פרידה

כי פטר צ׳ך זה יותר מהכל רגש. העיניים היפות שלו ביחד עם המבט השקט, הרגעים הגדולים כמו...

אם חושבים על זה באופן רציונלי – בעצם כמעט כל שחקן שבילה אצלנו שלוש עונות ומעלה (ושיחק) – הוא רכישה מעולה של הקבוצה שהחתימה אותו. בלי קשר לכסף. דוגמאות: טיאגו, רובן, קראבליו, למפארד, דויד לואיז… ועכשיו צ׳ך. לאחרונה נוסף לצ׳לסי מימד נוסף של פרידות – וזה של שחקנים שאנחנו אשכרה מוכרים. לא שחקנים שעוזבים בסוף חוזה בחינם או אחרי שהסניפו קוקאין.

זה קצת כמו לעבור מלקנות מכוניות חדשות ולמכור אותן למגרש גרוטאות ב-1000 שקל – ללהיות יזם נדל״ן עם השקעות בכל מקום בגלובוס. לפעמים זה גם קצת מעייף – מרבה נכסים, מרבה דאגה. וכמו שליזם המצליח יש כמה דירות שכבר שכח מהן באיזו עיירה נידחת קפריסין – לנו יש את לוקאס פיאזון ואת מרקו מארין.

אבל בחזרה לצ׳ך – כי הפוסט הזה נועד בראש ובראשונה להיפרד ממנו. הפעם שברנו שיא – מכרנו לא רק ליריבה ישירה על התואר בעונה הבאה אלא גם לקבוצה שנואה, מתחרה עירונית, ונאלץ להתמודד עם ההשלכות כבר במשחק על מגן הקהילה בעוד קצת יותר מחודש.

פטר צ׳ך מסמל עבור רבים את השחקן האולטימטיבי – נתן טורניר יורו מצוין, היה צעיר, נרכש בסכום שהיה נראה אז גבוה יחסית לשוער אבל היום נראה מצחיק ביחס לסכומים שנזרקים בקשר לדויד דה-חאה, החזיר את ההשקעה בו מהר מאד, ואיפשר לבנות על הגב שלו קבוצה אדירה ל-10 שנים. גם כשנפצע – והיו לו פציעות לא מעטות, במיוחד בעונו הראשונות דווקא – הרוח הטובה שלו הושרתה וחלחלה לשוערי המשנה שכולם ידעו להיכנס לכפפותיו הגדולות ולהוציא מעצמם את המקסימום. מלבד קונדוצ׳יני שהיה שוער מצוין בזכות עצמו, זכורות עונות שבהן הילאריו שהיה השוער השלישי נקרא לדגל וגם הוא היה מצוין. דוגמאות נוספות כוללות את שוורצר מהעונה הקודמת.

בעונות שאחרי הפציעה הקשה, צ׳ך הפך זהיר הרבה יותר, היו לו גם כמה רגעים פחות יפים כולל יורו איום עם צ׳כיה, והיו תקופות שבהן קראו להחליפו, עוד לפני שתיבו קורטואה צמח מתחת לדשא. אבל בסביבות 2011 הוא ייצב את היכולת, שיפר כמה תחומים שהיה זקוק בהם לשיפור והיה שוב לדמות מפתח. כמה הצלות מטורפות (כמו ההיא לצ׳י׳צ׳ריטו) הראו גם למי שלא עקב באופן קבוע שביג פיט עדיין כאן.

אז מה צ׳ך משאיר אחריו? הוא משאיר מורשת מופלאה, מאמן שוערים מעולה (לולישון, שעלול לעזוב יחד איו לארסנל), שני שוערים צעירים מבטיחים בדמות דלאצ׳ וג׳מאל בלקמן (אם כי לא יקבלו בקרוב הזדמנות כנראה), וכמובן את זה שאין צורך להציג – תיבו קורטואה, שאחרי העונה ההסטורי באתלטיקו גם אין לו המון לאן להשתפר.

ומה הוא לוקח לארסנל? יש הטוענים שהוא מביא לארסנל 10-15 נקודות. אני חושב שקשה למדוד את זה כך. אני גם מאלה שחושבים שאוספינה הוא בעצמו שוער גדול. אבל מה שהוא לבטח יביא זה את המנטליות המנצחת, את היכולת היציבה, את המנהיגות, התקשורת המצוינת ברחבה, את היכולת והרצון ללמד אחרים, את הנסיון בפרמייר ליג, בעומס משחקים של הכריסמס, וכמובן את הנסיון בצ׳מפיונס.

