1:1

היה טוב אבל נצטרך להתאמץ עוד יותר

בסופו של דבר משחק מצוין, כריסטנסן טעה לקראת הסיום ונתן למסי את הגול הראשון אבל זה היה רק כדי שלא נגיע למשחק הבא שאננים מדי.

המערך היה לא קל לעיכול עם 3 נמוכים מלפנים, אבל איפשר ליצור את הגמישות הדרושה בהגנה ובהתקפה.

הציונים:

קורטואה: 6
עשה מה שצריך חוץ מלהציל את הגול.

אזפי: 8
עשה יותר ממה שצריך, היה בכל מקום, אבל פספס את האפשרות לכסות את הטעות של כריסטנסן. ובסיום ניסה לתת למוראטה את ההרמה לנגיחה שתכריע את ההתמודדות אבל זה נעצר לפני שהגיע לראש של אלבארו.

כריסטנסן: 6
היה טוב מלבד הטעות. צריך ללמוד מאולסן עם מסירת הרוחב האומללה ההיא מול רוסיה במכסיקו 86. אבל הוא צעיר וילמד.

רודיגר: 8
נתן משחק אדיר, רץ, תמך, הגן, בלם ואפילו רץ עם הכדור להתקפה.

מוזס: 7
היה טוב מאד מאד. נלחם על כל כדור ודאג שהאגף שלו יהיה מכוסה לא משנה מה קורה.

אלונסו 6
הצליח להגן וגם לעלות למעלה אבל לא שותף מספיק במאמץ מול הרחבה.

פברגאס: 7
היה מצוין בהגנה והצליח להשתחרר כדי למסור קדימה מדי פעם.

קאנטה: 8.5
כנראה שמר אנרגיה למשחק הזה כי הוא פשוט היה עצום. חילץ בערך 114 כדורים, הוציא התקפות ועם קצת ריכוז מוויליאן היה יכול לגמור עם גול

פדרו: 6
טוב בהגנה ובלחץ, אבל שחקן התקפה נמדד על תרומה בהתקפה

הזאר: 7
היה בכל מקום אבל לא תמיד הצליח להשתלט על הכדור או לתת עקב מדויק.

וויליאן: 9
כשהזאר לא בטופ של המשחק שלו – יש את וויליאן כדי לקחת את העניינים בידיים. שתי קורות, פריצות קדימה וגול נפלא. אם לא היה מתעסק יותר מדי עם הדם באף לדעתי היה שם עוד אחד ואולי גם לא היינו סופגים. מוכן למונדיאל.

ניפגש בגומלין. נראה לי שהחבר׳ה יודעים שאפשר לעשות את זה. חוץ מפאב שאמר הרגע בראיון שזו תהיה משימת התאבדות.

וזה נכתב לפני:

בזמן שאתם התפננתם לכם מול משחקי הקרח האולימפיים, יש אנשים שאשכרה עבדו, והכינו לכם פוסט כפול, משוכלל, משוקלל, מלונקק ומלויקק (ואולי גם מלוקק), עם שאלות מתחכמות, תשובות מתחמקות ואיורים מקוריים.

חמש שאלות לכל אחד, הכל מותר, כשהכלל היחיד הוא שאסור לשאול על דני אלבס. אופיר שלח לי בערך שבע גירסאות תיקונים של הריאיון שלו, כשהקובץ האחרון ״שות צ'לסי.docx״ הוא זה שעולה כאן בסוף, ואחרי שבדקתי אותו מוירוסים אני עושה קופי פייסט ומשחרר אותו לפרסום.

גור: בוא נגיד שאני חי על כוכב אחר שבו אוכלים רק פאי רועים ושותים בירה בטמפרטורת החדר. לא שמעתי אף פעם על הפרעוש. איך אתה יכול לתאר לי את ברצלונה הנוכחית, בפחות מ-5000 מילה?

אופיר: ראשית, אני מקווה שיש על הכוכב הזה קרדיולוג טוב…  לגבי ברצלונה – הקבוצה הנוכחית: היא כבר לא המכונה המושלמת של פפ או המפלצת הדורסנית משנתו הראשונה של לואיס אנריקה, למרות שהיא נשענת על לא מעט שחקנים מהתקופות הפרהיסטוריות האלו.
השלד שלה ושחקני המפתח שלה מאוד ברורים: טר שטגן, פיקה (שעם כל הכבוד לאומטיטי המעולה הוא עדיין מנהיג ההגנה ובמשחקיו הטובים מפגין ניצוצות גאונות) בוסקטס בעונה פנומנלית, אינייסטה מזדקן, מסי – שחקן צעיר שבלונדון עוד לא שמעו עליו ואנו בונים עליו כאס, ואחד שדווקא מכירים די טוב – חובב המטבח הלונדוני לואיס סוארז.
משלימים את ההרכב: סמואל 'החומה' אומטיטי שהוא בלם נהדר, פיזי מאוד, קר רוח וכמעט בלתי עביר אבל לדעתי נוטה לטעות אחת מסוכנת במשחק, ג'ורדי אלבה בעונה אדירה כשמאלי וסרג'י רוברטו הנהדר כמגן שפורץ מימין למרכז. מהיר מאוד, טכני ומוסר מעולה,  רקיטיץ' כפועל שתלוי מאוד בשחקנים סביבו ופאוליניו שהיתרון היחיד שלו הוא בהצטרפות ללא כדור מהקו האחורי.
אז בארסה היא לא מפלצת ולא מכונה. מה היא כן?  סרג'נט בנייבי. ממושמעת, חדורת מטרה ומוטיבציה, לא מפחדת להיות אנדרדוגית, מפצה על פערים בסבלנות וחכמה. (מסייג: כל זה קצת חסר לי בשבועיים האחרונים). מצטער, אמרת פחות מ5000 מילים ואני לא יודע איך להשלים ל-4,999 בלי לענות על שאר השאלות אז ברשותך אמשיך לשאלה הבאה.

 

גור: האם ברצלונה מתאימה את המשחק שלה לכל יריבה, או שהעונה רואים אותה עולה פחות או יותר באותה שיטה מנצחת? אם היא כן מתאימה, מהן לדעתך ההתאמות שייעשה ואלוורדה, והאם הוא גם מכין איזושהי הפתעה?


