ההגנה הכושלת על התואר (6) – העליה למשחק האליפות

לוזרים, ווינרים ותארים.

בתמונה: ווינרים.
בתמונה: ווינרים.

 

טוב, זה היה קשה מאד. לא מאד מפתיע, אבל קשה מאד. אני חושב שראשון לציון היו יכולים לגמור את המשחק מוקדם מידי. ועדיין, נצחון זה נצחון, אני מקווה בשבילם שבגמר הם יפגינו יכולת טובה יותר. וכמה מילים על המועדון המפסיד, הפועל ת"א 2 ראויים להמון המחמאות על עונה הירואית, למרות פציעות רבות לשחקני מפתח במהלך העונה שאף אחד (חות מההיסטוריה הרפואית שלהם) לא יכול היה לצפות הם עדיין הצליחו להגיע לשלב השני ביורוקאפ, ולסיים בסופו של דבר במקום ה-3-4 בליגה הישראלית, בדיוק היכן שסיימו בעונה שעברה. וזו יציבות מעוררת הערכה, ואני ללא ספק מזהה כאן תהליך חיובי שבסופו ישא פירות, ואולי הם אף יצליחו להגיע ליורוליג.

כן, אה?

מתוך ארבע קבוצות ששיחקו כדורסל אתמול, מכבי ת"א היו הכי גרועים. והם אלו שישחקו ביורוליג, אם וכשראשון ינצחו בגמר, הם אולי יקוששו הזמנה ליורוקאפ, אולי. סביר להניח שילכו למפעל של פיב"א. זה שמחלק פרסים בשווי של  אלפי יורו לאלופה (אל מול פי 10-20 שהיורוליג מחלקים להשתתפות). ובניגוד לטענה שעלתה כאן בתגובות בדיון של לפני, זה לא קשור לחוקים בישראל, כי אם לזה שכולם אפסים מאופסים. כולם.

ולמשחק של הפועל, שמעתי טענות שזה בדיוק כמו הסדרה מול הפועל ת"א, שהפועל שוב גנבה נצחון שלא הגיע לה, שהפועל שוב היתה פחות טובה ועלתה. שלי זה קצת נשמע כמו שטויות.

מול הפועל ת"א היתה סדרה שבה הפועל שיחקה בין רע מאד לבינוני, מול אילת הפועל שיחקה משחק אחד, על כל הלחץ שבו, ושיחקה בו לא משהו, אבל לא רע מאד, והיו אף דקות של כדורסל בסדר גמור, הגנתית והתקפית. אילת עצמה שיחקה בסדר גמור גם כן, המשך לכושר מצויין שהיו בו עוד לפני הפיינל פור והסדרה מול נהריה. ולגבי גנבה נצחון, בפעם האחרונה שבדקתי, ועד שבמנהלת ישנו את זה, כשקולעים יותר נקודות אז מנצחים, והפועל פשוט קלעה יותר נקודות מיריבתה אמש. אני יודע שזה בוודאי נשמע כמו הטפלות שלי לפרטים טכנים, אבל אני טכנוקרט, תתמודדו.

מה ניצח את המשחק להפועל? שוב, בניגוד לקשקושים שנאמרו ונכתבו מאז אתמול, הגנה טובה. היתה התמוטטות ברבאונד ההגנה, שלא בלתי קשורה לכך שהשופטים נתנו בחוכמה להרביץ (וטוב שכך) ושלהפועל יש נחיתות אתלטית, והיו כמה מהלכים שבהם ניסים תקף את הטבעת לא רע, אבל בגדול, היתה הגנה טובה, והעבודה שרולנד, סמית, הולמן, גפני, טימור ולכמה דקות מעטות מנקו עשו על קו הגארדים של אילת, מאד מאד עזרה, החילופים שאילת ניסתה לייצר בהגנה של הפועל עבדו לטובת הפועל, כשהולמן וגפני רודפים אחרי השחקן עם הכדור עד לחצי כמעט, ושוב, שופטים שנותנים לשחק פיזי לא שרקו שם עבירות, וטוב שכך, וכך תקעו את התקפה של אילת. זה גם השאיר לפעמים את הפורוורדים של אילת במצבים של 3 על 1 ברבאונד ההתקפה. שאותו הם לא כ"כ ניצלו, בין היתר, בגלל הגנת צבע לא רעה של הפועל לפרקים.

בהתקפה זה פחות הלך, אבל גם שם, רולנד וטימור עם כמה חדירות טובות, ואליהו בסיום עם הזריזות והטאצ' והגודל שלו, והלפרין שהיה אגרסיבי יחסית חיפו על יום בינוני של דונטה (שעדיין כמעט עשה טריפל דאבל), יום מטופש לחלוטין של גפני ויום שדורש וועדת חקירה של דאנקן. אילת ניסו למנוע מהפועל את הפיקנרול בין אליהו להלפרין, אז הפועל לא הלכו אליו בכלל, ויצרו משחק בידודים שבסופו הכדור היה אמור להגיע לפוסט אפ של דונטה או הולמן, זה יכול היה לעבוד, אם הפועל היתה מתאמנת על זה מתישהו.

ופה הנקודה הכי מחרידה לגבי אתמול. שני המאמנים הביאו תוכניות פעולה, הביאו רעיונות, חשבו על אסטרטגיה, אבל גם במהלכים פשוטים ביותר כמו הכנסת כדור לגבוה, כמו נסיונות לפנות את הצבע לחדירות ועוד דברים שהם בסיסיים בכדורסל ראו כמה הקבוצות פשוט לא מאומנות. ברמה הבסיסית ביותר. שחקנים שעומדים עם הזווית הלא נכונה אחרי התמקמות הפוסט, גבוהים שלא יוצאים רחוק מידי מהצבע ומונעים מהגארדים שלהם כניסה לצבע ככה, הנעות כדור איטיות מידי, דברים שבשלב הזה של העונה צריכים להיות אוטמטים. היה לאילת תרגיל שעבד יחסית, שבו ניסים מצליח לקבל את הלפרין אחרי חילוף, ואז כדיר ואמינו מפנים לו את הצבע מהר כשניהם זזים לצד ההפוך ממנו ומושכים את הגבוהים של הפועל, אז זה עבד פעמיים, בשאר הפעמים כדיר הגיע במקום זה לפיקנרול באמצע החדירה, הם זזו לשני כיוונים מנוגדים, הם נשארו בצבע וההתקפה נתקעה סתם ככה. בהפועל זה היה מדהים, כל פיקנרול של הולמן נגמר בזה שהשחקן עם הכדור נמצא בזווית כזו שהכדור לא יכול להמסר פנימה, משהו שיכול להפטר בקלות אם השחקן התוקף היה קצת מאומן יותר, ויודע איך לסיים את הכדרור שלו כשזווית המסירה שלו פתוחה יותר.

זה ממש מרגיז. היסודות איומים. לא היסודות של השחקנים, שגם הם בעייתיים, אלא היסודות של עבודה יומיומית באימונים, של ביצוע תרגילים בסיסיים, של העובדה שעדיין כל מסירה לצבע אצל הפועל היא מסירה נמוכה מידי, לאליהו, לדונטה, לגפני, להולמן, שנה שעברה לדיון תומפסון, בתחילת העונה לפישר. משהו בסיסי ביותר, שלא מטופל בכלל. בכלל.

