הפסד הירואי ללא מתנגד

הבלוג מתמלא ברוח אופטימית לפני המשחק

יעשו שוקרוט מהפועל
יעשו שוקרוט מהפועל

והנה הקלישאה הישראלית מתנפצת ברוב רושם. בסגלים של שתי הקבוצות ברמה די זהה, אבל שטרסבורג הגיעה למשחק הזה עם תחושת ביטחון כנראה, אחרת זה לא מסביר לי למה הם שיחקו בהליכה, לא זכו כמעט באף מהלך האסל, והוכו שוק על ירך ברבאונד במשך רוב המשחק וכמעט בכל מאבק פיזי. הפועל לעומת זו, באה עם גישה נכונה, נתנו גוף, הסתערו על כדורים, נתנו את הנשמה, שפכו זיעה, ירקו דם, טרפו את הפרקט, אכלו את המגרש, השאירו איברים על הרצפה, והפסידו.

כי הקלישאה הזו על הלב והנחישות שמחפים על הפערים מול האירופים, היתה נכונה לפני 20 שנים ככל הנראה, אבל מה לעשות, היום צריך כבר לשחק כדורסל. נחישות בלבד לא תספיק. ולראיה, שתי השלשות המנצחות של הצרפתים. נחושים ככל שיהיו שחקנינו האמיצים, עם איזורית כזו נסוגה לא משיגים סטופ.

והעובדה שפרנקו פתח את המחצית בלי דאנקן וטימור, אחרי שהיו נהדרים בראשונה לא מטרידה אותי כל כך. העובדה שלקח 5 דקות כמעט לעשות את החילוף הראשון, זה כן. עקשנות היא תכונה שטובה לגארד שמנסה לעבור דרך חסימה, על מאמנים זו תכונה אווילית. ובפעם ה-1000, פרנקו מאמן ישראלי טוב, הוא יכול להיות מאמן טוב מאד אפילו, אבל הוא כל כך יהיר, כל כך אטום, כל כך עקשן, שזה לא יקרה.

וזה גם העונש של מאמן שדואג לתדרך עיתונאים במהלך השבוע כחלק מהמאבק שלו בהנהלה.

 

הגיע הזמן למאמן זר עם קבלות. כי מהביצה החולה הזו של כדורסל ישראלי דבר לא יצמח.

לפחות יובה ניצחו

 

וזה נכתב לפני

 

אנשים רבים שואלים אותי (אלו אנשים אחרים מאלו שהסברתי להם שהם גזענים שונאי מזרחים לפני שני פוסטים): "ערן, מתנת אלוה שכמוך, מדוע הפועל ירושלים של תקופת דני פרנקו כושלת כל כך במסגרות הערלים הללו?" ולהם אני עונה, במתינות ובאורך הרוח המאפיינים אותי: "כי ככה זה שיש מאמן לא מאד מוצלח".

אבל האמת היא שאני לא ממש מפגין אורך רוח בתשובה הזו, כי היא רק חלק מהסיפור. והסיפור היותר מדוייק הוא שיש להפועל מאמן ישראלי מאד מוצלח, זה רק שהמאמנים הישראלים בכללותם די רעים. אז הוא בעצם אחד מחלזונות המירוץ המהירים ביותר שיש. רק שהוא מתחרה בחיות אחרות, לא רק בחלזונות. והסוריקטות מהירות יותר.

וגם זה, לא הסיפור המלא, המאמנים הישראלים כל כך כושלים, כי הכדורסל הישראלי מתגמל חוסר אימון. אין להם שום אינטרס לגדל שחקנים ישראלים, כי אלו כפויים עליהם בגלל חוק רוסי, אין להם שום תירוץ לאמן טקטי במיוחד, כי ליגה שמוכרעת בפיינל פור נופלת וקמה על השחקן שתופס יד חמה, אין להם שום תירוץ להמציא משהו חדש, כי השמרנים בישראל לא יביאו מאמנים מבחוץ שמאיימים על מקומם, אין להם כסף כמו שצריך בגלל שקהל לא בא לראות אותם, אבל זה נותן להם ים של תירוצים לא להצליח.

ובנוער? אין שלהם שום תמריץ לגדל שחקן ישראלי שישחק כדורסל שדומה לזה שמשחקים בעולם. אז כל הישראלים שגדלים בשנים האחרונות מאבדים קליעה עם הזמן, לא יודעים לשחק משהו שאינו הגנות איזוריות מתחכמות, כי כבר מהנוער המאמנים מלמדים אותם את זה, לא יודעים לשחק ביותר מעמדה אחת, כי כשצריך רק לנצח ולא לפתח, אז אין זמן לזה, והם מגיעים, ומקבלים דקות על מגש של כסף בזכות החוקים, והמאמנים שלהם לא ממש משקיעים בהם בבוגרים, והנה מסלול קסמים שמוביל לזה שמאמנים ישראלים גם לא יודעים לאמן זרים כמו שצריך, כי כבר שנים לא צריך לאמן במדינה הזו.

ואז מגיעים לאירופה, ושם יש עוד קצת כבוד לתחום, ותופרים את הפועל.

וזהו.

 

מונדיאל אזורי
ספורטנ'רול (א') - רן עצמון

28 Comments

גיל שלי 20 בינואר 2016

בול בפןני

איציק 20 בינואר 2016

אני מסכים שהחיל-זונות שלכם אחד המהירים שיש. אני גם די מסכים עם רוב הפוסט בכללותו.
שאלה בנושא מכבי: האם יש אפשרות לעבור ליורופ-קאפ?

פורד פרפקט 20 בינואר 2016

+100

הומר 20 בינואר 2016

אבל איפה המתכון איפה?

