כיתת האמן של דיוויד מויס

רק קבוצה אחת עלתה מוכנה למשחק הזה

היו לי עליות ומורדות ביחסים עם דייויד מויס, חיבבתי את דמותו האבהית והאפרפרה באברטון, ריחמתי על דמותו הטראגית ביונייטד, השקפתי על אוזלת ידו בספרד, זלזלתי בגישתו התבוסתנית בסנדרלנד ואם לומר את האמת ציפיתי לנפילתו האומללה והסופית בווסט האם.

אבל ההכנה שלו למשחק הזה היתה מושלמת. הגנה שבמקום שני קווים ישרים – הסתדרה בצורת שדה מוקשים בלתי עביר של שתי וערב. במרכז המגרש, מארק נובל היה פשוט פנומנלי, והצליח לארגן את הקישור מול בקאיוקו, ססק וקאנטה, ולהוציא כדורים אל ראש חץ של שלושה שחקנים מאד מהירים וחזקים שאפשר פשוט להעיף אליהם את הכדור ולהשיג משהו, אבל במקרים רבים ווסט האם בחרה דווקא באופציה המאתגרת של משחק מדוייק וחכם.

המאסטר קלאס היה יותר מהכל מנטלי – כבר ראינו קבוצות מפורקות בשלבים כאלה של העונה כשהן עמוק מתחת לקו האדום, ואם הן לא מפורקות הן משחקות לידיים של היריבה עם נוקשות חסרת אחריות. אבל ווסט האם עלתה כאילו היא היחידה שבאמת רוצה את הנקודות במשחק הזה, וגם מוכנה לעשות את מה שצריך בשביל זה.

אין לי טענות ספציפיות לשחקני צ׳לסי – אף אחד לא היה חלש באופן ראוי לציון. הבעיה היתה במאצ׳אפ ובתכנית משחק שלא הצליחה להתאים את עצמה בזמן אמת. גם החילופים לא עזרו כי הם הנמיכו את ההרכב עוד והפכו אותו פחות חזק פיזית, ובלי שחקן שיחזיק כדור או יעמוד בלחץ של ווסט האם גם הנסיונות המעטים ניו נרפים. בשלב מסוים הכח ההתקפי היעיל ביותר שלנו היה קאנטה, שהחליט לא לתת להזארד הפושר את הכדור לקחת על עצמו בנוסף לכל שאר תחומי האחריות גם את היצירתיות. זה הספיק לכמה חצאי מצבים ולהזדמנות מצויינת למוראטה שבעט החוצה, למרות שבדרך-כלל מעדיף בכלל ליפול.

כך שהפעם זה בעיקר על המאמנים.

חיים על הקצה
ההפסד בדרבי

22 Comments

cookie-monster 9 בדצמבר 2017

טוב
גיליתי על ההפסד מהטור הזה . חשבתי – מההה למויסי?! איייך ? .והוא בהחלט עונה על השאלה איך זה הצליח לקרות.

גור אילני 9 בדצמבר 2017

כן, מספיק לדמיין את פדרו והזארד מנסים לנווט דרך שדה המוקשים הזה כדי להבין מה קרה

cookie-monster 9 בדצמבר 2017

בונקר סטייליסטי. מי אומר שמויסי נתקע בכדורגל של פעם.

ניק 9 בדצמבר 2017

גם נגד סיטי ווסטהאם נראתה לא רע בכלל ולא אפשרה לסיטי יותר מדי מצבים…
שזה מאוד מפתיע אותי בהתחשב בזה שמויס הרס כל דבר אפשרי מאז שעזב את אברטון

אוהד 9 בדצמבר 2017

אז בהמשך לשבוע שעבר, הפעם ווסטהאם לא עיצבנה את צ'לסי עם גול מוקדם?

גור אילני 9 בדצמבר 2017

ההבדל שהפעם לא ראיתי את הערוץ הקנדי

אביאל 9 בדצמבר 2017

המשחק הזה הוא עוד הוכחה שקונטה לא יודע לעשות חילופים, או מאוחר מדי או מוקדם מדי ובלי קשר ועם התפרעות לא ברורה. הגול הגיע מהמצב היחידי כמעט של ווסטהאם, דווקא אחריו צ׳לסי תקפה היטב (כמו במשחקים האחרונים) ואני לא ראיתי שום סיבה לשנות את ההרכב במחצית, לאחר מכן לא ראיתי שום סיבה להכניס דווקא את פדרו ולא את וויליאן, פדרו בלי שטח לרוץ זה דיי בזבוז.
גם החילופים הבאים, עם ההוצאה של אלונסו ואז התזוזות השונות בכנפיים הוציאו עוד יתרון של צ׳לסי והוא האגפים.

