7 נקודות על מכבי ת״א והקמפיין האירופי שלה

בסופו של דבר, קמפיין שהתחיל עם דמות הגיבור של ערן זהבי הסתיים כשהדמות הזכורה ביותר היא דווקא טל בן חיים המגושם. בכדורגל לפעמים מפסידים, אבל אני לא אשכח את הפנים של השכן שלנו בן ה-9 כששמע שמכבי הפסידה עוד 4:0, בשבילו...

כנייטרלי בכל הקשור לשנאת/אהבת מכבי וכמי שעקב אחרי הבית מנקודת מבטה של צ׳לסי אני חושב ככה:

1. אם נבחרת ישראל היתה מעפילה ליורו 2016, משחקת באופן דומה לאיך שמכבי שיחקה, ומסיימת באופן דומה, עם שער אחד ואפס נקודות, הייתי עצוב.

2. למרות זאת, אני לא חושב שמכבי צריכה להרים ידיים, אלא כפי הנראה לבנות קבוצה שתתאים לסוג הזה של המשחקים. למה אני מתכוון? מכבי הציגו את ההגנה החלשה ביותר, ולא הביאו לידי ביטוי כלל את שחקני ההתקפה והיכולות שלהם. כדי לעשות זאת טוב יותר, צריך בלמים יותר מהירים. אני יודע שיש מעט כאלה בארץ, אבל זה הכרחי. אחרת משחקים עם קו הגנה נמוך ונחשפים להמון התקפות, והקבוצה השניה יושבת לך על הרחבה.

3. מכבי הגיעו די מהר לסטטוס של ה-whipping boys של הבית. אוהדי הקבוצות האחרות הבינו די מהר שאפשר להניח שכל הקבוצות ייקחו מהם 3 נקודות בכל המפגשים. זה מצב חריג עד בלתי מקובל. עם כל הכבוד לכוכבי הליגה הישראלית מחוזקים בשוער בן 20, מכבי צריכים להבין שכדי להילחם ברמות האלה לא מספיק להביא שחקנים שמוכרים חולצות. כי החולצות, גם של זהבי, נראות הרבה פחות נוצצות אחרי הופעות כאלה. צוות הניהול צריך לעשות screening של מנטליות ולהתאים את השחקנים שמטפחים ורוכשים לפרופיל המתאים להופעה מול שחקנים טובים יותר. שחקנים שרוצים ללמוד ולהשתפר ולא רק לנצח.

4. זה מתקשר למדיניות ׳מצנח הזהב׳ לישראלים שכשלו בחו״ל. הבעיה עם ישראלים שחזרו מהגלות היא שהם מבחינתם כבר עשו את זה באירופה. לא משנה אם הם חיממו את הספסל או שכבשו כמה שערים מכריעים, אין להם עניין מיוחד להתמודד עם הסתגלויות חדשות, בטח אחרי שהתמודדו עם כל אלה במערב אירופה. לכן, למרות הפיתוי, חשוב להשאיר את מינון הפרימדונות נמוך ככל האפשר.

5. תכנון קדימה: אחת הבעיות שלנו כישראלים היא חוסר היכולת לתכנן כמה צעדים קדימה. אנחנו יודעים מקסימום לאפיין את השלב הקרוב, ואחר-כך כבר יהיה בסדר. האם התרבות שלנו השפיעה על קרויף ושות? הבעיה שבלטה כאן היא שאם עלית לטורניר יוקרתי, אתה למעשה נחשף לסיכון גבוה משהיית נחשף אליו אם לא היית עולה. ואם לא לקחת בחשבון את האפשרות הזאת, עצם ההעפלה עלול להצטייר רטרואקטיבית ככשלון מחפיר. מי שמסתפק בכך ואומר לעצמו ש״טוב, קיווינו שיהיה בסדר, עשינו את המקסימום״ לא ישיג תוצאות טובות יותר בשנים הבאות.

6. דימויים: בסופו של דבר, קמפיין שהתחיל עם דמות הגיבור של ערן זהבי הסתיים כשהדמות הזכורה ביותר היא דווקא טל בן חיים המגושם. בכדורגל לפעמים מפסידים, אבל אני לא אשכח את הפנים של השכן שלנו בן ה-9 כששמע שמכבי הפסידה עוד 4:0, בשבילו זו מכה ליכולת שלו להזדהות עם הקבוצה ולא ממש בונה את היחסים הפסיכולוגיים שלו עם הכדורגל באופן בריא: הקבוצה שהוא לומד לאהוד כל הזמן מנצחת בארץ, ואז כל הזמן מפסידה באירופה.

