סיכום העונה: גליון ציונים

38 מחזורים הם ציון דרך ראוי כדי לבחון את המצב ולראות לאן פחות או יותר נושבת הרוח העונה, במיוחד לאור העובדה שלאחריהם מגיעה פגרה של שלושה חודשים.

קרדיט: פיפא 15
קרדיט: פיפא 15

רגע לפני החגיגות באוטובוס הפתוח, ולפני שפיליפה לואיס יפיל בטעות את הגביע על שוטר מלכותי, הגיע זמן הסיכומים. בפוסט הבא אנסה לסכם את העונה של עוד מועדונים / שחקנים בפרמייר ליג, אבל את הכביסה המלוכלכת מכבסים קודם כל בבית.

אז הנה הציונים שלי לשחקני האלופה:

תיבו קורטואה

קיבל את אפודת השוער הראשון מהמשחק הראשון, פתח ברוב המשחקים וגם הפיק מעצמו הצלות מרשימות למדי. בכדורי הגובה לא כדאי לכם להתעסק איתו כלל. עם זאת, ספג שער מ-60 מטר, השלים מעט משחקים יחסית עם שער נקי, ולא הצליח להיות השוער המפחיד מהעונה שעברה באתלטיקו, כזה שאתה לא יודע אם בכלל תצליח לעבור את ההגנה שלפניו, וגם אם כן – הוא נמצא מאחור ונועל את השער. בעונה הבאה הוא כבר יהיה כנראה השוער הבכיר הבלעדי, ואני מאמין שזה יתרום לתקשורת ולתיאום שלו עם ההגנה.

ציון: 8

פטר צ׳ך

לא שיחק המון, אבל כשעלה בהרכב היתה מעין תחושה חמימה ובטוחה בבטן שגובתה בכל המעלות הנפלאות של השוער הזה. קשה לדמיין מה היה קורה לולא אותה פציעת ראש מסוכנת מלפני 7 שנים, כי בלעדיה אני חושב שהיינו חוזים בשוער מושלם, מהטובים בהסטוריה. עם הפציעה נפגעה יכולת ההרתעה שלו, וגם נכנס פחד מסויים בעירבוביות, ביציאות מהשער וב-1 על 1. בכל מקרה גם העונה ההצלות שלו הביאו כמה נקודות חשובות. ושלא לדבר על המקצוענות והשקט שנתן למרות המצב הלא פשוט שנקלע אליו. קלאסה.

ציון: 8.5

***

ג׳ון טרי

שחקן העונה שלי. בעולם שבו התקפה תמיד חשובה מהגנה, מתקיים לו בלם שהוא מנהיג, שחקן בית, שחקן אינטיליגנטי ומדוייק, אהוד על חבריו ועל הקהל – וגם המגן שכבש הכי הרבה בהסטוריית הפרמייר ליג. והוא כבר בן 36. תחילת העונה לא היתה מדהימה, כנראה גם בגלל שיטת המשחק ההתקפית של הקבוצה, אבל עד מהרה ההגנה התייצבה ומלבד כמה משחקים בודדים (כמו שני שערי הנגיחה מקרן מול פ.ס.ז׳) נתנה את כל מה שהגנה אמורה לתת.

ציון: 9

גארי קייהיל

מה לעשות, לא בדיוק השחקן הכי אהוב בקבוצה, למרות שיחד עם טרי יוצר את צמד הבלמים הטוב באנגליה, צמד שמעלה שאלות לגבי הכדאיות בהדחתו של טרי מהנבחרת. לטעמי הגדולה של קייהיל היא קודם כל ביכולת שלו לבלום כדורים שנבעטים מיד כשנורו מרגל הבועט, עם מעט מאד מקרים של דיפלקשן שמטעה את השוער ונכנס פנימה. מלבד זאת הוא לא מהיר אך מחפה על כך בקריאה טובה של המהלכים.

