התיקו עם ליברפול

שער מבריק, פנדל גבולי, ושוב קישור לא מתפקד התקפית מול משחק הלחץ

מה אני אגיד לכם? משחק לא מרשים של הכחולים. מצד אחד הגנה טובה שעמדה יפה מול לחץ מהרגע הראשון, וליברפול שכחה את הבעיות שלה ובאמת נכנסה למשחק חזק – ומצד שני משחק התקפה לא תפקודי.

השער של לואיז הוא רגע מיוחד – שער נפלא שכולו גאונות. וויליאן מסדר את הכדור, קאנטה ניגש אליו ומבשר לו על החדשות לפיהן למרות הבעיטה הטובה בשבת הוא לא יהיה זה שיכניע את מיניולה – ואז הפאס עם השפיץ של דויד רטוב התלתלים לקורה ופנימה.

הפנדל על קוסטה היה גבולי במקרה הטוב,קלאטנברג היה חייב לשים את חותמו גם על המשחק הזה, והזאר היה משועשע מכל העניין על הספסל כי קונטה הוציא אותו דקות קודם לכן, ודייגו בעט בעצמו לא מספיק טוב.

בסך הכל ליברפול הוכיחה שיש לה כדורגל מצוין, היתרון במרכז השדה עם שחקן אחד יותר גרם לכך שהנדרסון היה חופשי לפטם את חבריו בכדורי פז, אלא שבמניין המצבים המסוכנים לא היה הבדל גדול.

כשססק פאברפאס נכנס ראינו מה קורה כשיש בקישור מוסר מחונן, ואני אומר לכם, העונה המסירות שלו עוד יותר טובות מבעבר. איכשהו הוא מצליח למגנט את הכדור לרגליים של החלוצים מכל פינה, והפינה שלו היתה לא שגרתית בצד ימין של המגרש כשנכנס במקום וויליאן.

וזה לוקח אותי לעבר ההמשך והעונה הבאה – קונטה בנה קבוצה שתוכל להצליח לדעתי יפה באירופה, להשיג תוצאות ולהתקדם אולי לשלבים גבוהים (כמובן תלוי בהגרלות ובשפיץ של), אבל היצירתיות במשחקים נתונים לא קיימת עם מרכז השדה ברגליים של קאנטיץ׳. הפתרון עשוי להיות קשר חזק יותר התקפית שגם בעל-בית במרכז המגרש, או מעבר ל-3-5-2 שייתן לפאב את המפתחות במרכז השדה.

רק שבשביל זה כנראה שנצטרך לרכוש שני חלוצים חדשים מהניילונים או להתחיל לטבול את בטשואיי באש הפרמייר ליג.

וזה נכתב לפני:

אם צ׳לסי אכן דוהרת לאליפות, ויש גירסה אחת לפיה היא אכן דוהרת, ואלף גירסאות אחרות בהן היא אינה דוהרת, שכן לפנינו מצג שווא או טעות אופטית – אזי ייתכן שלצ׳לסי נותרה המשימה להוכיח שבנוסף לקצב צבירת הנקודות המרשים שלה, היא גם אינה מתבטלת בפני קבוצות הצמרת.

אחרי הכל, בוידאו שיסכם את העונה, והרי בעידן הנוכחי לא נשאר הרבה מעונה חוץ משם האלופה והיו-טיוב של הרגעים הגדולים, יהיו רגעים גדולים ורגעים בינוניים. ואם יהיו יותר רגעים בינוניים מאשר רגעים גדולים – תישאר מהעונה הזו תחושה בינונית.

שלא יהיו טעויות – קונטה עשה דבר גדול מאד בין אם נזכה באליפות ובין אם לאו. הוא ייצב ספינה במים סוערים, בנה עבורה מערך סודי ומיוחד, שעד מהרה נהפך פופולרי בליגה כולה ואף מעבר לגבולות האי הבריטי. הוא שילב צעירים, נפרד מוותיקים, נתן הזדמנויות למושאלים כרוניים. הוא יצר מנטליות ברזל, הרגיע את דייגו קוסטה, שילח לחופשי את אוסקר ולא התבייש לייבש רכש נוצץ שעדיין לא סומך עליו.

