הנצחון על מכבי תל-אביב

מוריניו אכן ערך שינויים מהותיים. הצעירים הרימו את הכפפה. חבית הדגים היתה דווקא מהטובים במכבי. נתראה בארץ!

זה היה יותר קל משציפיתי, כנראה שכמו שהגיבו פה במשך היום – מכבי היא לא יריבה גם מול צ׳לסי חסרת בטחון.

2 פנדלים יחסית רכים – אבל גם בלעדיהם (טוב, הזארד הצליח להעיף אחד לשמיים) היינו מצליחים לנצח בהפרש יפה.

פתאום נושבת מהמשחק הזה רוח חדשה, לא בגלל הנצחון אלא כי בעצם עלתה פה קבוצה חדשה ושיחקה יפה באופן די שונה ממה שראינו בעונה שעברה. וכשכתבתי על בנייה לעתיד, התכוונתי בדיוק לדברים כאלה – קשר מרכזי צעיר שנמצא בכל מקום, תוקף את הכדור, לא מפחד לתקל וניחן באינטילגנצית משחק גבוהה יחסית לגילו.

לידו פאברגאס קיבל הוראות לשמור על העניינים ולשים עין על ההגנה, מה שהפתיע אותי ויצר מצבים מאד מעניינים, שפאברגאס נמצא מאחור, מנווט את המשחק, ו-RLC בעמדה קדמית יותר, מקבל כדורים ושומר עליהם מול לחץ. כשפאב כן עלה, זה היה כדי לתת בונבוניירות כמו המסירה הנהדרת לגול של קוסטה.

אני לא רוצה להתלהב עדיין יותר מדי, אבל נראה שמוריניו לא יכול לקנות את פוגבה (ע״ע מגדל אייפל) – אז הוא בונה לעצמו העתק שלו. לימים נראה כמה מזה מתגשם.

באבא רחמן, שצחקו פה גם על השם שלו (גרייזס, תשלים חומר) נתן הופעה טובה מאד, למרות אי דיוק במסירות בתחילת המשחק הוא הראה מהירות גבוהה, וגם כדרר יפה לתוך הרחבה. מה יהיה ההרכב בהגנה מול ארסנל? נחיה ונראה.

ומה יהיה עם הזארד?

במבט רחב יותר – מפתה לצחוק על האנגליות ועל כך שאנחנו היחידים שלא הפסדנו, אבל צריך להודות שהמצב די עגום, ומובן שאנחנו קיבלנו את הקבוצה הפחות טובה מבין הארבע. הליגה האנגלית צריכה להשתפר בהיצע שלה ברחבי היבשת. בקצב הנוכחי נאבד את המקום הרביעי (וונגר יאבד את הגביע שהוא כ״כ אוהב).

 

וזה נכתב לפני:

מכבי, הקבוצה הפחות אהודה עליי בישראל, בהחלט יכולה לנצל כאן הזדמנות מול קבוצה שאיבדה את החוט המקשר בין העונה שעברה לבין מה שהיא רוצה להיות.

צ׳לסי מסתכלת אל המשחק הזה כאל הזדמנות למצוא שוב את החוט הזה, ולראיה ההצבה הצפויה של באבא רחמן במקום איבנוביץ׳ (תוך חילופי צדדים), והרמיזה ללופטוס-צ׳יק במרכז הקישור במקום מאטיץ׳ המאכזב-חוץ-מהטיל-ההוא-מול-אברטון. המשמעות של השינויים האלה (במיוחד לופטוס צ׳יק) בהחלט יכולה להיקרא כהקלת ראש מסויימת ביריבה. אני אומר את זה בסוג של חשש, כי אני חושב שלמרות שמכבי היא על הנייר הקבוצה החלשה בבית, היא בהחלט יכולה לגרום לבעיות. לא תשכנעו אותי שמוריניו היה פותח מול ארסנל, אפילו ניוקאסל, בהרכב כזה. מכבי תל-אביב היא אכן לא ארסנל וגם לא ניוקאסל, אבל אנחנו במפעל חשוב שעדיין לא זכו בו הצמד ז׳וזה-צ׳לסי יחד. ובנקודה רגישה בזמן.