אה כן, ויש את הנושא של הרגש. כי פטר צ׳ך זה יותר מהכל רגש. העיניים היפות שלו ביחד עם המבט השקט, הרגעים הגדולים כמו החיבוק עם דרוגבה מיד אחרי הפנדל ההוא בגמר ב-2012, העצב אחרי ההדחות הכואבות בתקופה שבה כולנו רצינו כל-כך לשתות שמפניה מהגביע עם האוזניים הגדולות, וכל מה ששתינו הוא דמעות.

 

מאדום לירוק - ארז אלגזי
בלוג "בלש אמיתי" (פרק 2/2)

54 Comments

אריאל גרייזס 29 ביוני 2015

מטריף הקטע הזה שקבוצות מחזיקות שני שוערים ברמה גבוהה. למה צ'ך לא הולך לקבוצה שבה הוא יהיה שוער ראשון, כשעדיין כוחו במותניו, רק הוא יודע

אופיר 29 ביוני 2015

הוא הולך להיות שוער ראשון בארסנל, קבוצה שתתמודד על האליפות ותשחק בצ'מפיונס ליג, מה יותר טוב מזה?
אוספינה הולך להמכר.

גור אילני 29 ביוני 2015

כן אוספינה כנראה בדרך לצרפת.

rami 29 ביוני 2015

הוא בוודאות הוא הולך להיות שוער ראשון, אין פה אפילו ספק קטן.

בתור אוהד ארסנל אני יכול להגיד שכבר 9 שנים אנחנו מחכים שוונגר יתעורר ויביא שוער ברמה (יהיו שיגידו שאף יותר מכך, למרות שלדעתי להמן היה שוער טוב מאוד) ואני מקווה שבעוד 10 וחצי חודשים אוכל להגיד שהיה שווה לחכות. לא התרגשתי ושמחתי ככה ברכישות של אוזיל ואכלסיס ביחד. ואוו.

אריאל גרייזס 29 ביוני 2015

וואלה. טוב, אז עכשיו אני לא מבין את ארסנל. לא חושב שאוספינה היום פחות טוב מצ'ך. אבל שיהיה

rami 29 ביוני 2015

אם אתה ליברפול ואוספינה עומד בשער שלך, ויש לך את צך שזמין, אתה מסרב? אם כן אז אתה, בדיוק כמו הרבה אוהדי ארסנל שסבלו משנים קשות והתרגלו לבינוניות, לא מבחין בין טוב לבין מצוין.

אופיר 29 ביוני 2015

אריאל, אוספינה shot stopper מצוין, כמו קסיאס, הסוג השנוא עלי. נסה להזכר: כמה עצירות גדולות של שמייכל, ואן דר סאר או קאניזרס אתה זוכר? שוער גדול שולט בכדורי הגובה ובהגנה ולא נדרש כל רגע לעצירות הוליווד.

אריק 29 ביוני 2015

שמייכל???
רק בגמר ההוא היו לו 9767 עצירות.
אבל צץ הרבה יותר מאוספינה בלי קשר.
מה עם חלוץ?

אופיר 29 ביוני 2015

אוקיי, כשאתה מתמודד מול יריבה איכותית בהרבה, טוב שיהיה גם שוט סטופר, ועדיין – לצאת ולחסום בעיטה עם גוף גדול זה יותר עניין של אינטליגנציה שוערית.

זוכר את רושטו, השוער של טורקיה ששיחק 5 דקות גם בברצלונה? אולי השוט סטופר הכי גדול שאני זוכר, שאחרי כל עצירה גדולה היה מחרב לקבוצה שלו את המשחק עם יציאה טפשית מהשער או טריק אחר מהספר של פביאן ברטז.

אדם 30 ביוני 2015

השוט סטופר הכי גדול שאני ראיתי זה אניימה.

ד"ר רזי הופמן 30 ביוני 2015

אני אוהב את אניימה אבל אם הוא כל כך טוב, מדוע הוא לא משחק בקבוצה טובה מהפריימר ליג, איטליה או ספרד?