אבל אם יביטו על שלוש העונות האחרונות במבט מרחוק, יראו שבעצם הנפילה של העונה שעברה היא היוצא בן הכלל כשסביבה שתי עונות חזקות ביותר (ובנוסף עוד מקום שלישי בעונת סוארס). ככה שבהסתכלות ביקרותית ניתן להצביע על העונה הקודמת כהתפוררות לא בורוה, ועל העונה הנוכחית כדהרה הדומה דמיון מסוים לזכייה בעונתו השנייה של מוריניו (2014/15).

על מנת שהעונה הזו תיראה אחרת גם במבט לאחור, נניח מבעוד 15 שנים, כל מה שצריך לעשות הוא לשים בה כמה תופינים שייראו על ידי לווין מהחלל. לדוגמה שיא נצחונות רצופים ש(סוג של) הושג, או נצחונות מרשימים על קבוצות פאר המחזיקות במספר אליפויות דו ספרתי.

אבל מצד שני, נסתפק גם בנצחון דחוק. אפילו תיקו יהיה סביר. גם הפסד קטן יתקבל בהבנה. מיני התפרקות מבוקרת תרגיז אבל נסתכל קדימה. תבוסה תרעיד קצת את הבטחון, אבל יש לנו כרגע ריפוד של כמה נקודות יתרון.

בקיצור – אנחנו ממש לא אוהבים לקבל את ליברפול בחוץ.

 

 

הניצחון על וויגן
היה שם כדי לספר

42 Comments

אריק 31 בינואר 2017

העם אתכם.

גור אילני 31 בינואר 2017

יונייטד מועדון עממי

אריק 1 בפברואר 2017

תשאל בסין

אלכס 31 בינואר 2017

צריך להחליף את העם (:

כחול 31 בינואר 2017

בתור מי שראה את הגול מצפייה ישירה והוא לא בטוח- מיניולה הזה פשוט סתם לא היה מוכן כשהשופט שרק? זה היה גול דיי משונה.

משה 1 בפברואר 2017

הוא לא היה מוכן אבל גם אם היה מוכן קשה לי לראות אותו מגיע לכדור שפוגע בקורה ונכנס.

אלעדוס 31 בינואר 2017

נו… הגדלתם את הפער מארסנל.

פראליה 1 בפברואר 2017

ההנאה מקאנטה גוברת על ההנאה שהיתה ממקאללה שגברה על ההנאה שהיתה מדשאן , נדיר לראות שחקן משדרג את הגדרה מתפקיד כזה

יואב 1 בפברואר 2017

צלסי הטובה ביותר ביי פאר. היא תיהיה אלופה מאד מרשימה. זה שלה לגמרי ובזכות.

אמיתי 1 בפברואר 2017

מה?..ממש לא מרשימה..מגיע לה והיא הטובה ביותר אבל
בטח אחרי משחק כזה היא לא מרשימה. יעילה. לוחמת. מאורגנת..
-בליברפול חזר ההוא מאפריקה אבל הם משום מה לא משחקים עם
חלוץ. זה לא חשוב להם להבקיע?
-דייגו קוסטה יוצר מאזן אימה עם ההתחזויות שלו שמאפשר לו לרקד
ברחבה כמו צארלי צאפלין. אין מילים

יואב 1 בפברואר 2017

צלסי תתקיף אותך וחזק אם תצטרך.
היא ערוכה לכל.
עשרים הדקות האחרונות הם היו בגן המשחקים הפרטי שלהם, לא באנפילד.

אמיתי 1 בפברואר 2017

תקפו אחרי שלליברפול ניגמר האוויר אבל גם אז הם
לא שלטו במשחק. חיו מהתקפות מעבר. סבבה. לא מרשים.
נראה לי קלופ בסיום נתן גם לי חיבוקי. לא מתקלח שבוע

אביאל 1 בפברואר 2017

אמיתי – מה זה נגמר האוויר ? משחקים כדורגל 70 דקות או 90 ? זה לא חכמה גדולה לרוץ מחצית שלמה ואחרי זה להוריד את הרמה שלך, מזכיר לי את מיכאל זנדברג.

