עוד אדום. התיקו מול ארסנל

בחירת הרכב לא פופולרית של קונטה. לואיז היה הטוב במגרש עד פעולה נמהרת שהביאה לתוצאה מוכרת

במספרת הכושלת של לואיז עלתה באולפן השאלה האם נפסיק לראות בעיטות מספרת ככל שהכרטיסים האדומים ימשיכו לזרום. האירוע הזה נגמר רק בצהוב, אבל לואיז לא הצליח להתאפק ו״קיבל את ההוראה לצעוד״ לקראת הסוף בכל מקרה. לדעתי הבעיה כרגע יותר רחבה מהדילמה הספציפית.

לאחרונה, בהרבה מדי משחקים של צ׳לסי נוצרים מצבים של 50:50 ואז כניסה הדדית של שני שחקנים בכוח עצום, וצליל של bone crunching (שמוגבר על ידי מיקרופוני השטח שמוצבים ליד הקווים) שלאחריו לא ברור מי ישאר על הדשא ומי יעוף לשמים, למי תישבר הרגל ומי יקבל איזה כרטיס. אני לא יודע איך בדיוק הם שורדים את זה לרוב, אני נפצע בחמש על חמש עם החבר׳ה גם כשנושפים לי על השוק או הקרסול, אבל התחושה שלי היא שהליגה נהיתה עוד יותר קשוחה מהרגיל באנגליה.

בעקרון אפשר לטעון שהמאבקים הקטנים האלה הם שיכריעו את ההתמודדות. הנקודה היא, שמעט מהמצבים האלה באמת קובעים משהו, ויש בסוג הזה של המשחקים כמו היום רמה כזאת של scrappiness שאני לא רואה למה דווקא מאבק אחד ליד קו החוץ אמור להיות כל כך גורלי.

אם כבר, ההתמודדות מוכרעת דווקא על הכרטיסים שעפים אחר-כך.

*

קולאסינאץ׳ הוא טנק.

*

קונטה רצה כנראה להראות בהרכב שעלה היום שהוא לא משנה את ה-11 לפי אופנות, ושמי שרוצה להיכנס צריך להראות קצת יותר ממשחק אחד טוב. במבחן התוצאה זה לא עבד. פאברגס לא נתן את המסירה המוחצת לכיוון מוראטה, הוא בעיקר הסתבך מאחור עם הכדור בתפקיד הפירלואי שקיבל. ווליאן ממש לא הצליח לעבור אפילו את עצמו. פדרו לא הכניס את המצב האחד שקיבל, וקאנטה נראה עייף ממסיבות הקבלה לאירופה.

המחצית השניה כבר היתה בשליטה מלאה של צ׳לסי. בקאיוקו הצליח לפתוח קצת את מרכז השדה הנעול ולרוץ קדימה, אבל זה עדיין לא הספיק לאיזה מצב משמעותי. הזאר נכנס וניסה לקחת קצת את הכדור לטייל אבל גם הוא נבלם.

משחקים כאלה קונטה בדרך-כלל מנצח, איכשהו. מתישהו משהו קורה. זה אפילו היה נראה שמשהו יקרה לקראת הסיום. הפעם לא, ונשארנו עם התסכול. ובלי דוד לואיז.

 

 

עוד חוזר הניגון
דייגו who?

10 Comments

אביאל 17 בספטמבר 2017

משחק מאכזב מאוד, באקיוקו שינה את יחסי הכוחות במרכז וגרם לצ׳לסי לשלוט, עוד עניין לא ברור הוא האזרד, אוקיי הוא לא כשיר ל90 דקות אבל אפשר מחצית, הוא היחידי שמייצר אצלנו מצבים מכלום, ב20 דקות הוא לא יכול לעשות יותר מדי שכולם כבר עייפים.

