כמה ענייני כדורסל

נשמה זה מוצר מבוקש. במגידו מכרו אותה למכבי ת"א, שלומי פרי נותן אותה לקוראיו, ואוהדי הפועל ת"א הולכים להוציא אותה לשאול אייזנברג. הכדורסל הישראלי שמחוץ לליגת העל נפתח השבוע. (צילום: aaronbflickr, cc license)

הספורט הלאומי. צילום: aaronbflicker, cc license

1. השבוע נפתחות ליגות הכדורסל לגילאים הצעירים וגם הליגה הלאומית. הרבה אנשים מתרגשים השבוע. אם אתם שומעים רעש אז זה בטח רעשם של הדלתות שמתחילות להסתובב עבור כל מי שקשור לענף.

2. הוא קיים עוד מהתקופה שבאינטרנט היה חור ואולי בכלל עוד לפני המצאת האינטרנט. יציב, צנוע, עושה את עבודתו נאמנה. את הנישה שהוא ממלא בצורה כל כך מוצלחת אף אחד לא הצליח, ודומה שגם לא יצליח, למלא. אתר "ספסל" כבר הפך למוסד. מפעל חיים של שלומי פרי (תסריטאי "המשאית", "שירות חדרים"), שממלא את החיים של כולנו (גילוי נאות – כתבתי שם טור לאחרונה). האתר קורא לעצמו הבית של הכדורסל הישראלי, ובניגוד למקומות אחרים שמכנים את עצמם בית, שם באמת מתנהגים כמו בית אמיתי. לכולם.

אין איש כדורסל בארץ, שחקן, מאמן, מנהל, שופט ואוהד שלא נכנס (או נכנסת) בקביעות לאתר הזה. גם העונה הוא ימשיך ללוות את הכדורסל הישראלי, על גבריו נשיו ונעריו. ב"ספסל" לא מתעסקים ברדיפה אחרי סקופים או פרסומים ראשונים. כתבי כדורסל מעתיקים מהם בקביעות ומעבירים ידיעות לעיתוניהם. גם את הדעות שלכם תשמרו לעצמכם כי אין שם אפשרות להגיב (ואני מקווה שגם לא תהיה אפשרות כזו בעתיד). הם פשוט עסוקים בדבר שלשמו התכנסנו כאן: הבאת מידע ואהבת המשחק. והאהבה, כידוע, גם אם הפסדת כמה משחקים, בסוף מנצחת.

3. אבל בידיעות מהסוג הזה אני תמיד אוהב לקרוא את התגובות.

4. פלאשבק לבדיחמין לשבת:
ילד אחד שואל את אביו: "אבא, מה ההבדל בין תיאורטי למעשי?"
ענה האב: "לך תשאל את אמא שלך ואחותך אם הם מוכנות לשכב עם גבר זר תמורת מיליון שקל ותחזור אליי עם התשובות".
הלך הבן ושאל.
האמא ענתה בחיוב.
גם האחות.
חזר הילד ודיווח לאביו.
"ובכן בני, הנה התשובה לשאלתך: תיאורטית אנחנו מיליונרים, אבל מעשית יש לנו שתי זונות בבית".

בקבוצת הכדורסל של מגידו (המאוחדת עם יקנעם) עלו בעונה הקודמת ליגה אבל ויתרו על העלייה מסיבות תקציביות (ולפחות אצלם לא נמרח ציטוט של חברת קיבוץ במדור הספורט של העיתון שגובר בתפוצתו על רק מעריב והארץ, ש"לא רוצה כושיות" כמו שקרה בקבוצת הנשים של מעגן מיכאל). מצבם הידרדר עד כדי כך שהקבוצה לא יכלה אפילו לפתוח את העונה בליגה השנייה. ואז באה מכבי ת"א, שכבר הרבה זמן דיברו בסביבתה על קבוצת בת בליגה השנייה בה בוגרי מחלקת הנוער ופרוספקטים יוכלו להשתפשף בדקות משחק וצבירת ניסיון והפכה את יקנעם מגידו למכבי דרום-צפון.

מכבי ת"א כבר ניסתה את זה עונה אחת באליצור יבנה אבל זה לא החזיק מעמד. ועכשיו, הצהובים השתלטו על האדומים מהעמק, מהלך המזכיר את פתיחתו של סניף מקדונלד'ס בכיכר האדומה של מוסקבה בתחילת שנות התשעים. ועכשיו ילדים, תיאורטית, אנשי הקיבוץ יגידו שאנשי יקנעם דחפו למהלך ורק כך ניתן היה להציל את הקבוצה. ומעשית?