יש פה פלונטר מסוים: מצד אחד חייבים לעשות שינויים. מצד שני יש שחקנים צעירים שראויים להזדמנות. וכאן נכנס הפקטור השלישי – אנחנו בנקודת זמן בעייתית. האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו מצב של מכבי ביתרון 0:2 בדקה ה-25, כמו שהיה מול אברטון, ופאניקה טוטאלית בכל המערכות? יש פה קוראים שאולי יחשבו שאני מתאר מצב דמיוני, אבל מי שחזה בצ׳לסי של השבועות האחרונים יכול לדעתי להסכים איתי שזה לא תרחיש דמיוני. מה עדיף, אם כך? בהנחה שהריענון בהגנה הוא הכרחי, מה לגבי מרכז השדה? האם לופטוס צ׳יק יכול להיות בעל הבית בקישור? האם הוא יספק את התמיכה הרצויה להגנה?

ובואו נניח שזה עבד ואכן השגנו את התוצאה הרצויה עם הרכב משני. מה המסקנות – האם מהיום מוריניו יפתח עם לופטוס צ׳יק במקום מאטיץ׳? אני מניח שלא.

***

לכן ההרכב שאני הייתי עולה איתו הערב, לו הייתי המנג׳ר, הוא:

בגוביץ׳

אזפי – טרי – זומה – רחמן

רמירז – לופטוס צ׳יק – מאטיץ׳

אוסקר – קוסטה – הזארד

 

על הנייר – הרכב זהיר של 4-3-3 עם 3 קשרים שיכולים לעשות הרבה הגנה. תגידו פחדני. אבל אני מסתכל קדימה. צריך לייצב את מרכז הקישור, ומה לעשות, פוגבה לא יהיה שם היום וכנראה גם לא בכלל. חשוב לתת להגנה בטחון על-ידי זהירות מסויימת וכיסוי של הכיסים הריקים. ואז גם אזפי ובאבא יוכלו לעלות ולתמוך בהתקפה. ואם נצטרך ניתן יהיה לעבור לשני חלוצים עם שילוב של רמי (או טראורה). צריך לבנות המשכיות וליצור הרכב מנצח, שיעלה מול ארסנל עם מינימום שינויים ומקסימום בטחון.

***ֿ

פאברגאס כרגע איבד מבחינתי את המקום בהרכב. ולא בגלל החור ההגנתי שהוא מחורר בכל משחק, אלא כי הוא לא תורם מספיק בצד ההתקפי ובהובלת הכדור. המסירות שלו שקופות, ונדיר שהן מגיעות לחלוצים או לשחקני הכנף שנעים קדימה. חילופי המסירות לרוחב ועל קו ה-16 נחמדים, אבל מבין השחקנים שעושים את זה (וויליאן, הזארד, איבנוביץ׳, אזפי) הוא המועמד הראשי לאבד את הכדור. בצד ההגנתי – הוא לא מתקל כשצריך, נמנע מעימותים ולא מחפה על ההגנה.

החזרה של אוסקר היא רגע משמח וחשוב. כמובן שפתיחת העונה המזעזעת לא קשורה להיעדרו באופן ישיר, אבל דווקא כשנתחיל לייצב את השורות נצטרך אותו מאד כדי לפרוץ הגנות ולתת את הברק. לאחר קיץ ראשון חופשי שלו אחרי 5 שנים, ציפינו לקבל אותו טרי כבר מפתיחת העונה, אבל הפציעה גרמה לכך שכרגע הוא האקס פקטור שאמור לסמן את השינוי. ואני מאד מקווה שמוריניו ייתן לו להשתלט על העמדה (עדיף כמס׳ 10, וויליאן לא ממש הצדיק את עצמו שם) ולהיות פותח קבוע.

קוסטה לעומת זאת, פתח את העונה לא רע לדעתי, הפגין זריזות ושליטה בכדור שחסרו לו בסיום העונה שעברה, אבל נמוג יחד עם כל הקבוצה. לכן אני חושב שהוא צריך לפתוח, ולעשות את מה שהוא יודע הכי טוב – שזה לאיים הרבה על ההגנה, על השופט, ואם אפשר גם קצת על השער.

