סאבוטאז׳? (הכניעה מול סיטי)

מה הקונספט שלנו

לא ציפיתי לנצחון ב-3 שערים הפרש, אבל הפעם קונטה איכזב בגדול עם ההכנה והמערך.

כמו שאביאל כבר רשם למטה, לא רואה סיבה לעלות שוב בלי חלוץ, חוץ מאשר לעצבן, לתסכל ולהראות לכולם מה זה.

מה שהכי מתסכל זה שכשניסינו לשחק הצלחנו. שפוט רוב הזמן לא ניסינו.

נכון, סיטי לחצו את הבלמים שפשוט לא יודעים להעביר כדור נקי קדימה. אז יש לך את מוראטה וז׳ירו – תעלה את שניהם במחצית. כנראה שאני לא מבין שום דבר בכדורגל, אבל 4-4-2, אפילו מאולתר, זה מערך שיכול לעבוד יופי מול סיטי. במיוחד שיש לך כמה קשרים שיכולים לשים את הכדור על הראש של אחד מהגבוהים.

לא מביך להסתגר מול סיטי, אבל כן מבזה להגביה פעם אחר פעם לפדרו, מוזס והזאר.

וזה נכתב לפני:

(תמונת הנושא מתוך משחק הוידאו horizon zero dawn)

לפעמים שואלים אותי למה עזבתי את אברטון ועברתי לצ׳לסי. התשובה בגוף השאלה – שתיהן קבוצות של מליונרים. מעולם לא הייתי אוהד הצלחות פר סה, אבל בגיל צעיר בהחלט אהבתי שמות נוצצים וכדורגל נוצץ. ובעצם עכשיו אני בן 42 ואוהד צ׳לסי מאז גיל 21 – חצי מהחיים. אז למה אני לא עובר עכשיו לסיטי? כי הזדקנתי, ועכשיו יש לי פחות צורך רגשי ברכש נוצץ. עכשיו אני מוכן לגלות הארוכה.

(וחוץ מזה, משהו בעידן המידע מעקר קצת את הכיף ברכש נוצץ. רוב הרכש מאד צפוי. נכון, עדיין קשה לצפות מה יצליח ומה לא, אבל כשמחכים לפוגבה או לוקאקו או מוראטה שנה שלמה של שמועות וסקופים וראיונות וציוצים – מה לעשות, משהו נפגע בשמחה מהדבר עצמו. לראות את ויאלי מתמנה למנג׳ר שחקן. זולה מביא ללונדון כדורגל מעולם אחר. דמיאן דאף ב-17 מיליון פאונד. הרנאן קרספו לובש כחול.)

אין לי בעיה עם מה שקורה עכשיו בצ׳לסי.

מאמן מרענן בעל אופי ייחודי, סגנון משחק לא שגרתי, כריזמה ועם זאת בן אנוש שעושה הרבה טעויות.

סגל אקלקטי עם לא מעט צעירים ולפחות 3 שחקני טופ עולמי.

מדיניות רכש סבירה, עם נטייה לסיכונים מחושבים ולחיפוש אחר מציאות בשוק.

הנהלה שבונה במועדון (בניגוד לסטריאוטיפ) קשר הדוק עם הקהילה ועם האוהדים ולא ממסחרת את המועדון יתר על המידה.

כל ארבעת הסעיפים האלה מראים שצ׳לסי נמצאת מעבר לשיא עקומת הצמיחה שלה, שהתחילה למעשה בשנות התשעים המאוחרות. עשינו טרנספורמציה לקבוצה אירופית עם איטלקים וצרפתים בתפקידי מפתח, התגלחנו על הליגה עם ראניירי וכסף, דרסנו אותה עם מוריניו ועוד כסף, לקחנו דאבל עם אנצ׳לוטי ועוד יותר כסף, למדנו על הדרך את מגבלות הכסף עם שבצ׳נקו וטורס, הקמנו אקדמיה ענפה, הפסדנו גביע בגלל החלקה, למדנו להחנות את האוטובוס, זכינו בגביע, שלחנו צעירים מושאלים לארבע כנפות תבל, ראינו את סיטי ופ.ס.ז׳ צצות משום מקום, זכינו בעוד אליפויות, אבל לאט לאט הרגשנו איך המזומנים שבכיס של רומן כבר לא שווים הרבה כמו פעם.

אין מה להתלונן על הכסף הגדול – כי אנחנו פחות או יותר יצרנו את הבעיה.

