מסעותיי בערבות: צלעות כבש

ניקואסל - דרום סקוטלנד וקצת על המשחק אתמול

מניוקאסל יצאנו במכונית יונדאי לבנה ולגמרי ידנית. הערתי לבחורה הצעירה מחברת ההשכרה, שגבותיה היו מרוטות בקו ישר ומשורטטות בקו ישר עוד יותר, שלא ידעתי שיונדאי מייצרת מכוניות עם גיר ידני, ושנראה לי שעובדי המפעל התבלבלו והתקינו את מוט ההילוכים בצד הלא נכון. למרות זאת יצאנו לדרך, כשאני נעזר בנסיוני מהנהיגה ביפן ומשנותיי באוטסטרליה. בככר התנועה מגיעה מימין. בככר התנועה מגיעה מימין. בככר, התנועה תגיע מצד ימין.

הטקטיקה היתה כזו: בככר, צריך לזכור רק דבר אחד: שהתנועה מגיעה מצד ימין במקום שמאל. כל שהאר חשוב כקליפת השום. אין שום דחיפות לצאת ביציאה הנכונה. הדבר היחיד שחשוב הוא לא ליהרג בכניסה לכיכר. ככר היא עגולה. אפשר להסתובב כמה שרוצים עד שמוצאים את היציאה הנכונה. תשאלו את השוטרים שעמדו המומים מול מצלמות התנועה בכפר קטן אחד בשם Ettrick וראו את המכונית, יונדאי לבנה, מסתובבת ארבע פעמים סביב אותה ככר, לפני שיצאה בדרכה אל עוד נאות דשא.

cof

יד ימין תופסת אוויר בעליה. יד ימין תופסת אוויר בכניסה לחניה. יד ימין תופסת אוויר באמצע העקיפה. למרבה המזל, הקלאץ׳, הברקס והגז ממוקמים באותו אופן בשתי השיטות. נפוליאון לא הצליח לדפוק גם את זה, תודה לאל.

הגענו לבית קפה חמוד בפאתי ניוקאסל. הביקורות מהללות. אנחנו מורעבים שאין דברים כאלה, מפנטזים על הפנקייקים והסקונס. אבל מה – יש חופשה. סוף שבוע ארוך. המקום סגור. הנחל בחוץ עדיין מפכה אבל זהו זה. צריך להמשיך לנסוע.

הדרך לבית הקפה הנורמלי הבא עוברת מעל גשר שחוצה את הטיין. אבל השלט צהוב מודיע שהגשר, שמחבר את הכביש מניוקאסל לקרלייל עם עמק הטיין – סגור עד להודעה חדשה. הנסיעה מסביב תיקח חצי שעה לפחות. הבטן מקרקרת. המורל יורד. ממשיכים.

בסוף אשה שולחת אותנו למקום הפתוח היחיד באזור. מגיעים לאיזו משתלה עם בית קפה. המקום מלא באנשים לא צעירים. אנחנו לוקחים קפה. לבתי העובדות ממליצות על השוקו עם המרשמלו. הכלל אצלנו הוא שלוקחים את המלצת הבית. יאללה.

cof

האוכל מגיע. הקפה בגודל קינג סייז, השוקו עוד יותר, הסקונס עצומים. הבייקון מטוגן. הנקניקייה דחוסה. המקושקשת מקושקשת. איך נאמר את זה, האוכל לא עושה רושם מדהים. במקרים כאלה, כשהבדיקות הראשונות מראות שאין סימני זהב, אני נוטה לפנות לכיוון אחר.

ממשיכים לנסוע. בכפר הבא הקצב סגור. עובר אורח צוחק עליי במבטא כלשהו, שלא ראיתי את השלט. ״הקצב חוזר בשתיים בצהריים,״ הוא אומר. אני ממשיך. פתאום רואים ילדים בחליפות הארי פוטר. כלומר בית ספר. שתי נערות עומדות ומחסלות צ׳יפס עם סלמי עליו ליד הסופר. ילדה אחרת מתגנבת פנימה ועושה ״בווו!״ כדי להבהיל את חברות שלה שניסו להחליט אם לקנות פרינגלס או סתם צ׳יפס. אנחנו קונים לחמניות ופירות. מעבירים זמן עד השעה שתיים.