טרי הוא הסלע המייצב, וכשהוא מייצב, ההגנה יציבה, וכשהוא לא מייצב – יש לנו הגנה ברמה של מרכז טבלה. היום שבו זומה ינהיג קרב אמנם, אבל עד אז הוא ישגה הרבה, ולא יהיה בכוחו להרים את החבר׳ה מהדשא במקרה של פיגור. טרי כן. וחוץ מזה – אם מכבי יכולה לשחק עם חבית דגים כמו טל בן-חיים, אנחנו יכולים לשחק עם קפטן, ג׳נטלמן, חילזון.

בקיצור, שוב חפרתי. ניפגש בפאב.

עדכון מחצית:

רובן לופטוס צ׳יק עשה את כל מה שצריך ממנו ויותר מזה, קיבל צהוב מוקדם אבל למרות זאת המשיך לתקוף את הכדור באסרטיביות ולא נתן לעובדה שהוא על צהוב להכביד עליו. בגלישה עליו ברחבה הוא מאד השתדל לא לקבל צהוב שני על התחזות, במצב שהיה יכול להתפתח אחרת. נראה שאחרי קיץ לא שבו מוריניו הקשה עליו קושיות ונתן לו להבין שהמקום בהרכב לא יגיע בקלות אם לא יעבוד קשה, הוא על הדרך הנכונה. גם כשעלה עם קנדי כמחליף וגם היום הוא מעורב מאד. רק שלא יהרוס עכשיו…

וויליאן נראה מאד החלטי מהרגע הראשון וגם התכבד לכבוש עם בעיטה חופשית וקצת מזל, חבל שנפצע ואני מקווה שיחלים מהר כי כרגע נראה שהוא שייך לחלק הקדמי ולמסע להוצאת העגלה מהבוץ. גם אוסקר הראה שהוא חיכה כבר לעשות שער וכבש לראשונה מאז 2013.

מכבי באה בגישה מתגוננת כראוי, אבל חסרה לה נוכחות במרכז השדה, אלברמן היה די חלש.

טוב, עולים כבר למחצית השניה…

 

 

מחשבה בעקבות הפציעה של שואו
אחרי צ׳לסי (חוץ)

72 Comments

מאור 16 בספטמבר 2015

מכבי תל אביב עד כדי כך מפחידה אותך שאתה רוצה להעלות עם 12 שחקנים בהרכב ;-)

גור אילני 16 בספטמבר 2015

צודק! עכשיו, את מי לנפנף מההרכב?

גור אילני 16 בספטמבר 2015

תיקנתי – עכשיו וויליאן הודח בגללך

מאור 16 בספטמבר 2015

מוריניו נפנף את קוסטה.

דורפן 17 בספטמבר 2015

יוסלה מירימוביץ פעם עשה את זה לפני משחק נבחרת

נולי 16 בספטמבר 2015

חבית דגים? מה עם הצ'יפס?

אחד 16 בספטמבר 2015

ככה אתה מעליב את טל בן חיים? אחרי שהבטיח שלא יחגוג אם יכבוש מולכם?

יואב 16 בספטמבר 2015

המיוחד חייב לנהל את העונה שלו ברוטציות. משחק מול מכבי(ואני אוהד מכבי שיהיה במשחק), הוא בדיוק ההזדמנות לכך. אין שום משמעות לכושר העכשווי של צלסי, הוא מנהל עונה וכך הוא אמור לנהל אותה. דיי בסיסי הייתי אומר.

ניב 16 בספטמבר 2015

אתה כל כך לא אוהב את מכבי שאתה כנראה לא ראית משחק אחד שלה העונה.. מכבי לא מדגדגת את צ'לסי,לא בכושר הנוכחי של צ'לסי וגם לא בהרכב מילואים.
אחרי שזה נאמר, הלוואי ונעשה תוצאה טובה.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

ראיתי את המשחק השני נגד באזל. הם לא היו מבריקים, אבל השיגו את המטרה. התרשמתי שמכבי קבוצה מאומנת שיודעת מה היא רוצה.
ומה היא רוצה הלילה? להשיג נקודה – לא בשמיים.
סגל מילואים הוא כזה לדעתי אם הוא לא מתבסס על השלד הקבוע. שינויים מסביב לשלד הקבוע אינם מהותיים. היום חסרים בשלד בלבד קורטואה, וכנראה 2-3 מבין טרי, פאברגאס, מאטיץ׳ וקוסטה. אם זה אכן מה שיקרה זו תהיה בפועל קבוצה חדשה.

