משחקת יפה

המנחה של השעשועון לוחץ על הכפתור. השעון מתחיל לתקתק. מי יצליח לפענח ראשון?

מי יבין איך לנצח… בעצם אני לא מדבר על לנצח, רק להצליח לבעוט לכיוון השער. אברטון סיימה עם בעיטה אחת לשער ואפס למסגרת. לסטר עם בעיטה אחת למסגרת בכל המשחק. יונייטד עם אחת במחצית הראשונה.

*

התנצלות קטנה לגבי פוסט הלפני שלא קרה: לבת שלי היה עגיל באוזן ביום חמישי, רק שהוא נעלם במהלך יום שישי איפשהו בתוך האוזן שלה. אינפקציה (לא יודע למה, תמיד יקראו לזה אינפקציה ולא זיהום, משהו שהתקבע רק לגבי עגילים). אני ניסיתי לשכנע אותה שתרד מהקטע של עגילים, ככה הצלחנו לדחות את העגיל מגיל חמש לשש, ואז לשבע, ושמונה ואז איכשהו זה קרה. אני משום מה התחננתי שתתחיל בצד אחד במקום מיד למקם עגילים בשני הצדדים. קצת כמו שלא שמים שני שחקנים על שתי הקורות כשמתגוננים בקרן, בוחרים קורה והשניה כבר באחריות השוער. בכל מקרה, גם צד אחד יכול להיות חור (לא אם עומד שם אשלי קול) וזה נגמר במוקד ואז במיון. בסופו של דבר לאוזן ולמוגלה שלום והספקתי אפילו למשחק, חגגנו יחד את החמישי של פדרו בהיי-פייב.

*

קונטה לקח את פגרת הנבחרות הקודמת ותקתק פה מהלך. הוא סידר משהו שאני חושב שמעטים מבינים איך ולמה הוא בלתי חדיר. אני בטוח לא מבין. אבל קונטה בטוח כן מבין. וגם לא ברור לגמרי איך המערך הבלתי חדיר הזה מאפשר לכמה שחקנים התקפיים שלנו, שבלוניים עד לאחרונה, לפרק קבוצות.

בסך הכל לא עשינו התקפית דברים מיוחדים. הנעת כדור טובה, שני ווינג-בקים עם רגל אחת מעבר לקו החוץ, פדרו קצת התאפס, הזאר הוריד את הכרס. וויליאן יצא לחופשת מולדת… האם יכול להיות שוויליאן האט אותנו עד כדי כך במשך 3 עונות?

*

כרגע קונטה ברא קבוצה שגם אם תפסיד לטוטנהאם ולסיטי החודש, היא מנצחת (כמובן במצב התיאורטי הנוכחי שברור שלא יימשך לעד), כל קבוצה נחותה ממנה או בינונית פלוס. בליגה האנגלית, חברים, זה מספיק עבור אליפות. כלומר אם ניקח נקודות בודדות פה ושם מהמשחקים נגד הטופ 4 ונשחק ככה מול כל מי שלא טופ 4, אנחנו אלופים.

למה זה לא יקרה? כי יש את דצמבר, ואת פגרת הנבחרות שכבר ממנה אפשר לחזור פצועים וחלודים, ויהיו השעיות כשקוסטה יקבל את הצהוב שלו, וחוץ מזה פשוט לא יכול להיות שמגיע לנו כל הטוב הזה.

אז מה כן יקרה? אני חושב שאנחנו יכולים להתברג בין ארבע הראשונות. דבר שלפחות ייתן מספיק אמונה לקראת העונה הבאה, ויאפשר לרכוש שחקנים יותר טובים ממרכוס אלונסו ה…

ה… מעולה! כל הכבוד לצוות הסקאוטים והרכש שמצא אותו. פשוט השחקן שהיינו צריכים. קונטה מתפקד אותו מצוין, ואלונסו הוא כל מה שמוריניו חלם עליו במגן שמאלי (כן כן, אפילו גבוה) אבל מקבל גם הזדמנויות לצאת קדימה. בתחילה אף אחד לא ספר אותו, הזאר עדיין לא מוסר אליו בעמדות קדמיות, ובעצם הגול גם לא אמור היה להגיע אליו. אבל אני מאמין שזה, גם זה, ישתנה.

