דג׳ילובודג׳י!

תמיד חסר משהו בקבוצה שלך. כלומר מאז שאנחנו עוקבים אחריה באופן מסודר. כמובן שיש מי שמכיר את ההרכבים של הקבוצה האנגלית שלו מאז 1974, אבל אצלי זה עניין חדש יחסית. יש להודות שבעונה שבה ג׳יאנלוקה ויאלי התמנה למנג׳ר שחקן לא ידעתי בדיוק מה חסר בהרכב של צ׳לסי כדי לזכות באליפות. או במקום בצ׳מפיונס.

אגב התקופה ההיא, ויאלי פוטר בסופו של דבר לאחר שאיבד את חדר ההלבשה, בין היתר כשהסתכסך עם שחקנים והושיב את זולה על הספסל. אלה היום ימים תמימים יחסית, שבהם הסטנדרט של המועדון אמנם שודרג לדרגת מיליונרים (כן, זה קרה לפני רומן אברמוביץ׳) אבל הצורך בתוצאות ותארים בכל עונה היה דוחק פחות. מה שהיה דרוש למנג׳ר של המועדון כדי לסכם עונה מוצלחת, עוד יותר מאשר להתברג במאבק האליפות ובמקום לאירופה – היה לא להפסיד לארסנל ווסטהאם בדרבי ולהחתים רכש נוצץ מבלי שיהיה כשלון טוטאלי – ומבלי להסתכסך איתו חצי עונה מאוחר יותר.

היום אנחנו בתקופה יותר, איך לומר את זה, מדעית. ההגדרה של רכש היא לא עוד שחקן נוצץ מאיטליה שאם לא יכבוש בהופעת הבכורה, יקבל עוד משחקים ועוד משחקים, עד שבסוף יוכרז ככשלון גמור, ייכנס לרשימת הפלופים של הגרדיאן ויימכר אחר כבוד בחזרה לסמפדוריה.

לא. מאז שנות התשעים זרמו הרבה מים בתמז (לא תאמינו לי באיזה גיל מאוחר הבנתי שה-thames שהיה בכתוביות בסוף התוכניות הבריטיות קשור לנהר התמזה), וכיום אנחנו בעידן אחר, שבו רכש הוא שחקן נוצץ מאיטליה שלא מצופה ממנו לכבוש בהופעת הבכורה, אבל הוא בכל זאת יקבל עוד כמה חצאי משחקים, עד שבסוף יוכרז ככשלון גמור, ייכנס לרשימת הפלופים של הגרדיאן ויימכר אחר כבוד בחזרה לפיורנטינה.

כן. עד כדי כך הדברים השתנו.

אבל בעולם המטורף הזה, שבו בלמים אחוריים לא נמכרים אפילו תמורת 40 מיליון פאונד, קשרים תוקפים בני 19 נמכרים עבור 36 מיליון, ודויד דה חאה מצליח לפספס את חלון ההעברות בדקה בגלל פקס שלא עבד (מכבי חיפה, זו ההזדמנות שלכם לנסות לייצב את ההגנה) – פתאום משהו גורם לי לשפשף את העיניים.

צ׳לסי מנסה להחתים שחקן מראן, לא, שניה, מנאנט, מהליגה הצרפתית, מסגל נבחרת סנגל, הו כן, והוא השקעה נהדרת לעתיד, זה ברור, בגיל 27 יש לו עוד המון עונות טובות לתת, ומה הכי נחמד? שהחלום שלו תמיד היה לשחק בצ׳מפיונס! וכל זה תמורת הסכום השווה לכל כיס של 2.7 מיליון פזות ג׳יבוטיות!

נא להכיר: פאפי דג׳ילאבודג׳י.

או בשמו המוכר יותר: הקו הגבוה.

