ההפסד לבורנמות׳

אני זוכר שכשגרנט התמנה לתפקיד, מוריניו צחק שכשנפסיד בבית הקהל יתגעגע אליו ויקרא בשמו. ובכן, כמה שנים טובות אחרי – כנראה שלהפסדי בית כבר אין הרבה משמעות בעיניי ז׳וזה, כי הוא נכנע בהם אחד אחרי השני ובדרכים שנהיות עלובות מפעם לפעם.

האמת, חשבתי שנצליח לנצח משחק כזה. אבל כמו ששיחקנו – וכמו שהמנג׳ר שלנו בחר להתנהל – לא הגיע לנו יותר מהבושה הזו.

עולה לשחק בלי חלוצים, מחנך את דייגו קוסטה אבל בסוף מתחרט מכניס אותו, לא עושה חילופים כי תוצאה של 0:0 משאירה אצלו מספיק תקווה שאיכשהו דברים יסתדרו. הם לא מסתדרים. מכניס את רמי באיחור של 80 דקות, ואת טראורה בעמדה לא ברורה על המגרש – מין מגן שמאלי שגם צריך לשחק קשר מרכזי ולהרים קרנות.

תצוגת אפאטיות כזו לא ראיתי ממוריניו הרבה זמן. וזה כשמולו מאמן צעיר, אולי הכי hard-worker בליגה.

וזה נכתב לפני:

…שננצח. אני בשום פנים ואופן לא חוזה חס וחלילה שננצח. זה רק שעד היום, מפתיחת העונה, טרם היה לנו משחק שלא טמן בתוכו מוקש, מכשול, משוכה או סתם הר עצום. והנה מגיעה בורנמות' הצנועה והחביבה, שצברה עד כה אך מעט נקודות פחות מאיתנו אבל הפגינה, בנוסף לתעוזה ורוח הנעורים של אדי האו גם תמימות המשוועת לחינוך מחדש במרתפי הצ׳מפיונשיפ.

עוד בתחילת העונה, אחרי המחזור החמישי בערך, והוא נתן את המשחק מול ניוקאסל בחוץ כדוגמה, וקרא לו ״שואה״. ״למה אנחנו לא יכולים לקבל את בורנמות׳, לדוגמה?״ הוסיף במרירות. ובאמת כל מבט על לוח המשחקים הראה שהרחק אל האופק ואף מעבר לו נמצאים משחקים רעים, מהסוג שמוריניו גם בעונה טובה לא עובר אותם בקלות.

שקיבל רמז כלשהו מראשי המועדון שעליו להנמיך פרופיל בכל הקשור להתגרות בתקשורת, במאמנים, בהתאחדות ובכלל בגורל. או שהוא מפוחד, או אופורטוניסט. אחרת, אין לי דרך אחרת להסביר את הזרימה שלו עם מופע הקסמים של דייגו קוסטה במשחק הקודם. יש הטוענים כי אם הגופיה היתה נופלת עוד כמה סנטימטרים ימינה, ומתלבשת ממש על ראשו של המיוחד, הסיפור היה נגמר אחרת, אבל אין לא אלא לזקוף זאת לזכותו של החלוץ הטוב בליגה הספרדית לפני שתי עונות והיכולת שלו להיות כל-כך מדוייק.

שתופקד בחוד, יחזור כפי הנראה למקומו הטבעי באגף, למרות שקיבל מחמאות רבות, אם לא לומר מוגזמות, ממאמנו בעקבות משחק שנגמר ב-0:0. מצד שני, אם מוריניו חושב שריצות ללא מטרה וכמה כדרורים זה מה שיחזיר את הבטחון לכוכב שלו, מי אני שאחלוק על כך?