ועכשיו לגמר, אתם יודעים איפה הפועל פגיעה? ברבאונד התקפה. אתם יודעים איפה ראשון טובה? בדיוק.

וזה נכתב לפני

 

הגענו לשלבי ההכרעה הסופיים בהחלט של העונה, בתום פסטיגל הכדורסל שיתחיל היום תוכתר אלופת הליגה הישראלית. הליגה היחידה שלא מתגמלת את האלופה שלה אגב, כי בואו נניח רגע שמכבי ת"א והפועל שתיהן יפסידו היום, אתן יודעות מה זה ייתן לאילת וראשון? נציגות אחת או שתיים במפעל השלישי בחשיבותו באירופה! יאיי!

ואתן יודעות מי אשם בכך? לא, לא מכבי ת"א. כאילו, כן, קצת, הם בדרך כלל אשמים בדברים. אבל עיקר האשמה רובץ לפתחן של הקבוצות "הקטנות", אלו שדחפו לפיינל פור, ולשם כך הסכימו לוותר למכבי ת"א באופן רשמי ולהפועל באופן לא רשמי על הייצוג באירופה, ובכך עיקרו במחי החלטה אחת גם את הכיף מהכדורסל וגם את הרווח מתארים. עכשיו, זו לוזריות.

ומחר מאיר טפירו יודיע על פרישה כנראה, וכולם אומרים שהוא הווינר הכי גדול של הכדורסל בשנים האחרונות, ואז זה הם אומרים בגלל שהוא קלע כמה סלי נצחון בקריירה. זו לא ווינריות. ויש כאלו שחושבים, אבל שותקים כדי לא לבעס ת'חגיגות, שטפירו בעצם לוזר, כי אין לו כמעט תארים, והיחיד שיש לו בארץ לא הושג מול הלקמוס הכדורסלני הצהוב. אבל זו לא לוזריות. כי טפירו העדיף בסופו של דבר להוביל קבוצות צמרת וללכת ראש בראש מול מכבי ת"א ולנסות לנצח אותם. הוא יכול היה להיות במכבי ת"א, אבל בחר שלא. והוא יכול היה לוותר על הנבחרת, כי שפר וקטש. אבל הוא בחר שלא. ואת הקבוצות שלו הוא לקח לגמרים ולרגעי הכרעה, ושם הפסיד, ואת הנבחרת הוא לקח למרחק של ליי אפ אחד של שחר גורדון מרבע גמר אליפות אירופה, אבל הפסיד לספרד העצומה בסוף. הקבוצות שלו השיגו הרבה פעמים יותר ממה שאנשים חשבו שהן מסוגלות להשיג, והוא ניסה תמיד לנצח מהמסלול החיצוני. ונכשל לעיתים, אבל שוב על הרגליים ושוב מתמודדים. זו ווינריות.

והפועל? הפועל לוזרית, ככה אומרות ואומרים. גם אוהדות הקבוצה, זה מיתוס רומנטי. אבל אז אני מסתכל על קבוצה, שמהרגע שקולאנוביץ' נשלח לאכול לבד במטוס וחרוש הגיע, קבוצה ומועדון שמאז רק מתקדמים, רק מתקדמים, רק נאבקים. והיו טעויות איומות בדרך, והיו נסיונות לקיצור דרך, והיו הפסדים מזעזעים, אבל בפתיחת כל עונה, אתן ידעתן ששוב ידברו על הפועל כקבוצה שבשלה לעשות את הקפיצה. וזה ככה מאמצע הניינטיז. וזה נגד הקבוצה שהכי קשה להתמודד איתה בעולם, מכבי ת"א של שיא השליטה, וזה בעיר עניה שקודם כל אוהבת כדורגל, אחרי זה את בית"ר, אחרי זה את מכבי ת"א ורק אז נשארים פירורים לכל השאר, ומהפירורים הם יוצרים מועדון, וקהילה, שהולכת למעלה ולמעלה ומגיעה לנצחון בגמר אירופי על ריאל מדריד ולארבעה גביעים בארץ, ולאליפות.

ובדרך הם מחתימים שחקנים עם "דרכון צ'כי", והם תומכים בפיינל פור המתועב ממש בהתחלה, והם מנסים לקצר את הדרך עם גאיידמק וגומא אקווה-מן אגאייר, והם בועטים בדלי שהם מילאו קודם. וזה לוזרי, קיצורי דרך, התחכמויות תקנוניות? זה לוזריות. אבל אז, המועדון, הקהילה, מתעשתים ותופסים שוב את עצמם ומבינים שיש מטרה, והיא להיות למעלה. אז מפסידים פה, ומחתימים דרוקרים שם, ונותנים לאדלשטיין לחרפן את המועדון פה, ולא נותנים לשמיר וקטש לאמן בשקט (לעיתים בצדק), ואז משאירים אותם אחרי שמתברר שהם כבר לא יכולים לתפקד, וסמי בכרים שם, ותבוסות לליאור ליובין, ראיין סטאק, דני לואיס ומתן נאור, והפסדים לקני וויליאמס בן ה-800 כשקוז'יקרו יושב שם באוסישקין ובוכה אחרי שהיה פצוע רוב אותה עונה, וביציע ההוא נמצאת האישה עוצרת הנשימה ביותר שראיתי מעודי, ואוהדים שמסיימים שנה אחרי שנה בוכים ושבורים. אבל ממשיכים הלאה, כי יודעים מה? להפסיד זו לא לוזריות, כל עוד מנסים. כי בגדול, הפועל תמיד, בנאיביות עצומה האמינו שהם הכי טובים. וניסו להוכיח את זה.

ואם הפועל תפסיד היום לאילת, האם זו לוזריות? יכול להיות, אבל רק בהקשר צר מאד. אבל העובדה שבשנה הבאה שוב הפועל תסתער על תואר, מרוקן מתוכן ככל שיהיה מוכיחה שמדובר במועדון הווינרי ביותר בישראל. כי קל לנצח מתוך הממסד, וקל לנצח מידי פעם כאנדרדוג, אבל הפועל עושים דברים אחרת. הם לא בעסקי הרומנטיקה של האחות התל אביבית, אל תטעו, לכן הכינוי מכבי 2.

נראה לי בסדר לאהוד קבוצה ווינרית. מתאים לי.

 

טפירו משאיר אותי עם 2 שאלות
אותה מהפכה - קובי וויצמן

104 Comments

רועי 6 ביוני 2016

תגידו, ברצינות, עד מתי סמי בכר ?
לא יעבור לכם מתישהו אחרי העליה לפיינלפור שהשופטים סידרו לכם עכשיו ?

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אני מבין לפי התגובה שלך שאף פעם לא אהדת קבוצה, נכון?

רועי 6 ביוני 2016

מדוע ?

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

כי ככה זה אוהדים. זכרון ארוך.

רועי 6 ביוני 2016

זיכרון ארוך סבבה, אבל של מה ?
אתה חרטתם בזיכרון הקולקטיבי שלכם (ושל כולם דרך זה) את המשחק הזה כשוד, למרות שהמציאות שונה לחלוטין.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

א. "שונה"
ב. "עליה לפיינלפור שהשופטים סידרו לכם עכשיו"
ג. שוב, אהדה. נרטיבים וכל השיט הזה.

the bird 6 ביוני 2016

ראה ערך התגובה של בני לגבי ענין הדקירה בפוסט של טב"י
כשהתקשורת רוצה להעלים או להחיות נרטיב הוא מה שיזכרו.