7. תמיד קל לבקר. לעשות זה הרבה יותר קשה, וצריכים להיות מודעים לכך. כמובן שגם אם ייושמו כל הנקודות שציינתי למעלה, מכבי עלולה ליפול על הגרלה אכזרית בשלב המוקדם, ולעוף עוד לפני שהעונה התחילה. בסופו של דבר, המשמעות של בנייה היא לא לשפוך כסף. ואני מדבר פה על סמך הנסיון משתי קבוצות אהודות עליי ששפכו כסף – צ׳לסי ובית״ר. בבית״ר תהליך הבניה הסתיים כשהכסף הפסיק לזרום, ומשם זו היתה קריסה טוטלית, כשכמה שחקנים אכן טופחו בתקופה הזו והמשיכו הלאה, אבל קשה לומר בוודאות שאכן נוצר משהו משמעותי מה״תהליך״. בצ׳לסי, קיימים עוד הרבה סימני שאלה לגבי עידן פוסט-רומן אבל נעשו המון פעולות לרכך את ההשפעה של מעבר כזה. אני אאחל למכבי בהצלחה, שכן האתגר שעומד לפניה הוא קשה, ופיצוח שלו יכול גם לפרוץ דרך עבור הכדורגל הישראלי לרמות האלה.

וויליאן מול מכבי ת״א
וויליאן מול מכבי ת״א

 

 

נתראה בשנה הבאה
ליגת שוקי ההון - מה קורה בשנים החלשות

30 Comments

גלזר 13 בדצמבר 2015

אפרופו וויפינג בויס. גם בלסטר חושבים ככה, על מחר?

גור אילני 13 בדצמבר 2015

על זה בהרחבה בפוסט נפרד בהמשך

רפאל 13 בדצמבר 2015

אחלה הארות, יפה.

כמה משלי:

א. מכבי הרוויחה הרבה נסיון, תשומת לב וכבוד כשגברה על אלופות צ'כיה ושוויץ.
היא גם הרוויחה הרבה עניין ( ושמחה לאיד ממי שלא אוהב אותם ) בכל הארץ בתקופה הזו, למרות שהיה ידוע מראש שהסיכויים קלושים להעפיל למקום השלישי אפילו.

ב. איפה יש להם להתייאש? הם וב"ש הקבוצות היחידות שקיימות בזכות עצמן בליגת העל העונה.
מכבי כבר העונה הרביעית ברציפות פייבוריטית מובהקת וה team to beat והם יושבים בבטחה אך בדריכות בכסא הנהג ובינתיים מספקים את הסחורה במשחקים הגדולים ( מול יריבות שמתקרבות לרמה שלהן או במעמדים חשובים ).

ג. צ'לסי מחר מול לסטר בקרב קצוות.. מדהים שבתחילת העונה,אף אחד מאיתנו לא היה מנחש שזה יהיה בכיוונים ההפוכים.
מה שמביא אותי לנקודה הבאה- קבוצות גדולות בהרבה ממכבי יצאו פי כמה מאוכזבות מהקמפיין האירופי שלהם.
רק למנות כמה- יונייטד, פורטו, ולנסיה, ליון, אייאקס, ברוז'.

ד. having said all this ( במיוחד מה שאתה אמרת ) –
המעבר ברמות וקצב המשחק הוא גדול מידי. אפשר להבליח פה ושם איזה תיקו או ניצחון במקרה, אבל זה לא משהו שאפשר לבנות עליו.
רק חבל שבינתיים אי אפשר לבנות על ליגה חזקה אצלנו.
צ'לסי, למרות העונה המאכזבת לעתה, עדיין מתמודדת באיזשהו מקום על סיומת בטופ 4, 2-3 ניצחונות רצופים ואתם back in business.
קבוצה כמו מכבי, כמה שלא תתחזק, תלמד, תעבוד ותשתפר, עדיין תהיה 'תקועה' ברמה המקומית הנמוכה לעומת צ'לסי
שגם עם התחלה קטסטרופלית יש לה מסגרת דינאמית, מאתגרת, תחרותית ומרתקת שיכולה להכין אותה גם לזכייה בליגת האלופות.
ergo, כולנו לסטר מחר : )

גור אילני 13 בדצמבר 2015

נכון שפורטו ויונייטד יצאו מאוכזבות, למעשה להיות מאוכזב משמעותו שיש לך ציפיות, שזה דבר טוב, השאלה מה היית רוצה להשיג ולא השגת – וכאן התשובה במקרה של מכבי לא ברורה: נקודה אחת? עוד 5 נקודות? עוד שערים? פחות שערי חובה? צריך להגדיר את הדברים האלה כדי לשעת לאן לכוון.

