כדורגל (~אנגלי): קווים לדמותו ומגמות לתחילת 2017

על שחקנים ב-70 מיליון פאונד, מסירות רוחב נפלאות, מצבים נייחים, שליטה במחצית השניה, זכויות שידור ושאר מיתוסים, אמרות שפר ואמונות

mordillo-sm
תרשים אילוסטרציה: מורדילו

1. מסירות רוחב מצויינת ללא רגל מסיימת: מכירים את זה ששחקן כנף עולה לעמדה קדמית, ומעביר קרוס מושלם, שטס על-פני שחקני ההגנה, השער, חולף ליד השוער ההמום, וכמעט הופך לשער, אם רק היה שם שחקן תוקף? ואז השדר אומר שזה היתה הגבהה מצוינת, והפרשן מוסיף שחבל רק שלא היה שם שחקן תוקף? אז זהו, שכאן נמצאת הנקודה: אם לא היה שחקן תוקף בסביבה, מסירת הרוחב היא לא מצויינת, לא משנה אם היתה בטכניקה עילאית של בננה על ראבונה בפאלש של הנעל. וחוץ מזה, יכול להיות שאף שחקן כולל השוער לא נגעו בזה כי הם ראו שאין שם אף אחד?

2. אם היינו מבקיעים בדקה הקריטית ההיא, המשחק היה נגמר אחרת: ואם לא היו מתנקשים בארכידוכס פרנץ פרדיננד יורש העצר האוסטרי, מלחמת העולם לא היתה מתחילה. או שכן. ווטאבר.

3. החלוץ המרכזי היה חלש: בדרך-כלל, במשחקי כדורגל מודרני, לחלוץ מרכזי אין הרבה הזדמנויות לשערים. אין לו זמן עם הכדור כדי להתל בשחקני ההגנה סטייל פאייט, הזארד או מרסיאל. במשחק מצויין ייבנו עבורו 1-2 מצבים מול השער. הוא יכול לבנות עבור עצמו אולי עוד 1-2. אולי. הוא כן יכול לשחק טוב עם הגב לשער, להשהות התקפות ולתת פאסים טובים, אבל נדיר שזה מה שיזכה אותו בתואר השחקן המצטיין. מי שעוקב אחרי אברטון לדוגמה, יכול להיות מאד מתוסכל מהתפקוד של לוקאקו. הכדורים לא מגיעים אליו, הוא לפעמים לא זז מספיק, קשה מאד להעביר לו כדורים בדיוק כמו שהוא מבקש אותם, וכשהם לא מגיעים טוב הוא מתעצבן על הקשרים ומסמן להם עם היד איפה הוא כן היה רוצה את הכדור. ואז פתאום הוא מכניס אחד משום מקום, ושוכחים את כל השאר. האם הוא היה חלש במשחק? מאד סובייקטיבי.

4. דווקא היינו יותר טובים במחצית השניה: קלאסי בהפסדים במשחקים בין גדולות. משחקים זהיר, נקלעים לפיגור, ואז במחצית השניה מתחילים לתקוף כדי להשוות. רבותיי, זה לא חוכמה להיות יותר טובים בפיגור. רוב הקבוצות נלחצות לאחור במצבים כאלה. אם השגתם במצב הזה שער או אפילו מהפך – יופי, אבל בכל מקרה לתקוף במצב פיגור זה לא אינדיקציה לעליונות כלשהי.

5. אנחנו לא יודעים להוציא שום דבר ממצבים נייחים: רוב הקבוצות לא יודעות להוציא שום דבר מרוב המצבים הנייחים. מבחינה סטטיסטית כבר התדיינו כאן בעבר ביעילות הגבהת קרנות ובכלל המרת קרנות לשערים. אבל עזבו סטטיסטיקה. הכח של מצבים נייחים הוא להוציא משהו משום דבר. יש מאין. שיחקתם חושך כל המשחק והשגתם איזו בעיטה חופשית או קרן? לפחות יש כאן 5% סיכוי לשער אחרי הדד-לוק המתסכל הזה. בנוסף, יש פה כח מנטלי של התשת היריבה על-ידי הכנסתה למצב מגננה, עם מוכנות מנטלית מקסימלית ופוקוס גבוה. לא בכדי, סביב ואחרי מצבים נייחים נופלים הרבה שערים.