צור שפי 17 בספטמבר 2017

נכון שהכדורגל בכלל ובפרמיירשיפ בפרט נהיה יותר פיזי ועוצמתי אבל גם בתוך המגמה הכללית הזו צ׳לסי היא קטגוריה לעצמה. זה לא התחיל עכשיו, זה למעשה המרכיב הבסיסי ב-DNA שצ׳לסי בנתה לעצמה מאז הקדנציה הראשונה של מוריניו וזה מה שהביא לה את כל השגיה. ברור שתמיד צריך את הניצוץ הטכני, את המסירה הנבונה שלא בנויה רק על כח וביום שבו האזר וססק מגמגמים זאת התוצאה. ולואיז היה פאול של אדום, אין מה לעשות.

אביאל 18 בספטמבר 2017

הקישור (לאורך השנים) של מקאללה, אסיין, באלאק ולאמפרד היו הדוגמא לפיזיול הזאת (כמובן שגם דרוגבה), כרגע קאנטה מוביל את זה, באקיוקו מועמד רציני וגם לווילאן והאזרד יש את זה.

כחול 18 בספטמבר 2017

לא ראיתי את המשחק. התקציר מבאס.

פראליה 18 בספטמבר 2017

דוד לואיז הוא מהבלנים הנקיים בעולם, אבל לצערי האדום (הראשון בקריירה, מדהים כשמדובר בבלם ששיחק על כולם ובכל מעמד) הגיע לו, הוא נסחף עם הכניסה, יכול היה בשקט לאבד את הכדור הזה, אבל אם דוד לואיז ישחק בשקט הוא בקושי דוד פרימו.

אולג נדודה 18 בספטמבר 2017

מזלו של קולאסינץ שאביב היה שור…אחרת הכניסה הזאת של לואיז היתה גומרת לו את העונה…כמו שגם לפני זה הוא בבדק אם אפשר לבצע מספרת על הראש של קוסיילני,אדום מוצדק ואם מאנה קיבל הרחקה ל3 משחקים לא רואה למה גם פה לא!

אמיתי 18 בספטמבר 2017

אחלה ניק.. יש בכל זאת הבדל בין ראש לרגל

אביאל 18 בספטמבר 2017

אולג – ההבדל, השוער של הסיטי ירד מהמגרש, יצא לך לראות את התמונה שלו מהיום למחרת ? תפרים ונפיחות בכל הפנים, קולאסינץ קם לשחק תוך דקה.

איתן 18 בספטמבר 2017

זה לא אינדיקציה עבור צבע הכרטיס,לידיעתך הפציעות והמחלות החמורות יותר הן הכרוניות ולא האקוטיות…מאז שהבינו שהשופטים מושפעים מזה בליגה הספרדית וליגת "העל" ישנם מתחזים…אמנם שביבשת האבירים זה לא מקובל כנורמה בליגה ועל ידי האוהדים

כחול 18 בספטמבר 2017

בצפייה חוזרת במשחק יש שני דברים שהתבררו, וטוב שזה קרה כבר עכשיו:
– פאב וקנטה זה לא מרכז מגרש מספיק דומיננטי מול קבוצות חזקות. סיטי למשל, היו גומרים אותנו עם צימוד כזה. כבר עכשיו מרגיש לי שנעלה מולם עם 3-5-2 שכולל את קנטה-פאב-באקא מולם. תקף גם ליונייטד.
– כנ"ל לגבי פדרו וויליאן בהתקפה. זה לא שהם לא מצוינים – אבל חסר להם את הגרוש ללירה כדי לשנות משחקים בכוחות עצמם. בעונה שעברה היו לצ'לסי שני שחקנים כאלו – הזארד וקוסטה, ועד כה שניהם לא שיחקו העונה. מוראטה הוא חלוץ מסוג אחר, אין לו את הוודו המשוגע של קוסטה והיכולות שלו לרדות בבלמים עד שייכנעו/ייתחרפנו. בכל אופן, מול קבוצות מרכז טבלה זה כנראה יספיק, אבל מול הגדולות אין לנו תחליף לאדן.

Comments closed