דימיטאר ברבטוב 6 ביוני 2016

התשובה היא לא. לעולם לא נשכח את סמי בכר, את רגע העוול הספורטיבי המזוקק ביותר שאני זוכר בכדורסל.
ואכן, המכשול הגדול ביותר בעומד בפני הפועל ירושלים היא איך לא להפוך ל"מכבי 2", איך לא לקדש כל אמצעי עבור המטרה. הדרכון הצ'כי של קני זו דוגמה טובה לתהליך שטוב שנעצר, של הרצון לנצח את חתן פרס ישראל ש. מזרחי בכל מחיר ובכל דרך. אסור לו למועדון הכדורסל הפועל ירושלים לנהוג כמו כל פוליטיקאי ארץ ישראלי מצוי, לצעוק במשך שנים שהמלך הוא רמאי ושקרן, ואז כשאתה תופס את השלטון לנהוג בדיוק כמו השליט הקודם.

רועי 6 ביוני 2016

העוול הספורטיבי המזוקק ביותר ? וואו.
לא רציתי להיכנס לזה, אבל,
שתי עבירות תוקף, שתיהן לגיטימיות, ועצם זה שהן זכו לניתוח וידאו כמו הצילומים של רצח קנדי מעידים עד כמה אי אפשר להגיד על השריקות האלה שהן היו שגויות.
ואגב, זו לוזריות, לבכות על שריקות שהוציאו שחקן בחמש עבירות כמה דקות לסוף משחק, כאילו חד משמעית המשחק היה הולך לירושלים אילולא השריקות האלה.
מה שהשופטים עשו לרובינסון במשחק הראשון והשריקות שדאנטה קיבל בסוף המשחק החמישי (+אופנסיב מומצא של אלן) במשחק החמישי חמורות פי כמה.

בני לם 6 ביוני 2016

רובינסון המסכן, הגיע לו רק איזה 7 עבירות טכניות בסדרה שלא נשרקו, לא מקבל כבוד מהשופטים כמו דונטה.

עידו 6 ביוני 2016

שתיהן לגיטימיות?
מעניין שאחרי שיש כ"כ הרבה שידורים חוזרים כמו רצח קנדי, עדיין לא השכלת לראות ששתיהן לא לגיטימיות בעליל.

מצחיק להשוות את זה לרובינסון שהיה צריך להיות מורחק מהסדרה הזו בערך בכל משחק.

רועי 6 ביוני 2016

לגיטימיות לגמרי, אני זוכר את התמונות בעיתון יום אחרי, של פריים ביי פריים של ההתייצבות של שארפ לאופנסיב (עצם זה שאני זוכר את זה מעצבן אותי), ועדיין הדעות היו חלוקות אם התייצב בזמן או לא, לכן זו שריקה לגיטימית בעליל.

נביא בעירו 6 ביוני 2016

הבעיה לא היתה שהוא לא התייצב. הבעיה הייתה שלא נגעו בו…

רועי 6 ביוני 2016

נכון, רוח הקודש נגעה בו.
בחייאת, יש אינספור שריקות כאלה.

נביא בעירו 6 ביוני 2016

אני מאוד אוהב להתווכח על שריקות (הפאולים של לימונד ורובינסון, למשל, הם מקרה מעניין: מקרים גבוליים שאפשר לשרוק ואפשר לא, אבל לשרוק את שניהם בצד אחד בדקה האחרונה זו החלטה רעה מאוד בעיניי), אבל אם אתה ברצינות טוען שהשריקה של האופנסיב של טפירו על שארפ היא שריקה לגיטימית וזו של אלן על גפני היא מומצאת, אז באמת שאין מה להתווכח איתך…

רלף סמפסון 6 ביוני 2016

לא לא לא.
לא דוגמא טובה-
ה"פאול" של לימונד לא היה פאול בכלל.
שריקה מומצאת ופחדנית (למה פחדנית? לא יודע, ככה מרגיש לי. פחדנית).

יואב 6 ביוני 2016

ניתוח פריים ביי פריים שהושמט בו במכוון (טוד וורניק הראה את זה לא אני) הפריים בו שארפ מגיש את הגוף.

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

למה שיהיה קשר בין המפעלים האירופאים בכדורסל לתוצאות של הליגה בארץ? משחקים בחוקים אחרים.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אליפות אמורה להעניק את הזכות להשתתף במפעל הבכיר באירופה. בליגה שלנו זה לא קורה בהכרח.

רועי 6 ביוני 2016

כי בליגה שלנו אין אליפות, יש שני גביעים.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

כן, התייחסתי לזה.

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

אבל בליגה שלנו משחקים בחוקים שבליגת אחרות לא. למה שמעלים אירופאים יתייחסו לזה ברצינות?

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

בעוד ליגות זה קיים. וגם שם אירופים לא מתייחסים. ואני בהחלט חושב שיול"ב איומים ונוראים לכדורסל האירופי.

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

איזה ליגה שיש לה קבוצה ביורוליג משחקת בחוקים שלנו?

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

כל ליגה והדפיקויות שלה, כן? פיינל פור היה גם בצרפת, ברוסיה היה חוק רוסי, כל מיני. אתה יודע שהיורוליג לא התחיל רק השנה, נכון?

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

כיום כבר לא קיים חוק כזה ברוסיה. הקבוצות הצרפתיות לא רלוונטיות. בשוליים של הכדורסל האירופי כבר 15 שנה.

רועי 6 ביוני 2016

אם אני לא טועה,אפילו הליגה האדריאטית עברו מפיינלפור לסדרה של הטוב מ 5.
ולגבי צרפת, עד כמה שידוע לי, אין להם נציגה ביורוליג במתכונתו החדשה.

כמובן שחוק צעירים, חוק צעירים פחות וחוק המתאזרחים השערורייתי הבא עלינו לרעה לא ידוע לי היכן קיימים.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אני מסכים לגבי כל החוקים בארץ.

ויואב, ההבדל הוא לא רק שהיורוליג משריין דה פקטו ודה יורה את מכבי ת"א והפועל ירושלים, אלא שהליגה פה נותנת להם לעשות מה שהם רוצים.

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

זה גם נכון.

הטענה שלי היא שאנחנו לא יכולים גם להמציא חוקים וגם לצפות שהעולם יתיישר לפיהם. ישראל כבר עשור ממציאה חוקים ופורמטים ומה לא, העיקר לא להתחרות בחוקים אירופאים ובאירופה אומרים ברכות לאלופה שלכם אבל זה לא כדורסל.

יש תוכן לאליפות ישראל וזה אלופת ישראל.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אתקן אותך. ממציאים חוקים, העיקר לא להתחרות.

איציק 6 ביוני 2016

האלופה מוזמנת תמיד לשחק במפעל הבכיר של פיב"א איליה משתייכת הליגה הישראלית.
לליגות פרטיות כל אחד עושה את ההסכמים שלו. לא שמעתי שמישהו צעק כשקבוצה כלשהי שיחקה באדריאטית.