מילא להפסיד לסיטי, אבל להפסיד לברנלי, ווסטהאם ופאלאס זה באמת חבל.

נ.ב.
מוזמנים להיכנס לחשבון האינסטגרם של וויליאן, שם הוא מפגין ציונות במיטבה וחוגג את ההכרזה האמריקאית (כן כן) וכמובן מותקף על ידי מיטב האנשים ממיטב המדינות בכדור הארץ.

Dr.van nostrand 9 בדצמבר 2017

תודה על ההפניה לעמוד של וויליאן…היה מצחיק.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2017

אז מה, גם קונטה לא יאריך ימים בצ'לסי, הא? הגרלה גרועה בליגת האלופות (הסיכוי לקבל את בארסה הוא כמעט פיפטי) ואני מריח את רומן עובר לבא בתור

איאן ראש 10 בדצמבר 2017

היו דיבורים מוקדם השנה שהוא בדרך לאינטר אבל בנתיים ספאלטי עושה עבודה טובה אצלנו.

אביאל 10 בדצמבר 2017

אריאל – הקביעות של המאמנים אצלכם אכן הוכיחה את עצמה עם שלל תארים.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2017

לא הבנתי איך זה קשור. דיברתי על ליברפול? יש לך תגובה לעניין?

אביאל 11 בדצמבר 2017

אריאל – אני מבין שהקנטות יכולות להגיע רק מצד אחד.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2017

הקנטות על ליברפול מתקבלות בברכה, אנחנו זכאים לכל אחת ואחת מהן. אני לא ניסיתי להקניט, ניסיתי להבין מה יש בצ'לסי שמאמן לא מחזיק שם יותר משנתיים (אלא אם הוא מוריניו)

גור אילני 11 בדצמבר 2017

אצלנו מאמן זה לא חתונה קתולית

אמיתי 11 בדצמבר 2017

סווינגרז

אביאל 11 בדצמבר 2017

אריאל -זה היה נשמע כמו הקנטה, בכל מקרה מה שיש בצ׳לסי זה רעב לתארים ולהישגים ע״י הבעלים, מבחינה מוסרית-חברתית זה אולי לא נראה טוב ומעצבן, בפועל, אמפירית זה עובד.

כחול 11 בדצמבר 2017

מה יש בצ'לסי? רומן אחד, רעב ואכזר. זה הכל. וזה לא ימשיך להוכיח את עצמו אם נמשיך לזרוק שחקנים כמו סלאח, דה-ברוינה ולוקאקו (ועוד הרבה, הרבה שחקנים מצוינים). כי כלכלית אנחנו לא מתחרים ברמה של סיטי ויונייטד – למעשה בארבעת החלונות האחרונים ההוצאה נטו של צ'לסי הכי קטנה מהטופ-6 מלבד ספרס.
העזיבה של אמנלו תשנה הרבה מאד במועדון, מעניין לאיזה כיוון הם ילכו עכשיו.

יאיר אלון 10 בדצמבר 2017

מה נסגר עם דוד לואיז?

גור אילני 10 בדצמבר 2017

כאילו פצוע. אבל האמת שבלעדיו הקבוצה מאבדת 50% מהאופי ו-70% מהיצירתיות.

כחול 10 בדצמבר 2017

באסה. עם כל הכבוד להזארד ומוראטה, הם היו לא חדים באופן קיצוני. פדרו/וויליאן (או שניהם) ומישי כנראה היו צריכים לפתוח במקומם – אבל זו חוכמה בדיעבד. ביום שלישי בהאדרספילד אני מצפה לרואת משהו כזה. אם הזארד/מוראטה יפצעו לפני המפגש עם בארסה אפשר לסגור את העונה.
קונטה אגב, הודה בפה מלא שסיפור האליפות נסגר אתמול. אפשר לשאול מתי הוא התחיל בכלל, אבל חבל שזה נגמר בכזזאת נפיחה. תפילותינו נשואות לאיסטנבול.

רוי 21 בדצמבר 2017

גור, לאן נעלמת?

Comments closed