מאבקי הפרמייר ליג: המדריך השלם

איזו עונה מחכה לנו! בלי ציניות, מאבק מרתק על הזכות להתברג בצמרת, להגיע לטופ 4, ולמאושרים ביותר - לזכות בצלחת האליפות. ולעזאזל הכסף. לעזאזל הכסף. תתנתקו מהאולימפיאדה, קדימה. מוריניו, פפ, וונגר, קלופ, פוצ׳, ראניירי, קונטה וקומאן מחכים לכם בפנים.

Klopp-Guardiola-Mourinho-Wenger-Conte

הערב הסבתי עם משפחתי לארוחת השבת. אחי הגדול חזר זה מכבר מערבות פילדלפיה, אחרי גלות של ארבע שנים בארה״ב, בדרך הוא עצר לשנתיים בערבות אחרות, אלה של נוקסוויל, עליה שמעתם בוודאי קצת בפוסטים של דובינסקי.

״מה קורה בדה באזר?״ הוא שאל אותי אחרי הקינוח, כשרבצנו על הספה הסגולה בסלון של אמי. ״אתם לא מתכוונים לכתוב משהו לקראת פתיחת העונה?״

״בטח מישהו כתב משהו,״ עניתי, ״וחוץ מזה, כולם תקועים ב-400 כפול 4 בריו,״ ואז נזכרתי בפוסט של גרייזס, אחי הוא אוהד ליברפול, עוד מהימים שבהם שנינו תמכנו בשני מועדונים משני צדדיו של הנהר החוצה את העיר. פתחתי את האתר, הייתי צריך לגלול לסוף העמוד, לחזור לפוסטים ישנים יותר, וכך להמשיך עד עמוד 3 כדי למצוא את המאמר החשוב. בזמן שאחי קרא את הפוסט הודעתי לו שאני לוקח על עצמי את המשימה הבזויה של להוציא את עם הסגולה מהבוץ הברזילאי. ״אני אכתוב משהו,״ הצהרתי כשהוא היה בפסקה על הרכש שקלופ החליט לא לעשות כשפסח על הזכות להביא את פוגבה והשאיר אותה למוריניו.

וכך החלטתי לחלל שבת ולשבת בשעת לילה מאוחרת, כשבתי צופה ב״קסם של הורים״ הרעשנית במחשב השני שבו יש מקלדת בעברית, ולסכם את ההכנות לעונה שבפתח.

איזו עונה מחכה לנו! בלי ציניות, מאבק מרתק על הזכות להתברג בצמרת, להגיע לטופ 4, ולמאושרים ביותר – לזכות בצלחת האליפות.

לעזאזל הכסף. כמה ממנו זורם בעורקי המכונה המשומנת שנקראת הליגה המרתקת בעולם. שיא העברות על פוגבה. 50 מיליון פאונד על ג׳ון סטונס. ו-25 פאקינג מיליון על יאניק בולאסי. יאניק פאקינג ״תביא, תביא ת׳כדור שאני יעביר שני שחקנים ואבעט מסובבת לשמיים״ בולאסי.

אבל מעבר לכל זה יש לנו התחזקות משמעותית בגזרת המנג׳רים. אנחנו חוזרים לעידן של 4-5 מאמני טופ עולמי שמובילים את קבוצות הצמרת, ואולי סוף סוף נראה גם התמודדות כשווים מול שווים מול אריות היבשת. זה לא יקרה תוך יום כנראה, אבל אם יתנו להם קצת זמן, וכרגע נראה (קשה לדעת כמובן, כרגע הכל נראה ורוד אלא אם כן אתם אוהדי האל סיטי) שלפחות רוב המנג׳רים בטופ יקבלו זמן, וגם יהיו תוצאות. חייבות להיות. או שתהיה פה התרסקות קולוסאלית.

אז למה אנחנו מחכים? בואו נראה עם מי יש לנו עסק!