חביב ומוכשר, התבשרנו השבוע שגם הוא אינו מרוצה מחוסר ההזדמנויות שקיבל העונה בקבוצה הראשונה, וכך אנחנו חוזים בתור גדל ומתארך של שחקנים שאמורים להיות הדור הבא של צ׳לסי אך בינתיים הם מעדיפים לעבור, ואם אפשר לוותר על השאלה וללכת ישר להעברה, מה טוב. למרות היותו צנום ולא גבוה, רבים מהאוהדים העוקבים אחרי הנוער סבורים שדווקא הוא יהיה אבדה גדולה יותר מרובן לופטוס צ׳יק.

אז תפקיד השוער המחליף הוא עוד כפוי טובה עוד הרבה יותר. אך עלינו לתקן את העוול ולהודות לו על שעמד בפרץ והשאיר את צ׳לסי בתמונת ההישארות, ועל הדרך נתן כמה עצירות יפות, ואף הזכיר לי במידת מה את פטר צ׳ך במראהו. ונקבל את קורטואה בזרועות פתוחות ונאחל לו כל טוב ושיוכיח שהוא אכן השוער הטוב בעולם כמו שמוריניו הבטיח אתמול במסיבת העיתונאים.

 

 

עוד תיקו אפס
ליגת שוקי ההון - המשא של לברון

21 Comments

כחול 5 בדצמבר 2015

באמת שאין דבר יותר חשוב מהמשכיות כרגע. הדבר היחידי שצריך להשיג היום הוא ניצחון. לא אכפת לי מי יעלה, מי יבקיע, איך ישחקו(טוב זה הדבר היחידי חוץ מהנצחון שאכפת לי ממנו טיפה- שישחקו התקפי למען השם, הגנה הרי אין לנו העונה).
כל תצוגה שתרמוז על חזרה לכושר של האזרד/מאטיץ׳ גם תתקבל בברכה.

כחול 5 בדצמבר 2015

ואני חייב להודות שלא הבנתי על מי אתה מדבר בפסקה הלפני אחרונה. יש מצב שחסר שם משהו או שסתם לא קלטתי?

גור אילני 5 בדצמבר 2015

צ'רלי מסונדה כמובן!

גל 5 בדצמבר 2015

מחצית: אפס אחד גדול.

תiמר 5 בדצמבר 2015

אכן המשכיות..
יש סיכוי שאני הייתי מצליח פחות אם הייתי מאמן את צלסי?

הטרול 5 בדצמבר 2015

פאתט! כשהאוליגרך משועמם, המאמן חושב על העונה הבאה בספרד, והשחקנים עשירים, שבעים וחסרי מסורת, אפשר להפסיד אפילו לבורנמות בבית. אבל מה זה משנה, כי גם האוהדים הם צעצוע. בקרוב בסיטי.

פורד פרפקט 5 בדצמבר 2015

האוהדים שבעים, השחקנים שבעים, המאמן שבע והאוליגרך שבע ובאמת אף אחד לא רוצה למצוא את הדרך לצאת מזה.

סימנטוב 5 בדצמבר 2015

כל הסיפור הזה פשוט מדהים

כחול 5 בדצמבר 2015

לא להאמין שהפסדנו את המשחק הזה.
אבל בעיקר קשה לי להאמין שזה ההרכב שעלינו איתו מול בורנמות׳ בבית. פשוט מביך.
עד המשחק הזה רגשית הייתי עם מוריניו, אני חייב להודות שמשהו אצלי זז. אי אפשר לנסות לטחון 1-0 קטנים מול נמושות הליגה ולהגיע למשהו העונה הזאת, והאמת, בכלל זאת גישה שיש לה זכות דיבור רק אם היא עובדת באופן קבוע או כי אין אופציה אחרת. יש אופציות אחרות. והגישה הזאת לא עובדת. זה לא הסגל של אסיין טרי למפארד ודרוגבה בשיאם. זה לא סגל חזק פיזית או מנטלית. אבל כן יש בו כשרון. ומוריניו פשוט בוחר בחירות מחורבנות שוב ושוב ושוב. הוא בוחר לשחק אנמי וזהיר עם סגל שרק משחק התקפי מוציא ממנו את המיטב. רבאק אני מרגיש שאם שחקן כמו וויליאן מגיע לקבוצה כמו יובנטוס הוא נהיה סופרסטאר משוגע(שלא לדבר על הזארד בריאל), אבל אצלנו הוא לא ממצה את היכולות שלו. הרגשה עצובה מאד סך הכל.

