פוסט צומח

אני לא מעריץ גדול של פוסטים חיים המלווים משחק בשידור חי. בכל זאת, מכיוון שאני סובל ממחסום כתיבה רציני בימים האחרונים, אולי זו תהיה דרך לא רעה לשבור את המחסום. בכדורסל קוראים לזה לחזור ליסודות. אז לראשונה בתולדות הבלוג, נלווה את המשחק הרביעי בין מכבי ת"א לפרטיזן בלגרד בשידור חי. בתקווה שאני לא ארדם מול הטלוויזיה, ואז זה יהיה פוסט דומם. בינתיים, נקווה שזה יהיה פוסט צומח.

_________________________________

בני בן הארבע יושב לראות איתי את המשחק. חופש אתם יודעים אז אנחנו יותר גמישים לגבי שעת ההליכה לישון. בערוץ הספורט מראים קטע מהמשחק המותח בין ריאל מדריד לברצלונה:

"אבא, יש קבוצת כדורסל בברצלונה?"
"כן, ברצלונה זו עיר במדינה שנקראת ספרד".
"אבא, אתה משחק בברצלונה?"
"לא, אני משחק בלב השרון…".
"אבא, למה אתה לא משחק בברצלונה?"
"כי ברצלונה רחוקה, ואנחנו גרים בישראל". אאוץ'. פגע בול הגמד הקטן.

_____________________________________________________

מכבי לוחצת איזורית לוחצת על כל המגרש 2-2-1. היא יורדת ממנו לאישית ולעיתים לאיזורית. מכיוון שמכבי של גרשון שינתה בזמנו את הכדורסל האירופאי והישראלי והפכה אותו למבוסס פיק אנד רול בהתקפה, גם הטרנד הזה מתחיל לתפוס אצל קבוצות רבות בארץ ואנחנו נתקלים בלחץ הזה לסוגיו בשתי הליגות הראשונות. אני דווקא אוהב את הכיוון הזה. אזורית לוחצת טובה גורמת לחשוב. גם להגנה וגם להתקפה.

_____________________________________________

בכל פעם שבערוץ הספורט מעלים פרומואים לתוכניות שלהם בערוצים 57 ו 58, אני מרים אצבע משולשת מול המסך. גם אם לא מעשית, אז מטאפורית. בכל זאת, יש ילד בן 4 בסלון.
_____________________________________________

אני אוהב את הדרך בה יניב גרין נכנס למשחק. זה התחיל בגג למק'קאלב, סחיטת עבירת תוקף ממאריץ', הרבה גוף בהגנה וגם, מה לעשות, החטאות עונשין ודונם שהשומר שלו נותן כשהוא מקבל את הכדור מחוץ לצבע. נדמה לי שהעונה המופלאה שגרין נתן בהפועל ת"א של אדלשטיין השאירה אצל רבים טעם לעוד. אני בטוח שגם אצל גרין. נדמה לי שגם הוא יודע שבהרכב האול אמריקאי הנוכחי של מכבי, והעתידי שלה, זה לא יקרה במכבי של השנים הקרובות. אולי גרין צריך לשאול את עצמו כמה שאלות קשות בקיץ הקרוב.
_____________________________________________

טיים אאוט פרטיזן. פרומו בערוץ הספורט לליגה הלאומית בכדורסל. השבוע שוחק המחזור ה-24 של הליגה. מממ…לא זוכר שהיה שידור. אבל העיקר שיש פרומו. לעמי נאווי, המאמן שלי, נתנו להגיד את המשפט: "זו הליגה של הפריפריה". לדרור כהן, מאמנה של מ.כ. הבקעה נתנו לומר את המשפט: "מתי בפעם האחרונה שמעתם פסק זמן בעברית?". אולי זה השדון העדתי הקטן שמתחבא אצלי בראש (קוראים לו דוד לוי אגב). אבל מיד התקוממתי שלנאווי נתנו להגיד את המשפט על הפריפריה. והוא בכלל מראמאת גאן.
___________________________________________

אני תוהה אם באולם הפנאטי הזה, אוהד מכבי ת"א אילן השועל עדיין מסתובב עם הבנדנה הצהובה לראשו. כי אם כן, אני מקווה שהוא יודע לרוץ מהר כי אם יתפסו אותו, הוא עומד להפוך לצרור מפתחות או למעיל פרווה.
_________________________________________