אדם 30 ביוני 2015

למה? כי יש לו בעיה עם כדורי גובה והוא קצת פחדן. אבל שוט סטופר כמוהו לא זכור לי. חושב שצרפת זו בדיוק הליגה בשבילו

היסטוריון של ספורט 30 ביוני 2015

כנראה אתם צעירים …בשביל זה יש היסטוריון .
ברוס גרובאלר של ליברפול ( וזימבבואה).
בשנות ה 80 תחילת 90 היה שוער נפלא לא מהעולם הזה….אבל אז הוא חטף דרדלה שסבתא שלי ז" ל הייתה לוקחת

אופיר 29 ביוני 2015

לגבי חלוץ: כולנו כועסים על בעלי הקבוצות\מנג'רים שלנו שהם לא מביאים לנו חלוץ "וורלד קלאס". מיהם החלוצים האלה? איפה הם משחקים? אגווארו, סוארז, ו…? הסוסים המתים זלאטן וקבאני? בנזמה שכבר כל כך הרבה שנים חוסה בצלו של רונאלדו? המצב כל כך נואש שכולם מפמפמים את לקאזט מליון כאילו הוא המשיח הבא.

omer 29 ביוני 2015

יש עוד חלוצים פרט לאגוארו או סוארז שהיו משדרגים את ארסנל.

לאור הרמה של וולבק/ג'ירו גם חלוצים כמו מנדז'וקיץ' או מרטינז, חלוצים מעולים אך לא מהשורה הראשונה, שהיו זמינים לרכישה בקיץ הנוכחי, היו משפרים (לפחות על הנייר) את מצבה של ארסנל.

רוצה לומר- מתי בפעם האחרונה זכתה בפרמייר ליג קבוצה עם חלוץ פותח ברמתו של ג'ירו? חלוץ ברמה של קבוצת מרכז טבלה בפרמייר ליג ותו לא.

אריק 29 ביוני 2015

אוריגי ואינגס

אופיר 29 ביוני 2015

טוב, אנחנו לא מכוונים לרמה הזאת.

ירושלמי 29 ביוני 2015

תכף תגיד ברהינו

משה 30 ביוני 2015

ון פרסי ופלקאו,

אופיר 29 ביוני 2015

עומר, אני חושב שעם אלכסיס, וולקוט, ז'ירו ו-וולבק (כן, כן) נוכל להבקיע לא מעט. כמובן שחלוץ רחבה צעיר, מהיר ועם דריבל (דברים שחסרים לז'ירו) יהיה שדרוג, אבל חלוצים יקרים, בני 29 שתוקעים אותך עם חוזה יקר הרבה אחרי השיא הם לא הפתרון.

rami 29 ביוני 2015

עם כל הרצון הטוב והתקווה שוולבק יצליח זה פשוט לא יקרה. הוא לא חלוץ מספיק טוב, הוא בקושי חלוץ מחליף מספיק טוב. הוא גם לא קיצוני שמאלי ולא ימני. יש לו את כל הנתונים הפיזיים, הטכניקה שלו סבירה, הוא מהיר, אבל זה לא זה. הוא מבקיע מעט מדי, מחמיץ יותר מדי ובעיקר מקבל החלטות רעות מאוד.

מנדזוקיץ לא עלה ליובנטוס הרבה. והוא חלוץ טוב יותר מג'ירו.
באופן כללי אני כן מסכים שאין נכון לעכשיו היצע של חלוצים שאפשר לבחור אחד מהם ופשוט להביא, אבל עם ג'ירו אנחנו נצטרך עונה מושלמת של השחקנים סביבו + 0 פציעות רציניות (ואנחנו מדברים על ארסנל, אז לא יקרה) כדי להתמודד על האליפות באמת.

אופיר 29 ביוני 2015

אז אתה היית מוציא 18 מליון יורו ונותן חוזה ל-4 שנים לחלוץ לא מגוון מדי, בן 29, שהצליח להסתכסך עם שני המנג'רים הכי טובים בעולם בשנים האחרונות, עבור הסיכוי שיהווה שיפור גבולי מאוד לחלוץ קיים, בליגה חדשה?

אריק 29 ביוני 2015

דני "הסקי" וולבק

rami 29 ביוני 2015

מנדזוקיץ לא מהווה שיפור גבולי, אלא שיפור לעומת גי'רו לעונה הקרובה. נקודה. לא מטריד אותי ככ מה יקרה איתו בגיל 31-2 כשאני יוצא מנק' הנחה שתמיד יהיה אפשר לשלוח אותו להשאלה/למכור (אם אינטר לקחו את פודולסקי לחצי שנה אז תהיה בטוח שאפשר למצוא לו קבוצה גם כשהוא בן 32) למקום כלשהו ביקום.

לגבי עניין הסכסוך והמנג'רים. קרלוס טבז שהסתכסך עם כמה מנג'רים ועם עצמו על הדרך, נתן 2 עונות מעולות בגיל 30-31, אז הייתי לוקח בערבון מוגבל את השיקול הזה.