מוריניו יונייטד

אני לא צריך לספר לכם מה היה הרכש, וגם לא צריך להזכיר לכם מי קיבל את המפתחות וכמה הוא היה צריך לזחול על השטיח של אד וודוורד בשביל זה. מה שחשוב כרגע זה שמוריניו עשה את העבודה שלו עד עכשיו כמו שהוא יודע ואפילו יותר טוב מזה. הוא הפך במחי כמה רכישות צנועות סגל מתפורר שמסתמך על כשרונות צעירים והברקות של חואן מאטה ומרואן פלאיני כשיש לשיער שלו יום טוב, לקבוצה מפחידה. דה חאה הוא שוער וורלד קלאס. אריק ביילי נראה כמו הפתרון הנכון במרכז ההגנה, וייתן לבלינד את האפשרות לשחק בכדור ולעשות את הטעויות המוכרות שלו עם פחות משמעויות הרות אסון. לוק שואו חוזר ונראה חזק ובנוי לתלפיות מתמיד. בצד שמאל של ההגנה אני מאמין שדרמיאן יקבל פחות דקות ויתחלק עם אלה שנשארו שם עוד מתקופת הסר. הקישור נראה בריא עם פוגבאק, שניידרלין וקאריק. וההתקפה תתקתק עם מארשיאל, ראשפורד והזלאטן.

בצד הפחות חיובי, מוריניו כבר גרם לכעס בערבות בוואריה עם ההשפלה של הגיבור הגרמני ורועה החזירים שוויני, ועם היהירות האופיינית. מעבר לזה הוא נראה חדור אמונה וכבר הודיע למנהליו שייקח על עצמו עוד עבודה ויפעל להבאת האליפות למנצ׳סטר כבר בעונה הזו. זה יכול להתרסק, אבל כדי שזה יתרסק זה צריך לבוא בצורה של בעיות עם הכוכבים, עם הקהל, עם ההנהלה, עם מנהלת הליגה, ודרושות גם כמה תוצאות עלובות. כדור שלג כזה אחרי העונה הקודמת, הוא לא בלתי אפשרי, אבל אני מעריך שמוריניו למד את הלקח ולפחות ישתדל לא לריב עם הצוות הרפואי כבר במשחק הראשון.

גלדיולה FC

אבא של זוגתי בן ה-90 ואוהד בארסה מכנה את פפ בשם גלדיולה, ואני אדבוק בכינוי לצורך הסקירה הזאת. גם הוא לא זקוק למילות היכרות, כולם יודעים למה הוא בא ואיזו פילוסופיה הוא הולך להביא איתו. אמנם החתים מעט שחקנים ששייכים ישירות לאסכולה, אבל הביא איתו במזוודות מגרמניה את כל המורשת של הכדורגל הקטאלוני מאז יוהאן קרויף.

הרכש היה פחות מפורסם משל מוריניו, אבל לא פחות יקר. לירוי סאנה ב-50, נוליטו בעוד מה זה היה, 43? וכמובן יקיר התקווה לבלם בריטי ברמה גבוהה פוסט טרי – ג׳ון סטונס. אני חושב שסטונס אמור להתפתח תחת פפ לג׳ראר פיקה חדש – בלם גבוה שמשחק עם הכדור ברגל, מהיר ועם יכולת לרוץ אחורה ולסגור כשנוצר חור ברשת הטיקי טאקה, או איך שלא תרצו לקרוא לזה. אוטמנדי אמור לעבור חינוך מחדש, כדי להתחיל להחזיר את ההשקעה העצומה בו לפני שנה. הקישור המרכזי כרגע ימשיך להסתמך על טורה ופרננדו-דיניו. וכמעט שכחתי את גונדואן! לא סתם פפ עבר בדרך בגרמניה… סאנה אמור להיות מה שנאסרי כבר לעולם לא יהיה, ויחד עם דה ברויינה ודויד סילבה הם יהיו הקישור ההתקפי הטוב בליגה. נוליטו אמור לתת תשובה לרגעים הבודדים והנדירים שבהם קון אגוארו לא כשיר.

בעמדת השוער, נראה שפפ לא משוכנע שג׳ו הארט ייקח אותו עד למקום המיוחל שאליו הוא רוצה להגיע, ובקרוב יתברר אם זה יגרור החלטות כואבות וקשות. עם כל הכבוד ליכולת של הארט לעצור כדורים בלתי אפשריים, ויש יכולת כזו ללא ספק, אני שייך לאלה הטוענים שהוא עדיין חולייה חלשה בסיטי.