מתן גילור 6 ביוני 2016

איציק, אתה צודק ב-100%. עכשיו השאלה היא האם לגיטימי שהליגה תשבץ משחק ביום רביעי בו הפועל י-ם אמורה לשחק ביול"ב והפועל י-ם תאלץ לבחור מאיזה משחק היא תיעדר ולספוג את הסנקציה המתאימה (או לשלוח חצי סגלים – אחד לכל מסגרת) או שמא הליגה צריכה להתיישר לפי לו"ז של מפעל אירופאי פרטי?
כלומר, יש מפעל רשמי אחד, של פיב"א, ורק בו צריכים להתחשב איגוד הכדורסל ומנהלת ליגת העל.
דעתך?

איציק 6 ביוני 2016

1. התשובה היתה לקנטר את קאלימי ואתה מתערב – לא יפה להרוס.
2. האם אתה שואל את אותה שאלה לגבי הליגה האדריאטית.
3. מתי מתקיימת הליגה הישראלית? "היום יום חמישי," "היום יום ראשון,"… הבנת את הנקודה, אין יום לליגה, אז אין סיבה הגיוני לעשות זאת.
4. הם רשאים, אתה רואה לעצמך מה יקרה אם הם יעשו דבר טיפשי זה, כשהם מזיזים משחקים לכל שאר הקבוצות. פנייה קטנה לבית משפט והתוצאות יהיו כמו של פסק הדין בברלין.
5. לה משנה, אם קראת את אחד, אתה צריך להתבייש, כל שאר הסעיפים חסרי חשיבות.

גיא זהר 6 ביוני 2016

יואב, בכל הכבוד זו התממות. מה קשורים החוקים של הליגה הישראלית, יהיו מעוותים אשר יהיו לשריון של מכבי וים כל אחת למפעל שלה? היולב משריין כי יש לו אינטרס כלכלי וגם אם לא היו מסכימים לזה בארץ כפי שערן טוען, זה לא היה עוזר. השאלה היא אחרת: האם שאר קבוצות הליגה יגידו שאם לא תהיה התמודדות חופשית על הכרטיסים, אף אחד לא יממש אותם

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

אז הנה משהו קטן בקשר לשאלה שלך, היתה עונה אחת שהפועל סיימה חמישית או משהו, הציעו לכל השלוש לפניה לבוא ליול"ב, הן סירבו. אז הפועל הלכה. עונה אחר כך, סיפור דומה. עונה אחר כך, היול"ב כבר לא פנו לאף קבוצה והציעו ישר להפועל. עונות אחר כך, גם כשקבוצות רצו להשתתף ביול"ב, יול"ב עצמה חסמה אותם מזה בתואנות מטופשות בשביל לתת את המקום להפועל.
עכשיו, בליכה נורמלית, שבה לקבוצות יש אספירציות אמיתיות, הקבוצות האלו:
א) לא היו מסרבות בהתחלה.
ב) דואגות שהפועל תעוף מהליגה כל עוד אינה מפנה את עצמה מהשריון דה פקטו הזה.
ג) עושות אותו דבר למכבי ת"א בעונות שהפסידה אליפות.

בפועל? קבוצות של אפסים, מעדיפים פיינל פור וחוקי צעירים מטומטמים במקום להתמודד.

איציק 6 ביוני 2016

נדיר, אבל 100+
כשמגיע, מגיע

יואב דובינסקי 6 ביוני 2016

מכבי ת"א משוריינת כי היא מביאה תועלת למפעל ותחרותית במפעל על פי החוקים של המפעל.
הכדורסל באליפות ישראל לא מתקיים באותם חוקים, לכן אין טעם לצפות שמפעלים אירופאים בכירים יתייחסו אליה כקריטריון העפלה רציני.

גיא זהר 7 ביוני 2016

אתה חוזר לעניין החוקים שאין לו רלוונטיות מכיוון שפרט למקרים בודדים (אלופת האדריאטית, אלופת גרמניה?) היורוליג משריין קבוצות ולא אלופות מדינה. הרי אם אאק תזכה באליפות יוון היא תגיע ליורוליג? אותו כנל ולנסיה למשל בספרד או בנוויט בתורכיה

רפאל 6 ביוני 2016

ווינריות זה להתנגד לפיינל פור הזה ולעשות תנועת מחאה שמחרימה את המשחקים עד שיחזרו הסדרות ועדיף גם עם תקרת שכר כלשהי בליגה.
אם מכבי או הפועל משוריינות מראש במפעלים אירופיים ללא קשר להישגיהן בליגה, יואילו נא להתחרות באדריאטית ואת מקומם בליגה יתפסו קבוצות אחרות- גם אם פחות מוכרות ואטרקטיביות. לא חסרים היכלי ספורט מודרניים בישראל מלבד ת"א וירושלים.
מי שלא מתאימים לו החוקים- שלא יהיה בליגה.
במקום זה עשו 'פשרה' והוציאו את כל התוכן הספורטיבי/הגיוני שאמור להיות במסגרת של כדורסל מקצועני.
להסכים לפארסה הזאת ולהגיד שאין מה לעשות- זה לוזריות לטעמי.

אלעד כץ 6 ביוני 2016

"קראש בראש".
אני לא יודע אם בטעות או בכוונה אבל זה נהדר.

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

בטעות :)

southport 6 ביוני 2016

באסה חשבתי בכוונה.
תשתדל לכתוב עם יותר טעויות בעתיד :-)

MOBY 6 ביוני 2016

מעולה
וגומא אקווה-מן אגאייר – זו כבר אכזריות/יצריתיות מורבידית -סחטיין
טפירו הוא השחקן שממנו צריך לצמוח הכדורסל הישראלי – לא מהיר מדי, לא אטלטי מדי, איטי -אבל מוח כדורסל פנומנלי ותחושה למשחק….
היו עשרות משחקים שהוא גמר עם שלשה או אסיסט שובר רוח, ואז לא צריך את הזריקה בחצי נפילה שרק הוא יודע איך הגיע לסל.

מאשקה 6 ביוני 2016

ערן, אתה בא הערב ?
אורי אלון קורא לך וגם אני

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

שאורי אלון ישלם לי על ההרצאה שאני אמור להעביר בשעות אלו. אז אבוא.

7even 6 ביוני 2016

ערן, תגיד בתור אוהד ירושלים, מה אתה אומר על מה שאמר בזמנו דני קליין בכתבה על המשחק ההוא עם סמי בכר?
במקרה ואתה לא זוכר (או שכן) הוא אמר ,כשהם הובילו איזה 8 הפרש 2 דקות לסיום, שהוא קיבל טלפון ממישהו אננונימי,
שלפני כן, ומאז, לא שמע ממנו לעולם, שהם מפסידים את המשחק הזה וזה כבר סגור עם השופטים.

הוא התכווץ בכיסאו וראה את הנבואה מגשימה את עצמה בשריקות מופרכות.

תגובה?

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

לא זוכר דבר כזה, ולא מאמין לדבר כזה.

the bird 6 ביוני 2016

בגלל זה הם לא לקחו ריבאונד בהתקפה האחרונה של מכבי?

ירושלמי 6 ביוני 2016

זה בגלל שהקרש היה עקום.

קדמון 6 ביוני 2016

הסיפור שלך לא מדויק.

דני קליין סיפר שאותו אדם התקשר אליו גם בגמר גביע המדינה שנה אח"כ כשהפועל בפיגור 18 ואמר לו לא לדאוג כי הגביע שלו.
ואכן ברבע הרביעי ואחרי בערך 900 שריקות נגד מכבי (חלקן הזויות לחלוטין) הפועל עשתה את המהפך הלא יאומן ולקחה גביע
(מכבי לא נשארו להנפה מה שאי אפשר לומר על הפועל שנה קודם במשחק שלא היה מעולם).

