ההר הוליד עכבר

אולי בכל זאת היה עדיף לצפות במסי

בניגוד לתחזיות מרחובות תל-אביב בארסה ניצחה רק 0:3. אבל בגודיסון פארק התקיים משחק באמת יותר איכותי עם כוכבים עולמיים כמו פיל ״המציל מהקו״ ג׳אגיילקה והחלוץ האדיר קאלברט ״never convert״ לואין.

ובצ׳לסי? כמו שאמר פעם גנרל באיזה סרט גרוע, או שהתכנית עובדת לך, ואז אתה מנצח בקרב, או שהיא נכשלת, ואז אתה לא מנצח בקרב. בכדורגל סך-הכל קשה לשנות ממש את המשחק באמצעו – יש רק 3 חילופים מתוך 11 שחקנים וצריך לשמור אחד לקראת הסיום כדי לא להיתקע עם 10 שחקנים בגלל פציעה. אז המאמן די תקוע עם מה שהיה לו בראש כשהוא בחר את ההרכבים והמערך.

ככה שאם שלושת הגמדים אוכלים סרטים מול ההגנה של ביג סאם – אין המון מה לעשות בנידון. וכמו שרובכם תנחשו, להכניס את זפאקוסטה במקום מוזס זה חילוף מנצח רק באחד ממאה משחקים. בכל השאר זה נגמר בעוד הגבהות לא מדוייקות.

אז קונטה לא עושה תיקו, אלא אם כן התיקו עושה אותו.

וזה נכתב לפני:

אתם צופים בדקות אלה בדיוק בריאל וברצלונה – האלגוריתמים החכמים שחוזים את המשחק החשוב ביותר כרגע בעולם הובילו אתכם לשם כמו את צ׳ינשינג הואוו משנדונג.

הפרשנים מיוסטון ועד יוקהאמה יתארו בהתלהבות כל גיחה קדימה של קראבחאל, מסירה של אינייסטה וכמובן פלוץ פוק נאד יוסוף נפיחה של מסי.

אבל במקביל בגודיסון פארק יתקיים מפגש קלאסיקו לא פחות מסקרן, בין אברטון המשתפרת ומנג׳רה שלא נס ליחו ומסטיקו סאם ״ביג סאם״ אלרדייס לצ׳לסי, המדשדשת במקום השלישי עם 8 נצחונות מעשרה המשחקים האחרונים.

הכדורגל האנגלי בטוב ביותר שיש לו להציג – לא נרגענו מה-3:3 הנהדר אתמול (עזבתי ב-0:1 כדי לראות עם בתי וזוגתי את ׳האקדח מת מצחוק׳), ועכשיו המשחק הבאמת סופר מסקרן הזה.

האם קונטה יצליח לא להפסיד שוב לקבוצה שנמצאת בשיא האודיסאה שלה, אחרי ההפסדים לווסטהאם ולקריסטל פאלאס? האם מערך שלושת הגמדים הקדמיים יעבוד?

ובצד של אברטון – האם ההגנה בהיעדרם של כמה קבועים תצליח להכיל את כל זה, והאם ויין רוני מסוגל לחגוג מול צ׳לסי גם בכחול? (עדכון: הוא לא משחק)

אגב רוני – השבוע עלתה בפייסבוק רשימת 10 המוסרים הטובים ביותר בתולדות הפרמייר ליג עפ״י ג׳יימי רדנאפ. לצד דה בריינה, אוזיל וססק שהם צפויים, היה שם גם פרנק למפארד קרוב משפחתו. לדעתי במקום סופר פראנק היה ראוי להכניס את ויין רוני – מוסר טוב ממנו.

בדרך הביתה מחברים בתי ואני ספרנו אוהדי בארסה וריאל ברחובות תל-אביב. בקלאסיקו הזה בארסה ניצחה 0:5 וזה אפילו לא כולל ילדים מנוזלים בחולצות מזוייפות אלא רק בגירים. בתי אמרה שכנראה בתל-אביב אין הרבה אוהדי ריאל ושזו תוצאה לא הגיונית. אמרתי לה שה-0:5 דווקא היו היה, ואפילו לא מזמן כל-כך.

איפה שאתם לא – תהנו ונתראה אחרי.

 

 

כדורגל הומניסטי
אין ניימאר זה יותר מסי

17 Comments

אמיתי 23 בדצמבר 2017

לוידע בקשר ללאמפרד (לא ממש מוסר גדול) אבל לפני רוני רק ביונייטד יש איזה 4-5 שחקנים..
מה יש לביג סאם באוזן? מכשיר שמיעה?
צלסי העונה היא כמו מכונית עם שלושה הילוכים

אביאל 23 בדצמבר 2017

אמיתי – פעם היה לו נוהג לשבת למעלה ביציע איזה חצי שעה ואז לרדת למטה, אם אני לא טועה אמרו פעם שיש מישהו שמעדכן אותו איך המשחק נראה מלמעלה.