אופיר: בתחילת העונה וולורדה התאים את ההרכב לפי צורך בין 4-4-2 ל4-3-3. בשל הפציעות של דמבלה והאכזבה מדאולופאו, וולורדה נוטה לבחור מערך 4-4-2 ולהתאים אוריינטציה התקפית או הגנתית בבחירת השחקנים ובמיקום על המגרש.  הגמישות של וולורדה מתבטאת יותר בתכנית המשחק שלו: תשכחו מהחזקת הכדור שאתם מכירים: בד"כ (במיוחד במשחקים קשים) המחצית הראשונה מוקדשת להגנה ויציאות למתפרצת כשהדגש על למידת תכנית המשחק של היריבה. וולורדה מזהה את הפרצות והפערים בקבוצה שמולו ובעזרת שינויים טקטיים נקודתיים מביא למפנה במשחק. עד עכשיו זה עובד בהצלחה גדולה – הרוב הגדול של שערי ברצלונה מובקע במחצית השניה.
לפני המשחק מול אייבר המערך היה נראה כמו 4-4-2 עם קישור מעובה אבל פאוליניו (בהמשך למשחקים האחרונים) מוכיח שלספקות שלוו בהגעתו יש בסיס מוצק, וגומש לדעתי כבר לא יקבל קרדיט במשחקים גדולים.   מערך כזה הוא עדיין בעל הסיכויים הרבים יותר לפתוח אבל אם תהיה הפתעה היא יכולה להיות או 4-3-3 עם בוסקטס אינייסטה ורקי בקישור ואלקסר מצטרף לחוד. המערך המועדף עלי הוא 4-4-2 עם סמדו כמגן ימני וסרג'י כקשר ימני (עם רקי בוסקטס ואינייסטה) – אבל סמדו מושעה מהמשחק הראשון.    

 

גור: זכורים לי במיוחד שני משחקים שבהם קונטה היה צפוי לעלות במערך פחדני ובסוף הקבוצה שלו הציגה כדורגל חיובי ודומיננטיות בדרך לנצחון לפנתיאון. שני המשחקים האלה היו מול ישויות ספרדיות: נבחרת ספרד ביורו האחרון, ואתלטיקו מדריד העונה. למרות הסבירות הנמוכה שזה יקרה – אם צ׳לסי תחליט לשחק כדורגל – לאן המפגש הזה יילך לדעתך?

אופיר: צ'לסי קבוצת צ'מפיונס מעולה. הסטטוס שלה בליגה, הסטטוס של קונטה בקבוצה, הטור שלך כאוהד אמיתי ומסור שנמצא במסע ניחוסים כבר שבועיים – כל זה לא משנה כי צ'לסי קבוצת צ'מפיונס אדירה.  לעזאזל, עשיתם גמר עם גרנט שהתחת שלו נכנע רק לרגל של טרי ולקחתם גביע עם די מה(?)טאו. צ'אבי אמר היום דבר מדוייק – גורם האיקס של ריאל מדריד (בניגוד לברסה) הוא שהיא יכולה להפתיע ולזכות בגביע לא משנה באיזה מצב היא ואיך היא משחקת, לראיה – ברצלונה מעולם לא זכתה בצ'מפיונס מבלי לזכות באליפות הליגה בעוד ריאל לא זכתה בדאבל כזה משנות ה-50 עד לעונה שעברה. לפערים בכושר העונה (שוב, לצערי בשבועות האחרונים הם גם לא בדיוק פערים) לא תהיה חשיבות. אני צופה בכל מקרה משחק מהיר, פיזי, צפוף. הרבה איבודי כדור והרבה יציאות מהירות קדימה. באופן מפתיע, יש יותר סיכוי שנראה את צ'לסי מתבססת על הקישור שלה מאשר את ברצלונה.

שלושה שחקנים מרכזיים שעלולים להפתיע את צ'לסי בהתקפה:  לסוארז ומסי אתם תהיו מוכנים, ושניהם בכל מקרה שחקנים שיודעים להגיע למצבים שלהם. אתם תצטרכו לסימנוביץ' את סרג'י שהוא המבשל המרכזי לסוארז העונה ומסוכן מאוד בפריצות מצד ימין של מרכז המגרש ובניצול פנויים שנשארים כשקבוצה מעלה שחקנים להתקיף, מג'ורדי אלבה שחורך את הקו ומשחרר בכל משחק 2-3 כדורים מסוכנים מאוד למרכז הרחבה. אבל בעיקר תצטרכו להיזהר דווקא מ..סרחיו בוסקטס.  בעיני האקס פקטור העונה (בכל עונה האמת).  התנועה הערמומית שלו והיכולת שלו לפתות שחקן–שניים לנסות לקחת לו כדור בחטיפה לכאורה 'קלה', הניעור והשחרור המהיר קדימה ולאמצע כבר שינו את מאזן הכוחות בקלסיקו וגם נצחו לנו אמש את אייבר בחוץ (שנצחה 8 מ-12 האחרונים והפסידה רק אחד, לאתלטיקו). אגב, זה גם מאצ'אפ בין שני הקשרים האחוריים הטובים לטעמי (ואני מאמין שגם לטעם רוב הנתונים הסטטיסטיים) העונה באירופה.

 

גור: מסי עדיין מחכה לשני דברים מרכזיים כדי להיות הטוב בכל הזמנים: זכיה במונדיאל תשפר את הטענה שלו לכתר, אבל עוד יותר מזה – לשם שינוי הופעה טובה מול צ׳לסי. באיזה כושר הוא מגיע למשחק ומה צ׳לסי צריכה לעשות כדי למנוע דבר כזה?

אופיר: מסי מוביל העונה את טבלת הלה – ליגה בשערים ובישוילם. הוא כבש לראשונה בקריירה נגד יובנטוס ובמשחק המכריע של ארגנטינה על העליה למונדיאל הוא פשוט לקח את הכדור. (מילולית. כבש שלושער ולקח את הכדור).  המעצור היחיד שלו העונה – הקורה. 17 קורות (!) מתוך 34 (!) של ברצלונה זה שיא קריירה, ואנחנו רק מעט אחרי אמצע העונה.  הוא מסוכן העונה קודם כל כי הוא מסי, אבל גם מפני שכאשר הוא נתקל בחומה על סף הרחבה הוא פשוט יורד אחורה ומנווט משם מצוין את המשחק. ממליץ לראות את הבישול שלו מאתמול.

