קבוצה עם אופי?

הטיל של רמירז (וידאו בפנים) היה יריית הפתיחה במרוץ להוכיח לעצמנו שאולי יש לנו אופי אחרי הכל

משחק קשה ביותר על הנייר התפתח להיות עוד יותר קשה בפועל. ניוקאסל עלו מאד מוכנים, עם לחץ מדוייק על כל נקודות החוזק שלנו – שכשלוחצים עליהן הן הופכות להיות נקודות חולשה. אצלנו עלו למחצית הראשונה רק בגוביץ׳, אזפיליקווטה, קאהיל, ורמי שהיה חלש אבל מאד ניסה. אצלם עלתה קבוצה אחת לוחמת, עם הגנה מאד קשוחה וסגירה מצוינת של המרכז שאיכשהו החזיקה מצוין גם את האגפים קצר.

פדרו יספר לכם לדוגמה, אם תשאלו אותו, שהוא מתוסכל – הוא לא הסתדר עם הפיזיות מולו, המהירות שלו עבדה רק באופן חלקי מול מערך מאורגן ומוטיבציה גבוהה. המשחק שלו הזכיר יותר את קוואדראדו מאשר את הימים היפים בברצלונה.

לפי התפתחות האירועים במחצית הראשונה, נותר לי היה רק לקוות שנסתדר עם ההתקפות הלא רעות בכלל של ניוקאסל ונרד להפסקה ב-0:0, אז מוריניו כבר יידע לעשות את האדג׳סטנמטס כדי לעלות אחרת למחצית השנייה.

אבל זומה קיבל נאחס רשמי פה מהבלוג. הוא שיחק טוב, פרט לתנומה בהקיץ של שבריר שנייה אחד, בה חיכה רגע לכדור ליפול מלמעלה, כדי לראות מה פרז יעשה, אבל פרז איכשהו הצליח לעשות את המהלך הבא מהר יותר משהוא היה אמור לעשות אותו והעניש אותנו בבעיטה מצוינת לקורה ופנימה.

ואז הפסקה. מוריניו לא החליף 3 במחצית כמו שעשה בלילה הארור והקפוא ההוא בגביע בו איבד את וויין ברידג׳ לחצי שנה ובעצם לתמיד ועל הדרך עף מהמפעל השני בחשיבותו באנגליה. הפעם הוא החליט כנראה להסתפק בלעשות לאיבנוביץ׳ נו נו נו ולהגיד לססק למסור יותר מדויק. וכך עלינו למחצית השניה קצת אנמיים יותר משהייתי רוצה.

השער השני של ניוקאסל היה המבחן האולטימטיבי. כי היה מי שכבר רשם באיזה פורום במחצית שייגמר 0:3 לניוקאסל וזה הלך לשם. להתפרקות, תמונות של מוריניו מגחך לעצמו על מר גורלו, משבר מתמשך, וכו. וכך התקדמו הדקות, והבת שלי איבדה עניין במשחק.

בדקה ה-70 בערך דיווחתי לה ש-2:0 ושהמצב לא טוב. היא אמרה שאנחנו נפסיד. הסברתי לה, שקבוצה עם אופי לא נשברת ב-2:0 בדקה ה-70. וכך היה.

ססק הידוע גם בכינויו פאב התחיל למסור כדורי פלא לאגפים, שמשום מה שחקני ניוקאסל בחידלונם פינו אותם להתקפות מצדם של הזארד ופדרו. וויליאן קצת לא מצא את עצמו, אבל אז רמירז נכנס, ואני בחיים לא ראיתי אותו ככה – יופי ופאר וקלאסה וסטייל והוא מחייך ונותן שלומות לחבריו וכולו אומר חבר׳ה בואו ננצח. לא נוציא תיקו, ננצח.

ואז טיל לפינה העליונה. ואז וויליאן שלא מצא את עצמו כל-כך מסובב עוד אחת פנימה – כדור חופשי מהמקום שממנו אם וויליאן על המגרש זה 70% גול. עם וידוא-נגיעה של רמירז. סטיב מקלארן מתגעגע להתחבא מתחת למטריה שלו. הצלחנו במבחן האופי. צמצמנו את הפער. יש על מי לסמוך. העונה הזאת לא בדיוק גן של שושנים, אבל אנחנו נהנים מכל רגע. כלומר אני. אם אתם לא, בעיה שלכם.

וזה נכתב לפני:

—–

אני מאד מקווה שהחגים לא פגעו בהכנות של הקבוצה למשחק, ושמוריניו לא התעצל ובלס פאייה אחרי הצום במקום לצפות במשחקים של המגפייז.

ומלבד החגים, השבוע שוב היה בסימן תשובה, כשהגדיל לעשות אחד הקוראים באתר (ששם המגיב שלו ושמו האמיתי שמורים במערכת), וכתב לי בצ'אט במהלך יום הכיפורים על יום הכיפורים של צ'לסי, עם ההודעות הדרמטיות על השעייתו של קוסטה ל-3 משחקים וביטול ההשעייה של הרב גבריאל פאוליסטה שצ"ל. מה אני אגיד לכם, מאז 1973, אז השתרעו הוריי זמן קצר אחרי התאהבותם על סלע במדבר יהודה, אמי מהללת את יפי המקום, ולא ידעו שבאותו רגע ממש פלשו כוחות זרים לארצנו, אירוע שהביא עמו חדשות קשות עוד יותר לאחר מכן, לא טולטלנו כך ביום כיפור.

