פלונטר

העונה באירופה הסתיימה מעשית, וללא משחקים חשובים שנותר לצפות בהם עד צ'ילה-אוסטרליה במונדיאל אני ניגש למלאכה המעייפת באמת של לנתח את הסיכויים והסיכונים בשוק ההעברות של צ'לסי, קיץ 2014.

מי עוזב?
אוהדי צ'לסי הם כמו כלבלבי צ'יוואווה בכל הקשור לגירוש האבות המייסדים מה'אולד גארד'. בכל ינואר הם נובחים ומכשכשים בזנב, נשבעים שזו הפעם הבאמת אחרונה שהם מייחלים שלמפארד יעלה מהספסל ויחליף איזה רכש נוצץ בן 21 שלא מספק את הסחורה. לקראת אפריל שוב מתברר שלא ניתן להסתדר ללא טרי, סופר-פראנק שובר עוד שיא, וקול מחלץ עוד כדור מקו השער. יופי – עוד הארכת חוזה בשנה. השאלה היא כמה חתיכות בשר יעז מוריניו לזרוק לעדת הצ'יוואוות שמחכה במלונה. טרי משחק שוב כמו נער שרק עקב דאגה מרובה מדי יש לו מפרצים בשיער. אשלי קול היה נראה כמו עוזב בטוח, ואפילו הזיל את הדמעות הנכונות, אבל ההתעניינות מצידן של ליברפול ועוד קבוצות בכירות מעלה פתאום את קרנו, מה עוד שהוא כרגע לא פחות טוב מלוק שואו (ובטח יהיה שיפור אדיר לעומת גלן ג'ונסון). ופראנקי? אני מהמר שדווקא הוא ילך. לא בגלל שהוא הכי פחות טוב, אלא כי הוא יגרום הכי מעט נזק ממשי ומוראלי כשיחתום בקבוצה חדשה. אין הרבה מדי מקום עודף בקישור המרכזי/התקפי של קבוצות הצמרת באנגליה לעגלות עם כוח רצון, ואני מנחש שהוא יחתום בקבוצה מחוץ לאנגליה או שיחזור בקול תרועה לווסטהאם כדי להזין את אנדי קארול בעוד כדורים שיוכל לאבד בשלומיאליות. ומי יודע, אולי גם הוא יקבל בסוף הצעה. ישנו צורך להוריד כמה שאפשר את נטל המשכורות השבועיות, רק כדי שיתפנה מקום לעוד החתמה שוברת שיאים. לכן ייתכן שלמפארד יקבל הצעה נמוכה משמעותית והכדור יעבור אליו לגבי ההחלטה.
עוד יעזבו: מיקל (כי יש עוד קבוצות שמגיע להן מסירות איכותיות לאחור) , דמבה בה (למרות הסימפטיה והגולים החשובים) אטו (רק fool ישאיר אותו לעוד שנה עכשיו).
האם דוד לואיז יעזוב? אני מאד מקווה שלא, אבל עם מבול השמועות אין לדעת.

מה חסר?
חלוצים
: מחסור קשה בחלוצים שאפשר לסמוך עליהם. בעולם אידיאלי טורס היה חוזר לעצמו ומקבל הזדמנות כחלוץ שלישי, אבל כרגע הוא מהווה נטל כבד מאד. לכן חוץ ממנו נצטרך כנראה שלושה חלוצים טובים.
קשר מרכזי: למרות בואו והשתלבותו המוצלחת של מאטיץ', יש אי וודאות בקישור המרכזי והאחורי. למפארד מזדקן, מיקל כנראה בדרך החוצה, לא ברור אם לואיז עוזב, ולכן הצמד שלו עם מאטיץ' במשחקים חשובים עלול להתפרק.
בלמים: לצ'לסי היה מזל עם פציעות בהגנה העונה, עם קצת פחות מזל היו יכולים להיות חורים. כנראה שקורט זומה שנרכש בינואר יצטרף מהליגה הצרפתית ויפתור את כאב הראש הפוטנציאלי.
מגן שמאלי: איפשהו הסגל נופל בין הכסאות עם אשלי קול, אזפיליקווטה וראיין ברטראנד. מגן שמאלי טבעי כנראה בתוכניות.
שוער: האם פטר צ'ך יסכים להיות שוער שני? אם לא נצטרך להחתים שוער טוב. ונקווה מאד שקורטואה יחתום על חוזה חדש כי אחרת אנחנו בדרך לאבד נכס עוד 2 עונות.

