שירת הבראנבור

האם בראנה היה יכול למלא את התפקיד של מוזס טוב ממנו - ואף לסגור טוב יותר את שני השערים של דלה עלי על הדרך? והאם הוא, למרות ההישגים הרבים, שחקן מבוזבז במידה מסויימת?

קונטה היה רוצה לשמור על איבנוביץ׳, אבל מאמן צ׳לסי צריך לקדם צעירים. ובין קידום צעירים לבין שמירה על איבנוביץ׳ בסגל, הוא בוחר בצעירים. ולכן בראנה כנראה בדרך החוצה.

כמו שקרה עם מיקל ג׳ון אובי, שחקן משלים בסגל שאין בו המון פציעות טפו טפו טפו ואין אליפות אפריקה – או שאתה מקבל דקות בגביע, או שהדקות האלה הולכות למישהו שחסר אותן.

וכך קורה שבעונה אחת אנחנו נפרדים גם מאחד השחקנים האובר רייטד באין-הסטוריה של המועדון (אוסקר) וגם מהשניים הכי אנדררייטד בצ׳לסי ואולי בכדורגל האירופי – מיקל ואיבנוביץ׳.

למה אנדררייטד אתם שואלים? 9+ עונות לכל אחד מהם, ערמת גביעים ושלל רב, ששניהם שיחקו ברוב המשחקים המכריעים בדרך אליהם. וכמובן שבשערים מכריעים בראנה לוקח בגדול עם גמר היורופה ליג, גומלין הצ׳מפיונס מול ליברפול, השמאלית מול סיטי ועוד המון.

אז מה קרה אמש? קונטה הסביר בשישי למה איבנוביץ׳ לא פותח וגם לא יפתח, ורמז שהשחקן צריך לדאוג לעתיד שלו – רמז די עבה עבור החייט מלצ׳ה. בסופו של דבר המשחק הלך די קל, ואיבה עלה באגף ימין כ-wingback, התפקיד שבשל ייסודו כחלק מהמערך הוא הודח בידי מוזס.

איבנוביץ׳ קיפצץ את הקיפצוצים המוכרים שלו על קו החוץ וחיכה בסבלנות לחילוף, אולם השקט שעל פניו הסתיר את שעמד להתרחש. מיד כשנכנס למגרש ניכר היה שדבר אחד בלבד עומד לנגד עיניו – וזה הוכח כבר במתפרצת הראשונה: הוא רוצה להשאיר חותם על המשחק הזה. הבחור פשוט דהר, כאילו אין עליו את השנים הנוספות והעודפו שאוהדי צ׳לסי כבר התייאשו ממנו במהלכן.

זה נגמר בשער ופנדל, וכמעט בישול או שניים ב-30 דקות. אנשים שפשפו את העיניים. גם השונאים, ויש הרבה, אמרו ואוו.

נכון, זה היה ברנטפורד החלשה מליגת המשנה. אבל העלה גם תהיות – האם בראנה היה יכול למלא את התפקיד של מוזס טוב ממנו – ואף לסגור טוב יותר את שני השערים של דלה עלי על הדרך בהפסד ההוא?

והאם הוא, למרות ההישגים הרבים, שחקן מבוזבז במידה מסויימת, שכן יכל להיות ליברו אימתני, ענק ורסטילי שבועט טילים, או אפילו חלוץ מרכזי?

 

 

 

כבודו טעה
הניצחון על וויגן

17 Comments

מיקו G 29 בינואר 2017

בשום עולם מיקל לא אנדרייטד, מדובר באחד השחקנים הגרועים ששיחקו ברמות הללו.
יעיל יותר מחוסם עורקים בחסימת הזרימה של המשחק.

גור אילני 29 בינואר 2017

מיקל שרד 10 עונות בצ׳לסי, שיחק בגמרים, יצא לטורנירי נבחרת, עשה הכל על המגרש חוץ מלכבוש.
מוכרח לציין שהאימון של מוריניו לימד אותו לשחק על בטוח, וכך הוא הבין שצריך לשחק. בעונות הראשונות של בהרכב היית יודע שאם הכדור אצלו לא תצא מזה מסירה גדולה אבל הוא יעביר את הפס הבא לשחקן הבא. כמעט לעולם ללא איבודים.

בסך הכל התגובה שלך מוכיחה בדיוק למה הוא אנדררייטד :)

מיקו G 29 בינואר 2017

התגובה שלי מוכיחה למה הוא לא מוערך, השאלה היא האם בצדק או שלא.