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

אני חושב שאף אחד במכבי לא הציב מטרה ברורה כי אף אחד לא באמת ידע איפה מכבי עומדת ביחס ליריבות, ומה ציפייה ריאלית ומה לא.
מן הסתם שלא חשבו שיהיה עד כדי כך גרוע, אבל אני לא יודע אם מישהו שם ציפה ליותר מנקודה או שתיים אם בכלל.
אני חושב שהאמינו שפשוט צריך לשחק את המשחק הרגיל, עד כמה שאפשר, ושעם הזמן זה יסתדר – רק במשחק האחרון פתחו במערך שהרבה יותר מתאים להתמודדות מול הבדלי רמות שכאלה ולכן זו הייתה התוצאה הכי פחות גרועה בקמפיין.
באותה מידה אגב, אני חושב שגם כשעלו לליגה האירופית לפני שנתיים לא הוצבו מטרות מוגדרות – וההעפלה מהבתים נחשבה להפתעה גם בתוך מכבי.

בפעם הבאה שמכבי תעפיל לאחד המפעלים – ואני די בטוח שזה יקרה בשנתיים הקרובות – בניית הסגל והצבת היעדים כבר תהיה בהתאם.

גורביץ' 13 בדצמבר 2015

אם היה לי כח הייתי חופר בארכיון ומביא לך קישורים, אבל זכור לי דיבור אחר לפני תחילת הקמפיין –
"אנחנו מכבי מי אתם", צ'לסי במשבר אפשר להפתיע, ניאבק עם דינמו קייב על המקום השלישי, אתה יכול להשלים את השאר..
חטא היוהרה כבר אמרנו ? האמת לא צריך, מספיק לשמוע את הסיסמאות על הקמפיין הבא שיקרה בטוח בשנתיים הקרובות והסגל והמטרות שיהיו בהתאם. כן, בסדר פחח

גיסנו 13 בדצמבר 2015

אתה רציני?
מתי שמעת גורם רשמי אומר שחייבים לנצח את צ׳לסי כי היא במשבר? שקייב לא קבוצה וכל דבר חוץ מנצחון הוא כשלון?
זה שטוקבקיסטים ומגיבים בדה באזר, אולי אפילו בלוגרים בדה באזר רחמנא ליצלן, כתבו דברים כאלה כאוהדים – זה לא אומר כלום על הקבוצה עצמה.
שחקנים תמיד יגידו לפני משחק דברים בסגנון ״אפשר להפתיע״, ״מאמינים ביכולתנו לנצח״ ושאר קלישאות. תראה לי גורם רשמי אחד, שמזדהה בשמו, שהציב מטרה מוגדרת (ולא איזה משהו ערטילאי כמו ״נקווה לבוציא נקודות״.)

גורביץ' 13 בדצמבר 2015

אפשר להבליח עם איזה תיקו או ניצחון במקרה, אבל לא עשיתם את זה..
לעומת זאת הפסדתם שש פעמים בקלילות, והבקעתם גול אחד בגרבג' מצלילה ברחבה, אני בטוח שקיבלתם הרבה כבוד ותשומת לב באירופה

-גיסנו- 13 בדצמבר 2015

אם שלמה שרף היה המאמן זה לא היה קורה

נולי 13 בדצמבר 2015

וגם ניר קלינגר

גורביץ' 13 בדצמבר 2015

לגבי שלמה שרף אני לא יודע, אבל גם בלעדיו הצלחתם לספק את הסחורה (לאוהדים של היריבות)

גיסנו 13 בדצמבר 2015

אין ספק ש 3 אליפויות, גביע ואפילו גביע הטוטו, שלב בתים מצויין באירופית והעפלה כנגד הסיכויים לצ'מפיונס – גם אם זה הוביל לקמפיין גרוע – זה בהחלט משהו שקשה לקבל כאוהד, ומביא סיפוק רב לאוהדי היריבות.
רק תזכיר לי אם אתה אוהד של הקבוצה שהשנה שברה את השיא של עצמה משנה שעברה, ואיבדה עניין בעונה עוד לפני תחילת אוקטובר, או של הקבוצה שרצתה גביע וחזרה עם 6 זנבות בין הרגליים.