שמועות עדכניות
השמועות הפופולאריות ביותר (והלא מבוססות ברובן) הן:
דייגו קוסטה כבר חתם מעשית ויוצג אחרי כמה המשחקים הלא חשובים שנותרו לו להשלים באתלטי
דוד לואיז בעסקת חליפין תמורת מנדזוקיץ' + 25 מיליון יורו
פיליפה יצטרף לדייגו קוסטה בטיסה ממדריד
פאוליניו יירכש מטוטנהאם כדי להוסיף עוד קשר ברזילאי לסגל
סמי חדירה יבוא להתייחד עם המיוחד
ארתורו וידאל ייחטף מזרועותיהן המושטות של ריאל ויונייטד
– כמה משוגעים חושבים שמריו באלוטלי בדרך לרסק עוד כמה מכוניות על הבית של רומן
ויליאם קראבליו יעלה על טיסה מליסבון

מי חוזרים מהשאלה למרות שלא צריך אותם כרגע?
ראיין ברטרנד
גיבור גמר 2012 יימכר, אולי לאסטון וילה. אני אופתע לראות אותו משתלב בסגל.
לוקאס פיאזון
חרך את הליגה ההולנדית בחצי הראשון, ובחצי העונה השני נעלם לגמרי. עכשיו בכלל לא ברור מה עושים איתו, אני חושב שינסו להשאיל אותו בליגה האנגלית כדי לראות איך הוא משחק מקרוב.
ת'ורגן הזארד נראה כמו מישהו שיכול להאפיל אפילו על אחיו  הגדול – שלשום נבחר לשחקן העונה בבלגיה. בגיל 21 הוא כנראה יחפש דקות בהשאלה באנגליה.
קנת אומרו חוזר מהשאלה במידלסבורו, מוריניו יחכה לראות אותו במונדיאל במדי ניגריה כדי להחליט מה לעשות אתו.
מארקו מארין מסיים השאלה חצי מוצלחת בספרד. מוריניו עוקב בספקנות.
אוריאול רומאו מקווה להמכר לספרד או שוילאש בואש יקבל עוד הזדמנות בצ'לסי.
פטריק 'באם-באם' באמפורד קרע רשתות בליגה השלישית, הצטיין גם בצ'מפיונשיפ ועכשיו יצטרכו למצוא לו תעסוקה חדשה. מכיוון שהוא אנגלי יש איזשהו סיכוי שנראה אותו בסגל, למרות שזה לא סביר לצערי.

ומי יירכש?
צ'לסי לא תמכור אף שחקן, גם עודף, לליברפול. מוריניו מעדיף לראות את ליברפול לא מתחזקת וכושלת בנסיון להאבק שנה שנייה ברציפות בצמרת. מכיוון שברנדן רודג'רס מוציא משחקנים 473% יותר ממה שמוריניו מוציא מהם, גם נתן אקה יהיה סכנה באדום.
המיוחד בעיני עצמו ציין שחלוץ אחד יילך ואחד יבוא. כולם קיוו שטורס יישלח לאנשהו. אם זה קורה, ז'וזה יוצא בריצת ניצחון + השתטחות על הדשא ליד הבית שלו ויוצא למסע קניות מטורף. אבל זה לא יקרה. לכן אני חושב שמוריניו ישחרר את בה ואטו, ובמקביל ירכוש שני חלוצים בנוסף ללוקאקו שחוזר מהשאלה. זה ישאיר את טורס כחלוץ רביעי. עצוב אבל זה המצב. החלוצים יהיו לפי השמועות קוסטה ואולי מנדזוקיץ'. הייתי מתייחס בספקנות לעניין מנדזוקיץ' אבל כשמגיעות שמועות על שחקן שאמר לחברים שלו שהוא עוזב לקבוצה מסויימת אני מתחיל להאמין. בגדול, לא השחקן שעושה עליי יותר מדי רושם אבל מוריניו מחפש יעילות והוא עשוי למצוא אותה בצמד חלוצים כזה.
לוקאקו? שוטים רבים מצפים לראות אותו מוביל את החוד, וביניהם אני. מוריניו לא מאמין בו מספיק ולא ייתן לזה לקרות כנראה. היחס שלוקאקו קיבל ממוריניו לאורך העונה עפ"י ריאיונות לתקשורת היה קריר. זה יוצר מצב מסובך שבו רומלו יבקש להימכר (אין סיכוי שהוא מסכים לעוד השאלה), הבעיה היא שצ'לסי לא תמכור אותו לקבוצה שמתחרה מולה. אולי אברטון תגיש הצעה, או שיימכר לליגה אחרת. אם יסכים לשחק כחלוץ שלישי בסדר הבחירה, הוא ישאר.
בעמדת השוער אני צופה שמאחורי הקלעים, קורטואה ייבקש להמכר לריאל או ברצלונה ולא ימהר לחתום על חוזה חדש. זה ייצור מעין פלונטר שמערב בתוכו את העתיד של צ'ך. אם ירצו להשאיר את שניהם יצטרכו להחליט על דרך שבה שני השוערים האדירים האלה מקבלים דקות משחק, אולי בשיטת הסכמי לופז-קסיאס משנת 2013.
בנוסף, צריך לזכור שלפנינו טורניר ארוך של גביע העולם. בדרך כלל קבוצות כמו ליברפול אוהבות למלא את הסגל בשחקנים לא מוכחים שעשו כמה פעולות חיוביות במונדיאל (ע"ע אל חאג'י דיוף). אני צופה שגם טוטנהאם תרכוש שניים שלושה כאלה. צ'לסי? לא בטוח.