5. ביום שלישי הקרוב תיפתח הליגה הלאומית. הפועל ת"א עולה לנהריה של שאול אייזנברג, שעל פי הדיווחים עומד לדרוש 50 ש"ח לכרטיס כניסה, שזה 50 ש"ח יותר ממה שדורשים בכמעט כל מגרשי הליגה הלאומית. הנה הזדמנות מצויינת לסרט דוקו ספורט או כתבה למוסף למי שייצמד לאייזנברג באותו יום. ובכלל, הליגה הלאומית הולכת להיות השנה מעניינת בגלל הסיפור של הפועל ת"א, שחייבת לעלות דווקא בעונה בה רק כרטיס עלייה אחד מחולק (עונה קודמת חילקו שניים ואף אחד לא רצה להשתמש בהם), מ.כ. הבקעה, הקבוצה עם השם הכי נוראי בכדורסל הישראלי העמיד קבוצה איכותית ביותר כדי לעלות ליגה אחרי ש…, לא נעים, עלתה בעונה שעברה וויתרה על העלייה. היא כבר הספיקה לפטר מאמן שלא הסתדר עם בעלי הקבוצה, דורון הרציקוביץ' (כן, אח של). רמת גן יכולה להיות חזק בעניינים, וכל השאר ינצחו ויפסידו לכולם כל הזמן.

6. איך זה יכול להיות שבראיין טולברט לא חתום בשום קבוצה ישראלית? אל תגידו לי הגיל. והאם זוהי העונה הראשונה והאחרונה של דן גרונפלד מבני השרון, אולי צ'אק איידסון לעניים, מחוץ למכבי ת"א?

7. ראיתי אצל חבר בפייסבוק שהוא עכשיו חבר של דוד דגן. והתמלאתי געגועים לדוד דגן. לא העזתי לבקש ממנו חברות. יראת כבוד זו יראת כבוד.

החוליגנים (והחוליגניות) באים!
פנטזי שבוע 4

22 Comments

שמשון 2 באוקטובר 2010

דורון הרציקוביץ הוא אוהד שרוף של הפועל ת"א(ואילו אחיו לוני היה הבעלים של מכבי ת"א כדורגל,איזה קוטביות…)
והוא מבזבז את הזמן והכסף שלו בקבוצה של מוטי אמסלם,במקום להיות בקבוצה שהוא אוהד ואוהב

שמשון 2 באוקטובר 2010

טור משובח של קרמר בספסל:
http://www.safsal.co.il/article.aspx?id=16730

שמשון 2 באוקטובר 2010

דורון הרציקוביץ הוא אוהד הפועל ת"א שרוף,אז מה הוא עושה בקבוצה של בקעת אונו?

אנונימוס 2 באוקטובר 2010

אם מישהו רוצה לדעת למה צריך להגביל בחוק את השקעות כספי הציבור בספורט מקצועני, הדוגמה הראשונה צריכה להיות המקום שנותן ג'וב למוטי אמסלם, הידוע בכינויו כיום כמ.כ. הבקעה

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 באוקטובר 2010

דורון הסיבה שטולברט לא חתם נעוצה בבעיה קשה לקבל רשיון עבודה עבורו ואפילו להכניסו לארץ. שאל בחולון הם היו על סף החתמתו ונסוגו בשל כך.

קרמר 2 באוקטובר 2010

??? רשיון עבודה לטולברט? הוא עובד כאן שנים? מוזר.

דורפן 2 באוקטובר 2010

קרמר – סיום אלטרנטיבי לבדיחה שלך:

האם: כן. אבל מאיפה אני אשיג מליון שקל?

קרמר 2 באוקטובר 2010

זה בדיוק מה ששאלו במגידו…

יוני 2 באוקטובר 2010

אתמול סיפרתי בדיחה עם סיום דומה ואף אחד לא הבין. או שזה לא הצחיק אותם. בעיניי זה הומור לא רע…

דורפן 2 באוקטובר 2010

אני רק רוצה להוסיף שברשימת האתרים של כל בלוג יש לינק שנקרא רשות השידור – שייקח אתכם לאתר שמרכז לינקים לשידורים בחינם. אמנם לרוב זה לא פותר את הבעיה של שידורי ספורט ישראלי אבל לכדורגל עולמי, ספורט אמריקאי וגם יורוליג לרוב פותר את הבעיה.

גיא זהר 2 באוקטובר 2010

לפני כעשר שנים עשיתי מילואים עם אבי מזרחי, איש מקסים ושחקן נחמד (חובבי הטריוויה מוזמנים לחפש אודותיו) שלא הצליח להתקמבן והגיע לגדוד שריון וממנו שמעתי על מוסר התשלומים האגדי של שאול. הליגה הלאומית היא בעיני פספוס עצום. ליגת קיץ. הכדורסל בכלל זקוק לניעור רציני.

תמיר 2 באוקטובר 2010

קרמר ברוך שובך!

התגעגענו….

