לקראת עונת הפרמייר ליג של צ׳לסי

הצטברו בסגל כמה דמויות חיוביות, בניגוד לפעם: דוד לואיז הוא אחד ה- אם לא ה-, קאנטה מקסים, אדן הזאר חמוד, ויקטור מוזס עבר הרבה ונשאר כדי לספר, וויליאן והקשר שלו עם אמו ז״ל, אזפי מתוק, פדרו סבבה, מרכוס אלונסו מהמם, מישי ילדותי ותמים. ומוראטה גם נראה בחור טוב.

stars

המשחק שבו משחקים רבים מהפרשנים ואוהדי הכדורגל בשבועות האחרונים הוא מין טבלת אקסל שבה מודדים את איכות המועדונים לפי ביצועי העונה שעברה, רכש, עזיבות, האצטדיון הקבוע/הזמני, איזו עונה זו של המאמן, וכמה משחקים מחכים לקבוצה באירופה.

מבחינת הטבלה הזו, צ׳לסי מדורגת במקום לא משכנע. בעוד יונייטד וסיטי אך ורק התחזקו (לא ירדו באף אחד מהפרמטרים הנ״ל), צ׳לסי התחזקה אך גם נחלשה, מגיעה שבעה, ותצטרך לנהל יותר חזיתות.

אני נוטה להסכים עם כל ההנחות האלה. אבל מה שקצת יותר קשה להעריך זה הקונטה אפקט. כרגע גם הוא נראה שלילי עם הבכיינות וסוג של לוזריות שהוא משדר. אבל להזכירנו, גם לפני העונה הקודמת הוא בא בגישה של הנמכת ציפיות.

עוד דבר שקשה קצת להעריך – זה איכות סגל שמורכבת מחלקים קטנים. באותו אופן שבני אדם נוטים להיות גרועים בלהעריך סכום של הרבה גורמים קטנים (איך ירד מהויזה החודש 9,000 ש״ח לעזאזל, כשהקניה הכי גדולה מלבד החשבון לחברת חשמל היתה 250 ש״ח?), כך גם אנו נוטים להעניק משקל לא מאוזן לכוכבים ממותגים. אנחנו בטוחים שרכש נוצץ יביא את התואר למנצ׳סטר, למרות שבפועל הזוכות האחרונות היו יונייטד, סיטי, צ׳לסי, לסטר וצ׳לסי, רובן עשו זאת ללא רכש מאסיבי של כוכבים לפני עונת הזכיה. קוסטה ופאברגס היו רכש מאד מדוייק שהביא את אליפות 2014/15, אבל לא רכש נוצץ פר-סה.

עוד דבר שמתברר זה שקונטה הוא אסטרטג לא דגול. הוא הביא את הצבא הכחול שלו להישגים מדהימים בעונה אחת, אבל ההצלחה שלו משולה להשגיו של פיראט שלקח את הנתינים שלו למסע ביזה וכיבוש לאורך חופי האי הבריטי. הוא בחר מנקה סיפון חרוץ ומצוין, הכין את הקבוצה באימונים קשים, אסף עוד שתי דמויות מפוקפקות, אחד מהם ברנש מתולתל שמעטים האמינו בו.

אבל למרות האליפות המופלאה, קונטה מעד בלא מעט מהמכשולים שהשנה הראשונה בלונדון הציבה עבורו.

הוא שילב צעירים בהרכב, אבל כל אותם צעירים נמכרו או הושאלו הקיץ, עובדה שמחקה למעשה את הדקות הספורות שקיבלו.

הוא נפטר משחקנים ותיקים, אבל אולי יותר מדי בבת אחת, ופתאום יש מי שמתגעגע לג׳ון אובי מיקל שישב על הספסל ויהיה מוכן למלא כל מקום על המגרש בלי בעיה.

הוא נתן לשחרר את מי שרצה ללכת, אבל לפתע מאטיץ׳ נראה באדום-לבן כמו שחקן וורלד קלאס שאחראי על 2 אליפויות ב-3 עונות.

