אחלה פדרוזאור

אני שמח מההחתמה של פדרו, ואפילו חושב שהיא תעזור. אבל חבר׳ה, לפעמים לא צריך מערכות מתוחכמות כדי להבין מה לא עובד.

– הפעם אני לא צריך להחליף את הכותרת אחרי המשחק – רק את התמונה. פדרו באמת הגיע ללונדון, ובניגוד לשחקנים המפונקים שבאים רק כדי לשפר את ה-paycheck, נראה שהוא גם מעוניין להשפיע.

– מלבד פדרו, התגלה מי הוא המבוגר האחראי בהגנה – והוא הצעיר שבחבורה. בעוד טרי וקייהיל נאבקים מול שחקנים טובים אבל לא מבריקים, זומה לא לוקח סיכונים, מגיע ראשון לכל כדור, מנתר ראשון לכל כדור, לוקח אחריות ומכסה על טעויות של אחרים.

– איבנוביץ׳ בעוד משחק שחור – והפעם גם בלבוש שחור. איטי, מוותר על כדורים שפעם היה נלחם עליהם, מאבד שחקנים בקרנות. היה אחראי ל-2 השערים שספגנו.

– מה יהיה עם הכרטיסים האדומים? ומה יהיה עם מארק קלאטנברג במשחקים שלנו? אני חושב שהאדום היה מגוחך, אבל נראה שהרבה יותר מדי נוח לשלוף מולנו כרטיסים אדומים ישירים.

– שער יפה לאזפי, בכלל היה לו משחק לא רע.

– מול אף קבוצה רצינית היכולת הזו לא תספיק. צריך לשפר:

1. יש צורך דחוף בהגנה הרבה יותר מאורגנת במצבים נייחים וכזו שמגיבה במהירות מול כדורים ארוכים.

2. משהו בקישור עם פאברגאס ומאטיץ׳ כרגע לא עובד. פאב היה די חלש בכל המשחקים עד כה, ומאטיץ׳ נראה מבולבל. מבחינתי הייתי מתחיל לשלב את לופטוס צ׳יק או לחילופין רוכש קשר מרכזי צעיר ולא יקר עם פוטנציאל ללמוד ולהתפתח. חבל שאת כל הרכש אנחנו משקיעים בקצוות המגרש.

3. ההתקפה היתה הרבה יותר טובה והגענו למצבים יפים, רבים מהם בזכות פדרו. מה שצריך לשפר זה את איכות הבעיטות לשער – כי בעטנו דרדל׳ה ב-2 מ-3 השערים, ובכמה מצבים טובים החמצנו את המסגרת (קוסטה פעמיים, הזארד, פלקאו, וויליאן)

זה הכל. לא הרבה, נכון?

 

וזה נכתב לפני:

***

עדכון מחצית:

פדרו הספיק לעשות ב-20 הדקות הראשונות יותר משקוואדראדו עשה בחצי השנה שהוא אצלנו. מלבד השער הראשון, שהיה חשוב מאין כמוהו לקבוצה ולו עצמו, הוא עשה דברים שלא ראינו בצ׳לסי כבר 2 עונות: לרוץ ללא כדור, לשחרר כדור מהר במתפרצות, ולבעוט לשער.

בצד הפחות חיובי, מאטיץ היה מאד לא מרוכז, וחוץ מהפנדל והצהוב גם עשה דברים מוזרים כמו לרוץ קדימה ללחוץ על השוער באופן הירואי אך תמוה ולהפקיר את מרכז המגרש לפאב. קטע משעשע נוסף – בריצה שלו לכדור שהוגבה מעל ההגנה. מאטיץ׳ שמר על קשר עין עם הכדור, אלא שנתקל בגופו של דייגו קוסטה. מבין שני הענקים, מאטיץ׳ נזרק בבושת פנים על הרצפה, ודייגו קוסטה נשאר על מקומו, כמעט מבלי לזוז. זה מבטא מעבר לחוסן גופני גישה מנטאלית.