ניב 16 בספטמבר 2015

חדשה וטובה בהרבה,בכל מקרה מהפה שלך..

yaron 16 בספטמבר 2015

יש הבדל עצום בין להגיד שלהשיג נקודה – לא בשמיים
לבין:
"האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו מצב של מכבי ביתרון 0:2 בדקה ה-25, כמו שהיה מול אברטון, ופאניקה טוטאלית בכל המערכות? יש פה קוראים שאולי יחשבו שאני מתאר מצב דמיוני, אבל מי שחזה בצ׳לסי של השבועות האחרונים יכול לדעתי להסכים איתי שזה לא תרחיש דמיוני…"
הלוואי הלוואי והנס המוטרף הזה יתרחש :-)
אבל בשביל להבין שזה מצב סופר דמיוני לא היה צריך לראות לא את צ'לסי השנה ולא את מכבי…

גור אילני 16 בספטמבר 2015

אם מכבי מדגדגת את הרמה של באזל של לפני שנתיים, ואני לא אומר משתווה, כי באזל ההיא היתה מעולה – אז התרחיש הזה לא דמיוני כמו שאתה מציג אותו.

ירושלמי 16 בספטמבר 2015

מזכיר במעט את המהפך בהרכב יונייטד שפרגוסון ערך במשחק מול מכבי חיפה.
ההבדל:
אצל פרגוסון זה היה בסיבוב השני לאחר שיונייטד כבר ניצחה בראשון והבטיחה עלייה.

מרגיש לי כמו הזדמנות לסנסציה.
או כמו שאוחנה היה אומר:
כנראה שצ'לסי תנצח, למרות שמכבי יכולה להוציא תיקו וגם לא הייתי פוסל אפשרות שהם יפתיעו וינצחו.

צבי 16 בספטמבר 2015

חחחח חזק ביותר הקטע עם אוחנה

omer 16 בספטמבר 2015

אחת הבעיות הגדולות של מוריניו, בעיניי, היא הנאמנות המוחלטת שלו לשחקנים מסויימים.

כדי שמוריניו יוריד את איבנוביץ' לספסל (למישהו יש ספק שמול ארסנל איבנוביץ' יהיה בהרכב או שאם היריבה היום הייתה באיירן ולא מכבי איבנוביץ' היה בהרכב?) לא מספיקה יכולת לא טובה של האחרון, הוא צריך לאבד בו אמון לגמרי.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

דווקא הפעם יש סיכוי שמשהו יזוז – אם הניסוי עם באבא ואזפי יעבוד, יש סיכוי שבראנה יאבד את המקום לזמן מה.

omer 16 בספטמבר 2015

באיחור של שבועיים…

יש אצלו יותר מדי פרות קדושות. זה קרה גם בריאל. אני מאמין שגם אם קוסטה לא יבקיע חודש מקומו בהרכב במשחקים החשובים או במשחק היותר חשוב מבין ה2 שיש לצ'לסי כל שבוע יהיה מובטח.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

התופעה הזו ידועה ומתועדת אצל מוריניו, עקשנות של פרד והיצמדות לשלד מוכח. זה מה שהקנה לו את התארים עד כה, לעומת ראניירי לדוגמה שבעונה האחרונה שלו הסגל סבל מרוטציה מוגזמת ללא היררכיה ברורה.

משה 16 בספטמבר 2015

אם אוהדי צ'לסי התחילו לבנות על אוסקר שיציל להם את העונה, אנחנו (שאר העולם ) במצב טוב.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

בכל מקרה אתם במצב טוב (אלא אם כן אתם פליטים)

wazza 17 בספטמבר 2015

מעולה

אביאל 16 בספטמבר 2015

אני הייתי הולך על ווילאן בעמדת ה50-50, בשחטאר הוא הרבה לשחק שם, הוא נע מצוין ומהיר (כמו רמירז) ויחד עם טכניקה טובה, בעיטות סבירות ומסירות וראיית משחק טובות הוא יכול וצריך לתת פייט לפאברגס בתפקיד ומעל לכל הוא יודע לעשות הגנה וגם לפנות מקום לאוסקר.

