סיכום חלון ההעברות של דה באזר

בפייסבוק יש לא מעט אנשים שכותבים טוב. אם תעקבו אחריהם, תקבלו פעם בכמה שעות או ימים את המסאז׳ המוחי שהם הכינו עבורכם, בדרך כלל עוד מאותו דבר.

בזמן שחלף מאז שהתחלתי את הפוסט הזה בוודאי כבר התרגלתם לעיצוב החדש. אני עדיין מתרגל, ולכן העברתי את הימים האחרונים בחיפוש אחר הנושא הראוי לפוסט שיחנוך את המעבר לבלוגיה ורודה. הייתי קצת מעורב בעיצוב חווית המשתמש (UX) של המראה החדש – מהמחשב שלי יצאו מסמכים בעיצוב ״אפור״ כלומר ה-wireframe של האתר, לפני שכבת צבע, פונטים או גרפיקה. ההרגשה היא שכמעט כל מה שרצינו קורה (מינוס הבעיות הקטנות שיתוקנו וערוץ הוידאו שנשאר כרגע במגירה של קאלימי), ועם זאת, עכשיו פתאום הדף לבן וקשה לשנות את המצב שלו לדף לבן עם מילים.

השבוע האחרון עמד בסימן ישראליות וכשלונה, עם ההפסדים העצובים של הנבחרות. לצערי לא היה לי הרבה מה להוסיף לדיון. מאז הסל של מיקי ברקוביץ׳ מול צ׳כיה והעלייה לאליפות העולם לא חוויתי הרבה רגעי אושר כאוהד נבחרות… אני האמנתי בעבר שניתן לכוון ליורו 2020 בתור הטורניר שאליו ישראל כן תגיע, אבל ככל שעובר הזמן נראה שאו שזה מתרחק, או שאם זה יקרה בסופו של דבר זה יהיה מתוך אוסף מקרי של אירועים ולא תכנון או ״מודל״ מפורט. גם תרנגולת עיוורת מוצאת בסוף משהו, גם אם רק מינוי למאסקוט של בני יהודה.

סוף חלון ההעברות האירופי הצטרף גם הוא למציאות מדכאת בסך הכל. הכדורגל נשאר אותו משחק, אבל איכשהו נראה לי שהדבר שהכי נפגע הוא ההתלהבות ממעבר גדול ומתוקשר. פעם העברה יקרה ונוצצת גרמה אולי להרמת גבה אבל רוב הציבור הרגיש לדעתי סוג של שמחה ממשהו חדש שקורה, סקרנות ועניין. ההעברות היקרות של ניימאר, דמבלה וגם לוקאקו ומוראטה לצורך העניין התקבלו בסוג של ״נו שוין״ על ידי אוהדי הכדורגל. ההעברות הקטנות יותר, בסכומים של רק 40 מיליון פאונד, בכלל הפכו את התחושה הכללית למעין אדישות מהולה בכמיהה לימים של פרנץ בקנבאוור.

בחיים הלא ספורטיביים, כרגע אני בקושי מצליח לארגן אסיפה להצבעה על החלפת חברת שירותי האחזקה בבניין שבו אני גר, שלא לדבר על הגנן שבכלל להחליף אותו יהיה יותר קשה מלהוציא את החבר׳ה של טוני סופראנו מהשכונה שלך. נכון, זה בניין גדול, שמורכב מכמה תתי-בניינים עם פוליטיקות משנות ה-30 של המאה ה-20, אבל אם זה קשה, מה יגידו גברי לוי, עופר עיני וחבריו? אנחנו מדברים פה באתר על הרבה נושאים שיש לנו מעט מאד יכולת להשפיע עליהם – ונשאלת השאלה האם אנחנו בעצם נמשכים לדבר על ספורט דווקא בגלל שאין לנו באמת דרך להשפיע? אם הבלוגים על ספורט ישראלי עוד יכולים איפשהו לגרד את המציאות בקצה הרך שלה – הבלוגים על ספורט מחוץ לישראל (ובווסטרוז) הם בכלל התכתבות עם עצמנו.

