קוטיניו 3 – 1 מוריניו

ראיתי את הקליפ ההוא של יורגן קלופ מתנדנד בנדנדה ואז מטביע ועושה דברים סופר מגניבים עם הילדים שלו. הייתי שמח אם הוא היה מתאים לצ׳לסי. אבל הוא לא. כל קשר בין היפסטר ממושקף וצעיר לבין מסיבות סושי במערב לונדון הוא מדומיין.

משחק שהתחיל עם תקווה לשינוי ונגמר במפח נפש גדול.

השחקן התורן על המוקד: ג׳ונתן ד טרי

זה שכבר אי אפשר להתלונן עליו: בראניסלב איבנוביץ׳

האזור שבו ניתן להסתובב חופשי ולהבקיע נגדנו: קו ה-16

זה שמנסה אבל זה לא מספיק: וויליאן

הפתרון ששוב לא עבד: חילופים התקפיים במטרה לשנות את הגורל החקוק בסלע

הכוכב ששוב איכזב: אדן הזארד

הדמות הטראגית: ז׳וזה מוריניו

באסה. אבל צריך להודות שלא ציפיתי ליותר מהמשחק הזה. מקסימום ל-1:1

 

***

וזה נכתב לפני:

 

אוטובוס באפריקה

נתקלתי בפוסט יפה שמספר שבמרוקו יהודים נסעו באוטובוס בשבת, ושילמו במוצאי שבת. כל-כך פשוט.

רוצים ליצור פה חוק חברתי שיטיב עם איכות הסביבה ועם השכבות החלשות?

בואו נעשה תחבורה ציבורית בשבת – בחינם.

זה יעלה למדינה קצת כסף, נכון, אבל ייתן לאנשים אפשרות לנסוע בשקט ובבטחה לטייל, למשפחה שגרה בעיר או בפריפריה לארוחת שבת בצהריים, לחזור מבילוי בלי לשבור את הבנק, להוריד את כמות הפקקים והתאונות המחרידות בכבישים במוצאי שבת. את הכסף שהמדינה מפסידה היא תרוויח מהעלאה מתונה במחירי הכרטיסים במשך השבוע, ומכך שאת הכסף שהאזרחים חסכו הם יוציאו במקום אחר וכך יפתחו את הכלכלה.

יכול להיות שאני תמים, אולי זה מפלה להעסיק ״גויים של שבת״ כנהגים, לא בדקתי את זה לעומק. מודה. אבל זה נשמע לי ממש כיף.

מחר הייתי יכול לנסוע עם המשפחה לבקר את אבא של אשתי שגר לא מאד רחוק ממרכז תל-אביב (אבל רחוק מדי בשביל להגיע באופניים), ובמקום שאצטרך להלחיץ את כולם לגבי חזרה למשחק ב-14:45 – הייתי יכול לחזור לבדי באוטובוס עם אוזניות וניל יאנג.

לפעמים מחשבות כאלה נשמעו יותר הזויות ורחוקות מהמציאות מאשר נניח שלום עולמי או יישוב המאדים.

***

כשכתבתי את הפוסט ״לא לפטר״ אחרי הפסד אחד מבין רבים העונה, ובטח לא האחרון, רבים הופתעו ולא הבינו על מה אני בכלל מדבר. אני מאמין שאלה היו פחות או יותר אותם טיפוסים שלא האמינו שצ׳לסי תייבש את צ׳ך על הספסל ותמליך תחתיו את תיבו קורטואה בסוף עונת 2013-14. לפעמים נדמה לי שהנטייה לשפיות ושאר-רוח במקומותינו ובקהילת דה באזר מעוותת מעט את ראיית המציאות.

למה אני מתכוון? אם אנחנו חושבים שפטר צ׳ך ראוי לכבוד מלכים ולעוד 5 עונות בהרכב הפותח, אנחנו משוכנעים שגם העולם בחוץ, זה הניזון מהסושי במסיבות הראווה של רומן אברמוביץ׳ (יש כאלה – ממקור אמין שעבדה בבר במרכז לונדון ונכחה בכאלה), חושב ככה.

אם אנחנו מסתכלים נכוחה על מפת המנג׳רים הלא מאד מתאימים שקיימים בשוק מול יכולתיו הבלתי ניתנות לערעור של המיוחד לשעבר, ומשקללים את רצונו של האחרון לפצח את הוירוס של עצמו ולהנהיג את צ׳לסי לעשר שנים, ומכך מגיעים למסקנה שפיטוריו לא יובילו לשום תוצאה טובה – אנחנו נהיה מאד מופתעים כשיום אחד נתבשר שהוא בחוץ, ולא אחר מאשר איזה עוזר / שחקן עבר חסר נסיון / גארי נוויל / אברם גרנט יתמנו במקומו.

ולכן, חבריי, אל תהיו בשוק כשזה יקרה. העולם האמיתי, הקר, האינטרסנטי, האמוציונלי, האימפולסיבי, הכנוע, המתרפס, שמתנהל על חודו של קצה עט שנוגע במפית באיזו לימוזינה שיצאה מחווילה בנייטסברידג׳ – העולם הזה יעמוד על תילו גם לאחר שזה יקרה.

***

אז מה אני רוצה? האם אמשיך לשבת על הגדר ולבקר את מוריניו, את רומן, ומצד שני את אלה שמעריצים אותם ואת שיטותיהם השנויות במחלוקת סלאש קרימינליות?

ובכן – אני רחוק מלהיות מעריץ עיוור של מוריניו. היו ימים שבהם היה דמות מסתורית שהלכה על הקווים בז׳קט האפור הכהה המסוגנן, שבהם זכינו לראות תחת הנהגתו את ג׳ו קול משאיר את גודיונסן מול שוער בהתקפה מהירה ונפלאה. ובאותם ימים ממש היינו סוגרים את המשחק אחרי 0:2 מוקדם, ג׳רמי היה נכנס לקישור כדי לעבות אותו ולוודא שה-0:2 יישאר 0:2, והוא אכן היה נשאר 0:2.