הייתי שמח לראות היום:

בגוביץ

באבא – טרי – זומה – אזפי

מאטיץ – ווילאן

האזרד – אוסקר – פדרו

רמי

חייבים לנצח, אחרת אני אסבול מחברים שלי לנצח.

JM 16 בספטמבר 2015

הוא ממש לא קשר 50-50 וראינו את זה מצויין בגול השלישי נגד אברטון.
הוא כן פליימקר אבל כמו כל צלסי השנה – הוא פשוט לא הגיע לעונה.

אביאל 16 בספטמבר 2015

השלישי הגיע אחרי התאבדות של שחקני צ׳לסי, קיבלנו שערים כאלה לא פעם ולא תמיד ביחס למשחק עצמו, אני חושב שבמצב בו לפאברגס אין באמת מתחרה על התפקיד אנחנו בעיקר נמשיך לקוות שפאברגס של מחצית העונה הקודמת יופיע פתאום, שווה לנסות ובמיוחד מול מכבי ת״א.

JM 16 בספטמבר 2015

גם פברגאס השנה על הפנים.
נכון שהתאבדנו על הכדור, אבל אם תסתכל על השער השלישי וויליאן כן היה בעמדה שבה הוא צריך להיות, פשוט הוא לא עשה מה שהעמדה מצריכה ממנו (ולא באשמתו כמובן) וחשף לגמרי את מאטיץ'.

אישית, הייתי פותח עם ההרכב הכי חזק של צ'לסי (למעט פדרו הפצוע), ואולי באבא.

בגוביץ, אזפי, זומה, קהייל, באבא, מאטיץ, פברגאס, אוסקר, הזאר, וויליאן, קוסטה.

חייב לתת לחברה האלה ביטחון שוב.

אריאל גרייזס 16 בספטמבר 2015

באבא רחמן, לופטוס צ'יק, יש באמת שחקנים כאלו? זה אדיר

D! בדרך לאליאנץ ארינה למרות שאין משחק 16 בספטמבר 2015

באבא רחמן זה מהגדולים אי פעם.

אביאל 16 בספטמבר 2015

אריאל – הכי מצחיק זה לעקוב אחרי אותם ״הבטחות״ שרצו אצלכם בליברפול, ראינו מה יצא מכל מיני שמות מוזרים.

אריאל גרייזס 17 בספטמבר 2015

הלו הלו, אל חאגי דיוף השיג דברים שאתה לא השגת בחיים!
באמת, אי אפשר קצת לא להיות רציניים כל הזמן?

באבא ימים 17 בספטמבר 2015

גם טורבן פיקניק

Srtest - ארטסט 16 בספטמבר 2015

באתי לכאן מסיבה אחת בלבד: לאחל כישלון לקפיטליסטים החזירים. אני מדבר כמובן על החבר'ה מת"א שעונים לשם מכבי. אם זה אומר שאני בעד מוריניו אז so be it.
ראינו אתמול מה שוער בן 37 יכול לעשות. החלטתי גם כן להשתמש במכבי ת"א כמו שהם משתמשים בשחקנים – שימוש יחיד להעלאת המורל בתקופה של חושך בנבחרת ואז לזרוק.

ג'נובי 16 בספטמבר 2015

אז כדי להחזיר לקפיטליסטים החזירים אתה תעודד את הקבוצה של אברמוביץ'?
Facepalm

גור אילני 16 בספטמבר 2015

Pigs vs. Oligarchs

ג'נובי 16 בספטמבר 2015

סתם לידע כללי – איזה קבוצה אתה לא מגדיר כחזירים קפיטליסטים?
ההתייחסות למכבי כחזירים לא מקובלת בעיניי ומהווה טיעון שלא עומד מאחוריו כלום חוץ מהבכי של "הם עשירים יותר ".

בתודה,
חזיר גאה גם אחרי רביעייה מאלופת אנגליה.

