בצל של זלאטן: הנצחון על ווטפורד

נצחון שכולו 4-4-2. כל המשחק ניטרלנו את הניטרולים של ווטפורד, הכח שלהם נתקל בזריזות שלנו והאיטיות שלנו נתקלה בחוסר היכולת שלהם לתקוף באופן יצירתי. למרות זאת, בסופו של דבר שער היתרון היה הכל חוץ ממקרי. כח וחריצות של הבריונים של מצארי, עם עוד טיל שקורטואה לא מצליח לעצור.

ואז קונטה לא נלחץ, שוב, וחיכה עם החילופים ככה שהשחקנים שפתחו ימשיכו להתמזמז עם הכדור ובלעדיו עוד כמה דקות.

 

ואז גם אני, שלא נלחצתי, קראתי לבתי בת ה-8 לעשות לנו קצת מזל.

פדרו, אוסקר ומאטיץ׳ הוחלפו בסופו של דבר. זה לא שהם היו חושך, זה פשוט שהם לא מספיק decisive כדי לקחת את צ׳לסי איפשהו קרוב לשער.

במקומם נכנסו מוזס, באטסמן ופאברגאס שהם הכל חוץ מאוננות. מוזס פרץ, באטשואיי כבש שער בכורה בתור פואוצ׳ר… כמה זמן לא היה לנו פואוצ׳ר טוב… תסתכלו על הריל שלו מהעונה שעברה במרסיי ותבינו, וקוסטה שוב הבקיע, ה-2 שלו אחרי שהיה אמור לדעת רבים להיות כבר בחוץ עם צהוב שני.

אבל מי אני שאלין? 6 נקודות מתוך 6, ה-thrill הוא מושלם, יש אליפות ויאללה בית״ר!

 

וזה נכתב לפני:

אז בינתיים קיבלנו שתי ליגות:

אחת מין ליגה אמריקאית, שבה פוגבה, קון, זלאטן, דה-בריינה, סטונס ודה-חאה עולים עם תסרוקות של כוכבים, משתעשעים, מדי פעם יוצאים לפרסומת, בשלב מסוים מגיע שער אקראי, ואחריו עוד אחד. בסוף נצחון משכנע לסיטי/יונייטד, הקהל לא ממש משתולל אבל הדמיון בין מה שכתוב בתוכנייה לבין מה שקורה בפועל הוא גבוה, ואין מה להתלונן.

והליגה השניה היא זו שיש בה סתם כל מיני מאבקים, פציעות, תוצאות לא צפויות, מהפכים ומלחמה עד הרגע האחרון ממש. אנחנו כרגע שם, לגמרי. חלקנו היינו רוצים כנראה להיות בליגה הראשונה, אבל זה לא יצא.

אבל אנחנו ממש לא מסכנים. העונה הקרובה עושה הרבה יותר חשק מהקודמת, ש-9 מתוך 10 פרשנים חזו לנו לקחת בה את הליגה בהליכה. בנוסף, כמובן שבעיות יכולות לצוץ גם במכונה שפפ בונה וגם בקרוז למלדיביים שמוריניו קנה אליו כרטיסים.

כשמוריניו השתלט על הליגה עם צ׳לסי בפעם הקודמת, זה היה אחרי שרכש 3 שחקנים: מאטיץ׳ בינואר, וקוסטה ופברגאס ביולי 2014. זה הספיק כדי לזכות באליפות בפועל קצת אחרי ינואר.

הפעם המיוחד מנסה לעשות את זה באופן מרשים לא פחות: ללא צורך בעונת נסיון שבה הוא בודק את המצב, ועם רכישות עוצמתיות שמעמידות את כל מה שהיה ב-3 העונות האחרונות ביונייטד באור אחר.

אני מוכרח לומר שזה מעורר כל מיני רגשות. קנאה, שנאה, הערצה – כשמוריניו היה מועמד ליונייטד ממש הייתי בעדו ורציתי שיקבל את הג׳וב ויצליח בו לפחות במידה שתספק אותו, עם הזמן זה נהפך לאט לאט למין הבנה שהוא שם לנו גז והשאיר אותנו מאחור בכל מיני מובנים. יש את הציפיה המסויימת לקריסה שלו, וגם יש איזה רגש ישן שרוצה לראות אותו מצליח. אני מאמין שאחרי המפגש הבא מולו ראש בראש זה יתגבש, ובטח לכיוון התיעוב.

