לא לפטר

בפורומים כבר מדברים על הפיטורים כאילו הם קורים עכשיו במנהרה. יכול להיות שעד שאגמור לכתוב את השורות האלה זה כבר יקרה.

בפורומים כבר מדברים על הפיטורים כאילו הם קורים עכשיו במנהרה. יכול להיות שעד שאגמור לכתוב את השורות האלה זה כבר יקרה.

אבל למרות ההפסד, אני חושב שאין כרגע סיבה לפטר את מוריניו. מדברים על תסמיני העונה השלישית, וברור שהם שם, אבל אם אנחנו רוצים לצאת מהלולאה הזאת, אנחנו צריכים לצאת ממנה יחד עם ז׳וזה.

בעקרון אין שום דבר שהוא עושה העונה שתקנה לו איזו זכות מיקוח בשיחת ההבהרה עם ההנהלה או הבעלים. הוא הרוויח את המצב הזה ביושר. הוא שגה בכל הקשור לאמון המלא שלו בשחקנים מוכחים, הוא נכשל ביצירת תלכיד קבוצתי שיודע להגן, להשתלט על מרכז השדה וליצור מצבי הבקעה. לא היה אף משחק שאיבדנו בו נקודות בגלל איזו מקריות. פחות או יותר נכנענו בכל קרב, בכל תיקול, בכל נסיון לעצור את תוכניות היריבה.

כרגע ברור שכל מי שציפה לשיפור מיידי במהלך העונה – רואה שהמצב רק נהיה גרוע יותר. התיקו עם סוואנזי נראה פתאום כמו תוצאה טובה, ואפילו ה-3:0 לסיטי נראה סביר. השחקנים שמוריניו כן ניסה לקרר בחוץ על מנת שיחזרו עם מוטיבציה חזרו קרים וחלשים יותר מלפני-כן.

אבל הבעיה כרגע היא בעיה ארגונית. לא מקצועית. זו הפעם הראשונה שצ׳לסי נקלעת אליה מאז נהייתה מועדון גדול. זו הפעם ההראשונה שאין כמעט למי לחזור בתור המניות הבטוחות, וזה כנראה מה שהכי מתסכל את מוריניו. כי דווקא המניות הבטוחות הן אלה שמאכזבות.

אם יבוא כרגע מנג׳ר חדש, הוא ינסה לעשות כל מיני מהלכים, הוא יזרים רוח חדשה, אבל היא תחזיק בדיוק עד לסיום העונה, בה נעמוד בפני בעיות חדשות: הצ׳מפיונס בספק, שחקני-על לא ירצו להגיע, כוכבים יעזבו, ומי יהיה המנג׳ר הקבוע? יורגן קלופ?

אם מוריניו יישאר, הוא יעמד בפני אתגר אמיתי, שבו יצטרך לבנות את הפאזל מחדש, תוך כדי תנועה. הוא צריך לקחת כרגע את השבועיים הפסקה, ולכתוב תכנית חדשה לגמרי לעונה הזאת. לדוגמה, תכנית שמקדמת צעירים, שמעצימה שחקנים ואנשי צוות, תכנית שבה רובן לופטוס-צ׳יק נמצא במרכז, קנדי משחק קבוע, ברטרנד טראורה עולה מהספסל. איבנוביץ׳, טרי, פאברגאס, פדרו, הזארד ומאטיץ׳ מחוץ להרכב. הם הרוויחו את זה, כל אחד לבד וכולם יחד.

נחזור להיות דרג ב׳, אבל משם נתקדם לאנשהו. כי כרגע גם כדרג א׳ לא הצלחנו להביא שחקנים מוכחים כדי לשפר את ההרכב הראשון בקיץ. המרדף אחרי ויין רוני, פול פוגבה וג׳ון סטונס הפך אותנו לבדיחה. אלה הן המגבלות של המועדון. נוכל להשיג שחקנים צעירים טובים, מדי פעם ניפול על איזה עילוי, אבל את מסי לא נצליח להביא כל-כך בקלות.

הניסים שמייקל אמנלו הצליח לעשות הביאו אותנו ממצב של שלד ותיק ואדיר שהתפורר לאטו לשלד חדש שנבנה. אבל הוא נבנה עקום, בתקופה שבה המשחק השתנה, והאופנה היתה לשחק ב-4-2-3-1 הבעייתי.

כך, במקום שיש לנו עומק מוגזם במרכז השדה כמו באמצע העשור הקודם – נוצר מצב קבוע של 6-7 קשרים התקפיים בסגל, שמתוכם נבחרים 3 שאמורים לבנות את ההתקפות. באופן אישי אני אינני חסיד גדול של השיטה, וקל לראות את המגבלות שלה אצל ברנדן רודג׳רס וליברפול. היא הופכת משחק פשוט שמבוסס על הגנה > קישור > התקפה למשחק מורכב, אנמי ומכוער המתבסס יותר מדי על הבלחות מקריות ופחות על קבוצתיות.