כדי להצליח באמת, פפ יצטרך לחבר הכל, אולי מהר, אולי לאט, אבל יש לו בעקרון את הכלים וגם את התקציב, ושקט יחסי מההנהלה שמתנהלת לרוב במקצועיות גמורה, חוץ מעוגת היומולדת ששכחו להזמין ליאיא בנסיעה ההיא למפרץ.

כדי שזה ייכשל – סיטי צריכה להישאר מחוץ לתמונת הטופ 4, להיגרר למאבקים מעוררי תסכול בסטוק, לפציעות של הכוכבים השבריריים, להמשך שקיעה מהירה מדי של יאיא טורה, ולעוד עונה מאכזבת של סטונס. אבל גם אם כל אלה יקרו, אני מעריך שבעונה הבאה אחרי עוד 150 מיליון פלוס ברכש כבר יהיה סיפור אחר.

מועדון ספורט וונגר

אין לי הרבה כח לכתוב על ארסנל! די נמאס להגיד כמה הם לוזרים, כשבסופו של דבר הם כן משחקים טוב, עם כמה משחקים מרתקים, שניים מהם סוערים מול צ׳לסי ו/או מוריניו, ובסוף לוקחים מקום בצ׳מפיונס. אולי העונה הזאת זה יהיה אחרת.

אחרי שרכש את גרניט צ׳אקה הטוב אבל הלא מעורר השראה, כנראה שוונגר רוכש את מוסטפי. לא יודע אם זה מספיק, יש שמועות על עוד רכש, אולי אפילו משהו גדול. בשער, פטר צ׳ך ימשיך להיות מצויין ולהקרין יותר בטחון מקודמיו למרות טעויות מביכות מדי פעם. ההגנה כרגע עדיין בינונית, אבל תשתפר עם עסקת מוסטפי. הקישור המרכזי יסתמך על קוקלין, ראמזי וצ׳אקה ויתמוך בקשרים ההתקפיים המצויינים אוזיל וסאנצ׳ס. מאוקסלייד-צ׳מברליין כבר די התייאשתי והאמת גם מווילשיר ו-וולקוט. לא בטוח אם הם כל אלה קשרים או חלוצים אבל גם לא בטוח שאני רוצה לדעת בשלב הזה. בחוד יש לנו את כוכב היורו ז׳ירו, שימשיך לעצבן את האוהדים ולכבוש שערים בדיוק כשנדמה שנשבר ממנו סופית.

כדי שהכל יתחבר לא צריך הרבה – רק שארסנל תתחיל לקחת נקודות בכל שלבי העונה, ולא רק בהתחלה או בסוף או בחג המולד. הקישור צריך לעמוד איתן מול אריות הליגה, וההתקפה להמשיך להיות קריאייטיבית בראשות רב-השף מסוט.

הכשלון יבוא כפי הנראה, אם יבוא, דרך אובדן נקודות בטוחות, התפרקות מול צ׳לסי בבית וליברפול בחוץ, בינוניות באירופה, פציעות מחרידות והסתמכות יתר על שחקנים שלא מסוגלים לקחת את וונגר באמת רחוק, כמו בעונות האלה שהיו לו הנרי, ויירה ופירס. כן, אני יודע, מה פירס היה קשור פה. ובכל זאת.

קלוב פוצ׳טינו

לא קיץ מרתק מדי מבחינת העברות בצפון לונדון, אבל גם ללא הצהרות פוצ׳ מקווה להצעיד את הקבוצה המגובשת שלו לצמרת. יאנסן וואנאיאמה יתנו עוד ממה שכבר יש, ויצטרפו להתלהבות הכללית ולמשחק הלחץ הבלתי פוסק. יהיה מעניין לראות אם דלה עלי ימשיך להתפתח, ואם הארי קיין ייצא מהדכאון שתפס אותו בדיוק ביורו האחרון. מאחריהם ימשיך לעמוד הוגו לוריס – אחד מהשוערים הכי אנדררייטד בעולם. סביבם יש מערך לוחם של שחקנים טובים פלוס: אריקסן, מגני ליגה מצויינים – ווקר ורוז, שאמנם לא כבשו את אירופה אבל גם לא ביישו את אנגליה ביורו. טוב, אולי רוז כן.