בינתיים לא נרשמו הרבה אירועים החיוביים העונה, אבל בכל זאת ניתן לציין את חזרתו של פברגאס למרכז העניינים – הוא הצליח להשלים סוף סוף משחק עם לפחות תיקול אחד ובישול אחד. קנדי, שבלט וכבש באמצע השבוע מול וולסול (מצטער שלא כיסיתי את האירוע, חייב לכם), חגג את השער בהתלהבות והתרגשות גדולה, ונראה שהוא מוכן לפריצה מוקדמת מהצפוי. יחד עם לופטוס צ'יק יש על מה לבנות, במיוחד כשמדובר על שניים שלא מאיטים את קצב המשחק כמו שהתרגלנו מוויליאן והאזארד.

ניוקאסל עצמה, עם ובלי קשר לימים הנוראים והימים הלא פחות נוראיים שאחריהם (המטפל של חמי נסע לנפוש בים המלח עם חבריו, מיזוג נפלא של חבר'ה מגלויות הודו והפיליפיענים ונקלע לעימות עם הישראלי המ. כוער ומשפחתו שנפשו גם הם במקום ולא התאים להם שלא-יהודים נהנים במקום לנקות) נמצאת במשבר מסוים, ניתן לכנות אותו המשבר העונתי, עם מינוי כושל במשרת המנג'ר, התפוררות מתמשכת של המועדון המפואר וכן הלאה.

הבעיה היא, שאצלנו בצ'לסי לא מתחשבים במשברים של ניוקאסל, ובמיוחד במשחקי החוץ אנחנו נוהגים להפסיד להם. וכאן נכנסות גם שאלות מסויימות לגבי היכולת המנטלית שלנו, ואני יכול להצהיר כאן שמבחינתי אם אנחנו מנצחים היום בחוץ, אז יצאנו מהמשבר.

לא שאנחנו לא עלולים להיכנס לעוד אחד, חס וחלילה. למעשה, עם קללת קארניירו שהולכת ומתקבצת על המועדון, רק נס לא יציל אותנו כעת ממשבר של פציעות קשות וארוכות, ומי יודע, אולי גם ג'ון פירן יזכה להיכנס להיכלל בקללה, ותיפול עלינו גם תקופה של עיסויים נוראיים ואיומים שיותירו את שחקנינו תפוסים ומכווצים.

ורק כדי להוסיף פלפל, קורט זומה הנפלא נכשל בלשונו וקרא לדייגו קוסטה רמאי. הילד מבגדי המלך החדשים. עכשיו יש למוריניו בעיה, כי אם הוא מעלה את זומה בהרכב, הוא מפעיל עליו לחץ נוסף למקרה שיצטיין, יכבוש שלושער ושוב ייאלץ להתראיין. לעומת זאת, אם יספסל אותו, שוב יגידו שהוא לא נותן לצעירים להתפתח. אולי פשוט עדיף להוריד את זומה בדרגה לתפקיד מצחצח הנעליים של פאברגס ולתת לו עונש הרחקה מספסל הקבוצה עד להודעה חדשה. שילמד.

אה כן, והרשעים מה-FA ביטלו להזארד את השער – הפעם בצדק – מה שמשאיר אותו עם אפס שערים העונה.

 

לקראת מכבי תל אביב
אריות טוויקנהאם או משהו כזה

17 Comments

איתן 26 בספטמבר 2015

הלכתי לאכול בדיוק במחצית של סיטי-טוטנהאם
כשחזרתי התפלאתי שאפילו אימפוטנטים כמו טוטנהאם מצליחים לתת בראש לסיטי-למחרת אשתו של השופט תופתע מזרי הפרחים של אוהדי הספרס
מדהים לראות כמה תחרותית הפרמייר,כרגע זו תורה של הסיטי להראות סימנים של חולשה.
שמחת עניים מה שנקרא-אוהדי צ'לסי יכולים להתעודד :)

ניק 26 בספטמבר 2015

גם השער של סיטי היה בנבדל..

גור אילני 26 בספטמבר 2015

ליגה משוגעת, ווסט האם ניצחה בחוץ את הסיטי, היום חילצה בבית תיקו מנוריץ׳ בדקה ה-93…

איתן 26 בספטמבר 2015

איי איי. תראו מי באו להפתיע פרז שהיה לפני שנתיים בליגה ה3 בספרד. ניקאסל הקטנה קשה להאמין שתצליח להחזיק ביתרון….טוב נו לפחות עד שמיטרוביץ יראה אדום… ומישהו אמר עוד פעם איבנוביץ,מעניין עד מתיי למוריניו יהיה סבלנות לטעויות שלו

צ׳לסקי 26 בספטמבר 2015

איייאי מוריניו עד מתי תמשיך עם שנאת האנגלים שלך,היום אפילו לופטוס ציק לא על הספסל,ולחשוב שדניאל סטאריאג׳ היה שלנו איפה הוא ואיפה לוק רמי או פלקאו

גור אילני 26 בספטמבר 2015

קודם הוא שונא ספרדים, אח״כ צעירים, עכשיו אנגלים? חוץ מזה – לא הוא אחראי לעזיבת סטארידג׳.