Srtest - ארטסט 16 בספטמבר 2015

בהחלט. מעדיף את הלא צבועים וחסרי היומרה למשהו אחר שלא משקיעים את כל מרצם בסיפור כל מיני סיפורים על הקבוצה שלהם.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

בעקרון כל מי שצופה בצ׳מפיונס ״נהנה״ מספונסרשיפ של גזפרום, ככה שכולנו בסירה הזאת, מי פחות מי יותר…

Srtest - ארטסט 16 בספטמבר 2015

מעניין שאתה מדבר על גזפרום ולא על ערוץ הספורט והתקשורת הישראלית.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

לא הבנתי

Srtest - ארטסט 16 בספטמבר 2015

לא נורא תשאר לפוסט-גיים.

גור אילני 16 בספטמבר 2015

אני לא צופה בערוץ הישראלי אז כנראה לא הבנתי…

שלומי 17 בספטמבר 2015

אל תנסה גם, חבל על המאמץ.

-גיסנו- 17 בספטמבר 2015

ב 5 השנים האחרונות צ'לסי הוציאה קרוב לחצי מיליארד פאונד בדמי העברה. ראיתי טבלה שלצערי לא הצלחתי למצוא ששמה אותה בטופ 5 המועדונים המוציאים באירופה. הבעלים שלה עשה את כספו פלוס מינוס כמו גאידמק. מוריניו המאמן שלה.

אם לזה אתה קורא "לא צבועים וחסרי יומרות"…..

גור אילני 17 בספטמבר 2015

הנה טבלה לדוגמה:
http://bitterandblue.sbnation.com/2014/9/11/6101855/premier-league-transfer-spend-over-3-5-and-7-years

למי שאין לו כח להכנס:
צ׳לסי, בארסה, יונייטד, ליברפול באותו אזור סביב החצי מיליארד.
ריאל וסיטי הרחק למעלה – מעל 700 מיליון
ארסנל ובאיירן למטה – 300

(בתקווה שהבנתי נכון את הנתונים)

Mr T. 17 בספטמבר 2015

כן,
האם זה נכון להסתכל על ה-Gross ולא על ה-Net?

גור אילני 17 בספטמבר 2015

תלוי מה רוצים לבדוק, הברוטו מראה כמה הוציאו בסה״כ, בלי קשר להיתכנות כלכלית, פייר פליי וכו. כמה צ׳קים רשמו.
הנטו יותר משמעותי למי שמסתכל על הצד הכלכלי וההתנהלות בתור עסק שהוא גם ״יצרני״ בתור אינדיקציה.

צ'לסקי 16 בספטמבר 2015

מחדל ברמה לאומית אם מפה רובן לופטוס ציק לא מקבל הרכב עד סוף העונה,איפה הילד הזה ואיפה אובי מיקל הבדל של שמיים וארץ

הפלפלון 16 בספטמבר 2015

גור,
הליגה האנגלית לא הולכת לאבד את המקום הרביעי שמוביל לליגת האלופות בעשור הקרוב. כן, האנגליות עושות בושה, אבל מי תיקח את העונג מהפרמייר? הסרייה א? לא יקרה. כרגע אין להם מספיק קבוצות איכות (עם כל הצחוק שבדבר, ארסנל, טוטנהאם וליברפול נחשבות קבוצות איכות ביחס לסרייה א).

ואם תכניס לזה גם את כל המזומני שנכנס לקבוצות באנגליה מזכויות השידור, שמוביל לכך ששחקנים כמו שאקירי ורונדון מגיעים לחורים האפרוריים והגשומים של אנגליה, תקבל חיזוק משמעותי של קבוצות מרכז הטבלה של אנגליה ביחס לליגה האיטלקית, הגרמנית, והספרדית. הךיגה האנגלית תהפוך למפלצת, ואז אי אפשר יהיה לקחת את הדירוג של הפרמייר ליג בדירוג הליגות, גם אם ימשיכו לעשות בושות באירופה.

אריאל גרייזס 16 בספטמבר 2015

אתה מדבר בלי לדעת את העובדות. יובנטוס לבד הגיעה לגמר האלופות שנה שעברה, לעומת זאת לא היתה אף אנגליה ברבע גמר. וזה בלי לדבר על הליגה האירופית שבה האנגליות מודחות בשלבים מוקדמים כמעט תמיד. האיטלקים מאוד קרובים לקחת את הכרטיס הרביעי מהאנגליות.