אין לנו את הפריבילגיה של מנצ׳סטר יונייטד לעשות טעויות רכש אדירות ולתקן בלקנות חצי קבוצה חדשה. גם הסיטי עושים דברים שאנחנו לא רוצים או לא יכולים לעשות יותר מבחינת רכש. היכולת שלנו היתה מאז ומתמיד לרכוש שחקנים צעירים עם פוטנציאל, או כוכבים בשלהי הקריירה שסר חינם בעיניי קבוצות הדרג הבכיר. כך זכינו בבאלאק ובמקאללה. אבל בתקופתנו, כשאנחנו מנסים לעשות אותו דבר – אנחנו מביאים עוד קשר התקפי כדי שיתאים לשיטה – וכך קיבלנו את פדרו. וקשרים התקפיים זה יופי אבל הם לא תורמים לשלד.

יכול להיות שאני נשמע מיושן. אני גם לא מתיימר לדעת את הפתרון לכל הבעיות.

וזה נכתב לפני:

כל-כך מעייף אותי לדון בכושרו הירוד של איבנוביץ׳ והאפשרות הקלושה שייבעט מההרכב, שלא נותר אלא לדון בנושא אחר שמעסיק אותי באופן אישי: קרנות

צ׳לסי היתה קבוצה של מצבים נייחים. החל מהכדורים החופשיים החכמים והחזקים של למפארד, דרך הטילים של אלכס, ועד ההגבהות של באלאק, כדורים נייחים היו תמיד איום ממשי על היריבה.

והקרנות. הו, הקרנות. אני לא יודע אם זה התחיל כמו שאני חוויתי את זה, אבל מבחינתי, לפני ג׳ון טרי, באירופה לא היו מצלמים את הבלמים עולים לקרן כדי להתכונן לגול הבא. מאז טרי ודסאי, ומאוחר יותר גם קראבליו, קאהיל ועכשיו זומה, פשוט חובה להתמקד בהתמקמות ברחבה של הבלמים שלנו לפני קרן. את מי בכלל מעניין מה דייגו קוסטה עושה?

הפועל תל אביב של שנות השמונים, באדיבותם הרבה של משה סיני, יהודה עמר ואלי כהן ושבתאי לוי, היתה ידועה בכך שקרן = חצי גול. היריבות פשוט לא הצליחו להתמודד עם השילוב של פיזיות ואינטנסיביות, כשעל שתיהן שפכו מידה יפה של אסרטיביות. השילוב של 3 מידות אלה יצר יעילות חסרת-רחמים שמשמעותה ניצול מצבים נייחים.

ואין כמו ניצול מצבים נייחים כדי לבטל יתרון במרכז השדה, שליטה בפוזשן של היריבה, טיקי טאקות, ושאר מריעין בישין.

אלא מה? כבר כמה זמן שאנחנו ממש גרועים בקרנות. לא רק שאנחנו לא כובשים מקרנות, אנחנו גם סופגים שערים נוראיים מכדורי קרן. המשחק מול פורטו והקרחת של מייקון בתור דוגמה אחרונה, אבל אם להיזכר בהדחה מול פ.ס.ז׳ בצ׳מפיונס בעונה שעברה זה אפילו יותר מרתיח.

אבל התכנסנו כאן כדי לדבר על הצד ההתקפי של הקרנות. מול אברטון היו לנו אולי 15. דייגו קוסטה ממש טוב בלהשיג אותן. הוא רץ עם הכדור לשום מקום, השליטה בכדור מספקת בדיוק כדי להחזיק בו מספיק זמן כך שעד שישחרר מסירה כבר לא יהיה אף שחקן אחר פנוי, ואז מה שנותר לו לעשות זה לבעוט לכיוון השער במטרה לחלץ קרן.

ואז מה שקורה זה שפאברגאס, או ווליאן, הולכים להרים.

מאד קשה לי ממקומי בארץ הקודש ועם הידע המוגבל שלי בכדורגל לנתח לעומק את הטקטיקה של הקרן ההתקפית. גם לא עברתי קורס מאמני פרו, או אפילו קורס מאמני ילדים ז׳. אבל לפעמים נראה לי שההכנה הטקטית של הקבוצה לקרן התקפית יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ.

הנה וידאו שמראה כמה תרגילי קרן שאנחנו רואים בכל משחק:

מקווה שלא צפיתם בכל ה״וידאו״ הזה, כי הייתם נרדמים באמצע.הבעיה בתרגילים האלה, שהם מבוססים על הנחות מאד מוכרות. ובסופו של דבר הם לא יוצרים מצב של יתרון כלשהו על ההגנה, מלבד הפערים הטבעיים באיכות בין הקבוצות.