ולסיום: לינק לחידון מהיר שמגלה האם אתם אוהדי הצלחות או כחולים אמיתיים? אני הוצאתי 17 עלוב מתוך 21. כמה אתם?

http://quizzes.london24.com/quiz/70202_206/how-well-do-you-know-the-chelsea-squad.html

מיאמי קאבלירס
יומן מילאנו חלק 2: מילאנוקיה

33 Comments

אוזי 17 במאי 2014

חולק עלייך. קשרי אמצע יש מספיק, גם אם שניים עוזבים.בוודאי אם מאטיץ' משחק באלופות. לגבי חלוץ הרי שאינטר הצהירה שהיא רוצב את טורס, ואם נשאר בוודאי שלא ירכוש גם את קוסטה וגם את לוקאקו וגם עוד אחד.קוסטה ולוקאקו זה די והותר.

אסף כלשהו 17 במאי 2014

צ'ך חייב להישאר כשוער הפותח של צ'לסי גם אם זה אומר שהם מפספסים את קורטואה. נכון, הבלגי שוער מעולה, אבל יש מעולה ויש אחד משלושת השוערים הכי טובים בעולם בעשור האחרון. צ'ך הוא אגדה, שומר על יכולת גבוהה ויציבה (העונה היה שוער העונה לטעמי) והוא רק בן 31, שבשנות שוער זה אומר שיש לו עוד לפחות 3-4 שנים בטופ, עם דגש על לפחות.

גור אילני 17 במאי 2014

עמדה מעניינת, בוא נגיד שאתה שוחה נגד הזרם כרגע…

אסף כלשהו 18 במאי 2014

לפי התגובות כאן, מסתבר שלפחות בפורום הזה יש הרבה ששוחים נגד הזרם :)

אביאל 17 במאי 2014

מסכים על כל מילה, צ׳ך זה צ׳לסי, יש לו בקלות חמש-שש שנים טובות. מספיק היה לראות את היכולת של ואן דר סאר והניח שאפילו כמעט עשור שלם יכול לצאת מצ׳ך.

עם כל הצער והעתיד ובעידן החוקים הפיננסים של אופ״א למכור את קורטואה ב30 מיליון ומעלה זו עסקה מעולה.

גור אילני 17 במאי 2014

הטענה החזקה בסאגת קורטואה – צ׳ך היא לא שצ׳ך מבוגר מדי, אלא שקורטואה פשוט טוב ממנו ללא קשר לגיל.

אם צ׳לסי תחליט למכור את קורטואה ללא ספק היא קונה לעצמה שקט בסוגייה הזאת.

משה 18 במאי 2014

קורטואה נהנה מהרבה הייפ אבל אני לא הרגשתי שהוא עדיין במעמד לטעון שהוא טוב מצ'ך. ברור שבראיה של מספר שנים קדימה עדיף להשקיע בשוער לכמה שנים אבל זו צ'לסי, תמיד תוכלו לקנות אותו חזרה במחיר מופרז…

אלכס דוקורסקי 18 במאי 2014

מסכים עם אסף. צ'ך שוער נהדר ומקווה שישאר בסטמפורד ברידג' לעוד שנים רבות.

יניב ג״מ 18 במאי 2014

אני מקווה מאוד שצ׳לסי תקנה את פאוליניו.
ואני אוהד טוטנהם.

רוני יעקוב 18 במאי 2014

ת'ורגן הזארד – שלשום נבחר לשחקן העונה בבלגיה.
מדהים
היה בהיסטוריה 2 אחים ברמה הכי גבוהה?

oded 18 במאי 2014

כאילו לאודרופ?

גורביץ ' 18 במאי 2014

כאילו אדורם ונועם קייסי..

צהוב תמיד 18 במאי 2014

האחים דה בור

יניב פרנקו 18 במאי 2014

ניצן ועומר דמארי

אלעד אחד 20 במאי 2014

ניצן וחזי שירזי

ערן 18 במאי 2014

קצת אייטיז: שלמה שירזי ואחיו אריה (מוכר בכינוי ריקו. המפורסם. כן, הוא היה פעם כדורגלן בליגת העל.)
כאוהד מכבי משועמם התגלגלתי עם חברים, בתחילת שנות ה- 80, למשחק של נתניה נגד הפועל בבלומפילד. היתה שם מהומת אלוהים, מכות בין האחים שירזי והאחים אלי ובני כהן. כרטיס אדום לאחד האחים כהן. אברהם פלדה מנהל הפועל חטף ראסיה. שימו ושימחו…
האמת, קצת מזכיר את בני יהודה בשבוע האחרון.