כדי להצליח, החניכים של הארגנטיני יצטרכו לעשות עוד יותר טוב את מה שעשו בעונה שעברה: לחטוף כדורים ליד השער, להעמיד את הארי קיין במצב לא משהו אבל שהוא כן יבקיע ממנו, להניע כדור, ולעשות פאולים פראיים כדי לעצור את ההתקפות של היריבה במקרה שאיבדו את הכדור והוא מאיים להתקרב לחלק המגרש שלהם.

זה יתפרק אם המועדונים הגדולים ימשיכו לקחת את רוב הנקודות במשחקים הישירים מול טוטנהאם, ובכלל אם יצברו נקודות בקצב סביר יותר מהעונה שעברה. אם הכרטיסים הצהובים והאדומים יצטברו להרחקות משמעותיות, אם השחקנים יגיעו עייפים אחרי עונה מפרכת ויורו שחלק מהם זה עתה חזרו ממנו, ואם טוטנהאם תיכנע לכח הגרוויטציה ותחזור להיות טוטנהאם.

בורוסיה קלופ

גרייזס כבר תיאר בפירוט כל פרט בהכנות ובמה שעבר במהלך הקיץ בראש של דניאל סטארידג׳, אז אני רק אוסיף שיש ליורגן כרגע כמה משימות עיקריות: להיפטר מבנטקה ובאלוטלי המעיקים, לשלב את הרכש בראשותם של מאנה, ווינאלדום וגרוג׳יץ׳ במערך הבלתי מתפשר שלו, ולהתחיל את העונה עם 7-9 נקודות מחמשת המשחקים הראשונים והקשים כדי לא להיקלע למשבר בטרם העונה החלה. בעמדת השוער שוב נראה את מיניולה פותח בין הקורות את העונה ונחכה לראות מה יקרה כשהשבר ביד של קאריוס יתאחה.

מה שעלול לקרות הוא שוב פציעות טורדניות, כשלון של הרכש להשתלב בשיטה, חוסר יכולת להיות דומיננטיים וגם להגיע למצבים מול השער, והכי חשוב – בעיות בכיבוש שערים מכל המצבים שהגגנפרס ייצור.

שחקן שמאד התרשמתי ממנו בסיום העונה שעברה ואני מסתקרן לראות איך יתפתח הוא אוג׳ו – הצרות שעשה לצ׳לסי בכמה דקות ששיחק מולנו הזכירו אמנם צרות שנגרמו באותה עונה עלובה מאינספור קשרים התקפיים אחרים, אבל החוצפה והכשרון בלטו.

ראניירי סיטי

איזה יופי – זכינו להוסיף עוד מועדון לרשימה של אלה שמגיע להם איזכור, התייחסות וכבוד. ואני מוכרח לומר שזה לא רק בגלל העונה המופלאה שעברה, אלא גם בגלל מה שצופן העתיד. לא מצפים כרגע לשום דבר מיוחד, לא אליפות ולא שום דבר מטופש מכדי לכתוב אותו, אבל ייאמר לזכות השועלים שבכל עמדה שבה ניזוקו או זיהו חולשה הם התחדשו והתחזקו. אחמד מוסה כבר הראה לברצלונה מה זה לעשות סייסטה בהגנה, המהירות שלו פשוט מיסמרה את כל השחקנים למקום בזמן שהם ניסו להבין מה קורה. יחד עם ורדי זה יכול להיות פשוט קטלני. נמפליס מנדי אולי לא יהיה קאנטה הבא, אבל אולי כן, וחוץ מזה גם אם ירוץ עשירית ממה שנ׳גולו רץ, זה עדיין יהיה יותר מהקילומטראז׳ שקשר ממוצע עושה. בשער קספר שמייכל יוביל את הקבוצה למחוזות אירופה כמו שאבא שלו עשה ביונייטד. ההגנה תמשיך להיות חזקה אלא אם כן רוברט הות׳ יחליט פתאום להזדקן ומורגן יהיה קצת פחות מהבלם האדיר והמנהיג שנהיה. הצוות התומך עם דרינקווטר, פוקס, סימפסון, קינג ואוז׳ואה יעשה צרות לכל קבוצה בכל מגרש, וינסה להעביר כדור כמה שיותר מהר וכמה שיותר ארוך לחלוצים.