משה 20 בינואר 2016

לא יודע, הסוריקטה של מכבי נראה חילזון משובלל במיוחד.

ק. 20 בינואר 2016

השאלה היא אם באר טוביה אשדוד היא קבוצה לגיטימית ליורוקאפ?

ישי 20 בינואר 2016

ונס ציונה לגיטימית לזכות ביורוליג?

ק. 21 בינואר 2016

בלי טפירו יהיה להם קשה

ק. 21 בינואר 2016

אה, וגם בלי שריון

Sp 20 בינואר 2016

אתה לא צריך להעלות פוסט של אחרי המשחק, רק להראות את הדקה האחרונה איך כל קבוצה יוצאת מפסק הזמן שלה.

ישי 20 בינואר 2016

לא הופתענו משום דבר. קשה לשחק כשליאור ודונטה לא תורמים. גם ככה זה היה משחק של שתי זריקות לפה או לפה. אנחנו לא מאבדים תקווה.

ישי 21 בינואר 2016

הצלחתי ב-2 מ-4. הוא לא האשים את אליהו ודונטה ושכח לומר שהם לא הופתעו.

שי חי 21 בינואר 2016

אתה עושה רושם של היפסטר חצי אשכנזי אוהד הפועל נחמד סה"כ, אבל כותב די מחורבן. האם זה יהיה אפשרי להפסיק לקדם את הבינוניות הזאת תחת כל עץ רענן? תודה.

ערן קאלימי 21 בינואר 2016

אני לא חושב שאני היפסטר.

אמיתי 21 בינואר 2016

סוריקטה?

Trailblazer 21 בינואר 2016

כל מילה. אגב,זה רק אני או שהשם שלך מתקצר מפוסט לפוסט?

ערן קאלימי 21 בינואר 2016

זה תלוי באנשים ששואלים אותי.

MOBY 21 בינואר 2016

לא כולם מבינים על מה אתה כותב כשאתה כותב על תידרוכים של עיתונאים ועמיות בין מאמן והנהלה, אפשר פירוט?
ונראה שבקצב הזה שוב הצהבת וירושלים יסעו לשוק מאחורי קולנוע רון למצוא מציאות בחיפה. רכז סטראצ' פור, מאמן……ואולי סנטר ישראלי.

ערן קאלימי 21 בינואר 2016

כן, לפי מה שזה נראה, המאמן לא היה מעוניין בדאנקן וההנהלה כן היתה מעוניינת בגפני, ולראיה, ההתעללות שדאנקן עובר מהמאמן שלו, שטורח גם להשמיץ אותו בראיונות אחרי משחקים ולתדרך את וואלה וערוץ הספורט ש"בכירים מירושלים מאוכזבים מהתנהגותו של הפורוורד".
פורוורד שאגב, עד העונה מעולם שמו לא נקשר בעצלנות וחוסר מקצועיות.

שלום טרמצ'י 21 בינואר 2016

תגיד אתה יכול לכתוב בשפה שהדיוטות כמוני יבינו גם???

אבל יפה כתבת חצי אשכנזייבנדוד…..

ערן קאלימי 21 בינואר 2016

שלום, אני לא יכול לכתוב בשפה כל כך נמוכה כדי שתבינו, זה אתר ציבורי :(

עידוקוליס ליפשיץ 21 בינואר 2016

אני מאוד נהנה מהכתיבה שלך.

אהד 21 בינואר 2016

מסכים שפרנקו הוא חלק גדול מהבעיה, אבל אתמול הפסדנו כי אי אפשר לנצח בלי לקלוע שלשות. חבל כל כך שג'אנינג הוא לא מה שהבטיחו לנו.

זיו 21 בינואר 2016

בתור אוהד של מכבי שלא שונא את ירושלים. דווקא יהיה נחמד לראות את פיני גרשון בירושלים בשנה הבאה. אולי אז הפדרמנים אפילו יבינו שכדאי במקום לזרוק כסף על מנהלי קבוצה ועוזרים יבינו שמאמן זה דבר די חשוב בקבוצה.

Oded 21 בינואר 2016

לא הבנתי איך כישלון של פיני יעזור?

טרוצקי 21 בינואר 2016

ערן,שתי שאלות- איפה שמעת את פרנקו משמיץ את דאנקן ועל סמך מה אתה קובע שהוא מתדרך עיתונאים? 2-מה הסיפור עם בראד גרינברג? אליפות בחיפה והוא עף הביתה, טופ 8 יורוקאפ בירושלים עם קבוצה פחות טובה מזו שהיום והוא עף, מקום שני בבית ביורוקאפ ושלישי בוי טי בי עם סראטוב ושוב, הביתה..היה ההפך הגמור מפרנקו,גם בדרך שבה הם היו מתראיינים אחרי משחק. גרינברג-"יש לי שחקנים מצוינים ואני בר מזל לאמן אותם"
פרנקו אחרי מכבי-"לא יודע לגבי זה שהקבוצה שלי מוכשרת,אנחנו עובדים קשה,חסרים גבוהים.." בלנדר גם אחרי נצחונות

ערן קאלימי 22 בינואר 2016

אחרי הנצחון על מכבי תל אביב, שדאנקן היה מצויין בו, המראיין שאל אותו על דאנקן, והוא ענה שאינו מדבר על שחקנים בודדים, ועבר מיד לדבר על דונטה סמית'.
אחרי המשחק מול הספרדים, טען פחות או יותר שדאנקן החליט לבד לא לשחק, והאשים אותו שדפק את הקבוצה.

Srtest - ארטסט 22 בינואר 2016

מה הכיוון של הנהלת הפועל י-ם והבעלים הנוצץ?

Comments closed