ציון: 7.5

קורט זומה

עונה ראשונה אדירה בסך הכל, למרות שלא שיחק אולי מספיק ביחס להופעות שנתן. בלם שלישי אידיאלי, במיוחד לאור העובדה שמוריניו משתמש בו גם כקשר אחורי לעת מצוא. ומוכן להיות הבלם הפותח כשיידרש לכך. בהופעות המוקדמות ובמשחקי האימון היה קצת תזזיתי, אבל ׳האפי׳ הוכיח שהוא לומד מהר מאד, ותיקן את הנטיה לנתר לכדורים ולנגוח על-פי הרחבה ובכך ליצור מצבים מסוכנים לשערים ולמד לשחק עם יותר בטחון. שערי הנגיחה שלו הם עוד בונוס.

ציון: 7.5

סזאר אזפיליקואטה

המגן הימני הכי שמאלי בליגה – או המגן השמאלי הכי ימני בליגה. ובכלל אולי המגן הכי טוב בליגה. מהירות מסחררת, יכולת תיקול מדוייקת, אחריות בכל מהלך. היכולות ההתקפיות קיימות, אולם כאן בא לידי ביטוי התפקוד בצד שמאל, כי הרבה מדי פעמים ההתקפות משמאל נעצרות כשהוא לא מצליח להניע את הכדור מהר מספיק. כשכן מצליח לפרוץ על הקו יש תוצאות קטלניות. הרכישה שלו היא אחת מהמוצלחות בהסטוריה של צ׳לסי, וגורמת קצת להתגעגע לכך שהיינו רוכשים שחקנים עלומים יחסית על בסיס סקאוטינג ולא הולכים רק על מניות ״בטוחות״ (דוגמת קוואדראדו).

ציון: 8.5

בראניסלב איבנוביץ׳

מוערך בקרב לא אוהדים יותר מאשר על-ידי האוהדים. שזה אולי מעיד משהו על האופי של אוהדי צ׳לסי, או פשוט על כך שמגנים ושחקני כנף הם הרבה פעמים שחקנים לא מוערכים מספיק. העובדות היבשות מראות שיש די הרבה טעויות שניתן לרשום לשמו העונה, ושהאגף הימני שלו לא היה אפקטיבי כמו אגף שמאל. אבל מצד שני, כשקיבל אישור לעלות להתקפה הוא הפך למעין חלוץ נוסף, ובמצב כזה מאד קשה למנוע מצ׳לסי כיבוש שערים נוספים. במיוחד שערים מכריעים שהוא מומחה בהם. יש שמועות על מעבר צפוי שלו לבאיירן, בין היתר עקב העובדה שחצה את קו גיל 30 – לדעתי זה יהיה רשלני לתת לו ללכת.

ציון: 8.5

פיליפה לואיס

אני לא חושב שפיליפה ציפה לכזו שנה אחרי הזכיה המדהימה עם אתלטיקו – קודם כל ההדחה השערורייתית מנבחרת ברזיל למונדיאל, ואחר כך חוסר היכולת לזכות בחולצת ההרכב בקרב מול אזפי. ההופעות שלו היו מוצלחות למחצה – מצד אחד כמה טעויות, ופחות אחריות בהגנה, אבל מצד שני לינקינג טוב עם הזאר בהתקפה ושליטה מצויינת בכדור.העובדה שהוא מוביל את הטבלה של צ׳לסי בנסיונות תיקול ל-90 דקות (4.4 נסיונות) מראה שהוא השתדל מאד, אולי יותר מדי. העתיד כרגע די לוט בערפל.

ציון: 7

***

נמניה מאטיץ׳

תחילת עונה בינונית, לאחריה שליטה טוטאלית במגרש ברוב העונה, ולקראת השלבים המכריעים אדום שנוי במחלוקת שגרר השעייה וירידה משמעותית בכושר. במימים הגרועים שלו הוא סתם שולט בשדה ונמצא בכל פינה. בימים הטובים הוא מוסיף הובלת כדור טובה, מסירות נפלאות קדימה, חילוצי כדור מרשימים וחיסול של הקישור שממול. התרגלנו לטוב, קצת קשה להאמין שהוא חזר אלינו רק לפני עונה וחצי.