הפלפלון 17 בספטמבר 2015

אריאל,
יכול להיות שלא הבהרתי את נקודתי במאה אחוז.
יובה בטופ של אירופה ללא ספק, ורומא מעולה גם כן. אבל לאציו, אינטר, מילאן ופיורנטינה לא טובות כמו ארסנל, יונייטד, טוטנהאם וליברפול. הן טובות, אבל לא כמוהן. זו דעתי, ואני יודע שאולי היא לא מוחלטת ומוסכמת במאה אחוז. ככה אני רואה את הקבוצות הללו. יובה היא היוצאת מן הכלל בליגה האיטלקית, הייתי צריך להדגיש את זה.

זה מבלי לדבר על אברטון, סוטון, ועוד קבוצות בעלות פוטנציאל להפוך את הפרמייר ליג ליותר תחרותית על המקומות לאירופה בעזרת התחזקות מלמטה ולא התחלשות מלמעלה.

אנגליה אולי עושה בושות, אבל אני רוצה שתגיד לי בפרצוף ישר שלפחות שניים מהטופ פור באנגליה לא נמצאות ב8 הקבוצות הטובות באירופה. ושטוטנהאם וליברפול לא שניים מהחמש קבוצות הטובות בליגה האירופית. אני מדבר איתך על מבחינת סגל, היסטוריה ופוטנציאל. כל הקבוצות האנגליות לוקות באחד האלמנטים החשובים בכדורגל: מזל.
הגרלה קשה (סיטי), מנטליות לא נכונה לקראת משחק (יונייטד) או פשוט יום שהשחקנים מחליטים לעשות בושות (ארסנל).
בכישרון הן לא פחותות משאר הליגות ו(חוץ מהספרדית כרגע) עולות עליהן. כן, במבחן התוצאה זה לא עומד, אבל אולי זה צירוף מקרים ואולי לא, אבל לדעתי האיטלקיות לא ראויות לכרטיס הרביעי יותר מהליגה האנגלית.

Srtest - ארטסט 17 בספטמבר 2015

אולי צריך לתת לעוד ספרדיה כדי שתהיה תחרות לסביליה…

דורפן 17 בספטמבר 2015

האנגליות נכשלו – אבל איטליה כבר איבדה את הקבוצה השלישית במוקדמות – מה שנדמה לי שדי מציל אותן (למרות שאני חייב להודות שלא בטוח- כי גם לאופ״א יש משקל)

אריק 17 בספטמבר 2015

קצת מוקדם לסכם. אחרי שכל הארבע יעלו, נבחן מחדש.. .

גור אילני 17 בספטמבר 2015

סיטי נוהגת להשאיר את המתח עד לרגע האחרון. זה לשם שינוי משהו שהם אוהבים לעשות גם באירופה וגם בליגה.

אחד 17 בספטמבר 2015

ארסנל כבר בדרך החוצה, ובכלל לא בטוח שיונייטד תעלה.

ק. 17 בספטמבר 2015

ארסנל ויונייטד אולי כן ברמה של רומא, טוטנהאם וליברפול בטוח לא.
הקביעה שהן יותר טובות מלאציו פיורנטינה נאפולי ומילאן מבוססת על זה שאתה מכיר אותן, יש להן מסורת ושם. אני לא יודע לתת תשובה חד משמעית אבל כדי להשוות אתה צריך גם להכיר את האיטלקיות שאינן יובנטוס.
ובכל אופן, מה שדורפן אמר, ההדחה של לאציו על ידי לברקוזן שומרת בנתיים על גביע ונגר רלוונטי

אחד 17 בספטמבר 2015

קבוצה שבקושי גירדה נקודה בליגה האיטלקית מנצחת בחוץ קבוצה שדורבת את הליגה האנגלית מתחילת העונה.
אם זה לא מעיד על פערי הרמות בין הליגות, אני לא יודע מה כן.

אריאל גרייזס 16 בספטמבר 2015

האמת שהכרתי את באבא רחמן קודם. שם גאוני. לופטוס צ'יק זה חדש לי. הזכיר לי את דיק בוטקוס האגדי מהפוטבול.

דיזידין 17 בספטמבר 2015

והמנצח הוא: הודף הכדור ברזל האמריקאי פיט שמוק
.

