הנצחון בסנדרלנד

corto

במשחקים האחרונים נראה שהמאמנים למדו איך לשחק מול צ׳לסי – למעשה כבר לא ניצחנו משחק באופן משכנע מאז אברטון. כמעט כולם עולים מול מערך ה-3-4-3 המפורסם עם 3 שחקנים מאחור, כשמה שקורה לפניהם משתנה קצת.

צ׳לסי מצידה התחילה לפחד מהאפשרות שתאבד את הרצף, ומשחקת בלחץ מסוים מהדקה הראשונה. הסבלנות של הקבוצה וחכמת המשחק עדיין שם, אבל בחלק ניכר אנחנו רואים משחק מפוזר יותר שכולל איבודי כדור וחוסר יצירתיות בחלק הקדמי.

המשחק השני באותו שבוע, עם עוד משחק בסוף השבוע הקרוב, הראו שההרכב הנוכחי אכן נהנה מסידור המשחקים הנוח ללא מפעל אירופי. העייפות היתה נחלתם של פדרו, מוזס, לואיז החבול וגם וויליאן, שעדיין לא חזר לכושר משחק לאחר מות אמו ומאז שהודח ממהרכב.

שלושת השחקנים שאחראים יותר מכולם על הניצחון היום הם קורטואה, אלונסו ופברגאס.

קורטואה הוכיח שוב שהוא שוער טוב כשיש לפניו מגנים שעושים את שאר העבודה היטב. כשהוא נזקק למתוח את אבריו הארוכים הם נמתחים ועוד איך, הרגל מול ינוזאי והיד מול ואן-ארנהולט בשניות הסיום. ויותר מהכל נראה שוב שאכפת לו ושהוא רוצה לנצח.

אלונסו היה במחצית הראשונה האיש שקיבל את הכדורים קדימה (ינוזאי איחר לעזור). הוא דחף לפנים ומצא את כיסי השטח הפנוי שנתנו לו הזדמנויות לפתוח מעט את המערך הצפוף.

בשאר הזמן צ׳לסי שיחקה במרכז. השיטה היתה כדורים חותכי הגנה, על הארץ ובאוויר, שהיו אמורים לתת לקוסטה אפשרות לשחק עם הגב לשער ולהשתחרר אחרי שמסר לאחור. זה עבד עד רמה מסויימת, כשחסרונו של הזאר הורגש כשלא היה מי שיידע מה לעשות על קצה הרחבה מול פקעת שחקנים אבל עם שבריר שניה להחליט מה לעשות. מי שנהנה במצב הזה היה פברגאס, שניצח על מרכז השדה, מסר מאד מדוייק ואפילו הגן בצורה יעילה.

כי לפעמים דרושה פעולה אחת החלטית ומוצלחת – הפעם זו היתה ההתרוממות של קאנטה הנהדר לכדור קשה, והנגיחה קדימה לעבר פברגאס, ששלח לוויליאן. הברזילאי עדיין לא מוכן לעשות במו ידיו את העבודה, לכן הוא החזיר לססק, שקבר את זה ברשת.

פוגבה עונה לאילני (הניצחון בפאלאס)
השכיין שלא יושיין

33 Comments

תומר חרוב 15 בדצמבר 2016

לא ראיתי את המשחק (ואני דווקא עוקב באדיקות אחרי קונטה השנה) אבל גם מה שציינת בהתחלה קורה לדעתי כי צ'לסי הפכה להיות הטים יו כאן נוט ביט וזו התקופה שכולם רועדות ממנה ובונות על זה שהן ישיגו את הנקודות במקום אחר. כל עוד היא מנצחת את המשחקים האלה אין סיבה לדאגה, כי עוד מעט לקבוצות לא תהיה ברירה והן ירגישו שבתחתית או בצמרת עלולים לברוח להן והדברים יהיו תלויים בה יותר.

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2016

אתם הולכים לסגור את האליפות בדצמבר, הא?

