האליפות מגיעה לליברפול

אם נסתכל על העונה הזאת, ליברפול היתה שם מההתחלה, שלטה, תקפה, שיחקה יפה, כבשה, ההגנה הגרועה לכאורה למדה לשחק עם המגבלות שלה, הסגל הקצר עבד נהדר עם עצמו ועם החופש מאירופה. והיה יפה לראות די הרבה אוהדים יוצאים מתרדמת, מוציאים את הצעיפים מהארון ומעלים פתאום סטטוס בפייסבוק עם כרטיסים למשחק באנפילד.

1. יש קבוצה אחת עם המשכיות, משימה ברורה, תפקידים ברורים, גמישות, לב, ושאר הקלישאות שנכתבו על סטיבי אנד קו העונה. ואני מקווה מאד שאף אחד לא יגנוב לה את האליפות. מנצ׳סטר סיטי הראתה בשלבים רבים סימנים של שליטה ודורסניות, אפילו אנחנו הראינו לפרקים שאנחנו לומדים איך לשחק עם ז׳וזה. אבל אם נסתכל על העונה הזאת, ליברפול היתה שם מההתחלה, שלטה, תקפה, שיחקה יפה, כבשה, ההגנה הגרועה לכאורה למדה לשחק עם המגבלות שלה, הסגל הקצר עבד נהדר עם עצמו ועם החופש מאירופה. והיה יפה לראות די הרבה אוהדים יוצאים מתרדמת, מוציאים את הצעיפים מהארון ומעלים פתאום סטטוס בפייסבוק עם כרטיסים למשחק באנפילד.

2. מוריניו העציב אותי כשהוא התלונן על השיפוט היום. ולא שהשיפוט היה טוב. ממש לא. אבל קבוצה טובה מנצחת משחקים כאלה בלי לתת לשופט הזדמנות להרוס אותם. וקבוצה טובה לא נשענת על גולים מקריים כמו של אטו, ומתחילה להעביר זמן עד לשוויון. קבוצה טובה כובשת שניים, שלושה, ארבעה שערים בלי להסתכל אחורה, כמו גם בלי להסתכל מעבר למשחק הבא ובלי לבלבל את המוח על האם נזכה או לא במחזור ה-20.

3. חוץ מאדן הזאר, לא ניתן להצביע על שחקן שניתן לסמוך עליו שיוביל את החלק הקדמי בשנים הבאות. מי יודע יותר ממוריניו שאוסף של שחקנים חמודים וכשרוניים שמתרוצצים על המגרש לא מביא לא השראה ולא תארים. וויליאן, רמירז ואוסקר נראים יותר מדי כמו שחקנים שבאו לשחק מאשר מקצוענים שבאו לנצח. מאטיץ׳ נראה מבטיח, יש לו ענווה, שקט ונוכחות, אבל אני לא בטוח שיש לו קילר אינסטינקט (וברור שאין לו יכולת איום על השער) כמו של יאיא טורה או לחילופין ראיית משחק ומיקום כמו של מקאללה.

4. שורלה, סלאח ודמבה בה הם שחקנים התקפיים שכן עולים כדי לכבוש ולגמור עניינים, רק שבמקרה שלהם חסרים יכולת ומנהיגות. אולי משהו כזה יתפתח, השניים הראשונים עוד צעירים, אבל תחת מוריניו אני טיפה בספק.

5. האם יכול להיות שחלוץ אחד טוב היה עושה את כל ההבדל וגורם לסעיפים 1-4 להיות חסרי משמעות? אולי נדע בעונה הבאה.

 

5 שאלות ותשובות למשחקי אתמול (19/4)
בין פאקיו לתל-אביב

22 Comments

אודי 20 באפריל 2014

נסיון ניחוס מאוד מעניין…

גיא זהר 20 באפריל 2014

מצד שני מאז שעלה הטור הפרו צ׳לסי, הם לא משהו, אז אני אופטימי.