אביאל 16 בספטמבר 2015

ממ למרות ה4-0 זה היה דיי ברור שההרכב הזה לא היה מצליח מול קבוצת מרכז טבלה באנגליה, שלא נדבר על יריבה לצמרת, אני חושב שהכי חסר לצ׳לסי הזאת היא האתלטיות והתשובה לכך אצל רמירז, כרגע המפתחות צריכות להיות אצל רמירז ואוסקר.

משחק איום של האזרד, דיי גרוע של פאברגס, קוסטה ורמי (עד החילוף והמעבר לאגף), ווילאן פתח טוב מאוד, אוסקר ככה ככה, לופטוס צ׳יק מראה ניצוצות, באבא סביר, זומה עם טיפה חוסר בטחון וקהייל היה טוב מאוד.

אה ועוד נקודה, אלי אוחנה, גיבור ילדותי, פרשן כדורגל בכאילו, בתחילת המשחק אומר שהמגן השמאלי אזפילקוטה, עובר לשחק בימין ושהוא לא אוהב לראות שחקן עם רגל שמאל משחק בימין. קודם כל בתור פרשן אתה אמור לדעת שאזפילקוטה הגיע לאגף שמאל אחרי פציעה של קול לפני שתי עונות, אבל נניח ששכחת, זה כבר הפך לדבר שכל אדם שמתעניין בכדורגל יודע, שמוריניו משחק עם מגן ימני בתור שמאלי, טיפה יותר בקיאות.

זהבי לך לטוטנהאם 17 בספטמבר 2015

+1 על אוחנה
לא הגיוני שפרשנים ממשיכים לנסות להפגין ידע ולבלבל את הצופים במידע לא נכון ולא רלוונטי

עידו 17 בספטמבר 2015

אוחנה לא קשור לענף. פרשנות הזויה.
חצי משחק רוצה שמכבי תניע כדור ותעז, ובדקות הסיום כשזה קרה, התלונן ואמר שאסור להפקיר ואין טעם בנסיונות כאלה.
מעבר לזה – הוא מסתייג סדרתי. תמיד יביע את דעתו ואז יסייג וינסה לא לטעות לכאן או לכאן. לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
פרשן לא צריך להיות נחרץ כמובן. אבל להגיד "זו פציעה בעייתית ואין סיכוי שהוא ימשיך" ואז להוסיף "ברוב המקרים" סתם מוציא אותו טמבל

גור אילני 17 בספטמבר 2015

לי אישית קשה לראות את הפגמים של אוחנה, גם מכמעט 40 שנותיי ומהפינה השמאלית המבודדת של המפה הפוליטית הוא עדיין אהוב.

wazza 17 בספטמבר 2015

אביאל אתה חייב להפסיק לראות שידורים של ערוץ הספורט

תומאס נוימן 17 בספטמבר 2015

אוחנה לנצח יהיה נסיך, לא משנה כמה הוא מביך

רוי 17 בספטמבר 2015

סליחה שאני סוטה מנושא הפוסט, בערך, אבל…
כרטיסים למשחק בסמי עופר – יש סיכוי לדבר הזה? מישהו יודע משהו?

no propaganda 17 בספטמבר 2015

לאישה משחק אתה רוצה?
האם אתה מוכן לשבת ביציע האורחים?

no propaganda 17 בספטמבר 2015

לאיזה*

Roy 17 בספטמבר 2015

למשחק מול צ'לסי כמובן.
מחפש כרטיסים למשפחתי ולי (אבא, שני אחים ואנוכי) – סה"כ ארבעה.

no propaganda 17 בספטמבר 2015

יש חברה שנקרא, flyingcarpet.co.il. אני יודע שדרכם היה אפשר להשיג כרטיסים ליציע האורחים של דינמו קייב אז אולי יש גם לצ'לסי.
אין אפשרות להזמין ישר מהאתר אבל יש לי מייל של מישהי שם.
אם אתה מעוניין, תגיד לי מה המייל שלך ואני אשלח לך את הפרטים שלה בתקווה שהם מוכרים גם לצ'לסי.

Mr T. 18 בספטמבר 2015

גור, מסתבר שכדי להגיע ל-100 תגובות צריך לפרק את מכבי…

גור אילני 18 בספטמבר 2015

אז אתה צופה עוד אירוע כזה בנובמבר?

Comments closed