אמיתי 1 בפברואר 2017

מסכים ולגיטימי וזו בעיה אצל ליברפול אבל עד השער של
ליברפול צלסקי התגוננו. אחריו יצאו קצת יותר. כך או כך מרשים
זה לא היה..

matipool 1 בפברואר 2017

יואב – אתה זוכר שבחלקים לא קטנים של המשחק , צ'לסי כמעט לא נגעה בכדור ובקושי רק הצליחה להרחיק לאמצע המגרש להתקפה חוזרת של ליברפול . זה היה נראה כמו ברצלונה בימים הטובים של שליטה 80% בכדור .
הבעיה של ליברפול היא הפיכת השליטה בכדור לשערים . עד לפני חודש , הבקענו בצרורות כשפירמינו שחקן החוד ( זה בשבילך , אמיתי ) ומהצדדים שלו מאנה וקוטיניו כשללאנה קשר די חופשי בתפקיד ששדרג אותו בכמה רמות .
מאז הפציעה של קוטיניו ונסיעתו של מאנה , הכל קרס גם בגלל שקבוצות למדו את השיטה של קלופ , מסתגרות ויוצאות למתפרצות . כשבהרכב חסרים שני השחקנים הכי יצירתיים ( מאנה הוא פורץ הבונקרים הכי טוב שלנו ) – יש לנו בעיה קשה .

אמיתי 1 בפברואר 2017

מתי. או שתעלו חלוץ בהרכב ופירמינו לא חלוץ או שתקנו. בלי זה כל הלחץ וההזדמנויות נופלות ברגליים של כדורגלנים שלא נועדו להבקיע. עע צ׳אן וללאנה

matipool 1 בפברואר 2017

בהרכב של תחילת העונה ( כפי שכתבתי בתגובה הקודמת ) , פירמינו הבקיע יפה מאד והייתה חלוקה נהדרת של כיבושים ביחד עם מאנה , קוטיניו ולאלאנה .
כאמור , הכל קרס מאז היעדרותם של קוטיניו ומאנה ( מי יודע מתי קוטיניו יחזור לעצמו ) .

אמיתי 1 בפברואר 2017

זה לטמון את הראש בחול.. מה שמתאים כי אתם חצי דרך לים. אני (לא) מקווה בשבילכם שתביאו *חלוץ* לעונה הבאה

אביאל 1 בפברואר 2017

matipool – אם ברצלונה התקשתה בסופו של דבר לכבוש מול צ׳לסי, אז נו אולי השיטה עובדת, זה ממש לא רע להוציא תיקו וכמעט לנצח באנפילד העונה.

איאן ראש 1 בפברואר 2017

די מסכים עם אמיתי, מקווה שקלופ בחיפושים אחרי חלוץ שוער ומגן שמאלי במינימום.

כחול 1 בפברואר 2017

תוצאה לא רעה סך הכל, בטח בהתחשב בלונדיניות האחרות שפישלו בענק… אם רק קוסטה היה שם את הפנדל.. הפער היה עומד על 11 נקודות!
בגדול משחק לא רע חוץ מהחלק ההתקפי(שהוא כמובן, דיי חשוב). הבחירה לעלות עם ווילאן במקום פדרו הייתה מפתיעה בעיני – הוא בכושר שיא, וגם כשהוא עלה הוא היה חד מאד. מאמין שנראה אותו פותח מול ארסנל, אולי אפילו במקום הזאר.
ולגבי אירופה – גם לי התחילו פנטזיות כאלו, חשוב לזכור שהכל טוב ויפה כשיש לך סגל רחב וכולם בריאים, ומעט משחקים.. שנה הבאה יהיה יותר לחוץ, ותהיה לזה השפעה על הקבוצה והגמישות באפשרויות של קונטה.

אדם 1 בפברואר 2017

אני שונא את קוסטה וצ'לסי אבל איך לכולם ברור שלא היה פנדל? אני ראיתי בלם שולח רגל ומגע שנראה יותר מליטוף בין שתי הברכיים. מעבר לזה היחידים שיכולים באמת לדעת מה הייתה עוצמת המגע היא אלו שהיו שם ממש. לדעתי זו בעיקר טעות של מאטיפ

אמיתי 1 בפברואר 2017

100% התחזות. החלה עונת האוסקרים

אביאל 1 בפברואר 2017

אמיתי – פגע לו בברך עוד לפני שהוא בעט בכדור.

אמיתי 1 בפברואר 2017

נכון היה מגע. אבל כל השאר היה הצגה. קפץ כאילו עלה על מוקש..
ברגע שרגל אחת פוגעת בשחקן אבל משום מה שתי הרגליים קופצות
באוויר זו הצגה. פסדר. שיהיה בריא

צביקה 1 בפברואר 2017

היה מגע ולכן הגיע פנדל, ההצגה עזרה לשופט להחליט נכון.