הנשק האפקטיבי ביותר אולי בקרנות מוגבהות הוא near corner flick-on, כלומר נגיחה לאחור של שחקן שרץ לכיוון הכדור, מגיע לפני ההגנה ונותן לכדור להמשיך בתנועה סיבובית ולא צפויה לכיוון השער או לתיבת החמש, משם צריך רק נגיעה כדי לכבוש. לא ראיתי את צ׳לסי עושה את זה בצורה מוצלחת כבר המון זמן.

לפעמים אני שואל את עצמי: האם כששחקן ניגש להרים קרן, הוא קולט את העובדה שהוא נמצא במצב סופר מסוכן עם סיכוי סביר להפוך אותו לשער? ההגיון הבריא אומר שכן, ושמתרגלים את זה הרבה באימונים. אבל האם הם מכניסים לתוך הנגיעה האחת הזאת את אותה אנרגיה וכוונה שהם מפיקים לצורך פנדל, לדוגמה?

בוידאו שלמעלה, התנועה של טרי, קייהיל ואיבנוביץ׳ נראית בתחילה מקרית כי כולם מתקרבים לאותה נקודה – שאליה מכוון הכדור של אוסקר. לכל כדור קרן יש מימד מאד משמעותי של אקראיות. אבל מה ששונה פה זה שהתנועה של שלושתם היא סימולטנית, מתואמת, ומביאה למצב שאיבנוביץ׳ מרחיק לחלוטין את המגן שלו מהכדור, קייהיל גורם למגן לרדוף אחריו אל תוך הדבוקה, וטרי מגיע מאחור גם הוא ראשון ולפני המגן כדי לנגוח פנימה.

בעקרון זו דוגמה בין היתר להגנה לא טובה מצידה של סטוק, שהיא בעצמה מומחית למצבים נייחים, אבל אם מסתכלים על הצד ההתקפי מבינים שהכדור יכול היה ליפול לעוד כמה נקודות באותו אזור ועדיין היה פה מצב בטוח לשער.

קשה למצוא ביו-טיוב קרנות גרועות של צ׳לסי, אבל אם תקפצו עד לקראת סיום הוידאו הזה תוכלו לראות למה אני מתכוון בקרן סתמית:

וזה עוד אחרי שעשו לפאב כבוד ושרו לו על כובע הקסמים. הוא מאד נהנה מהאהדה, וההרמה שלו כמעט סבירה, אבל אם בוחנים את ההתרחשות ברחבה הרחק מאחור – רואים שאף אחד לא היה ערוך לתקוף הגבהה לכיוון נקודת ה-11, והתנועה של השחקנים היתה רנדומלית ולא מתואמת.

והנה תרגיל קטן שאפשר לעשות אולי פעם ב-3 עונות:

 

 

דרג ב׳
רוג'רס בחוץ (קלופ בפנים?) והתיקו בדרבי

89 Comments

יעקב נקש 3 באוקטובר 2015

אוקיי…

אסף the kop 3 באוקטובר 2015

יכול להיות שאני טועה… אבל לדעתי מה שפרנקו בארזי שכח, ג'ון טרי לעולם לא ילמד. כנ"ל לגבי בקנבאואר.

גור אילני 3 באוקטובר 2015

הם היו אולי טובים יותר בקרנות, אבל למיטב זכרוני לא התמקדו אז ברחבה בבימוי הטלוויזיוני – התפיסה של המשחק כאוסף של נרטיבים שמחכים להתפתח בשידור לא היה קיימת.

כסיפוביץ 3 באוקטובר 2015

בקנבואר היה נרטיב חדש בכדורגל
לדעתי הוא חייב שיטת צילום חדשה שלא היתה כל אפקטיבית עד שהוא הגיע.

בשנות ה-70 המצלמות התמקדו בעיקר על שחקני ההתקפה
בקנבואר היה חותך את כל המגרש
גם הבמאים הבינו זאת

כסיפוביץ 3 באוקטובר 2015

+ גדול
בדיוק באתי להעיר ולתקן על בקנבואר הגדול

חז 3 באוקטובר 2015

אני לא יודע אם אתה רציני בתרגיל האחרון שנתת, אבל כנראה שיש לך זיכרון סלקטיבי:). בעונה של סקולארי בדקה האחרונה של המחצית גיגס ורוני עשו בדיוק את אותו התרגיל לצ'לסי שלך ורונאלדו הבקיע.
ווב, כן הווארד ווב, פסל את השער (הפרשנים אח"כ טענו שלא היה צריך לפסול).