אבל המהלכים שהראו כפי הנראה את החולשות העיקריות שלו היו מול דייגו קוסטה. עוד בינואר, קונטה התפתל כשנאלץ להשיב על שאלות בקשר לדייגו. ובקיץ הוא שלח את אחד הסמסים היקרים בתולדות המועדון.

בסך הכל, הצטברו בסגל כמה דמויות די חביבות, בניגוד לפעם: דוד לואיז הוא אחד ה- אם לא ה-, קאנטה מקסים, אדן הזאר חמוד, ויקטור מוזס עבר הרבה ונשאר כדי לספר, וויליאן והקשר שלו עם אמו ז״ל, אזפי מתוק, פדרו סבבה, מרכוס אלונסו מהמם, מישי ילדותי ותמים. ומוראטה גם נראה בחור טוב.

אבל –

אוסף החן הזה לא משפר בהכרח את הכדורגל, ויש להודות שבעוד לפרקים ההתקפה והקישור עושים קסמים, צ׳לסי צפויה להמשיך להציג משחק חסר השראה במשך חלקים גדולים של העונה. אצל קונטה, אם אתה לא בטוח – תעיף את זה לכיוון האגפים, אולי יקרה משהו, ואם אתה ממש יודע למסור טוב (לואיז, פאב) נסה למצוא בכדור גבוה את החלוץ המרכזי או את פדרו שנדחף. אף אחד (אולי חוץ מהאיטלקי) לא בדיוק יודע איך, אבל זה הספיק ללא מעט נצחונות, שבעונה אחרת אולי היו נגמרים בתיקו.

טל חברי בקורס סמלים תהה פעם – איך זה שקל מאד להיות בחוסר שעות שינה, אבל אי אפשר לצבור שעות שינה? וההקבלה לעניין המאמנים היא כזו – מאמן לא יכול לצבור קרדיט לאורך זמן, אבל כל הטעויות שלו נערמות מהר מאד. יש כאלה שנראים מאד אמיצים, אבל מצליחים איכשהו לברוח רגע לפני שערימת הטעויות מתרסקת להם על הפרצוף – ועל המחדלים שלהם משלם כבר המאמן הבא.

כך, בזכות התנהלות אמיצה ובלתי מתפשרת, נשארנו ללא דה בריינה ולוקאקו, שכרגע מסתערים על האליפות שלנו, כל אחד מצד אחר של העיר מנצ׳סטר. ואם היינו רוכשים את לוקאקו בסכום מגוחך כמו שיונייטד שילמה, הטיפשות של המהלך בכללותו היתה עוד חמורה יותר. למזלנו נותרו לנו שני בלגים לא רעים משלנו.

בסך הכל נראה שהתאוששנו מסאגת לוקאקו. כל ההפסד כזה מקדם אותנו להבין את המעמד של צ׳לסי כמועדון לקראת סוף העשור השני של האלף. בפורומים של אוהדי צ׳לסי היו בטוחים שפוגבה ילבש כחול מלכותי. ואחר-כך שלוקאקו. יותר מזה – היינו בטוחים ששניהם אוהדים את צ׳לסי. פוגבה צולם משחק בפוטבול מנג׳ר עם צ׳לסי, ולוקאקו סיפר פעם שאהד את צ׳לסי בילדותו, ושיחק במגרש מוקף פרסומות של צ׳לסי בארה״ב בקיץ הנוכחי!

כמה תמימות. אבל ההתרסקויות האלה עוזרות לנו להתמקד במה שהביא אותנו לאן שאנחנו – עוד יותר מרכש נוצץ. היכולת למצוא שחקנים כמו סזאר אזפיליקווטה בשוק איכרים של אזור כפרי בספרד, לקחת את הזבל של ברצלונה ולעשות איתו משהו טוב (פדרו, פאב), ולהחזיר הביתה איש שהיינו מאוהבים בו ושעבר בדרך כמה טראומות ועולם סבר שאינו יודע להגן (דוד לואיז).