חלק מההשקעות שנעשו בעשורים האחרונים נושאות פירות – צעירים חוזרים הביתה, ותיקים פורשים וממלאים תפקידים במועדון (כרגע בעיקר כשגרירים). אצטדיון חדש אמור להיבנות.

קבוצות עם קונספט עוקפות אותנו – טוטנהאם וליברפול בעיקר, בעוד קבוצות עם קונספט מיושן ממשיכות להתכונן למעבר, כשיקרה.

ומה הקונספט שלנו?

קונטה עבד עם מה שיש והצליח מעל למשוער. הוא שיפר לא מעט שחקנים, מצא פתרונות, עבד קשה, אבל אם יש משהו שנכשל בו הוא התוויית אופק. פוצ׳טינו התווה מיד עם הגעתו קונספט ושיכלל אותו יחד עם צירוף שחקנים מצויינים במשך מספר עונות. קלופ נכשל עם הקונספט אבל המשיך ולעבוד (וגם ללמוד) עד שמצא את הדרך ה״נכונה״.

אבל לאף אחד בצ׳לסי (גם להזאר וקורטואה שמחכים לראות מה קורה לפני שהם חותמים על הארכת החוזה) לא ברור איך אמור להיראות העתיד תחת קונטה. האם הוא מתכוון לעבור בהדרגה, עם בניית הסגל מחדש, לשיטות משחק יותר אפקטיביות? נניח שיקבל את כל הרכש שרק ירצה – האם נראה דומיננטיות גדולה יותר מול קבוצות איכותיות? או שנמשיך לשחק את הרולטה, זו שלפעמים נגמרת 1:3 לנו לפעמים 2:1 להם? קונטה הוא שיפור עצום לעומת מוריניו העכשווי, אבל צריך להודות שברגעים מסויימים גם איתו יש תחושה של דז׳ה וו.

האם קונטה הוא קורבן של חוסר הסבלנות של צ׳לסי, או של האובר-פרגמטיות של עצמו?

 

חיקוי עלוב והזוי של צ׳כוב
נותר על כנו

36 Comments

אמיתי 4 במרץ 2018

נראה לי שבשונה משטר האנגליות קונטה לא אמור מלכתחילה להטוות את העתיד. הוא ״רק״ המאמן. ונראה לפי הראיונות שהוא הבין את זה באיחור..
לא צופה תבוסה אבל כן ניצחון קל לקבוצתו של אביר זכויות האדם (בהנחה שאדם זה רק קטלוני)

רוי 5 במרץ 2018

+1

dmc 4 במרץ 2018

אני רואה את צ'לסי משחקים לא מעט השנה, ואני חייב להגיד שאם קונטה יקבל תקופה יפה (נניח 5 עונות) ויצרף שחקנים מתאימים לו (כלומר אתלטיים יותר מפדרו ופברגאס או תכליתיים יותר מבקאיוקו ובטשוואי) תהיו טובים יותר מארסנל טוטנהאם וליברפול. ואם מוריניו יישאר אז אולי טובים כמו יונייטד ובטוח יותר אטרקטיביים

Matipool 4 במרץ 2018

כי כרגע יונייטד נראית לך טובה יותר מליברפול וטוטנהאם?

אמיתי 4 במרץ 2018

זה נכון אבסולוטית תמיד. חוקי הטבע סטייל

יואב 4 במרץ 2018

מאטי,
מה הקטע בלדחוף את יונייטד לנושא תמיד?

Matipool 4 במרץ 2018

יואב – קראת את התגובה שאליה הגבתי? קרא שוב.

יואב 4 במרץ 2018

אכן קראתי. לא חשוב, לא ביג דיל.

גור אילני 4 במרץ 2018

העניין שטוטנהאם וליברפול של עוד 3 עונות לא יהיו בהכרח אותן קבוצות, בכדורגל הכל דינאמי חוץ ממוות, מסים ובאיירן מינכן.

לצערי אני לא רואה את קונטה מקבל 5 עונות כי הוא הביא תוצאות מהר מדי, ולכן כרגע נראה שהוא נכשל.

אביאל 4 במרץ 2018

קאנטה לא בסגל, אלוהים שישמור אותנו.

אמיתי 4 במרץ 2018

איך אומרים אוטובוס באיטלקית?
(בלי קאנטה זה מה לעשות הגיוני לעלות בלי חלוץ)

אלון 4 במרץ 2018

האמת שמכל הסיפור הזה הכי מעניין אותי מי ה3 שאתה מגדיר כוורלד קלאס.
הימור-בטוח שהזארד, מניח שקאנטה ומשער שוויליאן אם כי בכלל לא בטוח שהוא שלישי. אם קורטואה נחשב אז קל שהוא

אביאל 4 במרץ 2018

האזרד, קורטואה, קאנטה, אפשר גם להוסיף את אזפילוקטה או וויליאן.

