מגש הכסף

דמבה לא בה

מאז המשחק ההוא ב-2014, צ׳לסי לקחה 2 אליפויות, לא ברור בדיוק איך, אבל עדיין התקופה שבתווך נקראת כישלון. נפרדנו ממוריניו, אבל חווינו עונה אחת קטסטרופלית, אחת מייגעת מאד (השנייה של קונטה) ועדיין לא הצלחנו לעשות את ההתאמות הדרושות להיפרד ממשנתו של המיוחד. למעשה, עשור וחצי מאז הגיע לסטמפורד ברידג׳, וצ׳לסי עדיין זכתה רק פעם אחת באליפות התקפית (הדאבל של אנצ׳לוטי).

לעומתה, ליברפול עשתה את ההתאמות. סטיבי ג׳י כבר לא כאן, ברנדן רודג׳רס גם לא. הפרגמטיסטים מצאו בית בסקוטלנד ובניוקאסל והגיע רומנטיקן. קלופ נכשל והשתפר, נכשל והשתפר עוד יותר, עד שלבסוף המכונה שלו כמעט מושלמת, אבל לא שונה בהמון מאותה צ׳לסי שלקחה את האליפויות של מוריניו וקונטה. משחק הלחץ אפקטיבי הרבה יותר, אבל עם הגב אל הקיר גם קלופ הבין שפלייאוף מנצחים עם הגנה ושוער.

בחזרה לצ׳לסי – התקופה האחרונה מוזרה, כי מצד אחד היו בה תבוסות כואבות, ומצד שני הושלם המהפך המיוחל שבו פדרו, וויליאן ואלונסו הפכו לשחקני רוטציה, בעוד קאלום האדסן הודוי, רובן לופטוס צ׳יק ואמרסון פאלמיירי הצליחו לכל הפחות לשכנע שמגיע להם הרכב. אם יעלו היום תלוי במידה רבה באומץ של סארי וביכולת שלו לתת את המפתחות גם במשחק חשוב. שילמד מסולשיאר אם קשה לו.

אז למה אנחנו לא שמחים? כי משהו לא עובד עדיין, וכי אדן הזאר עוזב.

אז קודם כל הזאר – שבע שנים שלמות הוא מותח לנו את הצורה, ובלי שיעזוב לא ניתן יהיה באמת להשלים את השלב הזה. אני אוהב אותו בנפש, אבל עם זאת מייחל כבר לעזיבתו. צריך להמשיך הלאה, אי אפשר להיות בני ערובה של שחקן, טוב ככל שיהיה, וכמעט בכל מקרה בהסטוריה שבו ניסו את הדרך הזו זה נכשל.

ומה לא עובד? כמעט עונה עברה, והשיטה והשחקנים עדיין לא התחברו, הקבוצה לא התגבשה, הקהל עדיין לא הפנים את סגנון המשחק ומפתח שנאה גלויה לסארי ולכל מי שמזוהה איתו. פתאום ממשחק התקפי מצאנו את עצמנו סובלים מכל רגע, עם החזקת כדור גבוהה ללא תוצר סופי. היגוואין לא עושה הרבה, והבאנקרים האחרים לא מצדיקים את המקום שלהם. קשה לדעת בוודאות, אבל נראה כרגע שזה הולך לקראת פיטורים של סארי בקיץ, מה שיביא לריסטרט נוסף על התהליך. אולי יגיע מאמן שמתאים יותר לצ׳לסי. אולי גם דירקטור אוף פוטבול, למרות שאין הרבה מועמדים טובים בשוק.

אז אפשר להגיד שעברנו חילופי תפקידים – ליברפול חזק בצמרת לכמה שנים, וצ׳לסי מתרגלת למציאות הנושכת של הטופ 6. ליברפול מחתימה את מי שהיא רוצה וצ׳לסי מנסה לשמור על מי שהיא יכולה.

