היריבות לצמרת: סקירה

הפרמייר ליג יוצאת לדרך או-טו-טו, ויש לנו כבר המון סיבות לחכות לראות מה יקרה.

אני הכנתי לי מנוי חדש לטלויזיה דרך המחשב, 100% חוקי אם כי בדרכים עקלקלות, כראוי לתושב הארץ הזו.

אבל מי תיקח את האליפות? האם תהיה לנו שוב עונה מאכזבת מבחינה תחרותית?

אני לא יודע. אבל אני כן יכול לסקור את הקבוצות ולנסות לראות מה עולה כשפורסים את הדברים לרוחב. אז הנה זה בא:

ארסנל

קנתה לעצמה את אהדת רבים מהאוהדים הנייטרליים לקראת העונה בגלל כמה סיבות. בראשן האנדרדוגיות וסגנון המשחק. אני מעולם לא התלהבתי מדי מסגנון המשחק המפורסם של ארסנל, אבל דווקא במגן הקהילה התרשמתי לטובה מהנעת הכדור על שטחים קטנים, דבר שיכול לעזור הרבה מול סגנון המשחק המתהווה בשנים האחרונות של קבוצות קטנות במגננה. הצעירים סוף-סוף מתבגרים, וזה דבר שמביא תארים.

יתרונות: קישור קדמי מצוין, יצירתיות התקפית. פטר צ׳ך (למרות שאני לא צופה שייתן עונה ממש גדולה, הוא כן ייתן תחושה של יציבות). אלכסיס סאנצ׳ס. וולקוט – ראמזי – אוקס.

חסרונות: הסתמכות על שחקנים שנוטים להפצע במועדון שבו יש גם ככה הרבה פציעות היא לא מאד בריאה. וולקוט – ראמזי – אוקס.

פתיחת העונה תקבע המון: אם הגאנרס ישכילו לנצח במשחקים מול קבוצות מרכז הטבלה, הם יצברו בטחון וייצאו לדרך חדשה שאולי גם תביא המשכיות. קריסטל פאלאס ווסטהאם בפתיחה יהיו מבחן מצויין ליכולת לצבור נקודות להמשך.

תחזית: מקום 2 (הכל עובד כמו בתכנית, פחות פציעות, יותר קשיחות, אבל זה עדיין כנראה לא מספיק לאליפות. ייתכן קרב צמוד)

מנצ׳סטר יונייטד

אובר-הול לסגל שהתקשה לגבש זהות בעידן שאחרי סר אלכס. עד עתה, המאמץ לשנות גישה הביא בעיקר לשחקנים יקרים ולא מתאימים, דבר שהבליט לטובה דווקא רבים מהשחקנים שנשארו מתקופת פרגוסון (ולרעה חלקים אחרים). כמו שלמדנו מצ׳לסי, לוקח זמן רב לצאת מהצל של מישהו, ובמקרה של יונייטד הצל הוא עוד ארוך אפל הרבה יותר מאשר במקרה שלנו.

יתרונות: קישור מרכזי אימתני על הנייר. לוק שואו מתחיל להתבגר. ג׳וקר בדמות פלאיני שמאד קשה לשמור עליו ונהיה מסוכן לקראת סיום משחקים צמודים. וויין רוני הנפלא כבר מת לחזור לעונות של 20+ שערים. נפטרו מכמה שחקנים מעיקים.

חסרונות: עדיין חוסר יציבות סביב סוגיית השוער שיכולה להעיב על פתיחת העונה. ההגנה עדיין לא מפחידה אף אחד, ויסלח לי כריס סמולינג. עד שלא יגיעו שחקנים כמו וידיץ׳ ופרדיננד אני צופה שהמצב לא ישתנה. מנג׳ר בעל אופי ספק בעייתי, עם גישה הרפתקנית מדי עבור מועדון כמו יונייטד. לא מתלהב מממפיס דפאיי מעבר לאימפקט-סאב (שזה לא מעט כשלעצמו).