6. גבריאל פרננדו דה לוס ארויוס לא שווה 70 מיליון פאונד: למי שלא שם לב, יצאנו מהעידן שבו לכסף ישנה איזשהי משמעות עמוקה. זה לא רק תופעה של הכדורגל, אלא בכלל תופעה גלובלית. יש את מי שכל אגורה משמעותית עבורו, ויש מי (או מה) שהכסף הוא רק מספר חסר משמעות. זה עדיין לא מונע מאותו משהו (לדוגמה מועדון כדורגל) לפטר מנקה כי הוא עולה 100 פאונד בחודש יותר משיעלה במיקור חוץ, אבל אין בין הדברים קשר: בתחתית הסולם ישנם אנשים שתפקידם לאזן מאזנים של פאונדים בודדים, ובראש הסולם יש אנשים שגם אם לא ישמרו על איזון בטריליונים לא תהיה עם זה שום בעיה. בין היתר כי אף אחד לא מבין את הסכומים האלה, ולאף אחד אין מושג מה לעשות כדי לאזן אותם.

7. צ׳לסי וסיטי הן קבוצות של כסף זר: בטח, כי האל טייגרס זו קבוצה אנגלית, ובגלל זה הם סובלים כל-כך. גם מנצ׳סטר יונייטד, ליברפול ואברטון נשלטות על-ידי כסף זר. טוטנהאם בבעלות בריטית, למרות שהבעלים חי בבהאמאס, והחברות שבבעלותו כוללות חברות נפט ואנרגיה, למי ששואל.

 8. זכויות השידור זה דבר שהולך רק לגדול ולגדול: אולי. אבל תנו לי לתת הסבר למה זכויות השידור לא נפלו יחד עם ההתמוטטות בתעשיית המוסיקה והסרטים. מוסיקה ניתן להוריד ולשמוע. סרטים אפשר לראות בצפייה ישירה או בהורדות. מה שנפגע פחות הוא הופעות חיות וקולנועים, כי אנשים עדיין מעוניינים בחוויה הזאת בלי קשר לכסף. אז איך זה קשור לכדורגל? כדי לראות כדורגל באיכות טובה, אני צריך למצוא סטרים טוב. שום דבר לא מבטיח לי שהוא לא ייפסק פתאום, שיהיו בעיות טכניות, ואז אני אפסיד משחק שחיכיתי אליו שבועיים של פגרה בינלאומית. המשחק קורה כאן ועכשיו, ואם אני אפספס אותו זה לא יעזור לי שאני אמצא שידור טוב יותר עוד חצי שעה, אחרי שהגול כבר היה. כך שזו בעצם בעיה טכנית. של שרתים, חברות שצדות את מפרי זכויות היוצרים, שיתוף פעולה עם הממשלה וחברות הטכנולוגיה ועוד. יכול להיות שזה ימשיך לעבוד ככה, ויכול להיות שיימצאו פתרונות שיאפשרו לכל הדיוט לצפות בחינם. ואז נראה מה יהיה עם הזכויות.

עוד הצעות לרשימה?

ספורטנ'רול (י"ב) - רן עצמון
(הניצחון על רדינג): השיא של רוני אבל בעיקר על חיילי קומנדו, בנאים, חשמלאים, כורי פחם ושאר גלדיאטורים

42 Comments

צביקה 6 בינואר 2017

לגביי פסקה 8, אז אני צופה בשידור חוזר באתר fullmatchandshows באיכות מצויינת, וזכור לי רק פעם אחת שהשידור נתקע.

Ljos 6 בינואר 2017

אוסיף שאם וקורה שהשידור נתקע, בדרך כלל אפשר למצוא אחד חדש תוך שניות בודדות. בעיקר אם מדובר בליגה האנגלית, ובטח במשחקים של קבוצות גדולות.
אולי לפעמים מצריך קצת לדעת להישאר עם האצבע על הדופק, אבל לא יותר מאשר האצבע שצריך כדי לשמור על חשבון האשראי בסוף החודש.

גור אילני 6 בינואר 2017

מה שאני טוען, זה לא שאין כלל פתרונות, אלא שהפתרונות כרגע עדיין מצריכים סבלנות, ידע טכני, יוזמה, עצבי ברזל, התפשרות על איכות ועל פרטיות ובטיחות ברשת, ועוד. ביום שאנשים רגילים ממעמד הביניים יוכלו להסתדר עם זה בלי דאגות, תהיה נפילה.