כל זה בכלל לא נורא אם צ׳לסי תפנים את המצב, תרכב על האיסור להעברות מפיפ״א ותשלב את הצעירים בהרכב הראשון לעונה הבאה. רק השבוע מייסון מאונט כבש שלושער ופיקאיו טומורי קיבל את תואר השחקן המצטיין של האוהדים אצל למפארד בדרבי. ריס ג׳יימס הוא אחד הטובים בצ׳מפיונשיפ, וטאמי אברהם שוב כובש בצרורות. אומרים שאברהם לא מתאים לסארי. אבל מה אם סארי יתאים את עצמו, או שיביאו מנג׳ר שיתאים את עצמו לשחקנים האלה? כך נוכל לראות עוד חילוף תפקידים בעוד כמה שנים, כשהפעם אנחנו נהיה למעלה.

זה נשמע כמו חלום, משהו שלא יקרה בעידן רומן, אבל אולי דווקא הפעם, כן.

מהמשחק היום קשה לצפות להרבה, אם דויד לואיז בהרכב זה אומר שיהיו הרבה רגעים מלחיצים, למרות שפעם בכמה משחקים גדולים הוא תופס יום של מפלצת (יום רגיל אצל ואן דייק) ואז אי אפשר לעבור אותו. אבל גם מהמשחק ההוא לא ציפינו להרבה.

נ.ב.

מצטער שאני לא כותב יותר, הקמתי בינתיים חברת סטארטאפ ונהייתי בנאדם טיפה יותר עסוק. אנסה להיות כאן ברגעים החשובים.

הניצחון על סאות׳המפטון
הכי פחות גרועים

9 Comments

שי 14 באפריל 2019

בהצלחה בסטארטאפ! טוב לקרוא אותך בכל הזדמנות, ניקח מה שיש.

לגבי צ'לסי, הלקח של שחרור לוקאקו, סלאח ודה-בריינה בטח מהדהד איפשהו במערכת. לכל הפחות רומן אברמוביץ' אמור להתבאס על הפספוס. ואתם עדיין מחזיקים סדר גודל של שני סגלים מלאים בהשאלה. אז אם תצליחו סוף סוף למצות את הכישרון שם, ותשאירו את קאנטה בעמדה הטבעית שלו, יהיה לכם בסיס סולידי לבנות עליו בשנים הבאות.

אמיתי 14 באפריל 2019

יאללה! רק מוריד את חולצת התכלת ומחליף לכחול. איפה נפגשים לצפייה משותפת עם כל הבלוזיסטים?

גור אילני 14 באפריל 2019

אנחנו קפיטליסטים. כל אחד בביתו.

אמיתי 14 באפריל 2019

*אוליגרכים

אילני 15 באפריל 2019

למי שיש בריכה, רואה בבריכה

אמיתי 15 באפריל 2019

פרעה סגר את השיבר לבריכה..
דווקא בגלל שצלסקי שיחקה לא רע בעיני (הרעים באחד ממשחקיהם הטובים העונה לטעמי) קשה לי להבין או לצפות לאן זה הולך. אתם לא רעים עד כדי חריש עמוק ומצד שני ללא האזרד זו קבוצה בלוול נמוך בהרבה. אולי הקבוצה הכי פחות צפויה אחרינו

נדב ליטבק 14 באפריל 2019

איזה סטארטאפ? אפשר להצטרף?

איאן ראש 15 באפריל 2019

שיהיה בהצלחה בסטארטאפ.
חשבתי עליך כשהתחיל המשחק שמזמן לא שמענו ממך והנה פוסט. תכתוב מתי שתמצא זמן, זה טוב לנפש שלך וכיף לנו.
אה, והיה גם משחק, האזר שחקן מעולה. יכל לתפור אותנו לבדו. מסביב יש לכם שחקנים טובים ונראים לא מתואמים או מתאימים לשיטה. תחזירו את קאנטה למקום, חלוץ נורמלי ואתם כבר במקום אחר.

ארם אבירם 16 באפריל 2019

בהצלחה גור ותמשיך לכתוב!

Comments closed