כי עם פאפי הכל יהיה טוב יותר. נוכל לשחק בקו הגנה גבוה (אבל מה יקרה כשנצטרך קו נמוך? נוציא את טרי וקאהיל מהבוידעם למשחק אחד? האם נעבוד להיות קבוצת פוטבול, עם שתי הגנות שונות? בעצם צריך שני מאמני הגנה חדשים. להחתים מהר: מאמן הגנת קן גבוה ומאמן הגנת קן נמוך. ושהקו-גבוה לא יתקרב לג׳ון טרי, שמעתם?) ובעצם נוכל להתעלם מכל הליגה, כי פאפי בכלל חלם על הצ׳מפיונס. מכבי תל-אביב – היזהרו! פאפי רץ חזרה מהקו הגבוה לכדור שנשלח לעבר ערן זהבי, והוא יגיע קודם. כן, כן, הוא יגיע קודם!

בקיצור, איבדתם אותי. אבל מהלך מגניב. ללא ספק.

1968_Thames Television

יומן דבלין (3) - ההפסד לווסטהאם
הבדיחה של אירופה - יוחאי שושני

17 Comments

פנדלוביץ 1 בספטמבר 2015

:-) חזק
אולי החתימו אותו כי הוא שחור ויואב השובב שם לב כמה השחורים מצטיינים בהבקעות?
ואולי בגלל השם המדליק שלו?
רק שלא יתברר בסוף ש Papy is a little sloppy

אלכס 1 בספטמבר 2015

חזק, פנדלוביץ'

אביאל 1 בספטמבר 2015

גור – בצ׳לסי, ככל שקונים אותך במחיר יותר נמוך כך סיכויי ההצלחה שלך עולים, רק איבנוביץ, קורטואה, קהייל או אזפילקוטה, אז אולי יש משהו מעודד בהחתמה.

גור אילני 1 בספטמבר 2015

מסכים איתך בהחלט. גם אני אופטימי.

כחול 1 בספטמבר 2015

רכש משונה מאד…
בכלל היום האחרון של חלון ההעברות מרגיש כאילו הוא מנוהל על ידי חבורה של ילדים מסטולים שמשחקים מנג׳ר.

אריק 1 בספטמבר 2015

שמעתי טוקספורט היום בדרך לעבודה. כולם אמרו צ'לסי רכשה מגן/שחקן הגנה. אף אחד לא ניסה להגיד את השם זה היה מצחיק.

גור אילני 1 בספטמבר 2015

למה, זה קל דווקא. דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י דג׳ילובודג׳י.

cookie-monster 1 בספטמבר 2015

גדול

שאול 1 בספטמבר 2015

מחד, אני מעדיף בלי קניות פאניקה כמו של יונייטד שקונים ילדים ב300 מיליון ליש"ט. מאידך, היה בא לי איזו קנייה נוצצת כי אנחנו לא נראים טוב מתחילת העונה. אולי עוד נופתע? י

אביאל 1 בספטמבר 2015

להתפלל חזק להגעתו של פוגבה (שכנראה לא תתרחש).

אריק 1 בספטמבר 2015

ףהקטור… עוד מישהו להשאיל…

מאנו 1 בספטמבר 2015

מצחיק שאתה מזלזל בליגה הצרפתית ("מראן, לא, שניה, מנאנט, מהליגה הצרפתית"). חצי מהקבוצה הדוחה והמסריחה מכסף מפוקפק הגיעה משם, ואתה מעז לזלזל. מדהים.

אלכס 1 בספטמבר 2015

וואו מאנו, וואו…המלחמה שלך בפרמייר-ליג עולה שלב

מאנו11 1 בספטמבר 2015

"הליגה האנגלית", בשבילך :-)

אלכס 2 בספטמבר 2015

טוב נו, כי בלא-ליגה כל הכספים של ריאל ובארסה הם זכים וטהורים…

אריאל גרייזס 1 בספטמבר 2015

,ואתה בנית על ויקטור מוזס..

JM 2 בספטמבר 2015

יום העברות מוזר בהחלט של צ'לסי.

Comments closed