אז למה אנחנו אוהבים את האתר? לפעמים עולה הטענה שיש פה אנשים ש״כותבים טוב״. יכול להיות. גם בפייסבוק יש לא מעט אנשים שכותבים טוב. אם תעקבו אחריהם, תקבלו פעם בכמה שעות או ימים את המסאז׳ המוחי שהם הכינו עבורכם, בדרך כלל עוד מאותו דבר, ממה שאהבתם בתחילה, ועכשיו כבר התרגלתם אליו. הטור השבועי של מוסף השבת עבר לפייסבוק. אותם טוויסטים ושטיקים, במחזוריות נוחה לעיכול.

אני חושב שמה שיפה בדה-באזר, הוא השקיפות של הטקסט והחשיפה שלו לביקורתיות בתוך הקהילה. אם בפייסבוק תראו לכל פוסט זחוח תגובות מלטפות ומפרגנות, בדה באזר תמיד יהיה מי שיקרא דרך הבולשיט שלך. זה מצריך אותי ככותב להיות יותר מודע לעצמי, או במקרים מסויימים לוותר על המודעות העצמית לגמרי, שזה גם פתרון. לחשוף את הדעות לביקורת אמיתית, ולידע משמעותי. יש פה קוראים וקוראות שיודעים המון.

מספר פעמים פרסמתי כאן טקסטים אישיים וחשופים – חלק מהקוראים כתבו מילה טובה, וחלק לא התביישו להביע דעה שהתנגדה לטקסט או אף קטלה אותו. אני חושב שבפייסבוק, בין בגלל העובדה שגם המגיבים חשופים בשמות האמיתיים שלהם, לרוב לא מתעורר דיון כלל, ואם הוא מתעורר הוא יורד מהר מאד לפסים של ויכוח קולני ומאבד את הקשר המקורי לתוכן. קל לראות את זה בקבוצות – לדוגמה בדף מסוים של הליגה האנגלית. יש המון מגיבים, אבל הדיון מתנהל בצל האהדה לקבוצות והשנאה ליריבות, ולכן סובל מרדידות ותגרנות. בדה באזר יש אולי כמה מגיבים טרחנים, אבל אני למדתי מהם המון – לראיה, אפילו מבלי שהשתתפתי בדיון הספציפי, אחד מהם די הצליח לשכנע אותי שהליגה הספרדית חזקה מהאנגלית.

מה שלי היה חשוב בתכנון החוויה המעודכנת – היה לשים את הטקסט במקום הראשון. אין לנו פה בדרך-כלל תמונות יפות, לרוב אנחנו צופים במשחקים מהמסך, וכשאנחנו מצלמים תמונות מקוריות מאיזה מגרש נידח זה נראה כמו אחרונות התמונות של אוהדי ברצלונה בטיול בר-מצווה. אני ניסיתי להוסיף גרפיקה שהכנתי במקרים מסויימים, אבל גם לא החזקתי מעמד וזה בוודאי לא ריאלי בהקשר של האתר כולו.

יש כאן טקסטים מעוררי מחשבה, ויותר מזה – מעוררי דיון. יש לאתר לא מעט קוראים – ויהיה כיף אם יותר קוראים פאסיביים יחששו פחות וישתתפו בדיון (ודרך אגב, אם אתם רואים מגיב עם כינוי חדש אתם מוזמנים לענות ולשתף אותו בדיון, כדי שלא נישאר רק עם שיח של מעטים).

בגירסת הדסקטופ (שהיא עדיין החוויה המלאה והטהורה) תראו מתחת לשני הפוסטים הראשיים, 8 קוביות קטנות יותר. אלה נועדו כדי לשמור פוסטים חשובים שהקריאה ו/או הדיון בהם רלוונטית גם אחרי שנשטפו במורד הפיד הכרונולוגי. יכול להיות שהשימוש בהן בפועל ישתנה, אבל זה הרעיון.

והכי חשוב – האתר אמור להיות קל ולהיטען כמה שיותר מהר, ונראה לי שכרגע זה עובד יותר טוב מהצפוי.

זהבי עצבני
יומן האליפות של הג'איינטס (1) - תיכף מתחילים

55 Comments

ברוס גרובלאר 4 בספטמבר 2017

האם העיצוב הורוד הוא מחווה למחווה של האנ.אף.אל לחודש המודעות לסרטן השד?