אבל אחרי הכל, אנחנו מסתכלים רחוק מדי. יש לנו היום את ווטפורד, ואת מצארי שמנסה לבנות בה את נאפולי של פרוורי לונדון. האם ה-3-5-2 שלו יתאים לליגה שלנו? נדמה שיש לו את צמד החלוצים המושלם לכך, קישור סביר, וביום טוב גם הגנה שיכולה למנוע חורים גדולים מדי במערך. אבל בסופו של דבר כשאנחנו מדברים על הצרעות זה יוכרע על דברים קטנים כמו גודש במרכז השדה, שערים מכריעים, ניצול מצבים, מתפרצות מוצלחות או מבוזבזות והזנה של כדורים לדיני את איגהאלו.

בצד שלנו קרה מה שרבים קצת קיוו שלא יקרה אחרי העונה שעברה – יש לנו בעצם את אותו הרכב כבר 3 שנים. הצעירים נשארו מחוץ לסגל, בהשאלות, או בירכתי הספסל, אחרי הגופות המתקררות של פברגאס השה שהועלה כקרבן, פדרו ובטשואיי.

בכל זאת, משהו ברוח כל-כך שונה, כך שניתן לראות סוף סוף מעבר לאותו הרכב אינדיווידואלים שהתעסקנו בו כל-כך הרבה. השלם אמור להיות הרבה יותר מסך חלקיו, וקונטה משתדל מאד להוכיח את זה כבר על ההתחלה.

וחוץ מזה – אנחנו פה בשביל הליגה האנגלית, לא בשביל ה-WWF.

לא?

diego-costa-girlfriend

 

גיבור טריוויאלי
אחד על אחד עם טלב"י - פותחים עונה

31 Comments

אמיתי 20 באוגוסט 2016

נראה רגוע קוסטה. זאת הרופאה החדשה שלכם?

גור אילני 20 באוגוסט 2016

קוסטה משתדל.

NoOne 20 באוגוסט 2016

לאיפה היא רוצה להגיע עם הלשון הזאת?

אריק 20 באוגוסט 2016

די תפסיק לילל. לא אמין בכלל.

גור אילני 20 באוגוסט 2016

הכי חשוב שאתה מרוצה

אריק 20 באוגוסט 2016

האמת שבדיוק בדקתי תוצאות וכן, די מרוצה.

גור אילני 20 באוגוסט 2016

גם אני

אריק 20 באוגוסט 2016

אתה רואה, בכיין!

אדם 20 באוגוסט 2016

מוריניו אולי יכול לעזוב אותך אבל הוא משאיר שאריות שלא ייעלמו

גור אילני 20 באוגוסט 2016

אפשר להוציא את מוריניו מהשכונה אבל אי אפשר להוציא את השכונה ממוריניו

באבא ימים 20 באוגוסט 2016

כן, כן,

העונה מתקדמת בדיוק בהתאם לתחזיות.

אמיתי 20 באוגוסט 2016

שו האדה פאוצ׳ר? סליחה על הבורות..

אדם 20 באוגוסט 2016

פואצ׳ר זה חלוץ רחבה שיודע להיות במקום הנכון בזמן הנכון בשביל לדחוק את הכדור פנימה

אמיתי 20 באוגוסט 2016

Thx. החכמתי

אמיתי 20 באוגוסט 2016

רגערגע. קוסטה הזה מעבר לסאדומאזו שלו הוא לא בדיוק זה??

שאול 20 באוגוסט 2016

חשבתי שקורים לזה אינזאגי.

שאול 20 באוגוסט 2016

*קוראים

גור אילני 20 באוגוסט 2016

אחד הכי פואוצ'רים מהזמן האחרון זה צ'יצ'ריטו

אבשלום חום 20 באוגוסט 2016

אז הפירוש של פואוצ'ר בעברית זה דחקן? או שזה נקרא אלון מזרחי?

גור אילני 20 באוגוסט 2016

אלון מזרחי לדעתי היה הרבה יותר דינאמי, חלוץ שלם יותר (כמובן ברמה שבה שיחק)
פאוצ׳ר בא מהמילה poach – שזה צייד לא חוקי, ובכדורגל הכוונה היא לחלוץ שאורב לשערים, בדרך-כלל הרבה מטעויות, דחיקה ליד השער, ניצול השמטות, כדורים חופשיים, עירבוביות ברחבה וכו.