בנוסף, וכאן אני מסייג כי אני לא במאה אחוז בטוח, נדמה לי שדני קליין כן הכיר את המטלפן אבל סירב לספר במי מדובר.

ולציפור-אתה צודק. בסופו של דבר היה אפשר לקחת את האליפות למרות ההתעללות של בכר.
אני לא בא לומר שהסיפור נכון. אני רק בא לומר שדני קליין אכן סיפר אותו באחד הראיונות.

פאקו 6 ביוני 2016

מדובר ברב פינטו.

יובל 6 ביוני 2016

שיר אדיר. קבוצה לוזרית

קדמון 6 ביוני 2016

אפשר לסכם את זה ככה:

הפועל היא הכי ווינערית בין הלוזעריות והכי לוזערית בין הווינעריות.

סה טו.

הסופה מגולן 6 ביוני 2016

תודה. כל מילה בסלע, בתור אוהד הפועל מסוף שנות ה80 "סבלתי" הרבה ממחיר הווינריות שאתה מתאר והטעויות שההנהלה עשתה אכן כאבו מאוד. האשה היפה שתיארת זאת עמית מכטינגר? אני זוכר איך בעונה שעדי גורדון היה חולה במחלת הנשיקה היציע היה המקום המעניין ביותר במגרש החברה שלו משכה את מבטי כל הקהל במלחה.

קדמון 6 ביוני 2016

האישה היפה זו אשתו שרון.
שם הם הכירו.
הדבר הטוב היחיד שיצא מסדרה שבה הסנטר האימתני רועי ניצן ניצח כמעט לבדו את הפועל ירושלים.
אחת הבושות הגדולות.
ובסוף עוד נאלצנו לראות את שאול אייזנברג מחלק צלחות אליפות מדומות.
לפחות אחרי זה החזירו לו בשכיבות שמיכה בפסק זמן.

אורן 6 ביוני 2016

כרגיל,בלה בלה בלה.גם אם אילת יובילו 20 הפרש -השופטים ישרקו לכל שטות נגד אילת ויגידו שדונטה ווינר.
התחיל להיות משעמם המכור הזה.

קדמון 6 ביוני 2016

תשמע אורן ממכבי.

במקום להתבכיין על השיפוט תלמדו מאיתנו ניהול נכון, מקצוענות, ווינריות.
עם הבכיינות הזו לא תגיעו רחוק ובטח לא לתארים.

(או-הו-הו-הו, איך שגלגל מסתובב לו. 'סתובב)

אורן 6 ביוני 2016

אורן ממכבי????
אני אורן מהפועל(האמיתית) ואתה והקבוצה שלך הפכתם להיות יותר מכבי ממכבי.
ממזמן הפכתם להיות-דונטה ושלושת השופטים.

אורן 6 ביוני 2016

ואגב,המשפט שלך היה הכי מכביסטי שאפשר

אסף כלשהו 6 ביוני 2016

שלום לעוד אוהד מתוסכל של האחות הקטנה. אתה חמוד, ולכן אני אעתיק עבורך תגובה שכתבתי לפוסט הקודם של קאלימי, אבל כתבתי אותה איזה שלושה ימים אחרי שהפוסט עלה ולכן כנראה אף אחד לא קרא אותה:

תענוג לראות את אוהדי הפועל ת"א מבינים סוף סוף (אחרי שהמציאות היא כזאת כבר בערך 20 שנה) שיש הפועל שנטלה מהם את הבכורה כספינת הדגל האדומה, בכל הקשור לכדורסל.
התגובה שלהם לזה היא ניסיון פאתטי לכנות אותנו מכבי ב', כאילו שאם יש לקבוצה כסף והיא מנצחת זה אוטומטית הופך אותה למכבי ת"א. למה פאתטי? כי בזה שהם יוצאים מנקודת הנחה שרק מכבי יכולה לנצח (זה מה שמשתמע מזה שאתה קורא לקבוצה שמאיימת לנצח בצורה יותר-מחד-פעמית 'מכבי ב") הם בעצם מסכינים לנראטיב הצהוב שאומר שיש רק קבוצה אחת שיכולה לנצח והיא מכבי…
טוב זה בעצם לא כזה מפתיע כי כולכם בעצם תל אביבים בורגנים ופריווילגים ואין הרבה הבדל סוציו-אקונומי בין אוהדי הפועל ת"א לאוהדי מכבי ת"א…
לא מפתיע אבל משעשע מאוד.

קדמון 6 ביוני 2016

הפועל ת"א, מכבי תל אביב. איך אפשר כבר להבחין ביניכם?
לוזערים ובכיינים.
אם היית שם תמונה לפחות היינו יודעים אם מדובר על לוזער בכיין צהוב או לוזער בכיין אדום.

וכן, שמח שהבחנת שזה משפט מכביסטי.
רק חבל שהחמצת את הציניות.
פשוט ציטטתי מה אמרו לי אוהדי מכבי במאות ויכוחים על פני 20 שנה
בכל פעם שהתלוננתי על השיפוט או החיים בכלל.

קדמון 6 ביוני 2016

ואיזה באסה שהפעם אפילו אי אפשר להאשים את השיפוט הא?

אורן 7 ביוני 2016

נראה לי ש"אסף כלשהוא" ודומיו לא מבינים את הפירוש מכבי ב ונותנים לזה פרשנות מוטעית.
קדמון בחייאת-לוזער אדום .?צהוב? תמונה?-כאילו תגובה של ילד בן 3.
ובכן,מכבי ב-זה קבוצה שאוהדי הקבוצה שלה ואוהדי הקבוצה היריבה יודעים טוב מאד שלא משנה מה תהיה התוצאה לקראת הסוף,
בדקות האחרונות השופטים יעזרו להם(כן.אבל סמי בכר…).
מכבי ב-זה כשהמאמן שלה נותן ראיונות בסוף משחק משל היה פיני גרשון ושם הוא דואג את כל הכדורסל הישראלי כשהוא שוכח מאיפה הוא הגיע.
מכבי ב-זה שנים של שריונים במפעל ארופאי תוך כדי עזרה על חשבון אחרים.
היתרון של מכבי א לעומת מכבי ב-הם עשו משהו בארופה,והם לא חסרי מודעות שקוראים לעצמם צה גווארה.
בסך הכל-הפועל דונטה ושלושת השופטים.
הכי משעמם שיש.

אורן 7 ביוני 2016

אגב–
"טוב זה בעצם לא כזה מפתיע כי כולכם בעצם תל אביבים בורגנים ופריווילגים ואין הרבה הבדל סוציו-אקונומי בין אוהדי הפועל ת"א לאוהדי מכבי ת"א…"
ענק,תגובה מדוייקת,אינטילגנטית,נבונה ומלאת תובנות.

ZORK 7 ביוני 2016

אין ספק שקהל שמורכב מצעירי ההתנחלויות ועוד כמה תלמידי לידה הוא המייצג של הפרולטריון. אל תשתמש במילים שאתה לא מבין, זה מוציא אותך די טיפש. אם הפועל ירושלים לא רוצה להיות מכבי ב' היא מוזמנת לעזוב את מפעל ב' של היול"ב.