ציון: 8.5

ג׳ון אובי מיקל

עוד שחקן נאמן אך לא מוערך במיוחד. בסך הכל חתום על מספר לא קטן של תארים, ובזכות המשחק הבטוח שלו שכולל רפרטואר עשיר של מסירות לאחור, מקבל מדי פעם את ההזדמנות לסגור את המשחק אחרי יתרון החל מהדקה ה-60. העונה נראה שהמוגבלות שלו בלטה עוד יותר על רקע הכשרון של מאטיץ׳, הפריצה קדימה של זומה והופעתו המוצלחת של רובן לופטוס צ׳יק. קשה לרשום לשמו טעויות גדולות, אבל גם קשה להזכר ברגעים מופלאים של כדורגל.

ציון: 6

ססק פאברגאס

התחיל את העונה בסערה, עם בישולים לרוב, חלקם הגדול לדייגו קוסטה, אולם בשלב מסוים נאלץ להסתגל לשיטת משחק הגנתית יותר ועזרה בלחץ על הכדור ובחילוצים מקישור היריבה. זה נגמר בתשעה כרטיסים צהובים (בסופו של דבר סיים עם 11), וכמה פאולים די חמורים שרק בנס לא הביאו לכרטיס אדום. ואז הגיעה גם הדעיכה של ינואר, ואיזו תחושה שהנה גילינו את הפגם שכולם כנראה ראו מזמן. רק שהפעם, בהדרכתו של מוריניו, הסוף היה טוב, ופאב מצא כובע קסמים, חבש אותו והביא לסיום עונה מצוין שכלל שערים חשובים ומעורבות רבה בכל מהלך. בסך הכל כשמסתכלים על שוק השחקנים של העונות האחרונות, לא ברור איך נתנו לנו להחתים אותו בקלות כזאת – אבל זו חוכמה שלאחר מעשה. כי כשהיה בבארסה והוחבא מאחורי שמות גדולים ממנו אף אחד לא סימן אותו בתור רכישת-חובה. ומזל שכך. כי תראו לעצמכם מה היה קורה העונה אם היה באותו מצב – סביר להניח שהיה הולך למנצ׳סטר.

ציון: 8

רמירז

אחד השנויים במחלוקת בסגל. מצד אחד כולם אוהבים אותו, במיוחד כשהוא עושה דברים אדירים שאף אחד לא מצפה להם – ומצד שני איבודי הכדור, יכולת קבלת ההחלטות הבעייתית, והמשחקים בהם נראה שהוא הצל של עצמו, קנו לו מעמד של מישהו שגם מביא את הסעיף. המהירות המסחררת שלו לא באה לביטוי העונה, ופציעות טורדניות גרמו לכך שלא שיחק הרבה. עם זאת לפרקים, במיוחד כשתופקד באגף ימין אבל בעמדה התקפית, הראה שהוא מעורב בהמון מהלכים ויוצר כאוס בהגנת היריבות עם הריצות קדימה. אבל גם המדליה לא מונעת את העובד שאת העונה הזאת הוא ירצה לשכוח.

ציון: 6

אוסקר

העונה של אוסקר לא תיזכר כגדולה, אבל אני דווקא שוכנעתי בעקבותיה בכך שהוא שחקן שאין לו תחליף. מצד אחד, הוא לא עקבי, אין לו בעיטה אדירה, אין לו יכולת לבנות את המשחק מאחור (כמו שהציעו שיעשה בתקופת ראמפארד), ויכולת הסיום מוגבלת, אבל מצד שני אין שחקן שהסגנון הנוכחי של צ׳לסי מתאים לו כל-כך מבחינת אימפקט. המסירות על גבול הרחבה, הלינק-אפ פליי עם הזארד, וויליאן ופאב, כל אלה גורמים לכל מהלך התקפי שלו להיות מסוכן. כדורגל משחקים על פקקים – אבל אם זה היה תלוי בברזילאי זה היה דווקא על עקבים. בצד ההגנתי, שבו הצטיין בעונה שעברה, הוא נחלש מעט, ואולי לכן איבד את אמון המנג׳ר במשחקים גדולים.