אגב, בקרן החוזרת וידיץ' הבקיע, אתם קיבלתם שלוש ובא לציון גואל:)

גור אילני 3 באוקטובר 2015

זוכר היטב את התרגיל ואת הפסילה. היה גם דבר זהה עם רומא שגם אז נפסל להם השער. פה מה שיפה הוא שלא פסלו את השער. אמריקאים…

משה 3 באוקטובר 2015

אולי אני טועה אבל הכדור צריך להשלים גילגול מלא לפני שהוא הופך לכדור "חי", מה שלא קורה בווידאו הזה ולכן השער לא חוקי.

Kirma Der Faux 3 באוקטובר 2015

תראה כמה משחקים של ליברפול ולא תתלונן יותר לעולם על ביצוע כושל של קרנות ומצבים נייחים…

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

גור, מציע לך לקרוא רק את חמש השורות הראשונות

http://www.theguardian.com/sport/blog/2011/jun/17/joy-of-six-goals-corner-kicks

בערך 3% מדהימים של שערים מקרנות זה ממוצע הפריימיר ליג. !!!

והנה גם ניתוח, שאני לא סגור על טיבו, של עונה מאד מוצלחת מכדורים נייחים של ליברפול, שעדיין לא מסתכמת בהמון

basstunedtored.com/2014/10/30/creating-from-corners/

משה 3 באוקטובר 2015

תרגיל מתמטי קצר : מאחר וכאוהדי ליברפול אנחנו יודעים ש 50 אחוז מהקרנות נגדנו הופכות לשערים, כמה זה משאיר משלושת האחוזים למשחקים של שאר הקבוצות ?

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

לא יודע.
זה מה שנקרא צפייה וזיכרון סלקטיביים כנראה.

אלו לא אחוזים מסוכנים וברור למה קבוצות בוחרות לשחק קרן קצרה.

גור אילני 3 באוקטובר 2015

נתונים מעניינים.
למרות המספר שנראה באמת נמוך המשמעות היא שקבוצה טובה ומאומנת בקרנות יכולה לכבוש שער מקרן בערך כל 2-3 משחקים בממוצע.
זה לפי חישוב של 7-10 קרנות למשחק ו-5% ניצול. לא זניח בכלל.

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

זו חשיבה מעניינת

כשאני רואה שער כל כמעט 34 נסיונות (3% ולא חמישה) אני חושב שהמסקנה היא שקבוצה מאומנת צריכה לשחק קרן קצרה רוב הפעמים. אני לא מוצא את הסטטיסטיקה אבל כבר קראתי בעבר על האחוזים של קרן קצרה והם טובים בהרבה.

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

הנה פסוט של ניוקאסל (שמקשר לפוסט היותר חשוב שלצערי נעלם). קבוצה בינונית שבעונת 2011-2012 זכתה ב-172 קרנות!!
מהם הבקיעה אחת.

הממוצע שהם מזכירים בפוסט הזה הוא שער מקרן אחת לעשרה משחקים!

cominghomenewcastle.sbnation.com/2012/8/20/3254091/newcastle-united-nufc-corner-free-kick-set-piece-hatem-ben-arfa-penalty

גור אילני 3 באוקטובר 2015

אולי הגזמתי ב-7-10 קרנות ובפועל הממוצע למשחק נמוך יותר

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

זה לא חשוב, המסקנה, לדעתי, היא אותה מסקנה. אפילו שזה מאד מאד מתסכל לפעמים עדיף לשחק קרן קצרה, שנגדה הרבה יותר קשה להתגונן. ופשוט לא צריך לצפות לכלום מקרן. בטח כשאתה אוהד של קבוצה של מוריניו, שמראש חושב שבאנגליה משוגעים בהתלהבות שלהם מפנדל.

יונתן פ. 3 באוקטובר 2015

לא מבין איך אתה מתלונן על מצבים נייחים, כמתבונן מהצד זה נראה לי שכל הגולים של צ'לסי השנה זו מבעיטות חופשיות של וויליאן….

יונתן פ. 3 באוקטובר 2015

סעמק רק דיברתי איזה נאחס אני…. זה כבר שער רביעי שלו השנה מאותה נקודה?

יואב 3 באוקטובר 2015

לקרן קצרה יש הרבה יותר פוטינציאל כיבוש.

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

והנה קרן קצרה מעולה

http://www.youtube.com/watch?v=GccPPnee-4I

holden 3 באוקטובר 2015

אפרופו משה סיני, הוא כבש גם ישירות מהקרן, יצא לי לחזות במשחק שלו מול עמידר אם אני לא טועה בחצי גמר גביע ששם מתוך 10 קרנות שלו תשע היו ישר למסגרת

Matipool 3 באוקטובר 2015

יותר מפעם אחת . גם מלמיליאן .

