הפרוייקט של קונטה: 7 שאלות לפאנל המומחים בכחול (לבן)

הפאנל הכחול התייצב לדיון דחוף - כדי להתייחס למאמן האיטלקי, להכנות לתחילת העונה וכמובן לתחזיות להמשך

antonio-conte-drawing

הי חבר׳ה, אני אשמח אם נעשה את הפאנל – אני שולח פה 7 שאלות, אם תוכלו לשלוח לי בחזרה למייל עד יום חמישי/ מקסימום שישי ככה את תשובותיכם, אני אערוך אותן לפוסט חגיגי.

את המייל הזה שלחתי לשלושה מהמגיבים הפעילים והמומלצים בבלוג. זה היה עוד לפני ההפסד 3:2 לריאל מדריד, שהתוצאה בו ממש לא שיקפה את מה שקרה על המגרש – 5:0 היה יותר מתאים, אבל בסופו של דבר מול הרכב ילדים ג׳ של מדריד, הזאר הצליח לעקוף פעמיים את השוער.

הפאנליסטים:
אביאל דבוש (הידוע בכינויו אביאל, אבל הייתי מכנה אותו גם נדאל כי להתווכח איתו זה כמו לשחק נגד השור ממאיורקה)
כחול (הידוע גם בכינויו כחול, שותף נאמן לצפייה בהדחות כואבות מהצ׳מפיונס בפאבים בתל-אביב)
שאול פליידר (הידוע בכינויו שאול, אוהד צ׳לסי שרוף ומודאג כרוני לקראת משחקים נגד פ.ס.ז׳)

conte-1

1. מינוי – מדוע לדעתכם מינו דווקא את קונטה? האם יש סיבה אחת בולטת?

אביאל: אני חושב שבראש ובראשונה מינו את קונטה לחזור לאותם ״מקורות״ של צ׳לסי בתקופת אברמוביץ׳, כלומר קשיחות לצד פיזיות, אלה מימדים שנעלמו באופן יחסי עם ההגעה של האזרד ואוסקר. צ׳לסי של פעם, מקאללה-אסיין-באלאק-לאמפרד היתה קבוצה עם מרכז שדה אימתני שמבוסס על כוח ופיזיות, מה שנתן לה יתרון ברור בליגה האנגלית, אבל בעיקר בזירה האירופית. בדיוק כמו שהיום ״מפחדים״ לקבל את אתלטיקו מדריד, ככה הסיטואציה היתה לגבי צ׳לסי, קבוצה עקשנית, פיזית ואתלטית ואני חושב שלשם מכוונים עם קונטה, בעיקר כי הוא איטלקי והוא יודע דבר או שניים על טקטיקה, קשיחות ופיזיות. בנוסף, הוא זה ״שהחזיר״ את יובנטוס לחיים, כלומר לטופ האירופי ומקווים שאחרי עונת הבלהות של צ׳לסי הוא יעשה את זה גם פה.

כחול: אנחנו זקוקים לבנייה מחדש, זה ברור. הבחירה בקונטה מעידה לדעתי על הרצון לשחזר את מה שהוא עשה עם יובה – לקחת קבוצה מהמקום השביעי (אהמ עשירי) – ולהפוך אותה לאלופה הבלתי מנוצחת. ברור שהליגה האנגלית היא לא האיטלקית, ועדיין, הבחור יודע איך לבנות קבוצה מחדש. סגנון הכדורגל, כך אני מרגיש לפחות, פחות בפוקוס.

שאולאז התשובה הפשוטה תיהיה שעקב ההגנה המחרידה שלנו בעונה הקודמת מינו את קונטה בכדי שיאזן שם את העניינים. עם זאת, קונטה מביא משהו שמעט מאמנים בעולם יכולים להביא איתו וזה תשוקה. אני בטוח שרוב האוהדים של צ'לסי עוד העדיפו את סימונה על פניו כאשר הסתמן שזה היה הראש בראש לפני חודשיים. מנגד, אני בטוח שבדיעבד הם מרוצים מההחלטה להחתימו, ואחרי היורו מחכים כבר לשריקה הראשונה לראות אותו מתרוצץ על הקווים כמו משוגע. האמביציה והעובדה שהוא פשוט חי את המשחק ואת השחקנים במובן הכי בסיסי של זה עושה אותו לכל כך מיוחד. יש דברים שגם טקטיקה לא יכולה להשיג.