גור: המשחקים בין בארסה לצ׳לסי הם כבר קלאסיקה מודרנית – האם אתה צופה עוד עימות מרתק עד השריקה האחרונה, או שזה ייסגר כבר במשחק הראשון (לטובתנו כמובן)?

אופיר: האמת, זו הקלסיקה הכי גדולה של שמינית הגמר (בעיקר אחרי שפסז' הוכיחו אופי ועקביות ושוב פישלו בספרד), וכיאה למעמד אני לחלוטין צופה צמד משחקים חם ואיכותי.  הדבר היחיד שיותר קשה מהמחשבה על 49 השעות 32 הדקות ו 17 השניות שנותרו עד המשחק הוא המחשבה שיחלפו עוד שלושה שבועות עד הגומלין.
מאחל לנו להישאר חברים גם אחרי ההתמודדות! ויסקה!

גור: את השאר תוכלו לקרוא בפוסט המקביל שבו אופיר שאל אותי שאלות לא פחות מעניינות (כמו האם נ׳גולו קאנטה ישמור אישית את מסי) ואם תקראו אותו ואז תלחצו על הלינק בחזרה לפוסט הזה, תוכלו להיכנס ללופ אינסופי שעשוי להעביר לכם את הזמן עד למשחק מחר.

הלינק לפוסט בבלוג של אופיר

להתראות!

הניצחון בהאדרספילד
האפס-אפס בסביליה. המסכות הוסרו

73 Comments

צור שפי 19 בפברואר 2018

למה אי אפשר לאחד את התגובות?

אופיר ממן 19 בפברואר 2018

תודה רבה גור, נהניתי מאוד! כי אם לא מהמשחק אז לפחות… אתה יודע (ברור שאנחנו בתחרות ניחוסים לא רשמית)

דן ברקאי 19 בפברואר 2018

רעיון אדיר. נהניתי מאוד, תודה!

דיזידין 19 בפברואר 2018

במילה אחת: פאניקה.
בשתי מילים: שלווה סטואית.

במשחק נגד אייבר היה נדמה לי שאני בייקום מקביל, שבו ברצלונה היא קבוצה נורמלית, לא רעה, ושמסי שחקן טוב אבל קצת עצל.

וזה בעצם המצב שלי מאז שפפ עזב – הפאניקה מהרגע שבו ברסה תחזור להיות קבוצה רגילה (וזה לא רק הרמה אלא יותר ההרגשה שבכל רגע ובכל מצב הכל אפשרי). אבל בינתיים, כל עוד מסי הוא מסי – הכל יישאר אפשרי.

holden 19 בפברואר 2018

לצלסי יש רק מה להרוויח, אולי קונטה יפתיע בהרכב הרפתקני ויצליח לדפוק את הקופה .
אם היה אפשר לאחד התגובות בדו פוסט הזה היה עדיף, כי כרגע מבחינתי זה כמו ללכת לאכול בפלאפל הזקנים בוואדי ולהריח את הפלאפל ממול של מישל ולהסס מאי נעימות האם להיכנס למתחרה מעבר לכביש, זו אחת הדילמות של כל אוהב פלאפל חיפאי,
להגיב אצלך או אצל ממן זה הזכיר לי את הדילמה הקולינארית

גור אילני 19 בפברואר 2018

ההקבלה תתאים אם תאכל את המנה של מישל עם הכדורים של הזקנים. כי פה בעצם אתה מגיב על התשובות של השני…

holden 19 בפברואר 2018

בקיצור מיקס מושלם, אפרופו מישל והזקנים:
בחיים לא אכלתי אצל מישל מהסיבה שציינתי למרות שהזקנים מצהירים שלא מפריע להם בכלל, לא מסוגל פסיכולוגית לעשות את הכמה צעדים האלו

ארם אבירם 19 בפברואר 2018

גם אני. כף רגלי מעולם לא דרכה במישל. משפיל את העיניים כשאני עובר בסימטה.

אריק 19 בפברואר 2018

אני הפוך. טעמתי פעם אחתאבל רגשות האשם טפטפו למנה.

אבי 2 19 בפברואר 2018

עזוב פלאפל הולדן, תתגלגל טיפה למטה בואדי עד לאמיל ותאכל מנה וחצי הגונה של שאוורמה עסיסית.

holden 19 בפברואר 2018

אבי אל תרים לי להנחתה :)
מכיר כל מקום של אוכל בחיפה, אכן צדקת שכתבת מנה וחצי, כי המנה של אמיל לא באמת משביעה, אני פחות אוכל אצל אמיל למרות הכתרים שנקשרים למקום,
בעיקר כי המנה קטנה וגם כי המקום סוגר ממש מוקדם, מסיימים שיפוד ומתקפלים,

כיום השאוורמיה המועדפת עלי היא ללא ספק שאוורמה " האחים" ברחוב יפו צמוד ל" פנינת -העיר"
השווארמה הזו מפנקת לא מתקמצנת, בשר טעים, טחינה מעולה כמו שאני אוהב ומקום רחב ידיים,
גם הבורקס של הפנינה רץ טוב אחרי משחקים בסמי,
וואלה עשית לי חשק למנה וחצי אצל אמיל, הבעיה אכלתי כבר צהריים

גור אילני 19 בפברואר 2018

אמיל אכן אכזב בפעמיים האחרונות שהייתי שם, זכרתי בשר משובח מתובל נפלא וזה היה תפל. מה שכן, מקום חמוד מאד.

הולדן – האם אתה זוכר ליד ככר פריז מקום של קבב רומני בפיתה משנות ה-90? היה נפלא נפלא ולצערי לא קיים יותר.

holden 19 בפברואר 2018

אני רומני וגם אוהב קבב , עדיין לא יודע על מי אתה מדבר? ליד כיכר פריז? היחיד שם שמוכר קבב זה יעקב קבב שיש לו רשת בקרית חיים וגם סניף בבת גלים, הקבב שלו נחמד אבל קפוא ואז מופשר במקום, קבב בסגנון עירקי טיפוסי,

לא יודע על מי אתה מדבר גור, יש עדיין בהדר את רומני הזקן מול קולנוע עצמון ברחב הנביאים שאצלו ניתן עדיין לאכול קבב רומני אסלי בפיתה וכוס שפריץ של "כרמל-הוק"

אולי אתה מתכוון למסעדת יונק שנמצאת בהמשך שך הרחוב של כיכר פריז? מסעדת יונק צמודה לחומוס של אבו מארון ולשוק הפשפשים?