בדקה לשתיים הקצב כבר פתוח. אני סוקר את המגשים. ראיתי בדרך הרבה כבשים. הרבה מאד כבשים. אני מצביע על צלעות הכבש. ״תוכל לתת לי… 10 בבקשה?״ הקצב עונה לי במבטא סקוטי. ״אתה שומע, ג׳ון?״ הוא שואל את העובד שלו, שנמצא בחדר פנימי כנראה, ״אני צריך עוד צלעות. תכין עוד צלעות. הוא לוקח הרבה צלעות. מה תעשה איתן? הן רק צלעות כבש, אחרי הכל.״

זוגתי נכנסת. שואלת את הקצב אם היא יכולה לקחת לבתנו (שאכלה פרינגלס ועכשיו מתה מצמא) כוס מים. ״תגיד להתראות לספל הקפה שלך, ג׳ון,״ הקצב עונה וממלא את הספל במים מהברז. ״הוא לא חוזר יותר.״

אני לוקח כמה ביצי חופש על הדרך ומשלם לקצב. שואל אותו על מקור הבשר.

״scottish beef,״ הוא אומר, ״מהרמות הגבוהות בצפון סקוטלנד.״

אוקיי. אז אנחנו בסקוטלנד. לכן גם הילדים לא בחופשה. ״totally different countries, totally different systems,״ הוא מאשר.

הקצב מסביר שהכבש בדרום סקוטלנד יקר מדי עבורם, כי קונים אותו באנגליה, לכן הוא קונה את הכבש מהצפון. כלכלה גלובלית. ולמרות זאת הם הצביעו נגד פרישה.

אבל יש להם גאווה. ויש להם חוש הומור.

אנחנו יוצאים מהחנות, מחייכים. הלילה לא נאכל צ׳יפס.

***
צריך גם להתייחס למשחק אתמול.

נבנתה במהירות שיא קבוצה מצויינת. יש לנו אחד אדן הזאר שעושה מה שהוא רוצה בשיטה הזאת. הכדורגל שמח. השיטה עובדת.
יש שלד (שוער-בלם-קשר-קשר קדמי-חלוץ). יש היררכיה. יש רוטציה.
יש תכנית א׳, יש תכנית ב׳.

אבל —

מעל הכל אני לא רואה את הפסיכולוגיה הנפלאה הזאת של סארי של ״ליהנות מהחיים לפני הכל״ מביאה תארים כל כך מהר. להגיד את האמת? אין לי בעיה עם זה. קיבלנו שתי אליפויות עם כדורגל טוב מינוס. ועוד כמה בעשור קודם. מבחינת תארים אנחנו מכוסים. זה לא שאין לי רעב, אני אשמח מאד לזכות העונה, אבל צריך לראות את התמונה הכוללת ולהבין שהכדורגל הזה לא אמור להביא אליפות בליגה קשה כל כך. לפפ גווארדיולה, מאמן שהרבה פחות נהנה מהחיים, זה לקח שתי עונות. סארי יכול להתקדם ולקדם, הוא כבר עושה את זה. אני לא יודע אם הוא יזכה לקטוף את הפירות בעצמו.

דויד לואיז ממשיך לסמל את החולשה בהגנה, כשרואים אותו בלייב, וראיתי אותו כזכור בשני משחקים רצופים, אפשר להעריך את היכולות שלו, הוא עובד מאד טוב בשיתוף עם רודיגר, שולט בכדורי גובה, בסך-הכל בלם מוכשר עם טכניקת מסירה טובה ושקט פנימי. אבל הטעות וחצי שלו בכל משחק יכולות לעלות ביוקר. אין לי בעיה עם זה כל עוד נמשיך לקחת נקודות ונפרק את הקטנות, השאלה מה יהיה אם ניענש על זה בסדר גודל של איזה 4:0 בבית (שלא לדבר על סדר גודל של 7:1). זה נשמע פרנואידי אבל כשמדובר בדויד לואיז הפחד הזה תמיד קיים.