ציון: 8

אדן הזאר

שחקן העונה של השחקנים, פלא על שתיים, שליטה בכדור פנטסטית, יופי של יכולת נפילה+תפיסה של הכדור ביד אחרי שעושים עליו פאול, ותודה לאל עושים עליו הרבה, מהירות כדרור והטעיות נהדרות, מסירות טובות, ושערים בנגיחה – אדן הוא הדבר האמיתי. קשה להאמין שזכינו בכוכב מהסוג הזה בצ׳לסי – באמת שיותר מתאים עבורו לשחק בפאריס, במדריד או בסטרוברי מאשר בקבוצה הכחולה אבל תמיד גם קצת אפרפרה של ז׳וזה. אבל ההימצאות של שחקנים כמוהו בקבוצות כאלה רק מדגישה את היופי של המשחק וגודשת את חווית הצפייה ברגעים מענגים. יש לו עוד מרחק עד ה- very top, אני לא יודע בדיוק כמה מרחק, אבל בינתיים הוא עושה עבודה טובה מאד. כדי הגיע לשם הוא יצטרך להשתפר באחד על אחד, להאיץ את ההתקפות המתפרצות שהוא מוביל ובכללי לכבוש עוד איזה 15-20 שערים נוספים בעונה.

ציון: 9

וויליאן בורחס דה סילבה

כבר בערך 6 חודשים לא שמעתי את המספר 32 מיליון מוזכר בהקשר שלו, וזה אומר שהוא סוף שוף יצא מאחורי תג המחיר שלו, והעובדה שרכישתו במחטף התקבלה בעיני רבים כסמל הפינוק והציניות במדיניות הרכש של צ׳לסי כבר נמצאת הרחק מאחור. לקח לי זמן להתחבר לוויליאן, בעיקר כי הדיח מההרכב את חואן מאטה האהוב. אבל מי שלא מעריך אותו כיום בזכות עצמו כנראה שפשוט לא צפה במשחקים. וויליאן ביסס את מעמדו בעבודה הגנתית וריצה על כל המגרש, במיוחד באגף ימין, אבל עם הבטחון הגיעה תנועה למרכז, בין האגפים, וגם תפקוד במרכז, אותו ביצע למופת. כשנרכש ציפו ממנו ללהטוטים, אבל מלבד תרגיל מושלם שבו הוא מטעה ועוקף את המגן מימין יש לו גם מסירה מדוייקת, ראיית משחק טובה והוא משתלב במשחק הצירופים על סף הרחבה. כדי להתקדם הוא יצטרך דבר אחד: לעבוד על הבעיטה.

ציון: 8.5

חואן קוואדראדו

מה לומר? כששמות כמו קוואדראדו עולים, פתאום נושבת במערב לונדון רוח אקזוטית ונוצצת של מונדיאלים ושל תהילה, ואנו תוהים לעצמנו למה בעצם אנחנו לא יכולים לחזור לתקופות היפות של ויאלי, זולה ומריו מלקיוט. אבל אז הוא נכנס לשחק, ומתברר שבמגרשי הפרמייר ליג לפעמים עדיף איזה נגר אנגלי או אפילו דייג נורווגי על פני פרימדונה קולומביאנית. המשחק האחרון היה מרענן כשהוא סחט פנדל ראשון, והראה קצת יותר מאשר איבודי כדור ונחיתות פיסית בולטת. ברור שיש לו פוטנציאל, אבל כרגע לא ברור לחלוטין אם הוא יוכל לממש אותו אצלנו.

ציון: 5

***

דייגו קוסטה

פתיחת עונה פנומנלית הביאה איתה גל של השמצות, ויכוחים והשעיות, ובה בעת הגיעו גם הפציעות הטורדניות בירך שאותן הוא סוחב עוד מאתלטיקו. בכל פעם שנראה שהוא משאיר את כל אלה מאחור, הגיע שער משמח אבל איתו גם עוד רגעי מחלוקת, עימותים לא מחוייבי המציאות עם שחקני היריבות ועוד פציעות. מבחינה מקצועית ראינו את החוש הנפלא לשערים, תנועה בלתי פוסקת, ובצד המוצלח פחות שליטה בינונית בכדור, וויתור מוחלט במאבקים על כדורי גובה. בסך-הכל זה הביא למצב שאת העונה הבאה הוא יוכל בתקווה לפתוח עם ראש נקי, ועם פחות לחץ מסביבו, אבל אין כמו דייגו קוסטה כדי לבעוט בדלי, אז מי יודע?