בכל מקרה כחובב קבב אני מצהיר שכיום הקבב הכי טעים זה בטירת הכרמל או בסטקית הכפר על הכביש הראשי ששם זה קבב בסגנון עירקי טיפוסי עם עמבה חלומית,השם של סטקיית הכפר הוא בעצם:קבב הכפר, ממול יש את סטקיית העיר גם עם קבב נהדר, עוד מקום בטירת הכרמל עם קבב בן זונה זה המקום של דודי ועזרא

וואלה העירקים גנבו לנו את הקבב הרומני האסלי, הנה קבב בבוקרשט שאני אוהב לאכול אצלו, אצל סנדו המגובן:

אני לא יודע כמה מכם זוכרים שלפני המון שנים על אם הדרך בואכה תל-אביבה,
אם אני לא טועה זה היה בערך במקום שבו היה הקאנטרי קלאב ליד מלון מנדרין,
אלו היו שנים שעדיין מחלף גלילות לא הוקם ונבנה,

שלט שם ההוא עם ה התלת-אופן שמכר קסטות וארטיקים לנהגים במחירים מופרזים, היה שם בסביבה עוד שני ברנשים שמכרו בשר בצורת סטייקים בתוך פיתה,
אז אם השנים אותם הבחורים גדלו והתמסחרו וברבות הימים הם פתחו סטקייה יוקרתית וממוזגת שפועלת עד היום בכביש החוף אבל מהכיוון ההפוך:עם הפנים לכיוון חיפה.

למה נזכרתי בהם?אז ככה:
בבוקרשט בירתה של רומניה בשנות השמונים היה גבר בגיל ארבעים בערך, הגבר הזה ידע להוציא מהבשר את המקסימום האפשרי, כל קבב שלו היה מלמיליאן או לפחות נדיה קומאנצי, בשר נימוח וריחני שגורם לך להיות שבוי של הטעם , פשוט קבב ממכר.

בקיצור הגבר הזה עבד גם כן על שתי חביות חתוכות מפח, תמיד היה אצלו תור מזדחל, המון מקומיים, כולל כמובן נהגי מוניות בוקרשטנים: כריסטאקסי ומוניות פלמינגו ועוד כמה חברות, הוא תמיד קידם את כולם בלבביות ובחיוך מאור פנים,
לקראת תחילת האלף השלישי אלפי ישראלים גדשו את בוקרשט בעיקר בגלל היכלי ההימורים הנוצצים והמרהיבים, אני באותה התקופה שהיתי שם כמעט באורח-קבע, בוא נאמר ששילבתי שם הנאה ופרנסה בו זמנית,
אולם מעודי לא ויתרתי על הקבבים של המגובן הזה.

הוא גיבן וברומנית מגובן זה:cocosatu
אז שכל הצעירים שם רוצים לאכול הם תמיד נוסעים במיוחד למגובן הזה, הוא ישב בזמנו בשכונת באנסה שנמצאת בפאתי בוקרשט, למעשה הוא נמצא ברובע בשם:באנסה, צמוד לשדה התעופה המקומי שכיום נקרא על שמו של הנרי קואנדה אחד מהטייסים המהוללים של רומניה,
בכל מקרה אני ממליץ בכל פה לכל מי שנוחת בבוקרשט שיבקש מהנהג מונית בדרכו לכרך הגדול לעצור עצירת ביניים אצל המגובן,
זה גם ככה על הדרך לעיר, התעריף של המונה שם לרוב לא כ"כ יקר, ואין כמו כמה קציצות הגונות של קבב רומני ועסיסי לרפד את הקיבה לאחר האוכל הפלסטי של : "אל-על" או " טארום",
במקום המקורי שהיה למגובן הגישו עם הקבב כמה פרוסות של לחם לבן, בפינת הצלחת הוא שם חרדל וגם מיונג וכמובן כמה מלפפונים כבושים וזהו, אין קינוח , אין יין או משהו כזה ובטח שאין מילפיי.

עם השנים כוחות מהעולם התחתון המקומי הבחינו במגובן והבינו שיש להם בידיים תרנגולת שמטילה ביצי -זהב, הם השתלטו עליו,
כפו עליו את רצונם, לקחו אותו כמו שחקן כדורגל בכיר שעובר קבוצה בהשאלה,
כמובן שהם דאגו להשאיר את השם:la cocosatu אבל זה כמעט כל מה שנשאר לדאבוני,
אמנם כיום המקום כביכול איכותי ויוקרתי, יש אפילו נרות בשולחנות ומפיות צחורות ולבנות, הם בנו מתחם מעץ בעל שני מפלסים, את פני הסועדים מקבלים בחורות יפהפיות שנענות כמעט לכל גחמה שלך, הכל כאילו מנומס, אבל קיבימאט הנימוס שלהם הורג אותי.
הם פתחו את המסעדה החדשה באמצע שנות התשעים, האדון המגובן נשאר שם בחזית, יש לו חדרון עלוב כמו פעם, מין צוהר כזה שממנו הוא מגיש ללקוח את הבשר,
שמתי לב שהוא כבר לא מפטפט איתי בעברית קלוקלת וגם שהחיוך הקורן שלו כבר איננו,
עצוב לי שאיש כזה סימפטי ויקר נאלץ לפרנס בעל-כורחו ברוני-פשע.

אני הדרתי את רגלי משם ומצאתי לו מחליף ראוי באיזו סימטה אלמונית בכוך באיזו סימטה שרק המקומיים מכירים, מקום שהגעתי אליו בטעות ובמקרה,
שם גם יש תור תמיד כי לפעמים הרומנים מזמינים עבור 10 איש:70 חתיכות של "מיטיטיי" או :מיצ' , כשאתה עומד אחרי מישהו בתור לעולם לא תדע כמה חתיכות הוא יבקש, התימחור גם שם וגם אצל המגובן הולך פר חתיכה של קבב, זה בערך עולה משהו כמו שקל וחצי שלנו, בעשרים שקלים אתה יוצא מפוצץ ואפילו זוכה להרוות את גרונך בבירה מקומית צוננת.

כמה חבל לי שהיום במקום של המגובן מהקבב יש אימפריה שלמרות שהם מוכרים שם עוגת-פאפאנש מדהימה היא גורמת לי לגועל.

