כשברצלונה יורדת על ארבע

הקונספציה שיצרה קישור מרכזי דומיננטי באופן ברוטאלי בעולם שבו קישור מרכזי הוא סוג של ממלא-מקום

barca

אמנם צפיתי במשחק אמש כצופה נייטראלי יחסית, עם נטיות לכאן או לכאן אבל ללא העדפה ספציפית או משאלת לב, אבל המהלכים על המגרש גרמו לי לקחת את הצד של ברצלונה מתוך הרצון הטהור והאנושי לאיזון ולהנאה מקסימלית. לכן ללא קושי רב מדי שמתי את עצמי בנעלי הנייק אדידס מסי של ליאונל מסי וניסיתי לראות לאן זה מתגלגל. והאמת די מהר, איט גוט פריטי מסי.

בסך הכל ברצלונה לא שיחקה אתמול שונה מאד, לצורך העניין, מצ׳לסי במאבקים האחרונים מול פ.ס.ז׳. קבוצת כדורגל מול קבוצת כדורגל. הגנה שמנסה להגן מול ההתקפה, התקפה שמנסה לתקוף מול ההגנה, וקישור שמנסה… טוב, כאן כבר התגלתה הבעיה האמיתית הראשונה. אפשר לנתח באלף דרכים ולתת ציונים לטר שטגן, לשלשיית msn, לקאבאני מול זלאטן, לפיקה ואומטיטי, למרקיניוס שירש את דוד לואיז. אבל אי אפשר להתעלם מכך שבפאריז בנו לאורך השנים האחרונות קישור מפלצתי.

בכל המשחקים בשמינית ב-3 השנים האחרונות, פ.ס.ז׳ שלטה ללא עוררין במרכז השדה. אני חושב שלפני הכל לא מדובר בשחקן כזה או אחר. זו הקונספציה שיצרה קישור מרכזי דומיננטי באופן ברוטאלי בעולם שבו קישור מרכזי הוא סוג של ממלא-מקום.

כן, אם תקחו את צ׳לסי לדוגמה, תראו שהקישור שלה הוא מין ממלא מקום: קאנטה ומאטיץ׳ נועדו לסגור חורים ולשבור התקפות. להיות בכל מקום אבל גם בשום מקום. במנצ׳סטר יש שתי קבוצות בכירות ללא קישור מרכזי: באחת יאיא טורה הוא שריד להנעה הקדמית שפעם סיפק למכונות של מנצ׳יני ופלגריני. המצב הגיע לכך שלאחרונה דה ברויינה מתופקד כקשר מרכזי בפועל, כדי לחבר בין המנוע הקדמי לבין הבלאגן מאחור. ביונייטד יש את קאריק, שמחזיק איכשהו את הקונספט של קישור. שניידרלין נמכר, שוויני נתלה בככר העיר, פוגבה ורוני מסתובבים מסביב לעיגול מרכז המגרש אבל אף פעם לא באמת נכנסים אליו במובן המלא.

יובה של אלגרי עברה לשיטה פופולרית בה מרכז השדה אינו מהווה את מרכז ההתרחשויות ההתקפיות או ההגנתיות. בעוד על הנייר מיראלם פיאניץ׳ הוא קשר בעל יכולות יצירתיות, וחדירה משמש כקאבר אפ ההגנתי, בפועל יובה זונחת את מרכז השדה במאבקים הגנתיים לאחר איבוד הכדור. בדומה לשיטת קלופ, שחקני ההתקפה לוחצים במטרה להחזיר את הכדור לשליטתם. אם נסיון הלחץ נכשל – המערך נסוג לשני קווי הגנה שמתגוננים קרוב לשער ומנצלים את השליטה של בונוצ׳י ושות׳ ברחבה ובקרבתה.

היופי במה שאמרי עשה בפאריס הוא היכולת שלו לזהות את האיכויות שנבנו בקישור, ולא לוותר עליהן בזמן שהתרחש טרנזישן שכלל חילופי מאמנים, עזיבת זלאטן, מכירת לואיז ועוד. הוא לקח את מאטוידי, וראטי ראביו ותיאגו מוטה ונתן להם להשתלט על כל מה שקורה בין הרחבות. זה מאפשר לדרקסלר הבזבזני לעשות די הרבה טעויות בשליש האחרון ועדיין להיות מאיים. לקבאני להמשיך לא להחליט אם הוא שחקן גדול או סתם חלוץ מעולה. לדי מאריה להתרכז בלהיות די מאריה, שזה פחות לרדוף אחרי מגנים ויותר להתל ולבעוט.

זה נשמע נורא פשוט. אולי זה באמת כל-כך פשוט. אני לא יודע כי אני לא מכיר לעומק את הפרטים הקטנים שקשורים לשיטת המשחק.

ולגבי בארסה…

כשבארסה נראית כמו עוד קבוצה, מתברר שחלק מההחלטות שנלקחו שם היו מוטעות. אם השחקן הראשון שנכנס במצב הביש אליה נקלע אנריקה הוא ראפיניה, וזמן מה אחר כך ראקיטיץ׳, ניתן להסיק מכך שבברצלונה לא בנו קישור. נכון, רק בשביל לפגוש את פ.ס.ז׳ לא בונים סגל. רוב הזמן הקטאלונים לא נתקלים בקישור כזה. אבל בשנים האחרונות יש סיכוי די גדול שבהסתערות על הגביע עם האזניים תפגשו בהם.

הקונספציה היתה, ואני מודה שאני נשען פה על חומר מיושן יחסית, לבנות מנוע תלת ראשי של קשרים שעובד קרוב וצמוד ומתנועע בחלק המגרש של היריבה כיחידה אחת, מוסר משולשים ומגיע עד מסי, מעיר אותו מחלום בהקיץ, ומשם כבר העניינים מסתדרים. נכון, זה שטחי. בכל מקרה, התברר שלמצוא חלופה לצ׳אבי זה לא אפשרי, ולאינייסטה אין עדיין מקום על הספסל. ברצלונה של העונה שעברה לדוגמה היתה בלתי עצירה כל עוד היא הצליחה להעביר את הכדור בהצלחה ל-msn. שוב, מדובר בקישור הנעלם, זה שממלא מקום, מהפיסקה למעלה.

מהלך המשחק שאפשר לראות עכשיו יותר ויותר במאבקים בין מועדונים בכירים מתחלק ל-3 חלקים: בשלב הראשון, אחרי הוצאת הכדור של השוער ישנו לחץ של התוקפים על ההגנה. בשלב השני, כדי להתקדם לאנשהו, צריך שחקני כנף מאד מהירים או קשרים מאד חזקים ומדוייקים שמסוגלים להעביר כדור תחת לחץ. ובשלב השלישי – התקפת המעבר מגיעה לשליש הקדמי, בו נוצר מאצ׳ אפ של 2-3 מול 3-4 מגינים, עם יתרון בכיוון הריצה לטובת ההתקפה.