כדי שזה יתפרק צריך, לא הרבה האמת, שריאד מהרז המופלא יחליט בסוף לעזוב, שהופעה בזיונית בצ׳מפיונס תגרום לסטירת לחי או סתם תשחק את הסגל, שיתברר שמיטב השחקנים היו על סמי מרץ, או שאנחנו היינו עונה שלמה על סמי הזייה, שראניירי יחזור להיות לוזר, שהעניינים לא יתקתקו ולסטר תחזור למקומה ה…טבעי?

דינאמו קונטה

מה שיפה זה שמתחילים את העונה עם מעט ציפיות. אני חושב שכשקונטה קיבל את ההצעה לעבוד בצ׳לסי, ואחר-כך גם הסכים, הוא חשב שיש לו פה הזדמנות לקחת מועדון על שקצת סרח, לקחת מנהיגות, לתקן כמה בעיות, להביא קצת מוסר עבודה וטקטיקה ולהחזיר עטרה ליושנה, אם יושנה היא נערה מדור ה-z שנולדה ב-2005.

קונטה החליט שהעניין עם רכש של כל מיני שחקני סוג ג׳ שאפשר להשיט אותם ולראות מי צף, דוגמת פאפי דג׳ילאבוג׳י, הקטור ומיאזגה זה לא הסגנון שלו. גם את אלף המושאלים הוא לא בדיוק לקח בחזרה בידיים מושטות. מה שכן קרה זה רכש איכותי ומדוייק – קאנטה שפשוט חייב לייצב את הקישור שנדרס פעם אחר פעם כאילו לא היה קיים בעונה שעברה, ומיצ׳י בטשואיי, שהוא סוג של הימור אבל יכול להיות אלטרנטיבה יפה לקוסטה והפלאברות שלו.

בשער יש לצ׳לסי שני שוערים טובים שמגיעים עם רמת בטחון בינונית, אבל ההגנה… מזעזעת כרגע. טרי וקאהיל הם נהדרים בתור צמד בלמים של משחק ותיקי אנגליה מול ותיקי ברזיל 1970. איבנוביץ׳ ימשיך כנראה להיות מסובסב על-ידי כל קשר התקפי עם מינימום כשרון ומהירות שיוצב מולו, ואזפיליקווטה בכל המצב הזה גם לא יוצא יותר מדי מוצלח, בין היתר כשהוא כבר לא יודע אם הוא מגן שמאלי או ימני.

כדי להצליח, קונטה יצטרך להצליח לרכוש בלם, וזה פאקינג לא פשוט כרגע, ושזומה יחזור מהפציעה ועדיין יהיה מהיר וחזק כמו קודם. אלטרנטיבה לרכישת מגן נוסף היא שימוש בצעירים, אולה איינה לדוגמה. המעמד של רובן לופטוס צ׳יק כרגע גם בספק עם הכשלון שלו להיות חלוץ שני ובמקביל הנסיגה המסתמנת מה-4-2-4 המדובר שאמור היה להמם את הליגה אבל כפי הנראה לא יראה ממש אור יום. הטקטיקה צריכה לעבוד, והאחדות הקבוצתית והאווירה הטובה מהטרום עונה לשרוד.

ומה צריך לקרות כדי שזה ייכשל? שהשינויים הטקטיים לא ייקלטו או שלא יתאימו לפרמייר ליג, שקורטואה לא ישלוט ברחבה וינסוך חוסר-בטחון על ההגנה, שמצידה תתפורר מול קון אגוארו או כל התקפה נורמלית אחרת. שמאטיץ׳ ימשיך להיראות כמו זחל שרוצה רק להפוך לגולם, שפאברגאס לא יתפקד או יימכר ליובה, שקאנטה יתברר ככוכב שביט של עונה אחת. שדייגו קוסטה ימשיך להיות השחקן השנוא בליגה, להיפצע ולספוג השעיות, ושמיצ׳י לא ימצא את הרשת.

אברטון

הסיבה העיקרית שהטופיס נמצאים ברשימה היא שהם קבוצה קצת יותר מנחמדה בפוטנציאל, ושאולי אולי רונאלד קומאן ייקח אותם הפעם מעבר למחסום הבלתי מושג של מקום 6. וכדי להזכיר שוב את יאניק בולאסי! mad mad world.