ומוזס שבדיוק היום קראתי את סיפורו המרגש כפליט שהוריו נרצחו בניגריה כשהיה בן 11… ויש עוד הרבה סיפורים, אבל צריך לחגוג את העובדה שאנחנו חיים ויש עולם בחוץ, ושהאוזן כבר בלי מוגלה, ושהכל יחסית בסדר.

 

תתפלאו, יונייטד הפסידה
הניצחון בסוונסי

26 Comments

אמיתי 5 בנובמבר 2016

צלסי איז טראנדינג..
מדהים שהדי אן איי שלכם נישאר זהה כמעט
לחלוטין כל הזמן הזה בטח כשהולך. משחק
הגנה קשוח וטאקטי ומשחק התקפה מהיר של
מתפרצות משחק מעבר ומצבים נייחים.

ניינר / ווריור 5 בנובמבר 2016

"אם נפסיד לטוטנהאם"… אתם הולכים לפרק לנו את הצורה

גור אילני 6 בנובמבר 2016

זה כנראה לא ברור לי כמו שזה ברור לך. המאצ׳ אפ איתכם יכול להיות מאד שונה מאשר 5 המשחקים האחרונים, הלחץ שלכם על הבלמים עלול להוציא מדוד לואיז בסופו של דבר את הפאלטות מפעם, ומקאהיל את האיבודים שקרו 3 משחקים רצופים רק לפני חודש וחצי.

אריאל גרייזס 5 בנובמבר 2016

נראים מעולה. כאוהד ליברפול שמפנטז על אליפות, נראה לי אתם המכשול הכי רציני לשם. בלי אירופה להסיח את הדעת, מאמן טוב, שחקנים רעבים.

זה משנה 6 בנובמבר 2016

+ ים של ניסיון.

matipool 6 בנובמבר 2016

אריאל – בדיוק מה שחשבתי אתמול .
גם לסיטי וארסנל יש סיכוי טוב יותר בגלל הקלות בה אנו סופגים .

גור אילני 6 בנובמבר 2016

ימים יפים אם אנחנו מדברים על צ׳לסי וליברפול כמכשולים אחת של השניה

אביאל 6 בנובמבר 2016

איפה הימים של ליברפול-צ׳לסי בליגת האלופות.

זה משנה 6 בנובמבר 2016

בחמש פלוס גולד.

צביקה 5 בנובמבר 2016

לגביי הילדה רק בריאות, לאחייניות שלי עשו לפני כשנה עגילים, לאט לאט חור אחרי חור אחרי חור כולם נסתמו.
לגביי דצמבר, יש לך יותר אמונות תפלות מהסבתא הרומנייה שלי. :-)
המצטיין שלי פדרו (אחד מהפחות אהובים עליי בקבוצה) נתן איזה עשרה מהלכים מבריקים, קונטה פשוט המציא אותו מחדש.

סימנטוב 5 בנובמבר 2016

מאחל החלמה מהירה לבת. מקווה שזה לא הפריע להתלהב מהתצוגה. כל הכבוד למוזס! אני מתרגש מסיפורים כאלה.

תומר חרוב 6 בנובמבר 2016

אח קונטה, פשוט אגדה. בגללו אני בעד צ'לסי השנה וגם ביססתי את השלד של קבוצת הפנטזי שלי עליה (כרגע זה אזפילקאוטה, אלונסו וקוסטה).

גור אילני 6 בנובמבר 2016

מאז אנצ'לוטי לא היתה לנו קבוצה שאוהדים נייטרליים יכלו לחבב. וגם לא ראינו תצוגות כאלה של שליטה בשדה, רק שלאנצ'לוטי היו למפארד, באלאק, אסיין, טרי ואשלי קול.
איטלקים וצ'לסי…

תומר חרוב 6 בנובמבר 2016

כחול עושה להם טוב…

יוסי 6 בנובמבר 2016

תמונה של קונטה על הקווים, כשהיה צעיר:

http://tinyurl.com/jnprgnm

matipool 6 בנובמבר 2016

https://guytsablog.wordpress.com/2016/06/13/%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%A9%D7%9C-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%94/

זו תמונה אמיתית שלו . לא ייאמן . השתלת השיער הטובה אי פעם ביי פאר .