גור אילני 4 במרץ 2018

התכוונתי להזאר, קאנטה וקורטואה, אפשר להוסיף את וויליאן ואזפי אם ממש רוצים. לאזפי תכלס מגיע אבל הוא לא נספר בנבחרת. באותו אופן גם מאטה אף פעם לא נחשב.

איתן 4 במרץ 2018

אכן צ'לסי שותפה לפשעים שקורים בכדורגל העולמי ניפוח משכורות ,סוכנים שלא ברור אם הם סוכנים או פדופילים שתמצא אותם עוקבים אחרי שחקנים בני 15,.
בצ'לסי עשה רושם שאין סבלנות למרות שיש להם צבא של מושאלים והסכמי הלוואות עם ויטסה וקבוצות אחרות.,הכוונה היא לגבי דה בריינה וסלאח.

מה שכן צריך לעשות זה להכניס חוקים לגבי תקרת שכר ולעקוף פייר פליי פיננסי, לא הגיוני שפסז תקבל 2 שחקנים בעונה אחת בשווי מעל 300 מיליון יורו ותתחמק מעונש בגלל שעקפו מסביב לחוק…זה פשוט בדיחה, סיטי הייתה קבוצה עם זהות ושחקנים אירים לא מעטים, היום זה פשוט קבוצה גנרית של כוכבים ללא זהות, אותו דבר גם לגביי צ'לסי…היכן תינוקות פרגוסון הבאים של יונייטד.
היחידה שהצליחה בעניין זו טוטנהאם:קיין עלי דייר ווקר ועוד ועוד

אביאל 4 במרץ 2018

נו באמת איתן, באיזה מאה אתה חי ? אכן אני בטוח שאוהדי סיטי מעדיפים את הזהות ואת האירים מאשר לשחק ברמה כזאת.

אב 4 במרץ 2018

במאה שמנסה לצאת מהריסות הניאו ליברליזם שמשמיד כל שעובר בדרכו.

אביאל 4 במרץ 2018

כן ועל הדרך הוציאו מאות מיליונים ברחבי העולם המתפתח מעוני קשה למעמד בינוני שרק צומח, אבל בוא נבכה במערב שהפך בעיקר לעצלן ואדיש. להציג את הניאו ליברליזם כאיזה יצור שהגיע ועשה הכל רע זו טעות, השיטה הקודמת (סוג של קיינסיניזים) הביא לפשיטת רגל של העולם ב73.

אסף the kop 5 במרץ 2018

אתה מתייחס ברצינות לטמבל הזה ?

אביאל 4 במרץ 2018

טוב, ארבעה הפסדים בחמישה משחקי ליגה, כולם רשומים על המאמן, עם מערכים מוזרים ולעיתים הזויים (דיי כבר לשחק בלי חלוץ, במיוחד שזה נכשל פעם אחר פעם).

היו משחקים של צ׳לסי עם אוטובוס, אבל לפחות היתה הגנת ברזל, פיזיות, אתלטיות ומתפרצות, מה שראינו היום זה ביזיון מדרגה ראשונה, זה כאילו הקבוצה עלתה שהיא יודעת שהיא נחותה במאה רמות מסיטי, קבוצה שבשנים האחרונות אנחנו מנצחים דיי באופן קבוע, גם שהם היו טובים, אבל היום זו באמת בושה, חילופים מאוחרים (כרגיל), ביזוי למוראטה ועוד, בקיצור קונטה באמת מאבד את זה ובגדול והנה מלרדוף אחרי יונייטד במי יסיים שני, אנחנו חמש נקודות ממקום רביעי שטוטנהאם וליברפול בשיאן.

אמיתי 4 במרץ 2018

אתה באמת חושב שזה עניין של מערך חילופים וטאקטיקות? זה רק בראש

אביאל 4 במרץ 2018

אני חושב שזה בדיוק מה שאמרת, הכל בראש, המערכים הם התוצאה של זה.

עוד מתן אחד 4 במרץ 2018

לדעתי הבעיה היחידה של צ׳לסי היא שאין לה ספסל איכותי מספיק, קונטה הוא מאמן מקובע אבל גם הוא יצליח להתגמש עם שחקני ספסל איכותיים.

אלון 4 במרץ 2018

לא יוצא לי לראות מספיק כדורגל בשנים האחרונות אבל המשחק הזה נראה כמו מקום 1 נגד מקום 18.