אני צופה חוסר יציבות. מצד אחד, תצוגות כדורגל טוב עם המון flair וגם משחקים טובים מול קבוצות צמרת. מצד שני, אני עדיין לא משוכנע מהאימפקט של גרמנים כשמפרידים אותם זה מזה (ע״ע קרוס שהיה טוב אבל לא יותר מזה בריאל).

תחזית: מקום 3 (מצויינת מול הגדולות, שווייני ישתעמם מול ווטפורד, באנגליה זה לא מספיק לאליפות). קמפיין יפה עד לחצי בצ׳מפיונס.

מנצ׳סטר סיטי

יצאו למשימה לחזק את הסגל אחרי נמנום בקיץ שעבר (האם גם אנחנו נשלם על הנמנום שלנו באותו אופן?). מה שיצא זה כמובן ראחים סטרלינג, שאמור לתקן את חוסר היציבות של שחקנים כמו נאסרי ולתת עוד אופציות מקדימה. ההמשך צפוי להיות דה-ברוין, שייתן עוד אופציות מקדימה, אבל עלול גם להחליש את מרכז הקישור. וזה תלוי בוולפסבורג שכרגע לא נלהבת לוותר עליו תמורת שום סכום הגיוני.

חסרונות: יאיא טורה וקומפאני בדעיכה. בעצם גם דויד סילבה. הסגל עדיין לא צעיר. הגנה לא מדהימה. אפקט הפחד מפרננדיניו ופרננדו קצת דעך. לחץ להתקדם בזירה המקומית וגם האירופית.

יתרונות: סגנון משחק מהיר שמביא להרבה שערים. סרחיו אגוארו. אוהבת לזכות כל עונה שניה. רעבה שוב. מנואל פלגריני הוא מנג׳ר שלא מדבר הרבה אבל מביא תוצאות.

תחזית: מקום 6 (אני מנחש שפלגריני יפוטר באמצע העונה עקב תוצאות לא משכנעות, אבל זה כמובן רק ניחוש)

ליברפול

תהליך הריפוי מלואיס סוארס הסתיים, וגם התהליך שבסופו המועדון צריך להחליט אם ברנדן רודג׳רס מתאים לא או לא לא הושלם. הכוכבים הצעירים שוב בורחים. המסקנות מוסקות מעט לאט מדי עבור ליגה שדברים קורים בה מהר. אבל מצד שני יש שם כבר שלד שרץ יחד לא מעט זמן, וגם כמה דמויות שבולטות מעל כל השאר. הפרידה משחקנים כמו ג׳רארד וגלן ג׳ונסון עוזרת לצאת לדרך חדשה.

יתרונות: שחקני בית וחצי-בית נאמנים. ציפיות לא גבוהות מדי אחרי העונה שעברה. משחק לחץ יעיל שמשתק את היריבות

חסרונות: הסתמכות על שחקנים לא מוכחים, ועל חלוצים שאוהבים להיפצע (סטארידג׳). רכישות מהדרג השני מובילות לכך שמצטברים הרבה שחקנים בסגל אבל לא ברור מה ההיררכיה ביניהם וכמה הם משפרים את הסגל.

תחזית: מקום 4 (התחלה נוראית, התייצבות מרשימה סביב סוף נובמבר ורצף תוצאות חיוביות בכריסמס)

טוטנהאם

שחקנים מצויינים אחד אחד, אבל משהו בדבק ובעמוד השדרה החלש עדיין לא עובד לגמרי כדי לאיים על הצמרת הגבוהה. טוטנהאם ממשיכה להיות קבוצה שכיף לראות משחקים שלה, שאם תזדמנו לפאב בלונדון כשהמשחק שלה בדיוק משודר תחזו באוהדים נייטרליים מביעים איזו סימפטיה מהולה ברחמים.

יתרונות: הארי קיין, משחק לחץ על כל המגרש, סיגרודסון אריקסן, הוגו לוריס.

חסרונות: המעבר להסתמכות על קיין יכולה לעלות ביוקר, שכן ישמרו עליו הרבה יותר חזק העונה. הכוכבנים שבאו במקום בייל עדיין לא הבינו שאם הם מתחילים לעבוד קשה הם גם יכולים לזכות במשהו. פוצ׳טינו עדיין לא הראה שהוא בנוי למאבקים על מקום בצ׳מפיונס, לא כל שכן תארים אמיתיים.