Ljos 6 בינואר 2017

צודק (לפחות לגבי הרוב. האיכות שאני מקבל שם לא נמוכה מהאיכות שהייתי מקבל בטלוויזיה, בעיקר בהתחשב שערוצי HD הם בתוספת תשלום).
לפחות אם דברים ימשיכו באותה צורה, היום הזה לא רחוק.

רונן דורפן 6 בינואר 2017

כאשר יגיע הפתרונות הפרמייר ליג תוציא את השידורים בחינם או ב-10 דולר שנה באתר אינטרנט לכל העולם. אני לא בטוח שהם לא ירוויחו יותר בשיטה הזו

רן 7 בינואר 2017

יש שם גם ליגה ישראלית?

ריצ'י מקאו 8 בינואר 2017

בדיוק רונן. אני חושב שזה רק עניין של זמן עד שנקבל תוכן איכותי במחיר מאוד סביר ואז רוב האנשים יצרכו תוכן חוקי בזול. למה אני חושב ככה? כי אני למשל צורך הכל אונליין (אם חוקי או לא), אבל על נטפליקס אני משלם בכיף. למה? כי הממשק נוח, התוכן טוב והמחיר הוגן ביותר. ברגע שגם שידורי ספורט יהיו כאלה, אני אשמח לשלם עליהם במקום לצוד לינקים כל פעם מחדש.

D! כאן ועכשיו 9 בינואר 2017

אני חותם אתמול על מנוי שנתי לליברפול אוןליין במחיר סביר.
למרות שאני כמעט בכלל לא סובל משידורי החינם אונליין. איכות מעולה בד"כ, שידור באנגלית רהוטה וכמעט ללא בעיות

יוני (המקורי, מפעם) 6 בינואר 2017

קנית אותי עם ארכידוכס

רונן דורפן 6 בינואר 2017

גבריאל פרננדו דה לוס ארויוס או פוגבה לא שווים 87 מליון אלא רק 52 מליון. למה? ככה? אפשר לראות שהוא שווה 52 מליון.

הצד השני של זה הוא שמגעיל אותי שפוגבה מרוויח בשבוע מה שתשעה מורים מרוויחים בשנה. איפה הימים בהם רוי קין הרוויח בשבוע רק מה ששני מורים מרוויחים בשנה. אז היה הגיון. אז היה צדק! ואז שיחקו עבור הסמל!

ארז 6 בינואר 2017

ועליה של פי 4 וחצי תוך עשור וחצי זה הגיוני?

רונן דורפן 6 בינואר 2017

כן – כי זכויות השידור וההכנסות עלו בקצב הזה.

אמיתי 6 בינואר 2017

זה לא רק הזכויות הכל עלה. העניין הוא המחזור והשווי
ככה שאם יונייטד מגלגלת בשנה 600 מיליון פאונד ושווה
3 מיליארד דולר אז פוגבה (כנראה) שווה מה ששולם עליו.

מצד שני להגיד שהכסף לא שינה את הכדורגל זה היתממות
גדולה. הסכומים העניין והחסויות בוודאי שמשפיעים על כל
האספקטים ובכל העולם. בלי קשר אם לטובה או לרעה.

גור אילני 6 בינואר 2017

הכדורגל השתנה, אבל כל העולם השתנה איתו – בשנות השבעים לדוגמה לא היו מכשירים פיננסיים למינוף כמו היום, רוב התשתיות היו ממשלתיות, וכו. אם היית בא למנהל סניף הבנק שלך ואומר לו שאתה רוצה ללוות כסף כדי לרכוש 3 דירות הוא היה חושב שהשתגעת. זה לא רק שהסכומים גדלו – הספקולטיביות והוירטואליות שינו בכלל את קנה המידה שבעזרתו ניתן להעריך דברים.

אמיתי 6 בינואר 2017

מסכים לגמרי. איכשהו בכדורגל זה נדמה לי בקצב
אקספוננציאלי. מה שקורה גם בכלל ובפרט בכדורגל
כתוצאה מזה הוא שהמעגלים מתקצרים והכל קורה
יותר חזק ומהר ללא ראייה קדימה. אינסטנט. חוסר
זמן וסבלנות. פוסט מודרניזם. אבל גם יותר קשה לזייף
ככה לפחות בכדורגל. הדרך לא חשובה רק התוצאה.

