עושים את הדברים הקטנים

על שחקנים משלימים.

תמיד צריך את השחקנים שיעשו את הדברים הקטנים בזמן שהכוכבים האמיתיים נושאים את עיקר המעמסה. והפועל פגעה בול עושה רושם עם השחקנים האלו שייקחו פה רבאונד אבוד, שם יחסמו זריקה, פה יסדרו מצב קל לשלשה בגלל חסימה על הגב לשחקן גבוה, פה יפלו לפרקט. ואני מדבר כמושן על קרטיס ג'רלס ועל אמרה סטודומאייר, פגיעה בול של הסקאוטינג של הפועל.

עכשיו, אני יכול להיות מרוצה מזה שהזרים של הפועל שיחקו בצורה חיובית גם ביום שבו כלום לא הולך להם (ג'רלס) ושלא מקבלים כדורים מחצית שלמה (אמרה). אני גם יכול לשים לעצמי תזכורת לבדוק בהמשך אם ג'רלס ממשיך להתקשות ככה מול הגנות חילופים אתלטיות, ולזכור שאמרה קיבל דווקא כדורים במחצית הראשונה, ולא סיים אותם טוב. בנתיים אני בוחר לשמור על אופטימיות זהירה הנוגעת לגישה.

מה שאהבתי מאד בהפועל, וזה גם ראו בגביע ווינר ובשאר משחקי ההכנה, הם מחפשים את הזריקה הקרובה ביותר לטבעת כאופציה ראשונה, אם זה לא הולך אז מחפשים שלשה, כמעט ואין תכנון למשחק חצי מרחק, פרט לקינסי וקצת אליהו, זה לא תמיד יוצר זריקות טובות עם השחקנים הנכונים (זה יבוא, עם עוד שפשוף) אבל זה כן יוצר ירידה הרבה יותר טובה להגנה.

טימור שיחק נחמד.

ואני ממש אבל ממש אוהב את משעור, יש לו את זה.

ומשהו אחרון לגבי הרצליה, לא יודע איזה מן שחקן האדום גקו הזה, לא מכיר ולא יודע מה הרמה שלו, אבל הוא עושה רושם שהוא עוד הולך לתת פה בליגה כמה דאנקים מטורפים, הוא היה קצת נרגש/עצור היום, אבל בכמה זינוקם לרבאונדים בהגנה ובהתקפה הוא הראה קפיצים מטורפים.

בסך הכל, נצחון פשוט, שהושג בגלל הגנה טובה לכמה דקות, ומשחק מאד מאד יעיל של טימור ואליהו ברבע השני. אבל היה צריך להרוג את המשחק הזה יותר מוקדם, נגד קבוצות אחרות אפשר היה להסתבך פתאום.

 

וזה נכתב לפני

לפני שאגיע לחלק על הפועל, יש בהרצליה שני שחקנים שמאד מאד מעניינים אותי. מאד. וממש כדאי לשים אליהם לב לפני שהם יעזבו את הליגה שלנו באמצע העונה, כי זה מה שיקרה.

טוריאן גרין זה הראשון, שחקן שמאד חיבבתי בפלורידה ההיא של הורפורד ונואה, והייתי בטוח שתהיה לו קריירה אירופית גדולה. כי יש לו הכל. חוץ מיכולת להביא את ההכל הזה לפרקט באופן עקבי. אז זה מעניין, כי אני מחבב אי התאמות כאלו במציאות.

השני, ג'ף אדריאן סתם שחקן מעולה. ודפוק בראש ברמות כנראה, אבל מה שממש מפתיע, זה שהוא היה דוגמא נהדרת לשחקן סופר חיובי וסופר חברותי, ועובד קשה ועם אופי מצויין. ואז הוא התחרפן פתאום בלי אזהרה, לא ידוע למה. אז זה מעניין כי יש את התקווה שהוא ייקח עצמו בידיים ויחזור להיות השחקן ההוא שבעזרת אופי מברזל וחיוביות הגיע לרוטציה של קבוצת NBA.