לסיכום: חזרה למקורות, כח, פיזיות, טקטיקה, בנייה, הגנה, תשוקה והתרוצצות על הקווים. נשמע כמו תוכנית!

conte-2

2. התאמה – מהי מידת ההתאמה המנטאלית של קונטה לפרמייר ליג? אנחנו שומעים כל הזמן שהוא שמח, שמח, שמח, ושהוא מדבר על מאבק עד הסוף, למה הוא מתכוון והאם זה ריאלי?

אביאל: זו שאלה קצת קשה כי קשה מאוד לצפות דברים כאלה, מאמנים הגיעו לפריימר-ליג מכל מקום, יש שהצליחו ויש שנכשלו, ככה שלנבא עניין כזה הוא קשה מאוד. מה שכן, למאמנים איטלקיים, אפשר לומר יש איזה יתרון שהם מגיעים לליגה האנגלית והסיבה היא שכדי להתמודד עם כדורגל מהיר וחזק צריך טקטיקה ואין כמו האיטלקים לעשות את זה. לגבי עניין השמח, אני לא יודע מה לחשוב בעניין, אבל לגבי המאבק עד הסוף, זו קליעה למטרה, מי שזוכר אותו ביובנטוס או ראה אותו ביורו האחרון ראה שהוא לא מפסיק לזוז, לצעוק ולהשתולל על הקווים ואפילו מול ליברפול בבוקר (חמישי) במשחק ידידות לא חשוב במיוחד הוא לא הפסיק לקפוץ ובעיקר להזיע.

כחול: התאמה גבוהה מאד. עם כל הדיבורים על שמחה, אני קיבלתי רושם של מנטאליות של נצחון מעל הכל. אבל לא בהסתערות טוטאלית – אלא דרך משחק מחושב מאד, גם אם זה אומר לשחק טקטי בלי הרבה flair. השמחה היחידה שאני חושב שהוא מעריך ורוצה לטפח היא חדוות הנצחון.

שאולזו כמובן שאלה שאפשר יהיה לענות עליה רק במחזור 10 אני מניח. אני מאמין אבל שהוא לא שונה במיוחד ממאמנים גדולים אחרים שהגיעו לפריימרליג בשנים האחרונות. אני מנסה אבל אני לא ממש מצליח להזכר במאמן שהוא בקטגוריה של הגדולים שהגיע לפרמיירליג ולא הצליח להשתלב. הדוגמא היחידה שאני מצליח לחשוב עליה אולי זה סקולארי, אבל הסיפור היה שונה שם וההישגים הגדולים שלו באו עם נבחרות. קונטה הגיע אחרי שלל תארים עם יובנטוס ולכן לדעתי הוא כבר רגיל למעמד. העובדה שהמשחק הפיזי הוא ב-DNA  שלו, תגרום לו אפילו להכנס מהר יותר לעניינים (בנוסף לשופטים שיתנו לו לשחק יותר מבאיטליה לדעתי).

לסיכום: איטליה, טקטיקה, נצחון מעל הכל, אישיות ומוניטין.

conte-3

3. רכש – מה דעתכם על הרכש עד עכשיו? ומה חסר? האם שווה לשפוך +50 מיליון יורו על בלם, ואם כן איזה?