תחזית: מקום 5

אז מה דעתכם?

 

70:14 שעות
אז מה היה לנו - מאיר יהב

42 Comments

דורפן 5 באוגוסט 2015

אני מסכים שיונייטד בנויה יותר לקמפיין טוב באירופה מאשר לאליפות. מה שיכול לשנות את התמונה שציירת הוא א. גולר אם יגיע או במקרה יפרוץ. ב.עונה סנסציונית של דפאי.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

וואו,נראה לי זה כמעט אחד לאחד התחזית שלי. חסכת לי את הפוסט הבא. השאלה היחידה היא לגבי צ'לסי – שנה שעברה פתחו חזק מאוד וסגרו את הליגה, אם זה לא יקרה השנה ודייגו קוסטה כרגיל יהיה פצוע שליש מהזמן ופבראגס ייחלש אחרי דצמבר. ובכן, אז הכל יכול לקרות. כרגע נראה שמוריניו התאהב בסגנון המשחק של החצי השני וכשזה קרה לפני שנתיים זה לא נגמר טוב.

גור אילני 5 באוגוסט 2015

בתכל׳ס צודק – אני לא ממש יכול אפילו למקם את צ׳לסי בתוך התחזית הזו בוודאות – לכן הצבעתי במקרה של המיקום שלנו כמו אוהד ולא כפרשן.

rami 5 באוגוסט 2015

אני חושב שקצת הגזמת עם סיטי. כל החסרונות עדין שם, וסטרלינג הוא לא קרוב ללהיות פתרון, אבל יש שם יותר מדי איכות כדי ליפול מקום 6. לטעמי הם יגרדו את הרביעי (עם או בלי דה ברוין). אגוארו ייפרד מהם לשלום בקיץ בדרך לריאל, לא לפני שיקח את מלכות השערים תוך כדי פציעה לחודשיים כהרגלו.

מסכים שצלסי תהיה אלופה. לא יודע אם זה יהיה מרשים/משעמם/מבריק (טוב זה בטוח לא) אבל קשה לי לראות מי לוקח אתכם ב38 מחזורים השנה (*בהמשך).

קשה לדעת מי תסיים 2 ומי 3 בין יונייטד לארסנל. אם הייתי חייב להמר הייתי הולך דווקא עם יונייטד כי ארסנל תדעך/תתחיל חלש.
וונגר מסרב להבין שעם גירו לא לוקחים אליפות, בעיית הפציעות תמשיך כי אותם שחקנים ממשיכים ועם כמה שאני מאושר לא לקבל התקף לב מכל קרן, צ'ך זה לא מספיק לאליפות.
לדעתי ואן חאל יצליח להוציא השנה מיונייטד עונה טובה. *במצב מסוים אני רואה אותם גם מתמודדים עם צלסי באמת (ולא בכאילו כמו ארסנל) אבל חובת ההוכחה עליהם – עדין חסר להם חלוץ, אם דה חאה יימכר בסופו של דבר אז גם יהיה סימן שאלה על מי שזה לא יהיה שיעמוד שם בשער, וזה עוד לפני שמציינים ששנה שעברה כל חצי שעה נפצע שם שחקן אז גם פה יש בעייתיות מסוימת (שויינשטייגר משתלב נהדר בגזרה הזו).

טוטנהאם/ליברפול יסיימו 5-6.
ליברפול שוב עשו רמונט כללי ויש שם יותר סימני שאלה אפילו מהקיץ שעבר. וטוטנהאם? טוב, להם בטוח יהיו כמה משחקים שייכנסו להם לDVD השנתי של "עוד עונה שבה לא עשינו שום דבר"

no propaganda 5 באוגוסט 2015

1.יונייטד
2.ארסנל
3. צ'לסי
4. סיטי
5. ליברפול
6. טוטנהאם

no propaganda 5 באוגוסט 2015

זה פרגון גדול לארסנל אבל אחרי יותר מעשור שאני מזלזל בקבוצה הזאת, יש איזו תחושה לא מוסברת שהם יתנו עונה טובה הפעם.