אריק 6 בינואר 2017

8 פשוט לא נכון.הרייטינג העונה ירד. אם יימשך המחיר יירד. ולגבי הפתרונות יש אנשים שכבר מעל חמש שנים עובדים ככה והחוויה שלהם רק השתפרה.

גור אילני 6 בינואר 2017

זה מה שטענתי – שהסכומים מטלויזיה ירדו בסוף.
לגבי הפתרונות של אנשים – לי יש כל מיני פתרונות בתשלום דווקא, אבל להגיש לך שהחוויה בטוחה ובאיכות שמתחרה עם מה שיש היום לטכנולוגיה להציע? לא. ובכללי, אלה לא פתרונות עבור המאסות.

DaniM 6 בינואר 2017

מה הם?

אלון 6 בינואר 2017

4 כל כך נכון

dk 6 בינואר 2017

נבחרת ישראל / קבוצה ישראלית באירופה קלאסי :)

MOBY 6 בינואר 2017

על ההופכי של 5 הפועל ת"א עשתה יופי של קמפיינים (שעד היום לא הבנתי את המשפט "אבל הם הבקיעו ממצב נייח" כאילו שזה לא מחייב אימונים ברמה של תרגילי כדורסל או פוטבול)

אמיתי 6 בינואר 2017

גור. פתחנו לך תתאבון עם 93 תגובות + כמה של דורפן
אז אתה כותב על פוליטיקה של כדורגל..לא רע..
הכל נכון ולא נכון..אלו קלישאות. יש סיבה שהן נהפכו לכאלו

ניינר / ווריור 6 בינואר 2017

הפתרון הטוב ביותר לעניין השידורים הוא גיים פאס במתכונת של NFL. נכון שזה לא זול אבל זה מוצר כל כך מעולה ששווה כל סנט. אני משער שהחוזה עם סקאיי לא מאפשר לפרמייר ליג לעשות את הצעד הכל כך מתבקש

בא בא 6 בינואר 2017

באנגליה אפשר לקנות גיים/סיזן פאס יש מסקיי. אם אתה עושה מנוי לאינטרנט אתה אפילו מקבל אותו במחיר די טוב (10 פאונד לחודש) ואפשר לצפות בכל המכשירים.

גור אילני 6 בינואר 2017

זה נשמע כמו דיל טוב, אני הייתי מנוי על פאס כזה בעבר premier league pass אבל הם איבדו את הזכויות.
עבדתי לפני שנתיים עם חברה שהיתה אמורה לעשות פרוייקט כמו שאתה מתאר עבור צ׳רלטון. לקוח אחר שאני ייצגתי מולם התקדם והאפליקציות יצאו לשוק, אבל המוצר של צ׳רלטון נתקע על שילוב של בעיות טכניות ובעיקר של זכויות שידור. מאז לא ממש עקבתי, מאמין שהאפליקציה עדיין לא יצאה לשוק.

עדי אבני 6 בינואר 2017

ובנושא אחר אבל קשור- מישהו יודע למי שייכות הזכויות לשידור ליגת העל באינטרנט?

רן 7 בינואר 2017

ספורט5

kirma der faux 6 בינואר 2017

יפה, ונכון ברובו.
1. דוקא יש משהו בזה שהגבהה ספקולטיבית לרחבה היא פעולה חיובית לפעמים, שאם יותר עירנות הי מי שתוקף ויוצר בעיות להגנה.

2. כשאתה מגביל את עצמך להתייחסות רק למספר זעום של תרחישים שאכן התממשו התפיסה שלך תמיד נשארת מוגבלת.

3. והצד השני של המטבע – מה זה התשע המזויף הזה? למה אי אפשר לקבל חלוץ מרכזי קלאסי?

4. באינטואיציה בלבד, יש מצב שצ'לסי מובילה בהפרש גדול עוד יותר בשקלול המחצית השניה בלבד, אז לכם הקלישאה די תופסת השנה.