אביאל: לגבי הרכש הנוכחי, עם הדעיכה המפתיעה מאוד של מאטיץ׳ בעונה שעברה ראינו מרכז שדה פגיע מאוד אצל צ׳לסי, הידינק הגיע, נתן את המפתחות למיקל וייצב אותו במעט, אבל כמעט כל אוהדי צ׳לסי יודעים שאי אפשר לשים את מבטחנו במיקל, על כן ההחתמה של קאנטה במקומה. בקשר לבטשואי, במידה מסוימת זו חידה, כי אי אפשר לדעת מה נקבל ממנו, בכל מקרה כבר הרבה שנים אנחנו צריכים חלוץ זריז ובהקשר הזה נראה שהוא יתאים.
בקשר לעוד רכש, יש צורך במגן שמאלי לדעתי, כי אחרי העונה הנוראית של איבנוביץ׳ צריך להיערך, אלא אם כן קונטה ילך על 3-5-2 עם איבנוביץ כסוג של בלם-מגן שם הוא יכול לעשות את העבודה. הייתי מנסה להחתים חלוץ ברמה עולמית, כמו השמועות האחרונות על ניסיניות להביא את מוראטה או קבאני ומשחרר את קוסטה, ראשית מכיוון שאתלטיקו מוכנה לשלם הרבה כסף עליו, אבל אנחנו אוהדי צ׳לסי וכסף לא מעניין אותנו במיוחד :) בכל מקרה, יש שתי סיבות מרכזיות, הראשונה שהוא חלוץ שתלוי בקבוצה, אנחנו צריכים חלוץ שיקח כדור יעבור אחד או שניים ופשוט יכבוש בכוחות עצמו (כמו שאגוארו עושה באופן דיי קבוע בסיטי). העניין השני הוא הבלאגן הקבוע סביבו, לדעתי זה מוציא הרבה מהשחקנים ״הרכים״ יותר שלנו מהאיזון וההתמקדות עוברת להיות במאבקים של קוסטה עם הבלמים, מה גם שזה גורם להרחקות ארוכות שפוגעות בקבוצה ובאמת שאני אומר את זה בעצב, כי קוסטה הוא אחד שמשאיר הכל על המגרש וזו התכונה הכי חשובה לאוהד. בנוגע לבלם, תלוי במערך, עם משחקים עם שלושה בלמים, ההרכב הנוכחי מספיק, אם נשחק עם שניים יש צורך בבלם חזק ובעיקר מהיר, סטייל סטונס (למרות שנראה שהסיטי חוטפים אותו).
כחול: נושא מורכב. בטשוואי הוא רכישה מעניינת מאד. הוא כמובן לא הדייגו שבא מאתלטיקו, אבל הפוטנציאל גדול. האמת – הרכש הזה היה הפתעה מוחלטת מבחינתי ולא ראיתי שמועות או אינדיקציות ממש עד יומיים לפני החתימה. שזה אומר דברים טובים כמובן. לגבי בלם – אין לי מושג מה צריך לעשות כדי שההגנה תתפקד – אבל אם צריך בלם, לא זה המקום לחסוך בהוצאות. ההגנה הייתה נקודת התורפה העיקרית שלנו בעונה שעברה, וקונטה גם ינסה כל מיני ניסויים עם המערך. צריך לתת לו את הכלים לטפל בבעיה החמורה הזאת. מעדיף בלם מעולה ב-70 מליון (אם באמת צריך – יכול להיות שבסגל הנוכחי ניתן למצוא פתרונות) מאשר עוד קשר התקפי כרגע. מרגיש שבקישור ההגנתי וההתקפי אנחנו מסודרים.
שאולרכש. רכש. רכש. כל קיץ אותו סיפור. הנושא הכי סקסי ללא ספק, אבל איזה כיף היה אם היינו מצליחים לסלול את דרכם של כמה ילדים לקבוצה (מנסים עם RLC לפחות). העובדה שקאנטה הגיעה סוגרת חור אחד אבל יש לנו נכון לעכשיו עוד שלושה חורים משמעותיים בעיניי.  בלם – אני יוצא מנקודת הנחה שזומה הולך ליהיות בלם פותח השנה (ביחד עם רוטציה כזאת או אחרת של טרי וקייהיל), דבר שמחייב אותנו בבלם world-class שיהיה שם איתו ויגבה אותו. אני חושב שזה נכון לשים על בונוצ'י איפשהו בין 40-50 ויש לו עוד 3-4 שנים ברמה הגבוהה ביותר. הלוואי והוא יגיע זה כל כך מתבקש (קוליבלי גם אחלה אבל יהיה חסר לו הניסיון והחיבור לקונטה)! מגן ימני – איבנוביץ' נראה כמישהו שלא יזוז נכון לעכשיו, אבל עד שהוא לא יוכיח לי אחרת ובהסתמך על העונה הקודמת האיטיות שלו תגרום לנו להרבה כדורים מסוכנים ברחבה (בלי קשר לזה שאני אוהב אותו והוא נתן עד עכשיו קריירה לא פחות ממדהימה אצלנו). הייתי חושב על להעביר את אזפי ימינה ולתת צ'אנס אמיתי לבאבא (עם גיבוי של איינה). קשר 10 – יש לנו שם את פברגאס ואוסקר, אבל הייתי שמח אם היינו מצליחים להביא עוד שחקן ברמה הגבוהה באמת שיוכל לעשות רוטציה על הקווים עם הזארד וויליאן (גריזמן מישהו?). בכל אופן, לדעתי קונטה ינסה דווקא להרים את אוסקר וייעד לו את העמדה.
ולסיכום: לשקול להחליף את קוסטה, רכישת בטשואיי הפתיעה, בלם. בלם בלםםםם! ב-70 מיליון! shut up and take my money!

conte-4

4. טקטיקה – 4-2-4, 3-5-2, איך קונטה ישחק בסופו של דבר לדעתכם? והאם ילמדו אותו מהר ויעצרו את צ׳לסי?