רוי 5 במרץ 2018

יאפ. פתאום נזכרתי שאנחנו האלופים המכהנים. משחק עלוב.

Fluttershy 4 במרץ 2018

הייתם יכולים להפוך לקבוצה היסטורית, אבל ברגע שאברם החליף את מוריניו, הסיכוי לזה אבד. נכון שמאז זכיתם ב-3 אליפויות נוספות וליגת אלופות, אבל זה כבר לא היה אותו דבר.

אני מאמין שצ'לסי תדבר חזק בצמרת בשנים הקרובות, ייתכן שאפילו תזכה באליפות, אבל קשה לי להאמין שצ'לסי מסוגלת להיות דומיננטית בליגה כמו בעונה שעברה, בטח שלא כמו בעונה הראשונה של מוריניו בקדנציה הראשונה (15 שערי חובה בלבד בכל העונה!), או סיטי בעונה הנוכחית. גוורדיולה בנה קבוצה מדהימה אחרי שנת "שכר לימוד", ליברפול וספרס מצאו את הדרך הנכונה ומתחזקות מעונה לעונה, ואם וונגר יעזוב, אני מאמין שארסנל תחזור מהר מאוד להיות רלוונטית.

איתן 4 במרץ 2018

לא בושה לעלות בלי חלוץ למשחק, גם פפ עשה זאת ששיחק בזמנו מול ליברפול הוא עלה עם דה בריינה בחוד.
קונטה לדעתי מבין כבר שכדאי לו לחפש קבוצה אחרת כי הפרוייקט שלו נכשל בעונה ה2…ייתכן שהריב ההוא עם קוסטה גמר לו את העונה…. נראה אם פפ ילמד מטעותו של קונטה בעניין העונה ה2

אמנון א.ק.א. טרנטה 4 במרץ 2018

קצת שלמה שרפי מצידי לכתוב על משחק שלא ראיתי אבל יש מצב שקונטה התאמן לביקור בקאמפ נואו?

אייב 5 במרץ 2018

ומה יצא לו מלפתוח בקאמפ נואו בלי חלוץ? שער אחד הוא יספוג בוודאות, והוא חייב להחזיר בצד השני. לא רק שהוא מוותר על חלוץ עם המערך הזה, הוא גם מאבד את הזארד שהולך לאיבוד באמצע.

משה 4 במרץ 2018

ושוב טעות של כריסטיאנסן…

אביאל 5 במרץ 2018

משה – אני מתחיל לחשוב שהכל בגללך, התחלת את המפולת בביקורת עליו, מאז הוא רק מחלק מתנות.

משה 5 במרץ 2018

אתה מייחס לי כוחות שגדולים עליי, אני דווקא מחבב אותו, הוא מזכיר לי את דני אגר שלנו.
אני חושב שהוא לא בעיה אלא סממן. עברתם מהגנה עם גיל מצטבר של 250 שנה שהייתה יציבה לאורך שנים ארוכות (טרי, קייהיל, איבאנוביץ׳) להגנה שיש בה יותר מדי שחקנים בהרצה. ייתכן שזה יהיה מצויין עוד שנה שנתיים אבל נראה לי שההצלחה האדירה בעונה שעברה בילבלה את קונטה והוא מחפש קיצורי דרך.

גור אילני 5 במרץ 2018

אפשר להגיד שכרגע הוא לא עמד בלחץ.
תחילת העונה שלו היתה מצוינת ובאמת שלא טעה כמעט, הטעויות במשחקים הגדולים יותר מראות שיש עוד לאן להתקדם, בעיקר מנטלית.

אב 5 במרץ 2018

חוק מספר אחד של האינטרנט – לכל דבר יש פורנו.
חוק מספר שניים של האינטרנט – בחיים לא לענות ליצור העלוב הנקרא ליברטריאן. חבורת עיוורים אלימים.

אביאל 5 במרץ 2018

אני לא ליברטריאן האמת, אני קפיטליסט מתון שחושב שחשוב להתערב רק במקומות שצריך, זה בטח עדיף על מי שמתלונן על תהליכים שאפשרו לו לדוגמא לכתוב את התגובה הזו ושיפרו את חייו לאין שיעור אבל סתם כדי להראות שהוא בעניינים הוא אוהב להתלונן.

דוד 5 במרץ 2018

אב, סליחה שאני מתערב. אני אוהב לקרוא ויכוחים מנומקים אבל סגנון כתיבתך אלים.
אני (רואה עצמי כ)ליברטריאן ואישית אני מוכן לענות גם ליצור העיוור והעלוב ביותר.

Comments closed