הנצחון על וולברהמפטון וונדררס

אחד הדברים שעלו בפוסט של בני היה דרישה חזקה מהקהילה לעוד סיקור של צ׳לסי לקראת משחקי גביע מול מועדוני ליגות נמוכות

 

כמה נקודות מהמשחק:

  1. הצ׳מפיונשיפ היא ליגה ממש חזקה שמייצרת קבוצות חזקות, פיזיות, מהירות, ואפילו חכמות.
  2. התפקוד של פדרו כווינג-בק לא ממש עבד (בלי קשר לשער הנהדר שלו בנגיחה!), מתברר שבשיטה של קונטה התפקיד הזה דורש לא מעט יכולת אווירית, כי כשהיריבה לוחצת אחת הדרכים היחידות להוציא את הכדור קדימה היא בהגבהה לכיון האגף. פדרו לא ממש היה גורם בכדורים האלה.
  3. לעומת זאת, באגף ימין מוזס היה ממוקם נהדר וכמעט כל ההתקפות יצאו מהצד שלו. כנראה שהיה חסר לו קצת חמצן כי קרוב לשער הוא לא היה חד, אבל עדיין אפשר לסכם משחק מעולה שלו.
  4. צ׳אלובה היה סולידי, הוא שחקן רוטציה טוב בסה״כ אבל גם נעלם לפרקים.
  5. זומה מפלצת, כשישב בחוץ למד כנראה גם הרבה חכמת משחק. היו לו כמה טעויות של חלודה בתחילת המשחק אבל הכח שלו באוויר והיכולת לצאת קדימה ולשחרר לחץ נהדרת.
  6. פברגאס הגזים קצת בנסיונות שלו להגיע לפתרונות מהירים על-ידי כדורים ארוכים מעל ההגנה. לקראת הסיום הוא הבין את זה והתחיל לשחק קצת יותר קצר וזה היה משמעותי כי גם מסירות קצרות ממוסר מחונן הן מתנה.
  7. ניית׳ן אקה רבותיי!
  8. אחד המשחקים האחרונים של ג׳ון טרי?

 

P

וזה נכתב לפני:

 

אנטוניו קונטה מאד היה רוצה להעלות כאן ליינאפ של מחליפים בלבד, אבל הוא התבטא במסיבת הפול מון לגבי החשש שלו משבועיים ללא משחק להרכב הראשון. בעולם הזה אין איזון – או שיש לך יותר מדי משחקים או שפחות מדי. קלופ לדוגמה ניסה להיפטר ממפעלים על-ידי העלאת כל מספרי החולצות 69-99 בהרכב, אבל נכשל בכך והקבוצה שלו עלתה איכשהו המון שלבים בגביע הליגה. בסוף הגיעה ההדחה ועכשיו שוב סוג של מדבר מפעלים לליברפול.

זה קצת כמו יום שבו אני מחכה לטיסה בחזרה מארץ אחרת. כל הלילה ישן בקושי מהלחץ, אחר-כך קם עם תשוקה להספיק להרגע במשך היום המיותר שנותר, לוקח את הזמן ומעמיד פנים שאני לא לחוץ, רק כדי לגלות פתאום שמאוחר לאללה ולקחת ברגע האחרון מונית בהולה לשדה התעופה. בשדה התעופה שוב אותו דפוס – לחץ בתור לצ׳ק אין, אחר-כך נרגעים בצעדת המוות אל הדרכונים, הבדיקות הבטחוניות שוב נעלות את מפלס הלחץ, במיוחד אם אחד הבודקים החליט להצעיד אותך ללא נעלים וללא חגורה. אחרי הדרכונים שוב שלווה ודיוטי פרי שלאחריה פתאום היסטריה וריצה אל השערים, שמתברר שכדי להגיע אליהם צריך שאטל + הליכה של 25 דקות כי שמו את הישראלים בפינה הכי רחוקה של השדה.

אבל אנחנו בכלל בגביע. קונטה ינסה להכריע את המשחק מהר על-ידי צוות התקפה בכיר בראשות הזארד וקוסטה. אחר-כך, איה״ש, כבר יעלה את בטשואיי ולופטוס צ׳יק.