חידון מספר 513. היסטוריה בתמונות
כבוד גדול

33 Comments

אמיתי 13 באוגוסט 2016

תודה על הסקירה..כל עונה נדמה שיותר קשה להמר
על מי תסיים איפה. קשה לי לראות את יונייטד הולכים
עד הסוף והשיטי עמוסה בקשרים ציפיות ובטח גם ביותר
מדי מסירות. מרגיש כמו העונה של קריסטל פאלאס

זהבי ברח לסין 13 באוגוסט 2016

רק הערה קטנה- נוליטו הגיע בכסף קטן במונחים של היום 13.5 מיליון פאונד.
הייתי מצרף לרשימה את ווסטהאם, לדעתי בעונה טובה הם מסיימים 4-6

גור אילני 13 באוגוסט 2016

תודה על התיקון לגבי נוליטו.
לא הכנסתי את ווסט האם כי כרגע להערכתי הם מיצו את הפוטנציאל ולא ימשיכו להשתפר מעבר למה שהראו בעונה שעברה שהיה המון אבל לא מספיק בשביל הרשימה הזאת.

איתן 13 באוגוסט 2016

ווסטהאם רק התחזקו בקיץ הזה,יש להם מאמן חכם,טקטי שיודע להלהיב ולהתחבר לשחקנים שלו,בחלון הם הביאו את אנדרה איו מסוואנסי שהוא אלוף אפריקה ונבחר כבין 3 הטובים ביותר משחקני אפריקה שנה שעברה, כמו כן את ג'ונתן קאלרי,חלוץ בן 22 ארגנטינאי מבטיח,שני שחקנים בחינם, קשר אחורי ממנשנגלדבך,ופגולי הקיצוני האלגי'ראי מולנסיה…צריכה להיות קבוצה מלהיבה

גור אילני 13 באוגוסט 2016

סבבה, תהמר עליהם לטופ 4, בבקשה

איתן 13 באוגוסט 2016

לא בטוח לגבי טופ4 כמובן,אמנם שהם יכולים להפתיע…כאמור גם על לסטר סיטי סוכנויות ההימורים לא הימרו על טופ 4 בתחילת עונה שעברה…ומאז הכל היסטוריה

ישראל 13 באוגוסט 2016

כל הזמן אומרים כולם שלסטר היא אנומליה שאי אפשר ללמוד ממנה כלום.

ואז כולם כולל כולם מביאים אותם כדוגמה להשוואה שרוצים לעשות.

אופיר 13 באוגוסט 2016

גור, לא שהייתי שם את הכסף על ארסנל, אבל אחת היציאות המוצלחות של ונגר הוא הקשר האחורי המצרי המצוין מוחמד "אינשאללה" אלנני, שלא מחטיא פס גם תחת איומים על חייו. איתו ועם צ'אקה בדאבל פיבוט, ההתקפה תמשיך לג'עג'ע (אלא אם תגיע החתמה מפתיעה), אבל לפחות במרכז השדה יהיה סדר ומבנה (וקוקלן על הספסל, אני מקווה).

גור אילני 13 באוגוסט 2016

טוב, נמשיך לעקוב בעניין אחרי הקישור. ללא רוזיצקי וארטטה בטח יעבוד קצת אחרת.

אריק 13 באוגוסט 2016

יהיה מעניין מדי. צופה בעיות בזוגיות של חובבי הז'אנר

Matipool 13 באוגוסט 2016

+1 על הטור . באת בזמן .
אישית , אני במצב של מאניה דפרסיה לגבי ליברפול . רגע חושב שיהיה טוב ורגע אחר שיהיה הרבה פחות טוב .
כל העולם ואחותו רואה שאנחנו חייבים מגן שמאלי ולא רק שלא מביאים בינתיים , מוכרים ומשאילים שני שחקנים שיכולים למלא שם חורים .

Matipool 13 באוגוסט 2016

מקריאה פה ושם באתרים באנגליה , אני רואה שכולם מהמרים על אלופה ממנצ׳סטר עם עדיפות ליונייטד .
לצערי , כנראה שהם צודקים .