אני בכל זאת הייתי ממליץ למי שנמצא שם בסביבה לתת גיחה לזקן המגובן ולהבין שאין דברים כאלו, כדאי לכם למהר כי מי יודע כמה זמן האיש הזה ישאר איתנו מעל פני-האדמה.

ללא ספק זה הקבב הכי טעים שאכלתי מעודי
אז זו הכתובת של המקום של המגובן והפושעים:)-Adres Str Neagoe Voda 52 , Bucuresti
fopta bune

אריק 19 בפברואר 2018

הקבב הכי טעים זה בג'סמינו שזה קצת מעצבן, אבל אין מה לעשות.
אם כבר חיפה, הקבב אצל יוזי הרבה יותר טעים מיונק.

holden 19 בפברואר 2018

לא ג'סמינו ולא קבב שמואל משתווים לקבביות שציינתי בטירת – הכרמל.
יוזי בהדר הזדקן ואני פחות אוהב את הקבב שלו, לפעמים יושב אצלו על קערת מרק וחמוצים וזהו.

קבב זה באמת שאלה של טעם ותמיד יהיה ויכוח אצל מי יותר טעים, פעם היה את ינקו ודורה ואת מסעדת עינת שידעו להכין קבב רומני כהלכתו, גם ממישו שם ביפו לא התלהבתי, שאלה של טעם כאמור

ארם אבירם 20 בפברואר 2018

גור, אתה מבין איפה אתה מפספס? במקום טור משותף עם אוהדי בארסה, אתה צריך טור משותף עם הולדן על מקומות אוכל עממיים בחיפה ובבוקרשט. עוד לא תשע בבוקר ואני מרייר כמו כלב של פאבלוב.

holden 20 בפברואר 2018

קח תקציר מנהלים אבירם, קיצור תולדות הקבב בחיפה וסביבתה, מספר מקומות עם קבב באמת טעים, לצערי באף אחד מהמקומות שאציין לעיל אין את הסגנון הרומני, עדיין בכולם עושים כבוד לקציצת הבשר הדחוסה הזו:
קבב הכפר-טירת הכרמל
סטקיית העיר-טירת הכרמל
הבגט הלוהט-טירת הכרמל
שיפודי דודי ועזרא-טירת הכרמל
הגריל הבולגרי שמלי-רחוב יפו בחיפה

לגבי שאוורמה הדירוג שלי מבחינת טעם בשיכלול עם תמורה לכסף ודברים נלווים :
שווארמה האחים-רחוב יפו
שווארמה גנאם-רחוב המגינים
שווארמה אמיל-שדרות הציונות

ארם אבירם 20 בפברואר 2018

עזוב. זה תאור יבשושי מדי. בגלל זה אני לא אוהב "Executive summary". מציע סיור "Hands on". אני יכול לצרף כמה רומנים חיפאים לסיור אפילו עם השם "הולדנ" בשם המשפחה שלהם.

holden 20 בפברואר 2018

כאן זה על קצה המזלג מהאווירה במקום של אוכל רומני בעיר התחתית בחיפה, לא במעיין הבירה במקום אחר שכבר נסגר:

ני יודע שזה עלול להישמע כאילו ואני איזה מבקר מסעדות פלצני…אבל זהו שאני לא….לא זה ובטח לא השני.
רק רציתי לשתף אתכם בביקור חפוז ולא מתוכנן באיזו מסעדת פועלים ב..עיר הפועלים.
זה ברחוב כזה של פעם,רחוב שפעם בזמנים ההם היה מביא עימו ניחוחות של חו"ל(בשמים ג'ינסים ו נעלי ספורט מוברחות)
בקצה הרחוב ישנה תחנת רכבת במבנה בריטי מאבן ירושלמית, את חזית הבניין מעטר לו שעון קיר ענקי שחור לבן שנע באיטיות מרגיזה…
בבוקר שאתה עובר ברחוב הזה אתה נתקל ונתקע לפעמים בכתפי העוברים ושבים(מה שנקרא : יש תכונה ברחוב)הרחוב יחסית לשעות הערב הומה אדם ושאון קולות ובליל של ריחות מתערבבים להם זה בזו….
ואז בשעת ערביים מוקדמת=שעה שכזו שה" צבעים" בשמיים מחליפים כוחות והרקיע נצבע או בעצם משחיר לו לאיטו… הכל לפתע חדל
התנועה דלילה עד מאוד ורק שאריות הפיח על הבנינים שמטים ליפול ורחש הטיח שמתקלף לאיטו מזכיר לך שעד לא מזמן הרחוב הזה היה סואן.
וזוהי בדיוק השעה שנכנסתי ל" למאורה" הזו…
ניחוח של בצל מטוגן הציף את נחיריי…
שלא לדבר על השום ששולט במטבח הזה ללא עוררין
מפת שולחן משובצת באדום ולבן הזכירה לי סרטי מאפיונרים מפאלרמו(רק שוקולד הבאצ'י היה חסר)
באחד מפינות המסעדה ניצב לו מוט נחושת שמשמש לתליית גרדרובה…
בזווית העין הבחנתי בכובע לבד איכותי של פעם….
המתנתי לראות שמא האמפרי בוגרט הגדול יקום מאיזה שולחן ישאיר תשר נדיב ובזווית פיו יבצבץ חיוכו העגמומי משהו…. ואז יחבוש את הכובע וימשיך בסיור בעיר הכרמל….
לאכזבתי זקן חסר שיניים מגובן קמעה היה האיש בעל הכובע
הזמנתי לי נתח של קוסטיצה חמה מהתנור….
כדי שלא ישעמם לי הזמנתי לי בקבוק " שפריץ" שזה בערך כמו משקה הפלאים הסגול של דנידין….
אתה מזמין בקבוק יין ומייצר ממנו שניים…..ממש קסם..
יין חמצמץ של כרמל הוק שנמזג לכדי שני שליש או מחצית הכוס ב ליווי סודה מבעבעת גורם לך לחייך ללא כל סיבה חיוך סתמי…
סלא איקרה טרי מוצא את מקומו חיש קל על פרוסת לחם שחור וטרי…
פלפלים קלויים כמו ומשמשים תפאורה הולמת למפת השולחן האדומה…
עגבניות חמוצות וכבושות כאלו שאם אתה נוגס בהן אתה עלול להשפריץ שפריץ הגון עד לזוג הזקנים שמפלרטט לו בשולחן ממול….
ואז בדיוק שאתה מבושם במידה הנכונה מגיע נתח הקוסטיצה נוטף השומן..
המקום הזה מעוצב כל כך רטרו ששילמתי תשר כמעט וחיפשתי כמה לירות בארנק
לפעמים אפשר להנות ממסעדה רומנית של פעם ללא כל הפיוז'ן ושאר השמות המפוצצים…..
מה עוד שלפעמים אני לא במוד של לסעוד עם " ספריות" שממלאות את החלל בסיפורים על הכתבה האחרונה ב" לאשה" או על הלק הסגול החדש של " רבלון" ומה זה לעזעזל הוורוד פוקסייה הזה שהן מדברות עליו תדיר?…..
לפעמים עדיף לסעוד מול קשישים…..