vered s 6 באוגוסט 2015

תן דעתך לסטוק ולסאותהמפטון. במאבק עם ליברפול וטוטנהאם. לסטוק יש מנג׳ר טוב והרכש שלה מעולה. יש לה גם את ואן חינקל וגם את אפלי ההולנדים יש לה ילדים של ברצלונה ויש לה אנגלים קשוחים אני גם אוהבת את צ׳רלי אדם. שנותן. זאת קבוצה קשוחה עם כישרון ואני ביכלל לא בטוחה שטוטנהאם שרשום לה איפשהוא מאכזבת בדשא עדיפה עליה. סאותהמפטון של קומאן זאת קבוצה בתהליך טוב. עדיין רכה מדי לא יציבה וכל זה. אבל קבוצה מאומנת. מיתלהבת. מוכשרת. טונטנהאם היא על הנייר קבוצה חזקה הרבה שחקנים מוכשרים אבל הם לא קבוצה חזקה. בקשר לליברפול כל עוד ברנדון רוג׳רס מנג׳ר הם לא קבוצה טובה מספיק. ולא יהיו. הם אולי קבוצה לרגעים של כדורגל מהיר. יהיו להם תקופות טובות אבל הם לא יטוסו. האימון שלו מתוסבך. כלומר הוא ניראה בן אדם נחמד וכל זה. אזה רק שהוא לא יודע להיתמודד עם דברים עוצרי נשימה עם הפתעות עם מישתנים זה מאיים עליו. התגובות שלו זה להישאר מקובע לחפש שחקנים שירוצו על המיגרש בלי לעשות בעיות. כדורגל זה גם בעיות רק שקוראים לזה בשם אחר. מריו בלוטלי חלוץ גדול וקל וברנדון רוג׳רס שיחק נגדו. זה מתאים למאמן בינוני שאם לא הכל לפי מה שהוא תיכנן אז הוא נגד. מסכימה איתך שהם לא יהיה בארבע הראשונות אלא אם הרביעיה בטופ יתנו עונה גרועה.

D! פה ועכשיו 6 באוגוסט 2015

יכולתי לנסות להסכים איתך עד לבלוטלי חלוץ גדול וקל.
הבן-אדם הוכרז שבלתי-מאומן. עשה יותר בטוויטר מאשר על המגרש.

no propaganda 6 באוגוסט 2015

לא מאמין בסטוק, זה ממש לא משנה אם הילדים הם מברצלונה או ווטפורד, לא חושב שהם מספיק טובים. גם ואן חינקל הוא לא בדיוק דה ברוינה. אני מאוד מעריך את שוקרוס אבל זה לא מספיק לטעמי. יסיימו סביבות מקום 10 לדעתי.
לגבי סאוטהמפטון: הם מאומנים היטב ומשחקים טוב אבל שמתי לב שכבר עונה שניה ברציפות הם נופלים מהרגליים בסוף העונה ומתדרדרים במיקום, לא יודע להגיד אם דווקא השנה זה ישתנה(בעונה שעברה חשבתי שהם יסיימו גבוהה וזה לא קרה בסוף), לטעמי מקומות 7-8 אבל אשמח מאוד אם יסיימו גבוהה יותר.

אם הייתי צריך להמר על הפתעה בטופ 6 אז הייתי מהמר על קריסטל פאלאס, פארדיו הוא מאמן שיודע להוציא מים מהסלע והם נראו מצוין בסוף העונה הקודמת.

vered s 6 באוגוסט 2015

היי חכה עם סטוק – זה נכון שאם יקרה איתם משהו זאת הפתעה. אבל יש שם גם אנגלים קשוחים וגם כישרון טכני פתאום. מרקו ואן חינקל זה אכן מישוואה עם שני נעלמים. לך תדע לפעמים שחקנים כאלו ניפתחים עם המנג׳ר הנכון להם בשיטה שנכונה להם. לא חושבת שהוא קאפי די טוטי אבל שחקן טוב. אבל היי יש גם את אפללי שזה כבר טלנט תלוי מאמן לחלוטין אבל יודע לעשות עבודה. אני לא בטוחה שהם יפתחו טוב אבל יש לי הרגשה שהם נותנים פייט לכיוון ה- 6. סאותהמפטון אכן לא בשלים ולא קונסיסטנטיים אבל יש התחיל שם תהליך אז ניראה.