כחול 6 בנובמבר 2016

לצערי פספסתי את המשחק(ארוחה משפחתית) אבל באמת לא ברור מאיפה הגיע כל הטוב הזה. 5-0?? החברה פשוט לא עוצרים. רק שימשיכו ככה.
יהיה גם מעניין לראות אם קונטה יעשה איזה שהן התאמות מול טוטנהאם. כי כשהם בכושר הם האתגר המשמעותי הראשון מאז ליוורפול/ארסנל. שלא לדבר על הלחץ שהקישור וההגנה יצטרכו להתמודד איתו.
וכמה שמחה הבן אדם הזה מביא לגשר. זה עוד early days , אבל נראה שלא יכלו לבחור במישהו יותר טוב לתהליך הבנייה מחדש.

גור אילני 6 בנובמבר 2016

הם קצת רצו להפסיק ולעצור האמת, אבל קונטה המשיך לדרבן אותם מהקווים, והראה להם שהוא לא מכניס מחליפים לסגור את העניינים אם אין סיבה (כך צ׳אלובה לדוגמה לא זכה לדקות). כך גם לא החליף את קוסטה אלא הוסיף את מישי במקום הזאר, כדי להראות שלא סוגרים את הדלפק עד הסיום.

כחול 6 בנובמבר 2016

מבחינתי כל עוד אין פציעות אין שום סיבה להוריד את הרגל מהגז. אין לנו שנה עמוסה במיוחד, יש רק ליגה וגביע. באמת מאז אנצ'לוטי לא הייתה לנו קבוצה כזאת – כייפית ומוחצת שמבקיעה בצרורות. גם הגישה שלא סוגרים את הבאסטה עד שהמשחק סגור היא נבונה מאד בליגה האנגלית, כי כל עוד לקבוצות יש שבריר של סיכוי להוציא נקודה הם לא יוותרו.
כמות השערים גם יוצרת ממונטום חיובי ומשפרת את הבטחון אצל השחקנים – דבר חשוב מאד בכל קבוצה אבל אצלנו במיוחד בהתחשב בשנה שעברה.
ואם אפשר לשאול – איך היו אוסקר ומישי? יש התקדמות? הם קיבלו איזה עשרים דקות לא?

גור אילני 6 בנובמבר 2016

די לא היו מעורבים… מסכנים, קיבלו גארבג' טיים

כחול 6 בנובמבר 2016

באסה :(
חבל מאד על מישי, יש לבחור הרבה פוטנציאל והשילוב שלו עם קוסטה (חלוץ פיזי וחלוץ מהיר) יכול להיות מעולה. אבל באמת שכל עוד הקבוצה משחקת ככה אין טענות.

matipool 6 בנובמבר 2016

גור – אתם נראים כרגע כקבוצה הבכירה המועמדת לאליפות . איזה שינוי מדהים בחודש וקצת .
רצף כזה של ניצחונות בצורה שניצחתם , מרשים ביותר .
מקווה שמאמני היריבות ילמדו טוב טוב את השיטה החדשה שלכם ויצליחו לעצור אתכם .
כרגע נראה שרק פציעות של האזר וקוסטה יעצרו אתכם .
נ.ב. – קונטה גאון עם מה שהוא עשה מוויקטור מוזס .

סמי 6 בנובמבר 2016

צדיק, תודה לשחקנים שמרדו במוריניו וגרמו לצרה הזאת להיעלם לכם מהחיים אפילו שרציתם אותו ולא אותם כבר אמרת? :)

כחול 6 בנובמבר 2016

באמת מצחיק, מסתבר שהמרד שלהם נגד מוריניו באמת היה הדבר הנכון. זה היה מאד לא נעים אבל יפה להם שהבינו את מה שמבחוץ לא היה אפשר לראות.

ניק 6 בנובמבר 2016

יש לכם מזל שאתם לא באירופה, שם הלמידה הרבה יותר מהירה וכבר היו מבינים שם איך לשחק נגדיכם.

גור אילני 6 בנובמבר 2016

מי היה לומד? לודוגראץ׳ או אסטאנה?

Comments closed