גור אילני 15 בדצמבר 2016

תלוי מה יקרה בכריסמס, לכאורה יש לוח משחקים נוח אבל ההתמקדות עכשיו בשיא הנצחונות לא עוזרת.

משה 15 בדצמבר 2016

לא הייתי ממהר עם זה. צ'לסי התחילה צולע בגלל הפסדים לקבוצות הצמרת (לא רק כמובן). מאז כמובן השיפור שלה מדהים אבל זה שברירי, תחשוב כמה נקודות קוסטה הביא לבד.

אביאל 15 בדצמבר 2016

אריאל – לא להגיע לכאן ולעשות לנו נאחס !! תתמקד בליברפול :)

ק. 15 בדצמבר 2016

אתה אמור להיות מרוצה מרצף נצחונות לא משכנעים, לא? חזרה הזהות. כנ"ל יונייטד (רצף קטן יותר)

גור אילני 15 בדצמבר 2016

עבורי הד.נ.א של צ׳לסי הוא לא של קבוצה שמגרדת נצחונות, אלא של קבוצה אנגלית-אירופית שמשחקת חזק, מהר ומדוייק. וגם התקפי. כמובן שתקופת מוריניו הלא קצרה הרחיבה את ההגדרה הזאת…

עכשיו צ׳לסי בעצם צריכה להחליט בינה לבין עצמה (אם יש דבר כזה) – האם היא מתחילה לגרד נצחונות רק בגלל הפער והפחד לאבד אותו, בסגנון מה שראניירי עשה באמצע עונה שעברה, או שממשיכה להתפתח ולחפש דרכים חדשות להלהיב.

תומר חרוב 15 בדצמבר 2016

לנצח 1-0 ברצף זה הרבה יותר מרשים בעיני מלתת חמישיות כל שבוע. זה מצריך רמה גבוהה מאוד של ריכוז ועוצמה מנטלית.

צור שפי 15 בדצמבר 2016

כשהפועל תל אביב תחזור להתקיים – את המשפט הזה צריך יהיה למקם בחדר ההלבשה (כמאמר עלי מוהר אהובנו – נביס אותם 0-1).

אמיתי 15 בדצמבר 2016

מוריניו יצר את הדנא של צ׳לסי כמו שאנחנו מכירים אותו. הפער קטן מדי בשביל להוריד רגל מהגז אבל צלסי לקחה אליפות בכל אחת מארבעה הפעמים שהגיעה לכריסטמס מהמקום הראשון.

ק. 15 בדצמבר 2016

זה היה חצי בצחוק, אבל הד.נ.א שציינת (או אולי זה שאתה רוצה לראות) מורכב משנתיים ראשונות בקדנציה של מוריניו+שנה של אנצ'לוטי+חצי עונה באליפות האחרונה, ככה שההגדרה נאלצת להתרחב (ובמיוחד אחרי הופעות אולטרא שמרניות של מוריניו במשחקים גדולות בליגה ובאירופה).
מה שכן, קבוצה שמשחקת חזק עם קישור (וחלוץ) פיזי, זה ד.נ.א שרץ לכל אורך התקופה הארוכה שהתבססה על הקדנציה הראשונה של מוריניו.

לגבי ההערה של תומר חרוב, ברור שזה דורש רמה גבוהה מנטאלית גבוהה מאוד, שאל את פרגי, הארון שלו מלא בצלחות של יתרון מנטלי אדיר הרבה יותר ממקצועי.
אבל זה גם מטעה כי אצל קבוצה דומיננטית ויוזמת ההבדל בין 4:0 ל-1:0 הרבה פעמים הוא מתי מובקע הגול הראשון (שני משחקים שונים ב-0:0 ואחרי גול שפותח את המגרש), ונדרשת אותה רמת ריכוז וסבלנות עד אז.
ואחרי כל זה, אני חושב שקונטה, שאני מת עליו, לא ירפה גם מהצד המנטאלי וגם מהצד המקצועי-טקטי

גור אילני 15 בדצמבר 2016

נכון, גם ברור שהתדמית שיש לי עצמי לגבי צ׳לסי היא לא בהכרח אובייקטיבית או מבוססת עובדות, אבל היא התקבעה אי שם בשנות ה-90 המאוחרות, ככה שאפילו the interim one לא הצליח להרוס אותה.