באופן טיפוסי, חלק גדול מהרגעים הקסומים של עידן רומן אברמוביץ׳ הגיעו דווקא מההסתבכויות הלא צפויות והיציאה העוד פחות צפויה מהן. ודווקא ברגעים האלה יש פחות נוכחות למוריניו ויותר לכל מיני חוס הידינקים, די מתאו-אים ואפילו אברם גרנטים.

אבל אני בכל זאת נגד לפטר את מוריניו.

והסיבה היא שכרגע אי-פיטורים והמשך בדרך עם מוריניו נראים כמו הדרך היחידה לשבור את מעגל הבנייה > התפוררות > פיטורים > בנייה מחדש שבו אנחנו נמצאים וליצור משהו ברמה אחרת, שכולל עבודה יותר רציפה והמשכית.

ראיתי את הקליפ ההוא של יורגן קלופ מתנדנד בנדנדה ואז מטביע ועושה דברים סופר מגניבים עם הילדים שלו. הייתי שמח אם הוא היה מתאים לצ׳לסי. אבל הוא לא. כל קשר בין היפסטר ממושקף וצעיר לבין מסיבות סושי במערב לונדון הוא מדומיין.

אז מה כן?

הייתי שמח לראות את מוריניו נשאר ומטפח את הדור הבא. מגדל לעצמו אסיסטנט מנג׳ר שיירש אותו יום אחד (דוגמת דרוגבה או למפארד). מלמד את הצעירים הנפלאים איך להפוך להיות וורלד קלאס.

מבחינתי, היופי בכדורגל ברמה של ניהול ואימון הוא לגדול ולהתעצם, ללמוד ולהתפתח. אם אנחנו רוכשים את דייגו קוסטה שהוא שחקן מוכח זה נחמד, במיוחד אם הוא פוגע גם באנגליה ולא הופך לפלופ, אבל יותר מרגש לגלות את אזפיליקווטה או את איבנוביץ׳ ולראות אותם ממריאים לגבהים. גם לגאול את פברגאס מחדש אחרי ריקבון בבארסה היה יפה. לנסות לפתות את פול פוגבה לבוא ללונדון זה יפה, אבל הכסף ו-brute force שמעורבים בזה משאירים מהלך כזה קצת חסר טעם. במיוחד כשיש לך על הספסל את לופטוס-צ׳יק. אפשר להתלונן על המוגבלות של זומה בעמדות מסויימות ולחפש לו יורשים כבר בגיל 21, אבל ניתן גם ללמד אותו ולהעצים אותו כך שיהיה טוב יותר.

כרגע נראה שזה לא הולך לשם. אני בכלל לא בטוח שז׳וזה יודע לעשות את זה. אבל קיים איזשהו סיכוי שכן. ואם כן, אז תהיה פה גדילה והתעצמות.

בסופו של דבר הכדורגל הוא פנטזיה. ואתה חייב ללכת אחרי הפנטזיה שלך ולא של אנשים אחרים. ולדמיין את מוריניו ממשיך ומתגבר על מכשולים ובונה ומגדל זה משהו שהייתי רוצה לראות.

 

 

 

 

 

הניצחון בצ'לסי
גרנטלנד נסגר

83 Comments

ערן הדר 30 באוקטובר 2015

מה המחיר?
סיום עונה מחוץ לטופ פור עדיין מצדיק המשך עבודה?
או אולי התנהלות כמו שהייתה מול הדוקטור?
שניהם ביחד?
איפה עובר הגבול?
וברור לי שאוהדי צלסי מאוהבים בו, אבל לא עברתם את הגבול של לנפח סיפור גבורה דימיוני?
לא אכפת לי מצלסי או מהאוהדים שלה, לטוב או לרע, אבל אני פשוט לא מבין את הנהירה העיוורת, זה לא שהבחור נקי משלדים בארון, הוא אמנם יודע לנצח אבל הוא גם התנסה לא פעם בלהיכשל.

איתן 31 באוקטובר 2015

לגבי הד"ר: או קללת קארניירו כמו שמספרים אוהדי ליברפול,היא הגישה תביעה נגד המועדון.
היום מפרסמים בטלגרף שמוריניו כנראה איבד את הקסם שלו בעקבות המחלה הקשה של אביו בן ה77…
ידוע שהעיתונות האנגלית היא מגעילה,וכמובן ישנם הימורים מתיי יפוטר ומי יחליףמאותו(שמחה לאיד),אבל לפחות ניתן להגיד שמוריניו הביא את זה על עצמו בגלל היחס שלו לעיתונות האנגלית.

לא מסכים לגבי האימרה האחרונה זו הפעם ה1 ב15שנה שקבוצה של מוריניו מציגה סוג כזה של כדורגל ,ואחוזי הצלחה כאלה נמוכיםׁׁ(מלבד 07-08 עם צלסי שהסוף היה ידוע מראש),ומוריניו לא נראה לי כזה מוטיבטור גדול ויוכל להוציא את העגלה מהבוץ

*מצורף לינק של אחוזי הצלחה והישגים של המיוחד –לפיכך אין ספק שהוא כנראה הטוב ביותר ב15 שנה האחרונות,טוב נו אולי חוץ מסקוטי אחד שכבר פרש http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/chelsea/11964244/Chelsea-report-How-officials-are-always-at-fault-in-paranoid-world-of-Jose-Mourinho.html

איתן 31 באוקטובר 2015

הכוונה לאוהדי צלסי במשפט ה 1

ערן הדר 31 באוקטובר 2015

באינטר נשארה חורבה ובריאל באלאגן מטורף בחדר הלבשה. אחרי השנה השלישית כמובן. אני חושב שהוא מאמן גדול, אבל עד לנקודה מסויממת. זאת הנקודה לדעתי

גלעד בלום 31 באוקטובר 2015

גור, יש משהו במה שאתה אומר, השאלה אם רומן יכול לסבול עונה אחת כשלונית בליגה (כלומר אי העפלה לליגת האלופות). כרגע צ׳לסי צריכים לעשות משהו כמו 80-70 אחוזי הצלחה עד סוף העונה כדי להגיע לטופ 4, אם מישהו יכול לעשות זה אז זה מוריניו, אין שום בטחון שמאמן יותר ״סימפטי״ יעשה זאת.