כך גם לקחנו מתחת לרדאר את קאנטה בקיץ שעבר, זכינו במרקוס אלונסו (אחד האנדררייטד של האליפות), נהננו שנים ארוכות מאיבנוביץ׳ ואמרנו יפה שלום, גידלנו את קייהיל מבלם של יורדת למנהיג של אלופת אירופה.

וזה אותי יותר מרגש מאשר war chests של 200 מיליון פאונד. ולכן גם המהלכים האחרונים שההנהלה וקונטה יעשו לקראת סגירת החלון יהיו משמעותיים – שכן הם יקבעו האם אנחנו עדיין בפאזה של דג׳ילבוג׳י (היוש, סנדרלנד) ומייקל הקטור, או שלמדנו את הלקחים.

אין בושה בלסגור את הרכש קרוב לסיום החלון. זה יכול להעיד על פאניקה, אבל רכש טוב בסוף אוגוסט דומה לסיבוב בליץ בשוק הכרמל ביום שישי בשעה חמש. יכול להיות שאתה חוזר הביתה עם תפוחים רקובים, אבל אם עמדת בלחץ ובדקת את הסחורה – יש סיכוי למציאות.

במצבים כאלה צריך להכיר את הבאסטות והסוחרים – יש את החרא שינסה לדחוף לך ברגע האחרון ליצ׳י רקוב, אבל עם קצת שכל תמיד אפשר למצוא עם מי לעשות עסקים.

אז העונה הזו בהחלט יכולה ללכת לכל כיוון, ואם המנצ׳סטריות פחות או יותר קנו כרטיסים למתחם ה-VIP למקומות 1-4, הרי שעבור השאר יש לא מעט שאלות פתוחות ואף מיקום בין 7 הראשונים לא יפתיע מדי. מהבחינה הזו קונטה, פוצ׳טינו וקלופ בונים משהו, אבל לא בטוח שזה לא מתפורר להם תוך כדי בניה.

dlgc

 

חידון מספר 567. 20 שאלות פרמייר ליג. אחת לכל קבוצה
לך תביא תועלת

29 Comments

זינק 11 באוגוסט 2017

אתה כותב נפלא גור.

מהמעט שראיתי עד עכשיו, למעט סיטי עם הרכש הבלתי נגמר, אני לא משוכנע שיש קבוצה שעדיפה עליכם.
אם פפ ימשיך לשחק לרוחב, ומוריניו ימשיך לא לשחק, וונגר… נו…, לא פוסל סיכוי שלכם להגן על התואר.
עוד שני שחקנים שיאפשרו רוטציה בגלל אירופה, ואתם עדיין קבוצה שיהיה קשה לפצח.

שאול 11 באוגוסט 2017

מעולה כרגיל גור.

בגדול, עונה שנפתחת עם ים חששות ובלי אדן הזארד עדיין. צריך לזכור גם שהלוז נורא קשה בהתחלה (משחק בוומבלי נגד טוטנהאם כבר בשבוע הבא), מקווה לצבור מומנטום בתחילת העונה. בכל אופן, מול ברנלי נקווה שלא יהיו חריקות.

יש הרבה דיבורים על דרינקווטר לאחרונה? מה עמדתכם?

ומה נסגר עם בקאיוקו? מתי הצפי שלו לחזרה?

גור אילני 11 באוגוסט 2017

אני דווקא די בעד דרינקווטר, בניגוד להרבה אוהדים. מתאים לסגנון המשחק. אבל קצת חבל לקחת אותו מלסטר אם הוא יישב על הספסל.
בקאיוקו התחיל לא טוב עם הפציעה אבל זה היה נתון מראש וגם עיכב את העסקה… אז נצטרך סבלנות.

כחול 12 באוגוסט 2017

באקיוקו צריך להיות כשיר למחזור הבא ממה שראיתי.