ק. 15 בדצמבר 2016

אם אתה מתכוון לקבוצה של זולה והאסלבנק – זאת קבוצה יותר מהנה מאגרסיבית (ופחות מנצחת), לא? אם משווים לבאלאק-אסיין-דרוגבה

גור אילני 15 בדצמבר 2016

פחות מנצחת, עם פחות שאיפות, אבל עם היסודות שהיוו את השלד הבסיסי לתקופת רומן. אני חושב שסיטי לדוגמה השתנתה יותר מאשר צ׳לסי מבחינת ד.נ.א אחרי השתלטות הכסף.

Dr. van nordstrand 15 בדצמבר 2016

כל פעם שהליגה האנגלית מתקדמת ומתפתחת אני מרגיש רע באיזשהו מקום שאין שם סוג של חלוקה לבתים/קיזוז כלשהו
ועוד שתי מפגשים בין משתתפות הבית העליון. אין כמעט showdowns אמיתיים ורציניים בחצי השני של העונה.
זה תלוי לגמרי במקריות ובנסיבות של אינספור משחקים מקבילים ומה שיקרה בשבוע הקרוב, הבא והקודם.
המצב הזה כאמור טוב לפרסטיז'ה של המועדונים העשירים שאין להם אלטרנטיבה בעניין ובתשומת הלב.
אם אתה רוצה לראות את המירוץ לאליפות או סיפור שקשור לכך ( או אפילו חוסר היכולת וה'כשלון' לא להיות שם )
אנו מוכרחים לעקוב אחר הסיפור שלהם בכל המגרשים, בכל שלב של העונה.
יפה מאוד.

אבל מה עם האחרות? איפה הן נכנסות לתמונה?
אז מהן לוקחים את ה 3 נקודות ותו לא.

יש דרג ויש… well, הבנו.
הטבלה לא משקרת.
אנחנו משקרים לעצמנו.

ק. 15 בדצמבר 2016

רפאל?

no propaganda 15 בדצמבר 2016

גם אני חשבתי :)

Dr.van nordstrand 15 בדצמבר 2016

זה לא גרוע כמו ג'וני…
חחח

כחול 15 בדצמבר 2016

יצא לך לכתוב כמה פעמים שטיבו הוא לא שוער שמביא נקודות, שהוא לא שוער באמה כמו דה-חאה שפשוט מציל את הקבוצה. ובגדול שמאז שהוא בא מאתלטיקו זה לא אותו הדבר.
בשלושת המשחקים האחרונים (ובמיוחד אתמול ומול הסיטי) הוא היה מעולה והיה אחראי לא פחות משאר שחקני השדה לכך שהנקודות ממשיכות לזרום מתחת לגשר.
ההצלה אתמול בתוספת הזמן הייתה משהו שלא ראינו ממנו כמעט בכלל בשנה שעברה. אם הכושר הזה ימשיך יהיה מאד קשה לנצח אותנו בליגה. מצד שני אנחנו כבר לא מפגיזים יותר. אז אני צופה הרבה תיקו עם מעט שערים…

גור אילני 15 בדצמבר 2016

נכון, כנראה שכל מה שהיה חסר לו זה הגנה נורמלית, רוח קבוצתית, ומטרה משותפת.

מצד שני, דה חאה מתפקד גם בלי כל הדברים שהזכרתי.

matipool 15 בדצמבר 2016

חלק מהפער שלכם הוא באמת בגלל שוער . אחד קאריוס ..