אביאל 20 באפריל 2014

גור – השיפוט לקח היום שלוש נקודות וזאת הנקודה החשובה, צ׳לסי בעטה 32 פעמים למסגרת, סנדרלנד סגרה למופת בהגנה, היו המון החמצות ומצבים מסוכנים שקבוצה עם חלוץ כמו סוארז, איברימוביץ׳, לבנדובסרקי ואן פרסי וחבריהם היו גומרים מזמן עם צמד שערים היום.

קל להגיד שהקבוצה נסמכת על האזרד בלבד, אבל אני חושב שהמשחק מול פ.ס.ז. הוכיח שאפשר להסתדר גם בלעדיו, אוסקר פתח את העונה בצורה מדהימה, אחרי זה היכולת ירדה אבל העתיד לפניו. ווילאן השתפר לאורך העונה, אתמול הוא ניהל את המשחק בצורה מעולה, מסר, עבר ובעט מרחוק, שורלה גם כן התקדם, סאלח מראה בשבועות האחרונות פוטנציאל ומי כמו מוריניו יודע לסחוט משחקני דרג שני את המיטב. מאטיץ׳ נראה מבטיח וההצבה של לואיז בקישור האחורי מוציאה ממנו.

עם סקורר העונה היתה נראת אחרת לגמרי, הקרדיט של מוריניו לטורס היה מוגזם, אטו השתפר לאורך העונה אבל אי אפשר לסמוך עליו והנקודה היחידה לרעת מוריניו בעניין החלוצים הוא חוסר הקרדיט לדמבה בה שהוכיח שלמרות שהוא לא כובש בצרורות הוא עושה בלאגן נוסח דרוגבה לבלמים (מספיק היה לראות את הדאבל פס עם ווילאן אתמול כדי לראות את הפוטציאל).

אני מאמין שמוריניו יחזק בדיוק איפה שצריך וכמו כל קבוצה של מוריניו נראה את עוצמתה בשנה הבאה.

el burro 20 באפריל 2014

1.לא ניתן לקחת אליפות בלי חלוץ של 20+ גולים לעונה.
2.לא ניתן לקחת אליפות בלי חלוץ של 20+ גולים לעונה. גם זה לפעמים לא מספיק. כדורגל מודרני מנצחים ע"י התקפה. ג'ון טרי לא קבלן תארים. דרוגבה כן. סטיבי ג'י לא קבלן תארים. סוארז כן (כמה שקשה לשנוא אותו עכשיו).
למוריניו יש את הצוות המסייע הטוב ביותר (כן- יותר טוב משל הסיטי) וברגע שהוא יביא קבלן הוא ישיג גם את הפרמייר וגם את ההוא עם האזניים הגדולות

גור אילני 20 באפריל 2014

דייגו קוסטה קבלן רשום בהתאחדות קבלני התארים?

ירושלמי 20 באפריל 2014

כבר יש לו גביע אירופי וגביע ספרדי.
אז כנראה שכן.

no propaganda 20 באפריל 2014

ראה ערך באיירן מינכן, שנתיים ברציפות.

no propaganda 20 באפריל 2014

וגם יונייטד ב2009 ו2007. צ'לסי עצמה ב2006 ו2005

el burro 20 באפריל 2014

באיירן היא היחידה שסותרת את זה. זה נובע מהפער העצום שלה מהליגה. אין לה תלות בסחיטת נצחונות קטנים כשמדובר על ליגה תחרותית זה עומד בעינו. לא נכנסתי לקטנוניות של כמה שערים כבש אז דרוגבה או רוני+רונאלדו באותם המקרים אבל תסכים איתי שזה ממש לא רחוק מהעשרים..
חוזר ואומר, כדי לקחת ליגה תחרותית אתה צריך דייגו קוסטה כדי שתדע שגם עם הסרחת את המגרש רוחבית תבוא ההרחקה למעלה ואיך שהוא הכדור יכנס.
וכן, קוסטה קבלן מספיק גדול כד לעשות בצפר לזוג השבע מדי בליגה ששומר את עצמו למונדיאל.