גור אילני 3 באוקטובר 2015

מלמיליאן כבש מהקרן מול אוסטרליה בין היתר אם אני זוכר נכון

אריק האדום 3 באוקטובר 2015

תעבירו ל 1:50
https://www.youtube.com/watch?v=FmHpLk_PYiI

גורביץ' 3 באוקטובר 2015

מריו באסלר הבקיע נגד מכבי תל אביב מהקרן עם ורדה ברמן בשנות ה-90 במוקדמות אלופות

ארז (דא יונג) 3 באוקטובר 2015

זה היה בגביע המחזיקות. 0-0 בארץ ו 2-0 בגומלין.

אלי 3 באוקטובר 2015

אביבי זוהר כבש בוומבלי מהקרן.

סלים ווארזה 4 באוקטובר 2015

אני הבקעתי מהקרן בכיתה ד בבית ספר ערבה באילת. עם החיצון של הנעל ברגל ימין!

אריק 3 באוקטובר 2015

אתם מזכירים את יונייטד של מויס. כאילו פתאום קבוצות לא מפחדות ממכם.

אריק 3 באוקטובר 2015

מתוך טווטיר של מישהו… יש בזה משהו

Kirma der faux 3 באוקטובר 2015

זה היה פתאום קבוצות מבינות שאין ממה לפחד. נשמע מדויק.

Kirma der faux 3 באוקטובר 2015

כמו שזה נראה כרגע אם נחכה כמה שבועות עם הפיטורים של רודג'רס אולי מוריניו כבר יהיה פנוי

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

:)

אריאל גרייזס 3 באוקטובר 2015

ברור, אין לכם יכולת להביא חצי הרכב חדש. הלב שלי ממש יוצא אליכם..
בכלל, המחשבה שצריך לבנות קבוצה מחדש פה היא מגוכחת. יש פה אוסף שחקנים מוכחים שלקחו עכשיו אליפות. צריך להחליף פה ושם וטיפה סבלנות, זה הכל. חלוץ שיודע לשים את הכדור בשער זה מצרך הכרחי לכל קבוצה, כל השאר שטויות.

איאן ראש 4 באוקטובר 2015

צודק במאה אחוז.
לא חושב שלצלסי יש זכות לבכות על יכולת כספית.

שמעון 3 באוקטובר 2015

אני מאד שמח שמוריניו מתרסק אבל למען האמת לצלסי אין שחקנים גדולים. למה הכוונה שלי? האזר וקוסטה תמיד חשבתי שהם אוברייטד אבל נניח שלא הם גם לא "וורלד קלאס פליירס" כמו שאמר פרגסון על השחקנים ביונייטד. טרי שאני מאד אוהב אותו כנראה לא בפורמה ואולי מעבר לשיא, קורטואה פצוע.
עכשיו תעברו על שאר השחקנים בהרכב של צלסי היום.
פלקאו-הרבה שנים שכבר מעבר לשיא (תראו איך פלקאו קוסטה ונדוקיץ פרחו אצל סימיונה ומה קרה להם מאז)
פבראגאס-שחקן טוב כרגע לא בכושר
רמירז-בינוני
ווילאן-שחקן טוב אבל לא כוכב גדול
איבנוביץ קהייל ואספיקולטה-שחקנים חלשים.

בקיצור לדעתי מבחינת איכות שחקנים על הנייר צלסי נופלת מיונייטד והסיטי.
כמובן שהם לא כאלו גרועים והרבה שחקנים שם לא בכושר או שבעים או עייפים. צלסי אליפות לא תיקח השנה אבל אני מאמין שהם יחזרו לעצמם מתישהו וישיגו כרטיס לליגת האלופות.

איאן ראש 4 באוקטובר 2015

אם מדברים על איכות שחקנים אז צריך לנטרל מעט את המשקל של הפורמה הנוכחית.
טרי קייהיל זומה אזפי ואיבנוביץ פחות איכותיים מדמיצליס קומפני סבלטה סמולינג רוחו בלינד וכו'? באיזה עולם?

שמעון 4 באוקטובר 2015

בכל יום נתון אני לוקח את ההגנה של יונייטד על צלסי. לגבי הסיטי גם ההגנה שלהם לא משהו אבל יש להם שחקנים רעבים יותר אולי בקישור ובהתקפה (אגב אני בכלל לא תופס מהסיטי).
אני שמתי ווינר על יונייטד כאלופה השנה לפני תחילת העונה כי לדעתי הם בנו קבוצה נהדרת, צעירה ורעבה ובשנים הבאות הם יהפכו לקבוצה עוד יותר טובה.
יונייטד הולכים להוציא כסף גם בשנים הבאות ועוד 2 שמות גדולים והם יתחרו מול ריאל וברסה ובאיירן (בטח שככל שהשנים חולפות מסי ובעיקר רונאלדו מתחילים להיות מעבר לשיאם).
אני חושב שממפיס יהיה כוכב ברמה עולמית (כבר במונדיאל האחרון מאד התלהבתי ממנו) וב-2 משחקים שראיתי את מרסיאל גם הוא בדרך להיות שחקן על (לא בגלל השערים דווקא אלא הכוח הפיזיות המהירות-פוטנציאל ענק ורכש מעולה).
היחיד שאני רואה בדעיכה ביונייטד זה רוני ואני מאמין שמתישהו יונייטד ינחיתו חלוץ גדול.