אסף כלשהו 7 ביוני 2016

אתה צודק בעניין היורוליג, אבל בעבר הוכח שקבוצות ישראליות לא ממש רוצות להשתתף במפעל הזה. אני כן חושב שאנחנו לא צריכים להיכנס לשם אוטומטית אם אנחנו לא ראויים- אבל קודם כל בשנים האחרונות אנחנו לגמרי ראויים (מבחינת הישגים) ושנית, הרבה קבוצות ישראליות מוותרות על המפעלים האלו בשנים האחרונות, הפועל הפסיקה לוותר על זה, היתה בערך היחידה חוץ ממכבי שהפסיקה (אני זוכר כמה כעסתי כשוויתרנו על השתתפות ביורוליג אחרי הזכייה ביול"ב קאפ) ובאיזשהו שלב זה הפך כבר להסכם (שוב, הסכם שאני אישית ממש לא תומך בו ולכן גם לא ממש מתעניין בקורותינו באירופה). זה לא מכשיר את המעשה אבל אולי קצת מסביר אותו. אבל מבחינת העיקרון אני לגמרי מסכים איתך.

ובעניין הפריווילגים וכו'- ראה התגובה שלי כאן למטה.

אסף כלשהו 7 ביוני 2016

לא אמרתי לרגע שלהפועל (ירושלים) אין אוהדים בורגנים ופריווילגים וכו'. אבל לנו יש לפחות ייחוד כי אנחנו ירושלמים, לאוהדי הפועל ת"א אפילו את זה אין כבידול מאוהדי מכבי ת"א. אבל אתם מרגישים כל כך שונים מהם…
ואז אתם מנסים להתנשא ולטעון שאתם אינטליגנטים יותר- וכמה מזל שיש מגיבים כמוך שמפריכים את המחשבה הזו מיד…

אורן 8 ביוני 2016

ענק,לפנתאון. פשוט המאבחן הטוב ביותר אבר.
אוהדי הפועל תל אביב אוכלים דייסה?

אסף כלשהו 8 ביוני 2016

לא, התגובות שלך מנומקות שזה משהו. פשוט כיף להתווכח עם אדם מבריק כמוך. אני לומד ממך המון…

ZORK 8 ביוני 2016

הבידול של אוהדי הפועל ת"א מאוהדי מכבי ת"א לא קשור לגיאוגרפיה, וגם לא של ירושלים. מה בכלל הקשר של תל אביב לנושא, הרי אוהדי מכבי כבר שנים לא מגיעים ממנה. זה לא העידן של מוטי ומיקי. ומעולם לא טענו שאנחנו אינטיליגנטים יותר.

אתה באמת חושב שהקהל של הפועל ת"א דומה לאיזשהו קהל בליגה? התפאורות שלנו דומות? השירים שלנו דומים? הבעלות שלנו על הקבוצה דומה? הבעיות שלנו מול המנהלת והמשטרה דומות? אני לא מבקש שהפועל ירושלים תהפוך להפועל ת"א ב', תיצרו לעצמכם את הקהל והקהילה שתתאים לכם. אבל לצערי אתם לא מתנגדים למהלכים של ההנהלה שלכם שהופכים אתכם למכבי ב'.

אסף כלשהו 8 ביוני 2016

בעיניי יש קשר. גם הפועל ת"א וגם מכבי ת"א טוענות להיות קבוצות שאהודות בכל המדינה ואילו הפועל ירושלים היא קבוצה ירושלמית פר-אקסלנס. ההיתקלויות שלכם מול המשטרה לא ייחודיות לכם, הן מתרחשות אצל כל קבוצה עם קהל. התפאורה והשירים בוודאי שייחודיים, כמו אצל כל קבוצה.
מה שאני טוען הוא פשוט מאוד- גם הפועל ת"א, כמו מכבי ת"א, היא מועדון שלא באמת רואה אף מועדון אחר. מכבי ת"א עושה את זה בדרכה הדורסנית והסחית והפועל ת"א חושבת שרק לה יש זכות להיות אלטרנטיבה. יותר מזה- תגובות כמו של האינטליגנט שכתב מעליך רק מראות שהפועל ת"א בעצם רוצה שהעולם יתחלק למכבי ת"א והפועל ת"א, וברגע שעולה קבוצה שמצליחה להיות אלטרנטיבה, עושה את זה בדרך שלה בהרבה יותר הצלחה והיא אפילו אדומה (!!) הם מיד נכנסים למצב מתקפה נגד הקבוצה הזו- וזה מאוד דומה למכבי בראייה של "אין עוד מלבדנו". הפועל ת"א יעדיפו את מכבי ת"א כיריבה היחידה ולא קבוצה אחרת כי מכבי ת"א היא בסופו של דבר מה שהם מכירים כי היא מאותו המילייה הגיאוגרפי-סוציו אקונומי. ובסופו של דבר אין הבדל מבחינת המאפיינים של אוהדי הפועל ת"א ושל מכבי ת"א- לעומתנו שלפחות יש לנו את הייחוד של העיר.

מעולם לא ניסינו להפוך להפועל ת"א ב', לא רצינו בכך ולא עשינו שום צעד בכיוון הזה. יש לנו זהות מאוד מובהקת ואנחנו גאים בה, והיא בכלל לא קרובה לזהות שאוהדי הפועל ת"א מחזיקים בה. אם כבר הפועל אוסישקין מנסים להיות קטמון עם המודל הזה של קבוצת אוהדים…

ובקשר לאירופה- כבר כתבתי שאני אישית לא מסכים עם זה אבל כל המציאות של הכדורסל האירופי היא רקובה מהיסוד. אני מאוד מקווה שההנהלה שלנו תתנער מההסכם הזה מתישהו אבל אני לא מפסיק לאהוב את הקבוצה שלי גם אם ההנהלה עשתה משהו שאני לא מסכים איתו.

אריק האדום 6 ביוני 2016

האחות (היית מת להיות אחותנו) מתל אביב מוסרת שרומנטיקה זה חלק מלהיות אוהד…
אז בתגובה לתגובתך לתגובה 1 (רועי…):
אני מבין לפי התגובה שלך שאף פעם לא אהדת קבוצה, נכון?

דני 6 ביוני 2016

האדמור מירושלים מוסר שרומנטיות זה קודם כל תמימות, והקהל של הפועל תל אביב איבד את התמימות והתרחק ממנה לפני הרבה מאוד שנים

איתן כבל מעריך 6 ביוני 2016

אתה במטבך בכתבה הזאת

ערן קאלימי 6 ביוני 2016

באמת התגלחתי.

איציק 6 ביוני 2016

שוב אליפות לא על מכבי???
בושה של משחק, שרק השיפוט יותר גרוע מהמשחק עצמו.

southport 6 ביוני 2016

נראה שיש על הכוכבית הזאת אליפות

איציק 6 ביוני 2016

באמת שהתלבטתי בין כוכבית לסולמית, ואז נזכרתי בפוסט של גרייזס, וזה הרס לי הכל.

southport 6 ביוני 2016

הפוסט של גרייזס סתם ככה הרס לי הכל.
כל דבר שאני רואה עכשיו אני מתלבט האם אני נהנה או רק מנסה לשים בקונטקסט

ישי 6 ביוני 2016

גם אני חשבתי ככה (שרק השיפוט גרוע יותר מהמשחק). אפילו הסדרה של הפועלים נראתה יותר טוב.
אבל אז הגעתי למסקנה שאני לא חושב שמה ששיחקו הוא כדורסל. נראה לי שזה היה משחק אחר שאני לא מכיר, אולי קורים לו הפגזות (במלעיל), והוא גם קשור איכשהו ל'מסירות' ששיחקנו בתור ילדים. אז אולי במסגרת זאת היה משחק מעולה עם שיפוט יוצא מהכלל.