ריצ'י מקאו 6 באוגוסט 2015

ברנדן – המינימום להטחת ביקורת זה לדעת איך בכלל קוראים לבנאדם

vered s 6 באוגוסט 2015

ריצ׳י מקאו – אני בטוחה שזה לא מה שהפריע לך בביקורת עליו. ואתה רשאי ליפסול את הטקסט בשל השגיאה. אבל יש פה דיאלוג אני יודעת האוהדים של ליברפול באיזור הזה אוהבים אותו. אני בטוחה שליברפול יתנו הרבה מישחקים טובים כמו שנתנו גם בעונה שעברה. לא חושבת שהוא מאמן למועדון גדול לפחות כרגע.

ירומיל 7 באוגוסט 2015

אני מחבב את סאות׳המפטון (מי לא) והלוואי שאני טועה, אבל לדעתי היא המועמדת הבכירה להיות אכזבת העונה. בסטקלנבורג אני דווקא מאמין; את הנוכחות של שניידרלין קשה להחליף, אבל נניח שקלסי יעשה עבודה טובה; אבל הרעיון להחליף את אלדרווירלד בסטיבן קולקר הוא מתכון לאסון. ואנחנו עדיין לא יודעים איך רודריגז יחזור מהפציעה שלו. ומה שמאיים עוד יותר מחילופי־הגברי האלה הוא ההשתתפות שלה בליגה האירופית: כפי שצוין לעיל, יש לקבוצה הזאת היסטוריה של נפילה מהרגליים, וזה עוד בלי טיסות לבוקרשט ולקישינב בימי חמישי. בסך הכול יש סיבות לחשוש שהעונה הקרובה של סאות׳המפטון תיראה כמו העונה האחרונה של אברטון.

אריק 5 באוגוסט 2015

לא הבנתי. מי מקום 1?

גור אילני 5 באוגוסט 2015

האלופה

spurstopboy 5 באוגוסט 2015

סיגורדסון? אתה כנראה מתכוון לאריקסן…
מעבר לכך, צ'לסי הולכים לדעתי לקראת עונה של היחלשות רצינית, יונייטד וארסנל ייאבקו על האליפות

גור אילני 5 באוגוסט 2015

תודה, תיקנתי.

פראליה 5 באוגוסט 2015

לא רץ לי כרגע בראש סנאריו אחר מארסנל, בזכות השוער ולמרות המנג'ר.
ואן-חאל יצרן הרס עצמי וז'וזה מתרסק בעונה השלישית.

גלן 5 באוגוסט 2015

הרגשה היחידה שיש לי על סיטי זה שיש לנו באמת את הצעיר הכי מבטיח שיש. ולא, הוא לא עלה 49 מיליון. סתם הובא מניגריה. הימור שלי, סטרלינג לא קבוע בהרכב אחרי כמה שבועות וגם בוני לפניו.
מעבר לכך, מתקשה לראות כזאת כמות כשרון לא מסיימת בטופ 4.

היסטוריון של ספורט 5 באוגוסט 2015

לא מאמין שסיטי תדרדר למקום 6
כן מעריך ( לצערי) שפלגריני יפוטר.
הרביעייה תהיה צ'לסי ,ארסנל ,סיטי ו יונייטד .
התחרות תהיה כנראה צמודה יותר למרות שתמיד קבוצה כל שהיא יכולה לברוח.
לצערי אני חושב שצ'לסי תגן על התואר.
ליברפול וטוטנהאם יהיו רחוקות מאד ממאבק האליפות …ו אפילו לרבעייה הם יגיעו רק במשהו יוצא דופן

ניינר / ווריור 5 באוגוסט 2015

אם ספרס יסיימו במקום הששי זו תהיה הצלחה כבירה. עם פוצ' לא נגיע מעבר לזה

ירומיל 7 באוגוסט 2015

למה ככה?