אמיתי 4 בספטמבר 2017

תודה גור. באמת מה שחשוב פה בסופו של דבר אלו הטקסטים והדיונים. וגם הויכוחים שהם כאילו טרחנים מוצאים לפחות הומור ושנינות וכן גם מחדדים ואולי לפעמים משנים את דעתנו. בקטנה בקשר לעיצוב אם אפשר שהדף ייטען מחדש אוטומטית כשחוזרים אליו אחורה. משהו שהיה עד לפני חצי שנה בערך ומאד חסר לי גם בפלאפון וגם במחשב והגדלת הלשונית של התגובות האחרונות בסמארטפון. תמיד קשה להתרגל לעיצוב חדש קצת כמו לנהוג בחול

גור אילני 4 בספטמבר 2017

תודה, בעקרון זה האתר כרגע ולא יתקבלו בשלב זה בקשות חדשות, אבל תשמור את הבקשות לרה-דיזיין כשנעלה ליורו 2020

אמיתי 4 בספטמבר 2017

אנחנו בישראל. טווח קצר פה הכל. וזו בקשה ישנה..

ישי 4 בספטמבר 2017

קשקוש מוחלט!
אין פה בכלל ביקורת.

Amir A 4 בספטמבר 2017

לקח לי קצת זמן לקלוט ש berufs-radrennen זה פשוט מרוץ אופניים מקצועני. אבל למה זה פה?

תומרג 4 בספטמבר 2017

חבל שנושא העיצוב סגור כי לדעתי יש רגרסיה משמעותית.
התצוגה הקודמת הייתה מינימליסטית, פשוטה ומכבדת תוכן. יכול להיות שברמת הקוד, הדף קל יותר, בעין הוא הרבה יותר כבד.

הבעיה העיקרית שהציקה לי ושלא ניתן לה פתרון בעיצוב החדש, היא יכולת המעקב אחרי תגובות, לא ברמה הכלל-אתרית ולא ברמת הפוסט הבודד. נכון שנשמרות 10 התגובות האחרונות באתר אבל זה רחוק מלהספיק. אם לא ביקרתי באתר חצי יום, אין לי מושג מי כתב מה וחבל. גם אם כן, לא תמיד קל לזהות מה התגובות החדשות ומה לא.
יש לזה פתרונות די אלמנטרים בכל מיני פלטפורמות (phpBB למשל) הגם שחלקם אינו מתאים לניידים. בטוח שאפשר היה לייבא מהם לפחות את העקרונות.

matipool 4 בספטמבר 2017

מצטרף.
מספור התגובות גם יכול לעזור לחלק מההערות שכתבת.

גור אילני 4 בספטמבר 2017

תומרג, אני חושב שכשהדברים הקטנים יפלו בדיוק למקום אתה תראה את השיפור והוא יהיה משמעותי.
לרוב כשאתר פופולרי עובר עיצוב מחדש קמה זעקה מאד גדולה, מה לעשות, אנשים לא אוהבים שינויים אבל לרוב לומדים להעריך דברים אחרי זמן… וגם כמובן את השגיאות שנעשו.
אבל כמו שעוברים לבית חדש – כדאי לחיות קצת בתוכו ולראות איך מרגישים.

yaron 4 בספטמבר 2017

ברכות על השדרוג.
שדרוג זה דבר מבורך אבל לוקח יותר משבוע. אל תינעלו על "זה מה יש".

1.האם התצוגה בדף הראשי של התגובות הראשונות לפוסט ולא כפי שהיה עד עכשיו (האחרונות הוצגו) יישאר?
2. במובייל התגובות נמרחות בצורה צרה מאוד. זה מעיק… סביר להניח שיש לכם לפחות 50% משתמשי מובייל.
3. למה אין מספור לתגובות?

cookie-monster 6 בספטמבר 2017

לא הבנתי
מה זאת אומרת 10 התגובות האחרונות ?

ניק 4 בספטמבר 2017

גם בטוקבקים המגיבים אנונימיים ואנחנו יודעים מה הרמה שם.
אני חושב שרמת הכתיבה כאן היא באמת ברמה הרבה יותר גבוה מבכל אתר אחר (לא רק בספורט, גם למשל הבלוג של גרייזס על משחקי הכס טוב שבעתיים מבלוגים אחרים שקראתי בנושא) ויש פה לרוב דיון מעניין ובוגר.
או בקיצור, דה באזר לא מחפש את ההקלקות והפייק ניוז למיניהם, אלא לדבר על דברים אמייתים ועניינים.