ישי 6 ביוני 2016

*קוראים

יוסי מהאבטיחים 6 ביוני 2016

ומה נותר להגיד על אותו מועדון מפואר עם רשימת יריבויות ספורטיביות מיתיות כמו קורבלאן, מנגין, גאליס, מסינה ועוד?
מצא לו נמסיס חדש, אריק שיבק…

התחילו 40 השנים הרעות, תהיו חזקים.

רפאל 7 ביוני 2016

אולי יעבור להם בקייטנת היורוליג בשנים הבאות

איציק 6 ביוני 2016

טוב, השיפוט הגרוע נמשך, כאילו שופטים משחק של בלרינות.
וגם המשחק גרוע, אבל פחות…

ישי 6 ביוני 2016

הרבה פחות גרוע. זה לפחות נראה כמו כדורסל. גם השיפוט הרבה יותר טוב.

איציק 6 ביוני 2016

מסכים, זה סתם קשה, הקודם היה בלתי נסבל.

ישי 6 ביוני 2016

ממש עצוב שזו הרמה של חצאי הגמר כאן.
אני תוהה אם מבחינת מי שלא אוהד ולא שונא את מכבי (אם יש כזה) עדיף משחקים חד צדדיים שאפשר לראות בהם כדורסל או משחקים מותחים שהם תחרות זריקות אידיוטיות, איבודים מטופשים וכדומה.

איציק 6 ביוני 2016

משחקים צמודים ואפילו עם סקור נמוך יכול להיות מהנה. פה פשוט שחקנים עם רמת ביצוע חלש, קבלת החלטות גרועה בהגנה והתקפה, יסודות גרועים. כאשר כדיר נחשב לשחקן בכיר זו בעיה. כאשר ניצן חנוכי הוא שחקן חשוב ברוטציה, אחד שבפוקס קולע צעד וחצי, בעל שליטה בינונית בכדור ונחשב למגן מעולה כי אין באמת על מי לשמור, זו בעיה. כשגל מקל נחשב למועמד ל-NBA, זו בעיה. וגם בזרים זו לא חגיגה גדולה. כך שזו לא שאלה של סקור, אלה של הדרך.

ישי 6 ביוני 2016

לא דיברתי על הסקור. הבעיה היא רמת הכדורסל בשני הצדדים. כאוהד אני מתעניין בליגה, אבל אם הרמה הזו תמשיך, אני משער שמתישהו זה יימאס לי.

מתי 6 ביוני 2016

אם אתה נייטרלי, ומכיוון שבלתי אפשרי גם וגם… ברור שמשחקים צמודים. לא הייתי מתעכב יותר מדי מול משחק חד צדדי.

מתי 6 ביוני 2016

תגובה לישי

ישי 6 ביוני 2016

נראה לי שאם לא הייתי אוהד לא הייתי רוצה לראות בכלל משחקים כמו שהיו היום. כדי ליהנות מכדורסל (בלי לקום באמצע הלילה ולראות אינסוף פרסומות) כנראה הייתי מחפש ליגות אחרות.

כוכב עליון 7 ביוני 2016

אחרי ערב משובח (בכל זאת הפעם האחרונה שעלינו לגמר הייתי בכיתה י"א), אפשר להגיד שזה כל כך קל לשנות דנא של קבוצה.
הנה מכבי עושים הפועל ומתבכיינים על שופטים,על משחק אחד (טוב זה לא חדש)
הנה ירושלים עושה מכבי ואחרי שניצחה! מתלוננים על הפיינל פור כי עכשיו הם בליגה של הגדולים. ושפרנקו יפסיק לדבר על כמה גרועה השיטה, כי שנה הבאה הוא יהיה בקבוצה שבה ישמח שיש שיטה כזו

נביא בעירו 7 ביוני 2016

מצטער להתקטנן על העובדות, אבל ראשון היא קבוצת ריבאונד ההתקפה השניה הכי גרועה בליגה (אחרי ירושלים כמובן), בפער ניכר מהבאות אחריה…

ערן קאלימי 7 ביוני 2016

אז כן, כתבתי את זה, ואז אמרתי, רגע זה לא נראה הגיוני, והלכתי לבדוק. ראיתי מה שכתבת כאן, ושכחתי למחוק :(
תודה.

7even 7 ביוני 2016

סוף הפסקה הראשונה. גאני, אך עצוב.

ZORK 7 ביוני 2016

אני מקווה מאוד שראשון לא ישחקו ביורוקאפ אלא במפעל של פיב"א, ושאוהדי ירושלים יראו שיש להם ביצים ויגרמו גם למועדון שלהם לעזוב את יול"ב בקרוב. זה מהלך שיכול להיות היסטורי בו הכדורסל האירופי יהפוך אולי בפעם הראשונה למפעל ספורטיבי.

יונתן 7 ביוני 2016

חייב להגיב פעם אחת לגבי הביקורת על השריון ביורוקאפ, כי אני מרגיש שרוב האנשים נהנים לזרוק סיסמאות ובאופן כללי לא ללמוד נושא לעומק לפני שהם מביעים עליו דעה נחרצת.
למי שלא יודע – הפועל הייתה אחת מנושאות הדגל במלחמה שלה ביול"ב. היא ניסתה לעזור לפיב"א לפתח את ליגת האלופות ויתרה מכך – כשפיב"א ניסתה ליצור את ליגת האלופות שלה וניסתה לשכנע איגודים וקבוצות ברחבי היבשת לחבור אליה, היא בין היתר השתמשה בהפועל בתור אחת מקבוצות הדגל של המפעל. זה גם המקום להזכיר לכל מי שכל כך נהנה להשמיץ את הפועל ולהגיד השכם וערב שהיא מעולם לא עשתה משהו באירופה, שזה רחוק מאוד מהאמת. הפועל היא אמנם לא ריאל, ברצלונה, צסק"א או מכבי, אין לה מעמד על, אבל היא בהחלט נחשבת לקבוצת "דרג ב'" קלאסית באירופה. היא גם זכתה ביול"ב קאפ, דבר שכל כך הרבה אנשים נהנים לשכוח. אין היום אף חובב כדורסל אירופי ברחבי היבשת שלא יודע מי זאת (זה שאין המון חובבי כדורסל ברחבי היבשת זו כבר בעיה אחרת אבל זה לא קשור).
נחזור לענייננו. יול"ב צפו במשך לא מעט זמן בניסיונות של פיב"א ליצור את ליגת האלופות, ובמהלך מבריק (אך כל כך מצער מכל כך הרבה בחינות) יצרו את היורוליג המצומצם, בו יש 16 קבוצות, מתוכן 11 משוריינות. המפגשים הרבים בין כל אריות היבשת, שכל אחת מהן תיפגש לפחות פעמיים, הבטיחו מיידית הגדלת הכנסות. הקטנת היורוליג, במקביל לצמצום היורוקאפ ל-24 קבוצות, יצרו מצב בו כל קבוצות הביניים ביבשת פתאום מצאו את עצמן חוששות שהן יישארו בחוץ וקירחות מכל הכיוונים. לליגת ה-VTB (מי שלא יודע מה זה – לצורך העניין זו הליגה הרוסית) הבטיחו מקומות גם ביורוליג וגם ביורוקאפ, בנוסף להרבה כסף. פיב"א גם פנתה לקבוצות ה-VTB אבל לפי הדיווחים היא הציעה לכל קבוצה שתשתתף במפעל שלה פחות מ-100,000 יורו, פשוט כי היא לא הייתה יכולה להציע יותר.
עוד עניין: השנה שיחקה ביורופקאפ (המפעל השלישי של פיב"א) וילרבאן. וילרבאן, מעבר לעובדה שהיא עוד קבוצה צרפתית, היא קבוצה בבעלותו של טוני פארקר, שמאוד רוצה להפוך אותה לכוח אירופי משמעותי. לקראת סוף העונה הנוכחית הוא לא התבייש להגיד שהפרוייקט של פיב"א נכשל ושהוא לא יחזור לשם.