אפשר להסתפק העונה בללכת על ליגת האלופות וגביע, להחזיר את המושאלים בשנה הבאה, להתחזק קצת, בעיקר להתרענן ולחזור להיות מועמדת לאליפות בעונה הבאה. הפרמייר זה לא ליגת העל שלנו, אי אפשר לקחת 3-4 אליפויות רצופות, סיטי חוו זאת, יונייטד בשנה עם מויס, יש ירידה אחרי אליפות, בעיקר שחיקה מנטלית, אם למורים מותר שנת שבתון אז גם למוריניו מותר שנה אחת במרכז הטבלה, השאלה אם יעלה לרומן הסושי לראש.

יש כמובן את קללת השנה השלישית של מוריניו אבל יכול להיות שאם ישרוד אותה הוא יחזור בגדול שנה הבאה, הרי הוא הוכיח את עצמו ביותר מקבוצה אחת וביותר מליגה אחת.

קאזיראגי 31 באוקטובר 2015

גלעד, זהו המבחן הגדול שלו. יותר מעוד אליפות ויותר ממקום באלופות. האם הוא יותר מפרוייקטור של שלוש ארבע שנים? עד עכשיו זה לא קרה.

צ׳לסי שלו, לה התגעגע כל השנים, הייתה אמורה להיות הנחלה והמורשת. שם הוא אמור לעשות את המרתון שלו, אחרי כל השנים כספרינטר. זה אומר עבורו לצלוח שנים קשות מבלי לשרוף את הגשר.

לזכותו ייאמר שבפעם הקודמת ידו הארוכה של אברם הייתה בדבר. אז אולי ללא הקוסם מפתח התקווה, מורי ניו היה צולח תריסר שנים בתפקיד.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

משהו שבור אצלכם..רק שלא ברור מה כבר יכול להיות שבור אחרי עונת אליפות כל כך מוקדם בעונה. אפילו לא עברו 3 שנים מאז שהכבר לא כל כך מיוחד חזר (וזה הממוצע שלו לא? לפני שהוא משתעמם..)

אבל קלופ.. קלופ אמר שליברפול היא היחידה שהיתה יכולה להוציא אותו מהשבתון. זה נשמע כמו משהו שאומרים כדי לסבר את אוזן האוהדים אבל בהתחשב בקונצנזוס (המטורף משהו שדי הדהים אותי האמת- אולי כי כדורגל גרמני הוא לא בדיוק בראש מעייני) המוחלט לגבי ההתאמה שלו כמו כפפה לליברפול.. זה אמין.

אבל תמיד מותר לחלום. אפילו לפלסטיקים. אפילו בכאילו. אז בזה אני איתך

פראליה 31 באוקטובר 2015

חייב להשאר.

לגבי ההתאמה שלו לרוח המועדון, לא חושב שיש מחלוקת, האיש גדול, שונה ומתריס, כמו המועדון.

מאמן, בניגוד לשחקן, בטח ברמות האלה, היכולות שלו שקופות. אם אתה בטופ ומביא קבלות, בטח בכמה מועדונים ובמדינות שונות, זה מה שאתה שווה, התוצאות בעונה כזו או אחרת לא הופכות אותך למאמן פחות טוב , בניגוד לשחקן.

הייתי שמח אם הבעלים היה מכיר במחזור חיים של מועדון, בו יש תקופות פחות טובות (עונה בלי צ'מפיונס לא אסון מבחינתי), כי ככה זה בכדורגל, חילופי דורות וסגלים משפיעים בטווח הקצר על ההצלחה במגרש.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

אגב – לגבי אסיסטנט שירש אותו במועדון אותו הוא עוזב – מוריניו עשה כזה דבר בעבר?
כמובן שהיו לו כמה וכמה עוזרים שהפכו למאמנים.מצליחים יותר או פחות.. כאלה שעלו לגדולהבערך לעונה וירדו ממנה מהר מאוד (AVB) אבל האם הוא טיפח אחד מהם שירש את מקומו? לא ששמעתי.

גור אילני 31 באוקטובר 2015

להבנתי, הוא די נמנע מלטפח לעצמו מחליפים פוטנציאליים עד כה, מהסיבות הקשורות באופי שלו ובספרינטים הקצרים שהוזכרו כאן למעלה ובתגובות.

פראליה 31 באוקטובר 2015

מנהיגים מהטייפ שלו לא יכולים לגדל מחליפים מהסיבה הפשוטה שהיכולות שלהם לא נשענות רק על ידע אלא בעיקר על כריזמה.

החיים מוכיחים שאחרי מספרי 1 דומיננטים תמיד תשאר אדמה חרוכה, עד הבניה מחדש, וגם אז, בדר"כ זה לא משתווה לחיים שלפני, מבחינת הרמה, ההישגיות הביצועים ושמחת החיים.