כל מה שנשאר זה להתפלל שלא נחטוף גם מפורטו. (אם כי אני בספק)

אוהד 5 בדצמבר 2015

הסיפור של צ׳לסי מדהים לא פחות מסיפור לסטר.
לפעמים אין הסבר להתמוטטות רב מערכתית. דומה למכבי סל

גור אילני 5 בדצמבר 2015

רק שמכבי החליפה חצי קבוצה…

אריק 5 בדצמבר 2015

החלפתם את ליברפול!!
הפכתם להיות הפרספקטיבה. לראותצאת צלסי ולומר בעצם אני די מפונק.
מטורף.

כחול 5 בדצמבר 2015

אתם לגמרי מפונקים… מתבכיינים על מקום בטופ פור בעונה כזאת…

שי 5 בדצמבר 2015

אתה חושב שז'וזה נשבר? הוא לא נראה הטיפוס.

איתן 5 בדצמבר 2015

עוד הפסד לאוסף המביך בעונה הזאת של מוריניו,אין לי דבר נגד צ'לסי,אולי י שלי מעט בכך שזו קבוצה של שכירי חרב וחסרי כבוד עצמי או חוט שדרה….אבל איזו שמחה לאיד לעוד הפסד של חמוריניו כבר 8 הפסדים באמתחתו שזו בדרך כלל הכמות שהוא משיג ב 2 עונות…אולי עכשיו יילמד טיפה על טאקט,כבוד הדדי וטיפה להוריד מהגאווה שלו…מסתבר שראניירי שכולם אמרו שהוא סנילי ומיושן רץ לאליפות, ולעומתו מוריניו המודרני והגאוותן מלקט שאריות מול הקטנות כדי להישאר בליגה.

אני עדיין לא מבין את אברמוביץ איך הוא לא מבצע שינוי כלשהוא בראש המערכת…באמת שכמו שגור רשם אפילו אברם גרנט או טון קאנן עדיפים כרגע מאשר מוריניו בצ'לסי

גור אילני 6 בדצמבר 2015

לא טענתי חס וחלילה שגרנט עדיף, גם לא כרגע, רק ציינתי את האירוניה ביחס להפסדי בית. אם וונגר יזכה העונה, מוריניו ימעיט בכך ויגיד שזה לא תואר אמיתי בעונה כזו. הבעיה שזה כבר לא משכנע אף אחד. אפילו אוהדי מוריניו כבר מגחכים.

רפאל 6 בדצמבר 2015

בלתי יאומן מה שקורה בטבלה השנה.
אם אומרים לנו לפני תחילת העונה שלצ'לסי ולסטר יהיו לאחר 15 מחזורים 32 נקודות לעומת 15 ושואלים מה לא נשמע הגיוני
היינו אומרים שלצ'לסי צריך להיות יותר וללסטר פחות : ).

אופיר 6 בדצמבר 2015

מוריניו יוסיף השנה הרבה spice לקרבות התחתית נגד הירידה.

ניינר / ווריור 6 בדצמבר 2015

כפרה על ז'וזה-השנה אני ממש מחבב אותו. רק שישאר!

צ׳לסקי 6 בדצמבר 2015

באיזה עולם שחקנים כמו אוסקר ופדרו מקבלים קרדיט בלי סוף בלי שלופוס צייק לא מקבל קרדיט אמיתי אין לי בעיה עם הפסדים אלה עם זה שלמרות איך שהקבוצה נראית הןא לא נותן צאנס לצעירים מוכשרים

רומן 6 בדצמבר 2015

מצחיק שהחילוף של מוריניו זה דווקא קוסטה הטנק ולא לויק רמי שדווקא מהרגע שנכנס הכניס רוח להתקפה האנמית שלכם.

Comments closed