סדרת גמר ה-NBA 2016

כיצד לברון הולך להתמודד עם ההגנה החונקת של איגואדלה? האם יהיו ללברון פתרונות מול הפיזיות של הווריירס? האם לברון זוכר איך מכדררים כשבלאט לא בתמונה? כל התשובות לכך ועוד, בפוסט הבא.

אז יש לנו גמר, קליבלנד הגיעה אליו כשהיא עשתה מה שהיא צריכה לעשות, לתת ללברון לנהל את ההצגה ושהשחקנים האחרים יהיו על אותו דף, זאת אומרת, שאין שם מישהו אחד על המגרש שמנסה לעשות דברים שלא צריך. חוץ מקיירי אירווינג, וזה כי קיירי אירווינג בלתי נסבל. הפתרון של לברון אגב? הוא גמר את המשחקים ברבע הראשון ונתן לילד המעצבן, תוצר דיוק טיפוסי, לעשות את הקשקושים שלו כשהמשחק מת, ככה קיירי מרגיש שהוא שווה משהו ולא מרעיל את העולם.

גולדן סטייט גם הגיעה לסדרה אחרי שעשתה מה שהיא צריכה, וזה להתגבר על הקושי האמיתי הראשון בשנתיים האחרונות. זה הנרטיב. אנשים קצת מפספסים, הנרטיב הוא לא, איך הם התקשו הם לא היסטורים. הנרטיב הוא, גם לשושלת היסטורית שי קשיים בדרך, ההתגברות עליהם היא חלק מהמיתוס. אז הם באו לפליי אוף, השחקן הטוב ביותר שלהם נפצע, וכשחזר לקח לו קצת זמן למצוא את הגרוב, אז מה הם עשו? נשארו בחיים איכשהו. פה יש התחלה יפה למיתוס.

לגבי הגמר, וזה עולה לי בדמים להגיד את זה, אבל טיירון לו מביא לשם קבוצה עם כדורסל טוב. אני עדיין לא סולח לו על ההגנה המלוכלכת מול אייברסון, אבל ניתן לו את הקרדיט על זה. השינוי שעשה אצל לאב, ההסטה של קיירי לתפקיד של פינישר, וההבנה שלמוזגוב אין ממש תפקד (שהתחילה כבר אצל בלאט) עזרה מאד לקליבלנד להגיע לגרסה המשוחררת שאנחנו רואים מהם היום. מולו יהיה מאמן שדווקא קצת הזיק לקבוצה שלו בסדרה וקצת האחרונות, איחר בתגובות, לא זיהה בזמן את הבעיתיות עם דריימונד גרין ולא מצא ממש פתרונות להגנה של אוקלוהומה. למזלו, קליי מצא במקומו. אבל אני מניח שהוא יתקן את הדברים האלו, מדובר במאמן נהדר.

אל תצפו לתצוגת קליעה היסטורית בסדרה הזו משתי הקבוצות, למרות הכושר של קליבלנד וההטיה של ג"ס, לברון במצבים האלו כופה את האופי שלו על שתי הקבוצות, והאופי הוא פיזי ופחות זורם, שם הוא פורח. כן אסייג פה, הוא ממש נהנה ממה שלאב מאפשר לו בהתקפות המעבר כמוסר וממה שפריי וג'יי אר מאפשרים לו כפינישרים על קו השלוש, אם ישכיל להשאיר את זה במערכת שלו, אולי כן נראה סדרה קצת פתוחה יותר.

אני בעדו כמובן. אוהב את לברון. גם את קרי, מאד אפילו, אבל את לברון יותר. מי שלא אוהב ומעדיף את קרי מקובל עלי. מי שלא אוהב את לברון ומעדיף את קרי כי האופי של קרי טוב יותר משל לברון הוא גם קצת עיוור וגם מאד גזען שלא סובל כושים כשהם שחורים מידי. ואני? אני לא גזען. בדרך כלל.

