכולה להתפתח המציאות, אנחנו תמיד מרגישים אצלו שיש רק דרך אחת? כאילו, זה הגורל ואלה השחקנים, האשראי שהונפק להם הוא מדוייק ליכולת האבסולוטית שלהם שניתנה להם ע״י אלוהים.

כדי להסביר את זה, אני אתן כאן דוגמה להתפתחות מקבילה (ושונה) לעונה הראשונה של מוריניו השני:

״יצאנו עם שחר לכיוון בירמינגהאם. פרנקי ניגש למיקרופון לעודד את החבר׳ה שהיו עייפים כי השעה היתה רק 10:00 בבוקר אבל לדאבונם הם כבר היו אחרי מקלחת וקפה. אדן ישב בצד מבויש. אני לא יכול להכנס לבנאדם למחשבות אבל בטח היא הריץ בראש את כל הסיבות שבגללן הוא שוב לא נכלל בסגל. לוקאקו עמד לידו והיה נראה שהוא מנסה לעודד אותו ולהגיד לו שלא הכל אבוד לגבי המונדיאל, אבל אז בדיוק פרנקי ואשלי קראו לו להצטרף לשירה של ׳קיפ דה בלו פלאג׳ והוא כמעט הפיל את התקרה של האוטובוס כשחבר אליהם. אפילו שרתי עם אשלי את הפזמון יחד למרות שאנחנו עושים שבוע-שבוע בצד שמאל. איבה ואזפי ישבו ממש קרובים, כאילו לא ברור שבראנה כועס על דייב שהוא לקח לו את המקום בהגנה מצד ימין. למרות זאת כולם שרו. חוץ בעצם מחואן. הוא ישב מאחור עם האוזניות ובהה בחלון. גם כאן אני לא יודע מה הוא חשב, אבל בטח זה היה קשור לצמד שלו מול גלאטסראיי באמצע השבוע. ״ (ראיין ברטראנד, לאתר ״phantom goal״)

למשחק היום, אני רק מאחל לנו דבר אחד: שנדע לצאת מהסטיגמטיות הזאת, מהטרגדיה היוונית, מהתחושה שאנחנו פיונים בעולם של כללים וכוחות חזקים מאיתנו שנקבעו מראש.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

לא רק זומבים - סיכום עונה 4 של "המתים המהלכים"
נאום הניצחון - עידו גבעון

13 Comments

אבישי (הרמתגני) 5 באפריל 2014

מצחיק שהשוות (במתכוון או בטעות) את טורס לסלרי.
מספרים שבסלרי יש מספר שלילי של קלוריות, כי לגוף נדרש יותר קלוריות לעכל את הסלרי ממה שהסלרי מכיל.
קצת כמו התרומה של טורס לצ'לסי.

כחול 5 באפריל 2014

+ 10!

אני באמת חושב שעדיף צ'לסי ב10 שחקנים מאשר צ'לסי עם טורס. באמת שאני מתכוון לזה. הבחור הוא פשוט נטל, מהרגע שהגיע למועדון. היו לו תקופות יותר גרועות מעכשיו, כרגע הוא סתם מאבד כל כדור שנותנים לו בהתקפה(וכמובן שהוא גם לא עושה הגנה כמו שצריך).
עדיף לשחק כבלי חלוץ בכלל מאשר עם חלוץ שכל כדור שאתה מוסר לו הולך פייפן.

אביאל 5 באפריל 2014

או פשוט לשחק עם דמבה בה, היתרון הגדול שלו הוא בזה שהוא מצוין בכדורי גובה ויכול לתת כדורים להאזרדאוסקר וכו׳ מהאוויר.

בכל מקרה, הרכב קצת משונה של מוריניו, האזרד על הספסל, סלאח-ווליאן-שורלה בקישור ההתקפי, לא נראה מבטיח.

גור אילני 5 באפריל 2014

דמבה בה היה די טוב כשקיבל הזדמנויות ממשיות ורשום על שערים חשובים. יש לו הרבה יותר שערים לדקה מאשר טורס. למרות זאת מוריניו והקהל לא מאמינים בו. או שמוריניו פשוט לא רוצה לבזבז עליו דקות כי הוא בטוח עוזב. הבעיה שגם סטארידג׳ היה במעמד דומה מאד בצ׳לסי…

אביאל 5 באפריל 2014

בדיוק.

wazza 5 באפריל 2014

אתם חייבים להתאפס על עצמכם, יש לכם אליפות לקחת! או יותר נכון למנוע מסיטי לקחת אותה

גור אילני 5 באפריל 2014

מוריניו מנסה לשכנע אותנו שהוא ויתר על הליגה עם ההרכב הזה.

מתי 5 באפריל 2014

כרגע נראה שרק סיטי יכולה למנוע אליפות מסיטי.

matipool 6 באפריל 2014

אני שמח שהוצאתם אותנו מהמשוואה .
זה רק יכול לעשות לנו טוב .

גור אילני 5 באפריל 2014

מבחינת ה-11 שעולים עוד רבע שעה אפשר להגיד שלפחות מוריניו מנסה לחדש קצת.

אביאל 5 באפריל 2014

משחק מצוין של צ׳לסי, בעיקר מפתיע לאור ההרכב שעלה ובטח מול יריבה עקשנית כמו סטוק. סלאח שיחק מצוין, כמו גם ווילאן, האזרד תמיד מוסיף את הקסם שהוא נכנס.

מקווה שאטו יהיה איכשהו כשיר לפ.ס.ז.

גור אילני 6 באפריל 2014

הסיכוי שהוא כשיר כרגע נמוך מאד. נצטרך להתפלל

Roy 6 באפריל 2014

מסכים, טוב לראות את מוריניו מגוון במערך. מניח שיש כאן ניסוי כלים לגומלין (יאללה 3-0!)

Comments closed