צ׳לסקי 26 בספטמבר 2015

שונא ספרדים? תספןר שוב כמה ספרדים פותחים אצלנו בהרכב,כשההגנה מקרטעת הוא מייבש את הקפטן ולא את הפלןפ אזקיפליפאטה

גור אילני 26 בספטמבר 2015

טענו במשך זמן די רב שהוא שונא ספרדים. אזפי פלופ לדעתך?

צ׳לסקי 26 בספטמבר 2015

לטעמי לא נכון להפיל את כל האשמה על הקפטן שלנו,המגנים שלנו עושים חורים יותר ממנו ואני לא את מוריניו מספסל אותם

JM 27 בספטמבר 2015

חחח לקרוא לאזפי פלופ זה אחד הדברים היותר מצחיקים ששמעתי לאחרונה בנושא כדורגל

אביאל 26 בספטמבר 2015

על הפנים, קבוצה שכבשה עד עכשיו שלושה שערים כובשת מולנו שניים ועוד משתי טעויות קשות (זומה ופאברגס) ומחמיצה דווקא הזדמנויות נוחות מהתקפות טובות.

מוריניו לעיתים לא ברור, תעיף כבר את איבנוביץ ומאטיץ לספסל עד שהם יתאפסו, תחזיר אותם לאט, מאטיץ היום היה כמו מסננת דרגה ח׳, זה מתסכל מאוד במיוחד שאתה רואה את רמירז, אני אשמח לראות גם את פאברגס שלאט לאט אני מבין איך ברצלונה ויתרה עליו, עוד מעט שנה שלמה שהוא פשוט לא משחק טוב במדי צ׳לסי.

אולי רמירז-לופטוס צ׳יק לא יתמודדו עם הגדולות אבל לפחות לא נחטוף מהקטנות, לצ׳לסי חסר המאפיין שהיה הכי משמעותי שלה בעשור האחרון אתלטיות והיום השריד הכמעט יחיד לכך הוא רמירז וקנדי עם פוטנציאל.

יהיה טוב.

אסף THE KOP 26 בספטמבר 2015

אתם קבוצת תחתית, על מה אתה מדבר ?

יואב 26 בספטמבר 2015

אבל עם אופי!
ממתי אופי היה חסר בקבוצות של המיוחד? זה אחד מהדברים שהמיוחד מביא לצלחת. למה זה מוזכר כאן כגדולה?

אסף THE KOP 26 בספטמבר 2015

אופי זה חשוב.
במיוחד שהיופי לא משהו.

גור אילני 26 בספטמבר 2015

אין העונה הרבה ממה שמזכיר קבוצות של המיוחד, אפילו לא הבונקרים בהגנה. וחוץ מזה שמורינו מעולם לא היה מצטיין בלחזור מפיגור.

איתן 26 בספטמבר 2015

לפי התוצאות של חמוריניו. עושה רושם שגרנט יושב דרוך ליד הטלפון (: ממש דה זה וו

פשוט מתמוגג מהראיונות עם מוריניו כרגע כאשר ייתכן והוא בנאדם טוב בחייו האישיים אבל בהתנהלות והיהירות שלו מול התקשורת…כנראה שזה סינדרום של לאחר אליפות או שהשחקנים שלו שבעים?

זה המקום לתת לשחקנים רעבים לפתוח בליגה – קנדי ולופטוס ציק.

לגבי טרי – כנראה שהצוות המקצועי רואה שהסוס הזקן כבר לא סוחב-זה בדיוק הזמן שלו לחתום במנ סיטי(למפארד)

מדהים שללא קוסטה אף אחד לא מסוגל להוות איום על השער…רמי ופלקאו פשוט לא פוגעים(מעניין לראות איך היחסים בחדר ההלבשה כאשר באתלטי קוסטה היה מחליף של פלקאו, ועכשיו התהפכו היוצרות.גם אף פעם הם לא פותחים ביחד, אבל זה בגלל עניין טקטי של מערך אני מניח).

אם איבנוביץ כמעט כל שבוע עם תצוגת נפל אז למה לא לפתוח עם אזפי בימין ורחמן בשמאל?

איפה בורוביץ וההימורים שלו גם סיטי וצלסי הפסידו….כנראה נסע לקאריבים במימון כספי הזכיות. או שבגלל החובות ניתקו את האינטרנט (;

Roy 27 בספטמבר 2015

אני עדיין לא מבין איך קבוצה של מוריניו מציגה הגנה כזו.
מה ההסבר להידרדרות כל כך קיצונית כל כך מהר?

Comments closed