ארבע-שלוש
דברים שנחסכו לנו בעקבות נצחון גולדן סטייט הבוקר

53 Comments

7even 31 במאי 2016

לברון נחנק ב-2 התקפות בסיום משחק 6 ב 2013 ומקבל שלשת הצלה מריי אלן, מגיע למשחק 7 ונותן בו את משחק חייו. קרי לא מופיע ל 46 דקות מתוך 48 במשחק 6 ובמקום להיות בפיגור 20 מקבל 11 שלשות הצלה מקליי תומפסון. גם קרי מגיע למשחק 7 ונותן את משחק חייו. ייזכרו לקרי את ההיחנקות כשגולדן סטייט כבר היתה עם רגל ו 3/4 מחוץ לפלייאוף? או שרק לברון יישאר עם הסטיגמה?

ערן קאלימי 31 במאי 2016

רק לברון, הוא שחור מידי.

יהודה 31 במאי 2016

את שניהם יזכרו רק השונאים שאוהבים למצוא את הפגמים.
ההיסטוריה זוכרת רק את המנצחים.

shadow 31 במאי 2016

כן אה.
החנקות עם כמעט טריפל דאבל וסלי קלאץ'.

oz 31 במאי 2016

כן אה.
אני זוכר שללברון היה במשחק 6 ההוא טריפל דאבל עם יותר מ-30 נקודות כולל 16 ברבע האחרון – חתיכת החנקות

מתן גילור 31 במאי 2016

והוריד ל-3 הפרש. וקלע את סל הניצחון בהארכה. לא סתם לברון וזיכרון (סלקטיבי) מתחרזות :)

גיל 31 במאי 2016

בלי תומפסון הוא היה היום בבית. קלע שני סלים חשובים אבל 50% מהשדה וסל ראשון 4 דקות לסוף הרבע לא מראים בעיניי על קלאץ' יוצא דופן. לעומת זאת 6 מ9 עם 4 שלשות דווקא כן.

ק. 31 במאי 2016

עשה את הכמעט טריפל דאבל בתוך 2 דקות. בשאר ה-46 הוא נחנק

אלעד 31 במאי 2016

מה הקטע עם "היחנקות"? מה, שחקן אמור לנצח לגמרי לבדו משחק שלם, במשך 48 דקות?
שוב, אשריהם של השחקנים ששיחקו בעידן טרום האינטרנט. במשחק המכריע מול פורטלנד, שיקגו הייתה בבור עמוק בדרך למשחק 7, כאשר למגרש עלו 4 מחליפים + סקוטי פיפן. בעזרה נדיבה מהשופטים הם בגרו את הפער ל-0, ורק אז ג'ורדן חזר כדי לסגור עניין, וכמובן לסגור בקרדיט. האם הוא "נחנק" לפני זה?
כשהלייקרס היו בפיגור עמוק במשחק 7 מול אותה פורטלנד, אחרי עשור, שאקיל עשה במכנסיים והמחליפים של הלייקרס (והשופטים…) החזירו אותם למשחק. שאק שם כמובן את הטאץ' המסיים. האם הוא "נחנק"? אני יכול לחשוב על 80,000 דוגמאות נוספות בסגנון. אין שום בעיה עם זה שקליי משאיר את ג"ס במשחק, וקארי קובר את הקבוצה השניה לגמרי. כנ"ל לגבי לברון ומי שלידו.

יהודה 31 במאי 2016

לא חושב שיש לקאבס מה למכור בסדרה שלמה. לדעתי אוקלהומה היחידה שהצליחה לתת פייט בגלל ההגנה הארוכה והאתלטית שיש לה שמנעה המון מסירות הכח העצום בצבע והתקפת המעבר שלה שמענישה על שלשות. – (ושיפוט מוטה קצת בחלק מהמשחקים אבל זו רק דעתי ) – כל זה אין לקליבלנד.
בנוסף
הבור בהגנה של קיירי לאב וסמית פשוט גדול מידי.

יריב 31 במאי 2016

סמית זה בור בהגנה? באמת?

DW 31 במאי 2016

אהה? סמית בור בהגנה..
נא לתקן. אחד השומרים הטובים בליגה

נמרוד 31 במאי 2016

שמח לראות שאני לא היחיד שמתעב את לו עוד מסדרת לייקרס-סיקסרס.