ארם אבירם 20 בפברואר 2018

מצוין!

אמיתי 19 בפברואר 2018

הו. לפחות על זה אני מסכים איתך. האחים כבר כמה שנים ה-מקום להחזרת חלבונים אחרי בת גלים. גם זיתים וחמוצים וציפס טוב אבל השוורמה עצמה מדוייקת- לא מטובלת מידי

holden 19 בפברואר 2018

חשבתי לתומי שעל הכל אתה מסכים איתי

אמיתי 19 בפברואר 2018

הכתם עם סעיד וחומוס בכלל לא יימחה במהרה

אבי 2 20 בפברואר 2018

זו הבעיה הגדולה של אמיל. הפיתה בגודל עוגייה.
שמעתי רבות על האחים, חייב לנסות.
עד היום עשיתי רוטציות בין שאוורמה אמיר בצק פוסט, חאזן ואמיל. אבל אכן חש ירידה אצל שלושתם בשנים האחרונות.

רומן 20 בפברואר 2018

חחחח גדול!! אני פשוט לא מחשיב פלאפל לאוכל( מה שלא היה פעם חי לא ראוי להקרא אוכל).
אבל יש לי את בדיוק אבל בדיוק אותה דילמה בשווארמה, האם להכנס כרגיל לבמבינו או לחזן או מוגרבי מעבר לכביש. אני תמיד נורא מתפתה, אבל בחיים לא בוגד בבמבינו

holden 20 בפברואר 2018

במבינו זה לא ממש ממול , יש קו אלכסוני מתון, אתה בשקט יכול להיכנס למוגרבי או לחאזן בלי שבמבינו יראו חחח, בפלאפל זה ממש מרחק של מטר וחצי, בכל מקרה במבינו גם לא רע במיוחד המנה המשופרת שמחממם נתחים על הפלנצה ומוסיף בצל עגבניות ועמבה, במיוחד בחורף זה יוצא פיצוץ.

תנסה את האחים שצמוד לבורקס הפנינה, תעשה את עצמך כאילו אתה רוכש עיתון בפיצוציה ליד ואז תעיין בכותרת כמו מרגל שחזר מהכפור ותיכנס בנונשאלנטיות לשווארמה האחים,
אם אתה גם אמיץ אחרי שתאכל באחים כנס סתם להגיד שלום בבמבינו ונשנש להם כמה סוכריות חמוצות שהם מציעים לאורחים עם הקפה שלהם המריר

רומן 20 בפברואר 2018

בחייך המצ'ופרת זה בלוף. מלכודת תיירים . למה להרוס מוצר איכותי?
כל מוכר עם ותק בבמבינו יודע שכשאני נכנס זה לאפה, טחינה, שום, חריף והרבה בשר.
יש את המתיפייפים שאוהבים את אמיל, זה לא בשבילי אבל.

אביאל 19 בפברואר 2018

מצוין ! התרגשות גדולה לקראת מחר, אני רק מקווה שלא נקבל שלישיה במחצית.

גור אילני 19 בפברואר 2018

גם אני מקווה, למרות שאז זו תהיה הזדמנות מצוינת להזאר לתת את השלושער המיוחל במחצית השניה

אריק 20 בפברואר 2018

אתם מנצחים. סמוך על קונטה

אביאל 21 בפברואר 2018

כמעט :)

רומן 19 בפברואר 2018

אופיר, אם הוא לא חי על הכדור הזה ולא שמע על הפרעוש, מה עוזר שאתה משווה את ברסה הנוכחית לזו של פפ ואנריקה?

גור אילני 19 בפברואר 2018

פפ מפורסם בכל הגלקסיה

רומן 19 בפברואר 2018

אפשר בבקשה להחזיר את חאליד בולארוז מפרישה? או לפחות לשים פוסטר שלו בחדר האורחים בסטמפורד ברדיג'.
מסי רק רואה אותו וישר שם טיטול.

אביאל 19 בפברואר 2018

רונאלידיניו, אני לא אשכח איך הוא אמר במסיבת עיתונאים לפני משחק שאין לו בעיה לשבור לרונאלידיניו את הרגל אם צריך ומוריניו חייך.

רומן 19 בפברואר 2018

גם את מסי בולארוז השפיל.

ק. 19 בפברואר 2018

רומן אני אוהב את העקביות שלך בקטע של מסי. מצד אחד כל ההתרשמויות של 99.99 אחוז מהמגיבים פה, הנתונים, המספרים, מצד שני בטור החובה נפילה מכניסה ברוטאלית של חליד בולארוז לפני עשור, במשחק בו אגב, צלסי הפסידה

רומן 19 בפברואר 2018

זה לא היה במשחק הידוע לשמצה?
אני רק זוכר את מסי לא מסוגל לעצור כדור ורועד מפחד.

ק. 19 בפברואר 2018

לא, במשחק הענק של ה4:2 בגשר מסי היה זרעון (עדיין נזכר בתסכול בהורדת זקיף של קראבליו את ואלדז בנגיחה של טרי, מזל שפיצו אותנו ב2009… :)). נסעתי במיוחד איזה 80 קמ בבוליביה לעיר שאפשר לראות את המשחק.
רק מאוחר יותר הייתה שלישיית rem (אטו כבש צמד אם אני זוכר נכון ב2:1 בגשר ורונאלדיניו שער גדול בגומלין שסגר את ההתמודדות)

אביאל 20 בפברואר 2018

זה לא היה דל הורנו עם מסי ?