ציון: 8

לואיק רמי

אולי ההיפך מדייגו קוסטה: חלוץ משלים קלאסי, עם אגו לא מנופח, חסון אבל קצת עדין (דבר שגרם לו להיעדר מהמגרשים דווקא כשהזדקקנו לו), וחוש מצוין לשערים, שעזר לו להשתוות לדייגו קוסטה בסטטיסטיקות עם 0.9 שערים ל-90 דקות בממוצע. הבהיר מעל לכל ספק שהוא עושה את כל מה שדמבה בה לעשות אבל הרבה יותר טוב. במיוחד במשחק האחרון כשכבש את שני שערי הנצחון.

ציון: 8

דידייה דרוגבה

בתחילת העונה היה נראה שהוא מקבל הרבה יותר מדי דקות בזמן שלואיק רמי התייבש על הספסל, האוהדות די איבדו את הסבלנות כשנאלצו לחזות באגדה נמוגה לנגד עיניהן המשתאות. השער מול היונייטד וכמה רגעים יםים הראו שכוחו עדיין במותניו, אבל פציעתם של קוסטה ורמי שלחה אותו להרבה יותר מדי דקות רצופות על הדשא וחשפה באופן סופי את העובדה הבלתי ניתנת להכחשה שמדובר בשחקן שחי יותר על עברו מאשר על ההווה. מהצד החיובי מאד, ברגעים קשים דרוגבה היה זה שהנהיג אותנו כשהיינו צריכים לשמור על יתרון שברירי. ואת התרומה שלו באימונים ובחדר ההלבשה ניתן בעיקר לדמיין. ואולי נזכה לראות את ניצוצות ממנה אצל דומיניק סולאנקה בעונות הבאות.

ציון: 7

***

את הצעירים והמושאלים אני אדרג על-פי התקדמות או נסיגה וסיכוייהם להשתלב. בסה״כ עונה טובה מהבחינה הזו, כשצ׳לסי ממוקמת רביעית במספר השחקנים שקיבלו הופעת בכורה העונה, עם 3 שחקנים (אחרי יונייטד, סאות׳המפטון, (6) ק.פ.ר (5) ויחד עם ארסנל). אני אציין רק כאלה שיצא לי לראות:

רובן לופטוס-צ׳יק

נראה שבעוד שלפני עונה מעטים הכירו בו כפרוספקט, העונה הוא הרשים במיוחד את המיוחד וגרם לו לצאת בהצהרות לגבי העונה הבאה. נראה כמו הריל-דיל, קשר מרכזי שאפשר לסמוך עליו עפ״י כל הסימנים, אבל קשה לדעת כמה זה יעמוד במבחן המציאות.

התקדמות: +5 (מתוך 5)

סיכויים להשתלב בסגל המועדון: גבוהים מאד

ברטרנד טראורה

כבש את הליגה ההולנדית בסערה במדי ויטסה, עם בעיטה אדירה, שליטה טובה בכדור ושערים נפלאים. עם זאת, לא ברורה לחלוטין התאמתו לסגנון המשחק שלנו. נראה כמו מישהו שמוריניו לא יהסס למכור.

התקדמות: +5

סיכויים להשתלב: בינוניים

דומיניק סולאנקה

רבים וטובים ציפו ממנו לקבל קצת יותר דקות בקבוצה הבכירה, אבל נשארנו עם דומיננטיות מוחלטת שלו בסגלים הצעירים והמון שערים. מחכה להשאלה בעונה הבאה. אם זה ילך טוב- השמיים הם הגבול. אם לא, או שצ׳לסי ימשיכו לרכוש חלוצים – אני מאמין שיגמור בקבוצה ברמה של נוריץ׳.

התקדמות: +4

סיכויים: גבוהים מינוס

פטריק באמפורד

עונת ההשאלה השניה שלו, הפעם בליגת הצ׳מפיונשיפ הקשה, היתה די מושלמת, והעיבה עליה רק הפציעה בסיום והפספוס שקרה רק עתה עם ההדחה ע״י נוריץ׳. נראה כמו חלוץ מוריניו תומך קלאסי, אבל זה עדיין לא מבטיח שום דבר במועדון שממנו רומלו לוקאקו נבעט לפני שקיבל הזדמנות של ממש.