5. באמת חסרים לי תרגילים מוכנים ממצבים נייחים שיריצו פעמיים שלוש במשחק. משהו כמו הגול ההוא של אגר למשל. https://www.youtube.com/watch?v=_yhU3kKBDM0

6. יכול להיות שיום אחד כמו במקרה הפועל ת"א או מיידוף כולנו נתהה איך לעזאזעל הסכומים האלה רצו ואף אחד לא חשב שיש פה משהו לא סביר?

7. מזכיר את הטענה ששמעתי בפאב אנגלי שהפרמייר התקלקל בגלל כל הבעלים היהודים.

8. עד כמה שאני מבין, בשוק של רשתות לוויינים כבלים וכו כמו באנגליה מה שנחשב זה פחות רייטינג ויותר נדידת מנויים. זה שהרייטינג יורד זה פחות משמעותי מהבחינה הזאת. העניין הנוסף עם הפיראטיות היא שהמוצר החינמי במידה רבה עדיף בהרבה על המוצר בתשלום. גם כל אירוע ספורט שאני יכול לחשוב עליו מגיע מאותו "ספק", שלא לדבר על זה שבכלל זמין לצפייה, גם אפשר פחות או יותר לבחור את הפרשנים (או לפחות להמנע מהאלרגיה הקשה שיוצרים השדרנים בעברית), וגם יש אלמנט אקטיבי והישגי בהחזקת סטרים איכותי לאורך משחק שלם.

עוד כמה קלישאות:
9. אחרי ניצחון דחוק: זה היה ניצחון של אלופה. אחרי תיקו מאכזב: זה משחק שאלופה היתה מנצחת. הגיון הברזל אמנם מראה שהאלופה תמיד השיגה יותר נקודות מכל קבוצה אחרת, ועדיין אף קבוצה לא מנצחת בכל משחק, אז כנראה שיש נקודות שהן נקודות שגם אלופה היתה שומטת.
באותה מידה אחרי המחזור השני של הכריסמס ראיתי כותרות על מירוץ דו ראשי, ואחרי המחזור השלישי זה שוב מרוץ פתוח בין שש קבוצות.

10. שחקן נפצע בינואר = כותרת למחרת: הקבוצה במאמצים נואשים להחתים שחקן בעמדה שלו עד תום החלון.

11. הליגה האנגלית חלשה כי הקבוצות העשירות פתחו פער על כל שאר הליגה. שנה שעברה הליגה האנגלית היתה חלשה כי הקבוצות העשירות לא פתחו פער על כל שאר הליגה. כנראה שהיחס הפנימי בין קבוצות הליגה הוא לא המדד הנכון לחוזק הליגה. המדד הנכון הוא ההתמודדות של הקבוצות האנגליות עם קבוצות אחרות, ולפי המדד הזה בשנים האחרונות הליגה האנגלית היא השנייה בחוזקתה אחרי הספרדית. מה שכן, זה שיש יותר משתי קבוצות עשירות משפר את אשליית התחרות הפתוחה.

12. דיבורים בסביבות פברואר-מרץ על זה שעדיף לקבוצה לא להגיע למפעל אירופאי בשנה הבאה כדי שנוכל לתת ריצה יפה בליגה…ולעלות למפעל אירופאי.
כשכבר משתתפים במפעל אירופאי, מתלוננים על זה שהוא יוצר עומס ומפריע לנסיונות ההעפלה למפעל אירופאי בשנה הבאה.

אסף שלום 6 בינואר 2017

12 ענק. כל כך נכון

אלכס 7 בינואר 2017

+1, על הכל, במיוחד על 12. מדהים אותי כל פעם מחדש (למרות שיש מקום להיגיון של עדיף בלי ליגה אירופית בשביל אלופות עוד שנתיים)

רובי פאולר 7 בינואר 2017

איזה כיף היה לראות את החצי מ 2007… כשפפה ריינה עוד היה שוער ולא מוקיון, דירק קאוט, קארא במלחמה עם דרוגבה, אלונסו ומסצ'ה באמצע…