7even 31 במאי 2016

מסכן אחרי שדרכו עליו ככה במשחק הראשון בסדרה נשאר רק לרחם על הבחור.

ערן (המקורי) 31 במאי 2016

זכותך להעדיף את לברון וקליבלנד, כמובן.
אבל הפסקה המסיימת שלך: WTF?
מעוררת אצלי אי נוחות רבה.
והשימוש ב N word בעברית לא הופך את זה ליותר קול.

עומר ה 31 במאי 2016

+1

ערן (המקורי) 31 במאי 2016

אתה בטח חושב שפיני גרשון חמוד , תפישת הגזע של בורוביץ' מגניבה, ושכל ישראלי עם לכלוך במקלדת הוא טרנטינו. לא ככה?

ניימן 1 ביוני 2016

קצת הומור. אם זה גורם לך חוסר נוחות הייתי באמת ממליץ לא לקרוא את ערן (השכפול) יותר מדי…:)

shadow 31 במאי 2016

אני לא יודע מה אבל נראה לי שלברון ירד למקלט ברבע השלישי ולא חזר.

נראה לי שדווקא הולכת היות התפוצצות בגמר. משהו שעוד לא ראינו.

ברלה 31 במאי 2016

מה בלתי נסבל בקיירי אירווינג? או שאתה סתם גזען כי הוא לא בהיר כמו כריס פול
(רואה, כולם יכולים לשחק במשחק המפגר הזה)

אורי 31 במאי 2016

+1000

ערן קאלימי 31 במאי 2016

אני לא אוהב את כריס פול.

ברלה 31 במאי 2016

וברצינות, איך אפשר לא לאהוב את קיירי? השליטה שלו בכדור מהפנטת

ערן קאלימי 31 במאי 2016

סתם סקורר. כאילו, סופר סקורר, אבל זה תמיד בא על חשבון הקבוצה, ואין לו הגנה בשיט. והוא גם שחקן מהסוג שאם לא הולך לו, הוא נזק, אשכרה מפריע אקטיבית לקבוצה. וחוץ מזה, מוביל כדור שנמצא כבר אי אילו שנים בליגה היה צריך להצליח לבצע פה ושם פיקנרול יעיל. אין לו מושג בזה.

טיפה סרוחה 31 במאי 2016

אותי הרבה יותר מעניין מה אתה לא אוהב בכריס פול?

ערן קאלימי 31 במאי 2016

מעצבנים אותי שחקנים שמשווקים כ"ככה צריך לשחק כדורסל" שבפועל תמיד מתחבאים ברגעי הכרעה. ושאף אחד לא מדבר על זה כדי לא לקלקל את הנרטיב.
וגם, אני מתעב את הכניסות שלו לצבע, ההמתנה היציאה החוצה שוב, החיםוש מחדש אחרי פעולה ואז הביצוע. זה יעיל וקטלני, אבל מצ'עמם.

טיפה סרוחה 31 במאי 2016

לא מסכים לגבי היעלמות בקלאצ' והפוזישן האחרון במשחק 7 מול סן אנטוניו מעיד על זה.מצד אחד אתה לא סובל את ארווינג כי הוא לא רכז מושלם וכופה עצמו על המשחק גם במחיר נזק,מצד שני כריס פול שבעיניי הוא הרכז הכי שלם,שטובת הקבוצה תמיד לנגד עיניו משעמם אותך..אתה טיפוס מורכב

גל 1 ביוני 2016

רק אומר שהרבה יותר תפסתי ממך כמבין כדורסל לפני התגובה הזאת (וגם הקודמת על קיירי)

oz 31 במאי 2016

לברון נותן עד עכשיו פלייאוף שקט יחסית בסטנדרטים שלו אבל מאוד מאוד יעיל עם 54% מהשדה ומדד יעילות כמעט 30! יותר מכל שחקן אחר. מזכיר קצת את הפלייאוף שלו לפני שנתיים ושלוש במיאמי בהם היה מעולה (לפני שנתיים פחות זוכרים את זה כי הפסידו בגמר). הוא יכול לעשות את זה גם כי קיירי (בייחוד) וגם לאב ואחרים נותנים תפוקה והמשחק התקפה שלהם נראה קבוצתי וזורם – אם זה יימשך ככה לקליבלנד יש סיכוי לא רע בכלל. אם קיירי ולאב יתחילו להתקשות לברון יצטרך לקחת עוד על עצמו, היעילות והאחוזים ירדו, אחוזי החמצן במח ברבע האחרון יירדו גם הם וקליבלנד יקבלו בראש כמו שנה שעברה.