Fluttershy 31 באוקטובר 2015

שאנקלי ופייזלי…

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

בסופו של דבר, רומן ומוריניו הם כמו העקרב הזה מהסיפור הזה על העקרב והצפרדע. זה באופי שלהם לעקוץ. כמו שאמרת בהתחלה, התנהלות רציונלית בסטנדרטים שלנו זה משהו שלא קיים אצלם בספר. אני בכוונה כולל את מוריניו פה, כי העובדה היא שהוא חזר למועדון שזרק אותו באמצע העונה בשביל פאקינג אברם גרנט. הארגון הזה מזכיר לי את היאנקיז של שנות השמונים (שכונו הברונקס זו), כולל מאמן (בילי מרטין) שאימן את הקבוצה חמש פעמים וחמש פעמים פוטר.
אני נותן למוריניו חמישים אחוז סיכוי לשרוד את העונה

פראליה 31 באוקטובר 2015

המועדון לא זרק אותו בשביל פאקינג א.ג, הוא זרק אותו כי הוא נהיה יותר גדול מהמועדון והבעלים רצה להוכיח שמועדון יכול לתפקד בלי פרסונה דומיננטית על הקוים. לצערי, בשלב זה ה- 50% שאתה נותן לו, נראים אופטימיים.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

עכשיו זה יותר 90%

אריק 31 באוקטובר 2015

הדיון בפיטורי מאמן שזכב באליפות יפה אחרי שלושה חודשים גרועים בתחילת עונה אומרת שמשהו מאוד רקוב בצ'לסי. יחד עם זאת אלו 3 חודשים של חולשה באמת בלתי נתפסת.
פוסט מצויין, כרגיל.

יהושע פרוע 31 באוקטובר 2015

בניגוד ליונייטד ליברפול וארסנל יש מועדונים וראשיהם שלא סובלים בינוניות. אמנם כיף וקל לצחוק על זה אבל עדיף להיות בצד המנצח כך שמעתי.

זה משנה 31 באוקטובר 2015

אריק, תגובה מדויקת.

פאקו 31 באוקטובר 2015

מצויין. אהבתי את ההצעה שלך בפתיחת הפוסט.
מסכים שלא צריך לפטר אותו. לא רואה מישהו אחר שיכול לקחת את מקומו בסיטואציה הנוכחית. מצד שני לדבר עליו ועל בנייה, הכשרת הדור הבא וכיו"ב בנשימה אחת פשוט לא מסתדר. מוריניו הוא מאמן של כאן ועכשיו.

ניינר / ווריור 31 באוקטובר 2015

הלואי שיישאר וימשיך להרוס את צ'לסי מבפנים

יאיר 31 באוקטובר 2015

אני חושב שמעל הכול העונה הזו של צ'לסי מוכיחה לנו עד כמה מנג'ר תלוי בשחקנים שלו. שחקני המפתח של צ'לסי, אלו שהביאו לה אליפות רק בעונה שעברה לא מספקים את הסחורה הפעם. אני מדבר על איבנוביץ', הזאר, טרי, מאטיץ', פברגאס וזה לא כי מוריניו שינה להם את התפקוד או את התפריט. הם לא טובים כי אם אתה לא רונאלדו או מסי אז לפעמים אתה לא טוב, ופה יצא עסק ביש מאוד גדול שהרבה כוכבים לא ביכולת שלהם והעתלות של וויליאן מיקל או זומה לא תכפר על זה.

מוריניו לא שכח לאמן, בקריירה יש לו עדיין יותר עונות מוצלחות וכושלות וכל עוד יש לו את הדרייב לדעתי זה מה שקובע. השחקנים האלה שציינתי למעלה הם שחקנים טובים שיחזרו לעצמם. כשזה יקרה עדיף לצ'לסי שזה יהיה עם מאמן שחצן וטוב כמו מוריניו על הקווים ולא עם איזה מאמן זמני שיוציא אותם מהמשבר ויפנה את מקומו בקיץ.

אגב ליברפול כ"כ חלשה שאני מאמין שהיא תוציא את צ'לסי מהמשבר.

ארז N 31 באוקטובר 2015

מוריניו והדור הבא? הצחקת אותי. ממש לא הסגנון שלו. ואני לא בטוח שזה גם מאוד מעניין את רומן. הרבה יותר קל לקנות מוכן. טיפוח צעירים זה לסאותהמפטון.

איתן 31 באוקטובר 2015

מוריניו חייב לעוף,השחקנים לא משחקים בשבילו ולא מאמינים בו יותר,הביא רכש שלא מוכיח את עצמו בקיץ, סגל ותקציב בלתי נגמר-וכמובן משכורת בין הגבוהות בעולם עם קריזות של ילד בן 6, והמצב קצת פחות משליש ליגה זה שהם יותר קרובים לירידת ליגה מאשר צמרת,צלסי כמו מנצסטר יונייטד של השנים האחרונות צריכה להנמיך ציפיות וצריכה להביא מאמן חדש שיוכל כבר לבנות את הקבוצה מינואר ולנסות להגיע לפחות לגביע אופא.
בנוסף שמי שניתן להביא כרגע היה כבר בצלסי ומכיר את המערכת: חוס הידינק וקרלו אנצלוטי.