אריאל גרייזס 6 בינואר 2017

אני כבר שנים שומע על זה שאוטוטו מגיעה הפלטפורמה שבעזרתה הצפיה תהיה גם חינם וגם נוחה מאוד, איך שהוא זה עדיין לא קרה. וזה כשיש פלטפורמות בתשלום מעולות (אני מכיר את אלו האמריקאיות של ה-NFL, NBA ובייסבול). אז כנראה שיש לזה סיבה מסוימת שאני לא לגמרי סגור עליה. אני מניח שאם זה חינם אז זה פיראטי, מה שאומר שאף אחד לא יכול להעלות משהו באיכות באמת טובה בלי שיחסלו אותו בעלי הזכויות.
דרך אגב, בעונה האחרונה של ה-NFL טוויטר שידרו כמה משחקי פוטבול, האיכות שלהם היתה הכי טובה שראיתי ברשת אי פעם ולדעתי זה הכיוון שזה הולך אליו. במקום מלחמה בין סקיי לBBC נניח אז קרבות בין פייסבוק לגוגל על זכויות שידור – ולענקיות האלו יש המון המון כסף פנוי להשקיע, כך שאם כבר אני רואה את מחירי זכויות השידור ממשיכים לעלות

קירקגור 7 בינואר 2017

התפתחות מעניינת שבאמת לא תוריד את
המחירים.

יש דיבור שצוקרברג רוכש את הפועל, הבנתי.

אלכס 7 בינואר 2017

עוד לא קראתי את שאר התגובות, אבל לגבי 1 זה נובע מאימונים. מתאמנים על תרגיל מסויים שבו שחקן הכנף עושה תנועה מסויימת ובאמצע, מעט מאחוריו, החלוץ. הסיבה שההגבהה אכן מצויינת זה כי עד שהכדור היה מגיע למיקום מעולה החלוץ היה אמור להבין לבד מה קורה פה (לא תמיד ניתן לכוון אותו בזמן אמת – האויב מאזין), לרוץ למקום שלא מכוסה ולתת גול.
אז שחקן הכנף ביצע יפה את מה שהיה אמור לעשות. החלוץ, או מי שזה לא היה אמור להיות, חלם\הסתבך\התבלבל בתרגיל\ואטאבר. ההגבהה טובה.

אמיר 7 בינואר 2017

אפליקציה מצוינת לאנדרואיד. אף פעם לא אכזבה אותי. כדורגל מכל הסוגים, כדורסל, טניס ומה לא. ובאיכות מצוינת.
תהנו

https://www.mobdro.com/index

אוסימן 7 בינואר 2017

כמה מחזורים לסיום קבוצה במקום השני מצמצת פער מ8 ל5 נק: המירוץ נפתח. לעומת זאת הפער גדל מ2 ל5: קבוצה ב גמרה את סיכוייה.

אלכס 7 בינואר 2017

+1. ועוד אחד – קבוצה מובילה ב- 4 נקודות את הליגה עם 3 משחקים עודפים: "הם פתחו פער רציני על הליגה". קורה גם עם משחקים חסרים. כמה שנים אחורה ארסנל, שלא שיחקה במחזור, עכשיו עם 2 משחקים חסרים ירדה למקום החמישי: "הם בצניחה ומומנטום שלילי"

Fred the red 7 בינואר 2017

״היריבה באה כדי לסגור ולא כדי לשחק כדורגל״ – הם באמת מתנצלים שלא התאימו את עצמם לתוכנית המשחק שבנית ושהם השיגו לעצמם נקודה במקום לקבל מכם חמישייה

רן 7 בינואר 2017

אני רואה הרבה משחקים של בארסה בשנים האחרונות, בונקר כמו שקבוצות עושות בארץ נגד בש ומכבי לא ראיתי בחיים. את הסיטואציה של שחקן מותח שרירנכבר בדקה ה10 ועוד שאר ביזבוזי זמן. אם הנקודה זה הפרס, אז כדי שהצופים יחזרו להינות מכדורגל, תיקו ללא שערים 0 נק

כח הגברה 8 בינואר 2017

אני מציע – משחק שנגמר 0-0, הולכים לפנדלים (בלי הארכה).
המנצחת מקבלת נקודה (והפרש שערים 0), המפסידה – אפס נקודות (הפרש שערים כנ"ל).
ככה לפחות יהיה לצופים קצת אקשן, ויהיה פחות תמריץ ל 1-1 בדקה השלישית.

לא זוכר 9 בינואר 2017

סעיף6 מצוין
הכסף ברח לנו במספרים הגדולים ונשאר בקטנים. יש לזה הרבה השלכות

מרסיסיידר 13 בינואר 2017

מסמך חשוב. למסגר ולתלות.

Comments closed