אריק 29 בינואר 2017

פוסט יונייטד – צ`קד
פוסט צ`לסי – צ`קד
שכחתי מישהו?

גור אילני 29 בינואר 2017

יש לך משהו להגיד על בראנה או מיקל? או שאפשר לסגור את התגובות לשרשור?

אריק 29 בינואר 2017

אני בעדם.

כחול 29 בינואר 2017

אני לא חושב שבראנה היה יכול לבצע את התפקיד של מוזס טוב יותר. מהירות וסיבולת זה אא של התפקיד הזה, ובאמת שלצערי הוא איבד את שתיהן בשנה וחצי האחרונות. לרוץ מהר במשחק אחד ולשחק טוב לחצי שעה(והוא באמת היה נפלא) לא אומר שזה מחזיק מים לעונה שלמה.
בנוסף הוא לא תורם התקפית כמו מוזס מבחינת הגדרת התפקיד של הווינג-באק: הרמות טובות ומעבר שחקן על הקו בשביל להוציא רוחב מסוכן.
ברור שהגנתית הוא עדיף, אבל בלי המהירות זה לא באמת אפשרות ארוכת טווח(הכוונה לעונה).

גור אילני 29 בינואר 2017

הקטע עם מוזס שהוא די התעייף וכבר לא מעט משחקים לא ממש מצוין לא בהגנה ולא בהתקפה. השטח שהוא צריך לשרוף ביחד עם הניתורים להגבהות, ספרינטים ותיקולים גובים מחיר של עייפות. אני מעדיף את הקידום שלו על בראנה any day, אבל אולי אפשר היה לתת לזקן עוד כמה משחקים כמו שפברגאס מקבל ע״ח מאטיץ׳ – כשזה תואם את סוג המשחק הצפוי.

כחול 29 בינואר 2017

בקשר למיקל- הוא שחקן פונקצינלי לא רע. אבל זה לא מספיק לקבוצה שצ׳לסי רוצה להיות.
ובנוגע ללהיות מחליף, מה שאמרת על זמן לצעירים ממצה את הסיפור שלו.

אביאל 30 בינואר 2017

אני מקווה שהוא ישאר, לפחות העונה, גם שחרור השחקנים הזה, בלי למלא את החלל, עלול להביא לנו בעיות, התואר עוד לא אצלנו בכיס ושני המשחקים הקרובים יכולים לערער את זה עוד יותר.

פראליה 30 בינואר 2017

מסכים לגמרי לגבי שניהם ,
בכדורגל של היום , למצוא שני טים-פליירס לכ"כ הרבה זמן , בטח בקבוצה שרב העונות רצה , זה נדיר מאד.

בראנה נפל במשבצת של זה שעושה כמה תפקידים (בלם בשני הצדדים , מגן בשני הצדדים) טוב מאד , אבל תמיד אפשר לחשוב שמישהו יעשה את אחד מהם מצוין , רק מה , אלה שעושים את זה מצוין , בדר"כ עושים את זה לחצי עונה גג .

צביקה 30 בינואר 2017

בראנה שיחק פעם מגן שמאלי?

פראליה 30 בינואר 2017

לא ע"ב קבוע , רק כפקק

צביקה 30 בינואר 2017

כנראה הם שניהם מרוויחים משכורת גבוהה וגם תופסים מקום של שחקני חוץ וחבל לבזבז מקום כזה על שחקני ספסל (בטח מיקל שכבר אין לו מקום גם על הספסל).

אביאל 30 בינואר 2017

צביקה – לגבי מילק זה ברור, כי יש את צ׳לובה שעושה עבודה ויש עוד כמה קשרים מרכזיים שמצליחים מאוד בנוער ובהשאלות. אני כאמור פחות מבין את הרצון לשחרר את איבנוביץ או לתת לו חוזה לעוד נוספת, מגנים טובים ומוכחים הם חיה נדירה בימנו ולכן, עם כל הכבוד למוזס, לא הייתי מוותר על איבנוביץ.

צביקה 30 בינואר 2017

האמת, אתה צודק, לא חשבתי על זה.
מה גם בדקתי ומתברר שהוא לא מרוויח כזה הרבה 65 אלף פאונד לשבוע, המשתכר ה-13 בקבוצה. (פייסבוק בעברית לך תסמוך על זה).
רק נותרה השאלה האם הוא לא ירצה לעזוב כדי לקבל יותר (דקות וכסף)?

אריק 30 בינואר 2017

פיוליס הולך לקחת אותו?

Comments closed