הימור שלי (בלי שום אחריות): נראה משהו שהוא בין הסיבובים הראשונים לבין הפלייאוף של שנה שעברה בו לברון נאלץ לעשות הכל לבד – כלומר לברון יהיה יותר אגרסיבי ויזרוק יותר באחוזים רעים יותר, לאב יירד בדקות ובתפוקה (גם בגלל שיהיה קשה להחביא אותו בהגנה מול ג"ס), המשחק התקפה של הקאבס ייראה פחות יפה וזורם ותהיה ירידה בשלשות – אבל עדיין ייראו הרבה יותר כמו קבוצה ממה שהראו בגמר הקודם ויתנו פייט מול יריבה שבעצמה השתפרה משמעותית לעומת שנה שעברה – התוצאה תשאר דומה: 4-2 או 4-3 לג"ס

Shadow 1 ביוני 2016

אין מה להגיד. נעים במזרח

Ljos 31 במאי 2016

מצטער, אני מעדיף את הכוכבים שלי פחות כמו גיבורי טרגדיה יוונית (ואחת גרועה שאפילו לא מצליחה לשכנע שהגיבור הוא טוב).
מה שכן, הבחור בצד השני גורם לפריפטיה להיות מהנה במיוחד.

גיא זהר 31 במאי 2016

אתה גם יכול להוסיף מכוער יותר (במיוחד כשעושה פרצופים בכייניים). ברור לי שיש המון משחק של תדמיות ויש המון צדדים שאני מעריך אצל לברון. שני דברים מפריעים לי: ההחלטה וזה שהוא קורא לעצמו מלך (בגלל זה גם לא סובל בין השאר את רינת גבאי). לגבי עניין הגזענות, ראשית מת על דריימונד גרין ובזמנו על רוברט פאריש לדוגמא. שנית מי שגזען זו העיתונות האמריקאית שלא הסכימה לקבל מאמן מבחוץ אפילו שהוא אמריקאי (ואני לא סובל את בלאט), עד שמעדיפה עליו, לא להאמין, שחור ועושה ללו אידיאליזציה.

7even 31 במאי 2016

כשלו ניגש להודות לדוויין קייסי בסיום הסדרה מול טורנטו זה הרגיש כמו סבא שלוחץ יד לנכד

איציק 31 במאי 2016

רינת גבאי קוראת לעצמה מלך?

קירקגור 31 במאי 2016

אם הוא קצת עיוור איך הוא שם לב שלברון יותר שחור?

אלעד 31 במאי 2016

אני מסכים איתך יותר מדי. אתה צריך לעבור לאהוד את הפועל

ניימן 1 ביוני 2016

הוא כבר אוהד הפועל…

איציק 1 ביוני 2016

פתחת תיבת פנדורה

אוֹרי אמיתי 31 במאי 2016

לטעמי יש לקליבלנד הרבה מאד סיבות לדאוג, ואני רוצה להרחיב בעניין הזה משהו שהתחלת בפסקא השניה.
ג״ס כמעט לא הפסידו העונה, ובהמון משׂחקים נצחו בפערים גדולים עד ענקיים. וזה לא הכי בריא בעולם, כחויה מצטברת, כשמגיעים לשלבים הצפופים של הפלייאוף. אני זוכר שראיתי לא מזמן את ריאל מדריד מתפרקת לגמרי בדיוק על העקרון הזה (ולא משנה כרגע מול מי ובאילו נסיבות).
אז עכשיו היתה לג״ס חויה ״מתקנת״ נהדרת – שלושה משׂחקים עם הגב אל הקיר, עם טיפוס החוצה מבורות, כל מה שצריך. והם מגיעים מתוך הסדרה הרצחנית הזו לפלייאוף כשהם בתנופה.
לטעמי יש לקליבנלד הרבה מאד סיבות לדאוג.