מהרגע שברצלונה נקלעה לצורת המשחק הזו, היא מצאה את עצמה ללא יכולת להוציא את הכדור ביעילות בשלב 1 (אומטיטי עדיין לא טוב מספיק בזה), ללא קשרים מתאימים בשלב 2 (גומס היה חלש, בוסקטס היה טרוד מדי בהגנה ואינייסטה חווה משחק איום כל-כך שאני לא אתפלא אם עברה בראשו המחשבה לערוק לסין או לפרוש לגמרי), ועם שלישייה קדמית מדהימה אבל כרגע פשוט לא בשיא כדי לקלוט את מעט הכדורים הטובים שהגיעו אליה ולא להסתבך מול ים הקשרים שמסביב.

מה שמעניין הוא שבעקבות מהלך המשחק כפי שהוא מתפתח בשלבים 1-3 שתיארתי מראש, אנחנו חווים משחקים מאד אינטנסיביים בהם יש הרבה איבודי כדור בשלב 2. כך לדוגמה במשחק צ׳לסי-ליברפול, צ׳לסי-ארסנל וליברפול-טוטנהאם מהזמן האחרון. המשמעות היא שקשרים מרכזיים דומיננטיים הם הדרך היחידה לייצב כאוס פוטנציאלי כזה, ולראייה ההצטיינות של הנדרסון נגד צ׳לסי – היחיד ששלט בעיגול האמצע.

לקראת הסיום, פ.ס.ז׳ נתנה לבארסה לשלוט מעט יותר ולהתקדם לעבר השער, אבל אז נוצרו שתי בעיות חדשות: נחיתות בגובה באופן שלא איפשר לנהל משחק של טעינת רחבת היריב בשחקנים חזקים וגבוהים, ותסכול גובר והולך של הכוכבים המודחים, שגרם לכך שראינו גלישות מסוכנות, צהובים, ואפילו את מסי מנסה דריבל ממרכז המגרש.

האופן שבו הדריבל הזה נגמר היה מכמיר לב.

 

המזרח הרחוק
חזון

120 Comments

אמיתי 15 בפברואר 2017

וואו. מעלף.
סן ז׳ארמן מאד חזקה. החילוף על הקווים מוכיח את עצמו באירופה. לואיז השחקן הראשון שמחזק גם את הקבוצה הקודמת וגם את הנוכחית במעבר שלו.
בארסה לא תשתנה. פאלטה אבללא רעידת אדמה.

איציק 15 בפברואר 2017

לדעתי זה בדיוק המקרה שבו ברצלונה השיגה בדיוק מה שרצתה. בבית היא תשים שישייה ברשת פ.ס.ז'. ותוכיח שהיא הכי גדולה אי פעם. הם יודעים שהאלו מפריס אוכלי הבאגטים יתפרקו בברצלונה לחתיכות קטנות ונתנו להם פור בכוונה כדי להוכיח שאפילו זה לא בור עמוק מידי בשבילם. הכל אחיזת עיניים.

גור אילני 15 בפברואר 2017

נכון! בקטע הבלתי נגמר שבו ניימאר קשר את השרוכים סטייל איתן טייב הבנתי את זה סופית

צביקה 15 בפברואר 2017

שמע עם העומס של הליגה הספרדית, צריך קצת מנוחה, בשביל יש את הצ'מפיונס שם אפשר לשחק עם המילואים.

7even 15 בפברואר 2017

לא חושב שבשנים האחרונות ראיתי קבוצה בעליונות כזו מול ברצלונה. פאריס פשוט הפכה לברצלונה…רק עם הגנה חזקה.
הכי המחיש את זה הגול השלישי שהתחיל ממצב בו הכדור חזר לשוער של פאריס, והוא מסר אותו לשחקן שלו על קו ה 5 כשמסי וסוארז שועטים לעברו.
הוא לא התרגש, העביר בקלילות לשחקן באגף שמאל, שגם אליו שעטו שני שחקנים, עוד פס קליל ועוד אחד.. והנה כבר די מאריה מול השוער.
ברצלונה צרפתית שכזו.

ברצלונה כבר ספגה בשנים האחרונות שלישיות ורביעיות, אבל בד"כ זה היה במשחק בו היו הזדמנויות לשתי הקבוצות ובאותם משחקים זה יכול היה גם להיגמר ברביעייה לזכותה..
אתמול זו היתה עליונות ברמה שהיא הציגה בגמר מול היונייטד.

אמוץ כהן-פז 15 בפברואר 2017

מה שהפתיע אותי יותר מכל אלו המרחבים העצומים שברצלונה השאירה לפסז.
גם הגישה הרגועה של שחקני פריז, בעיקר צעירי ההגנה וראביו הרשימה.

דונטה פישטה קונטרה ונטה 15 בפברואר 2017

לדעתי הרבה גורמים התחברו יחד שהביאו לתוצאה הזאת. מסי אולי במשחק הכי חלש שלו. בנוסף הכנה מצויינת של פריז, עמידה נפלאה על המגרש, חזרה מהירה להגנה ולחץ שצריך. אבל מעל כולם, לדעתי, מרקו וראטי.

גאזה 15 בפברואר 2017

נכחתי במשחק במסגרת יורו הצעירות שהיה בארץ לפני כמה שנים, בו איטליה פירקה את אנגליה 1-0. שני שחקנים היו רמה אחת מעל כולם- אינסינייה ומרקו ווראטי. כבר אז הוא היה שחקן אדיר

no propaganda 15 בפברואר 2017

גם אנ י הייתי באותו המשחק. גם ג'וליאו דונאטי בלט מאוד.

צביקה 15 בפברואר 2017

אני יותר אהבתי את המשחק שבו היא ניצחה בשיניים את ישראל 1-4.

wazza 15 בפברואר 2017

לגמרי! וראטי הראה כבר אז כמה הוא גדול, מה עם אינסינייה אגב?

no propaganda 15 בפברואר 2017

אולי היום ידהים את ריאל

ק. 15 בפברואר 2017

נראה לי אינסינייה ענה לכם, לפחות בעשר דקות הראשונות

רומן 15 בפברואר 2017

אחד הטורים החזקים, אתה פשוט כותב מדהים.
גם מדבר על כדורגל נטו בלי יותר מדי ללכת למחזות הקיטש כנהוג אצל הרבה כותבים פה וגם מעביר את התוכן הענייני בצורה ציורית ויפה.
ברמת השחקנים וראטי מטווידי וראביו פשוט אדירים.