דווקא חשבתי שמוריניו שיש לו כבוד עצמי ישים בעצמו את המפתחות על השולחן,למרות שפיצויי פיטורים מאברמוביץ יהיו מאוד גבוהים,עדיין למוריניו יש הרבה מאוד מיליונים בבנק,השאלה אם הפיטורים מהבוס אברמוביץ יסגרו לו סופית את הדלת חזרה לסטמפורד ברידג

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

אם השחקנים לא מאמינים בו יותר 3 חודשים לתוך עומה חדשה אחרי שהביא איתם אליפות איך הם מצפים שמישהו יאמין בהם אחרי 3 חודשים שהם לא פוגעים ואולי סתם בתקופה גרועה

איתן 31 באוקטובר 2015

קודם כל שמאמן שמגיע לצלסי כמובן שמקבל חוזה שמן ותקציב גבוה כך שיכולת התמרון שלו בסגל גדולה מאוד,בגלל זה יש צורך בשינוי פרסונלי על הקווים,ייתכן שיש צורך בשינוי שיטה,כך שיהיה אפשר למצות את היכולת והפוטנציאל מהשחקנים,לעניות דעתי יש שחקנים שמיצו את עצמם כמו פברגס (חוסר מחוייבות ואיבוד שחקנים במצבים חופשיים)איבנוביץ(נראה לי שאין צורך לציין יותר מידי)פדרו(לא פוגע אולי-לשלוח לעונת השאלה?) הזארד(אולי השחקן הכי חשוב שנראה כבוי-ייתכן שמאמן אחר יוכל להוציא יותר ממנו\אולי שינוי תפקוד במגרש?),קייהיל צריך לרדת לספסל(לא סתם מוריניו חיזר אחריי סטונס כמו שעושים למלכת הכיתה),טרי(בגיל 35 אולי עדיף כמו ריו פרדיננד שיעבור לקבוצה קטנה יותר או שייפרוש)
ג'ון אובי מיקל-אולי ה"לוקאס" של צלסי,שחקן ספסל שמחזיק בכדור במרכז המגרש ולא יותר מזה,פלקאו ולואיק רמי-לשחרר במיידי,אוסקר משחקן הרכב ירד לספסל נכון שהוא חוזר לאחר פציעה אבל אין הצדקה ליכולות הללו.
כרגע בצלסי היחידים שראויים לחולצת הרכב אלו:זומה,וויליאן וקוסטה.

בסיכום לפטר ולשקם כמה שניתן ויפה שעה אחת קודם

JM 31 באוקטובר 2015

אני אעביר את זה לרומן, אמסור לו שזה מאיתן…

איתן 31 באוקטובר 2015

הצ'ק שלך כבר בדרך

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

אז אתה רוצה להביא מאמן חדש רק כדי שרומן יזרוק עוד חצי מילארד להרכב, כדי להחליף את אותם השחקנים שמוריניו לקח איתם אליפות רק לפני 5 חודשים.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

תגובה לאיתן מלמעלה כמובן

איתן 31 באוקטובר 2015

ייתכן שלא יהיה צורך להביא חצי מיליארד ,והמאמן החדש יצליח לייצב את הקבוצה כבר השנה, הריי יש שחקנים שאפשר לבנות עליהם ויש כאלה שיש צורך להביא שחקן אחר במקומם,(כמו שהסברתי),11 מחזורים זהו מספיק זמן כדי לתת למאמן להביא שיפור ,גם למאמן כמו מוריניו וכשזה לא בא אז צריך למצוא פתרון בדמות מאמן אחר-כיום הדרישות מצ'לסי הן הרבה יותר גבוהות מאשר מליברפול,בצלסי לא יביאו אחד כמו רוגרס שיחכו שיצמיח פרוספקטים ושיחכו בסבלנות מס' שנים כדי להביא הישגים ,יש דרישה לתוצאות במיידי.
כאמור מאמן חדש מביא רוח חדשה,מוטיבציה,שיטות משחק שונות וטקטיקה שונה\פסיכולוגיה והתנהגות שונה שיכולה גם להועיל למס' שחקנים שכרגע לא בפורמה.(או מה שנקרא בשפת העם משנה מאמן משנה מזל)
וחוץ מזה שזה לא כסף שלי זה כסף של אברמוביץ(שגם ככה השיג את הונו באופן מפוקפק) ומלבד זאת מאז הגעת אברמוביץ זו קבוצה של "שכירי חרב" ולא קבוצה של טרים,לאמפרדים ודניס ווייזים שבאמת אכפת להם מהמועדון ובאותה מידה יעברו למועדון אחר.

JM 31 באוקטובר 2015

איתן העברתי את זה לרומן, הוא אמר שהוא לא מכיר אותך, תוכל לשלוח לו קורות חיים?

איתן 31 באוקטובר 2015

בדיוק שלחתי לו,כמו כן שלחתי לו גם את קורות החיים שלך להתמודדות על משרת ליצן החצר עם עזיבתו של מוריניו

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

אכן..אוליגרכיה לשמה.

cookie-monster 31 באוקטובר 2015

Jordan Ibe misplaces a pass. Klopp lends him his glasses. https://t.co/iGI3ZyKfUM

ריצ'י מקאו 31 באוקטובר 2015

גדול

matipool 1 בנובמבר 2015

אני מתאהב בבן אדם הזה מיום ליום .
מלא אנושיות , שמחה , פרופורציות . נראה שקלופ אוהב את העולם והעולם אוהב אותו .
אין לי ספק שהשחקנים גם מרגישים כך וזה רק יילך ויתגבר וכמיטב הקלישאות "יאכלו את הדשא בשבילו וילכו אחריו באש ובמים" .

אביאל 31 באוקטובר 2015

אין יותר מבאס לקבל שער בדקה 47 וחצי כאשר יש שתי דקות תוספת זמן, אבל ככה העונה הזאת.

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

הקישור שבין צ'לסי לבין תחבורת אוטובוסים הוא כל-כך טבעי :-)

הטרול 31 באוקטובר 2015

רוצו לבדוק מה נוריץ׳ עשתה, זה חשוב לשמירת המקום שלכם בטבלה!