איבנוביץ׳ כנראה קיבל עוד צ׳אנס כי מוריניו לא רצה לעשות יותר מדי שינויים בבת-אחת, וייתכן שבשבוע הבא יאבד את מקומו בהרכב. עד עכשיו הוא היה גרוע וכמובן שהוא גרם לשער לחובתנו.

***

וזה נכתב לפני:

הסגל המלא של צ׳לסי, אם נניח אותו על הדשא, נראה ככה:

 

chelsea-formations

צפו לרגע בתמונה הזאת – האחראי על הממטרות בקובהאם התלונן כבר במהלך הקיץ בפני ההנהלה שאיזור אחד של הדשא במגרש נשחק יתר על המידה באופן מסתורי. מנהל המתקנים פנה בכתב לנציג ההנהלה, אפילו התקשרו לאברם גרנט, שהציע את הטלפון של ניר פרצלינה אבל מעבר לזה משך בכתפיו. בסופו של דבר החליטו להשקיע במערכת מתוחכמת שמצלמת את המגרש במשך 24 שעות. העוזרים של מוריניו בזבזו זמן יקר ובמקום לצפות בוידאו של פיורנטינה ארסנל סוואנזי מנצ׳סטר סיטי צפו בוידאו במעגל סגור ששודר מהמגרש. בסופו של דבר, התוצאות המאכזבות הכריחו את ההנהלה לכנס צוות מיוחד, שכלל בעלי תפקידים מכלל המחלקות. יש שמועות שטוענות שדווקא היה זה מישהו או מישהי מהצוות הרפואי שהצביעו על הבעיה.

בכל מקרה, כמה ריבים מתוקשרים מאוחר יותר, הוחלט לשים קץ לתופעה: בתחילה הוחתם שחקן מוכח, סוג של וורלד-קלאס סוג ב׳, שראה הרבה ספסל אבל גם זכה לרגעי תהילה, ורוצה להוכיח את עצמו במקום אחר. עדיין לא ברור כמה פדרו יתאים לחיים במערב לונדון, אבל אם יש משהו שהוא לא עשה זה להפחית את העומס על האזור ההוא של הדשא.

ואז, כדי לאזן קצת את הסגל, הושלמה החתמתו של ילד הפלא מפלומיננזה, שהתאמן כל הקיץ עם הקבוצה, אבל רק בסוף הקיץ מנהלת בית-הספר שלחה להוריו מכתב לפיו עדיין לא התפנה מקום, והוא עודנו ברשימת ההמתנה, אבל למרות זאת גם קנדי יתחיל את העונה בסגל.

וכך, אנחנו ממשיכים בשיא הקצב: מפנטזים על פול פוגבה, ועל שילוב של לופטוס צ׳יק, אבל בינתיים חורכים את כנף ימין בניוטרל. שלא תבינו אותי לא נכון, אני שמח מההחתמה של פדרו, ואפילו חושב שהיא תעזור. אבל חבר׳ה, לפעמים לא צריך מערכות מתוחכמות כדי להבין מה לא עובד.

***

ולגבי המשחק היום, כדי שלא יישמע שאני שלילי מדי:

אני דווקא נהנה מהעונה הזו עד עכשיו. נכון, היא חושפת במערומיה כל חולשה של מוריניו וצ׳לסי, אבל יש משהו יפה בזה. כי להחזיק את הכל באופן קפוץ וממושמע זה יפה, אבל עוד יותר יפה לבנות לטווח ארוך, להבין את הדברים בפרספקטיבה של עשור ולא שנתיים. אם מוריניו יהיה מסוגל לעשות את הטרנזישן הזה – הוא יצליח ואנחנו גם. ואם לא – נחזור לבניה בלעדיו. וזה ייקח שוב יותר זמן ואולי נבלה עוד עונות רחוק מהמקום הראשון.

החשיבות של פרשת אווה-גייט היא לא בלכלוך שיצא החוצה – היא בללמד את המערכת שצריך להתגבר על מכשולים, אם אפשר בלי לשרוף את המועדון בדרך, שהסחות דעת יעילות רק עד גבול מסויים, ובסופו של דבר יש שם משהו גדול יותר ורחב יותר שמחכה שיגלו אותו.