אביאל: אני חושב שבשבועיים שלושה הראשונים נראה 3-5-2, בעיקר בגלל שכרגע אין בלם חדש. אני דווקא הייתי שמח לראות 4-3-3, בעיקר בגלל שיש לנו שחקני כנף מצוינים ואפשר ליצור מרכז שדה של קאנטה-מאטיץ-פאברגס שישלב את הפיזיות, הכוח והשכל הדרושים. לגבי הלמידה, ראינו שדווקא לא לומדים מערכים כל כך מהר בליגה האנגלית, אם זה יצליח יהיה לצ׳לסי יתרון לאורך כל העונה.

כחול: אני מאמין שייתנו נסיון ל-3-5-2 ושזה לא יעבוד מי יודע מה בליגה. מה שיוביל להרבה מערכים שונים לאורך העונה. בספק אם בכלל נמצא את המערך המועדף עלינו העונה. בסופו של דבר קונטה בא בשביל לבנות משהו חדש, ולפי הקרדיט שמוריניו קיבל בעונה שעברה, אני מאמין שההנהלה תיתן לו את הזמן לעשות את זה כמו שצריך. בכלל קונטה נראה לי כמאמן גמיש יותר ממוריניו, ושנראה ממנו מעריכים שונים לחלוטין לסוגי משחקים שונים.

שאולמבחינת טקטיקה, עשו מזה המון רעש אבל לדעתי הסגנון שלנו לא ממש ישתנה ביחס לשנה שעברה. כלומר, שני בלמים ושני קשרים מעין אחוריים כאשר אחד עולה בעיקר קדימה (מה שפאב עשה בשנתיים האחרונות כשמאטיץ' היה החיפוי מאחור). מה שכן, אני לא פוסל סיטואציה בה שני הקשרים הללו יהיו מאוד הגנתיים – מאטיץ' וקאנטה ופאב ישחק את ה10 יחד עם אוסקר. יכול להיות שקונטה ירצה, לפחות בהתחלה, לתת גיבוי להגנה החלשה שלנו מהעונה שעברה באמצעותם של שני גרזנים. בשולי הדברים, אני אגיד את זה גם פה – מאטיץ' הולך לפרוח תחת קונטה.

ולסיכום: נסיונות, 3-5-2, עוד ניסויים, וקשרים… קשרים… מי יהיו ה-2 שקונטה יבטח בהם?

conte-5

5. קרב המנג׳רים – איך יתמודד מול פפ, מוריניו, וונגר, פוצ׳טינו ושות?

אביאל: אני מניח שתשומת הלב תלך על גווראדיולה מול מוריניו, בעיקר בגלל ההיסטוריה וגם בגלל ששניהם במנצ׳סטר. אני חושב שזה דווקא יתאים לדרך של קונטה וצ׳לסי בעונה הנוכחית, עונה של שיקום נטולת אירופה, אפשר לרוץ בשקט בשקט. אור הזרקורים מעולם לא עשה טוב לצ׳לסי.

כחול: פשוט ללקק את האצבעות מכל הכוכבים שיש לנו על הקווים בליגה העונה. מול ארסנל אני אופטימי כרגיל, קונטה ילמד את ונגר עוד שיעור בציניות. מול מוריניו אני משער שנראה 0-0 טקטי משמים על המגרש ואמוציונלי על הקווים. מול פפ אני מקווה לשחזור של ספרד-איטליה מהיורו האחרון – שליטה במגרש של הטיקי-טאקה, ושערים של הכחולים. המאצ'-אפ מול פוצ'טינו מבטיח משחק מהיר מרחבה לרחבה, אבל המשחק שבאמת מעניין אותי הוא מול ראניירי. שני אמנים איטלקיים בשיאם ראש בראש. ואני מהמר שקטנצ'יו לא נראה שם.