צ'לסקי 31 באוקטובר 2015

מגיע למאמן האפס הזה מקווה שיפוטר עוד היום,מאמן שמעלה את מיקל קנדי ופלאקו ולא נותן קרדיט לרובן לפוטוס ציק זה מאמן שגמר את הסוס מבחינתי

משה 31 באוקטובר 2015

שחקן שהאלבום בשמו הרבה יותר טוב : זומא

אביאל 31 באוקטובר 2015

כל כך מבאס, בין כל אי היכולת גם עניין השיפוט מכריע כאן, לאורך כל העונה הזאת, השופטים נגדנו, זה לא היה מביא צמרת, אבל זה היה נותן אפשרות לשינוי. אם זאת ההרחקה המצחיקה של מאטיץ׳ בשבוע שעבר והיום עם זה שלוקאס היה צריך לצאת באדום ב1-1, אבל עם קלטנברג אי אפשר לדעת כלום, מאותו יום שאוונס עשה עבירה על טורס וטורס קיבל צהוב שני על התחזות (גביע הליגה, מול יונייטד, לפני הפיטורים של די-מתאו) הוא לא מפסיק לדפוק את צ׳לסי.

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

נגדכם ?!
קוסטה היה צריך להיות מורחק עוד להתקלח לפני סוף המחצית.

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

ולצאת להתקלח עוד

אביאל 31 באוקטובר 2015

אסף ואחרים – מה זה קשור, לוקאס היה צריך להיות מורחק חד וחלק, אין על זה ויכוח, ב1-1 קשה לי להאמין שהייתם כובשים עוד שניים, זאת הנקודה, לא שצ׳לסי היתה צריכה לנצח במשחק הזה בכל מקרה, רק שלא בטוח שליברפול מנצחת עם עשרה שחקנים וזה בדיוק מה שקורה לאורך כל העונה הזאת.

Ljos 31 באוקטובר 2015

יש על זה ויכוח בדיוק כמו שיש ויכוח על ההרחקה של מאטיץ' שבוע שעבר.
ואיך צ'לסי הייתה מתפקדת עם עשרה שחקנים עוד לפני המחצית ביכולת הנוכחית שלהם? כשאתה טוען שהשופטים נגדכם, כאשר בכל משחק, כולל הנוכחי, יש טעויות גם לזכות צ'לסי (כל משחק שבו דייגו קוסטה מסיים 90 דקות הוא משחק בו נעשתה טעות שיפוט), זה מאוד קטנוני ומסיט את הדיון מהעיקר ללא נכון.

אביאל 31 באוקטובר 2015

Ljos – אין ויכוח, גם השדרנים בארץ וגם השדרנים האנגליים אמרו שהיה צריכה להיות הרחקה.
אם היית טורח לקרוא את מה שכתבתי בהתחלה היית רואה שלא אמרתי שהעונה של צ׳לסי נראת ככה בגלל השופטים, אלא שמה שמונע ממנה להתשחרר מעט הוא טעויות שיפוט, נגד צ׳לסי, בכמעט כל משחק העונה, כולל היום.
לגבי האמירה על דייגו קוסטה, זה נראה לי פתטי שאוהדי ליברפול שכחו כבר את סוארז ואוהדי יונייטד שכחו את קין, גם אותם אנשים שכתבו כאן על קוסטה היללו אותו כאשר הוא עשה את אותם מעשים לריאל מדריד או לברצלונה, היחס נקבע בהתאם לקבוצה, באתלטיקו מדריד זה רומנטי, בצ׳לסי זה דוחה.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

אז מה שאתה אומר זה שטעויות שיפוט נגד צ'לסי מונעות ממנה להשתחרר, אבל טעויות שיפוט נגד ליברפול הן לא רלוונטיות למהלך המשחק?
גם אם נגיד שהשופט טעה במקרה של לוקאס (הרבה מאוד שופטים לא היו שולפים פה צהוב שני, זה לא איזה טעות קרדינלית, אבל נניח) הרי שהוא טעה בעוד מקרים שעבדו לטובתכם. לדבר על שיפוט כל הזמן, במקום לדבר על זה שקוסטה לא בעט לשער כל המשחק או שהאזארד שכח שהוא שחקן כדורגל – לדעתי זה להתעסק בקטנות.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

ודרך אגב – סווארז מעולם לא עשה עבירות מהסוג של קוסטה, שמנסות לפגוע בשחקן יריב בכוונה. הוא נשך את איבנוביץ', זה נכון (וקיבל חתיכת הרחקה על זה), אבל הוא לא מסוכן לשחקנים יריבים. קוסטה פשוט שחקן מלוכלך ברמה, והוא היה ככה גם באתלטיקו, אף אחד לא אמר אחרת

משה 31 באוקטובר 2015

מניסיון, התעסקות בשופט מונעת טיפול בבעיות אמיתיות. אני זוכר אינספור הפסדים ליונייטד עם הרחקות של ווב ודומיו שגרמו לנו להתעסק בזה ולא בכמה הקבוצה שיחקה רע. מאחר וטוב לי עם היכולת של צ'לסי שימשיכו.

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

מסכים לגמרי. מי שמכיר את הכתיבה שלי יודע שיש לי חוק שאני לא מתעסק עם השיפוט אף פעם. נראה לי מיותר.
בנושא הספציפי של מוריניו, אני לא אוציא מכלל אפשרות שאכן שופטים לא מסמפטים אותו ואת היציאות שלו על השופטים ולכן הוא זוכה מהם ל"יחס מועדף". אבל מה לעשות, זה בא עם הטריטוריה

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2015

משה צודק (הפעם)

גור אילני 31 באוקטובר 2015

ניסה להיות תלמיד של אלכס פרגוסון – אבל לא הקשיב טוב בשיעורים

אריאל גרייזס 31 באוקטובר 2015

פרגוסון יש רק אחד

אביאל 1 בנובמבר 2015

אריאל – דיברתי באופן כללי על העונה של צ׳לסי, במשחק הזה היתה עוד דוגמא מצוינת כמו ההרחקה שהיתה צריכה להיות של לוקאס במצב של 1-1, אין קשר בין הדברים שאמרתי באופן כללי עם דוגמא במשחק הזה לזה שיש סיכוי לא רע שקוסטה היה צריך לקבל אדום. לא אמרתי שליברפול לא היתה צריכה לנצח, רק ציינתי עוד דוגמא לכך שהשופטים דופקים את צ׳לסי העונה, לא בכל משחק שבה צ׳לסי נדפקו ויתרו להם, לרוב צ׳לסי בעיקר נדפקה.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2015