צור שפי 15 בפברואר 2017

+ 1 – לרומן, לפסז' ולך.

היסטוריון של ספורט 15 בפברואר 2017

אותי מעניין איך ברצלונה תפתור זאת בשנים הבאות.
יש לה עדיין את מסי לא זקן ( אך בהחלט ייתכן ש30 שלו שווה ערך ל 35 של שחקן אחר בגלל הקילמוטרז ).
וסווארס ונאיימר.
לגבי נאיימר מסופקני אם שווה להשאירו בעלותו הגבוהה …לענ"ד מסי בתפקיד צ'אבי וסווארס בתפקיד מסי זה בהחלט מספיק ….אבל השאלה מי סביבם ?.
לענ"ד יש צורך בחריש עמוק.
אנייסטה עדיין צריך להישאר אך ייתכן שעל תקן צאבי של השנה האחרונה או סקולס שנים אחרונות הווה אומר שחקן שמביא את השינוי מהספסל או כרוטציה אבל לא כבסיס קבוע.

מה הלאה.
אני הייתי משאיר את שטגן ,פיקה ,אלאבה ובוסקאטס בהרכב הפותח.( בנוסף כמובן למסי וסווארס ).
למאסצארנו יש מקום אך פחות מרכזי ;כנ"ל רקיטיץ.
הייתי מנסה יותר את הטורקי ברוטציה.
ומצטרף.
1. מגן ימני מחליף של ממש לאלבס המצויין.
2. בלם שיחליף סוף סוף את פויול ( מאסצרנו שחקן אהוב ונהדר אך בתפקיד הבלם ברירת מחדל ).
3 שחקן קישור אחורי שיעזור יותר לפיקה.
המועמד הטבעי טיאגו אליקנטרה.
גם וראטי יכול לבוא בחשבון.
4. קשר צדדים שיקל על אינייסטה רויס מדורטמנד המעומד המעודף עליי.
5. עוד קשר אמצע שיהיה מצד אחד מוכשר ומאידך שני בהיירכייה למסי שלשיטתתי צריך לשמש כקשר מרכזי שיוכל לעשות דברים מקדימה.
אין מתאים מדי מריה …..
6. חלוץ במקום נאיימר שיהיה מוכשר אך לא יגנוב את ההצגה מסווארס את מסי.
מכיוון שמולר לא יבוא הייתי הולך על אובמאנייג או….מודה בטעות ומחזיר את אלכסיס סאנצס.

מאמן :
הכי מתאים קלופ או פפ.
לא יקרה כנראה ….לי משום מה יש תחושה טובה עם קומאן ….או גןרדי☺

ניק 15 בפברואר 2017

דבר איתי במנג'ר 2018

בילבו באגינס 15 בפברואר 2017

שחקן שמאוד יכול להתאים לבארסה הוא אוזיל, וגם גצה הבעיה זה המחיר שלהם

שי חדד 15 בפברואר 2017

אני מניח שדיאבלה יגיע לשם תוך שנה וחצי

ר.בקצה 15 בפברואר 2017

ניימאר הוא שחקן שסוחב קבוצות על הגב, למרות הדימוי הפרחחי שלו. נוכחתי בכך במונדיאל 2014.

שי 15 בפברואר 2017

הוא מעולה בזה, הקושי שלו הוא לשחק כינור שני כמו שהוא עושה בברצלונה. הוא לא בנוי לזה.
את ברזיל הוא הוביל עוד לפני שהיה בן עשרים.

no propaganda 15 בפברואר 2017

הוביל לאן?
ברזיל נבחרת די כושלת מאז שניימאר משחק בה.

שי 15 בפברואר 2017

קודם כל לזכייה בקונפדרציות, עם ניצחון בגמר על ספרד של שלושת התארים הרצופים. וגם לחצי גמר המונדיאל, איך שברזיל נראתה בלעדיו ובלי טיאגו סילבה זה ההגדרה המילונית למשבר מנהיגות. אבל בעיקר גרם לה להיות פחות כושלת ממה שהייתה בלעדיו. החלוץ הבא ברוטציה הוא פרד…

no propaganda 15 בפברואר 2017

מצטער אבל קונפדרציות משול לזכיה באליפות העולם לקבוצות, זה לא באמת תואר.
ברזיל אמנם הגיעה לחצי הגמר אבל זה היה אחרי פנדלים מול צ'ילה ומשחק בינוני מאוד מול קולומביה, זה לא שהם שיחקו טוב או עברו איזו קבוצה חזקה(אף על פי שצ'ילה אחלה קבוצה בסה"כ)

שי 15 בפברואר 2017

יש לו 50 שערים בינ"ל בגיל 25. זה נתון לא פחות ממדהים.

no propaganda 15 בפברואר 2017

זה נתון לא מעניין, זה נובע מכל מיני דברים כמו שהוא התחיל לשחק בנבחרת מוקדם, מזה שאין אף חלוץ סביר אחר בברזיל, מזה שהוא בועט פנדלים בנבחרת מגיל צעיר. רונאלדו הברזילאי שחקן הרבה יתר מוכשר וטוב מניימאר לא קיבל את כל הלוקסוס הזה כי היה את רומאריו ובבטו אז אין לו סטטיסטיקה מטורפת, מה שיש לו זה מונדיאל שרשום על שמו ועוד גמר שבו קרא משהו מוזר.

אופיר 15 בפברואר 2017

ראית פעם דור כל כך חלש של כדורגלנים ברזילאים?

no propaganda 15 בפברואר 2017

יש לא מעט כדורגלנים ברזילאים טובים, חלקם לא בגיעו למונדיאל מסיבות שונות ומשונות (דאגלאס קוסטה, אלכס טישיירה, לוקאס) אבל חלקם דווקא היו שם ויליאן, טיאגו סילבה, מרסלו, דני אלבס, פרננדיניו

אורן השני 16 בפברואר 2017

חוץ מטיאגו סילבה, ממש לא וורלד קלאס

no propaganda 16 בפברואר 2017

כמה מגנים שמאליים אתה מכיר שטובים ממרסלו?

ר.בקצה 15 בפברואר 2017

ניימאר סחב נבחרת ברזילאית מדרג ב' או ג' עד לחצי גמר המונדיאל, שגם בו הוא היה המצטיין בנבחרת, על אף שהנוכחות שלו במגרש באותו היום הסתכמה בחולצתו שהונפה בעת נגינת ההמנון…:)
הוא שחקן ענק.
לשמחתי, כאוהד ריאל, בברסה מתייחסים אליו משום-מה ככוכב קטרגל שמשתעשע עם הכדור ליד דגל הקרן.
ביום שייתנו לו בברסה את המושכות- אוי הברוך..

no propaganda 15 בפברואר 2017

מתי ברזיל בדיוק הייתה דרג ב?