על הקישור הצעיר שלו הוא סומך כנראה הרבה יותר מאשר על שני האחרונים, שכן צ׳אלובה כן מקבל את המפתחות לעמדה של קאנטיץ׳ בעוד פברגאס יפטם את חבריו בכדורי פז.

התיקו עם ברנלי. נגמרה לנו הסבלנות
הניצחון על בלקבורן

20 Comments

ק. 18 בפברואר 2017

שלבי השלווה שאתה מתאר בטיסות זה סתם שיעמום. אני טוען שצריך להגיע גג שעה וחצי לפני (ומגיע שעתיים וחצי לפני לאחר מו"מ עם האשה).
בכלל, כל העומס בליגה האנגלית נראה לי פיקציה. טיעון ה-"אין פגרה ומנוחה בכריסטמס" מתבטל עם השבתות שמקדישים לגביע שיש קבוצות שנחות שבועיים. בליגות האחרות משחקים יותר באמצע שבוע. לא יודע מה יותר עומס

אמיתי 18 בפברואר 2017

לקבוצות שמשחקות גם באירופה ויחד עם גביע הליגה ( מה זה לכל הרוחות??) יש יותר עומס ממקבילות בליגות אחרות

ק. 18 בפברואר 2017

סבבה, אבל זה לא קשור לכריסטמס. מה שאתה אומר זה שכל העומס של האנגליות זה כי יש להם גם גביע הליגה. לא קונה.
גם לבאר שבע יש כל שנה את גביע הטוטו. האנגליות לפחות משחקות מעט באירופה אחרי תחילת מרץ

אמיתי 18 בפברואר 2017

ההשוואה היא לא לבש. יותר לאתלטיקו נניח. והעניין שהכריזמס והמשחקים בו מכריעים לליגה ומשוחקים בשיא החורף ושיא העונה מה שלא קורה באיטליה לדוגמא. לא סוף העולם רק קצת יותר קשוח

נועם 18 בפברואר 2017

אבל זה פשוט לא נכון.
בספרד משחקים גומלין בגביע, ולכן הקבוצות הגדולות שמגיעות לחצי הגמר, נניח, משחקות עד אז 8 משחקים.
כמה קבוצות בכירות באנגליה שיחקו 8 משחקי גביע וגביע הליגה עד עכשיו?

אמיתי 19 בפברואר 2017

לפעמים יש גומלין גם באנגליה ויש מפעל נוסף אבל הקטע הוא שאין הפסקה בכריסמס כמו בספרד. זה כאילו אין הפסקת מחצית ומשחקים 90 דקות רצוף. זה לא אומר שומדבר רע על הלה ליגה.

ק. 19 בפברואר 2017

אבל עכשיו ליברפול לא משחקת שבועיים. בדיוק כמו הפגרה בלה ליגה.
בקיצור ההפסקות פזורות אחרת, אין יותר עומס באנגליה, רק ריכוז משחקים יותר קשוח בכריסטמס

אמיתי 19 בפברואר 2017

בערך. ליברפול זה לא דוגמא מסיבות ברורות. אבל הטענה תמיד הייתה על הכריסמס. לדעתי העונה יהיו ליונייטד 6-10 משחקים יותר מסביליה או רומא וללא הפגרת חורף. זה כן הבדל

ק. 19 בפברואר 2017

מצד שני קח את בארסה – מתחילת ינואר עם 2 משחקים בשבוע ולא כאלה שאפשר לשים הרכב משני – 2 צמדי מפגשים עם בילבאו ואתלטיקו ומול פסז'. לא גביע הליגה שאפשר רוטציה.
סביליה עפו בשמינית גמר גביע מול ריאל ועדיין בצ'מפיונס.
שורה תחתונה: 38 משחקי ליגה פחות משחחקי גביע לקבוצה שמגיעה לגמר באנגליה לעומת ספרד אבל תוספת של משחקי גביע הליגה (שבהם מקובל לעלות עם הרכבים משניים).
כריסטמס חשוב כי יש בתקופה הזאת 4 משחקי ליגה, כמו שינואר חשוב בליגה הספרדית