התקדמות: +4

סיכויים: בינוניים

איזי בראון

השחקן השני הצעיר בהסטוריה של הליגה לעלות למגרש, במדי wba ובגיל 16 ושליש. העונה הזאת התחילה טוב בפרה-סיזן עם שני שערים מול וויקומב. אחר-כך לא קיבל הזדמנויות עד למשחק ההפסד לאותה ווסט ברומיץ׳ אחרי הבטחת האליפות. בקבוצה הצעירה זכה בצ׳מפיונס עד גיל 19 עם צמד שערים בגמר מול שחטאר. מוריניו מאמין בו, כך הוא לפחות אומר.

התקדמות: +3

סיכויים: בינוניים פלוס

אנדרס כריסטיאנסן

נראה כרגע כמו גירסה משופרת של רוברט הות׳, שזה די מספיק כדי לקבל בעתיד הזדמנות כבלם מחליף תחת מוריניו. אם ישתפר עוד בהשאלה שצפויה לו בעונה הבאה יוכל להגיע רחוק.

התקדמות: +3

סיכויים: בינוניים פלוס

ג׳רמי בוגה

ממה שראיתי מדובר בכשרון אדיר. שחקן מאד יצירתי, עם שליטה בכדור, חוצפה וחוש לשערים. קשר תוקף שלא מפסיק ליצור ולאיים. יהיה מעניין לראות איך יתפתח, כי אם הוא ימשיך להתקדם, הצרפתי / אייבוריאן יהיה שחקן שכיף לראות.

התקדמות: +3

סיכויים: בינוניים

נתן אקה

על הנייר אמור להשתלב ברוטציה, אבל הזמן עובר וניהול לא לגמרי מדוייק של ההשאלות שלו גרם לכך שבגילו המופלג אין לו מספיק דקות ברמות הגבוהות. מצד שני הוא שחקן מאד מגוון ונראה שיש לו את האופי הנכון.

התקדמות: +1

סיכויים: בינוניים מינוס.

לגבי שחקנים כמו לואיס בייקר ותומאס קאלאס קשה לי לדרג.

מוחמד סלאח נתן חצי עונה מצויינת בפיורנטינה, אולם קשה לי להמר על חזרה שלו למערב לונדון. ובנוסף יש שמועות על כך שהוסכם על סכום שבו הוא יימכר בתום ההשאלה.

מרקו ואן חינקל אמנם שיחק די הרבה במילאן, אבל כרגע נראה שמוריניו רוצה לבנות לחץ בריא על שחקני ההרכב הראשון ולא על ד״ר אווה וחדרי הטיפולים. וחבל כי יכולת המסירה שלו יכולה להוסיף המון.

ומי נסוג לאחור? אוריאול רומאו יצא מהתכניות כפי הנראה, נתניאל צ׳אלובה אמנם נתן עונה טובה בבורו אבל גם התרחק מחזרה.

ויש עוד, אבל אם אני אתייחס לכ-ו-ל-ם אני לא אוכל לסיים את הפוסט הזה לע-ו-ל-ם.

 

סיכום עונה אדומה-שחורה
אם הייתי אחראי על עניין דייב

12 Comments

זה משנה 26 במאי 2015

טרי ממש לא בן 36. הוא יציין 35 עוד חצי שנה.

גור אילני 26 במאי 2015

תודה על התיקון. נסחפתי קצת

Ivan Pedroso 26 במאי 2015

מעולה! כיף לקרוא, כמו תמיד.
גם אצלי טרי (רק תיקון קטן: הוא בן 34) שחקן העונה.