גור אילני 20 באפריל 2014

אני נוטה לאמץ את המודל הפשטני של השלד – 4 משבצות של שוער, בלם, קשר, חלוץ. מהבחינה הזו רוני אולי לא כובש 20+ אבל הוא ממלא את המשבצת מצוין. בצ׳לסי של העונה היו המון קשרים התקפיים טובים, אבל המשבצת הזו בקושי נכללת במודל הזה. זה תפקיד בונוס. מה שהיה חסר זה חלוץ, ויש שיגידו שגם קשר.

חובק 20 באפריל 2014

נימני ציין (בטח סימסו לו) שאברם ראה את המשחק ביחד עם רומן במלון באילת… מעניין מה ה"גרימא" הזה לחש על אוזנו…

גור אילני 20 באפריל 2014

אם רומן אברמוביץ׳ הגיע למצב שהוא עושה את החג במלון באילת כנראה שמצבו לא עד כדי כך טוב.

טל המנצ'סטרי 20 באפריל 2014

הוא סגר את כל מלון בראשית במצפה רמון, עבורו ועבור המשפחה שלו…

matipool 20 באפריל 2014

הביא איתו משלחת של 100 איש בערך .
טיסות , מלון בראשית עם ארוחת חג ואוכל שאפשר רק לחלום עליו ולפינאלה כמה ימים באילת ( מניח שבמלון הכי מפואר שיש שם ) .
כמה מיליונים בקטנה .

ירושלמי 20 באפריל 2014

מספרים שבמהלך ארוחת הסדר בין קדש ורחץ לכרפס יחץ רומן לא היה מרוצה מהאוכל.
אז הוא פיטר את השף הראשי ומינה את אברם. ובאפיקומן פיטר גם אותו.

כחול 20 באפריל 2014

אני שם פה את מה שכתבתי בפוסט של עמית כי זה די מסכם את מה שיש לי להגיד על העונה של צ'לסי ועל הסיכויים שלה מול ליורפול:

1) סוגיית החלוץ- קל נורא להגיד "תראו את לוקאקו" ולחשוב שנעשתה פה טעות. אם חושבים קצת מבינים שזה ממש לא מה שהלך. צ'לסי שלחה את לוקאקו לאברטון כדי להשביח אותו. וזה מה שהיא קיבלה. אז אומרים שהוא יכל להקיע את השערים הללו בצ'לסי. אני אומר ממש לא בטוח, ולדעתי, 80% שלא. תסתכלו על סטארידג'- הוא היה בצ'לסי כמו שהוא בליברפול? הל נאו! הוא השתדרג לגמרי. למה? כי נתנו לו את המושכות. נתנו לו הזדמנות אמיתית. את זה, לוקאקו לא היה מקבל בצ'לסי העונה. בשום מצב. ההחלטה עם לוקאקו כנראה הייתה נכונה.
ההחלטה הלא נכונה הייתה להשאיר את טורס. הבן-אדם פשוט מחבל בעונות האחרונות של צ'לסי באופן קונסיסטנטי. וההימור על אטו? לא מדהים, למרות שאני לא יודע אילו עוד אופציות היו בשוק. הטעות הגדולה הייתה דמבה בה. הוא פשוט פי 5 יותר אפקטיבי מטורס(והוא לא חלוץ גדול). זה שלא נתנו לו קרדיט מתחילת העונה- זאת הטעות שעלתה לנו לדעתי, בפאלאס, וילה, סטוק וכו'.
2) סגנון הכדורגל- צ'לסי שיחקה כדורגל לא מרשים העונה. לא טוב זה נראה לי קצת מופרז יחסית להישגים, אבל לא מרשים זה בטוח. למה? ככה. רציתם מוריניו, מוריניו קיבלתם. זה סוג הכדורגל של הבחור. הוא יכול יותר טוב(אלוהים בבקשה שאני צודק), אבל מבחינת הסגנון, הוא לא הולך להראות כמו שליברפול נראתה העונה בשום מצב. אני מקווה שהוא יהפוך לאגרסיבי יותר(וקוסטה ולוקאקו יהיו מצוינים לשיטה שכזו), ודורסני יותר. זה משהו שהיה חסר לצ'לסי העונה. לדרוס את הקבוצות הנחותות. לסיים משחקים בחצי. אם היה את זה העונה, כנראה שהיינו מדברים על האליפות של צ'לסי כבר לפני שבועיים.
מבחינת המערך- אני לא נגד. עקרונית. אבל אתה רואה זה לא הולך, תתגמש! רבאק, מה צריך שיקרה כדי שתבין שמול קבוצות נחותות צריך לשחק עם שני חלוצים! מול קבוצות גדולות זה מצוין. מול קטנות זה מתכון לגרירה של המשחק עד לרגע האחרון כשלא תמיד היד שלך תהיה העליונה.
מוריניו אמר שהקבוצה הזאת הורגת את הלב שלו. שכל משחק הוא דרמה ענקית. ובכן, אם תקבל התקף, תדע שזה בגלל שאתה חמור עקשן.
3) כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף…
העונה עוד לא נגמרה. יש לי כל כך הרבה מה להגיד שחבל לי לא להגיד את זה עכשיו. אבל אם צ'לסי תזכה באלופות זה יהיה מדהים ולא תשמע אוהד אחד מתלונן. אני גם די שמח שליברפול תיקח. ואני שמח שזה ככה ולא בגלל שהם נותנים לנו בראש באנפילד. אם אנחנו היינו מנצחים אתמול ואז באנפילד היה לי קשה להסתכל לחברים הסקואזרים שלי בעיניים. באמת שמגיע להם. וכמו שאמר לוקאס פודולסקי: "לפעמים בכדורגל, הקבוצה הטובה יותר מנצחת" ובכן העונה יש הרגשה שזה המצב.
4) העתיד- ורוד-אדמדם. סך הכל, הפנסיונרים יכולים להיות מרוצים מהאפשרויות הפרוסות לפנינו. אני בטוח בכמעט 80% שיבוא חלוץ-על בקיץ. ושטורס ילך. כי יש צחוקים, ויש חלאס. ואם אכן זה מה שיקרה, פלוס קבוצה מגובשת/מנוסה יותר, פלוס תאבון לאליפות שדי חמקה העונה, פלוס מאמן טוב ששמח מאיפה שהוא כרגע, פלוס מלא מושאלים מצוינים שיכולים למלא את כל מה שחסר, פלוס אפקט העונה השניה של מוריניו, אני אופטימי.

זה יצא יותר שני פאונד מאשר סנט, אבל לא נורא.

Drazick 20 באפריל 2014

חישבתי,
סה"F יוצא לך 6 פאונד.
אפשר באשראי :-)…

גור אילני 20 באפריל 2014

ברשותכם מחקתי את ה-4 פאונד הראשונים.
בסה״כ הגיוני להוציא קיטור אחרי משחק כזה.

no propaganda 20 באפריל 2014

ויליואן שחקן מעולה גם שורלה ומאטיץ.
על הזארד דווקא לא הייתי בונה, הוא נראה כמו שחקן שבכל רגע יכול להפסיק להשתדל ואז הוא סתם עוד שחקן טכני.

פראליה 21 באפריל 2014

נכון מאד, רמה בפני עצמה אבל אתה עדיין לא רואה את המחוייבות והחיבור למועדון של שחקן שאפשר לבנות עליו תקופה.

ג'וני 20 באפריל 2014

מתנות כאלה ליברפול יכולה כנראה לקבל רק פעם ב25 שנה כולל עזרה מהשופטים

העונה הליגה האנגלית ממש חלשה
כל הצמרת הבכירה לא יציבה ואת השאר אני לא מזכיר.

עם הסגל הבינוני הזה לליברפול אין מה לחפש בצ'מפיונס ליג שהיא בקושי מנצחת את נוריץ

פורנו-הוליק 20 באפריל 2014

ג'וני בדלעק מתוק פשוש – אתה לא מפחיד אותנו!
אנחנו רוצים כרגע צ'מפיונז ליג רק בשביל הכסף והפרסטיג'ה.
ולמי בכלל יש ראש לעונה הבאה כרגע? אנחנו חיים מראשון לראשון.

Comments closed