גורביץ' 13 בדצמבר 2015

חח חס וחלילה אוהד ב"ש, לא הייתי מעיז לדבר..
אני אוהד של הקבוצה ששברה את השיא של עצמה

no propaganda 13 בדצמבר 2015

אתה צודק בזה שהדבר הכי טוב שיכול לקרות למכבי זה שמכבי חיםה תחזור לעניינים, בלי תחרות קשה להתקדם.

נולי 13 בדצמבר 2015

מסתבר שאין קיצורי דרך. מבחינת הרמה שלה כיום, מכבי מתאימה יותר לליגה האירופית.
יחד עם זאת, הציפייה שלי ממכבי, אחרי שהיא הצליחה לעבור את באזל בניגוד לכל הסיכויים, הייתה שהיא תהיה קצת יותר תחרותית. זה לא קרה וזה אכן מאכזב.
דומה שהעלייה לשלב הבתים הפתיעה (גם) את מנהלי מכבי ושהם לא נערכו כיאות לתרחיש הזה. ייתכן שמה שקרה פה זה שהעלייה לשלב הבתים הגיעה מוקדם מדי מבחינת התכנית של בניית הקבוצה וזה המחיר. לא נורא. מי שלא טועה לא שוגה :)
אין לי ספק שגולדהאר וקרויף הפיקו את הלקחים ושהם ינסו בשנים הקרובות לשבור את תקרת הזכוכית האירופאית, שממוקמת די נמוך מעל קבוצה שבאה מהליגה הישראלית, שהיא כידוע "השישית בטיבה באירופה" – רק מהסוף.

קפטן קוקי 13 בדצמבר 2015

מסכים עם רוב הכתוב – חוץ מ4.
דווקא במכבי רוב ה"חוזרים" הם אלה שאי אפשר להגיד שהם פרימדונות.

yaron 13 בדצמבר 2015

צריך לזכור שהסגל לא נבנה כדי להילחם על מקום שלישי באלופות אלא כדי להעפיל למפעל אירופאי.
החיזוק שהובא לא היה ברמה של להקפיץ אותנו בשתי רמות למעלה אלא כדי לספק עומק ויכולת לשחק באירופה ולהילחם על אליפות במקביל.
התקציב בניגוד למה שחושבים לא בלתי מוגבל ולגולדהר לקח זמן לשחרר תקציבים(רק בעקבות הנצחונות על פלזן ואח"כ על באזל)לחיזוק.
בנוסף, מסתבר שקרויף הוא בן אנוש שלא רק טועה לפעמים, אלא אפילו מפשל… קרויף לא הצליח במיוחד עם הזרים השנה ועצם זה שאנחנו משחקים רק עם שלושה אומר הכל. אני בטוח שהוא לא צריך אותנו בשביל לדעת את זה והסיכוי שהוא יצליח יותר בינואר ובקיץ הבא גבוה בהרבה מהסיכוי ששוב ייכשל.
לגבי ראיקוביץ' – ההרגשה שלי שזה צעד שיתברר כגאוני אבל ימים יגידו.

יואב 13 בדצמבר 2015

רק לא הבנתי איזה שחקנים מוכרי חולצות מכבי החתימה!?
מהמשפטים ההזויים שקראתי בעת האחרונה.

גור אילני 13 בדצמבר 2015

למרות שהגבת באופן לא ממש ענייני (המילה ״הזוי״ מטרתה להוציא מישהו מהשיח הנורמלי), אני אענה לך עניינית:
ערן זהבי, טל בן-חיים, גילי וורמוט, ברק יצחקי –

ראה בלינק הבא דוגמאות:
http://shop.maccabi-tlv.co.il/%D7%9E%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA/grp_133/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A9%D7%97%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%9D

יואב 13 בדצמבר 2015

אה!?
מה הקשר בכלל?
הם הוחתמו כדי למכור חולצות? הם הוחתמו(יצחקי בעונתו השישית, ערן בעונתו הרביעית) כי חשבו שהם מספיק טובים לשחק במכבי. חולצות עלק. מישהו מהם הוא רונאלדו או רוני ולא סיפרו לי?
וכן גור, זה הזוי. כמו כל קבוצה גדולה בליגה שלה, מכבי מנסה להעמיד את הקבוצה הכי טובה שהיא יכולה.
אם היתה חושבת שאלירן עטר לדוגמה הוא טוב בשבילה, היתה הולכת עליו. גם אז היית טוען שזה בגלל חולצות? אז? מי שמוחתם במכבי זה בכלל חולצות ומי שלא זה כי הוא לא ימכור חולצות?
מכירת החולצות היא פועל יוצא של כל שחקן שישחק במכבי כי האוהדים של מכבי פשוט קונים חולצות של מכבי.