כחול 26 במאי 2015

סחטיין על הפוסט המקיף.
מסכים עם הרוב, חוץ מלגבי כמה שחקנים:
למיקל מגיע לא יותר מ-5. התחושה שלי היא שספגנו יותר שערים איתו מאשר בלעדיו, וזה אומר הרבה על קשר הגנתי. בנוסף חוץ מנאמנות למועדון, פיזיות ומסירות לא כל כך מדויקות אחורה, הוא לא מביא כלום. תודה לאל שRLC ייכנס למשבצת שלו.
רמירז- לדעתי אתה קצת קשוח איתו. במשחקים ששיחק היה טוב, אם כי לא שיחק הרבה בגלל פציעות. אני מאד אוהב ומעריך את השחקן הזה- הכושר הפנומנלי וההשקעה בשני צידי המגרש, הפיזיות המפתיעה והתרומה שלו לפירוק התקפות יריב, והוא מדי פעם גם מבריק בהתקפה. אם מיקל 5, רמירז 7.
אוסקר- זאת נקודה שכנראה לא נסכים עליה, ואני כנראה די לבד בתחושותי פה ממה שדיברתי עם עוד אוהדים, אבל לדעתי הוא אוברייטד בטירוף. שיהיה ברור, יש לו ראיית משחק טובה, טכניקה ומסירה שמשתלבת טוב עם וויליאן והאזר, וגם מדי פעם גם מתלבשת לו איזה בעיטה, אבל הוא כ״כ חלש פיזית ששחקנים פשוט מעיפים אותו בכזאת קלות, שזה מביך. זה גם מאד לא תואם את שאר הקבוצה, שהיא די קשוחה. בסופו של דבר אין לו מספיק בישולים/שערים כדי להצדיק את החור שהוא מהווה במרכז המגרש כשזה מגיע לאחזת כדור- פשוט נורא קל לקחת לו אותו. אם יש אפשרות להביא שחקן טופ-קלאס(מישהו אמר בייל??) לשלישייה הקדמית במקומו, הייתי שמח. זה לא שאין לו קונים. הייתי נותן לו 6.5-7.
בקשר לצעירים, חוץ מRLC אין לאף אחד סיכוי להשתלב באמת בהרכב הראשון. גם בתור מחליף. זה מצער מאד כי זה דור סופר-מוכשר של שחקני נוער, אבל אני באמת לא חושב שיש להם סיכוי, בגלל שרוב העמדות מאויישות בשיקנים מעולים שאין סיכוי שייקחו סיכון עם הנוער על פניהם.

JM 26 במאי 2015

שנה הבאה צריכה להיות קפיצת המדרגה של אוסקר.
השחקן לא קיבל מנוחה מאז 2012 ולא היה בחופש אמיתי.
השנה הוא לא משחק בקופה, הוא ייקבל מנוחה, יהיה לו מחנה אימונים כמו שצריך – ואז הכל יהיה תלוי בו לעשות את הקפיצה שהזאר עשה השנה.
אני מאמין.

ניק 26 במאי 2015

אחלה פוסט.
רק לדעתי בעונה שכזו, שלא הייתה כזאת מדהימה ומשכנעת קצת מוגזם לתת לכל ההרכב ציון 8+

גור אילני 26 במאי 2015

אצלנו במכללה נותנים ציונים גבוהים כדי להתקרב באופן מלאכותי לטופ. אבל אולי אתה צודק ואפשר היה להוריד לכולם נקודה או שתיים רוחבית.

רומן 26 במאי 2015

צך 8.5 וקורטואה 8? לא קצת ילדותי?

גור אילני 26 במאי 2015

זו דעתי. תכלס הוא היה יותר טוב. ואני הייתי מאלה שהיו בעד ההדחה, ואני עדיין תומך בה.

רומן 27 במאי 2015

אני גם חושב שצ'ך הוא השוער הטוב מבין שניהם, אבל קורטואה הוא השוער הראשון, אז המדד שלך קצת לא פייר.
אגב מה לדעתך יהיה עם צ'ך שנה הבאה? יונייטד?

גור אילני 27 במאי 2015

אם היו לו x הופעות, והוא היה בהן לדעתי יותר טוב מה-y הופעות של קורטואה, אני לא יכול לתת לו ציון גבוה יותר?
לגבי המכירה –
מצד אחד מוריניו לא רוצה למכור למתחרים.
מצד שני צ׳לסי מכבדת את צ׳ך והוא כבר רמז שיש לו סיכום עם אברמוביץ׳ (רומן אחר)
אז יהיה מעניין. אני חושב שייתנו לו ללכת לאן שיבחר בסופו של דבר… אלא אם כן יחליט להישאר וזו כן אופציה לדעתי.
זה יהיה קצת מלחיץ אם נצטרך לראות עוד שחקן אהוב באדום-לבן.

רומן 27 במאי 2015

מאיפה אתה יודע שזה רומן אחר? :-)

Comments closed