ק. 20 בפברואר 2018

כן. הכניסה הברוטאלית, שמוריניו הקניט אחריה את מסי,הייתה של דל הורנו

ק. 19 בפברואר 2018

ב2009 בוסינגווה ואשלי קול היו המגינים של צלסי. מסי נסגר טוב כל המשחק בחסרון מספרי ולא עשה הרבה אבל הספיק בדקה ה90 להשתחרר ולהכין לאינייסטה פס נחמד שיוכל לקרוע בנחת עם החיצון את החיבור של צ'ך

matipool 19 בפברואר 2018

יופי של רעיון, הפוסט הכפול הזה.
מעורר עניין וחשק גדול למשחק.
אם עד לפני שבוע / שבועיים הייתי בטוח שברצלונה תנפנף את צ'לסי בקלות, הפוסט מהצד של אופיר קצת מעורר בי ספקות.
עדיין אני בטוח שבסיום צמדי המשחקים, צ'לסי תהיה הקבוצה האנגלית שלא תעפיל לרבע הגמר.

ק. 19 בפברואר 2018

בלי קשר לצלסי, אני מהמר על טוטנהאם. הפצועים של יובה חוזרים ובמזל לא גמרה את המשחק במחצית, למרות שטוטנהאם היו מצויינים. והם יובה…

אמיתי 19 בפברואר 2018

קראת בשמי? (-:
האמת שלגמרי פתוח. יובה תעשה התאמות ומצד שני טוטנהאם באמת יכולים לנצח כל אחד. והאיצטדיון לא ביתי.מעניין מה הליין על המשחק

ק. 19 בפברואר 2018

יונייטד יעלו אחרי משחק שמרני בחוץ שלא יוסיף לך נקודות…

אמיתי 19 בפברואר 2018

יכול להיות. אני מאמין שננסה לשבור אותם פיזית ולגנוב גול שם. לא ראיתי את סביליה העונה אין לי מושג איך הם אבל לא נראה לי שנצטרך אוטובוס. מיניבוס כזה של החוג קראטה

ק. 19 בפברואר 2018

סביליה נחלשו מאוד, רכים ולא יציבים למרות שהלץחלק הקדמי סביר

ק. 19 בפברואר 2018

הכוונה מהמר על טוטנהאם כאנגליה שלא תעפיל

אמיתי 19 בפברואר 2018

הבנתי. לגיטימי. אין לי דעה חד משמעית או עניין..

ק. 19 בפברואר 2018

נהדר. תודה לשניכם.
אני גם מאמין לאור ההיסטוריה, העובדה שהיה לקונטה חודשיים וחצי להתכונן, שההכרעה תעבור לקמפנאו.
אופיר, מתחבר לרב מה שכתבת, מעניינת אותי דעתך למה ולוורדה עלה עם ההרכב החזק ביותר מול אייבר (מבחינת מי שרשאי צ'מפיונס)? ניסוי כלים כי לא שיחקו הרבה זמן כולם ביחד, או כי באמת הבין את הקושי הצפוי מול אייבר ולא רצה להסתכן באיבוד נקודות שלישי ברצף (למי שלא ראה, בלי מסירה גאונית של מסי לסוארס על 30 מ באלכסון דרך 3 מגינים בנגיעה הראשונה שלו בכדור בערך, כנראה היה יותר סיכוי לתיקו)?
קונטה עלה בגביע עם הרכב די משני אם אני לא טועה

אופיר מ 19 בפברואר 2018

חשבתי על זה ולפני הכל הוא רצה לעצור את כדור השלג שהיה גורם פאניקה לפני המפגש מול צ'לסי. בעיני זו היתה הבחירה הנכונה במצב מורכב שכזה. מנגד, החילופים היו מאוחרים לטעמי.
אני מאוד מקווה שנראה מחר ברצלונה אחרת ממה שראינו בשבועיים האחרונים כי צ'לסי תנצל את החולשות שלנו הרבה יותר טוב מחטאפה ואייבר.

רומן 19 בפברואר 2018

לצערי הרב צ'לסי לא מספיק טובה השנה כדי לרמוס את הגמדים הספרדים המעצבים.
החלום שלי זה ליורפול נגד ברסה, לראות איזה חמישיה מהדהדת בקאמפ נואו עם שלושער של סלאח שבשלישי ירוץ ליציע ימצא שם את קוטיניו יסתכל עליו ויתן נשיקה לתרנגול.

jhkj 21 בפברואר 2018

זכור לי שהבטחת לחתוך אוזן עם מסי כובש, או לפחות לשנות את שמך באופן זמני לואן גוך, אני מצפה לזה

שמעון 21 בפברואר 2018

מה שבארסה יעשו לליברפול לא יהיה נעים לצפייה.

אבל אני מעדיף שבארסה יפגשו את אלופת אנגליה שבדרך ויעשו את זה לפפ, יהיה הרבה יותר טוב.

פרילי 19 בפברואר 2018

לא רוצה להיות קטנוני אבל לא מבין איך אתה יכול להגיד שזה המשחק הכי גדול של השמינית עוד לפני שהוא שוחקץ

אופיר מ 19 בפברואר 2018

אני מניח שזה מתייחס אלי אז
א. קטנוני זה טוב! אין מספיק קטנוניים איכותיים בעולם…
ב. שים לב – כתבתי הקלאסיקה הגדולה, לא המשחק הכי טוב.

שאול 20 בפברואר 2018

אהבתי את הפורמט.

אין הרבה מה להוסיף על המשחק. כבר כמה ימים הראש שלי רק בזה, והאמת שעודד אותי לשמוע שגם קונטה לא ישן טוב בימים האחרונים.

בארסה כמובן פייבוריטים, אבל מסוג המשחקים שבאמת אי אפשר לדעת מה יקרה. זה מזכיר לי את יחסי הכוחות בשנת 2012, כאשר צ'לסי אפילו היו פחות טובים ובארסה הייתה בשיאה עם פפ. באמת שאי אפשר לדעת.

כמה מילים למר הזארד. אתה נותן את העונה הכי טובה שלך בצ'לסי, ויש לך את הבמה היום להראות שאתה ברמה הכי גבוהה באירופה. הייתה לך נטייה להיעלם במשחקים גדולים בשנים האחרונות. אנא ממך תוכיח לכולם מה אתה שווה היום בבקשה.