בנוסף, הוכח שמי שישמור את ג׳ורג׳יניו אישית משתק את הקבוצה. אני לא רואה סיבה שזה לא ייעשה ואיך אנחנו אמורים להתמודד מול זה. הליגה האנגלית לומדת לאט, מה שנתן לסלאח עונה מדהימה, לקונטה עם ה-3-4-3 שלו עונה מדהימה, להזאר היתה פתיחה מהממת כשהגיע לראשונה לצ׳לסי, גם למרסיאל. המאמנים לא מחזיקים הרבה זמן בקבוצות אז הידע שנצבר שווה מעט מאד. אבל בסופו של דבר ילמדו אותך.

כמו שזה נראה כרגע, נגמור את העונה במקום 3-4. אחרי ליברפול וסיטי שעשויות ללכת ראש בראש. מאמין שטוטנהאם תשלים את הטופ 4. והזאר עלול לעזוב לריאל, מה שמצריך חשיבה קדימה ותכנון לגבי היורשים.

הניצחון בווטפורד
התיקו עם וולבס. בלט השוער שפרגי הביא

11 Comments

ארם אבירם 16 בספטמבר 2018

1. עשית אותי רעב עם הצלעות האלה.
2. כל האנטי ניחוס הזה לא יעזור, אתם מועמדים בכירים לאליפות. יש לכם את הסגל ויש לכם את הניסיון.

yaron 16 בספטמבר 2018

איך נגמר המשחק יודעים, איך היו הצלעות???

גור אילני 16 בספטמבר 2018

They're just chops, you know…
מאוחר יותר בטיול ואצל קצב אחר כבר הגיעו החלקים הטובים באמת.

אמוץ כהן-פז 16 בספטמבר 2018

בשנה שעברה, אחרי 40 שנות נהיגה בצד ימין, התיישבתי מאחורי ההגה בדאבלין. עשרת הימים הבאים, בעיקר בכבישי הקונמארה הצרים, היו מאתגרים למדי… רק לא להזדקק לפעולה אינסטינקטיבית.

7even 16 בספטמבר 2018

הכי קרוב שלי לנהיגה בצד שמאח היה 3 שבועות עם אופנוע באיים בתאילנד .
שם גם אין ממש ימין שמאל. מה שבא ברוך הבא.

Matipool 16 בספטמבר 2018

אחלה פוסט, אחלה טיול והכל אבל תתחילו כבר לאבד נקודות.
לא הייתם אמורים להצליח כל כך, לפחות לא בספר שלי.

אריק 16 בספטמבר 2018

צלסי נראית מצויין. מה שסארי עשה עם פדרו זה נהדר
ואדן האזרד הכי טוב בליגה וביחד עם קאנטה יש לצלסי שניים מהשלושה הכי טובים בליגה, אז אם רק ישארו בריאים, לך תדע…

wazza 16 בספטמבר 2018

מה שהכי שיגע אותי אחרי נהיגה באוסטרליה זה שהפעלתי את הוישרים במקום לאותת

ארז 17 בספטמבר 2018

חופשי.
שבוע שעבר בקפריסין אותו דבר, בכל נסיעה.

גור – תענוג. תודה.

איאן ראש 16 בספטמבר 2018

מסתבר שגם בקפריסין השכנה הכל הפוך. מחפש הילוך ומוצא ת'ידית של הדלת. מרים ראש להביט במראה ולא מוצא אותה. כשחניתי פעם ראשונה כמעט עליתי על מדרכה.
ובקשר אליכם, לא ציפיתי שהכל יתחבר לכם כל כך מהר ושהשיטה של סארי תיושם כל כך מהר. כנראה שז'ורז'יניו שחקן על.

S&M 17 בספטמבר 2018

אחלה סיפור. תן עוד, הכדורגל לא בורח.

Comments closed