אמיתי 19 בפברואר 2017

נכנע.. (-;
לא לגמרי מסכים אבל שיהיה

ק. 19 בפברואר 2017

ישששש!
:)

כחול 19 בפברואר 2017

היה משחק קשוח משהו, אבל החברה התמודדו טוב. לא וויתרו, לא התפרקו הגנתית, ובסוף הצליחו אפילו להבקיע. ועוד איזה שער… חילופי מסירות מעולים שהתחילו משליחה של פאב לקוסטה, ממנו להזארד, לוויליאן והופה לפדרו. אחד השערים היפים שלנו העונה לדעתי.
אני דווקא לא מסכים איתך בקשר לזומא, הוא עוד לא נראה לי בשל להרכב ראשון, ונטו בגלל מחסור בחוכמת משחק. מסוגל לאבד כדור בצורה רשלנית ליד הרחבה, ובכלל השליטה שלו בכדור לא מזהירה. אבל הוא פוטנציאל גדול זה ברור.
זה בניגוד לאקה שהיה פשוט מצויין לדעתי. בסוף המשחק הוא גם תפקד כווינג-בק בשמאל, אם הוא יוכל להיכנס כמחליף שם זה יהיה אדיר.
יאללה תביאו את סוואנזי!

אביאל 19 בפברואר 2017

אקה לא סתם נבחר לאיש המשחק, בהתחלה אכן ראו את חוסר התיאום של ההגנה והקישור, שזה עניין די מפליא שמאמן איטלקי מחליף את כל הקישור וההגנה אבל נו קונטה מוכיח שהוא גמיש שצריך ושחשוב שדויד לואיז ינוח (מי היה מאמין שנגיד את זה בשלב הזה של העונה). סך הכל וולבס שיחקו קשוח, עשו לנו צרות (והיה לנו גם מזל עם הקורה שלהם בדקות הראשונות).

קצת מעצבן שדווקא בלם מהליגה השנייה במשחק גביע הצליח להוציא את קוסטה מהשלווה שלו וגם העניין הזה שהוא מאבד אינסוף כדורים במהלך המשחק קצת מעצבן, אבל נו, בסופו של דבר הוא כובש.

כחול 19 בפברואר 2017

קוסטה באמת יכול להיות מעצבן ולתקוע התקפות.
אבל גם אין הרבה סקוררים טובים ממנו בשוק. ואפילו במשחק הזה – גם כבש וגם היה לו חלק חשוב בשער הראשון..

גור אילני 19 בפברואר 2017

קוסטה מזכיר את דרוגבה בהרבה דברים, לא? אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו… יכול לתת משחק גרוע ועדיין לקבוע את התוצאה… מאיים לעזוב כל הזמן…

צביקה 20 בפברואר 2017

קוסטה לא מגיע לקרסולי קרסוליו של דרוגבה.
הלוואי ויימצא לו מחליף ראוי, עד אז נצטרך לסבול אותו.

גור אילני 20 בפברואר 2017

הזמן מרפא את המכאובים… כנראה שכחת כמו מרורים אכלנו עם דרוגבה. אגדה עוד בחייו, אבל אנשים נוטים לסלוח בסוף

אביאל 20 בפברואר 2017

גור – מסכים לגבי דרוגבה, היו בעיות וכרטיסים אדומים פה ושם, אבל עדיין, קוסטה קצת יותר מעצבן.

קירקגור 20 בפברואר 2017

דרוגבה הוא מהשחקנים שאתה שונא אבל בסתר מייחל שישחקו בקבוצה שלך.
קובטה הוא מהשחקנים שאתה שונא ובגלוי פשוט מקווה שייגמר לו המזל.

קירקגור 20 בפברואר 2017

קוסטה כמובן

(יש עכשיו קטע שאי אפשר לכתוב הודעות קצרות בדה-באזר, אז אני מוסיף ביאור נוסף)

Comments closed