שאולמבחינת אופי – למרות המראה והתגובות שמרמזות לאדם תוקפני, אני חושב דווקא שהוא יהיה מאוד נחמד ומכבד לשאר המנג'רים (בשונה ממוריניו). אולי קצת יכנס בונגר כי זה באמת מאסט, אבל החיבוקים עם קלופ השבוע מראים על אדם די חביב. מבחינת התמודדויות – שאלה שממש קשה לענות עליה והיא כמובן תלויה באופן ישיר ברכש. אותי אישית יעניין מאוד לראות איך קונטה יסתדר עם מוריניו בגלל הפיקנטריה. לונגר לא ממש הולך מול צ'לסי (ודרוגבה – גם כשהוא ב- MLS מסתבר), ככה שאני צופה שקונטה ימשיך את הקו של קודמיו מול התותחנים. מול פפ אי אפשר לדעת, אבל רק הכתיבה פה גורמת לי לרצות שהליגה כבר תתחיל.  עונה אדירה מצפה לנו!

לסיכום: מחוץ לאור הזרקורים שמופנים למנצ׳סטר, שיעורים לוונגר, אופרה עם ראניירי ומבחן אישיות מול מוריניו.

conte-6

6. הימור לעונה – איזה מקום בליגה והאם נזכה בתארים?

אביאל: מאמין שנסיים בטופ 4 (בתקווה בעיקר להעיף את ארסנל משם סוף סוף), מאמין שנהיה חזקים גם בגביעים בעיקר בגלל שלא יהיה לנו צורך ברוטציה לאירופה, קונטה (כמו מוריניו) יסמן את גביע הליגה, בעיקר כדי להראות שיש תואר.

כחול: מקום בליגה: 3-4. זכייה בגביע והגעה לשלבים מאוחרים בגביע הליגה.

שאולבא לי להגיד מקום ראשון, אבל אני עדיין חושב שחסר לנו בלם וקשר עולמי מבאמת להתמודד עם הסגל של סיטי ופפ. לכן, אני אהמר על מקום שני לפני יונייטד וליברפול. אני מוסיף לזה את הגביע האנגלי כי עושה לי רושם שבנוקאוטים קונטה יהיה עוצמתי במיוחד, וישאיר לנו טעם לקראת העונה שאחריה בליגת האלופות.

לסיכום: טופ 4! לו יהי.

conte-7

7. כמה עונות יחזיק קונטה במועדון? והאם יהפוך לחלק מההסטוריה של הבלוז?

אביאל: למדתי אף פעם לא להמר לגבי אורך חייו של מאמן בצ׳לסי, בתקווה שהוא יהיה אלכס פרגסון שלנו :)

כחול: קונטה מגיע בטיימינג קריטי מבחינת המועדון. אחרי עונת שפל והבגידה של המתועב, הברידג' זקוק לגיבור חדש שיבנה אותנו מחדש ויחזיר אותנו למרכז הבמה (וגם לתת בראש ליונייטד לא יזיק). אם הוא יצליח בשנה הראשונה הוא יקבל מקום של כבוד בהיסטוריה של המועדון, רק על עצם ההחזרה לטופ. ובכלל זה שיש לנו דמות כריזמטית כמו קונטה על הקווים היא חשובה בתקופה שבה צ'לסי נבחרה לקבוצה השנואה בליגה (לפחות ע"פ הסקר הזה – מקווה שגם שטבלת הליגה תשקף תמונה כזאת). האמת שאני אופטימי. יחזיק לפחות שנה וחצי במועדון J

שאולההיסטוריה מלמדת שבמערב לונדון אוהבים אנשים 'מעניינים' ולא משעממים. אני נותן לקונטה 3 שנים ופרידה מתוקשרת, כי יציבות היא מושג שלא מוכר בצד הזה של לונדון. הקהל יעוף עליו כבר מההתחלה.

לסיכום: עונה וחצי או 3 או 26 עונות, בממוצע משוקלל עם רומן זה יוצא… 6 חודשים?

אז מה דעתכם? האם נראה עוד שלב בתהליך ההתפוררות של האתוס? או שמשאלותינו יתגשמו וצ׳לסי תחזור לימי גדולתה?