ארז 4 בספטמבר 2017

"אני חושב שבפייסבוק, בין בגלל העובדה שגם המגיבים חשופים בשמות האמיתיים שלהם, לרוב לא מתעורר דיון כלל, ואם הוא מתעורר הוא יורד מהר מאד לפסים של ויכוח קולני ומאבד את הקשר המקורי לתוכן. קל לראות את זה בקבוצות – לדוגמה בדף מסוים של הליגה האנגלית. יש המון מגיבים, אבל הדיון מתנהל בצל האהדה לקבוצות והשנאה ליריבות, ולכן סובל מרדידות ותגרנות".
לצערי הבאמת רב מתקשה להסכים איתך.
חלק לא קטן מהדיונים כאן מתאפיין בדיוק בזה, גם אם בשפה רהוטה ומתוחכמת יותר, ואולי זאת הסיבה לכך שיש כאן הרבה קוראים פסיביים.
אני מוצא את עצמי פסיבי יותר ויותר מהסיבה הזאת.
יש דוגמאות למכביר, אתה מוזמן להיכנס כמעט לכל אחד מהפוסטים האחרונים שעלו כאן כדי להיווכח.

גור אילני 4 בספטמבר 2017

קודם כל, שפה רהוטה ומתוחכמת זה לא דבר של מה בכך. אני אישית נתקל פה פחות בתגרנות שאתה מדבר אליה, אולי אני לא קורא את הפוסטים הנכונים. ליגה ישראלית כרגע לא מעסיקה אותי, אז אולי זו הסיבה.
ועדיין – אם דה באזר בעיניי מתאפיין באיזשהו סוג של קנאות – זו קודם כל קנאות לספורט ולא לקבוצה מסוימת או שחקן מסוים.

ארז 4 בספטמבר 2017

גור,
אל תהיה הגרבוז של הסופרי ילדים :)

גור אילני 4 בספטמבר 2017

לא הבנתי את ההערה :(

matipool 4 בספטמבר 2017

האישה הדוחה הזו שוברת כל שבוע שיא חדש.
פאק אוף – תראי לפחות את הסרט לפני שאת קוטלת. עאלק – אין טיוחים בצבא.
רק פריימריז וליקוקים לחברי הליכוד היא מסוגלת לראות.

ארז 4 בספטמבר 2017

מתי, דבר אחד היא בהחלט עשתה – הוציאה תגובה שאף פעם לא ראיתי ממך…

אמיתי 4 בספטמבר 2017

לא ירגע זה עד שתלבש שימלה של ליברפול ותקרא את הביוגרפיה של סטיבי

BRT 4 בספטמבר 2017

עוד דוגמה לשבטיות
תגובה דוחה שמתאימה לבועה

matipool 5 בספטמבר 2017

ארז – יש כמה דברים שממש מעצבנים אותי. הגברת הזו היא חלק מהם.
אמיתי – מוותר על התענוג.
BRT – איזו בועה? חוץ מזה שאני אוהב אספרסו, אין לי קשר לבועה. נא הסבר לי מה דוחה בתגובה ומה לא נכון בה.

BRT 5 בספטמבר 2017

הבועה הפוליטית השבטית שיש פה באתר שאתה חלק ממנה.
אם אתה לא מבין מה לא בסדר בתגובה הרדודה שלך,
אז אתה חלק מזה.

matipool 6 בספטמבר 2017

גם אם היא רדודה בעיניך, היא לפחות נכונה.
סליחה אם פגעתי בציפור הנפש שלך.

BRT 6 בספטמבר 2017

היא לא נכונה בעליל ואין בה מידה של פדיעה בי או שכמותי,
סתם עוד אמירה גרבוזית שמוכיחה כמה אתם מנותקים
מהעם.
כל תגובה כזו רק מראה את פרצופכם האמיתי

Matipool 6 בספטמבר 2017

בוא נראה:
1. היא לא ראתה את הסרט – נכון. היא הודתה בעצמה שהיא ראתה רק את סצינת הסיום.
2. בצה"ל אין טיוחים – חחח.. מאיפה להתחיל?
3. הגברת רגב רואה רק פופוליזם, פריימריז וחברי ליכוד בעיניים ומלקקת לאדון ולגבירה מקיסריה – נכון.

תמשיך לחיות בבועה השבטית שלך ולעצום את העיניים מול מה שקורה. מטריקס לעניים. השחיתות תפיל את נציגיך בשלטון. קצת סבלנות וזה יגיע.