אחד 15 בפברואר 2017

מאז שהם השתפרו

ר.בקצה 15 בפברואר 2017

הנבחרת שהגיעה למונדיאל 2014 הייתה על הפנים

no propaganda 15 בפברואר 2017

באיזה מובן?

ר.בקצה 15 בפברואר 2017

ה״חלוצים״ ששיתפו פעולה עם ניימאר כבר הוזכרו. בנוסף,
סקולארי השאיר בבית את מירנדה ופליפה לואיס, שבאותה שנה היו חלק מחוליית ההגנה הטובה באירופה.

no propaganda 15 בפברואר 2017

כל זה נכון ועדין היו הרבה שחקנים וורלד קלאס כפי שציינתי בתגובה למעלה

טרנטה 15 בפברואר 2017

בארסה טעתה ואולי אפילו זלזלה. חשבה שהיא משחקת מול נמושה ועלתה בלי רקיטיץ' בקישור, וגם כל שאר ההרכב שיחק בהליכה ולא הפנים את הקצב הגבוה. אינייסטה התבגר, בוסקטס בעונה לא מדהימה, וגומש לא קשור. נפלו כפרי בשל לידי הקיצור הצפרדעי שחילץ כל כדור ונתן לדרקסלר ודי מאריה לרוץ חופשיים ומאושרים. נצחון טקטי ומנטלי גדול לצפרדעים.
כל הקשקשנים (שגיא כהן?) שטוענים שנפל דבר אתמול לא מבינים כלום. הקבוצה עדיין חזקה מאד (להערכתי – למרות התוצאה המהדהדת היא הרבה יותר חזקה מפריז). חיזוק נקודתי (מגן ימני? איך יכול להיות שאין כזה…עוד קשר איכותי לרוטציה) והכל בסדר.

no propaganda 15 בפברואר 2017

ראקיטיץ לא בכושר ובארסה מאז 2009 לא משחקת טוב בלי עושה משחק חזק. אינייסטה שהוא השחקן הכי טוב וחשוב של בארסה העונה(גם אם פנבויז של חלוצים לא יסכימו) מעולה בשחרור לחץ ויצירת מצבים אבל הוא לעולם לא היה מנהל משחק טוב, בוסקטס עושה את התפקיד שלו ואנדרה גומש הוא לא ברמה הנכונה. בסופו של דבר כמעט ואין קבוצה שזכתה במשהו בשנים האחרונות בלי עושה משחק ברמה הגבוהה ביותר. היוצאות דופן הן קבוצות שמשחקות ממש הגנתי (פורטוגל, צ'לסי, אינטר) לכל השאר היו תותחים כבדים מאוד בעמדה(צ'אבי, מודריץ, שוויני, ראקיטיץ בעונה נהדרת.

אם ראקיטיץ יחזור לכושר טוב או בארסה תצליח להביא תותח במקומו אז היא שוב תהיה קבוצה מצויינת.

ק. 15 בפברואר 2017

רקאטיץ' בעיקר צריך להיות בהרכב. מול אתלטיקו בשני משחקים ברמה גבוהה הוא שיחק והיה טוב. ההרצה של אנדרה גומז (שפה אני מסכים איתך ) ושאר הרוטציה המורחבת בקישור גרמה לנזק איתו.
אינייסטה הוא באמת פותר צפיפויות קריטי אבל:
א. כמעט ולא שיחק השנה (3 תקופות פציעות) ככה שקשה להגיד שהוא הכי חשוב
ב. הוא מצוין נגד צפיפויות (ראו את ההבדל השנה בחצי שעה שלו בקלאסיקו ), אבל רק אחרי שהקישור של בארסה שולט במשחק ולא מוכרע פיזית (רקאטיץ' ובוסקטס ).
בקלאסיקו הראשון של אנריקה ב2014 הוא עלה עם צ'אבינייסטה לא בכושר משחק במקום רקאטיץ' שהיה עד אז באנקר ונאכל פיזית בקישור

no propaganda 15 בפברואר 2017

אני מודה שראיתי לא יותר מ10 משחקים של בארסה העונה אבל במה שראיתי זה התחלק לבארסה שיחקה טוב ואינייסטה בהרכב ובארסה שיחקה בינוני ומטה בלי אינייסטה, לפעמים הוא נכנס כמחליף ובארסה השתפרה.
מסכים לגמרי שראקיטיץ חייב להיות בהרכב כי עם סגנון משחק כמו של בארסה אי אפשר לשחק בלי מנהל משחק אבל ראקיטיץ לא בעונה טובה ולגעתי גם איתו פריז היו מנצחים.

הקטע המעניין הוא שלא רק בארסה לא טובה העונה גם ריאל ובאיירן נראות מאוד בינוני ואפילו אתלטיקו ירדה בכושר שלה. ייתכן ונראה פרצופים חדשים בשלבים המאוחרים. בכלל לפחות ו ממשחקי שמינית הגמר היו פתוחים לדעתי שזה הרבה יותר ממה שראינו בשנים האחרונות.

no propaganda 15 בפברואר 2017

לפחות 6

ק. 15 בפברואר 2017

עם רקאטיץ' הקישור לא רך, והוא מוסיף הרבה לחץ (הוא לא מנהל משחק אבל עוזר לאיזון גם בחלק ההתקפי), פריז לא היו משתחררים מהאמצע ועוברים לשליש האחרון בכזאת קלות.
גם חושב שפאריז היו מנצחים אבל לא בכזאת חד צדדיות. הפסד בשני שערים זה משהו שאפשר היה לעבוד איתו בגומלין.
דרך אגב, אם אתה רוצה סטטיסטיקה ומחשבה על אנשי מפתח:
ב22 משחקי ליגה לבארסה יש 14 נצחונות
אומטיטי פתח ב-12 משחקי ליגה, בכולם בארסה ניצחה

no propaganda 15 בפברואר 2017

זה רק חצי סטטיסטיקה :)
בכמה הוא לא פתח ובכמה מהם היא ניצחה?
האם הוא פתח במשחקים הקשים? ריאל, אתלטיקו?