אמיתי 1 בפברואר 2017

"עזרה"..יום כביסה היום אה

אדם 1 בפברואר 2017

אמיתי, היה מגע ולפי הטלוויזיה לפחות לי הוא נראה די משמעותי, לא נגיעה קלה. יכול להיות שקוסטה ראה שהוא מאבד קצת שיווי משקל והוסיף לזה, לא יודע. במקרה הזה מרגיש שהיה פנדל.

אמיתי 1 בפברואר 2017

וואלאק. באמת היה מגע וואלאק לא נראה לי פנדל. וואלאק לא כזה משנה לי. הייתי בעד הרוסים כמובן

אביאל 1 בפברואר 2017

אמיתי – אני לא מבין מה אתה רוצה להגיד, פגע בו וזה פנדל, כל השאר לא משנה, אז נניח שהוא לא היה קופץ עם שתי הרגליים ולא מקבל פנדל, אז היה נעשה צדק ? לא.

אמיתי 1 בפברואר 2017

מודה שהיה מגע רק אומר שלדעתי קוסטה עשה מזה
פנדל. לא כל מגע הוא פנדל. נראה לי מיצינו. נישאר חלוקים

אריק 1 בפברואר 2017

לא ראיתי את המשחק אבל אין לי ספק שהיה פנדל.

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2017

ברור שהיה פנדל, יש הוכחות מצולמות לזה שהשופט שרק וקוסטה בעט פנדל שאותו מינולה עצר

איאן ראש 1 בפברואר 2017

בשידור נראה היה שכולם הסכימו שהיה פנדל. בקשר לפאול של ללאנה, אמרו שלא היה אך ווב אמר שניתן לראות זאת רק מקדימה ומהזוית האחורית ששם היה השופט רואים את ללאנה שם יד (כדוחף) על האזר והתקלות בברכיים.

אריק 1 בפברואר 2017

בדיוק. ומאחר ויש הוכחות מצולמות אין ברירה אלה להסכים.

kirma der faux 1 בפברואר 2017

מה שהלך אצלכם שנה שעברה זה חומר מטורף לתחקיר אם לא סרט תעודה. אי אפשר להסביר את התנודות ביכולת במושגים של כדורגל.

הזארד וקוסטה מזכירים לי שחקנים כמו ג'יימס הארדן שמתמחים בלסחוט את העבירה. המהלך של הזארד הוא טקסטבוק של סחיטת פאול. ברגע שלאלנה רץ על הגב שלו, ההאטה, הטיית הגוף, ההכנה לנפילה, הכל נועד להביא את הבעיטה החופשית, כמו שהארדן רואה שחקן עולה לאויר וזורק את עצמו עליו כדי לקבל מגע. זה בדיוק מסוג המיומנויות שהופכים שחקן ליעיל כל כך.

בNBC העירו יפה אחרי המשחק שהגול של ליברפול כמו הגולים של טוטנהאם בא מהגבהת עומק מימין לשמאל ההגנה. נמצאה נקודת התורפה? ארסן, מסוט, אלקסיס, רשמתם או ששכחתם את העפרונות כשהייתם בכיס של טרוי דיני?

איאן ראש 1 בפברואר 2017

+1

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2017

הנדרסון ניסה להוציא כדורים כאלו כל המשחק, כמעט כולם היו טיפה חזקים מדי, אולי בגלל המזג אוויר. אבל נראה לי זה היה חלק רציני מתכנון המשחק

גור אילני 2 בפברואר 2017

מיד אחרי טוטנהאם, כבר האל ניסתה את זה והאמת עבד לה לא רע. בהחלט נקודת תורפה, הבעיה שלא ניתן ליצור בקלות הרבה הגבהות כאלה במהלך משחק אינטנסיבי וכאוטי. לכן, אני משער, ליברפול לא עשתה את זה יותר.

אריק 2 בפברואר 2017

פרנק לאמפרד הוא השחקן האנגלי האהוב עליי שלא שיחק ביונייטד. אלוף נפלא ומה שעשה בזכיה באלופות זה הכי הירואי שראיתי בכדורגל בעשור האחרון.

דוד 2 בפברואר 2017

גור אתה לא הולך לכתוב משהו על השחקן האנגלי הכי גדול של המילניום? אתה יודע שהתפקיד מוטל עליך באופן טבעי…

גור אילני 2 בפברואר 2017

הולך, זה לוקח כמה דקות לכתוב על שחקן כזה

Comments closed