גור אילני 13 באוגוסט 2016

לפני העונה שעברה כמעט כולם הימרו על צ'לסי

ניינר / ווריור 13 באוגוסט 2016

הזלזול הזה בווסטהאם יחזור לנשוך אותך בתחת :)
יש לי ציפיות גבוהות מהתרנגולים העונה. בטח זה יסתיים כמו בכל שנה במפח נפש אבל מקווה שנהנה מהדרך לפחות

גור אילני 13 באוגוסט 2016

ממש ממש לא מזלזל, הייתי יכול לכלול אותם אבל אז גם סאותהמפטון היתה צריכה להכנס ולא היה לי כח… אחת בלילה וקראו לי למיטה

בכל מקרה, לא מדובר פה בהימור, רק סקירה ואם מישהו חושב שווסט האם ראויה אני אשמח שתוסיפו בתגובה

ניינר / ווריור 13 באוגוסט 2016

יש להם סגל טוב, מאמן תותח , אצטדיון חדש והרבה קהל. לא יודע איך יתמודדו בשתי מסגרות רציניות אבל פוטנציאל יש והרבה.
מעבר למאבק בצמרת יהיה גם מאבק מטורף נגד הירידה. בקיצור יהיה שמח

גור אילני 13 באוגוסט 2016

אני חושב שהושפעתי מניתוח שהראה שווסטהאם נהנו מיותר מדי מזל וזה לא אמור לחזור.

לגבי הירידה, יש טענות שיורדת אחת כבר נקבעה, האל טייגרס.

גור אילני 13 באוגוסט 2016

או שאולי לא…

אלי 13 באוגוסט 2016

"נוליטו אמור לתת תשובה לרגעים הבודדים והנדירים שבהם קון אגוארו לא כשיר."
הרגעים האלה ממש לא בודדים ונדירים.
יש לו הרבה בעיות שרירים וכמעט כל עונה גם פציעה בברך.

גור אילני 13 באוגוסט 2016

זו היתה בדיחה…

חצי גולדסטאר 13 באוגוסט 2016

גור — תודה על הסיכום ועל הסיקור השוטף! תענוג לקרוא את הבלוג שלך.

משהו שאולי יעניין את הקוראים: הקבוצה שלי במיקרוסופט, Bing Predicts, מפרסמת ב-בינג תחזיות לאירועים שונים לפי מודלים סטטיסטיים ו״חוכמת המונים״, וביניהם הפרמייר ליג. בשנתיים האחרונות התחזיות שלנו היו מדויקות יותר מיחסי ההימורים (כדורגל הוא ספורט קשה לחיזוי – 50-55% דיוק נחשב טוב). הן תתעדכנה כל שבוע, ובשבוע הבא נעלה גם תחזיות לסריה אה, לה ליגה, ליג 1 ובונדסליגה.

אפשר למצוא את התחזיות כאן: http://www.bing.com/search?q=epl+predictions&setmkt=en-us. אשמח לשמוע תגובות!

אמיתי 13 באוגוסט 2016

הסתכלתי בקטנה.. נראה מעניין. מה המטרה? איך אתם מחשבים? ויש לכם תחזית
לכל העונה או רק פר משחק? תודה

חצי גולדסטאר 13 באוגוסט 2016

הי אמיתי – תודה על התגובה. הסברים נוספים על המודלים ועל הרעיון אפשר למצוא כאן: http://blogs.bing.com/search-quality-insights/2015/03/15/leveraging-search-algorithms-for-bing-predicts?FORM=MA133A&OCID=MA133A&wt.mc_id=MA133A.
אנחנו משתמשים בטכנולוגיה שפיתחנו כדי לשפר תחזיות עסקיות של חברות, וחיזוי ספורט הוא דרך טובה מבחינתנו להתאמן ולצבור street cred וגם לתת למשתמשי בינג חוויה קצת שונה.

לחלק מהאירועים אנחנו מפרסמים תחזיות לכל העונה / פלייאוף (למשל תחזיות פלייאוף לפוטבול וכמובן March Madness). בכדורגל התחלנו לחזות עונה שלמה רק השנה, בינתיים רק לשימוש פנימי, ייתכן שנפרסם בהמשך העונה. אבל הנה תחזית אישית שלי: ארסנל תסיים במקומות 2-4 :-)

גור אילני 13 באוגוסט 2016

נשמע מעניין, אתה עובד במיקרוסופט? אם לא, מה הקשר הספציפי לבינג?