נ.ב: יש לי הרגשה שנראה איזה אדום מוקדם לבארסה (סטייל זלאטן בפסז לפני כמה שנים שיטרוף את הקלפים לחלוטין), או כמה החלטות חשובות שהולכות לצ'לסי הפעם. לא בכדי פמפמו על אוברבו בימים האחרונים.

ק. 20 בפברואר 2018

לגבי הנ.ב. – אל תלך רחוק – סטייל ההרחקה ההזויה של אבידל ב-2009.
השופט הנורבגי כמעט הרג לבארסה את הקמפיין במשחק הזה…:)

jhkj 21 בפברואר 2018

למה רק 8.5 לקאנטה? הוא השחקן הראשון מזה הרבה זמן שלא רק החזיק את מסי אלא גם ממש הוציא אותו משלוותו. חוץ מלמנוע מאנדרסן למסור לאמצע ההגנה הוא עשה הכל.

matipool 21 בפברואר 2018

משחק אדיר של קאנטה. הוא כמו שני שחקנים מצוינים על המגרש.
הלוואי היה אצלנו.

אופיר ממן 21 בפברואר 2018

נכון. במחצית הראשונה מסי היה טוב וביצע כמה פעולות חיוביות (כולל כדור מעולה לפאוליניו) אבל במחצית השניה הוא איבד לא מעט והסתבך לעיתים עם הכדור.

jhkj 21 בפברואר 2018

מסכים איתך לגמרי, כמוך אני רואה אותו שבוע שבוע ולא זכור לי את הפעם האחרונה שנכנסו לו לראש ככה. העיקר שהבקיע והוריד את הקוף מהגב.

ק. 21 בפברואר 2018

גור, צ'לסי נתנה משחק טאקטי מעולה עם הגנה מצויינת, כמו שחזית יפה, העמידה רכבת ב16-25 מ.
מחצית שניה היה אחרת, אבל בראשונה, מלבד 5 דקות במצטבר, צלסי לא הצליחה לעבור את החצי או להרגיע עם יותר משתי מסירות רצוף. כשהצלחתם לעבור את החצי וויליאן ייצר שתי קורות אדירות.
הגול היה המשך ישיר של זה, רגע לפני המסירה שהלכה לאיבוד, 5 שחקנים של בארסה היו ב-20 מ' מהשער.
כל השנה יש לכם בעיית הנעת כדור ויציאה קדימה מהחלק האחורי?
הכל פתוח בגומלין

גור אילני 21 בפברואר 2018

בדיוק ככה, אנחנו לא מצליחים לצאת קדימה באופן חלק כבר הרבה זמן.

ק. 21 בפברואר 2018

צריכים איזה בוסקטס בשביל זה…:).
אבל ברצינות, משהו שיבוא לקבל כדור ראשון מההגנה וישחרר את הלחץ, גם מודריץ עושה את זה נהדר עם קרוס, גם פיאניץ' ביובה

no propaganda 21 בפברואר 2018

באמת לצ'לסי היה קשה לצאת קדימה אבל זה לא מדויק לאמר שהם לא עברו את החצי. עוד לפני הקורות, היו כמה פעמים של מספר דקות שצ'לסי לחצה את בארסה ליד השער שלה(הכדור היה לרב אצל בארסה אבל גם נחטף לפרקים) והייתה שם אפילו התקפה יפה כשהאזאר נתן שתי מסירות רוחב מסוכנות.

בסה"כ הייתי אומר שלצ'לסי היה ייתרון קל והתוצאה משקפת. מה שכן, אני לא רואה את צ'לסי עוברת, ולורדה יתכונן לויליאן פעם הבאה ולצ'לסי אין עוד שחקנים חבויים כאלה.

ואן גוך 21 בפברואר 2018

איך נתת לכריסטיאנסן כזה ציון גבוה? על טעות כזאת צריך לערוף את הראש. זה לא טעות של "עבר לי הכדור מתחת לרגל", הוא בלי שום סיבה ביר למסור כדור לאמצע בהגנה בשיא הלחץ של ברצלונה. לא יאומן פשוט

אדם 21 בפברואר 2018

אני לא מבין איך אף אחד לא מציין גם את הטעות של אזפיליקווטה. לא יכול להיות שאתה גולש במצב כזה ומפספס את הכדור. או שאתה נשאר על הרגליים ומפריע (ואם הוא לא גולש הוא בדיוק בקו המסירה למסי) או שאתה מגיע לכדור

צור שפי 21 בפברואר 2018

מסכים עם הצייר. כריסטיאנסן זה 4, לא רק הגול, הוא סבל כל רגע אתמול. גם פדרו זה 5 לכל היותר, לא עשה שום דבר זכיר.

כמי שאיננו אוהד את זו, אף לא את זו, רציתי תוצאה שתמנע גומלין לפרוטוקול, עדיף ניצחון קטן של צ'לסי. חבל לי שזה לא קרה בסוף (חבל גם בשביל וויליאן, הכי הגיע לו לנצח אתמול). לטעמי זה לא אבוד לכחולים בגומלין, הבארסה הזו איננה בלתי פגיעה.

דוד 21 בפברואר 2018

צ'לסי שווה גול בקאמפ נואו. אני חושב שכל מי שראה את המשחק יסכים לזה.
הזאר יוביל אתכם לרבע הגמר.

דוד 22 בפברואר 2018

ודרך אגב מילה על הקונספט של שערי חוץ: במצב (המטומטם) הנהוג תוצאה של 1-1 בבית אף פעם לא טובה.
במקרים כאלה כאשר במשחק השני הקבוצה הביתית החזקה צריכה רק 0-0, הסיכוי להעפיל הוא רק אם המשחק השני מתפתח בדינמיקה מאוד מסויימת: או משחק התקפי מאוד וחסר אחריות מצד 2 הקבוצות, או כרטיס אדום מוקדם לקבוצה הביתית.
(לקטגוריה הראשונה אפשר להכניס את ה 3-2 המשוגע של אינטר באליאנץ ארנה בגומלין שמינית הגמר בעונת 2011. בקטגוריה השנייה אני שם את הניצחון של מוריניו באולד טראפורד בגומלין שמינית הגמר בעונת 2013, עם ההרחקה של לא זוכר מי.
אני לא מכיר דוגמאות לקבוצה ביתית טובה ששיחקה באופן שקול ולא העפילה במצב כזה. לכן מה שייקרה יהיה מפתיע(:

Comments closed