עדי 2 באוקטובר 2010

כנראה שאחרי כ"כ הרבה שנים כאן פג תוקף הטבת המס והוא צריך לשלם מס הכנסה כמוך וכמוני…

מנחם לס 2 באוקטובר 2010

הי מיסטר קרמר!
הייתי מבקש רשותך להכניס מאמרי כדורסל מתאימים לאתר שלי
HOOPS.CO.IL שהוא מיועד לגולשים יותר צעירים מהגולשים כאן, ושעניינם הראשי הוא כדורסל. לדורפן ולבקרמן אין כל התנגדות. כמובן שאתן לך קרדיט מלא.
תודה

דורון קרמר 2 באוקטובר 2010

בהחלט מר לס, לכבוד הוא לי.

גורדיטו 3 באוקטובר 2010

אני מכיר את שלומי והאתר שלו כבר שנים רבות, ואפילו נפגשנו פעם או פעמיים במשחקים של הפועל גבעתיים בלילה השנייה. הוא באמת נותן את הנשמה בצנעה, בנחמדות ובמסירות שנובעת מאהבה אמיתית לנושא.
אני מצטרף לכל מה שכתבת ומוסיף יישר כח משלי.
שלומי, אם תקרא את זה: לא הגעתי אף פעם לברך אותך על האליפות של חולון, אבל יצא לי לחשוב עלייך :)

פולדש 3 באוקטובר 2010

קרמר, הסיפור הוא כזה (ואני מדגיש כבר עכשיו שעשויות ליפול כאן טעויות עובדתיות, אבל זה הכיוון הכללי):

מתישהו בשנים האחרונות הועבר במדינה איזשהו חוק שנוגע לעובדים זרים וקובע שהאשרה שלהם תהיה תקפה לחמש שנים. טולברט הוא המקרה הראשון שאני מצליח לחשוב עליו בשנים האחרונות של שחקן חיזוק זר שעשוי לפתוח את עונתו השישית בארץ. עומאר סניד, לדעתי, גם כן נכנס לקטגוריה ואני לא אופתע אם זו הסיבה שהוא חתם בטורקיה בקיץ האחרון. אפשרי להשיג עבור טולברט אשרה, אבל זה כרוך בכל מיני אישורים מיוחדים וכנראה שגם הטבות מס שקיימות, יילקחו במקרה כזה.

גם חולון וגם רמת גן מאוד חשקו בטולברט בקיץ הזה ותהיה בטוח שהן היו שמחות לצרף אותו. אני יכול להגיד לך שזו גם הסיבה שהוא לא נשאר באשקלון לעוד עונה, ככל שידוע לי.

בלי קשר, אחלה בלוג יש לך פה ואני מקווה שתמשיך ותתמיד. אני גם מקווה שלקראת פתיחת עונת הכדורסל, על כל שלוחותיה, נוכל לשמוע ממך גם קצת ניתוחים מקצועיים ומקצועניים (ההבדל דק אך עם זאת משמעותי), כי ממה שראיתי בשלהי העונה שעברה, יש לך הרבה מה למכור בתחום.

עומר 4 באוקטובר 2010

קצת תוספות:
קודם כל, קוקי בלצ'ר וסיסה סיימו 5 עונות בבני השרון (כן, 5 עונות באותה קבוצה בארץ). ניקולה וויצ'יץ סיים 6 עונות.
ב5 שנים הראשונות עובד זר משלם מס של 25%. ברגע שהוא מתחיל את השנה השישית שלו מושווה למס על הישראלים (40%). מכיוון שאת השחקנים מעניין השכר נטו, תוספת המס הזאת נופלת על הקבוצות.
דורון- בקשר ל-6. דן גרונפלד פשוט מצוין, ויהיה קשה לבני השרון להשאיר אותו. מצד שני לא חשבתי שסיסה ובלצ'ר ישארו 5 שנים בבני השרון. אני סומך על אקוניס (ציינתי כבר שאני אוהד בני השרון…)

קרמר 4 באוקטובר 2010

תודה על ההערות, ההארות והמחמאות.

איתן בקרמן 4 באוקטובר 2010

וכאן עולה התהייה, רק תהייה, מה היה קורה אם הוא היה שחקן מכבי תל אביב או שהם היו מעוניינים בו..

אנונימוס 5 באוקטובר 2010

היו פותחים בשבילו עמותה ציונית ללא מטרות רווח שכל הכנסותיה קודש אליו

אנונימוס 4 באוקטובר 2010

וזה אומר משהו על הצורך הדחוף להשוות כבר את המס על הזרים לעומת הישראלים.
מה שעומד מאחורי ההתנגדות של הקבוצות זה רצון נטו לחסוך כמה גרושים. הגיע הזמן להפסיק את הבדיחה הזאת, ומי שנורא רוצה לשדרג את הקבוצה שלו בחשקן איכותי שיקדם את הישראלים שלצידו או שקר כלשהו אחר שישלם עליו מס כמו כל בנאדם

Comments closed