אמיתי 23 בדצמבר 2017

וואלה או שאתה עושה לי איציק?

אביאל 23 בדצמבר 2017

אמיתי – חשבנו שאנחנו מכירים כבר יותר מזה, אני בטוח לגבי זה שהוא היה יושב ביציע, זה מאה אחוז היה ואני זוכר שאמרו בשידור או שקראתי איפשהו לגבי האוזנייה, אבל אין לי איך להוכיח.

אמיתי 23 בדצמבר 2017

אני עשיתי לך איציק!
האמת חשבתי על זה פעם- בגובה הדשא מפספסים הרבה דברים שמהיציע רואים. באולד טראפורד יושבים קצת למעלה

אביאל 23 בדצמבר 2017

משחק מבאס מאוד, מוראטה היה חסר מאוד, במיוחד שההשעייה בגלל חגיגה של שער (ממתי זה בכלל כרטיס לשים את הכדור מתחת לחולצה?), בכל מקרה, הרכב הגמדים מקדימה לא עשה את שלו מול הגנות צפופות, חייבים תמיד חלוץ שימשוך ויעסיק את הבלמים.
בטשואי גם שהוא על המגרש, מכדרר יותר מדי, מנסה לעבור בין כמה שחקנים והכי מעצבן זה שהוא עכשיו עלה למגרש והוא נותן לבלמים להתמסר חופשי במקום ללחוץ.
החילופים נראו כאילו קונטה מקווה בעיקר לגנוב שער (ונצחון) ולא יותר מזה.
חבל מאוד, ליברפול וארסנל הפסידו נקודות ויכלנו לברוח עוד קצת, חשוב לשמור על פער לקראת מרצח הדמים של ליגת האלופות+יונייטד+סיטי.

משה 23 בדצמבר 2017

הוא קיבל צהוב על כדור מתחת לחולצה ???

אוהד 23 בדצמבר 2017

על זה שהוא חגג יותר מידי זמן ולא נתן להמשיך את המשחק.

אביאל 23 בדצמבר 2017

הסימון של השוער היה לזה שהוא שם את הכדור מתחת לחולצה, הוא גם לא חגג יותר מדי ובכלל מתי לא חוגגים בצורה רצינית ששמים גול בדקה ה92 ? מקבלים צהוב עם יש נגיעה עם הקהל או שמורידים חולצה.

בני תבורי 24 בדצמבר 2017

אנשים שקובעים שחגיגת שער ראויה לעונש הם אנשים שמעולם לא הבקיעו שער

גור אילני 24 בדצמבר 2017

או שקיבלו הרבה עונשים כשהיו קטנים…

Dr.van nostrand 24 בדצמבר 2017

אמת לאמיתה, בני

שאול 23 בדצמבר 2017

חסר מחץ בהתקפה.

הסוכן של זפאקסוטה עשה עבודה טובה מאוד. זה לא רק על בסיס המשחק הזה אבל אין לו טכניקה ואין לו מהירות. בכל פעם שהוא מחליף את מוזס יש ירידה עצומה בתפוקה של האגף.

רומן, תביא לנו את סאנצ'ז.

שאול 23 בדצמבר 2017

השלישייה בהגנה הייתה טובה מאוד היום (חוץ מטעות חד פעמית של כריס). אני חושב שכרגע כאשר לואיז פצוע זו השלישיה שצריכה לפתוח בכל משחק.

כחול 23 בדצמבר 2017

משחק מבאס. לא תירגמנו את הדומיננטיות שלנו לשערים, ורוב הזמן לא היינו מאד קרובים. המשחק יכול היה להיות מוכרע בגלל כדור טועה כזה או אחר (או אם הקפטן שלהם לא היה מרחיק מהקו פעמיים), אבל זה לא קרה.

באופן כללי יש משהו בביג סאם שמחדיר קשיחות לכל קבוצה שהוא מגיע אליה, וזה דיי מרשים. מאמין שכל עוד הסכר לא נפרץ מוקדם, יהיה קשה מאד לקבוצות צמרת לצאת מגודיסון עם 3 נקודות, כי העמידה שלהם על המגרש מצוינת.

הלאה לברייטון.

Dr.van nostrand 23 בדצמבר 2017

איזה מלך עם האקדח מת מצחוק.
Where have you gone Leslie Nielson

איאן ראש 24 בדצמבר 2017

היה סוג של דרבי עבורך לא?

Comments closed