אריק האחר 18 במאי 2014

ומה אם האחים מכנס.
האחים בר.
האחים ברומר.
האחים נוויל.
ויש עוד .

משה 18 במאי 2014

סליחה על הבורות, ריקו שירזי העבריין הוא אח של שלמה שירזי הכדורגלן (והעבריין) ?

ערן 18 במאי 2014

אכן

DeVito 18 במאי 2014

מוכר את טיבו, צ'ך מעולה וזה הזמן לעשות אקזיט על טיבו.
אם אפשר למכור את טורס הרי זה מבורך , אם אפשר לשלוח אותו בטרייד +כסף לאתלטיקו יותר טוב( בכלל הם יכולים לעשות שם עסקה משולשת עם טיבו גם).
הייתי מביא חלוץ קליבר (לאו דווקא קוסטה) , ובספסל לוקאקו+ בה/טורס. שלושה חלוצים לליגה אנגלית על שלל מפעליה ואלופות זה מספיק מה גם שתמיד אפשר להחזיר מהשאלות בליגה האנגלית כך שאם השאלת את פיאזון לקבוצת שקר כלשהוא באנגליה ובה/טורס נפצעים הוא יכול בכיף להיות מחליף שלישי.

הוצאתי 14/21 אבל אני לא אוהד צ'לסי. :D

דנידין 18 במאי 2014

למה דווקא צ'ילה – אוסטרליה ולא משחק הפתיחה?

גור אילני 18 במאי 2014

סתם בשביל הקטע וכי אני אוסטרלי

דוד 20 במאי 2014

חשבתי בגלל שוורצר

יניב 18 במאי 2014

לא עדיף שישחררו את טורס מבין השלושה? אני לא בקיא אבל בהתחשב במחיר שקנו אותו המשכורת שלו לבטח מפלצתית.

אדום אדום 18 במאי 2014

12 מתוך 25. ואני אוהד ליברפול

משה 18 במאי 2014

רק אוהד צ'לסי (ואולי אוהד סיטי) יכולים לכתוב טור שמתאר איך קונים את כל העולם ואשתו ומתארים שומנים שלא היו מביישים את ברלד תחת הכותרת פלונטר…

גור אילני 18 במאי 2014

משה, אני קודם כל מסכים אתך. אבל קח בחשבון:
1. שרשימת המכולת של יונייטד ושל ליברפול הרבה יותר ארוכה.
2. שבפוסט הזה, אני בעיקר מדווח מהשטח וחוזה מה יקרה ופחות מביע את דעתי לגבי מה צריך לעשות. מבחינתי צריך עוד חלוץ טוב וזהו.
3. שאני ממש מאושר לקרוא את התגובות פה בנוגע לצ׳ך. בפורומים הבינ״ל שאני משתתף בהם הדעה היא הרבה הרבה יותר נחרצת בעד קורטואה, מבחינת רבים שיזרקו כבר את צ׳ך לכלבים.

משה 18 במאי 2014

א. הייתי שמח אם ליברפול הייתה באותו מצב.
ב. ההקנטה הייתה על עובי הסגל, האופציות ברכש והביטוי פלונטר ולא על אורך הרשימה.
ג. אחרי שדפקתם לנו אליפות מה נותר אם לא להקניט…

צ'לסקי 18 במאי 2014

שכחת עוד מלא כשורנות בהשאלה,כמו נתנאל צאלובה שהוא באמת שווה הרכב בצ'לסי היום וילד הפלא ג'וש מקקראן.

דוד 19 במאי 2014

קוסטה, ואוסקר והזאר המשופרים של אחרי המונדיאל.
צ'לסי תהיה מכונה דורסנית.

יוסי מזרחי 21 במאי 2014

שתי הערות של אוהד יונייטד.
פיטר צך, שיכול לתת עוד כמה שנים טובות הוא מניה מוכחת ולמרות קורטואה בעיני הוא עדיף.
הערה שניה קשורה לתובנה שמתפתחת אצלי שהפלונטר של מי יבוא ומי ילך אצלנו, היא כלום לעומת הצרות שאתה מתאר.

גור אילני 21 במאי 2014

ממה שאני מבין המורכבות ביונייטד היא איך –
1. להביא מקסימום חיזוק במינימום בלאגן.
2. לשחרר כמה שיותר שחקנים שעבר זמנם במועדון.
3. להשיג את לוק שואו
4. להתאים את כל הסעיפים לגחמותיו של הפרינסס וויין רוני.

Comments closed