אני איכשהו מאמין ששניהם לא ישרדו עד לסיבוב השלישי. מקווה שאני טועה, כי יש לי חיבה גדולה אליהם ובכלל לבני הרצליה הזו. יש להם כמה שחקנים שאני מאד אוהב, בראשות מעיין, משעור והסטיה שלי, דני רובין.

ועכשיו, הפועל.

כתבתי כבר בקיץ, בנושא פיאנג'יאני שאולי זו החתמה שתכשל, אבל זו ללא ספק החתמה טובה מבחינת הרעיון שבבסיסה. אני חושב שאפשר לומר את זה בגדול על כל הקיץ של הפועל, על כל ההחתמות והשינויים, פרט לשני דברים שאתעכב עליהם קצת בהמשך.

בגארדים, אני לא לגמרי חסיד של ג'רלס כשחקן מוביל, או של דייסון כשחקן אוף דה בול כמו שהוא אמור להיות, אבל אני מבין את הרציונל מאחורי ההחתמות האלו. אחרי שתי עונות בלי אתלטיות כמעט בקו האחורי, ובלי פיזיות בהתקפה ובעיקר בלי גארד פותח שמסוגל להגיע לטבעת בהתקפה העומדת, בהפועל החליטו לטפל בבעיות האלו, והביאו שני שחקנים שממלאים את הצרכים האלו, בנוסף להיותם שחקני הגנה סבירים פלוס (דייסון) או מעולים (ג'רלס). הלפרין כמחליף, זה לוקסוס בליגה שלנו, ואולי יעבוד גם באירופה, וטימור, כמו שציינתי אתמול, בשל לעליית מדרגה, כגארד המוביל מהספסל באירופה וכרכז הפותח בארץ. טימור אבל בבעיה, כי אני לא בטוח, ע"פ משחקי ההכנה הראשונים לפחות, שפיאנג'יאני רואה זו ככה. קיים סיכוי טוב מאד שטימור לא יראה כמעט פרקט באירופה, וזו בעיה בשבילו. בשביל לקבל את הדקות האלו, ואולי להיות גם הרכז הפותח ביורוקאפ, טימור יהיה חייב לשפר את ההגנה שלו ואת היכולת שלו לייצר בפיקנרול לעצמו ולאחרים. בקיצור, להפוך לפוינט גארד, ולא לאיזה יצור כלאיים ישראלי רגיל בעמדות הגארד. וזה גם יפתור את אחת הבעיות שהתייחסתי אליהן בפסקה הקודמת, אין רכז אמין להפועל. אין מנהל משחק אמין, בכלל. וזה על טימור, כי הזרים לא כאלו, הלפרין כבר לא אפקטיבי למשחקים שלמים לאורך עונה שלמה וגם אם כן, הוא בעייתי בחודשי ההכרעה, אז טימור צריך לקחת את זה עליו.

בעמדה 3 נמצאת הבעיה הבאה הגדולה של הפועל. שזו כבר ממש טעות חמורה בעיני. והיא שאין לנו עמדה 3 באמת. קינסי שחקן נחמד מאד, ואפילו שומר מצויין. רק מה? הוא יותר גארד מסמול פורוורד, ובאופן כללי לא מוסר כדורים, בכלל. לגמרי. אפילו כשהוא צריך להוציא חוץ הוא לא מוסר, האיזור במוח אצלו שאחראי על העברת הכדור למקום שאינו הטבעת לא מתפקד. זה סיפור טרגי האמת. והמחליף שלו? למחליף שלי יש הכל, כוח, מהירות, כדרור, קליעה סבירה, אתלטיות סבירה, יכולת מסירה. רק משהו אחד אין למנקו בכלל, אופי של שחקן כדורסל. כמו אצל טוריאן גרין בתחילת הטור, הוא לא מממש את הפוטנציאל בכלל. אולי זה יקרה השנה, אני מסופק.