יותם 3 באוקטובר 2015

גור, ברצינות, תסתכל על ליברפול שלנו ותחייך. אם אני צריך להמר היום שנה הבאה צלסי מועמדת לאליפות. כי זו צלסי, ויקנו מה שצריך ויש ים שלקנים טובים פלוס. את הטקסט שלך אפשר לכתוב על ליברפול, לא על צלסי.

D! פה ועכשיו 3 באוקטובר 2015

מה שאריאל אמר

יש לכם סגל מעולה ולא מאוזן. קצת ניעור וכל זה.

שמוריניו יחזור אחורה לתקרית עם הד"ר ויבדוק איפה הוא טעה.

גור אילני 3 באוקטובר 2015

הבעיה התחילה כבר בשבועות לפני תקרית הד״ר, תבדוק פוסטים שלי מקדם העונה ותראה שאחרי מגן הקהילה היתה תחושה חזקה של מחדל בהתהוות – כמובן אצל מי שבחר לפקוח עיניים ולא רק לחזור על המנטרה של ״יהיה בסדר, ז׳וזה המלך״ וכו.

D! פה ועכשיו 4 באוקטובר 2015

זוכר. עוקב.

זה גם בטח יהיה נכון ללכת אחרוה לשלהי העונה הקודמת ולזהות כבר שם את הבעיות של היום.

אני חושב שז'וזה ניסה באירוע הזה להסית אש ויצר הרבה יותר אנטיגוניזם, גם באופן אישי. לא יודע מה היה הקשר של הד"ר לשחקנים. פפ ניסה לעשות את זה בשנה שעברה בבאיירן וכמעט איבד את הקבוצה. אז זה לא לגמרי אותו הדבר אבל התקשורת באנגליה לא צריכה הרבה כדי להפעיל עוד יותר לחץ. היה עדיף לא להתעסק בלמצוא חלוץ ולא להאשים אותה בבעיות.

דיזידין 3 באוקטובר 2015

הדיון על מוריניו הוא התרופה לסרטן.
ממליץ על הטור של אלון עידן בהארץ:
http://www.haaretz.co.il/sport/mitbonen/.premium-1.2742795

Southport 4 באוקטובר 2015

כל מילה גור.

יותר משזה תקופת מבחן למוריניו זו תקופת מבחן לאברמוביץ

יואב 4 באוקטובר 2015

לא מכיר את המושג ״תסמיני העונה שלישית״. אבל אני עם פרגי. זאת עדיין המצאה.
זה הופך את זה לכל כך מגוחך, את המודרן פוטבול, את הפוסט הזה שמגן על משהו שלא צריך להגן עליו ועוד ועוד…
זרוק אבן על הקרוסלה המסתובבת ובחר כך את המאמן. ככה זה עובד.
אגב, גם להכיל הפסדים זאת אופציה.
פוסט מביך של אדם שרואה כדורגל לא יותר מעשר שנים.
למיוחד מגיע מליץ יושר טוב ממך.

אריק 4 באוקטובר 2015

אני מאוד אוהב את הכתיבה של גור, אבל יש בזה משהו. טרי לא המציא את הבלם הכובש היו רבים לפניו וטובים ממנו. הכדורגל לא התחיל אתמול.
לגבי מוריניו. אבל וצ'לסי תפטר אותו. זה יוציא אותם מהמירוץ לכמה שנים.

אריק 4 באוקטובר 2015

האבל =הלוואי

גור אילני 4 באוקטובר 2015

לא טענתי שטרי המציא את הקונספט של הבלם הכובש, אלא שבעקבות השערים הרבים שלו, ההתמקדות בבלמים לפני כל קרן וכל כדור חופשי הפכה לסטנדרט. אפשר כמובן להתווכח על זה, יש נתון אחד שמראה שהוא המגן שכבש הכי הרבה בהסטוריית הפרמייר ליג. ואם מוציאים פנדלים מהמשוואה אז בהפרש עצום.

וחוץ מזה, אין לי בעיה שתרדו עליי מבחינת הידע שלי בכדורגל או כמה שנים אני עוקב. כבר טענתי שאני לא עובר את הראיון הראשון של עזי דן בתור מגיש תה בדסק הספורט ב״הארץ״ וגם לא בישראל היום. מביך אתכם? תבדקו מה לא בסדר איתכם.

D! פה ועכשיו 4 באוקטובר 2015

+1 גור.

z 4 באוקטובר 2015

karma is a bitch, jose.
karma is a real bitch.