בקצרה – פיב"א איבדה את הכוח והיוקרה, הקבוצות בחרו ביול"ב.
and yet
הפועל לא הלכה איתם. הפועל המשיכה לתת צ'אנס לפיב"א. הפועל המשיכה להתעקש לנסות לעזור ליצור ליגה אירופית טובה יותר. אלא שאז הגיעה מכת המחץ – יול"ב זימנה 23 קבוצות לפגישה בברצלונה, והציעה לכולן מקום ביורוקאפ. בנוסף לכך, היא הציעה שריונים לליגות אחרות. מי שעושה חשבון רואה ששוב, יש יותר קבוצות ממקומות. קבוצות התחילו להילחץ ובזו אחר זו קבוצות דרג ב' של היבשת הודיעו שהן מצטרפות ליורוקאפ.

ואז גם הפועל הצטרפה.
כי יש גבול.
עם כל הכבוד לרצון הטוב, הפועל היא רק קבוצה אחת, ויש גבול להשפעה שלה. אורי אלון הבין שאם הוא ימשיך להתעקש על העקרונות שלו, הקבוצה הכי טובה שתגיע לשחק בארנה בעונה הבאה היא אלופת בלגיה או אלופת פינלנד או משהו דומה. לעומת זאת, ביורוקאפ המצומצם יש אחלה של קבוצות. אגב גם העונה היו שם אחלה של קבוצות, והגיעו לארנה אחלה של קבוצות והיו משחקים ברמה גבוהה. אם אתם שואלים אותי מה היו רגעי השיא של העונה, מלבד שלושת הניצחונות על מכבי (ואולי המשחק ביום חמישי שעדיין לא היה), אין בכלל ספק שהניצחונות על גלאטסאראי (שגם זכתה ביורוקאפ) ואאק אתונה נמצאים בטופ. נכון שהשלב השני היה מביך ומביש, אבל זה היה כיף. בעונה הבאה יכולות להגיע לכאן מלאגה, קובאן, ריטאס וילנה ועוד קבוצות מעניינות, הרבה יותר מהדברים שיסתובבו בליגה של פיב"א.

אז כן, זה לא משמח, אבל הפועל קיבלה את ההחלטה הנכונה מבחינתה. המצב הנתון מכעיס מאוד, יול"ב הם נבלות והלוואי שהיורוליג יתרסק איכשהו, אבל נכון לעכשיו זה לא המצב.

ואז מגיעים כל מיני אוהדי הפועל ת"א ודומיהם, שבאמת אי אפשר לנהל איתם אף פעם שום דיון (ניסיתי, באמת שניסיתי. בדרך כלל זה מסתכם בהפרחת 2-3 סיסמאות סטייל "אתם מכבי2" "במה אתם שונים?" "פחחחח השופטים שלכם אין לכם שום זכות לדבר" ושום דבר יותר מתוחכם מזה), ומשווים את השיריון שלנו לזה של מכבי. תבינו, השיריון של מכבי, כמו 10 הקבוצות האחרות, זה מקור כל הרוע ביבשת ואם תרצו גם בליגה והשיטה המעוותת והכל. השיריון שלנו הוא סך הכל עוגן, גלגל הצלה באמת גרועה. סך הכל יש לנו 33 מחזורי ליגה שמשחקים בהם על קקי ופיפי, לפחות באירופה יש משחקים טובים.

מושיקו 7 ביוני 2016

מזכיר לי אותכם בימים הטובים. כל מה שאתה סולד ממנו כיום זה מה שאתה היית פעם
וכל מה שסלדת ממנו פעם זה מה שאתה היום.
הפועל מכבי ירושלים. חיקוי זול. בלי בושה. קניית שופטים.
אבל אתם הכי טובים נקיים טהורים שיש. מכבי זה הרעים.

יונתן 7 ביוני 2016

מ.ש.ל

אורן 8 ביוני 2016

זה לא שירושלים חארות-זה מכבי,זה יול"ב,זה ברתומיאו.
פשוט לאורי אלון הצדיק לא היתה ברירה אז הוא הצטרף לחרא הזה.
אבל כמובן שהם לא חלק מהחרא הזה.

אורן 8 ביוני 2016

אוהדי הפועל תל אביב עם חוסר ההגיון שלהם…

ZORK 8 ביוני 2016

אתה מגוחך, והניסיון למתג את השיריון שלכם כגלגל הצלה הוא מגוחך. גם מכבי חושבים שיש להם 33 מחזורים של קקי ופיפי בארץ.

ולא רק שאתה מגוחך, אתה גם משקר בעובדות ומניפולטיבי. ירושלים ממש לא תמכה בפיבא, החלום של אורי אלון היה ונשאר להיכנס ליורוליג ולקבל בו שיריון. לכן הוא נפגש פעמים רבות עם ברתומאו. החלום שלו הוא להתנתק מהליגה הישראלית ולהשתמש בה כמקפצה לאירופה, כמו שעשה שמעון בשנות השבעים. הוא בוחר ללכת עם הכסף והחזקים בתקווה שהם אולי יקבלו אותו אליהם בעתיד, במקום לקחת חלק במהלך "הרדיקלי", של ספורטיביות, שפיבא מציעה. אגב, בהתחשב בעובדה שגם הפועל ירושלים בנתה את מעמדה על העפלות רציפות לאירופה בלי קשר להישגים בליגה, זה לא כל כך מפתיע.

האמת היא שפיבא עשתה מעל ומעבר לליגה הישראלית, באמת מתוך רצון להביא את ירושלים, שאין ספק שיש לה שם אירופי. בגלל זה קיבלנו שני מקומות בשלב הבתים של פיבא, כמו ספרד וטורקיה ויותר מכל הבלקן ביחד. פה היה להפועל ירושלים אפשרות להשמש במעמד שלה והיא בחרה שלא. קשה לי להבין מה יותר היא יכלה לדרוש- הרי כל הרעיון של המפעל של פיבא שאין בו שיריונים.

אגב, ירושלים בחרה לא נכון. המפעל של פיבא הוא העתיד, לצערי ביחד עם היורוליג. כרגע בקרב דרג' ב' וג' של הכדורסל האירופי, זה בערך חצי חצי. פיבא הצליחה להשיג קבוצות בכירות מצרפת, טורקיה, איטליה, יוון והבלטיות.

תהנו מהמשחקים עם שמעון ביול"ב

מושיקו 7 ביוני 2016

אין שם ישראלים בכלל

Comments closed