שי 29 ביוני 2015

ז'ירו היה טוב מאוד העונה. 14 שערים כשפתח ב-21 משחקים (עוד 6 כמחליף) ושלושה בישולים. אם הוא שומר על הקצב ועל הבריאות הוא מגיע לעשרים שערי ליגה בעונה הבאה. מה גם שהביטחון העצמי שלו פשוט לא נגמר.
דווקא אלכסיס נהיה פחות אפקטיבי כשהעונה התקדמה, הביטחון טיפס יותר מדי והוא התחיל לחשוב שהוא מסי. החזרה של וולקוט לצד ימין גם לא עזרה. אבל עם אלכסיס וז'ירו אפקטיביים אפשר לקחת אליפות, הבעיות הן בחלקים אחרים של המגרש.

אדם בן דוד 29 ביוני 2015

זלאטן סוס מת?
זלאטן?
באמת?
זלאטן שווה אליפות לכל קבוצה מהטופ 4 באנגליה.

אופיר 29 ביוני 2015

אדם, פ.ס.ז' נראים טוב יותר בלי זלאטן מאשר איתו. אני אוהב את זלאטן, אבל הוא עשה את שלו.

פראליה 30 ביוני 2015

פטר צ'ך היום אחד משני השוערים הכי טובים בעולם, אתה חושב שאוספינה הוא השני ?

no propaganda 30 ביוני 2015

לא הגזמת קצת? לפחות נויר, קורטואה ובופון טובים ממנו.

פראליה 30 ביוני 2015

נוייר שוער-על אבל יש לו קיצוניות לא מוסברת ביכולת, שלא אופיינית לשוער ברמתו.
בופון נהדר אבל מגיב פחות טוב מפעם ולא שולט בגובה כמוהו.
לקורטואה פוטנציאל עצום אבל עבר עונה לא פשוטה לראשונה בטופ-לוול ועוד מוקדם להיווכח אם יוכל להיספר עם השאר לאורך זמן.
הביטחון שצ'ך נותן לכל הקבוצה הוא פרייסלס.

משה 30 ביוני 2015

אני מסכים עם אריאל למרות ההסברים היפים. צ׳ך שוער אדיר, מהגדולים בדור הנוכחי, האם הוא טוב מאוספינה (שהיה מדהים בחצי השני של העונה שעברה ) בשלב הנוכחי של הקריירה שלו ? אני לא בטוח.

ד"ר רזי הופמן 29 ביוני 2015

שוער ענק
בזמנו הוא היה הטוב בעולם. יותר אפילו מבופון!

משה 30 ביוני 2015

הוא שוער ענק אבל הוא מעולם לא היה יותר טוב מבופון. אני מגרד חזק בראש ומנסה לזכור טעויות גדולות של בופון ואני לא מצליח למצוא אפילו בודדות. לצ׳ך אני זוכר לא מעט.

ד"ר רזי הופמן 30 ביוני 2015

אין ספק שבופון יותר טוב ממנו אבל בשיאו צך היה יותר טוב מבופון.

משה 30 ביוני 2015

נסכים שלא להסכים, בעיני מעולם לא היה טוב ממנו.

ירון 29 ביוני 2015

מצטט את התגובה של רמי: " לא התרגשתי ושמחתי ככה ברכישות של אוזיל ואכלסיס ביחד. ואוו." ומוסיף.
שחקן מוכח. ברמות הכי גבוהות בעולם. שלקח אליפויות והביא תארים במו רגליו וגפיו. שיחק בהצלחה בליגה האנגלית.
כן. . שווה נקודות.
אנו נמצאים בדימדומי תקופת ה"צך/בופון/קסיאס/" ונכנסים לתקופת ה'קורטואה/דה חאה/נויר".
וארסנל עדיין מרחק 3.5/4 שחקנים מלהיות מועמדת לגיטימית לתואר גדול.
ביום גדול של צ'ך ארסנל שווה תיקו/ ומעלה/ כמעט בכל מגרש.

dmc 29 ביוני 2015

אנחנו כבר עמוק בתקופת הנוייר

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

לא זיהיתי אותי בלי הקסדה – אם הוא עובר לידי ברחוב אין לי מושג מי זה.
וזה צ׳ך!!

ירושלמי 29 ביוני 2015

תכלס מה שחשבתי.
נוט טו סלף: איך לא התחפשתי עד עכשיו לצ'ך בפורים.