JM 4 באוקטובר 2015

אני בכלל לא חושב על אפשרות שמוריניו יפוטר.
הוא פה להרבה זמן, מאוד מקווה שיש לו גיבוי מלא.

באבא ימים 4 באוקטובר 2015

זו הקבוצה שלפני שנה לקחה עם אותו מאמן ובגדול עם אותו סגל אליפות די בקלות לא? זה מאמן עם אחוזי הצלחה פנטסטיים. הלוואי וצלסי יהיו מספיק אידיוטים כדי לפטר אותו.

איאן ראש 4 באוקטובר 2015

אני גם לא חושב שהם צריכים לעשות משהו פזיז ולפטר אותו אבל גם אם כן זה עדיין סגל ששווה צמפיונס עם מאמן אחר. חוצמזה אנצלוטי פנוי לא? אולי יש לו ולמוריניו הסכם תורות בקבוצות?

אסף THE KOP 4 באוקטובר 2015

Imagine there's no Chelsea
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today…

Imagine there's no Stamford Bridge
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no Mourinho too
Imagine all the people
Living life in peace…

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no Abramovich
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world…

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

קחו בקלות וחג שמח (-:

אסף the kop 4 באוקטובר 2015

ולעניין
לפטר את מוריניו יהיה מעשה שמעיד על פאניקה ואובדן עשתונות.

אריק 4 באוקטובר 2015

הכינוי החדש שלך ליונייטד אחרי הקודמים הוא sky, אני מבין. אתה מתחיל להיות איש שלום.

אסף the kop 4 באוקטובר 2015

החלום שלי הוא להוריד את צלסי ליגה.
לצערי, יש מצב שנתמודד איתם על הירידה.

matipool 4 באוקטובר 2015

אסף – מעולה .

סימנטוב 4 באוקטובר 2015

LOL

סימנטוב 4 באוקטובר 2015

לאסף THE KOP (22)

אביאל 4 באוקטובר 2015

גור – אתה בהחלט מגזים, לצ׳לסי ובטח לאברמוביץ אף פעם לא היתה בעיה להוציא סכומים גבוהים ולהתחרות על כל שחקן, תמחק את השם צ׳לסי ממה שכתבת ותשאל כל אוהד כדורגל הוא יגיד לך שכתבת דברים על ליברפול.

מספיק היה לראות שצ׳לסי היתה מוכנה לשים כמעט 80 מיליון על פוגבה לפני חודשיים.

ולצ׳לסי, במילה אחת דכאון – שוב נשאל למה איבנוביץ, שוב נשאל למה לא לופטוס צ׳יק. למה לא קנדי.

ההרכב נגד וילה צריך להראות ככה לדעתי:

בגוביץ
באבא-קהייל-זומה-אזפילקוטה
לופטוס צ׳יק-רמירז
האזרד-ווילאן-קנדי
קוסטה (הוא נראה לי חוזר עד המשחק)

JM 4 באוקטובר 2015

אלא אם כן יחליטו להרחיק אותו שוב על זה שלא עבר במעבר חצייה או משהו

Matipool 4 באוקטובר 2015

זה נשמע ״אוי אוי אוי , פגעו סתם בקוסטה המסכן על לא עוול בכפו״ .
שחקן מלוכלך ופרובוקטור גדול .

אביאל 4 באוקטובר 2015

Matipool – כאלה לא חסרים, אבל יש חוק וצריך לעבוד לפי החוק, אין שום סיבה שהוא יהיה מורחק אחרי המשחק בארסנל, אם גבריאל לא היה דורך עליו מול השופט ומקבל כרטיס אדום מוצדק, זה היה מסתכם בשני צהובים לשניהם שאף אחד לא היה זוכר, ניסו להכניס איזה מרכיב של הוגנות טיפשית שכביכול בגלל שקוסטה התחיל דחיפות עם שחקן אחר והרחיקו לארסנל שחקן והם הפסידו אז יצא כאן משהו לא הוגן.
חוצמזה קוסטה לא עשה שום דבר שדורש התערבות יוצאת דופן אחרי המשחק, דחיפה עם קוסיינלי ? אז בכל משחק באנגליה צריכים להרחיק שחקנים, זה היה בעיקר כדי לרצות את דעת הקהל אבל זה לא דבר חדש בהתאחדות הביזיונית.

גם את ההרחקה בעונה הקודמת שלו, אתה מוזמן לראות עשרות סרטונים של כל קבוצות הפריימר ליג בשנה שעברה שבהם שחקנים דורכים אחד על השני ואת קוסטה השעו מיד לשלושה משחקים בתקדים דיי מסוכן.

Ljos 4 באוקטובר 2015

נשמע יותר הגיוני שהוא ידרוס מישהו, ואז יצא מהרכב, ישים תומך צוואר, וישכב ליד האדם שדרס, תוך כדי שהוא מתלונן מכאבים (ושוכח שלונדון היא אחת הערים הכי מרושתות במצלמות בעולם).