ק. 15 בפברואר 2017

ניצחו 2 מה-10 האחרים (אפשר לחשב מהנתונים האחרים) – מול ריאל ואתלטיקו היה תיקו בליגה – כלומר, מחוץ ל-12 מ-12 שלו (היה פצוע)

no propaganda 15 בפברואר 2017

מדהים

no propaganda 15 בפברואר 2017

מסכים שראקיטיץ קריטי לתפקוד של בארסה מול יריסה חזקה, לא חושב שבארסה היו עוברים גם איתו אבל מסכים שזה היה יכול להיראות הרבה יותר טוב כי איך שזה נראה גם 4:0 לא משקף

no propaganda 15 בפברואר 2017

עוד משהו,
אינייסטה הוא לא רק פותח צפיפות הוא גם שובר לחץ שזה דבר ממש נדיר. לדוגמא האיבוד של מסי אתמול שגרם לגול זה משהו שנראה לי לא קרה לאינייסטה לעולם במצבים האלה או שהוא מצליח לעבור או שעושים עליו עבירה, זו תכונה קריטית נגד קבוצות שלוחצות חזק כמו ריאל של מוריניו למשל

ק. 15 בפברואר 2017

זה גם לא קורה למסי… עד שזה קרה אתמול.
השנה, למרות שזה לא פופולרי לכתוב דברים כאלה אחרי מפלה כזאת, מסי בעונה נדירה, מפרק לחץ 3-4 שחקנים וצפיפויות גדולות במסירות מפתח (בישול למבשל) והשתחררויות כמעט בלי לאבד.
אינייסטה השנה לא רע, אבל מתוך 29 משחקים בליגה ובצ'מפיונס הוא פתח רק ב-10 (ועוד 5 כמחליף)

no propaganda 15 בפברואר 2017

זה דווקא קורה למסי וזו אפילו לא הפעם הראשונה שזה נגמר בגול. זכור לי גול מול סביליה בגביע לפני כמה שנים וגם נראה לי אחד נגד צ'לסי. מה שכן מסי לא אמור לשבור לחץ, הוא לא יורד הרבה לשליש המגרש שלו הוא גם לא אמור לעשות את זה

ק. 15 בפברואר 2017

כן, מסי מתמודד עם הלחץ והצפיפות יותר ב-30-50 מ' משער היריב.
אחת הבעיות של בארסה השנה שבהרבה מאוד משחקים לוחצים אותה ב-30 מ' של השער שלה ואז מבטלים את הקישור – חוליית ההגנה היא זאת שמניעה את הכדור ואם שוברים את הלחץ, הכדור עובר מייד לשלישייה הקדמית – מה שבעצם מתחבר לניתוח של גור, למרות שזה יותר נסיבתי (כי בשיטה הבסיסית של בארסה לקישור יש תפקיד חשוב ובולט יותר בהתקפה)

אמיתי 15 בפברואר 2017

אגב מה קרה להבנות בסגנון ידיעות וביבי שבדה באזר לא כותבים על הצ׳מפיונס? ועוד על בארסה..

ק. 15 בפברואר 2017

בדיוק!
אם ברנלי הייתה בליגת האלופות הייתה סיבה לפתוח טלוויזיה או משהו ששווה לכתוב עליו פוסט

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2017

יש התרופפות בגזרת המנהיג

תומר הוותיק 15 בפברואר 2017

לייק

no propaganda 15 בפברואר 2017

נראה לי גור התגעגע ל100 תגובות :)

גור אילני 15 בפברואר 2017

פשוט הן היו זרוקות על הרצפה ולא היה לי נעים לא להרים אותן

no propaganda 15 בפברואר 2017

:)

דוד 15 בפברואר 2017

זו הקבוצה השנייה העונה שמביסה את ברצלונה במשחק התקפה מרהיב עם המון שחקנים (אחרי מנצ' סיטי). וזה דבר שלא קורה הרבה. פעם בארסה היתה שוברת משחק התקפי בקלות ע"י שליטה בכדור,אבל אמש הטכניקה היתה גרועה בהתקפה, והשחקנים גם נפלו פיזית משחקני פס"ז, דבר שדורש הסבר.
זכור לי 4-0 של יופ היינקס על ברצלונה, אבל אתמול היה יותר יפה ויותר מוצדק.

ק. 15 בפברואר 2017

קודם כל, ניתוח מצוין, בהחלט היה פה נוקאאוט בקישור ובכל המאבקים הפיזיים, הכנה טקטית מעולה של פסז'(אמרי היקשה מאוד על בארסה גם בסביליה ומכיר אותה טוב).
בתור מי שרואה את בארסה על בסיס שבועי – בוסקטס לא טוב כבר כמה חודשים (עוד לפני הפציעה ) וזה מאוד משפיע על הדומיננטיות של הקישור של בארסה – במפגשים מול פסז' בשנים האחרונות הקישור של בארסה שלט בפסז' ונתן לכשרון מקדימה להכריע.
אנדרה גומז דווקא לא רע לדעתי בעמדה של בוסקטס אבל בעמדה לפניו הוא קצת פחות מתאים. אינייסטה גם רק חזר מפציעה ונאכל בפיזיות של וראטי.
כל משחק מול יריב עם קישור פיזי שבארסה לא עולה עם רקאטיץ' היא מתחילה בנחיתות – גם בעונת הטראבל האחרונה כל ההפסדים של בארסה היו כשהוא לא פתח. חוליית קישור אחרת גברה רק לפני שבוע על אתלטיקו בצמד מפגשים אינטנסיביים בגביע.
בקיצור, שילוב של בחירה שגוייה בציוות חוליית הקישור, משחק אדיר והתפוצצות של פסז' ויום רע שקורה, הובילו לתוצאה המשקפת.
כל הקישקושים על סוף עידן, ובכן, הם קישקושים – כנראה בארסה לא תסיים עם אחד משני התארים המרכזיים, אבל אחרי טראבל ודאבל אפשר לתת גם עונה שהיא די טובה, אבל מאופיינת בחוסר יציבות ופגיעות טקטית

אמיתי 15 בפברואר 2017

מסתמן שבלי אף לא אחד מהתארים הראשיים..

ק. 15 בפברואר 2017

זה מה שכתבתי… צ'מפיונס 95% בחוץ, אליפות – יש עוד סיכוי שריאל תמעד – מעריך 20%

אמיתי 15 בפברואר 2017

קראתי את המשפט ״כנראה בארסה לא תסיים עם אחד משני התארים..״
שלוש פעמים. עדיין לא סגור על איך קוראים את זה. האנגאובר

ק. 15 בפברואר 2017

מנסח מחדש: "ולו עם אחד משני התארים"… מקווה שיעזור להתאוששות

אביאל 15 בפברואר 2017

ארבע קבוצות שיחקו פתוח והתקפי נגד ברצלונה בעידן הנוכחי, באיירן, ריאל (של אנצ׳לוטי) והעונה פעמיים, סיטי ופ.ס.ז.
אני חושב שההצבה של גומש, התפיסה לפיה פ.ס.ז. נחלשה העונה והשישיה לאלאבס בשבת הביאו את ברצלונה לחשוב שהיא תשלוט בכדור, תכבוש שער חוץ ולהשאיר את השאר לקאמפ נואו. אמנם הייתי אז בן שמונה אבל המשחק הזכיר לי את הרביעיה של מילאן מול קרויף, רומריו, סטויצ׳קוב וקומאן.

no propaganda 15 בפברואר 2017

יש קטע כזה שקבוצות שזלאטן עוזב אותן מתחילות להצליח

אמיתי 15 בפברואר 2017

לא פפ?..

no propaganda 15 בפברואר 2017

כרגע יש רק קבוצה אחת שפפ עזב וניתן לדעת אם היא הצליחה או לא והיא לא הצליחה לפחות לא במיידי.
סביר להניח שגם באיירן לא תצליח העונה.