2 דקות למחצית. פרטיזן שומרת את הפיק אנד רול של מכבי כשהגבוה לא יוצא לעזור על הרכז אלא מחכה עמוק בצבע והגארד רודף אחרי הכדור. כשהגבוה של מכבי, בדרך כלל פישר, פותח הצידה, זה נותן לו מספיק זמן ומרחב כדי לעלות לג'אמפ מבחוץ. אלה הרגעים שמכבי מתגעגעת לגבוה שיכול לשים סל מבחוץ. כן, בדיוק, וויצ'יץ'. אבל הריווח הזה גם נותן לגארדים של מכבי לנוע למרווחים ולקבל את הכדור מהחדירה של הרכז. גם כאן זה יכול לתת זריקות פנויות. בינתיים מכבי 3 מ 8 לשלוש והיא חזק במשחק. אם השלשות יפלו פרטיזן יצטרכו למצוא פתרון אחר. הילד נרדם.
_________________________________________

מחצית. מכבי חזק במשחק אבל זה מרגיש כאילו הקהל של פרטיזן לא ייתן לה להפסיד, או בעצם לא ייתן למכבי לנצח. הקלות בה הפכה פרטיזן מינוס 3 לפלוס 3 מהווה סימן לא טוב לבאות אם אתם צהובים. בכל מקרה, עכשיו חדשות הספורט במהדורה מקוצרת. פעמיים במשך המהדורה אלי אילדיס אמר שהם קופצים עכשיו לבלגרד ארינה, עלתה תמונה בפינת המסך עם לונג שוט של הפרקט, וכלום לא קרה. אם בערוץ הספורט דואגים שהצופים יברחו להם, הם יכולים לישון בשקט. הצופים שם בגלל המשחק, לא בגללם. כשייגמר המשחק זה כבר סיפור אחר.
______________________________________

פישר קובר שני ג'אמפים מבחוץ ושולח את הסרבים לחשוב אם הם רוצים להמשיך לחכות עם הגבוה בצבע בפיק אנד רול. הרעש מהאולם עובר לתוך הסלון. אני מתאר לעצמי שהקהל הסרבי, שלא ידוע בנימוסים שלו, בוודאי נדלק עוד יותר כשהוא רואה, ברוב שלבי המשחק, חמישייה אמריקאית של מכבי. "זו קבוצה אמריקאית, לא ישראלית", בוודאי אומרים שם את מה שכולם כבר יודעים כאן. נראה לי שהם עדיין זוכרים את ההפצצות של נאט"ו, בהוראת ביל קלינטון, בזמן הסכסוך בקוסובו ב 1997. אבל למה לי פוליטיקה עכשיו. הלוח מלא בעבירות.
____________________________________

דקה ועשרים לסוף הרבע השלישי, מכבי במינוס 8, פיני מבקש פסק זמן. אבל בינתיים המשחק נמשך. לאזמה חוטף כדור וסוחט עבירה. מינוס 6. עצירה, עבירה רביעית של מאריץ', מינוס 4. פרטיזן קולעת אחד מהקו. ויזנייבסקי מוריד למינוס 3. חטיפה וניסיון לשלוש. בחוץ. סוף הרבע. אם פרטיזן תפסיד, היא תסתכל על שמונים השניות האלה ותראה שם את ניצני ההפסד.
______________________________________

שבע דקות לסוף המשחק. פרטיזן מתאוששת מהסיום הגרוע של הרבע השלישי ועולה לפלוס תשע. היא מכריחה את מכבי לזריקות מבחוץ וסותמת את הצבע עם ורנייש. ורנייש מזכיר לי שלפני עשר שנים שיחק במכבי נתניה כדורגל בלם באותו שם. נדמה לי שהוא היה קרואטי. ואני תוהה, מה יהיה עם הבינוניות של מכבי נתניה? נגד מי הם השבת?
_______________________________________

2 דקות לסוף המשחק. מכבי מינוס 8. מה חושבים עכשיו אלה שקנו חבילות לפריז? ומה חושבים אלה שתכננו למכור חבילות לפריז? הם לבטח מקללים את אלן אנדרסון שהחטיא עכשיו עוד זריקה.
_____________________________________
הכדורסל של פרטיזן בסידרה היה מרשים בפשוטתו וביעילותו. זו לא קבוצה שהתגנבה לפיינל פור אלא זכתה בו בזכות. גם מכבי נתנה עונה אירופית טובה בסך הכל. זו הייתה סידרה פנטסטית. אני מוכן לראות את מכבי מנצחת באירופה אם הניצחונות האלה יובילו לסדרות מהסוג הזה. תארו לכם במקום פיינל פור, סדרות חצי גמר וגמר בשיטת הטוב מחמישה משחקים.