מאמנים כמו פט ריילי, פיל ג׳קסון וכמובן אלכס פרגוסון זכו לגלות את זה. מוריניו מת לגלות את זה. הוא בנאדם חכם, הוא מבין שהוא עדיין לא גילה את זה. ואני חושב שהוא יכול.

טוב, שוב לא דיברתי על המשחק. חייבים 3 נקודות!

 

 

 

ניוקאסל. יש ימים כאלו*
יומן דבלין (2). וגם התיקו באמירויות

17 Comments

שאול 23 באוגוסט 2015

אנחנו צריכים ניצחון היום.

הדיבור על פוגבה בימים האחרונים מצית את הדמיון מאוד. בכל אופן, נראה שרומן נכנס לשוק ההעברות לפני שלושה ימים ולכן אני מצפה עוד לפחות החתמה אחת גדולה.

פדרו אחלה שדרוג. הדיבור הוא שקואדראדו עובר ליובה [בתקווה באיזושהי עסקה על פוגבה] ככה שזו עסקה 1על1.

פחות טוב מקואדראדו בצ'לסי אי אפשר ליהיות.

ק. 23 באוגוסט 2015

בבארסה פדרו שיחק בעיקר בשמאל (מלבד ב-2011 שוייה היה בשמאל והוא בימין), בדיוק 5 מ' לפני הזארד בדיאגרמה המשובחת, ככה שאם ישחקו ביחד הוא יחסום אותו מלחתוך שמאלה לאורך קו הרחבה, אחרי ההטעיה הקטנה לכיוון המרכז. בעיה

גור אילני 23 באוגוסט 2015

אין סיכוי שיתופקד בשמאל כל עוד הזאר שם. אבל כן ייתכן בהחלט שיחליפו צדדים במהלך המשחק, הזארד מאד אוהב לעשות את זה, נותן לו תחושה שהוא חי.

ק. 23 באוגוסט 2015

ברור, אבל גם אין סיכוי ששמונה יתופקדו באגף ימין, רשמת את המיקומים הבסיסיים שלהם, אז הערתי.
לכן, להערכתי הוא לא יהיה שחקן הרכב, אלא אם מוריניו ימצא לו תפקיד טקטי שינצל את התכונה הכי בולטת שלו – הוא אוהב לרוץ. המון

גור אילני 23 באוגוסט 2015

לקח לו 20 דקות להתרגל לאנגליה

ניק 23 באוגוסט 2015

כן זה מה שגם אמרו על די מאריה.. ועל אוזיל.. ועל קאסורלה.. ועל עוד הרבה שחקנים שהגיעו מספרד ונראו כאילו הליגה קלה עליהם אבל אחרי 4 משחקים התחילו להראות כמו עוד שחקן ממוצע…

גור אילני 23 באוגוסט 2015

לא אמרתי שהוא גדול על הליגה, אבל בטח מתאים. למשחק המהיר ומרובה האירועים. ודרך-אגב, קאסורלה לא כזאת נפילה – שחקן הרכב שרק שידרג את עצמו מאז הגיע.

ניק 23 באוגוסט 2015

גם אוזיל לא נפילה, ואני בטוח שגם פדרו לא יהיה, פשוט צריך לקחת בפרופורציה את החודש הראשון של שחקנים ספרדים באנגליה.

מאנו1 23 באוגוסט 2015

השחקנים הללו נכשלו בגלל שהם לא התרגלו לליגה האנגלית הקשה במיוחד, שהייתה מעל רמתם. כן, בטח. אמירות הסרק הללו של חובבי הפרמייר ליג פשוט מגוחכות. לא יכול להיות שהם לא התאימו לקבוצה שאליה הגיעו, לא הסתדרו עם המאמן או סתם ירדו ברמתם, נכון? לא יכול להיות שאוזיל לדוגמא חווה ירידה מטורפת ברמה, שהתבטאה גם במשחקים שלו עם ארסנל במסגרות אירופאיות וגם בנבחרת גרמניה. הקשר הזה שמסיקים חובבי הפרמייר ליג בין שחקן שלא מספק את הסחורה לבין הטענה שהוא "לא מתאים לפרמייר ליג" תתן להם "נכשל" בכל מבחן שנה א' בסטטיסטיקה.
אסיים ואומר שצמד בלמים כמו ג'ון טרי וגרי קאהיל, בליגה הספרדית למשל, לא היה מתאים ברמתו לאף קבוצה מהטופ 6. באנגליה הם זכו באליפות. הנה, אמרתי.