אריק 20 באוגוסט 2016

היה פה דיון על זה פעם.
http://debuzzer.com/buzz/28195/

נ.ב כבוד לברנלי. נזכרתי שגם לך יש סופט ספוט.

יואב 21 באוגוסט 2016

גנב גולים.
רוסי וגרד מילר הם האבטיפוס.

איתן 21 באוגוסט 2016

בפוטבול מנג'ר עשו תורה שלמה מכל התפקידים של החלוץ…אני מאמין שגווארדיולה ישנה עוד יותר את המשחק.לדעתי הוא האיש שהכניס את תפקיד הקיצוני עם רגל ימין דומיננטית שמשחק בשמאל ונכנס לאמצע כמו חלוץ,כמו בתקופת הנרי בברצלונה.

כעת לפי ניתוח טקטי של הביביסי של MATCH OF THE DAY שיושבים שם אנשים ששחיקו משחק או שניים בקריירה שלהם כמו אלן שירר איאן רייט וליניקר שקיים את ההבטחה שלו עם האליפות של לסטר…הם ניתחו את המשחק של מנ' סיטי, ומתיי שהם יוצאים קדימה מההגנה,המגנים נכנסים לאמצע כמו שחקן 50-50 הקשר האחורי יורד להיות בלם וככה יש לו יתרון במרכז המגרש שהוא עובר לשחק ב3-5-2…מעניין

ק. 21 באוגוסט 2016

הולנד ואייקס עשו את זה עוד בשנות ה90 עם אוברמארס בשמאל ודה בור בימים או להיפך.
גם רייקארד שיחק עם רונאלדיניו בשמאל תמיד ומסי בימין.
אני בטוח שיש עוד מלא דוגמאות לפני פפ

אביאל 21 באוגוסט 2016

איתן – כמו שכתבו, לא גווראדיולה המציא את הקיצוני עם הרגל ההפוכה.

בקשר למה שהוא עודה עם המגנים, ראיתי את זה בעיקר במשחק הראשון, זה בהחלט נראה קצת מוזר אבל זה אפשרי בעיקר בגלל שיש לו שני שחקני כנף מהירים שמאפשרים לו גם לפתוח את המשחק באגפים לבד וגם לחזור בזמן להגנה, בינתיים לא ראיתי משהו יוצא דופן מזה שהמגנים שיחקו במרכז השדה אבל נראה.

פראליה 20 באוגוסט 2016

קונטה וז'וזה עם 12 , אי אפשר לבקש יותר ,
הבנתי כמעט הכל, חוץ מ"יאללה בתר" , מיותר

גור אילני 20 באוגוסט 2016

באמת מיותר, אבל זה עד כדי כך הפריע?

אביאל 20 באוגוסט 2016

כמה הערות,

למה מאטיץ משחק ? אני חושב שצריך לחפש קשר אמצע גבוה ונייד.

למה פאברגס לא משחק ?

מה עם קוודראדו ? למה מוזס עדיף ?

מה יהיה עם קורטואה ? כל הפינה מכוסה והוא עדיין מצליח לקבל את השער הזה.

שני משחקים ברצף עם שני פנדלים ברורים ביד שלא נשרקים, מה יהיה עם השופטים האנגליים ?

בשני המשחקים צ׳לסי היו טובים יותר, אבל בשניהם היה הרבה מזל, גולים בדקות האלה לא יבואו לאורך כל העונה, כמו שכתבתי, מאטיץ׳ נראה אבוד, מוזס זה לא באמת חילוף ראשון רציני לקבוצה כמו צ׳לסי ועם כל הכבוד למלחמה של אוסקר, אנחנו צריכים קצת מעבר לזה.

חיובי: קאנטה ! האזרד נראה טוב מאוד, קוסטה חד, באטושי חלוץ זריז ונראה שהוא מסתדר טוב יחד עם קוסטה למעלה שצריך, ההגנה נראת טוב.

צביקה 20 באוגוסט 2016

מבחינתי אם צ'לסי לא תזכה באליפות (והיא כנראה לא תזכה) או בכל תואר אחר הלוואי ומוריניו יזכה, כמובן שאחרי שמוריניו יעזוב (יועזב?) את יונייטד אני אחזור לתעב אותם תיעוב עמוק.

גל 20 באוגוסט 2016

מה קרה לוויליאן? למה לא היה בסגל ברגע האחרון?

גור אילני 20 באוגוסט 2016

פציעה קלה בשוק לפי מה שהבנתי

Comments closed