ודרינקווטר זה שחקן שמצוין שיהיה על הספסל, קשה לי לראות אותו פותח הרבה פעמים לפני באקיוקו ופאב. השאלה אם זה מתאים לו.

ניינר / ווריור 11 באוגוסט 2017

מרתק ואני עדיין חושב שהאליפות בשנה שעברה נבעה מחולשת המתחרות. לא רואה אותכם לוקחים אליפות השנה ולצערי גם לא את טוטנהאם.
אגב אתה יודע שהמקצוענים עושים קניות בכרמל בימי רביעי

ק. 11 באוגוסט 2017

אני חושב שאפשר להגיד את זה על כל האלופות באנגליה מאז צ'לסי ב-2010 של אנצ'לוטי, ואם מתעקשים אז גם סיטי באליפות הראשונה מהשתיים עם שער האליפות של אגוארו. רוב האליפויות היו גמורות הרבה לפני הסיום
אפילו את הריצה הנפלאה של ליברפול ב-2014 הסבירו בחולשת המועמדות הטבעיות (וסיטי לא נתנה עונה מזהירה כל כך)

ניינר / ווריור 11 באוגוסט 2017

יש צדק בדבריך. תכלס ליגה חלשה עם כסף על הרצפה. נראה מי תתכופף ראשונה

ק. 11 באוגוסט 2017

שזה בתכלס המצב בליגת העל כבר 15 שנה (להבדיל להבדיל להבדיל ) מלבד הבלחות של חיפה-הפועל ומכבי-ב"ש

שאול 11 באוגוסט 2017

אגב, מתי בחמש שנים האחרונות סיטי לא הייתה פייבוריטית בתחילת העונה בגלל הרכש המאסיבי בקיץ? היא בפועל לקחה בזמן הזה רק ב2014 וגם זה בגלל ההחלקה של ג׳רארד וליברפול.

אריק 11 באוגוסט 2017

והקודמת בגלל הפסד של יונייטד בוויגאן ושני גולים של אברטון בחמש דקות.
אין להם עונה דומיננטית אחת אפילו.
אבל יכתירו אותם באוקטובר כרגיל

גור אילני 11 באוגוסט 2017

אכן יום רביעי הוא יום השוק הקלאסי – הסחורה כבר הגיעה אבל עדיין טרייה, והבאסטות שפתוחות רק בסופ״ש (לדוגמה דורפמן) כבר עובדות. ביום שישי מגיעים הרבה קונים פראיירים עם פרצוף דפוקותי אשכנזי, ואז המינו ראיולות והז׳ורז מנדסים חוגגים.
או כמו שאומרים בבאר-שבע: שוק ברביעי, בישולים בחמישי, מארחים בשישי.

ניינר / ווריור 11 באוגוסט 2017

אתה מקצוען. אין ספק. נתראה בכרמל ביום רביעי

גור אילני 11 באוגוסט 2017

זה שאני יודע שרביעי זה היום לא אומר שאני מספיק להגיע. לרוב אני בסוף נרמס שם בשישי תחת רגלי ההמון. אבל אם כן אז יהיה מעניין לראות מה הבאסטות הקבועות שלך.

yaron 12 באוגוסט 2017

אולי המקצוענים מגיעים ברביעי אבל לפשוטי העם גם שישי מוקדם בבוקר זמן טוב :-)

ק. 11 באוגוסט 2017

"המינו ראיולות והז'ורז' מנדסים חוגגים"… גדול

אביאל 11 באוגוסט 2017

דרינקווטר, ברקלי ומגן ימני ואני חושב שאנחנו מסודרים, גם שני אנגלים קשוחים בשביל הצביון וגם העומק הדרוש.