תתחדשי - דרור ברן
מינו ואני - יוחאי שושני

54 Comments

אמיתי 1 באוגוסט 2016

צלסקי מזכירה קצת את יונייטד אחרי הפרישה של הסר. סגל שלקח תארים אבל שחוק ולא מאוזן.. נדיר שמאמנים בעונה ראשונה באנגליה מגיעים להישגים. הדנא שלה נישאר אבל נראה לי שמיני מהפכה בסגל הייתה מתבקשת ולא קרתה. לא ככ בטוח שיהיה לכם טופ 4

אמיתי 1 באוגוסט 2016

אגב אוסקר, בצדק לדעתי, בדרך החוצה. לפי השמועות

משה 1 באוגוסט 2016

כשונא צ׳לסי לא נותר לי אלא להצטער על הידיעה הזו. אחד האוברייטר הגדולים בליגה, שחקן רך ובינוני בעיני.

גור אילני 1 באוגוסט 2016

האמת שגם אני התחלתי להתייאש ממנו

גור אילני 1 באוגוסט 2016

וגם אני לא בטוח לגבי טופ 4 כרגע, אמיתי

כחול 1 באוגוסט 2016

כלי תקווה שקונטה יעמוד בציפיות שהצבנו לו פה…
אבל העיקר שתתחיל הליגה כבר!!! משעמם לא יהיה :)

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2016

ההשקעה שלך בפתיחת העונה שלכם, כשיש עוד שבועיים גורמת לי להרגיש רגוע שאתמול בלילה ישבתי לראות את המשחק המוקלט של ליברפול למרות שכבר ידעתי את התוצאה וראיתי את הגולים. אבל קצת פחות רגוע כי עוד לא כתבתי כלום על העונה.
ממה שראיתי מצ'לסי עד עכשיו, נראה לי שהיא הולכת להיות סטייל איטליה, הגנה חזקה ועקיצה במתפרצות. אני לא יודע כמה זה יכול לעבוד לאורך עונה שלמה. מה שבטוח, זה לא הסגנון שאברמוביץ' אוהב, אם זה מה שנראה מצ'לסי, שלוש שנים הוא לא יחזיק

גור אילני 1 באוגוסט 2016

אני פשוט מקווה להעביר את הזמן קצת. ואנחנו עוד נתקענו עם משחק ביום שני…
בכל מקרה, מחכה לשמוע מה הציפיות שלך מליברפול.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2016

היו לי אפס ציפיות עד שפגשתי את בני שהודיע לי – השנה זאת השנה!
לא ברור של מי, אבל של מישהו זה בטוח

בני תבורי 1 באוגוסט 2016

אני לא יודע את איזה בני פגשת אבל אם זה אני אז השנה זאת השנה כל שנה.

סימנטוב 1 באוגוסט 2016

הסופ'ש הייתי בליברפול, כל השנים דימיינתי את פייני ליין כרחוב תוסס. דיכאון של עיר.

אריק 1 באוגוסט 2016

ןהעיר השכנה? לא בדיוק מדריד…

איאן ראש 5 באוגוסט 2016

נו גרייזס אנחנו מחכים …

אריק 1 באוגוסט 2016

אני מרגיש שאתם ארבעה שבועות לפנינו (מבין בלוגרי ומגיבי דה באזר, כמובן) מבחינת ההכנות לעונה. מורגשת עבודה יסודית. נקווה שנהיה יותר קליניים (פוסטים של שלוש מילים של דורפן) בעונה עצמה.
מפתיע אותי שהקבוצה הסוציאליסטית טרם פתחה בהכנות. בפוגבה ננוחם.

גור אילני 1 באוגוסט 2016

כן, הצטרפנו לאימונים מוקדם, לא נמאס לכם לעשות ריפרש על האםפוגבהכברעברליונייטד.קום? קדימה, לעבודה!

אריק 1 באוגוסט 2016

פוגבה יקבל את המספר F5.

מאיר 1 באוגוסט 2016

אביאל ישמח לשחק 4-4-3?
נדמה לי שכל קבוצה בפרמיירליג היתה משלמת הון בשביל המערך הזה

גור אילני 1 באוגוסט 2016

מתקן, תודה.

אביאל 1 באוגוסט 2016

ניסיתי :)

martzianon 1 באוגוסט 2016

האייקונים – ללקק את האצבעות!

martzianon 1 באוגוסט 2016

(באמת!)