חצי גולדסטאר 13 באוגוסט 2016

כן, אני עובד במיקרוסופט. בדיוק שלחתי אימייל לדה-באזר עם פרטים נוספים ואשמח להרחיב באימייל.

לפי המודל שלנו אתם מנצחים את וסטהאם… בהצלחה בשני!

גור אילני 13 באוגוסט 2016

אם ככה אני כבר בעד המודל שלכם! בהצלחה לנו ולבינג פרדיקשנס, מוזמן ליצור קשר בפייסבוק או בדרך אחרת אם יש לך רעיונות מעניינים לגבי איך להעביר את הזמן עד יום שני ובכלל.

אמיתי 13 באוגוסט 2016

אחלה קישור. כתוב גם זורם. נראה לי יש הבדל משמעותי בין אירוע בודד
לעונה שלמה. גם בריאליטי וגם בספורט. אצטרך לעקוב ולחשוב על זה
עוד כדי לגבש דעה עד הסוף.. קצת מזכיר לי את וויז בשימוש בכמה פקטורים
כדי לחשב דברים. שוב תודה. אהבתי

משה 13 באוגוסט 2016

פארסת הפרישה של טרי עוד תחזור לנשוך אתכם בתחת, אחד מרגעי הביזארו של השנים האחרונות.

גור אילני 13 באוגוסט 2016

מה שנושך אותנו בתחת זה החוק המטופש לא להאריך חוזים ליותר משנה אחרי גיל 30. שזה גיל צעיר במקרים מסויימים, במיוחד אם אתה לא ברזילאי… יוצר כל כך הרבה מתח כל פעם. תראו את למפארד בארהב, לדעתי עדיין יכל לתרום בצ'לסי בגיל 38.

ד"ר רזי הופמן 13 באוגוסט 2016

אני אתייחס רק ליונייטד אחרי שקראתי את התגובות.

ממגן הקהילה ראיתי כמה דברים נפלאים שמראים שמשהו השתנה השנה ביונייטד לטובה.
מילא הניצחון, אבל ההגנה נראתה מצויין, למרות הפריזורה המפגרת של פלאיני. הוא יעשה עוד כמה שטויות והמיוחס ישים אותו בצד….
הגיל עושה את שלו והפרוספקטים הצעירים משתפרים. המהלך של לינגארד היה מלכת מחשבת.
התקפה? זלעעעעעטן ואמרתם הכל. כשהוא בשיאו הוא החלוץ הטוב בעולם. במשחק הזה דיי הצליחו לעצור אותו אבל יש לו לפעמים כזה טאץ גאוני ש…כן..מה לעשות…מזכיר קצת את המלך האחד והיחיד. עכשיו, אם פוגבה ייקלט טוב וישחק כמו ביובה אפשר לסגור את הליגה.
מילים אחרונות על דה חאה. שוער טוב אבל ליונייטד היו בעבר טובים ממנו. לא???

האח 13 באוגוסט 2016

תודה אחי!

אביעד 14 באוגוסט 2016

יהיה סופר מעניין לראות את סיטי השנה (בעיקרון. המשחקים עצמם יהיו משעממים תחת). לקח לגוארדיולה משחק אחד (!) להפוך את סיטי לקבוצת פסים למוות ולהראות לכולם שהוא יודע הכי טוב. קולארוב הוא פתאום בלם וקבאז'רו לפני הארט בגלל משחק הרגל(?). הקיבעון על משחק המסירות גורם למרדף אחרי טר שטגן. לגרמני אולי יש עתיד מבטיח אבל בהווה הוא עדיין עושה המון שטויות. כמובן שלשיטת גוארדיולה זה פחות חשוב. כל שחקן במערך חייב קודם כל לדעת להניע כדור ולפתח התקפות. לעשות את התפקיד האמיתי שלו זה פחות חשוב. מה זה משנה אם השוער עושה שטויות או הבלם עושה חורים? העיקר שהם מצטיינים בהנעת כדור! :)

אמיתי 14 באוגוסט 2016

אני גם לא מת על שיטת פפ. כולל על כל ההצרחות של שחקנים וההתחכמויות הטאקטיות אבל כשמחזיקים בכדור 110% מהזמן אין חורים בהגנה..

Comments closed