לעומת זאת גם אינטר וגם בארסה זכו באלופות מיד עם עזיבת זלאטן

שי 15 בפברואר 2017

ברסה אחרי פפ כן הצליחה במיידי, הייתה קבוצה מעולה שסגרה את האליפות בסיבוב הראשון. זה לא החזיק מעמד בגלל המחלה של וילנובה ורק אז הקבוצה התחילה לגמגם.

no propaganda 15 בפברואר 2017

הם חטפו שתי תבוסות בחצי גמר ליגת האלופות.
ובכלל לא נראו טוב במיוחד באותה העונה. הסיהב היא הדעיכה של צ'אבי, לא חושב שלמחלה של וילאנובה הייתה השפעה גדולה.

שי 15 בפברואר 2017

וילנובה יצא להפסקה ארוכה באמצע העונה, חזר ואז שוב הפסיק לאמן. עד ההפסקה הראשונה ברצלונה נראו טוב מאוד ודרסו את הליגה בצורה שגם פפ לא הצליח (בדקתי עכשיו בוויקיפדיה – הגיעו למאה נקודות). התחושה שלי בזמן אמת הייתה שיש סנכרון רציני בין שלבי המחלה של טיטו לרמה של הקבוצה, הראש שלהם לא היה במאה אחוז בכדורגל לדעתי. ובפתיחה במשחק הראשון אחרי שהוא חזר נתנו את החצי שעה אולי הכי דומיננטית של כדורגל שראיתי. 4-0 שהיה יכול להיות בקלות גם 7. אין מה לעשות, כשהמאמן שלך לא נמצא כי הוא נאבק בסרטן אתה תהיה מודע לזה בכל פעם שאתה מגיע לאצטדיון ורק העוזר נמצא שם.

בחצי גמר האלופות ההוא וילנובה לא אימן.

שי 15 בפברואר 2017

בכל מקרה, וילנובה כן שימר בסה"כ את הדרך של פפ והיה שם ביחד איתו, אז תכלס אני לא חולק עליך בקטע מהותי. ברצלונה כן הייתה במשבר – יחסי לפחות – לשנה וחצי ככה.

אמיתי 15 בפברואר 2017

why so serious/?
חצי צחקתי. קצת בהקשר של באיירן. אז אם כבר רציתי
לסגור איתך פינה עליהם בלי פפ. למרות שהם ברצף ניצחונות
ולכאורה הכל בסדר מה שלי בולט הוא שהם איבדו הרבה בלעדיו.
כאילו הם לא ככ יודעים מה הם רוצים מעצמם והם פחות מהנים לצפייה
לפחות בשבילי. וגם נראים חסרי חשק ותשוקה. בצמפיונס עם הגרלה טובה
הם יכולים להגיע רחוק אבל יהיה להם קשה. ואני מקבל לגמרי שחלק
לא מבוטל מהשחקנים עברו את השיא. ובכל זאת..
לנו פרופגנדה

אחד 15 בפברואר 2017

יש רק סיבה אחת לירידה ביכולת של באיירן – מולר איבד את זה

אמיתי 15 בפברואר 2017

סורי. עם כל הכבוד זה לא רק הוא. למרות שהוא חושך
מאז היורו. מת עליו ובאמת מוזרה הנפילה בכושר שלו.
נראה מאד מתוסכל אבל עדיין עובד קשה

no propaganda 15 בפברואר 2017

לא התכוונתי להשמע רציני :) ואפילו הבנתי את העקיצה בזמן אמת.
באיירן לא מהנים לצפיה עכשיו ולא היו מהנים לצפיה גם בתקופה של פפ. אני מציע לך לראות משחק רנדומלי שלהם מסוף עונת הטרבל, זו באיירן באמת מהנה לצפיה.
פחות מגמר אלופות לא יכול להחשב כהצלחה בלי קשר להגרלה. אני לא רואה את זה קורה כרגע כי באיירן נראית רע אבל כמו שכתבתי לך בשיון קודם אם הם יגיעו לחצי הגמר אז אנצ'לוטי יודע להסתדר שם יותר טוב מפפ.

אמיתי 15 בפברואר 2017

kool
חולק עלייך לגבי באיירן של פפ אבל זה היסטוריה. יהיה מעניין
היום. שתי קבוצות לא בשיאן. אבל לכם יש מה לעשות שחקנים
גדולים משל ארסנל. הכל חוץ מגמר זה כישלון?..קצת קשוח

no propaganda 15 בפברואר 2017

זה קצת יותר מורכב מזה, בשנה הראשונה של פפ כל דבר חוץ מזכיה היה כשלון כי היה הרכב מטורף שגם רץ הרבה זמן ביחד.
מצד שני לא כל מה שהוא לא הצלחה הוא כשלון, עם ההרכב שיש השנה חצי גמר יהיה בסדר אם כי מבאס.

אמיתי 15 בפברואר 2017

אתם בפתחו של תהליך…:-)

no propaganda 15 בפברואר 2017

:)
לא ממש, אנצ'לוטי זה לא תהליך, זה הכי אינסטנט שיש.

אמיתי 15 בפברואר 2017

בגלל זה אתה צריך להיות מודאג. בהצלחה היום. אני אהיה תותחן ליום. כבר הכנתי שלט נגד וונגר

no propaganda 15 בפברואר 2017

הנס חזר מהכלא, אני מאמין שדברים הסתדרו. סה"כ הביאו את רנאטו סנצ'ז ויש את קימיץ אז יש עתיד במקומות החשובים.