גור אילני 1 באוגוסט 2016

תודה! את האיור של קונטה לא אהבת? בו הכי השקעתי

משה 1 באוגוסט 2016

הטור טוב אבל הגרפיקה לפנתיאון.

גור אילני 1 באוגוסט 2016

במקום להשקיע בבלמים אנחנו משקיעים בעוד חלוצים ובגרפיקות

אמוץ כהן-פז 1 באוגוסט 2016

לא אופטימי במיוחד, האיור של קונטה…

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2016

זה שלך? מעולה

ק. 1 באוגוסט 2016

אחלה קונספט של פוסט, אבל הבעיה היא שכבר קיצצת לך 3 תגובות בטוחות עם הקונספט.
הרכש הכי טוב שלכם הוא בהחלט קונטה – גם אם לא יהיו תוצאות מיידיות השנה – אני חושב שזה מאמן שאי אפשר שלא יהיה לראות את האופי והזהות שייתן לקבוצה. הזאר הולך לחזור לעצמו אחרי הנפילה של שנה שעברה (הראה הרבה ניצוצות ביורו ואפילו עקף פעמיים את השוער השלישי של ריאל).
מבחינת התאמה הייתי אומר שהוא מתאים מאוד מבחינת הגישה והיתרון הטקטי על ליגה שפחות מצטיינת בטקטיקה (למרות שסגל המאמנים הנוכחי יכול לשנות את זה). הייתי אומר שצריך לצלוח את מחסום השפה והתרבות אבל מאמן איטלקי כבר לקח אליפות שנה שעברה.
יאללה שתתחיל האולימפיאדה

גור אילני 1 באוגוסט 2016

תודה, לפוסטים על צ׳לסי אין הרבה תגובות בכל מקרה… עושים כמיטב יכולתנו.

קונטה התכונן ולמד אנגלית לא רע בכלל, מסכים לגבי המחסום התרבותי, נראה שהוא יצטרך להתרגל לעיתונות של האי הבריטי. חוץ מזה יש ממנו איזו תחושה של תמימות שאני לא בטוח לאיזה כיוון היא תלך.

ק. 1 באוגוסט 2016

לפי ההתנהלות שלו מול ההתאחדות האיטלקית הוא עושה רושם כאחד שלא נותן שישחקו איתו יותר מדי.
כלומר, לויאלי למערכת כל עוד הוא שם אבל הוא לא מוכן להיות כלי משחק של אף אחד (ואז יכול להכנס בעצם הסעיף האחרון בפוסט…)

cookie-monster 1 באוגוסט 2016

מה תמימות? לי הוא נראה כמו שחקן שחקו
יכנס לפרימיר ליג כמו דג למים

אדם 1 באוגוסט 2016

אני חושב שלנתח למה הביאו את קונטה זה מוגזם. הוא היחידי מחמשת המאמנים הטובים בעולם שהיה פנוי

גור אילני 1 באוגוסט 2016

זה לא היה כל-כך ברור לפני כמה חודשים. היו שלושה מועמדים – סמפאולי, אלגרי וקונטה, מלבד עוד כאלה שהיו פחות פנויים אבל חבר זה לא קיר…

אדם 1 באוגוסט 2016

השמות שהזכרת הם לא באותו קנה מידה במוניטין העולמי ואחרי ששלושה מארבעת האחרים עברו לפרמייר ליג זו הייתה האופציה הרצינית ביותר (בהנחה שאת סימאונה היה יותר קשה להנחית)

גור אילני 1 באוגוסט 2016

לי זה לא היה כל-כך ברור כמו לך כנראה, נכון שבצ׳לסי אוהבים איטלקים, אבל אם לנתח את הדפוסים של רומן עד עכשיו אז יש שני פרופילים: מאמנים צעירים ומבטיחים, דרגת סיכון גבוהה יחסית (מוריניו ווילאש-בואש)
מאמנים מנוסים וידועי שם באירופה/בעולם, דרגת סיכון נמוכה יחסית (אנצ׳לוטי, מוריניו גירסה 2, בניטז, סקולארי, הידינק)
קונטה לא נופל לתוך אף אחת מהקטגוריות האלה לדעתי.

אלעד כץ 1 באוגוסט 2016

איפה אברם נופל?

דונטה פישטה קונטרה ונטה 1 באוגוסט 2016

קרוב לצלחת.