כמו שאמרתי – אני לא מוציא את זה מכלל חשבון. יש מצב שצ'לסי נדפקים יותר מאחרים. אבל כשהמאמן שלך מתעסק עם השופטים כל הזמן, הוא די מזמין את זה. קל להגיד ששופטים לא צריכים להתחשב בדברים שמסביב אבל גם הם בני אדם. כשמפעילים עליהם לחץ כל כך חזק (ראה התגובה של מוריניו לעבירה של לוקאס), הרבה פעמים נוצרת תגובת נגד.
כמו שאמרתי, זה בא עם הטריטוריה של מוריניו, צריך להכיר בזה. בניגוד להרבה אוהדים מחוץ לצ'לסי, אני לא אנטי מוריניו, אני אפילו די מחבב אותו. כך שזה לא משהו לגנותו, פשוט זה חלק מלהיות מוריניו.

משה 31 באוקטובר 2015

אביאל,
אני לא זוכר שהיית סלחן כלפינו בנושא סוארז. יתרה מכך, לא מעט אוהדי ליברפול, חלקם כותב ומגיב הרבה באתר הזה היו בעד לשחרר אותו אחרי תקרית איבנוביץ׳. בינתיים לא שמעתי גינוי מאף אוהד צ'לסי על התנהגות אלימה באופן עקבי מצד קוסטה. ואתה יכול להיות רגוע, לא סבלתי אותו באתלטיקו.

אביאל 1 בנובמבר 2015

משה – תרענן את הזכרון שלך, אני דווקא הייתי בצד של סוארז, גם בתקרית עם אברה וגם בתקרית עם איבנוביץ – הצחוק הגדול היה שבאותו משחק כולם שוכחים שהוא היה צריך להיות מורחק ולבסוף כבש גול בדקה 97, כאשר עוד תצוגת שיפוט הזויה נתנה שש דקות תוספת זמן על כלום וסוארז כבש בדקה ה97. בניגוד לסאורז שנושך אנשים קוסטה עושה הכל בתוך כללי המשחק, גם עבירות ואלימות הן בכללי המשחק ורק אתמול יקריכם הלא אלים סקרטל נתן לו מרפק לפנים, להזכירך, סוארז הורשע פעמיים על סמך קטעי וידאו בדרך כלל בצעדים שלא קרו לאף שחקן אחר.

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2015

אני לא חושב שזה היה אגרוף של סקרטל, היד שלו היתה באיזור של הפרצוף של קוסטה והוא דחף קצת. אגרוף זה בטח לא.
דרך אגב, אחרי שראיתי את ההיילייט של המשחק, זה נראה שלמרות שהם מכסחים לא מעט אחד את השני, יש סוג של כבוד בין קוסטה לסקרטל. אחרי שקוסטה נתן לו את הבעיטה, הם החליפו חיבוק קטן. כאילו, הם מבינים אחד את השני, כסחן לכסחן

אסף the kop 1 בנובמבר 2015

אריאל די
אתה מזכיר לי קצת את המחבל זחאלקה שטען שמתנחל עבר לי אבן שהתעופפה באזור.
להוריד לקוסטה בומבה לפרצוף זאת מצווה.

אסף the kop 1 בנובמבר 2015

וחלילה לי לראות בך מחבל.
זאת רק הדגמה לטיעון הזוי

אסף the kop 1 בנובמבר 2015

לטעון שהשופט קיפח את צלסי זאת בדיחה ובריחה מהמציאות.
בלי שום קשר לעובדה שקוסטה הוא חרפה למקצוע

אריאל גרייזס 1 בנובמבר 2015

זה שקראת לי מחבל אני אלבש כתג של כבוד :-)

אריק 1 בנובמבר 2015

אביאל. קוסטה נותן הכל על המגרש הוא חלוץ מצויין שגם עושה הגנה ותורם לקבוצה ככל יכולתו.
עם זאת – הוא חלאה.

הטרול 31 באוקטובר 2015

קשקוש. טרי נגע ביד על סף הרחבה (לא נשרק), קוסטה דפק את הסטופקס שלו על החזה של סקרטל (לא מפתיע, ולא הורחק). נשמע כמו תרוצים של קרית גת.

משה 31 באוקטובר 2015

אני די בטוח שאם סקרטל דופק לקוסטה בעיטה לבטן (מכוונת לחלוטין, הוא הסתכל עליו לפני שעשה את זה ) קוסטה מתגלגל שעה וחצי על הרצפה כאילו רצחו אותו וסקרטל מקבל אדום. התלונות על העבירה של לוקאס, שלא היתה צהוב ברור ממש לא לעניין אחרי ההתנהגות של העבריין הזה.

JM 31 באוקטובר 2015

לוקאס עשה 19 עבירות של צהוב במשחק.

משה 31 באוקטובר 2015

וקוסטה עשה 3 אדומים ישירים, גם אני חזק בסוקבייטיביות.

JM 31 באוקטובר 2015

את המכה לפנים של סקרטל לקוסטה שכחת אני מבין?

רפאל זר 31 באוקטובר 2015

באלג׳יריה (לפי הסיפורים של אבא שלי), כשהיו יוצאים מבית הכנסת בשבת עם גרון יבש מתפילות, היו עוצרים בדרך הביתה בבית קפה להרטיב את הגרון בקפה או עראק, ובאים לשלם למחרת.