והגענו לגבוהים. השנה, להבדיל מבשנתיים הקודמות, פותחים עונה עם נוכחות פנים, לא בהגנה אמנם, אבל יש סנטימטרים וכוח ויכולת בצבע. שוב, על הנייר, כן? וזו הפקת לקחים רצינית מהשנה שעברה ומהשנה לפניה. וזה היה נכון גם ללא ההחתמה הכי גדולה של הפועל בהיסטוריה, אמרה סטודומאייר. כי אליהו, ג'ונס ופטרסון, זה בשר, ואתלטיות ורבאונד וסיומת ליד הטבעת. ופטרסון שהוא לבן מאד. ובזה הוא ממש מצויין. ומחליף לגבוהים כמו רוזפלט זה אחלה בחלה.

ופה נכנס סטודומאייר. שלושה דברים יגרמו להחתמה הזו לעבוד, המצב הפיזי שלו (שכרגע נראה לא רע), הגישה שלו (שכרגע נראית לא פחות ממופתית) וצורך שהקבוצה תעבוד בשבילו. וכאן נמצאת השאלה הגדולה לגבי העונה הזו של הפועל, כי אם סטודומאייר יהיה יעיל, שזה אומר 12-16 נק' עם 6-8 רב' במשהו כמו 20 דק' משחק בליגה, זה יאפשר לגארדים להמטיר שלשות מסביב ולהפועל לגמור משחקים ברבע השני, ויאפשר לו לתת יותר דקות באירופה ומול הקבוצות הטובות בליגה. וסטודומאייר טוב יחפה על הרבה מהבעיות של הפועל, גם הגדולות שבהן.

איפה הברוך הגדול תשאלו? סטודומאייר אוהב נורא פיקנרולים ומשחק עם הגב לסל, שני תחומים שלא ממש בלטו במשחקי ההכנה של הפועל. בלעדיהם אני לא מאד רואה איך הוא אפקטיבי בקבוצה. וזה בעייתי קצת. הוא לא שחקן משלים בהתקפה, אם פיאנג'יאני ישתמש בו כמו בבנג'מין אזה ההוא של סיינה, זה לא יראה טוב. אבל זה לא שפיאנג'יאני לא יודע להשתמש בגבוהים.

ובנוגע להיום? נראה לי שנצחון לא פשוט, אבל לא מלחיץ מידי. כמו רוב מה שיקרה השנה בליגה.

 

ביקור בריגלי פילד
השיגו לנו עז!

21 Comments

יהושע 8 באוקטובר 2016

להצי את פטרסון בעמדה 3. שחקן חכם עם קליעה טובה שלא עושה שטויות. מזכיר לי את גור שלף

ערן קאלימי 8 באוקטובר 2016

חס וחלילה, שומר מזעזע וחסר יכולת כדרור.
אם יש לו תקנה זה רק כסטרץ' 4. היום זה עבד. מצד שני, היום זה היה בליגה הישראלית.

מאשקה 8 באוקטובר 2016

יש מאמן בירושלים !!!!!!

אריה לייב טרוצקי 9 באוקטובר 2016

הלפרין ואליהו נראים כרגע בדרך לעונה טובה מאוד עם שחקנים דומיננטיים בעמדות שלהם שמורידים מהם את הלחץ ומאמן שלא עושה הנחות. בר עדיין חסר חדות אבל הוא הרכז היחיד שלו. מהמר שג'רלס או קינזי לא יסיימו את העונה בבירה, פשוט כי שלושת הזרים של הקו האחורי דומים מדי ודייסון קלעי חשוב מכדי לוותר עליו. ובנימת ימים נוראים נפצח בתפילה ובתחנונים לעוד טורים כאלו על כדורסל

שי ס. 9 באוקטובר 2016

אני חושב שהסיבה שליאור ובעיקר יותם נראים טוב זה כי אנחנו באוקטובר….