אמיתי 15 בפברואר 2017

וונגר בנה אחלה קו מאזינו..לראות את ארסנל עושה בונקר
מסרטן. צאבי אלונבסו, למרות כתם (ענק) ברזומה, אחד
האהובים עליי. כנראה שיש ליין ממש טוב בסרביה על זה
שבאיירן לא יקבלו פנדל. רובן בעט ברגל ימין.לשער. זה
כנראה הטאץ של קרליטו. פסדר

מאשקה 15 בפברואר 2017

מעידה על עצמי כחובבת ספורט עשרות שנים, שמחתי מאוד על ההפסד/תבוסה של ברצלונה.
לא שאני אהובת כדורגל, ולא שאני אוהדת את פ. ס. ז אין כל קשר או אהדה לאף קבוצה בחו"ל גם לאלו שהמדים שלהן אדום..
אבל, בשנים שעברו, מאוד לא אהבתי את השליטה המוחלטת של ברצלונה בכדורגל באירופה,
לא הסכמתי לנכדי לקנות חולצות של ברצלונה עם כיתוב של קאטר זאת מדינה שמממנת ותורמת כספים לחמאס וחיזבאללה לטרור נגד ישראל.
לא אהבתי את סחף ההערצה של ילדים ונוער בישראל אחרי קבוצה שכזאת, שאת כל הכסף שלה לקניית שחקנים טובים קיבלה מקאטר.
חוץ מזה, אני לא אוהבת שליטה ושלטון יחיד של ניצחונות ותארים של קבוצה בכל ענף ספורט קבוצתי שיש בעולם.
בהיסטוריה המדינית אימפריות מתרסקות והתרסקו בגלל כוחות פנימיים ולא חיצוניים, ככה זה גם בספורט.
מועדון הספורט ברצלונה השנה בירידה גם בכדורסל וגם בכדורגל. והם אימפריה ששלטה בספורט לא רק בספרד, בכל אירופה.
ואצלו בביצה – מכבי ת"א בכדורסל ??????????????????????
תודה לדי מאריה לקאבני וחבריהם

איציק 15 בפברואר 2017

איך מסתדר חוסר האהבה שלקבוצה שזוללת את כל התארים ואהדתך את הפועל ירושלים כדורסל?

מאשקה 15 בפברואר 2017

מסתדר נהדר.
את הפועל ירושלים כדורסל אני אוהדת כ – 50 שנה, אפילו שאני קיבוצניקית מהדרום.
ממרומי שנותיי כשנות מדינת ישראל, ידעתי בהפועל ירושלים יותר הפסדים מניצחונות.
אפשר להחליף מקום עבודה, בית, בעל או אישה, אבל לא קבוצה.
גם בעידן החדש של אורי אלון הפועל ירושלים לא זוללת תארים.

אמוץ כהן-פז 15 בפברואר 2017

פסז׳ (ו BeinSport) זה גם קטאר.

איציק 15 בפברואר 2017

לא, אבל זה התכנון שלה. את מכבי היא הרסה, למתחרה היחידה, חולון, שמה רגל. קבוצה דורסנית.
וגם באר-שבע שלך באותו הכיוון (ובמצבה של ברצלונה, עוד תנקום את חרפת העבר ובריבית דה ריבית).

צור שפי 15 בפברואר 2017

23 בנובמבר 2006, ערב קריר וקסום בפריז, צמד של טועמה, אחד של בדיר וקינוח של ברדה 4-2 של הפועל נגד פסז'. איפה הימים… זה היה הפסד הבית האחרון של פסז' במפעלים האירופים עד 2013 (3-1 נגד….בארסה).

תומר הוותיק 15 בפברואר 2017

גור, כמאמר הפרסומת דאז:

באתי בשביל דורפן, נשארתי בשביל גור.

כל הכבוד על הכתיבה המצויינת!

albert yaron 15 בפברואר 2017

לא ראיתי את המשחק אתמול, אבל לפי התקציר עלו לי פלשבקים ממילאן ברסה בגמר של 94.
עוד מישהו הזדהה?

דוד 15 בפברואר 2017

כן… אני זוכר את אבא שלי צועק "'ישששש" ורץ להרדים אותי עם סיפור.

אופיר 15 בפברואר 2017

לא מפתיע שהקבוצה הזו חיכתה שזלאטן ילך כדי לממש את הפוטנציאל שלה. רמזים (בוטים) לזה נמצאו כבר בתצוגה הפנתיאונית שלה מול צ'לסי לפני שנתיים אחרי שהורחק.

ק. 15 בפברואר 2017

מדהימה האנומליה (למרות שיש לזה הסבר די הגיוני) בין השליטה שלו בליגות ששיחק לבין חוסר ההצלחה העקבי בליגת האלופות, למרות ששיחק בקבוצות מהטופ כמעט כל הקריירה.

אשר 15 בפברואר 2017

ומהו ההסבר?

אופיר 15 בפברואר 2017

לדעתי? קבוצה שלו חייבת לשחק עליו, והוא לא רונאלדו או מסי, מה שמציב לה תקרת זכוכית (יחסית) נמוכה.

ולדעתי זו פשוט מקריות 15 בפברואר 2017

זלאטן שחקן ענק והקבוצות בהן שיחק עשו עונות נהדרות. הוא זכה באליפויות בכל מקום.
בסוף – יש רק קבוצה אחת שזוכה בצ'מפיונס. רצה הגורל שזו לא היתה השנה של הקבוצה בה הוא שיחק. בכל שנה…
לא כל דבר ניתן להסבר או ניתוח רציונלי, ולא כל דבר מעיד על אופי או בעיות של שחקן. לפעמים כל מה שצריך זה כדור אחד בשער ולא בקורה (של שחקן אחר בכלל), הרחקה של שחקן או שטות אחרת. אני מעדיף לחשוב עליו כעל שחקן ענק ולהנות ממנו, ולא לחפש הסברים מופרכים ללמה הוא לא זכה בתואר כזה או אחר. אותו הדין לגבי זכייה או חוסר זכייה של מסי במונדיאל. בסוף – החבר'ה האלה תלויים גם בדברים ואנשים אחרים.

ק. 15 בפברואר 2017

הוא אדיר וגם אני נהנה לצפות בו לאורך הקריירה, אבל אין לו אף הופעה ראויה בנוקאאוט של הצ'מפיונס בקריירה מאד ארוכה בקבוצת עילית. זה לא רק זכייה – יש לו סה"כ פעמיים חצי גמר אם אני לא טועה, שההעפלות לשם ממש לא רשומות עליו (ברסה של פפ ב-2010 ופסז' על צ'לסי שהוא הורחק בראשון ולא שיחק בגומלין)
בליגות היכולת האישית (והקבוצתית שלו) הייתה מספיקה כדי להכריע ולהשפיע על מרבית המשחקים.
באלופות, שהיריבה קצת סוגרת אותו חזק, לקבוצות שלו, וכאן אני מתחבר לנקודה של אופיר, אין את היכולת להסתדר בלעדיו ובלי לחפש אותו, בגלל אותה תלות שהעליונות שלו יצרה ברב העונה.

אופיר 15 בפברואר 2017

ק., תודה שייתרת את הצורך שלי לכתוב את כל זה, אני ממש לא מאלה שמסיקים מסקנות על פי השורה התחתונה.