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

בשום פנים ואופן לא לפטר, להמתין בסבלנות לסיום החוזה של ואן חאל ביונייטד ולהעביר את מוריניו אליהם שימשיך במלאכת ההרס.

פורד פרפקט 4 באוקטובר 2015

ואם יעבירו את מוריניו לליברפול? (נשמע נורא אבל אחרי שישיג איתם אליפות סוף סוף יחזיר אותם לבינוניות המוכרת…?)

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

פורד, זה בדיוק מה שיקרה כמו בכל מועדון. מצד שני, מוריניו עובד רק במועדונים עשירים.

D! פה ועכשיו 4 באוקטובר 2015

בני, לצערי אני חושב שדובינסקי צדק בקשר לואן-חאל

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

דובינסקי צדק בקשר לרוג'רס. הייתי רוצה לראות את ואן חאל מתמודד במועדון בלי התקציב של יונייטד.

D! פה ועכשיו 4 באוקטובר 2015

הוא גם צדק בקשר לזה שואן-חאל יבנה ביונייטד קבוצה (וכנראה יצדק בקשר לזה שבסוף הוא יריב עם כולם ויעזוב, משאיר אחריו מועדון מוסדר לשנים).

גם אנצ'לוטי לא עבד בקבוצה עם תקציב קטן. וגם לקלופ היה בסופו של דבר תקציב יחסית גדול לליגה שלו. אף מאמן ברמה הזו לא עבד במועדונים עם תקציב חמישי בגודלו. בדיוק בגלל זה אני רוצה את אחד מהם. אני מאמין שכדי שהם יגיעו המועדון גם יצטרך להגדיל את התקציב ואני כן חושב שעם תקציב שלישי בגודלו (ואפילו חמישי אבל ניחא) אפשר וצריך להראות הרבה יותר טוב ולתקוף מדי פעם תארים.

אריק 4 באוקטובר 2015

ךשיטתך איש לא באמת יכול להצליח ביונייטד (או בסיטו או בצלסי)… מה פרגי היה עושה בלי תקציב?

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

נהיית ארכיאולוג?

גור אילני 4 באוקטובר 2015

לא, כי אתם בינתיים ממש מראים מהי בנייה למופת…

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

נכון, אבל אתה לא מציע את מוריניו ליברפול, הא?

בני תבורי 4 באוקטובר 2015

לליברפול

אביאל 4 באוקטובר 2015

בני – אצלכם כנראה גם מוריניו-ואן חאל-גווראדיולה-אנצ׳לוטי-קלופ ביחד לא יעזרו.

Ljos 4 באוקטובר 2015

אפשר בבקשה מצלמות בחדר ההלבשה הזה? נשמע כמו סיטקום בריטי מוצלח.

פורד פרפקט 4 באוקטובר 2015

הגיע הזמן שהבריטים יעשו משהו מוצלח. הקטע שהם משתמשים רק בשחקנים ומאמנים זרים בשביל זה ;-)

Matipool 4 באוקטובר 2015

אביאל – עד שיגיע השייח׳ או האוליגרך ואז נהיה צ׳לסי לעשירים .

אביאל 4 באוקטובר 2015

עברו אצלכם פעמיים אנשים עם הרבה מאוד כסף והנוכחיים הגיעו גם עם הצלחה מוכחת הרבה יותר בספורט מאשר השייחים של סיטי ופ.ס.ז. או מהאוליגרך שלנו ועדיין.

באבא ימים 4 באוקטובר 2015

כספיתזה אף פעםלא היה קרוב

דורפן 4 באוקטובר 2015

ג׳ון טרי שחקן ההגנה היחיד עליו נבנתה במאה הזו קבוצת צמרת אירופאית. אז האידיאליזציה של בלמים אחרים לא תמיד מוצדקת.

וכן, אם צ׳לסי לא תיתן אמון במוריניו במי היא תיתן אמון? זה הרגע בה היא יכולה להפוך מהפקה למועדון רציני.

גור אילני 4 באוקטובר 2015

אגב ליברפול וקרנות – הגול של אינגס…

D! פה ועכשיו 4 באוקטובר 2015

כן. קורה מדי פעם.
גם מכבי הבקיעו אתמול בדקה הראשונה מקרן. אחרי מאה קרנות קצרות.
קורה.

אודי 5 באוקטובר 2015

הפוסט הזה נכתב כאילו ה-11 שנה האחרונות לא קרו. כאילו אברמוביץ לא קנה את צ'לסי. כאילו לא זכו בארבע אליפויות ועוד גביע אלופות. כאילו צ'לסי זה מועדון בינוני שמדי פעם מתמזל מזלו ונוחת על הצלחה, ומחפש מציאות בשוק ההעברות.

Comments closed