יואב 4 בספטמבר 2017

ארז,
השיבטיות חזקה מפלאטפורמה.
פה, ובכל אתר אחר.

ארז 4 בספטמבר 2017

יואב,
אני מבין. עדיין חבל לי. זה מעקר ומייתר דיונים שיכלו להיות נהדרים.
ברגע שבכל נושא אני יכול להעריך איך ייראה הרוב המכריע של התגובות ובסבירות גבוהה גם מי יגיד מה, מה הטעם?
וכן, הייתי שמח אם כאן זה היה אחרת. אם הייתה יותר מסוגלות שלנו לצאת מעצמנו ולשאול את עצמנו, לפני שמגיבים, מה הייתי אומר אם זה היה הפוך. אני יודע שזה ככה כמעט בכל מקום. קיוויתי שאפשר אחרת כאן.

תומר חרוב 4 בספטמבר 2017

אני נוטה להסכים איתך, יש לפעמים מקובעות בדיונים (במיוחד כשהם גולשים לפוליטיקה וגם זה קורה קצת יותר מידי) ואני יכול לסמן מראש איזה פוסט הולך להיות מכבי-הפועל וכו'…
אבל אני לא חושב שזה הרוב. יש נושאים נפיצים שמעירים שדים, ספורטיבים ואחרים וצריך גם לקבל ולהכיל את הנפיצות הזאת ולפעמים גם לעבור מעליה. כבלוגר אני משתדל לענות לכל תגובה אבל לא בהכרח להיכנס לדיון שאין לי עניין לטפח אותו. אולי זו לא חכמה גדולה מבחינת הנושאים שאני כותב עליהם אבל אני עדיין אוהב את תרבות הדיון פה.

יואב 4 בספטמבר 2017

אתה קצת הייטר, תומר חרוב. וזה לא לזכותך שהופכת לפחות לגיטימית בעיני המתבונן מהצד.
הכי חשוב- דיי להתיימרות. תודה.

תומר חרוב 4 בספטמבר 2017

על לא דבר.

ירושלמי 4 בספטמבר 2017

סחתיין על העבודה, רואים שהשקעתם.
האם אפשר להחזיר את המספור לתגובות?

גור אילני 4 בספטמבר 2017

המספור בתגובות כן אמור להיות מתוקן בקרוב.

matipool 4 בספטמבר 2017

מקווה שגם כותבי התגובות האחרונות מתחת לכותרת של הפוסט בעמוד הראשי במקום כותבי התגובות הראשונות.

matipool 4 בספטמבר 2017

אופס – ראיתי שכבר נכתב וזה בטיפול. מחילה.

צור שפי 4 בספטמבר 2017

אותי, כשמרן הדוגל ב"אם זה לא מקולקל אל תתקן" יותר מעניינת הדינמיקה והסיבות שהובילו להחלטה על השינוי. מבחינתי העיצוב הקודם היה אחלה. מן הסתם אכתוב שוב תגובה כזו אחרי השינוי הבא.

אורן השני 4 בספטמבר 2017

תודה על ההשקעה ועל האתר הנפלא.

בקשה אחת – להחזיר את 3 התגובות האחרונות לכל פוסט בלחיצה על שמות המגיבים, מאז השדרוג מופיעות 3 התגובות הראשונות. תודה ובהצלחה

אורן השני 4 בספטמבר 2017

הכוונה מהמסך הראשי (מתוך הפוסט זה עכשיו בסדר)

גור אילני 4 בספטמבר 2017

גם זה אמור להיות מתוקן בקרוב.

Amir A 4 בספטמבר 2017

אם אתם כבר עושים תיקונים תוך תנועה, אז הכותרת אצל גיל שלי עדיין מופיעה כ- "יומן האליפות של הג'איינטס".

Kirma der faux 4 בספטמבר 2017

יתוקן עד ינואר לכל המאוחר

בני תבורי 4 בספטמבר 2017

אל תקנו את הצניעות שלו, הוא היה הרבה מעורב בעיצוב החדש.

D! כאן ועכשיו 4 בספטמבר 2017

כמו שהגבתי במקום אחר באתר

אני שונא את השינויים הללו (גם לדאוג להם באתרים – מיי גודדסס, כמה עבודה – וגם במקומות שאני אוהב לקרוא) אבל אחרי זמן מה אני לומד להנות מהם.