שומר שבת 1 בנובמבר 2015

אין עם זה בעיה הלכתית, כי הגוי אינו עושה מלאכה אסורה עבור היהודי בשבת, אבל עם אוטובוסים יש – ראה תגובה 27.

ערן הדר 31 באוקטובר 2015

לא מצליח להבין איך רומן עדיין לא פיטר אותו.
שימו הכל בצד- זה נראה כאילו יש למישהו מושג מה מבקש מהם המיוחד? זה נראה כמו פיאסקו במאות מיליוני לישטים.

ניק 31 באוקטובר 2015

ברור שמבחינה ארגונית זאת טעות לפטר את מוריניו, כי 3 חודשים גרועים ככל שיהיו לא יכולים להכתיב התנהלות של מועדון.
זאת גם טעות לפטר אותו כי אין מחליף שיהיה יותר טוב ממנו (וזה נובע מזה שאני תופס ממנו כנראה את המאמן הטוב בעולם).
אבל אם כל זה, זה נראה שזאת כרגע האפשרות היחידה כדי שהקבוצה הזאת תתעורר כי אני לא באמת לא זוכר כזה פער ביכולות בין 2 עונות מקבילות בקבוצה שלא מאבדת שחקן מפתח או מאמן.

אבל מה שלא יהיה, מוריניו והאזרד לא ישארו באותה קבוצה.
גם פה אגב אני לא זוכר כזאת ירידה ביכולת של שחקן שנשאר באותה ליגה ואותה קבוצה ואותו מאמן.

גלעד בלום 1 בנובמבר 2015

אם בודקים את המצב בצורה קרה אז לא צריך לפטר מאמן מעוטר שהביא אליפויות למועדון בשתי קדנציות שונות אפילו שזו פתיחת עונה איומה, הגרועה ביותר בפרמייר לי עבור אלופה מכהנת, גם קלופ נתן עונה אחרונה קטסטרופלית בקבוצתו הקודמת ולא פוטר. יש עוד משימות ואפשר להציל את העונה (טופ 6 כהתחלה של מטרה).

אבל כבר כמה שבועות שהתגובה של מוריניו לתצוגות הנפל היא אפאטיות, שפת הגוף שלו שלילית, הוא כבוי, נראה שהוא יודע שהוא מצולם 100 אחוז מהזמן ולא נותן לעיתונאים את התענוג של איבוד עשתונות. השאלה מה קורה בחדר ההלבשה, האם הוא מטריף את השחקנים, האם הוא מעודד אותם וגורם להם להאמין שהיציאה מהמשבר היא עניין של זמן, האם הוא קונסטרוקטיבי או ציני. לפי מה שאני קורא באינטרנט חדר ההלבשה כבר לא איתו, אבל אין לדעת מה באמת קורה שם.

חסרונו של קורטואה מורגש היטב, וגם אלילת המזל עזבה אותו, הגול היום בסוף המחצית היה אכזרי אפילו שזה מוריניו קצת ריחמתי עליו.

נראה שכל הסגל של העונה שעברה עברו ירידה קולקטיבית של 20-30 אחוז ביכולת שלהם, זה בלתי מוסבר (חוץ משובע או שמוריניו יצא להם מהאף), אפילו וויליאן, היחיד שסיפק סחורה כבר לא פוגע.

לא ברור מה מאמן אחר יכול לעשות, אבל לדעתי מוריניו הוא מהיחידים שיש לו מספיק קרדיט כדי שלא יזרקו אותו בשביל שליש עונה קטסטרופלי, עד ינואר הייתי נותן לו לייצב את הספינה, נראה אם רומן יקשיב לי.

שומר שבת 1 בנובמבר 2015

לגבי היהודים שנסעו באוטובוס בשבת במרוקו – יש לזה היתר דחוק בכמה תנאים שכולם חייבים להתקיים:
א. שמירה על כללי טלטול ללא עירוב
ב. שהאוטובוס נהוג בידי גוי
ג. שהנסיעה ללא תשלום או שולמה מראש
ד. הכי חשוב – שהרוב המוחלט של הנוסעים גויים ושהנהג נוסע עבור אותם גויים.

בישראל אין התקיימות התנאים הנ"ל ולכן אין שום היתר הלכתי להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, גם לא ע"י גוי.

רן 1 בנובמבר 2015

למה לא על ידיי גוי? ואם מדובר בחברה(בע"מ) של גויים? ומה עם רפתן שמותר לו לחלוב פרותיו בשבת ובלבד שתהיה לבנה בכד?
למען תיקון עולם ולמען עניי ישראל אפשר למצוא פתרונות

באבא ימים 1 בנובמבר 2015

סתם מחשבה שעברה לי בראש.

מוריניו יכול להיות פרשן טלוויזה ענק. מבין את המשחק ברמה הגבוהה ביותר, שנון, חד לשון, פרובוקטור. כולם יוצאים מרוויחים (חוץ מהמאמן הבא של צלסי).

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

אז הוא המחליף של איווניר?

cookie-monster 1 בנובמבר 2015

נכון!

נולי 1 בנובמבר 2015

אין תחליף לאיווניר. פרשן אובייקטיבי, נטול פניות ומבין עניין, במיוחד בכל הקשור למכבי ת"א, שהוא לא נוטר לה שום טינה מאז שפוטר ממשרתו כמאמנה

משה 1 בנובמבר 2015

הוא נוטר טינה לכל העולם ובמיוחד לשופטים. לא ראיתי מימיי פרשן שמתעסק כל כך הרבה עם השיפוט. הוא פשוט מתיש אותי בהתבכיינות התמידית שלו.

D! פה ועכשיו 1 בנובמבר 2015

הוא פשוט מתיש. נקודה

התכונה הטובה ביותר שלו בתור פרשן (ויש סיכוי שהיא היחידה) היא שהוא הגיע אחרי קודמו.

Comments closed