יואב 13 בדצמבר 2015

נ.ב
מחלקת השיווק של מכבי ממתגת(כמו בכל מועדון מתוקן בעולם) שחקנים כבודדים על מנת להגדיל מכירות ועושה את זה לבעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר(בדרך כלל שחקני התקפה שזוהרים יותר מטבעם). אם לא היה יצחקי, היה מליקסון/עטר וכו.
זה כל כך בסיסי גור שזה לא הגיוני שאני צריך להסביר לך את זה.
היית בחנות של צלסי או בחנויות אחרות בעולם?
אם כן, אז בטח היית יודע.

49ers 13 בדצמבר 2015

נדמה לי, אם יורשה לי להכנס לנעליו של גור, שהתייחסותו למילה "הזוי" באה לומר:
זכותך להביע את דעתך, כל עוד תעשה זאת בכבוד,?בצורה מנומקת ובתרבות דיון ראויה.
ואני אוסיף,
המילה "הזוי" היא בומבסטית למדי, לא במקום, מעידה על הכותב ותגובתו יותר מאשר על כותב הטור ובגדול באה כביטוי לזלזול, יוהרה ושחצנות.
לא מצליח להבין את המגיבים כאן שטורחים לקרוא, לאהוב/להעריך/לתעצבן ואז להגיב בשפה ארסית ואף ערסית, לעיתים.
מה רע בדיון ענייני, תוך כדי הבעת דעה (לעיתים מנוגדת לכתוב) מבלי לרדת ולקטול את בעל הטור?
בשמחות…

49ers 13 בדצמבר 2015

וסליחה על שגיאות הכתיב וההגהה.. זה מה שהנייד מאפשר.

יואב 13 בדצמבר 2015

זה אכן היה משפט הזוי(כמו שהסברתי) ואני לא מוצא שום דופי במילה הזאת. לא ארסית, לא ערסית ולא בומבסטית. זה לא בא ממקום של שחצנות אלא מתימהון גדול. למעשה, היא בעצם המילה היחידה שהצליחה להמחיש את מה שאני חושב.חלק מתרבות דיון זה לקבל ביקורת.
רק בשמחות…

גור אילני 13 בדצמבר 2015

יואב, לא נעלבתי ואין לי בעיה לקבל ביקורת. מה שאני כן מעדיף זה שמי שמבקר ישתמש בשפה שתואמת את סגנון הדיון. אני ניסיתי להעלות פה נקודות למחשבה, לא תקפתי אף אחד, ולא לגלגתי.

ולדיון עצמו: אני כן חושב שמכבי בחרה שחקנים על בסיס היוקרה שלהם ולא על בסיס יכולת. אני לא מבין מה הזוי במחשבה הזאת. זה כמו שאתה הולך לבקר חבר ששיפץ את הבית והוא מנסה להסביר לך שהמטבח ב-250 אלף ש״ח נבחר כי הוא ״יותר נוח״. יכול להיות שהמטבח הזה אכן יותר נוח, אבל בדרך-כלל לא הנוחות היא מה שהביא להחלטה לרכוש אותו.

יואב 13 בדצמבר 2015

חולק עליך. מכבי קודם קונים לפי צרכים ולאחר מכן ממתגים. המועדון היחיד בעולם שאולי קונה שחקנים על פי מכירת חולצות הוא ריאל מדריד.
מכבי מנסה להביא את הטובים ביותר שהיא יכולה. כמו יונייטד, צלסי ויובנטוס ועד…
וזה כמובן מוכיח את עצמו, העניין הבסיסי הזה של לקנות לפי יכולת. שלוש רצופות ועוד ועוד…
בטח כשהביקוש עולה על ההיצע. מדבריך אפשר להבין שהליגה הזאת משופעת בשחקנים נהדרים ומכבי פשוט רק בוחרת את הנוצצים. אתה הרי יודע שזה לא המצב.
בקשר ״להזוי״, לא היתה לי כוונה לפגוע. המשפט הזה רק הפתיע אותי. אתנסח אחרת להבא.