אז קדימה לדרך.

Fluttershy 4 בספטמבר 2017

חבל שעדיין כשלוחצים על לינק, הוא נפתח באותה לשונית ולא לשונית חדשה, אבל לא נורא.

אנונימוס 4 בספטמבר 2017

אני קצת יותר אהבתי את העיצוב הקודם. אבל תכלס העיקר זה שנשאר עיצוב מינימלסטי ששם את הדגש על טקסט. כל השאר זה זוטות.

מיכאל 4 בספטמבר 2017

אני, קורא פסיבי שממעט להגיב.
תודה על ההשקעה העצומה והרצון לך ולכל כותבי הבלוג המופלא והמיוחד הזה, מכל הלב

גור אילני 4 בספטמבר 2017

תודה מיכאל, קדימה, להפשיל שרוולים ולהתחיל להיכנס ברבאק של כולם.

cookie-monster 6 בספטמבר 2017

;)

אסף שלום 4 בספטמבר 2017

פייסבוק משטיח את העולם והופך אותו רדוד. אני לא אומר את זה בצורה מתחסדת פשוט זוועה המציאות.
משהו בפלטפורמה לא נותן מקום לדיון ענייני
אני נכנס לפוסט בקבוצה ואני רואה רק את התגובות האחרונות. אם אני רוצה לקרוא את כל הדיון אני צריך לטעון ולטעון עוד תגובות.
גם הגרפיקה מעודדת אותך לסאונד ביטס. יש שורה אחת להכניס טקסט (input text html) ברור שאפשר לכתוב יותר אבל מראש לא מעודדים את זה.

אני חבר בכמה קבוצות ומעולם לא נתקלתי בדיון רציני.

גילוי נאות אני מדבר מתסכול. מי שמכיר אותי יודע שא יש בניתי את קהילת הפורמולה 1 בישראל. הפורום של האתר היה המקום הכי מגניב להיות בן שנת 2000 ל 2007
קהילה שריכזה גרעין קשה של חמישים משוגעים ועוד מאתיים קצת פחות. הדיונים היו על רמה וגם הריבים (אלוהים כמה אנשים יכולים לריב) מ 2007 החלה ירידה בתנועה ואנשים הפסיקו לכתוב. בהתחלה פירשתי את זה שהחברה התבגרו. אבל אחר כך הבנתי שפייסבוק פשוט הרג את הקהילה. אם כולם נמצאים שם כל היום אז אז למה לא לדבר שם על פורמולה או כדורגל או גם וגם.
לאחרונה נפתחה קבוצה של ווטסאפ של פליטי האתר. וגם שם הדיון הוא מאד שטוח.
לכן דהיינו באזר הוא סוג של נס. הכותבים ברמה מאד גבוהה והדיון בדרך כלל מעורר מחשבה. גם אותי הטכנולוגיה של התגובות מעצבנת כי אין לי דרך לראות מי הגיב לדברים שכתבתי או סתם תגובות אחרונות. זה מצריך קריאה מחודשת של כל הדיון. אבל אני מודה שאין לי פתרון.
אני חושב שבאתר הזה יותר מאהבה לספורט יש אהבה לאינטלקט
וזה נדיר

cookie-monster 6 בספטמבר 2017

יפה

נדב ליטבק 4 בספטמבר 2017

הצעה לשיפור – מספור של התגובות, עוזר לסדר את השרשורים בעין.

אסף the kop 5 בספטמבר 2017

מה זה פייסבוק ?

shadow 5 בספטמבר 2017

חוק הגונג'ל נשמר גם כשעוברים למילים.

ברכות על העיצוב החדש אני חושב שהאתר נראה הרבה יותר טוב, במיוחד במחשב. בסלולרי עדיין טעון שיפור.

כמו כל שינוי:
בהתחלה – קשה
באמצע – מתרגלים
בסוף – לא זוכרים בכלל איך היה נראה הקודם ואיך הסתדרנו בלי הנוכחי כל הזמן הזה.

אסף The Kop 5 בספטמבר 2017

מזל שיש הטיה פוליטת בוטה מצד כותבי הבלוגים…
תאר לעצמך את הויכוחים וההתנצחויות אם היו פה כמה שחושבים אחרת מהבון-טון הכללי…

Comments closed