רק אזכיר שבאותו משחק שבו הורחק מול צ'לסי הקבוצה ממש פרשה כנפיים מרגע שלא שיחק.

רני 15 בפברואר 2017

ההסבר הזה מדויק גם לגבי מסי

אופיר 15 בפברואר 2017

איזה מסי? זה שאפשר למלא קליפ של היילייטס באורך של שעה רק מהביצועים\שערים\בישולים שלו בליגת האלופות, כולל רבעי גמר, חצאי גמר וגמרים?

בחייאת…

עומר 16 בפברואר 2017

הסבר מדויק גם לגבי ג'ורדן.
ואפילו לגבי פדרר… כשג'וקוביץ' שיחק בלי פדרר לידו ראינו אותו פורח.
כנ"ל מוחמד עלי… בלי מסי לידו הוא עף כמו פרפר ועוקץ כמו דבורה.

בלאנקו 15 בפברואר 2017

פסז' הייתה נהדרת אין על זה ויכוח, אבל אני עדיין לא מתחבר למסקנות של צוות השידור ושל המגיבים פה שהיא הולכת להשתלט על אירופה ושהם טובים יותר בלי זלאטן.
בליגה הצרפתית הם מפשלים לגמרי ואני ממש לא רואה אותם פייבוריטים ברבע מול רוב הקבוצות שיהיו שם.

אין ספק שתפסו יום מדהים אבל עדיין מוקדם לסופרלטיבים האלה.

איציק 15 בפברואר 2017

מסכים ביותר. זלאטן הביא אליפות כמעט בכל מקום בו היה. אפשר להגיד למרות, אפשר להגיד בגלל, אבל כעובדה, קבלן אליפויות ושחקן מעולה.

אמיתי 15 בפברואר 2017

חותם עלייך יא איציק

אחד 15 בפברואר 2017

אולי השנה סוף סוף תזכה קבוצה לא ספרדית בתואר. אם צ'לסי היו משתתפים במפעל הייתי מהמר עליהם, אבל הם לא אז אלך על יובנטוס.

אביאל 15 בפברואר 2017

הלוואי שיובנטוס יקחו השנה, צריך רענון.

ר.בקצה 15 בפברואר 2017

חס ושלום.
גם בבחירות אתה רוצה שהשמאל ינצח, לשם הרענון?

אביאל 15 בפברואר 2017

ר׳ – קודם כל אין שום בעיה שהשמאל ינצח בבחירות, זה בריא לדמוקרטיה וזה יהיה בעיקר בריא לליכוד ולכמה מחברי הכנסת שלו שצריכים לדעת את מקומם. אבל צריך קודם שיהיה שם מנהיג רציני ולא אחד שיכנע לכל קפריזה של חבר כנסת כזה או אחר.

בקשר לליגת האלופות, שמע, בראש ובראשונה אני רוצה שצ׳לסי תיקח 10 פעמים רצוף, היות שהם לא שם, אני הולך עם ריאל, אבל מצד שני בא לי שישאר העניין שאף קבוצה לא לוקחת ברצף, ככה שהגעתי למסקנה שיובנטוס צריכה לקחת, קודם כל מגיע לבופון, דבר שני, הם קבוצה טובה מאוד וצריך גם להחזיר את הכדורגל האיטלקי למסלול. וגם קצת נמאס לי מהספרדיות.

צור שפי 15 בפברואר 2017

אתלטיקו היא הקבוצה הכי איטלקית במפעל….

no propaganda 15 בפברואר 2017

יש לי בט על יובה מתחילת השנה, אבל מי שאני באמת רוצה שתזכה(אם לא באיירן) זו מונאקו.

Guss 16 בפברואר 2017

אם אפשר, כאוהד יונייטד הייתי קודם כל רוצה שהאנגליות ימשיכו הכי רחוק שאפשר, כדי שכמה שיותר קבוצות נוספות (חוץ מליברפול וצ'לסי) בטופ 6 יותשו במפעלים רבים. ארסנל כנראה בחוץ, אז נשאר להחזיק אצבעות לסיטי וטוטנהאם. ליונייטד אין ספסל מספיק חזק להתמודד במקביל ל-3 תארים בזמן שהיריבות לא משחקות באירופה.
אבל סדר העדיפות האמיתי שלי לצ'מפיונס הוא-
1. ריאל – אשמח אם לרונאלדו יהיה עוד טיעון קטן להכניס למסי והוא יהיה הראשון שיצליח להוביל קבוצה לבק טו בק בצ'מפיונס.
2. אתלטיקו – אני ממש לא אוהד שלהם, אבל באמת שמגיע לצ'ולו.
3. לסטר – רק בשביל הקוריוז :)

אריק 15 בפברואר 2017

היה מאוד משעשע. ראביו ובעיקר וראטי אלו מסוג השחקנים שאני הכי אוהב. אתמול הם עשו בית ספר. אבל ברסה ממש שיחקה לידיהם באופן כמעט טיפשי.

ניינר/ווריור 15 בפברואר 2017

פוסט מעולה ומחכים גור. אבל בסופו של דבר פסז יישארו בלי אף תואר העונה

איציק 15 בפברואר 2017

רק הערת שוליים, שגיא כהן היה חלש אפילו מברצלונה. קשה לשמיעה, שילוב נפלא של זחיחות וטמטום.

Harry Hole 16 בפברואר 2017

עברתי לניו יורק לפני שנתיים.
המינוס הגדול, לא יכול לראות ליגת האלופות כי זה יוצא בשעות העבודה.
הפלוס הגדול, שנתיים שלא שמעתי את שגיא כהן.

wazza 16 בפברואר 2017

לא הייתי בבית אז ראית 10 דקות את השידור בערוץ הספורט ומיד חזרה לי הפריחה משגיא כהן
בלתי נסבל רק קצת יותר ממלר ויעקובי

ארז 16 בפברואר 2017

זה לא ייאמן הדבר הזה.

אנדר 16 בפברואר 2017

מה שמשעשע ולא מקצועי הוא שאנשים שכפי הניראה לא רואים את ברצלונה באופן קבוע מפתחים קונספציות ותילי תילים של ניתוחים באויר. ברצלונה גרועה ומשחקת באופן נרפה, ללא קישור איכותי ובחוסר תיאום בין החוליות השונות על המגרש מתחילת העונה (ניצנים שמיטיבי ראות שמו לב להם כבר מאמצע עונה שעברה). המשחק מול פאריס לא היה שונה מהמשחק מול אתלטיקו ואחרות מהותית, מלבד זה שפאריס קבוצה איכותית ושלפאריס הכל הצליח ולברצלונה נגמר המזל

grosso158 17 בפברואר 2017

טור נפלא! תודה רבה.

Comments closed