תכף ניכנס לפייסבוק ונראה שם הצפה של שמחה לאיד. תגידו, לשמעון מזרחי יש פייסבוק?
____________________________________

ארז אדלשטיין חותך את פיני גרשון בחדשות הספורט. בניואנסים דקים שמאמנים מחפשים בביקורת עליהם, מדובר במלחמה בכל הכלים. קבלת ההחלטות של גרשון, סגנון המשחק שלו ואפילו התבטאויות טרום עונתיות. מישהו צריך להביא את הסיפור של מה שקרה ביניהם. אני לא בטוח שהעובדה שגרשון לא לקח את אדלשטיין אלא את דרוקר כעוזרו זה כל הסיפור.
___________________________________

5 הערות על הערב. מחפוד במקום ונגר
אופ”א עדיין לא מבינה מספיק בתקשורת

10 Comments

אלון 2 באפריל 2010

אדלשטיין יצא קטן. אפילו באולפן הממוזג הוא לא הצליח להבהיר מה הוא רוצה, מה הבעיות של מכבי, ומה הוא היה עושה.

הבלטה של זלוטי 2 באפריל 2010

דווקא במשך העונה אדלשטיין שמר על פאסון ונמנע מביקורת אישית ישירה על גרשון.
אבל זה הכל שטויות-עם כל העונג שבלשמוע את אדלשטיין מדבר על כדורסל, אין לו מה לחפש שם. שיחזור כבר לאמן, אנחנו מתגעגעים (רק שימשיך לפרשן את ליגת התיכונים…).

שחקן9 2 באפריל 2010

למכבי היה השנה גבוה עם יד מהשלוש. קראו לו לאמפה והוא עזב.

עדי 2 באפריל 2010

פיני אמר את הכל במשפט אחד – "…לא הצלחנו לעשות סל אחד בפוסט-אפ…"
והג'ינג'י דיבר ודיבר ודיבר ולא אמר כלום. כהרגלו.

צביקה 2 באפריל 2010

אדלשטיין הוא דמות מעולה. עזבו פרשנות (לעיתים מקצועית מדי ובלתי מובנת לצופה הממוצע), הוא מהטיפוסים שאתה מסתכל עליו על המסך ותמיד יש לך את החשש-ציפייה שהוא יתפוצץ לך מול העיניים.
חוץ מזה – מה תגידו על כך שבלוח התוצאות בקצה המסך מופיעה הקבוצה מכבי אלקטרה. שמה של העיר אותה היא מייצגת (או אמורה לייצג) לא קיים.

יואב 3 באפריל 2010

אני דווקא בוחר להתייחס להערה הכביכול השולית בפוסט הזה- שידורי הליגה הלאומית. ליגה שאליה נחשפתי רק העונה(בעקבות החשיפה הטליווזיונית כמובן), נכבשתי בקסמיה ורק חיכיתי לעוד. בפועל, מהשידור הראשון של הליגה עד כה, נניח ועברו 13-15 שבועות, היו בסך הכול 4-5 שידורים. חלק מהערות אני מקבל- היה יול"ב, אפילו ליגת האלופות…אבל אם אתם עושים פרומואים לליגה ומייחצנים אותה, תביאו אפילו שידור מוקלט. רק תביאו.
אגב, בלי שום קשר למיקום הגאוגרפי בו אני נמצא, הקבוצה האהובה עלי היא יקנעם/מגידו, יש להם סיכוי להערכתך לגנוב את הבכורה מהבקעה בסדרה בפלייאוף?
ואגב, 2 זרים בדחיפות לליגה הזאת. קצת חבל על ליגת הגארדים המתפתחת פה.
נ.ב מציע לך לעשות פוסט או שניים על הליגה. בהחלט ליגה צמודה ומרתקת.

בן 3 באפריל 2010

אני גם רציתי לשאול על הליגה. לא התייחסת לפרומואים החדשים בערוץ הספורט, לא?

doron kramer 3 באפריל 2010

ליואב – אחד המקומות שהכי כיף לשחק בהם זה מגידו. היו להם הרבה בעיות בתחילת השנה אבל אחרי שהם התייצבו הם נותנים עונה טובה מאוד. מ.כ. הבקעה היא פייבוריטית עם יתרון ביתיות אבל היא לא מעל הליגה ויש לה מאמן רוקי. אם הן תיפגשנה (לא בטוח) זו סדרה די פתוחה. במגידו יש המון ניסיון. נדמה לי שבבקעה יש המון לחץ.
מסכים לגביי 2 זרים, אבל לחלק מהקבוצות קשה לשלם לזר אחד…
יהיו פוסטים על הליגה לקראת הפלייאוף. ולקראת עוד דבר שיחשף במשך.
לבן – התייחסתי לפרומואים בפוסט.

שרונה 4 באפריל 2010

מה זה הפוסט הארוך הזה, לא כתבת בהתחלה שיש לך מחסום כתיבה?? אללה יסתור.

דני 5 באפריל 2010

כל עוד ליגת העל הישראלית מתעקשת להישאר מקום העבודה ה-6 בטיבו באירופה לאמריקאים אתלטים, הליגה הלאומית היא הדבר האמיתי. בלי ספק.

Comments closed