אביאל 29 ביוני 2015

איפה הימים שקבוצות היו חולמות רק לכבוש (לא מדבר על נצחון) מול צ׳ך (לפני פציעת הראש), יום עצוב :(

אריק 29 ביוני 2015

דני "הסקי" וולבקגם עם הכובע זה לא היה פשוט.. חוץ מלהרננדז

אריק 29 ביוני 2015

מאיפה הגיע החלק הראשון?

ירושלמי 29 ביוני 2015

א. קודיצ'יני
ב. לא זיהיתי אותו בלי הכובע.
ג. אוספינה שועל נחמד וזהו.

וברגע שצ'ך דורך באמרויות הוא הופך לשוער גרוע, כמו כל אחד שדרך שם בעשור האחרון. שוערים לא יציבים.

נולי 30 ביוני 2015

הגיע הזמן שארסנל תיקח אליפות עם הכדורגל היפה שלה. נמאס מגרזנים ומאוטובוסים ברחבה.

D! פה ועכשיו 30 ביוני 2015

אני חושב שהדיון שהתפתח פה הוא עדות לגדולתו.

הוא בטח אחד משלושה או ארבעה שוערים שכמעט כל קבוצה לפחות תשקול ברצינות את מעמד השוער שלה אם היא יכולה היתה להביא אותו. גם בגילו, גם עם הקסדה.

אדם 30 ביוני 2015

כולם פה כותבים על גילו אבל הוא רק בן 33! בופון מבוגר ממנו ב-4 שנים ועדיין שוער מדהים. לפני 4 שנים פרש שוער גדול אחר שמבוגר מצ׳ך ב-12 שנים, ואן דר סאר שמו. לצ׳ך יכולות להיות עוד לא מעט שנים בטופ, אנחנו מדברים על שוערים, לא ווינגר מבוסס מהירות.

matipool 30 ביוני 2015

איזה שוער אדיר הוא ( היה ? ) .
לפעמים זה היה נראה פשוט חסר סיכוי להבקיע מולו בקרבות הנוקאאוט הגדולים נגדכם בליגת האלופות באמצע העשור הקודם ושאפשר להכניע אותו רק בפנדלים .
לגבי המעבר עכשיו לארסנל – השאלה הגדולה היא איך הוא יתפקד אחרי עונה שלמה שלא שיחק בה כמעט .

גור אילני 30 ביוני 2015

זהו שהאמת הוא שיחק די הרבה יחסית. תשאל את קורטואה…
זה גם עשוי לתת לקורטואה בטחון לדעת שהוא לא עף לספסל על כל טעות שלו.

פראליה 30 ביוני 2015

כמעט לא שיחק בליגה, שזה מה שחשוב,
ואף-פעם לא עלה במקום קורטואה בעקבות יכולת לא טובה שלו,
זה לא הראש של מוריניו.

גור אילני 30 ביוני 2015

דווקא כן עלה בכל פעם אחרי שקורטואה עשה טעות חמורה. בחלק מהמקרים זה היה מקרי (כי היה גביע אחרי) אבל בחלק בפירוש לא. לדוגמה אחרי הגול המביש מצ׳רלי אדם.
גם לי זה לא נשמע כמו מוריניו, אבל זה מה שהוא עשה. היתה לו הזדמנות לחנך באמצעות צ׳ך, והוא לקח אותה…

JM 1 ביולי 2015

כל הכבוד לצלסי שכיבדו אותו ונתנו לו להישאר בלונדון.
אבל אני ממש נגד ההעברה הזאת, לא מוכרים שחקן כזה ליריבה ישירה – רק רע יכול להיות.
אבל כשראיתי את הידיעה על ארדה טוראן נרגעתי.

יאיר 1 ביולי 2015

צ'ך נתן המון לצ'לסי, שיחק שם הרבה עונות והביא הצלחות. מבחינתו היה נשאר כשוער ראשון במועדון עד סוף הקריירה, זה המועדון שרצה אותו רק כשוער שני. הציפיות לא התאימו ובצ'לסי נתנו לו לבחור לאן ללכת, אני חושב שזה פייר מאוד ביחס לתרומה שלו למועדון. בכלל צ'לסי כמדיניות לא מחזיקה שחקנים שאינם שחקני הרכב בכוח, ראה ערך מאטה ולוקאקו למשל.

תורג׳י 1 ביולי 2015

נבכה על זה במאי

כחול 1 ביולי 2015

מסכים, גם אם בסוף נצליח לזכות שוב באליפות, צ׳ך יהיה גורם משמעותי במאבק וזה נטו על ראשנו

Comments closed