ארז 1 באוגוסט 2016

מועמד לצלחת

גור אילני 1 באוגוסט 2016

אברם במאמנים שבאו מפתח תקווה

עוד מתן אחד 1 באוגוסט 2016

אני חושב שקונטה הולך להיות הצלחה בצ'לסי אבל יש לי כמה הארות.
קונטה של יובנטוס לא היה מאמן גמיש, בנבחרת הוא היה גמיש יותר אבל גם לא באופן מובהק.
קונטה הוא מאמן עם קווים אדומים- זה אומר שמול ההנהלה הוא לא ישחק בחתול בעכבר ואם יהיו ליחשושים אז או שקונטה יעזוב או שהלוחשים יעזבו, הסיטואציה דומה גם מול השחקנים שלו- הוא דורש משמעת מלאה ואם קוסטה יעשה שטויות על המגרש הוא יקבל צעקות על הדשא, בחדר ההלבשה ובאימונים (חשוב לי להזכיר שקונטה יודע גם לבקש מהשחקנים שלו לעשות שטויות ואז כבר תיראו פרצוף זחוח) .
קונטה הוא מאמן שמאוד מעורב ואחד שרוצה לדעת הכל על השחקנים שלו, למשל את תוכנית האימונים של פירלו ביובה הוא בנה ביחד עם מאמני הכושר וברגע שראה ששחקנים לא עובדים מספיק על הבריאות והפיזיות שלהם הוא שלח אותם מהקבוצה.
מבין קונטה ואלגרי הייתי מעדיף שקונטה ישקם לי את הקבוצה ואלגרי יאמן אותה.

* כל זה מגיע מאוהד יובה שמאוד מחובר לקבוצה.
* הלוואי שארסנל לא תיהיה בטופ 4- זה יגביר את הסיכויים של וגנר לעזוב וסוף סוף אוכל לחזור להנות מארסנל.
* אני חושב שצ'לסי והקבוצות של מנצ'סטר חולקות סגלים דיי שוויוניים.

גור אילני 1 באוגוסט 2016

כולם חושבים שקונטה יהיה הצלחה… מתחיל להדאיג.

ניינר / ווריור 1 באוגוסט 2016

אני גם חושב שבחרו בקונטה כי מבין כל המאמנים הפנויים הוא היה הטוב מכולם. לדעתי ולצערי בחירה מצויינת של רומן. עוד שאלות הן אם הזארד ימצה סופסוף את הפוטנציאל שלו כשחקן וורלד קלאס (לדעתי הוא לא) ואיזה חלוץ תביאו במקום קוסטה המתועב

גור אילני 1 באוגוסט 2016

כנראה לוקאקו אם להאמין לדיווחים

אביאל 1 באוגוסט 2016

בתקווה קבאני.

גור אילני 1 באוגוסט 2016

איך זה יקרה כשזלאטן ביונייטד?

ניינר / ווריור 1 באוגוסט 2016

אני מת על זה שנפטרים משחקן בגרושים ואחכ מחזירים אותו בים כסף

גור אילני 1 באוגוסט 2016

הסיפור של הקיץ הזה כנראה…

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2016

פרגוסון יביא למוריניו את ה-100 מיליון שהוא חייב ליונייטד על פוגבה ומוריניו יביא לצ'לסי את ה-60 מיליון שהוא חייב על לוקאקו..

אנדר 2 באוגוסט 2016

איזה טור נהדר! ארגיע אותך ואומר שאני לא חושב שבאמת אפשר לנבא אם קונטה יהיה הצלחה, אבל מעניין – יהיה גם יהיה. והאיור שלו נפלא.

גור אילני 2 באוגוסט 2016

תודה!

D! בלייפציג המשעממת 2 באוגוסט 2016

מעולה, גור

הקונספט והאיורים.

אריאל – מתי אתה מכריז על פתיחת העונה?

רומן 2 באוגוסט 2016

ממש טור מעניין.
תהיה ליגה מטורפת השנה, צ'לסי תסיים שניה לארסנל.

ירוק 3 באוגוסט 2016

ארסנל זה ההימור שלך? אי אפשר לומר שאתה לא ייחודי, רומן :)

רומן 3 באוגוסט 2016

אני כל שנה מהמר על ארסנל, בסוף אני אפגע..

גור אילני 3 באוגוסט 2016

גם וונגר מהמר כל שנה על אותה שיטה, אולי בסוף שניכם תפגעו

Comments closed