גור אילני 15 בדצמבר 2016

סלח לי שאני מתערב בעניינכם, אבל כשקריוס הוחתם תהיתי לעצמי האם זו החתמה של שוער לקבוצה שתאבק על כל התארים ומנסה לחזור לטופ של אירופה. נכון שחשבתי ככה גם על אובלאק ובמקרה שלו טעיתי. אבל שוער זו עמדה אחת שלא מתחכמים בה – עם כל הכבוד לסבל שעברתם עם עם גלן ג׳ונסון, זה היה רק באגף.

matipool 15 בדצמבר 2016

גור – תתערב חופשי .
להיפך – אני לומד הרבה מתגובות של כמוך שמבינים ורואים מהצד בצורה אובייקטיבית .

כחול 15 בדצמבר 2016

אלו באמת שלושת הדברים שהיו לו באתלטיקו והביאו אותו לרמה שהוא נמצא בה(שם הייתה לו הגנה הרבה יותר טובה, האמת). אני לא חושב שיש שוער חוץ מדה-חאה שמסוגל לנפק עצירות עוצרות נשימה ולהביא נקודות עם הגנה שהיא פחות מ"טובה". הוא באמת ייחודי באספקט הזה בעיני.
לא נראה לי גם שנויר או בופון היו מצליחים יותר עם ההגנה של העונה שעברה, היא הייתה פשוט לא טובה מספיק. וברגע שאתה חוטף לא משנה כמה אתה טוב זה גם מוריד מהמוטיבציה והחדות. (אלא אם אתה דה-חאה)

cookie-monster 15 בדצמבר 2016

למה משחק מול סנדרלנד הוא משחק על 6 נקודות?

ועל כמה עומד השיא? (מניחה שהוא נקבע בעונת הבלתי מנוצחים המפורסמת…)

גור אילני 15 בדצמבר 2016

לא באמת, פשוט ה-6 נקודות יתרון בטבלה

גור אילני 15 בדצמבר 2016

השיא 14 משחקים – של ארסנל. לא מאמין שנשבור אותו

צביקה 15 בדצמבר 2016

מאמין גדול אתה. :-)
בינינו, גם לא האמנת שצ'לסי תחבר 3 נצחונות.

אביאל 15 בדצמבר 2016

סך הכל שני המשחקים האחרונים עשו אותי יותר מעודד. צ׳לסי מסורתית תמיד שיחקה טוב נגד הגדולות אבל הפסדנו כמה מאבקי אליפות בגלל משחקים בדיוק כמו מול ווסט ברומיץ וסנדרלנד, מה גם שאתמול היינו שווים עוד לפחות שער או שניים.

מה שהדאיג אותי זה ההעדרות של האזרד, היחיד פחות או יותר שיכול לעבור כמעט כל שחקן אחד על אחד, לדעתי זו התכונה הכי חשובה של קבוצה שרצה לאליפות, לכן עם המכירה הצפויה של אוסקר חייבים להחתים עוד קשר בסגנון, רויס או אלכסיס סנאצ׳ז הם דוגמאות למה שחסר לנו, בלי האזרד יהיה לנו מאוד קשה, במיוחד שכרגע קבוצות חזרו בעיקר להגן מול צ׳לסי.

שרק נמשיך ככה !

גור אילני 15 בדצמבר 2016

בדיוק, לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אוסקר היה חסר אתמול! בקיצור חייבים עוד שחקן שמסוגל לשחק על שטח מצומצם. פברגאס קיבל אתמול יותר מדי ספייס ולכן בין היתר הצליח. קוסטה מסתבך עם הרגליים (למרות שמאד השתפר בשמירה על הכדור ובכדרור יחסית לעונה שעברה), מוזס עדיין לא שם, פדרו קל כמו נוצה ועדיין מכדרר לאחור…

אביאל 15 בדצמבר 2016

כן, למרות ששוב, זה בעיה להביא קשר מרכזי ברמה גבוה כאשר המערך שלך לא בנוי לכזה, שחקן כנף יתאים הרבה יותר. מה גם שאני חושב שקונטה יעשה רוטציה עם מאטיץ ופאברגאס, בהתאם ליריבה.

אריק 15 בדצמבר 2016

המצב קשה.

AVI 15 בדצמבר 2016

אין גבול לטמטום

Comments closed