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2016

למה שלא תודו ימושחתים שקיבלתם טיפול מהשופטים כאילו השם שלכם הוא מכבי עלית ת"א.

ערן קאלימי 9 באוקטובר 2016

אני אבלע את הפתיון, על מה אתה מדבר בדיוק?

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2016

שכל המשחק השופטים היו אתכם. אמנם גם היום עם מכבי ת"א.

ערן קאלימי 9 באוקטובר 2016

אני חושב שראית בטעות את המשחק הראשון מהסדרה נגד הפועל ת"א בשנה שעברה.

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2016

אז עכשיו אתה נמצא כאן ואומר לי: לא ראיתי את הלפרין ואליהו חופרים לשופטים כל המשחק כפי שלימדו אותם במכבי.

ערן קאלימי 9 באוקטובר 2016

אה, חפרו מלא. פחו מפיאנג'יאני, אבל חפרו מלא. עדיין, הפועל לא קבלה שום עזרה מהשופטים אתמול.

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2016

אם זה מה שאתה חושב כנראה שמגיע לכם המעמד. חשבתי שרציתם להיות משהו אחר. מסתבר שלא. אה וד"א, הפועל ת"א הם תמונת הראי של מכבי ת"א. אולי אתה אמור להיות אוהד שלהם.

ערן קאלימי 9 באוקטובר 2016

עדיין לא כתבת פה אפילו עובדה אחת שתתמוך בטענה המקורית שלך.

Srtest - ארטסט 9 באוקטובר 2016

למה יש פה אפשרות להעלות קטעי וידאו? כי לא בא לי להתעסק עם אתרים אחרים בשביל להעלות פה. במקום זה נעשה עסק: אני אקליט את השידור החוזר ואסמן לך את כל הזמנים שבהם שרקו לטובת הקבוצה שלך (תקליט גם אתה מן הסתם) שריקות לא הוגנות ואם אני צודק אתה מתפטר מדה-באזר.

ערן קאלימי 10 באוקטובר 2016

אני חותם לך, בלי לראות שתמצא איזה 3-4 כאלו כמו כלום.
אבל גם לטובת הרצליה.
בקיצור, באת עם נרטיב מהבית. או שתוכיח שהיה שיפוט מוטה לגמרי, או שתפסיק לפני שתנקע את האצבעות שלך, חבל.

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2016

אוקיי, תקליט את השידור הבא של המשחק (אלא אם כן יש כבר בטיוב או משהו) ואני גם ואם אני מזיין בשכל מבטיח שזו תהיה תגובתי האחרונה אצלך.

ערן קאלימי 10 באוקטובר 2016

גם אם אתה טועה, למה שתפסיק להגיב? לא ברור לי כל כך הסנטימנט הזה של ההשתקות שהכנסת לדיון.

אלעד כ 10 באוקטובר 2016

תשמור את הטענות האלו למתי שהן באמת תקפות, לא למשחק שהתנהל מהתחלה סביב ה-20 הפרש בשליטה מוחלטת של י-ם.

מחפש שם מגניב 10 באוקטובר 2016

נשמע כמו ויכוח של מישהו שבא עם דעה מהבית.
אז הנה בשביל ארטסט שני נתונים על העזרה שירושלים קיבלה מהשופטים :
15-19 במאזן העבירות לרעת ירושלים
29-15 בזריקות העונשים לטובת הרצליה.
מזל שהשופטים היו שם להציל את ירושלים במשחק הזה.

Srtest - ארטסט 10 באוקטובר 2016

מה היו המרחקים של הזריקות של ירושלים?

מחפש שם מגניב 10 באוקטובר 2016

לא יודע.
אם מדובר בנתונים שמחזקים את הטיעון שלך תביא אותם אתה ונתקדם משם

Comments closed