ניק 24 באוגוסט 2015

דווקא יש לי תואר בכלכלה אז קיבלתי עובר בסטטיסטיקה.
ולעיניינו – לא אמרתי שאף אחד מהשחקנים שציינתי נכשל (למעט די מאריה), אלא אמרתי שבהרבה מקרים שחקן שמגיע מספרד לאנגליה נראה מצויין בחודש-חודשיים הראשונים ואז הוא נרגע והסטטיסטיקה שלו מתיישרת והוא נראה כמו עוד שחקן טוב בליגה ותו לא.
אתה מוזמן ללכת לספור את הגולים של אוזיל בחודש הראשון שלו לעומת שאר הקריירה שלו בארסנל או לספור את הגולים של קוסטה בחודשיים הראשונים שלו לעומת שאר העונה… זאת לא דיעה, אלא עובדות.
אם אתה רוצה לייחס את זה לריב עם המאמן אז סבבה.
טרי וקאהיל להזכירך זכו גם בליגת האלופות ולא כזה מזמן.
הנה אוטמנדי מגיע מהליגה הספרדתית לאנגליה ובוא נראה איך הוא יסתדר.

Ljos 24 באוגוסט 2015

ומהצד השני יש את פרננדו טורס, אגוארו, יאיא טורה ועוד מספיק שחקנים שהצליחו בליגה מעבר לחודש חודשיים הראשונים. ובקשר לדוגמאות שנתת, צ׳לסי כולה פתחה חזק מאוד את העונה שעברה ונחלשה ככל שהיא התקדמה, ובקשר לאוזיל וארסנל – אוזיל פתח חזק ונחלש גם במדריד ובכלל ארסנל ״מומחית״ במקרים כאלו. אני עדיין זוכר איך בן הדוד שלי אוהד ארסנל התלהב מהמשחקים הראשונים של ארשאבין בקבוצה.

אביאל 23 באוגוסט 2015

סוף סוף נצחון, יופי של בכורה לפדרו ויש איזה מימד חדש של גיוון באגף שמאל, דבר שחיכנו לו הרבה.

ההרחקה באמת הזויה, דיי נמאס בקלטנברג שבאופן קבוע דופק לנו משחקים, הפעם קיבלנו בעשרים הדקות האחרונות את צ׳לסי מימים עברו, שלא משנה מה אנחנו לא חוטפים שער והאמת שזה אימון מצוין לקראת המשך העונה (כל עוד סיימנו עם שלוש נקודות).

ווילאן קצת הלך לאיבוד במרכז, קוסטה חייב להספיק לנסות לרוץ עם הראש בקיר והלהתמקד בדברים שהוא טוב בהם, כמו להציק לבלמים, לתת גוף ולהיות פיבוט (כמו בגול השלישי).

העיקר הנצחון !

אודי 23 באוגוסט 2015

הזוית השנייה הראתה בבירור שטרי תפס אותו ומשך לא בחולצה. נגיעה יותר חזקה, פחות חזקה, זה לא משנה. גם לא משנה אם רונדון היה יכול להמשיך בלי ליפול. זה פאול שמנע מצב של אחד על אחד. אדום 100%.

אודי 23 באוגוסט 2015

לו… טעות מביכה

גור אילני 24 באוגוסט 2015

זה כמו הפנדל של היירו במונדיאל – היתה תפיסה בחולצה אבל לפעמים מחפשים על זה ולפעמים לא – תלוי בהקשר.

JM 24 באוגוסט 2015

גור מה שם התוכנה שעשית בה את התמונה של הסגל?

גור אילני 27 באוגוסט 2015

אדובי אילוסטרייטור

Comments closed