סרטוב – לפני

מסתערים על המטרה הבלתי מושגת מכל: נצחון ברוסיה!

 

צריך להרוג אחד
צריך להרוג אחד

 

אם זכרוני לא מטעה אותי, וברור שהוא מטעה אותי, הפועל מעולם לא ניצחה ברוסיה. אבל גם אם זכרוני כן מטעה אותי, זה אומר שהפועל מעולם לא ניצחה משחק בעל משמעות ברוסיה, לא משהו שזוכרים לפחות. וזה ברור לי למה למען האמת, אלו נסיעות ארוכות, של כמה וכמה טיסות לפעמים, איזורי זמן שונים וקבוצות לא סקסיות בעליל, מה שמאד מקשה על המועדון הישראלי הטיפוסי לבצע סקאוטינג, כי הן לא משודרות.

עכשיו, אני יודע שסקאוטינג דווקא כן עושים בהפועל, מה שלא עושים שם, זה להיות ממש גבוהים, ולהעלות אנשים גבוהים מההספסל שירביצו לדברים היהודים הקטנים שמנסים לקחת ריבאונד, או אנשים גבוהים ורחבים שנעמדים על קשת השלוש ומסדרים חסימות לקלעים (ולסרטוב יש תועפות של קלעים, תועפות!) בעזרת שילוב מדוייק ועדין של מלאנת'לפים מסה ושיערות כתפיים. זה מה שהרוסיות עושות, בצורה כזו או אחרת, יש להן את השחקנים האלו. אז למרות חוסר באגרסיביות אצל חלקן, או חוסר אמונה טוטאלי בקונספט של יותר ממוביל כדור אחד בסגל, הן תמיד משיגות יותר ממה שהכדורסל שלהן מראה, והרבה פעמים פחות ממה שהתקציב והסגל שלהן מחייב. אבל לרמות האלו, של משחקים בשיטת ליגה מול קבוצות כמו הפועל? זה מספיק.

והפועל? הפועל מתקשה מול הדברים האלו, באופן מסורתי בהפועל מכוונים לליגה, וסגל שאמור להתמודד מול קבוצות כאלו גם יפגע בהפועל בליגה הזו, נטולת הסייז האמיתי, וגם יהיה מאד יקר, ובנוסף מפגש חד או דו שנתי מול כדורסל כזה לא באמת מחנך להרגלי משחק תלויי סיטואציה.

וזה בדיוק למה הפועל צריכה להתחיל כבר לנצח ברוסיה. כי יאללה, מספיק שמענו על הרגלים של הפועל, ועל האופי של הפועל, ועל הסגנון של הפועל, ועל ההישגיות של הפועל, ובדרך כלל אלו היו דברים רעים, גם השנה, אחרי ההדחה מהגביע דיבורים עלו שוב, על לוזריות, ואל הנה ההוכחה שהתואר של שנה שעברה היה מקרי וקשקושים מעין אלו. אבל הפועל הזו, לתחושתי, בקטע של לשנות הרגלים.

לא את ההרגלים שלה. הפועל, גם כשהיתה רעה, היתה בעצם טובה, כי לאורך זמן אי אפשר להיכשל כשלא מוותרים, אלא הרגלים של אוהדי הכדורסל והציבור שאשכרה מתעניין בזה, ההרגלים שלכם של לזלזל בהפועל ולא להאמין בה? הם שגויים. ונצחון או הפסד היום לא משמעותיים במיוחד בהסתכלות מקצועית מפוקחת, אבל אולי הפועל ככה תעזור לאותם טועים להבין שזמנים חדשים באמת מגיעים.

ואולי לא. כי דרקונים קשה להרוג.

 

כך או כך, קטל דרקונים או השמדת אבירים, ככל הנראה לא אצליח לצפות במשחק, אבל זה לא יפריע לי להעלות סיכום! אם כי, זה יהיה מאוחר יחסית אני מניח.

 

 

(השיר המצורף אגב, מתאר בדיוק את תחושותיהם של שחקני סרטוב כשהבינו שהם קולעים ממש טוב משלוש, ושהפועל לא יודעת להגן נגד שלשות)

מה הוא למד?
יחי הבינוניות

10 Comments

אריאל גרייזס 6 בינואר 2016

אתה והפועל שלך, מתכון אחד העלת וזהו? החצילים בוערים לי במקרר

ערן קאלימי 6 בינואר 2016

יודע מה? סבבה, מחר יעלה מתכון.
אבל לעוגה, לא למשהו עם חצילים.

רון 6 בינואר 2016

אפשר עוגת חצילים

קדמון 6 בינואר 2016

הפועל השיגה את נצחונה הראשון על אדמת רוסיה לפני 3 שבועות במחזור האחרון של הבית המוקדם וזה דווקא כן היה משחק קובע (לנו).
בקיצור יש לך זיכרון של נמייה מוכת אלצהיימר.

ערן קאלימי מישייקר 6 בינואר 2016

למה מתי טענתי אחרת?
:(

שלמה בן עופרים 6 בינואר 2016

לדעתי מכבי תל אביב היא קבוצה עדיפה בהרבה.
הן מבחינת יכולת ספורטיבית והן מבחינת אסתטיות וספורטיביות של המשחק.

בלוגר מוזיקה כבדה מאוד מצליח ומפורסם 6 בינואר 2016

הפוסט הזה הוא הדבר הכי גזעני שקראתי בחיים שלי, ולכן אני נותן לו שבעה וחצי דרקונים! ישר כוח איסוקר

משיח 6 בינואר 2016

קאלימי – המרענן הרשמי של דהבאזר

מה שלא עושים שם, זה להיות ממש גבוהים!

MOBY 6 בינואר 2016

אז לנו יש 2 אנשים גבוהים (לא ממש ממש גבוהים, אבל גבוהים עם כל האינסטרומנטים שכתבת עליהם) ואז מגיע מתן נאור ונזכר שפעם, לפני שפרש וחזר וירד ליגה ונהיה 4, הוא היה אחלה שחקן. וקורע אותנו מ-3 (ממש סטראץ 4 – רק בלי הסטראץ).
נראה לי שעשו סקאוטינג מהמשחק נגד הצהבת.
בקיצור הנמסיס שלנו – תקלעו מעל 50% משלוש ואנחנו מתקפלים.
אין לנו סיכוי מול גולדן סטייט – אבל בליגה שלנו הסיכוי לא רע.

Amir A 6 בינואר 2016

החזקתי מעמד לאורך כל הקליפ. לא יודע למה.

Comments closed