גור אילני 13 בדצמבר 2015

בסדר!

יואב 14 בדצמבר 2015

אין בעד מה!!!

גיל ז. 14 בדצמבר 2015

אין ספק שהקמפיין של מכבי היה תמונת מראה למצב הכדורגל בישראל, אפשר לבקר את מכבי עד מחר, אבל בניגוד לכמות הארס/שמחה לאיד שנשפכת על הקבוצה ועל הארגון של מכבי, הרי שלפחות אני יכול להיות רגוע שבמכבי, בניגוד לכלל הכדורגל הישראלי, כן יהיה תהליך של למידה ממה שהקבוצה עברה, ורק בגלל שהבעלים עדיין לא שבע. (ראה בניית יציעים במושבה, הסכום ששולם על ראיקוביץ ועוד).

במשחק מול צ'לסי בבית (כמה שניתן לקרוא לזה בית), מכבי הצליחה לחטוף כדור במרכז המגרש שהועבר במסירה ארוכה לצד ימין לכיוון אבי ריקן, שהיה שני מטר לפני הבלם/מגן. אבל המגן בתחרות הריצה הזו הגיע לפני ריקן לכדור, ולא שריקן לא התאמץ. זה מסביר את רוב ההבדל. וריקן הוא שחקן ששיחק בשוויץ וחזר למכבי. פעם היו אומרים שאין לנו מהירות אבל אנחנו מפצים על כך בשחקנים קטנים וטכניים, היום רוב השחקנים גם חזקים וגם טכניים.

כאשר משחקים ברמות האלו, החוכמה היא לא לייצר משחק אחד טוב, אלא המשכיות. לדעתי, הפיק שאליו מכבי הגיעו לאחר ההעפלה (פלז'ן ובאזל), לא נשמר, והירידה ביכולת היתה חדה. אני לא מתייחס דווקא ליכולת הפיזית אלא לריכוז טקטי. בניגוד למשחק בבית נגד באזל (שגם בו ספגנו ממצב נייח), שהיה משחק טקטי יוצא מן הכלל ובאינטנסיביות פיסית, בו כל שחקן חיפה על משנהו, במשחקים בבית הריכוז כבר אבד, והירידה ביכולת הייתה חדה.
בליגה, מכבי לא רגילה לשחק באינטנסביות הזו, למעט בפיקים קצרים (הנצחונות על ב"ש וחיפה בסיבוב הראשון כאשר עוד היינו בפיק), ומעניין מאד מה הולך לקרות בחודש הקרוב מהבחינה הזו.

אבל, הדבר שאני הכי מרוצה ממנו זה שלא ניסינו לשחק בונקר, מכבי ניסו לשחק כדורגל, את התוצאות ראינו, אבל חשוב כתהליך למידה לשחק כדורגל. עייפתי כבר מאנטי כדורגל שמשוחק בליגה.

מבחינה כלכלית- גולדהאר כבר הצהיר לא פעם שהמטרה שלו היא להביא את מכבי למצב שבו היא תוכל להיות מאוזנת כלכלית, לשם כך צריך להשקיע המון (כן גם במערך שיווק שימכור חולצות), אבל העלייה וכמות הכסף שנלוותה לה, גרמה לדעתי לשינוי בקו המחשבה. לצד הישראלים הטובים ביותר יהיו חייבים להשקיע גם בזרים, לא זרים משלימים, אלא זרים מובילים ומעניין יהיה לראות כיצד ג'ורדי יישם את זה.

תכלס, הלוואי כל שנה (קונה גם שנה באלופות ושנה באירופית), החוויה של המתקן המדהים (מקנא וכועס על חולדאי במקביל), קבוצות מדרג ראשון, המנון ליגת האלופות, הרבע שעה בכל משחק שבה מכבי הצליחה לשחק ולרגש, נותן לי טעם של עוד, אני מקווה שגם למיץ'.

אילן 14 בדצמבר 2015

הפתרון לבעיה של מכבי באירופה הוא פשוט. היינדסייט הוא 20/20 אבל לבעית החוסר בחלוץ מטרה יש פתרון קל מאין כמוהו שכל ילד בשכונה מכיר: שוערים עולים.

Comments closed