שלומי 5 באוגוסט 2015

לגבי המנוי, יש באמת משהו בתשלום אונליין? לשלם לצ'רלטון 60 ש"ח קצת כבד… והאלטרנטיבה של שידורים חינמים אוהליין לא מספקת את הסחורה…

אריק האדום 5 באוגוסט 2015

1. manu
2…20 תתחלקו בפירורים

נתנו לכם שנתיים לעשות מה שאתם רוצים….
we are man united who the f*** are you

אריק 6 באוגוסט 2015

הכינוי שבו בחרת לכנות את יונייטד הוא כינוי גנאי. סתם שתדע…

אריק האדום 6 באוגוסט 2015

למה גנאי? החכם אותי

אריק 6 באוגוסט 2015

Manu זה כינוי גנאי.
ManU is not a term United fans refer to themselves as. The term is only used by other supporters as a complete and utter insult to our club. The "u" is meant to be "you" by the rival fans.

An early example of its usage is this chant by West Brom fans: "Duncan Edwards is manure, rotting in his grave, man you are manure- rotting in your grave". The origin of "ManU" is a song to insult the dead Duncan Edwards.

Liverpool and Leeds fans copied this with their own man you /u versions to insult all of the lads who died at munich.

"ManU ManU went on a plane ManU ManU never came back again"

and..

"ManU Never Intended Coming Home" (if you combine the first letter of each word you get the word "munich").

I hope this makes it clearer that saying manU is an insult, particularly to the older supporters and to see United fans using it now is shameful. I hope a few might read this, understand and spread the word.

So… Please REFRAIN from using this term ever again!

אריק האדום 6 באוגוסט 2015

החכמתי…. לדעתי במנג'ר הם מוזכרים ככה. ובכל מקרה זה הסימן של המנייה גם…
וזה בעצם עלבון

רומן 5 באוגוסט 2015

ממש מעניין.
אבל סיטי 6? באמת..

מומין 5 באוגוסט 2015

סיטי מקום 6?? הלוואי אבל אין מצב. גם בעונה יחסית חלשה שלהם כמו האחרונה הם סיימו במקום השני… לא חושב שהם פייבוריטים לתואר אבל הסגל שלהם מספיק עמוק ואיכותי כדי (כמעט בוודאות) להבטיח להם מקום 3-4 גם בעונה לא טובה.
אבל אשמח לטעות :)

Matipool 5 באוגוסט 2015

ארסנל אלופה .
צ׳לסי שנייה עם כדורגל נוראי .
יונייטד שלישית בזכות מרכז שדה אדיר .
ליברפול רביעית . מסיימת נקודה אחת אחרי יונייטד . מילנר שחקן העונה במשאל השחקנים .
סיטי חמישית . טורה וקומפאני בצד הלא טוב של ההר.
טוטנהאם שישית .

wazza 6 באוגוסט 2015

ההערה על מילנר הייתה בצחוק, נכון?

matipool 6 באוגוסט 2015

חצי בצחוק . אני באמת מאמין שהוא יהיה מצוין העונה .

אסף the kop 6 באוגוסט 2015

לא הבנתי.
מי במקום הראשון ? אברטון ?

באבא ימים 6 באוגוסט 2015

אתה יכול לפרט מעט יותר על המנוי?

ניק 6 באוגוסט 2015

מצטרף לבקשה

גור אילני 6 באוגוסט 2015

אשמח לענות באופן פרטי, פייסבוק וכו.

אריק האדום 6 באוגוסט 2015

פניתי

ניק 6 באוגוסט 2015

בשמחה, איך ניתן להשיג אותך? חיפשתי בפייס אבל לא מצאתי אותך.
גם מייל זה מצויין.

D! פה ועכשיו 6 באוגוסט 2015

מייל?

גור אילני 6 באוגוסט 2015

gurilany בג׳ימייל.

איאן ראש 6 באוגוסט 2015

קונה כל תסריט שמכניס את ליברפול לארבע הראשונות.
מרגיש שתהיה עונה מעניינת.

Comments closed