אריק 31 במאי 2016

אני גם עם לברון כמו שהייתי עם ראסל. למרות שגס נהדרים.
וגם לדעתי יש פה גזענות אבל לא רק, זה פשוט עניין של. Haters
ו – Haters gonna hate.
שייחנקו.

יריב 31 במאי 2016

אנשים לא מפספסים את הנראטיב, ולו מהסיבה הפשוטה שהנראטיב הוא מה שאנשים יקבעו. אם קליבלנד תנצח את הגמר אני מעריך שהתיאור בדיעבד יהיה משהו כמו "אוקלהומה חשפו את החולשה של גולדן סטייט, וקליבלנד ניצלו אותה". אם גולדן סטייט תנצח, משהו כמו "גולדן סטייט מצאו את עצמם מחדש מול אוקלהומה, עם הגב לקיר".

אודי 31 במאי 2016

אם ג"ס ינצחו, יהיה רק נראטיב אחד שכולם יתעסקו בו "לברון לוזר". כל שאר הדברים יתגמדו ליד זה, ולא משנה אם זה נכון או לא

בר שושני 31 במאי 2016

ללברון זוכרים את זה בעיקר בגלל נאום ה״לא שלוש, לא ארבע, לא חמש…״. כגודל ההתהוללות כך גודל השמחה לאיד והלעג. יש להגיד שאתה חושב שתקחו אליפות, ויש להצהיר שאתה הולך להיות השחקן הכי גדול בהסטוריה, יותר גדול מההוא שתמיד הגיע לקלאצ׳. אם אתה הולך על השני ומפספס, אל תתפלא אם יזכרו לך בדיוק את זה, בעיקר למול ההוא שתמיד הגיע לקלאצ׳..

ערן קאלימי 31 במאי 2016

בר!!!!!!

איציק 31 במאי 2016

בינתים הוא צודק, זה לא שלוש, לא ארבע ולא חמש :-)

מתן גילור 31 במאי 2016

והוא בכלל דיבר על אליפויות המזרח :)

איציק 31 במאי 2016

התיכון?

שמעון 31 במאי 2016

בדיוק אני זוכר שהוא חזה לעצמו 8 אליפויות בשיא האקסטזה אולי הוא התכוון לאליפויות המזרח שבשמינית הוא יזכה שנה הבאה

DW 31 במאי 2016

הפסקה הראשונה שלך גרמה לי לא להמשיך לקרוא.
"לילד המעצבן, תוצר דיוק טיפוסי…."
הבנתי אותך, אחת האוניברסיטאות המעוטרות והקשוחות ביותר בכדורסל
היא לתפיסתך (בזילזול) "תוצר דיוק טיפוסי"
לא רוצה להתחיל ברשימה כי היא בלתי נגמרת אבל הזלזול שלך באחד הגארדים הטובים והמלהיבים בליגה
הוא בלתי נסבל. לא קיירי.
בסוף גם קצת גזענות.. לא יודע. UNLIKE

אלעד 31 במאי 2016

ברור לך שגם ערן קאלימי יודע, שאירווינג הוא ממש לא תוצר דיוק. היה שם שנה אחת שברובה היה פצוע (שיחק משהו כמו 10 משחקים) – לא נראה לי שהייתה לזה השפעה מכריעה על מסלול הקריירה שלו.

DW 31 במאי 2016

הזלזול היה בדיוק ולא בקיירי בלבד.. זה מה שהפריע לי
חוצמזה שאירווינג הוא כוכב גדול בנבא שאנשים שמים כסף כדי לראות..
אתה כמובן לא חייב להסכים איתי אבל זה מה שאני חושב.

Riverman 31 במאי 2016

לקליבלנד תהיה בעיה לשמור כשקיירי ולאב על המגרש.
פיק אנד רול עם השחקן של לאב ישאיר אותו על קארי.
אי אפשר להחביא את קיירי על קארי או על תומפסון.
ולא נראה לי שהם ישמרו איזורית.
מה עושים?

Comments closed