גור אילני 11 באוגוסט 2017

אתה מתכוון ל-ox? מה דעתך עליו?
אני דווקא ממש לא חובב רוס בארקלי. שחקן אוברייטד עם אופי בעייתי שעדיין לא עשה כלום ומתנהג כמו תכשיט שמגיע לו הכל (טוב, אולי התיאור הזה מתאים לחצי מהשחקנים בליגה…). כרגע אין הצעות ב-50 מיליון, אז יש כבר הערכות שהמחיר שלו יורד לכיוון 30 מיליון שמתחיל להיות ריאלי.

אביאל 11 באוגוסט 2017

גור – לא חושב שונגר ימכור לנו את צ׳מברליין אז זה לא באמת משנה, אני חולם על סידיבה ממונקו, אולי גם קאנדרבה מאינטר (למרות גילו) ששיחק מצוין נגדנו בהכנה.

אני חושב שבארקלי בקבוצה מהדרג הראשון יכול לפרוח, הוא פיזי, טכני, אנגלי (אחרי הכל אנחנו באמת צריכים איזה אנגלי בקישור) ויכול לשחק בכמה סוגי מערכים, בין 30 ל40 מיליון אני חושב שזה רכש טוב.

אמיתי 11 באוגוסט 2017

חזרת חדור רוח קרב מארץ השמש העולה..
אפשר ליצבור שעות שינה. הגוף זוכר. ולהזכירך החזרתם את מוריניו אחרי הסאגות שלו בריאל.
צלסי בסופו של דבר מתנהלת לאורך השנים לא רע בשוק העברות אבל הבינגו הגדול של אברמוביץ
הוא בבחירת המנגרים. למרות החבל הקצר לכאורה (ואברם..)

איאן ראש 11 באוגוסט 2017

כל המתיקות הזו של כל אלו שציינת לא שקולה לניבזות של קסטה (אז הוא נשאר?) . לדעתי עדיין אתם המועמדים, הסימון שאלה היחיד זה המאמן.

גור אילני 11 באוגוסט 2017

לדעתי אין סיכוי שקוסטה נשאר. אני לא חושב שהוא נבזה כמו שעושים ממנו (לארי בירד, מקהייל וליימביר היו קקות בדרכם אבל סלחו להם כי הם וואספים), אבל בניגוד לאלה שבסוגריים, בנאדם שקשה להסתדר איתו וזה כן בעיה בקבוצה.

שאול 11 באוגוסט 2017

חוד מוראטה וקוסטה נשמע לא רע :)

ארז 12 באוגוסט 2017

דין לארי בירד כדין קוסטה? או אפילו ליימביר? נו באמת גור.

ניינר / ווריור 12 באוגוסט 2017

לארי בירד הוא וייט טראש,, ההפך הגמור מוואספ

צור שפי 11 באוגוסט 2017

מה עם גברת אברמוביץ׳, היא לא לוקחת איתה חצי קבוצה?

אמיתי 11 באוגוסט 2017

מה הוא ילד? בטוח עשה פרינאפ. היא לא תצטרך לעבוד יום בחייה בשביל הקוויאר שלה

כחול 12 באוגוסט 2017

פוסט נהדר גור.

הרכש הכי דחוף הוא לא קשרים, למרות שדריקווטר וברקלי הן תוספות לא רעות, חייבים ווינגבק נוסף (וזה לא יהיה ox לצערי). מוזס על אדום אז הוא לא פותח מחר. זה מאד מעניין מי יאייש את העמדה הזאת מול ברנלי אבל חשוב שיהיה רכש שיענה על הבעיה הזו, כי גם לאלונסו כרגע אין תחליף אמתי.

איזה פאקינג כיף שזה חוזר.

אביאל 12 באוגוסט 2017

כחול – רודיגר כנראה יפתח כבלם ואזפיליקוטה בימין.

דנידין 12 באוגוסט 2017

אתה כותב מצוין. להגיד שרכש של פאברגס את קוסטה זה לא רכש נוצץ…..ממממ קצת הגזמת, אלו שחקני וורלד קלאס. מה הסיפור עם הסמס וקוסטה? איזה כייף שהליגה חוזרת!

Comments closed